Wi-Fi Direct™ handleiding Versie B DUT
Relevante modellen Deze gebruikershandleiding is van toepassing op de volgende modellen: DCP-J4110DW, MFC-J4310DW/J4410DW/J4510DW/J4610DW/J4710DW Definities van opmerkingen Overal in deze gebruikershandleiding wordt de volgende aanduiding gebruikt: OPMERKING Opmerkingen leggen uit wat u in een bepaalde situatie moet doen of hoe de bewerking met andere functies werkt. Handelsmerken Het Brother-logo is een gedeponeerd handelsmerk van Brother Industries, Ltd.
Inhoudsopgave 1 Inleiding 1 Overzicht .................................................................................................................................................. 1 Voordelen ................................................................................................................................................ 2 Hardwarevereisten ...................................................................................................................................
1 Inleiding 1 Overzicht Wi-Fi Direct™ is een van de draadloze configuratiemethoden die door de Wi-Fi Alliance® is ontwikkeld. U kunt er een beveiligd draadloos netwerk mee configureren tussen uw Brother-machine en een mobiel apparaat zoals een Android™-apparaat, Windows® Phone-apparaat, iPhone, iPod touch of iPad zonder gebruik te maken van een toegangspunt.
Inleiding Voordelen Wanneer u wilt afdrukken vanaf uw mobiele apparaat of ernaar wilt scannen, kunt u met behulp van Wi-Fi Direct gemakkelijk een tijdelijk draadloos netwerk configureren door gebruik te maken van de ééntoets- of PIN-methode van WPS. Download de Handleiding mobiel printen/scannen voor Brother iPrint&Scan of de AirPrint handleiding van het Brother Solutions Center (http://solutions.brother.com/) voor meer informatie over het afdrukken vanaf of scannen naar uw mobiele apparaat.
Inleiding Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw mobiele apparaat om Brother iPrint&Scan te downloaden en te installeren of te verwijderen.
2 Configuratiemethoden Schema voor het stapsgewijs configureren van een Wi-Fi Direct-netwerk 2 Hieronder krijgt u vijf methoden voor het configureren van uw Brother-machine in een draadloze netwerkomgeving. Kies de methode die het best aansluit bij uw omgeving. Controleer de configuratie van uw mobiele apparaat.
Configuratiemethoden Configuratie met de PIN-methode met behulp van Wi-Fi Direct Voor MFC-J4510DW/J4710DW: raadpleeg Configuratie met de PIN-methode van Wi-Fi Direct uu pagina 8. Voor DCP-J4110DW, MFC-J4310DW/J4410DW/J4610DW: raadpleeg Configuratie met de PIN-methode van Wi-Fi Direct uu pagina 13. Configuratie met de PIN-methode via WPS (Wi-Fi Protected Setup) Voor MFC-J4510DW/J4710DW: raadpleeg Configuratie met de PIN-methode van WPS (Wi-Fi Protected Setup) uu pagina 9.
Configuratiemethoden Het netwerk configureren met Wi-Fi Direct (Voor MFC-J4510DW/J4710DW) De Wi-Fi Direct-netwerkinstellingen worden geconfigureerd via het bedieningspaneel van uw Brothermachine. 2 Configuratie met één druk op een knop met behulp van Wi-Fi Direct Voer de volgende stappen uit om een Wi-Fi Direct-netwerk te configureren als uw mobiele apparaat ondersteuning biedt voor Wi-Fi Direct.
Configuratiemethoden i Wanneer verbinding is gemaakt met uw mobiele apparaat, wordt het bericht Verbonden op de machine weergegeven. Het Wi-Fi Direct-netwerk is geconfigureerd. Download de Handleiding mobiel printen/scannen voor Brother iPrint&Scan of de AirPrint handleiding van het Brother Solutions Center (http://solutions.brother.com/) voor meer informatie over het afdrukken vanaf of scannen naar uw mobiele apparaat. Raadpleeg Problemen oplossen uu pagina 16 als geen verbinding kan worden gemaakt.
