DC X600 Digitale camera Gebruiksaanwijzing Welkom
Copyright Copyright © 2005 BenQ Corporation. Alle rechten voorbehouden. Geen enkel deel van deze uitgave mag worden gereproduceerd, verzonden, overgezet, opgeslagen in een archiveringssysteem of vertaald in enige taal of computertaal, in geen enkele vorm of op geen enkele wijze, elektronisch, mechanisch, magnetisch, optisch, chemisch, handmatig of anderszins, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van BenQ Corporation.
BenQ DC 5530 User’s Manual Inhoudstabel 1. OVERZICHT VAN DE DC X600 .................................................................... 1 1.1 Inhoud verpakking .......................................................................................... 1 1.2 Vooraanzicht ................................................................................................... 1 1.3 Achteraanzicht................................................................................................. 1 2.
BenQ DC 5530 User’s Manual 3.6.6.1 3.6.6.2 3.6.6.3 3.6.6.4 3.6.6.5 Eén foto, video of geluid verwijderen .............................................18 Alle foto's, video's of geluiden verwijderen ....................................18 Alleen een spraakmemo verwijderen ..............................................18 De functie Snel wissen instellen ......................................................18 Geselecteerde bestanden verwijderen (uit een weergave van negen foto's) .............................
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing OVERZICHT VAN DE DC X600 1.1 Inhoud verpakking Haal voorzichtig alle items uit de verpakking en controleer of u over de volgende items beschikt. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Gebruiksaanwijzing DC X600 digitale camera USB-kabel Lithium-ion-batterij DLI-102 Handriem CD-ROM met DC X600-software Batterijlader DLC-03 AV-kabel Indien een onderdeel ontbreekt of beschadigd lijkt, neem dan contact op met uw leverancier.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing DE DC X600 VOORBEREIDEN VOOR GEBRUIK 2.1 De batterij installeren en verwijderen 1 3 2 Batterij (DLI-102) 1 2 Batterijverg rendeling hendel 2.1.1 De batterij plaatsen Nederlands 1. Open de klep van de batterij/SD-geheugenkaart. Schuif het klepje van de batterij/SD-geheugenkaart in de richting van de pijl 1 en kantel het open 2. 2.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 2.2 De batterij opladen Laadindicator Batterij (DLI-102) 3 Naar stopcontact 2 Batterijlader (DLC-03) 1 Wisselstroo mkabel Gebruik de batterijlader DLC-03 die bij de camera is geleverd om de batterij op te laden voordat u de camera voor de eerste keert gebruikt of wanneer het bericht [Batterij leeg] wordt weergegeven. 1. Sluit de wisselstroomkabel aan op de batterijlader. 2. Stop de stekker van de wisselstroomkabel in het stopcontact. 3.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing U kunt een SD-geheugenkaart gebruiken met deze camera. Als een SD-geheugenkaart is geplaatst, worden uw opnamen opgeslagen op deze kaart. Anders worden ze op het interne geheugen opgeslagen. • Controleer of de camera is uitgeschakeld voordat u een geheugenkaart plaatst of verwijdert. • Denk eraan ongebruikte kaarten of kaarten die met een andere camera werden gebruikt, te formatteren. 1. Open de klep van de batterij/SD-geheugenkaart.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing DE DC X600 GEBRUIKEN 3.1 De camera in- en uitschakelen 1. Druk op de voedingsknop. De voedingsindicator wordt aangegeven met een groen lampje. De lens schuift uit en de camera wordt ingeschakeld in de stand Opnemen. De camera is klaar om foto's te maken door op de ontspanknop te drukken. • Druk op de Weergaveknop om te schakelen naar de Weergavestand en foto's te bekijken terwijl de lens is uitgeschoven.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3.2.2 Lijst standpaletten 3.2.2.1 Palet Opnamestand Program MENU Picto gram Item OK OK Beschrijving Programmeerstand De camera stelt de sluitertijd en de lensopening voor het maken van foto's automatisch in. U kunt ook andere functies instellen die u wilt gebruiken. Raadpleeg 3.4.5 “De opnamefuncties instellen“ op pagina 11 voor meer informatie over de manier waarop u de functies kunt instellen.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing Item Beschrijving Fotostand Landschapstand Hiermee kunt u de natuurlijke kleuren van landschapstaferelen opnemen. Stand Bloemen Portretstand Stand Kaarslicht Stand Strand & Sneeuw Stand Sport Stand Huisdier Hiermee kunt u helder gekleurde bloemenfoto's maken. Hiermee kunt u portretten nemen met een ruimtelijk effect door de nadruk te leggen op de persoon. Ideaal voor het opnemen van een foto bij kaarslicht.