Omslag NL PX- S5000 GEBRUIKSAANWIJZING Voorbereidingen Klaarmaken van de voeding In- en uitschakelen van de stroom Gebruik van een pedaal Gebruik van een hoofdtelefoon Splitsen van het toetsenbord tussen twee tonen Gebruik van de metronoom Spelen op de Digitale Piano Selecteren van één enkele toon Twee tonen gelaagd laten klinken Veranderen van de toonhoogte Specificeren van het tempo Veranderen van de toonhoogte in stappen van een halve toon (Transponeren) Veranderen van de nagalm Luisteren
Meegeleverde en los verkrijgbare accessoires Gebruik enkel accessoires die gespecificeerd zijn voor gebruik met deze Digitale Piano. Het gebruik van niet erkende accessoires kan resulteren in brand, een elektrische schok of persoonlijk letsel. • U kunt informatie betreffende de accessoires die los verkrijgbaar zijn krijgen uit de CASIO-catalogus die beschikbaar is bij uw winkelier en van de CASIO-website. https://support.casio.
USB flash-drive Inhoudsopgave Overzicht en instellingen Ondersteunde USB flash-drives . . . . . . . . . . . . . . . NL-35 NL-3 Algemene gids . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .NL-3 Klaarmaken van de voeding . . . . . . . . . . . . . . . . . . .NL-5 In- en uitschakelen van de stroom . . . . . . . . . . . . . .NL-7 Automatische stroomonderbreker . . . . . . . . . . . . . . . . .NL-7 Gebruik van een pedaal . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Overzicht en instellingen Algemene gids ■ Voorpaneel 1 2 3 Bluetooth® indicator *1 4 5 6 7 8 *2 A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 *3 Voorkant 9 1 P (aan/uit) toets 6 a toets 2 Volumeknop 7 0 (opname) toets 3 Functietoets (FUNCTION) 8 Vleugeltoets (GRAND PIANO) 4 Geluidsmodustoets (SOUND MODE) 9 Hoofdtelefoonaansluitingen (PHONES) 5 Metronoomtoets (METRONOME) *1 Bluetooth-indicator Als bij de oorspronkelijke standaardinstellingen de stroom wordt ingeschakeld zonder dat de draadloze MID
Overzicht en instellingen ■ Achterkant bk bv bm bn bo bk USB Type B poort bm Demppedaalaansluiting (DAMPER PEDAL) bl USB Type A poort bn Pedaaleenheid-aansluiting (PEDAL UNIT) bo Lijnuitgangsaansluitingen (LINE OUT R, L/MONO) bp 12 V gelijkstroomaansluiting (DC 12V) ■ Klaarmaken van de muziekstandaard Muziekstandaard NL-4 bp
Overzicht en instellingen Klaarmaken van de voeding Uw Digitale Piano maakt gebruik van een netadapter voor de voeding. • Hoewel deze Digitale Piano ook op batterijen kan worden gebruikt, verdient het toch aanbeveling om het instrument met de netadapter te gebruiken. ■ Gebruik van de netadapter Let erop dat u alleen de netadapter gebruikt die voor deze Digitale Piano wordt voorgeschreven. Het gebruik van een ander type netadapter kan rook of andere problemen veroorzaken.
Overzicht en instellingen ■ Gebruik op batterijen ■ Instellen van het type batterijen 1. Schakel de Digitale Piano in. • Zorg ervoor de stroom uit te schakelen voordat u de batterijen inlegt. • Gebruik los verkrijgbare AA-formaat alkalibatterijen of AA-formaat oplaadbare nikkel-metaalhydride batterijen. • Neem de onderstaande voorzorgsmaatregelen in acht wanneer de Digitale Piano ondersteboven wordt gedraaid om de batterijen te plaatsen.
Overzicht en instellingen In- en uitschakelen van de stroom 1. Voordat u de stroom inschakelt, moet u de 2 volumeknop zo ver mogelijk in de richting draaien aangegeven in de onderstaande afbeelding. 2. Druk op de 1P (aan/uit) toets om de stroom in te schakelen.