Configuratiemethoden Configuratie met de PIN-methode van Wi-Fi Direct Voer de volgende stappen uit om een Wi-Fi Direct-netwerk te configureren als uw mobiele apparaat ondersteuning biedt voor de PIN-methode van Wi-Fi Direct. OPMERKING 2 Wanneer de machine het Wi-Fi Direct-verzoek van uw mobiele apparaat ontvangt, wordt het bericht Verzoek om Wi-Fi Direct-verbinding ontvangen. weergegeven. Druk op OK om verbinding te maken. a Druk op b c d e f Druk op Alle instell. . Druk op Netwerk.
Configuratiemethoden Druk op Pincode invoeren om de pincode die op uw mobiele apparaat wordt weergegeven, op de machine in te toetsen en druk vervolgens op OK. Volg de instructies en ga vervolgens verder naar stap j. Als geen pincode op uw mobiele apparaat wordt weergegeven, drukt u op uw Brother-machine op . Ga terug naar stap a en probeer het opnieuw. j 2 Wanneer verbinding is gemaakt met uw mobiele apparaat, wordt het bericht Verbonden op de machine weergegeven.
Configuratiemethoden i De machine wacht op een verbindingsverzoek van uw mobiele apparaat. Toets de op uw mobiele apparaat weergegeven pincode op de machine in wanneer Pincode verschijnt. Druk op OK. j Wanneer verbinding is gemaakt met uw mobiele apparaat, wordt het bericht Verbonden op de machine weergegeven. Het Wi-Fi Direct-netwerk is geconfigureerd. Download de Handleiding mobiel printen/scannen voor Brother iPrint&Scan of de AirPrint handleiding van het Brother Solutions Center (http://solutions.
Configuratiemethoden Het netwerk configureren met Wi-Fi Direct (Voor DCP-J4110DW, MFC-J4310DW/J4410DW/J4610DW) De Wi-Fi Direct-netwerkinstellingen worden geconfigureerd via het bedieningspaneel van uw Brothermachine. 2 Configuratie met één druk op een knop met behulp van Wi-Fi Direct Voer de volgende stappen uit om een Wi-Fi Direct-netwerk te configureren als uw mobiele apparaat ondersteuning biedt voor Wi-Fi Direct.
Configuratiemethoden h Wanneer verbinding is gemaakt met uw mobiele apparaat, wordt het bericht Verbonden op de machine weergegeven. Het Wi-Fi Direct-netwerk is geconfigureerd. Download de Handleiding mobiel printen/scannen voor Brother iPrint&Scan of de AirPrint handleiding van het Brother Solutions Center (http://solutions.brother.com/) voor meer informatie over het afdrukken vanaf of scannen naar uw mobiele apparaat. Raadpleeg Problemen oplossen uu pagina 16 als geen verbinding kan worden gemaakt.
Configuratiemethoden Configuratie met de PIN-methode van Wi-Fi Direct Voer de volgende stappen uit om een Wi-Fi Direct-netwerk te configureren als uw mobiele apparaat ondersteuning biedt voor de PIN-methode van Wi-Fi Direct. OPMERKING 2 Wanneer de machine het Wi-Fi Direct-verzoek van uw mobiele apparaat ontvangt, wordt het bericht Wi-Fi Direct verb. verzoek ontvangen. weergegeven. Druk op Verbinding maken om verbinding te maken. a b c d e Druk op Instell. Druk op s of t om Netwerk te selecteren.
Configuratiemethoden i Wanneer verbinding is gemaakt met uw mobiele apparaat, wordt het bericht Verbonden op de machine weergegeven. Het Wi-Fi Direct-netwerk is geconfigureerd. Download de Handleiding mobiel printen/scannen voor Brother iPrint&Scan of de AirPrint handleiding van het Brother Solutions Center (http://solutions.brother.com/) voor meer informatie over het afdrukken vanaf of scannen naar uw mobiele apparaat. Raadpleeg Problemen oplossen uu pagina 16 als geen verbinding kan worden gemaakt.
