[nl] Gebruiksaanwijzing Oven 5B49M1...
nl Inhoudsopgave [ nl ] Gebr ui ksa nwi j zi ng 8 Gebruik volgens de voorschriften . . . . . . . . . . . 4 ( Belangrijke veiligheidsvoorschriften . . . . . . . . . 5 Algemeen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 Halogeenlamp . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 ] Oorzaken van schade . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 Algemeen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 7 Milieubescherming. . . . . . . . . .
nl Gebruik volgens de voorschriften 8Gebruik volgens de voorschriften Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door. Alleen dan kunt u uw apparaat goed en veilig bedienen. Bewaar de gebruiksaanwijzing voor later gebruik of om door te geven aan een volgende eigenaar. Dit apparaat is alleen bestemd voor inbouw. Neem het speciale installatievoorschrift in acht. Controleer het apparaat na het uitpakken. Niet aansluiten in geval van transportschade.
Belangrijke veiligheidsvoorschriften (Belangrijke veiligheidsvoorschriften Bel angr i j ke vei l i ghei dsvo r schr i f t en Algemeen : Waarschuwing – Risico van brand! Brandbare voorwerpen die in de binnenruimte worden bewaard kunnen vlam vatten. Bewaar geen brandbare voorwerpen in de binnenruimte. Open nooit de deur wanneer er sprake is van rookontwikkeling in het apparaat. Het toestel uitschakelen en de stekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen.
nl Oorzaken van schade : Waarschuwing – Gevaar door magnetisme! In het bedieningspaneel of de bedieningselementen bevinden zich permanente magneten. Deze kunnen elektronische implantaten, zoals pacemakers, of insulinepompen beïnvloeden. Dragers van elektronische implantaten dienen een afstand van minstens 10 cm tot het bedieningspaneel aan te houden. Halogeenlamp : Waarschuwing – Gevaar voor verbranding! De lampen in de binnenruimte worden heel heet.
Milieubescherming 7Milieubescherming ■ nl Open de apparaatdeur tijdens de bereiding zo weinig mogelijk. Uw nieuwe apparaat is bijzonder energie-efficiënt. Hier krijgt u tips over de manier waarop u bij het gebruik van uw apparaat nog meer kunt besparen op energie en het apparaat op de juiste manier afvoert. Mi l i eubescher mi ng Energiebesparing ■ ■ ■ Het apparaat alleen voorverwarmen als dit in het recept of in de tabellen van de gebruiksaanwijzing is opgegeven.
nl Het apparaat leren kennen *Het apparaat leren kennen In dit hoofdstuk worden de indicaties en bedieningsoppervlakken beschreven. Daarnaast leert u verschillende functies van uw apparaat kennen. Het ap ar a t l er en ken en Aanwijzing: Afhankelijk van het apparaattype zijn kleuren detailafwijkingen mogelijk. Bedieningspaneel Via het bedieningspaneel stelt u de verschillende functies van uw apparaat in. Overzicht van het bedieningspaneel en positie van de bedieningsvlakken.
Het apparaat leren kennen nl Toetsen en display Met de toetsen kunt u verschillende extra functies van uw apparaat instellen. Op het display ziet u de bijbehorende waarden. Sensorgebied # Hoofdschakelaar Aü ü ü@ Instelgebied 8 Verwarmingsmethoden @ y x Programma's Temperatuur of grillstand Gewicht ‰ Kinderslot Informatie D Snel opwarmen > Reinigingshulp voor de natte reiniging Tijd Start/pauze r t Betekenis Oven in- en uitschakelen.
nl Het apparaat leren kennen Verwarmingsmethoden Om altijd de juiste verwarmingsmethode voor uw gerecht te kunnen bepalen, geven wij hier uitleg over de verschillen en toepassingen. Verwarmingsmethode Onderwarmte A Temperatuur 30-250 °C Gebruik Om te bereiken in het waterbad en nabakken. De warmte komt van onderen. Voor gerechten met een knapperige bodem. De hitte komt van boven en bijzonder sterk van onderen. Voor de bereiding van pizza's en gerechten die veel hitte van onderen nodig hebben.