Overzicht en instellingen Gebruik van een pedaal Gebruik van een hoofdtelefoon Sluit het meegeleverde pedaal (SP-3) aan op de bm DAMPER PEDAL aansluiting. Door een hoofdtelefoon te gebruiken wordt het geluid van de ingebouwde luidsprekers uitgeschakeld wat betekent dat u zelfs ’s avonds laat kunt oefenen zonder anderen te storen. • Zorg ervoor altijd het volumeniveau laag in te stellen voordat u de hoofdtelefoon aansluit op de 9 PHONES aansluitingen.
Gebruik van de bijgeleverde draadloze MIDI- en audio-adapter Om dit product te koppelen met een extern apparaat geschikt voor Bluetooth® draadloze technologie, moet u de draadloze MIDI- en audio-adapter in de bl USB Type A poort van de Digitale Piano steken. Draadloze MIDI- en audio-adapter bl USB Type A poort Gemeenschappelijke bediening voor alle functies • Tenzij anders aangegeven, wordt bij alle procedures in deze handleiding verondersteld dat de Digitale Piano in de begintoestand staat (d.w.z.
Gemeenschappelijke bediening voor alle functies • Tip 3 FUNCTION aan om de tiptoetslampjes weer in te schakelen. • Wanneer de Digitale Piano wordt ingeschakeld en alleen op batterijspanning wordt gebruikt (geen stroomvoorziening via de netadapter), komt de paneellampjes-instelling automatisch op 60 seconden te staan om stroom te besparen. Indien gewenst kunt u de paneellampjesinstelling veranderen.
Meldtonen Wanneer u een gecombineerde bediening van een tiptoets en een klaviertoets uitvoert (pagina NL-10), klinkt er een meldtoon op het moment dat u op de klaviertoets drukt om u het resultaat van de bediening te laten weten. Hieronder worden de diverse typen meldtonen beschreven. ■ Typen meldtonen Dit type toon klinkt: Wanneer dit gebeurt: Ontvangst-toon De bediening van een klaviertoets is ontvangen en wordt toegepast.
Twee tonen gelaagd laten klinken Noten spelen met verschillende tonen Selecteren van een toon Uw Digitale Piano is voorzien van 22 tonen waaronder drie vleugeltonen die aan het volledige toetsenbordbereik worden toegewezen plus één bastoon die alleen aan het lage bereik kan worden toegewezen.
Noten spelen met verschillende tonen ■ Uitschakelen van de lagenfunctie Gebruik een van de onderstaande twee methoden om de lagenfunctie van het toetsenbord uit te schakelen. • Houd 8 GRAND PIANO ingedrukt en druk dan op de B}4 klaviertoets. Bij meermalen indrukken van B}4 wordt de lagenfunctie beurtelings in- en uitgeschakeld. Nadat de meldtoon heeft geklonken (pagina NL-11) die aangeeft dat de lagenfunctie is uitgeschakeld, laat u 8 GRAND PIANO los. • Tip 8 GRAND PIANO aan.
Noten spelen met verschillende tonen ■ Instellen van het metronoomvolume Gebruik van de metronoom De metronoom laat een regelmatige maatslag klinken om het tijdsverloop te markeren. Gebruik de metronoom wanneer u bij muziekstudie wilt oefenen om het tempo vast te houden. ■ Starten of stoppen van de metronoom 1. Houd 5 METRONOME ingedrukt en druk dan op de B}2 of B2 klaviertoets. A0 C1 C2 1. Tip 5 METRONOME aan. B}2 De metronoom start.
Noten spelen met verschillende tonen ■ De tempowaarde met één verhogen of verlagen Specificeren van het tempo Bij gebruik van de metronoom (pagina NL-14) of bij het weergeven van een melodie van de muziekbibliotheek (pagina NL-26) kunt u een tempo-instelling opgeven binnen het bereik van 20 t/m 255 maatslagen per minuut. Gebruik de onderstaande klaviertoetsen om de tempowaarde op te geven. A0 C1 C2 A0 B}0 C3 B0 C1 C5 C{1 D1 E}1 E1 2 + − C4 0 1 C6 7 5 C8 F1 F{1 G1 A}1 4 3 C7 6 9 8 1.