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3.2.2.2 Palet Weergavestand Slideshow MENU Pictogr am OK OK Item Beschrijving Diavoorstelling Hiermee kunt u de opgenomen foto's achtereenvolgens weergeven. Formaat wijzigen Hiermee kunt u het formaat en het kwaliteitsniveau van de foto's wijzigen Nederlands Uitsnijden Hiermee kunt u de foto's bijsnijden en het resultaat als afzonderlijke foto's opslaan.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3.3.1 Schakelen tussen de Opname- en de Weergavestand • • Druk op de Weergaveknop om te schakelen van de Opnamestand naar de Weergavestand. Om te schakelen van de Weergavestand naar de Opnamestand, drukt u de Weergaveknop 3.4 in of drukt u de ontspanknop halverwege in. Opnamestand In de Opnamestand kunt u de gewenste Opnamestand selecteren in het palet van de Opnamestand. Zie “Palet Opnamestand” op pagina 6. voor meer informatie. 3.4.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing Het scherpstelkader op het LCD-scherm zal groen oplichten wanneer de camera is scherpgesteld. 5. Druk de ontspanknop volledig in. : De zelfontspanner wordt geactiveerd en de zelfontspannerlamp licht gedurende ongeveer zeven seconden op. De foto wordt ongeveer drie seconden nadat de zelfontspannerlamp begint te knipperen, gemaakt. : De zelfontspanner wordt geactiveerd en de foto wordt ongeveer twee seconden nadat de zelfontspannerlamp begint te knipperen, gemaakt.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 1. Druk in de Opnamestand op de zoomknop. Tele: maakt het onderwerp groter. Breedhoek: maakt het onderwerp kleiner. Wanneer de digitale zoomfunctie is uitgeschakeld, kunt u met de optische zoom foto's maken die maximaal driemaal groter zijn. Wanneer de digitale zoomfunctie is ingeschakeld, kunt u het onderwerp verder vergroten met een zoomfactor tot 12 x. 198 • U kunt de optische zoom niet gebruiken wanneer u video's opneemt. Zoombalk Digitaal zoombereik 3.4.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 1. Druk op de vierwegknop (W) in de Opnamestand. 2. Gebruik de vierwegknop (S T) om de flitserstand te selecteren. 3. Druk op de knop OK. De camera is klaar om foto's te maken met de geselecteerde flitserstand. Flash Mode Auto • Als u de flitser gebruikt in de Macrostand kan dit resulteren in een overbelichte foto. OK • De sluitertijd is trager wanneer u foto's van donkere OK scènes in de stand Nachtopname maakt met de flitser.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 1. Gebruik de vierwegknop (S T) in het menu [Snelinstelling] om [Fn-instelling] te selecteren. 2. Druk op de knop OK. Het scherm Fn-instelling verschijnt. 3. Gebruik de vierwegknop (S T) om de toets te selecteren waaraan u een functie wilt toewijzen. 4. Druk op de vierwegknop (X). Het vervolgkeuzemenu verschijnt. 5. Gebruik de vierwegknop (S T) om de functie die u wilt toewijzen, te selecteren. 6. Druk op de knop OK. 7. Druk de ontspanknop halverwege in.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing De opname wordt gestart. U kunt de grootte van de opname wijzigen met behulp van de zoomknop. / : maakt het onderwerp groter. : maakt het onderwerp kleiner. 5. Druk op de ontspanknop. De opname wordt beëindigd. • Houd de ontspanknop ingedrukt Als u de ontspanknap langer dan één seconde ingedrukt houdt, wordt de film opgenomen zolang u de knop ingedrukt houdt. Het opnemen wordt gestopt wanneer u de ontspanknop loslaat. 3.5.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing (1) Opgenomen pixels (2) Kwaliteitsniveau (3) Witbalans (4) AE-lichtmeting (5) Gevoeligheid (6) Histogram (7) Lensopening (8) Sluitertijd Geen pictogrammen Er wordt geen opname-informatie weergegeven. 12345 100-0010 6M AWB ISO 100 1/160 F2.6 09/24/2005 12:00 6 8 7 3.6.2 Geluid afspelen U kunt de opname afspelen die u in de stand Geluidsopname hebt gemaakt. 100-0012 1. Druk op de Weergaveknop in de stand Geluidsopname. 2.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing De volgende bewerkingen kunnen tijdens het afspelen worden uitgevoerd. Zoomknop ( ): verhoogt het volume Zoomknop ( ): Verlaagt het volume 3. Druk op de vierwegknop (T). Het afspelen wordt gestopt. 100-0010 09/24/2005 12:00 3.6.4 Opnamen weergeven U kunt opnamen die op de SD-geheugenkaart zijn opgeslagen afspelen wanneer de kaart in de camera is geplaatst. Als er geen kaart is geplaatst, worden de opnamen van het interne geheugen weergegeven. 3.6.4.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3. Gebruik de vierwegknop (S T) om [Snel zoomen] te selecteren. 4. Gebruik de vierwegknop (W X) om (Aan)/ (Uit) te selecteren. 