Het apparaat leren kennen nl Meer functies Uw nieuwe oven biedt u nog meer functies, waarop wij hier een korte toelichting geven. Functie Programma's @ U Gebruik Voor vele gerechten zijn de passende instelwaarden al in het apparaat geprogrammeerd. Reinigingshulp voor de natte reiniging De reinigingshulp voor de natte reiniging vergemakkelijkt de reiniging van de ovenruimte.
nl Toebehoren _Toebehoren Bij uw apparaat horen verschillende toebehoren. Hier is krijgt u een overzicht over de meegeleverde toebehoren en de manier waarop ze worden gebruikt. Toebehor en Accessoires De meegeleverde accessoires kunnen variëren, afhankelijk van het type apparaat. Rooster Voor servies, gebak- en ovenschalen. Voor braad- en grillstukken en diepvriesgerechten. Braadslede Voor vochtig gebak, taarten, diepvriesgerechten en grote braadstukken.
Toebehoren Let er bij het inschuiven van platen op dat de ontgrendelnok ‚ zich aan de achterkant bevindt en naar beneden wijst. De schuine kant van de toebehoren ƒ moet van voren naar de apparaatdeur wijzen. Voorbeeld in de afbeelding: braadslede D E Toebehoren combineren U kunt het rooster gelijktijdig met de braadslede inschuiven, om afdruipende vloeistof op te vangen. Let er bij het plaatsen vanhet rooster op dat beide afstandhouders ‚ op de achterste rand staan.
nl Voor het eerste gebruik KVoor het eerste gebruik Voordat u uw nieuwe apparaat kunt gebruiken moet u enkele instellingen uitvoeren: Reinig daarnaast de binnenruimte en de toebehoren. 1Apparaat bedienen De bedieningselementen en de werkwijze ervan hebt u al leren kennen. Nu leggen we u uit hoe u uw apparaat instelt. Vo r het e r st e gebr ui k Ap ar a t bedi enen Eerste gebruik Oven in- en uitschakelen Na het apparaat op de stroom is aangesloten verschijnt de tijd op het display.
Tijdfuncties Wijziging Verwarmingstype en temperatuur kunt u altijd wijzigen. Aanwijzing: Als u de verwarmingsmodus tijdens de werking van de oven wilt wijzigen, wordt deze onderbroken. Bedrijf onderbreken De sensor t aanraken. De bakoven is in de pauzestatus. De indicatie boven de sensor t knippert. De sensor t opnieuw aanraken om de pauze te beëindigen. Bedrijf afbreken De sensor t ingedrukt houden tot het symbool voor de verwarmingsmethode en de gekozen temperatuur verschijnt.
nl Tijdfuncties 3. In het instelbereik de tijdsduur instellen. Voorbeeld in de afbeelding: het is 10:30 uur, de ingestelde tijdsduur is 45 minuten en het gerecht moet om 12:30 uur klaar zijn. 1. Verwarmingsmethode en temperatuur of grillstand instellen. 2. De sensor r twee keer aanraken en de duur in het instelbereik instellen. 3. De sensor r opnieuw aanraken. In het indicatieveld verschijnt A A : A A en het symbool y brandt. 4. De sensor t aanraken.
Kinderslot Wekker instellen U kunt de wekker gebruiken wanneer de oven in- en uitgeschakeld is. U kunt maximaal 23 uur en 59 minuten instellen. Tot 10 minuten kan de wekkertijd worden ingesteld in stappen van 30 seconden. Hierna worden de tijdstappen groter, naarmate de waarde hoger is. Afhankelijk van welke positie in het instelgebied als eerste wordt aangeraakt, begint de wekker met een vooringestelde waarde: van het midden tot het symbool @, 10 minuten; van het midden tot het symbool A, 5 minuten. 1.
nl Basisinstellingen QBasisinstellingen Basisinstellingen wijzigen Er zijn verschillende instellingen beschikbaar om uw apparaat optimaal en eenvoudig te kunnen bedienen. U kunt nu deze instellingen naar wens wijzigen: 1. De sensor r ca. 4 seconden lang aanraken. Basi si nst el i ngen Lijst met basisinstellingen Afhankelijk van de uitvoering van uw apparaat zijn niet alle basisinstellingen beschikbaar. Basisinstelling ™‚ Signaalduur na het verstrijken van een tijdsduur of wekkertijd Keuze ‚ = ca.
Reinigen DReinigen Ruiten van de deur Wanneer uw apparaat goed wordt onderhouden en schoongemaakt blijft het er lang mooi uitzien en goed functioneren. Hier leggen we uit hoe u het apparaat goed onderhoudt en schoonmaakt. Deurgreep Rei ni gen Geschikte schoonmaakmiddelen Let op de opgaven in de tabellen om te voorkomen dat de verschillende oppervlakken door verkeerde schoonmaakmiddelen worden beschadigd. Afhankelijk van het apparaattype zijn bij uw apparaat niet alle voorzieningen beschikbaar.
nl Reinigen Toebehoren Warm zeepsop: Laten weken en reinigen met een schoonmaakdoekje of borstel. Bij sterke vervuiling een schuursponsje van roestvrij staal gebruiken. -------- Aanwijzingen ■ Geringe kleurverschillen op de voorzijde van het apparaat ontstaan door gebruik van verschillende materialen, zoals glas, kunststof en metaal. ■ Donkere plekken bij de ruiten van de deur, lijkend op vegen, zijn lichtreflexen van de verlichting van de binnenuimte.