Noten spelen met verschillende tonen Veranderen van het aanslagvolume naar de aanslagdruk (Aanslagvolume) Het aanslagvolume verandert het toonvolume overeenkomstig de aanslagdruk (snelheid). Dit geeft u hetzelfde uitdrukkingsvermogen als bij een akoestische piano. Sneller aanslaan geeft luidere noten. ■ Veranderen van de aanslagvolumegevoeligheid 1. Houd 8 GRAND PIANO ingedrukt en druk dan op een klaviertoets van F{3 t/m B3.
Noten spelen met verschillende tonen Veranderen van de toonhoogte in stappen van een halve toon (Transponeren) De transponeerfunctie laat u de algehele toonhoogte van de Digitale Piano verhogen of verlagen in stappen van een halve toon. U kunt deze functie gebruiken om de toon van het toetsenbord te verhogen of verlagen en een stuk te spelen in een toonaard die voor u meer geschikt is of om de toonaard aan te passen aan de zanger enz.
Noten spelen met verschillende tonen Veranderen van de toonhoogte in eenheden van een octaaf (Octaafverschuiving) Gebruik van de geluidsmoduseffecten (Zaalsimulator/Nagalm en Surround) Gebruik 4 SOUND MODE om de hieronder beschreven effecten in en uit te schakelen. Met octaafverschuiving kunt u de toonhoogten van het Upper1 gedeelte en het Upper2 gedeelte afzonderlijk, in eenheden van een octaaf verhogen of verlagen. ■ Veranderen van de toonhoogte van het Upper1 gedeelte in eenheden van een octaaf 1.
Noten spelen met verschillende tonen ■ Instellen van de diepte van het zaalsimulator/ nagalmeffect ■ Selecteren van het zaalsimulator/nagalmtype 1. Houd 4 SOUND MODE ingedrukt en druk 1. Voer stap 1 uit onder “Selecteren van het dan op een klaviertoets van A0 t/m A}1. zaalsimulator/nagalmtype” (pagina NL-19) om een zaalsimulator/nagalmtype te selecteren. A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 A0 - A}1 2.
Noten spelen met verschillende tonen Gebruik van zweving Gebruik van helderheid Zweving is een functie die diepte en breedte toevoegt aan de noten. De helderheidsfunctie kan worden gebruikt om het geluid helderder of milder te maken. ■ Toepassen van een zwevingseffect op een toon ■ Instellen van de helderheid 1. Houd 4 SOUND MODE ingedrukt en druk 1. Houd 4 SOUND MODE ingedrukt en druk dan op een klaviertoets van E2 t/m A}2. A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 dan op de A2 of B}2 klaviertoets.
Noten spelen met verschillende tonen Aanpassen van de geluidskarakteristieken van de akoestische piano (Akoestieksimulator) De tonen van uw Digitale Piano hebben ingebouwde elementen die ze de nagalmkarakteristieken van een akoestische piano geven. Gebruik de onderstaande procedure om de karakteristieken van de noten af te stellen. ■ Aanpassen van de geluidskarakteristieken van de akoestische piano 1. Houd 4 SOUND MODE ingedrukt. • Laat 4 SOUND MODE niet los tot aan de onderstaande stap 3. 2.
Noten spelen met verschillende tonen ■ Lijst van de instelitems voor het geluid van de akoestische piano Instelling Beschikbare instellingen Snaarresonantie Bij het spelen op een akoestische piano zullen de snaren die harmonischen zijn van de gespeelde snaren resoneren. U kunt een van de instellingen voor de snaarresonantie selecteren in de kolom rechts hiernaast. Toon: Specificeert de begininstelling van elke toon. Uit: Schakelt de snaarresonantie uit.