5. Druk de ontspanknop halverwege in. De camera is klaar om de foto te maken. Set-up Video Out NTSC Brightness Level Power Saving 5sec Quick Zoom Quick Delete Auto Power Off 3min MENU 3.6.5 Video’s afspelen Exit U kunt video's afspelen. Een gebruiksaanwijzing verschijnt op het LCD-scherm tijdens het afspelen.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3.6.6.1 Eén foto, video of geluid verwijderen 1. Ga naar de Weergavestand en gebruik de vierwegknop (W X) om de foto, de video of het geluid dat u wilt verwijderen, te selecteren. 2. Druk op de knop Snelinstelling. Het scherm Wissen wordt weergegeven. 3. Gebruik de vierwegknop (S) om [Wissen] te selecteren. 4. Druk op de knop OK. De foto, de video of het geluid wordt verwijderd. • Als [Snel wissen] is ingesteld op Aan in het menu [ 3.6.6.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3.6.6.5 Geselecteerde bestanden verwijderen (uit een weergave van negen foto's) U kunt meerdere foto's/geluidsbestanden die u in de weergave van negen opnamen hebt geselecteerd, in een keer verwijderen. 1. Ga naar de Weergavestand en druk op / op de zoomknop. Negen miniatuuropnamen worden weergegeven. 2. Druk op de knop Snelinstelling. verschijnt op de foto's en de geluidsbestanden. ? Select & Delete 100-0010 verschijnt op de geselecteerde foto's en de geluidsbestanden.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing De pictogrammen die op de foto's verschijnen, geven het volgende aan: Geen pictogram: (met foto): Foto zonder spraakmemo Foto met spraakmemo : Video (het eerste beeld verschijnt) (zonder foto): Alleen geluidsbestand Niet weergeefbare foto 3. Druk op de knop OK. Het scherm keert terug naar de volledige schermweergave van de geselecteerde foto.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing Druk op een andere knop dan de knop OK of op de vierwegknop (X) om de diavoorstelling te stoppen. [Stop] wordt weergegeven op het LCD-scherm. • De diavoorstelling gaat door tot u een andere knop indrukt. • Video's en foto's met een spraakmemo worden tot het einde afgespeeld voordat de volgende opname wordt weergegeven, ongeacht het ingestelde weergave-interval. • De opnamen die in de stand Geluidsopname zijn gemaakt, worden niet afgespeeld. 3.6.9 Foto's bewerken 3.6.9.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing Het palet voor de stand wordt weergegeven. 3. Gebruik de vierwegknop (S T W X) om (Uitsnijden) te selecteren. 4. Druk op de knop OK. Het scherm Uitsnijden wordt weergegeven. 5. Snijd de foto bij. OK MENU • Bewerkingen die in het scherm Uitsnijden kunnen OK worden uitgevoerd Zoomknop: wijzigt de grootte van het bijsnijden. Vierwegknop (S T W X): Verplaatst de bijsnijdpositie omhoog, omlaag, naar links en naar rechts. Knop MENU: Keert terug naar het palet voor de stand. 6.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 5. Gebruik de vierwegknop (S T) om de gewenste filter te selecteren. 6. Druk op de knop OK. Het bevestigingsscherm voor het overschrijven verschijnt. 7. Gebruik de vierwegknop (S T) om [Overschrijven] of [Opslaan als] te selecteren. 8. Druk op de knop OK. De bewerkte foto wordt opgeslagen met hetzelfde aantal opnamepixels en kwaliteitsniveau als de originele foto. 3.6.9.5 Selecteer de kleurfilter (acht kleuren) 1.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 3.6.9.7 Video's bewerken U kunt een beeld van een opgenomen video selecteren en dit opslaan als een foto of een video in twee splitsen. U kunt geen video bewerken tenzij de originele video meer dan vijf seconden duurt. 1. Gebruik de vierwegknop (W X) in de Weergavestand om een video te selecteren die u wilt bewerken. 2. Druk op de vierwegknop (T). Het palet voor de stand wordt weergegeven. 3. Gebruik de vierwegknop (S T W X) om (Video bewerken). 4. Druk op de knop OK.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing Foto's, video's en geluiden beveiligen: 1. Gebruik de vierwegknop (S T) om [Kies Beeld/Geluid] te selecteren. 2. Druk op de knop OK. 3. Gebruik de vierwegknop (S T) om [Beveiligen] te selecteren. 4. Druk op de knop OK. • Selecteer [Beveiliging opheffen] in stap 7 om de instelling Beveiligen te annuleren. • Als de opname is beveiligd, verschijnt het pictogram wanneer de foto, de video of het geluid wordt weergegeven. Alle foto's, video's en geluiden te beveiligen: 1.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 7. Gebruik de knop Snelinstelling om te selecteren voor [Datum]. (Aan)/ (Uit) 100-0010 DPOF setting for this image 1 Copies Date (Aan):De datum wordt afgedrukt. (Uit):De datum wordt niet afgedrukt. 8. Druk op de knop OK. De afdrukken kunnen worden gemaakt volgens de instellingen. Date Cancel MENU OK OK • Als u reeds DPOF-instellingen hebt gedefinieerd voor een foto, worden het vorige aantal exemplaren en de vorige datuminstelling weergegeven.
