Operator’s manual Portable CD/Radio/Cassette Recorder CD-R/RW Playable AJ-C3250 Handleiding (NL) 1~15 Manual de l’utilisateur (F) 1~15 Operator’s manual (E) 1~15
ALVORENS TE BEGINNEN Dank u wel............ Voor de aankoop van dit audio-product. Dit merk is al een waarborg voor kwaliteit, prestatie en waar voor uw geld. Onze technici hebben verschillende nuttige eigenschappen in dit product gebouwd. Lees deze handleiding geheel door om maximaal plezier te beleven aan alle functies van het toestel. Dit product is geproduceerd met de beste kwaliteit onderdelen en volgens de hoogste standaard van vakmanschap.
BELANGRIJKE OPMERKINGEN • Plaats dit toestel niet op locaties • Bedieningstoetsen en waar er direct zonlicht op valt of in de buurt van verwarmingstoestellen zoals electrische kachels, bovenop andere stereo-apparatuur die te veel hitte afgeeft, onvoldoende geventilleerde plaatsen of stoffige ruimten, plaatsen die onderhevig zijn aan constante vibratie en/of vochtige of nattige gebieden. • Maakt dit toestel niet schoon met chemische oplossingen, omdat dit de lak kan beschadigen.
GEREEDMAKEN VOOR GEBRUIK UITPAKKEN EN OPSTARTEN • Haal het toestel voorzichtig uit het karton en verwijder alle verpakkingsmateriaal. • Verwijder alle eventueel aanwezige etiketten of plakkertjes op voor- of bovenkant, maar laat die aan achter- of onderkant zitten. • Het is aanbevolen het originele karton en verpakkingsmateriaal te bewaren in geval het ooit nodig is het toestel te retourneren voor reparatie. Dit is de enige zekere manier om het toestel te beschermen tegen beschadiging tijdens transport.
Gebruik batterijen 1. Verwijder het deksel van het batterijvak door in de richting van de pijltjes op de twee lipjes te drukken. 2. Breng 8 nieuwe “D” batterijen in het vak. Let daarbij op de polariteitstekens (+/-) binnenin het vak. Als de batterijen verkeerd worden ingebracht zal het toestel niet werken. 3. Hersluit het deksel van het batterijvak. 12V netstroom 8 X “D” batterij.
PLAATS VAN BEDIENINGSKNOPPEN 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. Volume controleknop. 15. Functie-keuzeknop. Tape (radio uit)/radio/cd 16. DBBS - Basversterking Aan/Uit. Deksel cd-compartiment. 17. Cd speel/pauze knop. 18. Cd stop knop. Herhaal-/afspeelknop cd. 19. Infoscherm met indicatie stroom aan . Indicatie cd-nummer. 20. Infoscherm met indicatie FM-stereo . Deurtje cassettevak. 21. Bedieningsknoppen cassette. Programmaknop cd. 22. Vooruit spring/zoek cd knop.
INSTRUCTIES VOOR BEDIENING INGANG STEREO-HOOFDTELEFOON Voor prive afluisteren zonder anderen te storen dient een stereo-hoofdtelefoon (niet inbegrepen) in de stereo-ingang aan de achterkant van het toestel te worden steken. De ingebouwde luidsprekers gaan automatisch uit zodra de stereohoofdtelefoon is aangesloten. Bij gebruik van stereo-hoofdtelefoon altijd de volumeknop op een lage stand zetten en geleidelijk verhogen tot het gewenste niveau. • Niet bij hoog geluidsvolume door hoofdtelefoon luisteren.
DYNAMISCH BASBEVORDERINGSSYSTEEM (DBBS) Dit speciale systeem bevordert de bastonen, vooral bij laag geluidsvolume wanneer de bastonen de neiging hebben te verdwijnen. Zet de DBBS-knop op ‘Aan’ ( ) om de bastonen te stimuleren. Zet de DBBS-knop om ‘Uit’ ( ) voor normale bastonen. Let op: Als het DBBS-systeem ‘Aan’ staat en je luistert naar muziek die van zichzelf al sterke bastonen heeft, dan kan vervorming optreden. Als dit gebeurt verminder dan het volume of zet de DBBS-knop ‘Uit’.