Noten spelen met verschillende tonen ■ Afstellen van de timing vanaf het indrukken van een klaviertoets totdat het geluid klinkt (hamerrespons) 1. Houd 8 GRAND PIANO ingedrukt en druk U kunt het toetsenbord in het midden splitsen voor duet-spel zodat de linker- en de rechterkant hetzelfde bereik hebben. De duetmodus is de perfecte manier om les te geven waarbij de leraar aan de linkerkant zit en de leerling dezelfde melodie speelt op het rechter toetsenbord. dan op een klaviertoets van C4 t/m F4.
Noten spelen met verschillende tonen ■ Gebruik van de duetmodus 1. Houd 3 FUNCTION ingedrukt en druk dan op de B}5 klaviertoets. ■ Veranderen van de octaven van de duettoetsenborden 1. Houd 3 FUNCTION ingedrukt. • Laat 3 FUNCTION niet los tot aan de onderstaande stap 3. A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 B}5 Telkens wanneer de B}5 klaviertoets wordt ingedrukt om deze instelling te veranderen, klinkt er een meldtoon om de nieuw geselecteerde instelling aan te geven.
Noten spelen met verschillende tonen Veranderen van de toonschaalstemming (Temperament) van het toetsenbord U kunt de toonschaal van het toetsenbord veranderen van het standaard gelijkzwevende temperament naar een andere stemming die meer geschikt is voor het spelen van bijvoorbeeld Indiase muziek, Arabische muziek, klassieke muziek enz. U kunt kiezen uit de hieronder beschreven 17 voorkeuzetoonschalen. ■ Instellen van de basisnoot van de toonschaal 1.
Luisteren naar melodieën Uw Digitale Piano kan MIDI-gegevens (inclusief ingebouwde melodieën) en ook audiogegevens weergeven. Bij gebruik van een USB flash-drive zijn er nog aanvullende functies beschikbaar. • Afhankelijk van het type gegevens dat u wilt weergeven, moet u het melodietype omschakelen tussen de MIDImodus en de audiomodus. • Zie “Opnemen/weergeven van uitvoeringen” (pagina NL-30) voor opnemen.
Luisteren naar melodieën ■ Luisteren naar melodieën van de muziekbibliotheek ■ Gebruik van een melodie van de muziekbibliotheek om deze te oefenen 1. Voer de procedure uit onder “Voorbereiding • U kunt het linkerhand- of rechterhandgedeelte van een ingebouwde melodie uitschakelen en dit zelf meespelen op het toetsenbord. voor gebruik van de muziekbibliotheek” (pagina NL-26). 2. Selecteer de gewenste melodie. (1) Houd 6 a ingedrukt en druk dan op een van de onderstaande klaviertoetsen.
Luisteren naar melodieën ■ Selecteren van een melodie op een USB flashdrive en deze weergeven Weergeven van MIDI-gegevens (MIDI-speler) 1. Voer de procedure uit onder “Voorbereiding Uw Digitale Piano heeft een MIDI-speler die de hieronder beschreven typen MIDI-bestanden kan afspelen. voor gebruik van de MIDI-speler” (pagina NL-28). ■ Afspeelbare melodieën Type melodie 2.
Luisteren naar melodieën ■ Afspelen van een melodie met het geluid van één hand gedempt (voor oefenen van het gedempte gedeelte) Weergeven van MP3-audiobestanden Uw Digitale Piano kan MP3-audiobestanden weergeven. TAKE**.MP3 (** = 01-99) bestanden in de MUSICDAT-map opgeslagen op een USB flash-drive. • Deze procedure kan worden gebruikt voor een melodie op een USB flash-drive. 1.
Opnemen/weergeven van uitvoeringen Uw Digitale Piano kan MIDI-gegevens (inclusief ingebouwde melodieën) en ook audiogegevens opnemen/weergeven. Bij gebruik van een USB flash-drive zijn er nog aanvullende functies beschikbaar. • Afhankelijk van het type gegevens dat u wilt opnemen/weergeven, moet u het melodietype omschakelen tussen de MIDI-modus en de audiomodus.