Rekjes Apparaat schoon houden Om te voorkomen dat er hardnekkig vuil ontstaat, dient u het apparaat altijd schoon te houden en vuil direct te verwijderen. : Waarschuwing – Risico van brand! Losse voedselresten, vet en vleessap kunnen in brand vliegen. Voor gebruik dient u de binnenruimte, de verwarmingselementen en de accessoires vrij te maken van grove verontreiniging. Tips ■ De binnenruimte na gebruik altijd schoonmaken. Zo kan er geen vuil inbranden.
Apparaatdeur nl qApparaatdeur Wanneer uw apparaat goed wordt onderhouden en schoongemaakt blijft het er lang mooi uitzien en goed functioneren. Hier leggen wij u uit hoe u de apparaatdeur kunt verwijderen en schoonmaken. Ap ar a t deur 6. Zo nodig kunt u de condensstrip voor het reinigen verwijderen. Hiervoor de apparaatdeur volledig openen (Afb. %). 7. De condensstrip naar boven klappen en uitnemen (Afb. &).
Wat te doen bij storingen? nl 3. Binnenste ruit aan de bovenkant aandrukken (Afb. #). 3Wat te doen bij storingen? Storingen worden vaak veroorzaakt door een kleinigheid. Probeer voordat u contact opneemt met de servicedienst de storing zelf op te lossen met behulp van de tabel. Wat t e doen bi j st or i ngen? Storingen zelf verhelpen 4. Buitenste ruit inschuiven en erop letten dat hij van onderen goed in de houder zitten (Afb. $).
nl Wat te doen bij storingen? : Waarschuwing – Gevaar voor letsel! Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.Nooit proberen het apparaat zelf te repareren. Reparaties mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice. Bij defect van het apparat met de servicedienst contact opnemen; : Waarschuwing – Kans op een elektrische schok! Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.
Servicedienst nl 4Servicedienst PProgramma’s Wanneer uw apparaat gerepareerd moet worden, staat onze servicedienst voor u klaar. Wij vinden altijd een passende oplossing, ook om een onnodig bezoek van medewerkers van de servicedienst te voorkomen. Met de programma's kunt u heel eenvoudig gerechten klaarmaken. U kiest een programma en het apparaat neemt voor u de optimale instellingen over. Om goede resultaten te bereiken, mag de binnenruimte niet te heet zijn.
nl Programma’s Vormen voor programma 1: Wij adviseren een paella-pan met de volgende afmetingen te gebruiken: ■ ■ Voor 3 tot 4 porties: een paella-pan met een bodemdiameter van 24 cm. Voor 5 tot 6 porties: een paella-pan met een bodemdiameter van 28 cm Programma 1: Gemengde paella Bij het programmeren van de oven het gewicht van de droge rijst aanhouden.Voor 100 g rijst is ca. 145 ml water nodig.
Programma’s nl Programma 1: Zwarte rijst Bij het programmeren van de oven het gewicht van de droge rijst aanhouden. Voor 100 g rijst is ca. 150 ml water nodig. Programma 1: Rijst met groente en garnalen Bij het programmeren van de oven het gewicht van de droge rijst aanhouden. Voor 100 g rijst is ca. 150 ml water nodig.
nl Programma’s Programma 1: Snelkookrijst Bij het programmeren van de oven het gewicht van de droge rijst aanhouden. Voor 100 g rijst is ca. 160 ml water nodig. Ingrediënten voor 6 porties ■ ■ ■ ■ ■ ■ 40 ml olijfolie 1200 g gesauteerde groente, diepvries 100 g tomaten, gezeefd 600 g rijst met ronde korrel 1200 ml water zout naar wens Bereiding 1. De groente laten ontdooien en licht bakken bij gemiddelde warmte. De gezeefde tomaten toevoegen en vermengen met de groente. 2.