Configuratiemethoden Een Wi-Fi Direct-netwerk handmatig configureren Als uw mobiele apparaat geen ondersteuning biedt voor Wi-Fi Direct of WPS, moet u een Wi-Fi Direct-netwerk handmatig configureren. OPMERKING 2 Wanneer de machine het Wi-Fi Direct-verzoek van uw mobiele apparaat ontvangt, wordt het bericht Wi-Fi Direct verb. verzoek ontvangen. weergegeven. Druk op Verbinding maken om verbinding te maken. a b c d e Druk op Instell. Druk op s of t om Netwerk te selecteren.
3 Problemen oplossen Overzicht In dit gedeelte wordt uitgelegd hoe algemene netwerkproblemen met de Brother-machine kunnen worden opgelost. Kunt u de oplossing voor het probleem niet in dit hoofdstuk vinden, kijk dan op het Brother Solutions Center: http://solutions.brother.com/. Ga voor meer informatie naar het Brother Solutions Center (op http://solutions.brother.com/) en klik op Handleidingen op de pagina voor uw model om andere handleidingen te downloaden.
Problemen oplossen Foutmeldingen tijdens het configureren van Wi-Fi Direct via het bedieningspaneelmenu (Vervolg) Foutmelding Oorzaak Handelwijze (Voor MFC-J4510DW/J4710DW) De Brother-machine kan uw mobiele apparaat niet vinden. Geen apparaat (Voor DCP-J4110DW, MFC-J4310DW/J4410DW/J4610DW) Zorg ervoor dat uw machine en het mobiele apparaat in de Wi-Fi Direct-modus staan. Plaats het mobiele apparaat dichter bij uw Brother-machine.
Problemen oplossen Ik kan de configuratie van het Wi-Fi Direct-netwerk niet voltooien. (Vervolg) Vraag Oplossing Bevindt uw Brother-machine zich te ver van uw mobiele apparaat? Plaats uw Brother-machine binnen een afstand van ongeveer 1 meter van het mobiele apparaat wanneer u de instellingen van het Wi-Fi Direct-netwerk configureert. Bevinden er zich obstakels (bijvoorbeeld muren of meubels) tussen uw machine en het mobiele apparaat? Plaats uw Brother-machine in een ruimte zonder obstakels.
4 Verklarende woordenlijst Wi-Fi Direct-netwerktermen Groepseigenaar Als u Groepseigenaar op Aan instelt, fungeert uw Brother-machine als toegangspunt wanneer u een Wi-Fi Direct-netwerk configureert. De groepseigenaar wijst een SSID-naam, wachtwoord en IP-adres aan het Wi-Fi Direct-netwerk toe. De standaardinstelling is Uit. Apparaatgegevens Apparaatnaam U kunt de apparaatnaam van de Brother-machine vinden in de Wi-Fi Direct-netwerkomgeving.
Verklarende woordenlijst Interf. insch. (InterfaceActiv) Als u de Wi-Fi Direct-netwerkverbinding wilt gebruiken, stelt u Interface inschakelen (Interf. insch. /InterfaceActiv) in op Aan.
Verklarende woordenlijst Netwerktermen en -concepten Netwerktermen WPA2-PSK Activeert een Wi-Fi Protected Access Pre-Shared Key (WPA-PSK/WPA2-PSK), waarmee de draadloze machine van Brother met behulp van TKIP voor WPA-PSK of AES voor WPA-PSK en WPA2-PSK (WPA-Personal) verbinding kan maken met toegangspunten. AES Advanced Encryption Standard (AES) biedt betere gegevensbeveiliging door middel van versleuteling met een symmetrische sleutel.
Bezoek ons online http://www.brother.com/ www.brotherearth.