Opnemen/weergeven van uitvoeringen * MIDI MIDI is de afkorting voor “Musical Instrument Digital Interface” (digitale interface voor muziekinstrumenten). Dit is een universele standaard die het mogelijk maakt voor muziekinstrumenten, computers en andere apparaten om uitvoeringsinformatie met elkaar uit te wisselen (indrukken/ loslaten van klaviertoetsen, aanslagdruk enz.), ongeacht de fabrikant van de apparatuur. De uitvoeringsgegevens worden in dit geval “MIDI-gegevens” genoemd.
Opnemen/weergeven van uitvoeringen ■ Opnemen op het spoor voor het linkerhandgedeelte 1. Afhankelijk van het spoor waarop wordt opgenomen, maakt u de vereiste instellingen. • Zie “Opgenomen MIDI-gegevens” (pagina NL-31). • Als u een maatslag- en tempo-instelling wilt opgeven, zie dan de onderstaande informatie voor het maken van de instellingen. “Veranderen van de maatslag van de metronoom” (pagina NL-14) “Specificeren van het tempo” (pagina NL-15) 2.
Opnemen/weergeven van uitvoeringen ■ Wissen van alles dat op een spoor is opgenomen 1. Tip 70 (opname) aan terwijl de 70 (opname) toets wit oplicht. Het instrument komt in de opname-paraatstand te staan wat wordt aangegeven door knipperende 70 (opname) (rood) en 6 a (wit) lampjes. • De “L” indicator zal nu knipperen. Als u de inhoud van het spoor voor het linkerhandgedeelte wilt wissen, gaat u direct door naar stap 3. 2.
Opnemen/weergeven van uitvoeringen ■ Opnemen van een toetsenborduitvoering op een USB flash-drive ■ Selecteren en weergeven van een bestand dat met de audiorecorder is opgenomen 1. Voer de procedure uit onder “Voorbereiding 1. Voer de procedure uit onder “Voorbereiding voor gebruik van de audiorecorder” (pagina NL-33). voor gebruik van de audiorecorder” (pagina NL-33). 2. Tip 70 (opname) aan zodat de bijbehorende LED wit oplicht.
■ Wissen van een bestand dat met de audiorecorder is opgenomen USB flash-drive 1. Voer de procedure uit onder “Voorbereiding Uw Digitale Piano ondersteunt het gebruik van een los verkrijgbare USB flash-drive. U heeft de beschikking over de volgende functies. voor gebruik van de audiorecorder” (pagina NL-33). 2. Houd 6 a ingedrukt en druk dan op een van de onderstaande klaviertoetsen om het bestand te selecteren dat u wilt wissen.
USB flash-drive Voorzorgsmaatregelen bij gebruik van een USB flash-drive en de USB Type A poort • Zorg dat u de voorzorgsmaatregelen in acht neemt die zijn beschreven in de documentatie die met de USB flash-drive wordt meegeleverd. • Vermijd het gebruik van een USB flash-drive onder de volgende omstandigheden. Dergelijke omstandigheden kunnen de gegevens beschadigen die opgeslagen zijn op de USB flash-drive.
USB flash-drive Formatteren van een USB flash-drive • Formatteer een USB flash-drive op de Digitale Piano voordat u deze voor de eerste maal gebruikt. • Bij het formatteren van een USB flash-drive worden alle gegevens die erop zijn opgeslagen gewist. Voordat u een USB flash-drive formatteert, moet u controleren of er geen waardevolle gegevens op opgeslagen zijn. • De formatteerbewerking zoals uitgevoerd door deze Digitale Piano is zogenaamd “snel formatteren”.
USB flash-drive Gebruik van een USB flash-drive In dit hoofdstuk wordt informatie verschaft over de volgende functies. • Opslaan van een MIDI-recordermelodie op een USB flashdrive • Importeren van gegevens (bestanden) van een USB flashdrive naar het geheugen van de Digitale Piano • Wissen van importeerbare gegevens (bestanden) van de Digitale Piano op een USB flash-drive ■ Gegevenstypen De gegevenstypen die door uw Digitale Piano worden ondersteund staan vermeld in de onderstaande tabel.