Programma’s nl Programma 3: Gegrilde groente Bij dit recept voor het programmeren van de oven het gewicht van de schoongemaakte groente aanhouden. Programma 4: Dorade in zoutkorst Bij dit recept dient voor het programmeren alleen het gewicht van de dorade te worden aangehouden. Ingrediënten voor 4 porties Ingrediënten voor 2 porties ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 2 rijpe tomaten, middelgroot 2 lente-uitjes 1 aubergine 1 rode paprika 4 groene paprika's zout olijfolie Bereiding 1.
nl Programma’s Programma 5: Gepaneerde stokvis Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van de schoongemaakte stokvis te worden aangehouden. Ingrediënten voor 2 porties ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 700 g van het achterste deel van de stokvis 4 el paneermeel 2 teentjes knoflook 80 ml olijfolie peterselie witte peper, gemalen zout Bereiding 1. De schoongemaakte stokvis wegen, om het gewicht te programmeren. 2. De schoongemaakte stokvis op de plaat leggen en kruiden. 3.
Programma’s nl Programma 7: Lendestuk in bladerdeeg Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het lendestuk te worden aangehouden. Programma 8: Pastei van tonijn Bij dit recept moet voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het bladerdeeg worden aangehouden. Ingrediënten voor 4-6 porties Ingrediënten voor 4 porties ■ ■ ■ ■ ■ 1 runderlende, 1100 g 500 g bladerdeeg 1 ei zout zwarte peper, gemalen Bereiding 1. De bakplaat dun bestrijken met margarine.
nl Programma’s Programma 9: Kerrie-pizza Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het pizzadeeg te worden aangehouden. Programma 9: Mediterrane pizza Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het pizzadeeg te worden aangehouden.
Programma’s nl Programma 9: Vier kaaspizza's Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het pizzadeeg te worden aangehouden. Programma 9: Pizza nostra Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het pizzadeeg te worden aangehouden.
nl Programma’s Programma 10: Kwarktaart Bij dit recept dient voor het programmeren van de oven alleen het gewicht van het vloeibare mengsel te worden aangehouden. Ingrediënten voor 6-8 porties ■ ■ Basisdeeg: 350 g bloem 2 tl bakpoeder 80 g suiker 1 ei 2 g zout 170 g boter Vloeibaar mengsel: 185 g suiker 15 g vanillesuiker 70 g margarine 3 eieren 65 g bloem 750 g kwark Bereiding 1. Alle ingrediënten voor de het basisdeeg met elkaar vermengen. 2.
Programma’s nl Programma's Als het vlees klaar is, kan het nog 10 minuten in de uitgeschakelde, gesloten binnenruimte blijven liggen. Dan kan het vocht zich beter verdelen. Aanwijzing: . Het gewichtsbereik is bewust beperkt gehouden. Voor zeer grote gerechten zijn namelijk vaak geen passende vormen beschikbaar en het bereidingsresultaat zou niet meer kloppen.
nl Programma’s Programma 26 Eend, ongevuld panklaar, gekruid Braadpan zonder deksel nee Inschuifhoogte 2 27 Gans, niet gevuld panklaar, gekruid Braadpan zonder deksel nee 2 28 Gestoofd rundvlees Rosbief, medium Bodem van de braadpan bedekken, eventueel tot 250 g groente toevoegen nee 2 29 bijv.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. Een programma instellen De bakoven kiest de optimale verwarmingsmethode en de tijd- en temperatuurinstelling. Alleen het gewicht moet worden ingesteld. Het gewicht kan alleen binnen een bepaald bereik worden ingesteld. 1. De sensor @ aanraken en in het instelbereik het gewenste programma kiezen. 2. De sensor x aanraken en in het instelbereik het gewicht kiezen. 3. De sensor t aanraken. Het programma begint na enkele seconden.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. nl Verwarmingsmethode milde hetelucht Milde hetelucht is een intelligente verwarmingsmethode voor een gezonde bereiding van vlees, vis en gebak. Het apparaat regelt de energietoevoer in de binnenruimte optimaal. Het product wordt in fases bereid met behulp van restwarmte. Zo blijft het sappiger en wordt het minder bruin. Afhankelijk van de bereiding en het gerecht kan energie worden bespaard.