Spring/Zoek / knoppen Druk tijdens het afspelen op de knop spring/zoek FWD (vooruit) om te verspringen naar het begin van het volgende nummer. Blijf op deze knop drukken om vooruit te springen naar latere nummers totdat het gewenste nummer bereikt is. Druk tijdens het afspelen op de knop spring/zoek REV (achteruit) om te verspringen naar het begin van het huidige nummer. Druk tweemaal om terug te springen naar het begin van het vorige nummer.
Geprogrammeerd afspelen De cd-speler van dit toestel heeft een 32-nummerig programmeerbaar geheugen dat het mogelijk maakt 32 nummers van elke cd in de gewenste volgorde af te spelen. Voor programmeren van de nummers moet de speler zich in de stopstand bevinden. Als de disk speelt op de stop knop drukken om met spelen te stoppen en als volgt verder gaan: 1. Druk eenmaal op de programmeerknop.
BEDIENING CASSETTESPELER Afspelen van een cassettebandje 1. Zet de functiekeuzeknop op ‘Tape’. om het deurtje van het cassettevak te 2. Druk op knop cassette Stop/Eject openen. 3. Breng een voorbespeelde cassettebandje in de gleufjes in het cassettedeurtje met de volle spoel links en de open rand naar beneden. Sluit het deurtje van het cassettevak. 4. Druk op de knop cassette spelen om het afspelen te starten. 5. Regel het volume en DBBS naar wens. 6.
4. Druk op de knop cassette opname . De knop cassette spelen wordt ook aangeschakeld en het opnemen begint. Om tijdelijk met opnemen te stoppen om bepaalde fragmenten, zoals een radiospot niet op te nemen, druk dan op de knop cassette pauze . 5. Bij het beeindigen van de opname op de knop Stop/Eject om de band te stoppen en het deurtje van het cassettevak te openen.
Bescherming tegen abusievelijk wissen Bij het maken van een nieuwe opname wordt al het bestaande materiaal dat op de band staat automatisch gewist en blijft enkel de nieuwe opname over. Om belangrijke opnamen tegen per ongeluk wissen te beschermen zijn de cassette en de cassettespeler uitgerust met een speciale inrichting. Aan de onderkant van de cassette is er voor elke kant een pinnetje dat beschermt tegen per ongeluk wissen.
VERZORGING EN ONDERHOUD Verzorging compact disks • Om een disk uit het cd-doosje te halen in het midden op het bevestigingswiel drukken, de disk voorzichtig aan de zijkant vasthouden en eruit lichten. • Behandel de disk voorzichtig. Houd de disk enkel aan de zijkant vast. Zorg ervoor dat vingers nooit in contact komen met de glanzende, niet-bedrukte kant van de disk. • Plak geen plakkers, plakband, enz op de cd. • Maak de disk van tijd tot tijd schoon met een zacht, pluisloos, droog doekje.
Reinigen koppen De opnamekoppen, het rollertje en het wattip bandspanningswieltje dienen van tijd tot tijd bandspanningswieltje gereinigd te worden. Hierdoor worden deeltjes verwijderd die afkomstig zijn van de metaaloxide laag van het bandmateriaal; deze kunnen zich op deze onderdelen kop rollertje ophopen en de geluidskwaliteit aantasten. Schakel de stroom uit, druk op de knop STOP/EJECT om het cassettedeurtje te openen, en druk op de knop PLAY .
HULP BIJ PROBLEMEN Indien dit toestel een gebrek vertoont, controleer dan aan de hand van onderstaande lijst alvorens in reparatie te geven. Symptoom Mogelijke oorzaak Oplossing Niet goed afgestemd op AMof FM-ontvangst. Stem beter af op AM of FMstation. FM: Uitschuifbare antenne is niet helemaal uitgeschoven. Schuif de FM-antenne verder uit. AM: De staafantenne is niet in de goede positie. Verplaats het toestel totdat betere ontvangst is verkregen. Indicator FM STEREO is niet verlicht.