USB flash-drive 8. Laat 3 FUNCTION los wanneer het ■ Laden van gegevens van een USB flash-drive naar het geheugen van de Digitale Piano importeren begint. Het achter elkaar oplichten van de LED’s stopt wanneer het importeren is voltooid. 1. Kopieer de melodiegegevens die u in het geheugen van de Digitale Piano wilt importeren in een van de submappen van de “MUSICDAT” map van de USB flash-drive.
USB flash-drive 4. Druk op de B}1 klaviertoets. De 6 a LED (links) gaat branden waarmee de paraatstand voor wissen wordt aangegeven. A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 B}1 5. Druk op de C1 klaviertoets. Het wissen begint. De LED’s boven 4 SOUND MODE en 6 a lichten achter elkaar van links naar rechts op tijdens het wissen. A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 C1 6. Laat 3 FUNCTION los wanneer het wissen begint. Het achter elkaar oplichten van de LED’s stopt wanneer het wissen is voltooid.
Instellingen maken Instellen van het volume van het Upper1 gedeelte Om het volume van het Upper1 gedeelte in te stellen, houdt u 8 GRAND PIANO ingedrukt terwijl u de onderstaande klaviertoetsen indrukt. A0 C1 C2 C3 C3 Indrukken van deze toets: C4 C5 C6 C8 C{3 Doet dit: C3 Verlaagt het volume van het Upper1 gedeelte met 1.*1 C{3 Verhoogt het volume van het Upper1 gedeelte met 1.*1 C3 + C{3 C7 Zet het volume van het Upper1 gedeelte terug op de oorspronkelijke standaardinstelling.
Instellingen maken Maken van de instellingen voor het Upper2 gedeelte en het Lower gedeelte U kunt afzonderlijke instellingen voor het Upper2 gedeelte en het Lower (bas) gedeelte maken voor de volgende items: volume, toonhoogte, demppedaaleffect in-/uitschakelen. Om deze instellingen te maken, houdt u 8 GRAND PIANO ingedrukt terwijl u de onderstaande klaviertoetsen indrukt.
Instellingen maken Instellen van de volumebalans In deze paragraaf kunt u de klaviertoetsen gebruiken om de volumeniveaus van het toetsenbordspel, de melodieweergave en het externe audio-ingangssignaal in te stellen. Om de instellingen te maken, houdt u 3 FUNCTION ingedrukt terwijl u de onderstaande klaviertoetsen indrukt.
Instellingen maken Gebruik van Middenbereik annuleren Door de functie voor het annuleren van het middenbereik in te schakelen wordt het vocale bereik geannuleerd van audiomelodieën opgeslagen op een USB flash-drive of de audio ingevoerd via draadloze audio. Bij gebruik van deze functie wordt het geluid in het midden van het audiospectrum geannuleerd, maar het is ook mogelijk dat iets anders kan wegvallen dan het vocale gedeelte.
Instellingen maken Veranderen van de pedaalfuncties Een pedaal dat op de bm DAMPER PEDAL aansluiting van de Digitale Piano is aangesloten, functioneert als een demppedaal bij gebruik van de oorspronkelijke standaardinstellingen van de Digitale Piano. Gebruik de onderstaande procedure om de functie van het pedaal te veranderen. ■ Veranderen van de functie van het pedaal aangesloten op de DAMPER PEDAL aansluiting. 1. Houd 3 FUNCTION ingedrukt. • Laat 3 FUNCTION niet los tot aan de onderstaande stap 3. 2.
Instellingen maken Overige instellingen Om de instellingen te veranderen die in de onderstaande tabel zijn aangegeven, houdt u 3 FUNCTION ingedrukt terwijl u op de aangegeven klaviertoetsen drukt.
Instellingen maken Indrukken van deze Doet dit: toets: Deze instelling: Paneellampjes-instelling Om stroom te besparen, kunt u instellen dat alle toetslampjes worden uitgeschakeld, met uitzondering van het lampje van 3 FUNCTION, wanneer het instrument een bepaalde tijd niet wordt bediend. U kunt deze tijd instellen op 5, 30, 60 of 120 seconden. U kunt deze instelling ook uitschakelen, wat betekent dat de lampjes blijven branden.