AF-instelling Item AF-veld Optie Meerdere Punt Continu Focus limiet Aan Uit AF hulplicht Aan Uit Automatische Meerdere belichting segmenten Centraal gewogen Punt Gevoeligheid Auto 64 100 200 400 Belichtingscorre ctie Video Opnamepixels 640 (640x480) 320 (320x240) Kwaliteitsniv Best eau. Beter Goed Video Uit Interval X2 X5 X10 X15 X30 Video antibeweeg Digitale zoom Aan Uit Functionele beschrijving Hiermee kunt u het automatisch scherpstelbereik wijzigen.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing Item Optie Momentcontrole Uit (geen weergave) 1 sec 2 sec 3 sec 4 sec 5 sec Geheugen Snelinstelling Scherpte Verzadiging Contrast 3.7.2 [ Functionele beschrijving De tijd voor de Momentcontrole instellen: Voor het opslaan van de instellingen voor de opnamefuncties wanneer de camera wordt uitgeschakeld. Een functie op de knop Snelinstelling registreren. U kunt een van de drie functies registreren: Opname starten Stand, Video of FN-instelling op de knop Snelinstelling.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing PC-AFHANKELIJKE FUNCTIES 4.1 Bijgeleverde software De DC X600 wordt geleverd met de volgende software. Raadpleeg de informatie die bij de respectieve cd’s is geleverd voor de installatie van de software. Ulead Photo Express Ulead® Photo Express™ 5.0 SE is een compleet fotoprojectprogramma voor digitale beelden. Haal foto’s probleemloos op van digitale camera's of scanners.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing 4. Gebruik de vierwegknop (S T) om het aantal exemplaren te kiezen. U kunt maximaal 99 exemplaren afdrukken. 5. Gebruik de groene knop om te selecteren of u de datum wilt invoegen of niet. (Aan): de datum zal worden afgedrukt. (Uit): de datum zal niet worden afgedrukt. 6. Druk op de knop OK. Het bevestigingsscherm voor de afdrukinstellingen verschijnt. Druk op de knop OK om de opname af te drukken volgens de afdrukinstellingen..
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing PROBLEEMOPLOSSING Oorzaak De MPEG4 videocompressiemethode is in Xvid-formaat. Als de Xvid-codec niet is geïnstalleerd, is het mogelijk dat u geen videoclips kunt afspelen op uw computer. De camera wordt niet De batterij is niet geïnstalleerd. ingeschakeld. De batterij is niet correct geplaatst. Oplossing Controleer of u Windows Media Player 9.0 (of hoger) gebruikt. Installeer vooraf het gratis MPEG4 codecstuurprogramma.
BenQ DC 5530 Gebruiksaanwijzing SPECIFICATIES Beeldsensor LCD-scherm Lens Scherpstelling Sluitertijd Flitser Zelfontspanner Belichting ISO Witbalans Bestandsindeling Opslag Interface Voedingsbron Afmetingen (B x H x D) Gewicht 6,36 megapixels effectieve CCD 2,5" LCD-scherm met lage reflectie, 232k pixels Brandpuntsafstand: F=6,2~18,6mm (37,5mm-112,5mm; 35mm equivalent) Lensopening: F2,7 / F5,2 Macro: 15cm-50cm Normaal: 40cm-oneindig 4 sec - 1/2000 sec Auto/Flitser uit/Flitser aan/Auto + Anti Rode Ogen/Soft