Voor u in onze kookstudio uitgetest.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. Koekjes Gerecht Accessoires/vormen Sprits Bakplaat Sprits, 2 niveaus Braadslede + bakplaat Sprits, 3 niveaus Bakplaten + braadslede Koekjes Bakplaat Koekjes, 2 niveaus Braadslede + bakplaat Koekjes, 3 niveaus Bakplaten + braadslede Schuimgebak Bakplaat Schuimgebak, 2 niveaus Braadslede + bakplaat Macarons Bakplaat Macarons, 2 niveaus Braadslede + bakplaat Macarons, 3 niveaus Bakplaten + braadslede * voorverwarmen ** 5 min.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. nl Tips voor het bakken U wilt vaststellen of het gebak doorbakken is. Het gebak stort in. Steek met een houten prikker op de hoogste plaats in het gebak. Zit er geen deeg meer aan de prikker, dan is het gebak klaar. Gebruik de volgende keer minder vloeistof. Of stel de temperatuur 10 °C lager in en verleng de baktijd. Houd u aan de opgegeven ingrediënten en bereidingsaanwijzingen in het recept.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. Gevogelte, vlees en vis Uw apparaat biedt talrijke verwarmingsmethoden voor het klaarmaken van gevogelte, vlees en vis. In de insteltabellen vindt u voor enkele gerechten optimale instellingen. Braden op het rooster Het braden op het rooster is bijzonder geschikt voor groot gevogelte of meerdere stukken tegelijk. Plaats de braadslede met het rooster op de aangegeven inschuifhoogte. Let erop dat het rooster goed op de braadslede ligt.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. Gevogelte Prik bij eend of gans het vel onder de vleugels in. Zo kan het vet weglopen. Snijd bij eendenborst het vel in.Keer de eendenborst niet. Voeg wat vloeistof toe aan het gevogelte in de pan. De bodem van de vorm dient ca. 1-2 c€m bedekt te zijn. Let er bij het keren van gevogelte op dat eerst de borstzijde resp. de kant van het vel onder ligt.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. Vlees Gerecht Accessoires/vormen Gebraden varkensvlees zonder zwoerd, bijv. Open vorm halsstuk, 1,5 kg Gebraden varkensvlees met zwoerd, bijv. schou- Open vorm derstuk, 2 kg Inschuifhoogte 2 Verwarmings- Stap Temperamethode tuur in °C : 160-170 Tijdsduur in min.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. nl Groente en bijgerechten Hier vindt u gegevens voor het bereiden van gegrilde groente, aardappels en diepvries-aardappelproducten. Houd u aan de opgaven in de tabel. Gerecht Accessoires/vormen Braadslede Braadslede Braadslede Inschuifhoogte 5 3 3 Verwarmingsmethode C 9 B Temperatuur in °C 3 160-180 200-220 Tijdsduur in min. 10-15 45-60 25-35 Gegrilde groente Gebakken aardappels, gehalveerd Aardappelproducten, diepvries, bijv.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. Drogen Met hete lucht kunt u uitstekend drogen. Bij deze soort conservering worden aromastoffen door het onttrekken van water geconcentreerd. Gebruik uitsluitend fruit, groente en kruiden zonder gebreken en was deze grondig. Bedek de braadslede en het rooster met bak- of perkamentpapier. Laat de vruchten goed afdruipen en maak ze droog. Snijd ze eventueel in even grote stukken of even dunne plakjes. Leg ongeschild fruit op de schaal met de snijvlakken naar boven.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. Gerecht Groente, bijv. wortelen Accessoires/vormen Inschuifhoogte Inmaakpotten 1 liter 1 Groente, bijv. komkommer Inmaakpotten 1 liter 1 Steenvruchten, bijv. kersen, pruimen Inmaakpotten 1 liter 1 Pitvruchten, bijv. appels, aardbeien Inmaakpotten 1 liter 1 Verwarmings- Stap methode 9 1. 2. 3. 9 1. 2. 9 1. 2. 9 1. 2. Temperatuur in °C 160-170 120 160-170 160-170 160-170 - nl Tijdsduur in min.
nl Voor u in onze kookstudio uitgetest. Ontdooien Geschikt voor het ontdooien van diepvries fruit, groente en gebak. Gevogelte, vlees en vis kunt u het beste in de koelkast ontdooien. Niet geschikt voor room- of slagroomtaarten. Gebruik de volgende inschuifhoogtes voor het ontdooien: ■ 1 rooster: hoogte 2 ■ 2 roosters: hoogte 3+1 De tijdsopgaven in de tabel zijn richtwaarden. Ze zijn afhankelijk van de kwaliteit, vriestemperatuur (-18°C) en de aard van de levensmiddelen.
Voor u in onze kookstudio uitgetest. Testgerechten Deze tabellen zijn gemaakt voor onderzoeksinstituten om het controleren en testen van het apparaat te vergemakkelijken. Volgens EN 60350-1. nl Bakken met twee springvormen: ■ Op één niveau (Afb. !) ■ Op twee niveaus (Afb.") 1 2 Bakken Bakplaten of vormen die gelijktijdig in de oven worden geplaatst, hoeven niet op hetzelfde moment klaar te zijn.
+.