Instellingen maken Fabrieksreset (Initialisatie) U kunt de onderstaande procedure gebruiken om de opgeslagen gegevens en instellingen van de Digitale Piano terug te zetten op de oorspronkelijke standaard-fabrieksinstellingen. A0 A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 C1 1. Houd 3 FUNCTION ingedrukt. 2. Druk op de A0 klaviertoets. Het toestel komt in de paraatstand voor een fabrieksreset te staan en het 3 FUNCTION lampje begint te knipperen. • In de onderstaande stap 3 wordt de initialisatie gestart.
Gebruik van de draadloosfunctie De draadloosfunctie kan worden gebruikt met de bijgeleverde draadloze MIDI- en audio-adapter. Er zijn twee manieren om een draadloze verbinding te maken. Weergeven van audio van een smartapparaat (Bluetooth-audiokoppeling) Bij gebruik van de bijgeleverde draadloze MIDI- en audio-adapter kan dit apparaat worden gekoppeld met een apparaat geschikt voor Bluetooth-audio (smartapparaat) om geluid van een extern apparaat weer te geven via de luidsprekers van de Digitale Piano.
Gebruik van de draadloosfunctie ■ Wissen van de koppelingsregistratie van een apparaat geschikt voor Bluetooth-audio • Door de volgende bediening uit te voeren wordt de koppeling tussen de Digitale Piano en het huidige apparaat geschikt voor Bluetooth-audio ongedaan gemaakt. Als u een probleem ondervindt bij het koppelen met een apparaat geschikt voor Bluetoothaudio, voert u de volgende stappen uit en probeert daarna opnieuw te koppelen.
Gebruik van de draadloosfunctie In-/uitschakelen van de draadloosfunctie 1. Sluit de draadloze MIDI- en audio-adapter aan op de bl USB Type A poort. 2. Houd 3 FUNCTION ingedrukt en druk dan op de D1 toets. A0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 D1 • Bij meermalen indrukken van de toets wordt de draadloosfunctie beurtelings in- en uitgeschakeld en klinkt er een meldtoon.
Gebruik van de speciale app Wanneer de Digitale Piano met een smartapparaat zoals een smartphone of tablet wordt verbonden, zijn de volgende functies beschikbaar: • Besturing van de Digitale Piano vanaf het smartapparaat (afstandsbediening van de piano) • Overbrengen van muziekgegevens vanaf het smartapparaat naar de Digitale Piano • Gebruik van de lesfunctie van de app voor het smartapparaat met de Digitale Piano • Weergeven van muziek op de smartapparaat-app via de luidsprekers van de Digitale Piano Down
Gebruik van de speciale app • Bedien de Digitale Piano niet terwijl de app van het smartapparaat verbinding aan het maken is. • Bij verbinding via Bluetooth kan er vervorming hoorbaar zijn afhankelijk van de verbindingstoestand en de eigenschappen van het smartapparaat. Als er vervorming is, kunt u het volgende proberen: − Lees de instructies van de app voor de instellingen van de MIDI-weergavekwaliteit. − Als u met Wi-Fi verbonden bent, schakelt u dit uit. − Gebruik een kabel voor de verbinding.
Gebruik van externe apparaten aangesloten via een kabel Weergeven van het geluid van de Digitale Piano via een versterker of andere geluidsapparatuur Bij aansluiting op geluidsapparatuur zoals een versterker voor muziekinstrumenten kunt u, afhankelijk van de luidsprekers van de apparatuur, het geluid met hoger volume of een betere geluidskwaliteit weergeven. • Schakel de externe apparatuur uit bij het tot stand brengen van de aansluitingen.
Gebruik van externe apparaten aangesloten via een kabel ■ Aansluiten op een computer ■ Verbinden met een smartapparaat • Wanneer de aansluitingen niet juist worden gemaakt, kan dit betekenen dat u geen gegevens kunt verzenden of ontvangen. Volg de onderstaande stappen voor het maken van de aansluitingen. U kunt de Digitale Piano met een smartapparaat verbinden dat met MIDI-apps werkt.
Oplossen van moeilijkheden ● Er gebeurt niets wanneer ik een tiptoets aantip. ● De toonhoogte van de Digitale Piano is anders. Oorzaak: a. U draagt handschoenen of u tipt de toets met een vingernagel of een pen aan. b. De gevoeligheid van de tiptoetsen is niet goed ingesteld. Oorzaak: a. De huidige transponeerinstelling van het toetsenbord is anders dan de standaardinstelling. b. De stemmingsinstelling van de Digitale Piano is anders dan “440,0Hz”. c. Octaafverschuiving is ingeschakeld. d.
Oplossen van moeilijkheden ● Ik kan geen MIDI-gegevens verzenden of ontvangen bij verbinding met een computer. Maatregel: a. Controleer of de USB-kabel aangesloten is op de Digitale Piano en de computer, en of de juiste apparatuur geselecteerd is met de muzieksoftware van de computer. b. Schakel de Digitale Piano uit en sluit dan de muzieksoftware op uw computer af. Schakel de Digitale Piano vervolgens opnieuw in en start dan de muzieksoftware op uw computer weer.
Oplossen van moeilijkheden Foutmeldingen Indicators Oorzaak Maatregel De USB flash-drive is niet juist in de bl USB Type A poort van de Digitale Piano gestoken. Steek de USB flash-drive op de juiste wijze in de bl USB Type A poort. De USB flash-drive werd verwijderd terwijl een bewerking aan de gang was. Verwijder de USB flash-drive niet terwijl een bewerking plaatsvindt. De USB flash-drive is beveiligd tegen overschrijven. Ontgrendel de beveiliging van de USB flashdrive.
Oplossen van moeilijkheden Indicators Oorzaak Maatregel De gegevens op de USB flash-drive zijn beschadigd. – Er is niet genoeg geheugen beschikbaar bij de Digitale Piano om een melodierecordermelodie te converteren naar SMF-gegevens en op te slaan op de USB flash-drive. • Verminder de grootte van de melodiegegevens. • Wis de gegevenssporen die kunnen worden gewist. Deze Digitale Piano ondersteunt niet de bestandsversie van de USB flash-drive. Gebruik een versie die de Digitale Piano ondersteunt.
Referentie Technische gegevens Model PX-S5000BK Toetsenbord Pianotoetsenbord met 88 toetsen Duet Instelbaar toonbereik (–2 t/m +2 octaven) Transponeren –12 tot 0 tot +12 halve tonen Octaafverschuiving –2 tot 0 tot +2 octaven Geluidsbron Aantal tonen 23 (22 tonen voor volledig toetsenbord + 1 bastoon voor laag bereik) • Lagen (exclusief bastoon) • Splitsen (bastoon alleen in laag bereik) Maximale polyfonie 192 noten Aanslagvolume 5 gevoeligheidsniveaus, Uit Stemming 415,5 Hz tot 440,0 Hz tot
Referentie Ingangsaansluitingen/ uitgangsaansluitingen PHONES-aansluitingen Stereo mini-klinkaansluiting (mini-TRS-klink) × 2 Stroomvoorziening 12 V gelijkstroom LINE OUT R, L/MONO-aansluitingen Standaard-klinkaansluiting (TS-klink) × 2 Uitgangsimpedantie: 600 Ω Uitgangsspanning: 1,3 V (RMS) MAX USB-poort Type A, type B DAMPER PEDAL-aansluiting Standaard-klinkaansluiting (TS-klink) PEDAL UNIT-aansluiting Bedrijfsspecifieke aansluiting Akoestiek Versterkervermogen Luidsprekers Stroomvoorziening B
Referentie Bedieningsvoorzorgsmaatregelen ■ Omgeving • Zet de Digitale Piano op een stabiele en vlakke ondergrond. Als u de Digitale Piano op een tafel of andere ondergrond zet in plaats van op de apart verkrijgbare standaard, moet u er goed op letten dat de Digitale Piano op een stabiele en vlakke ondergrond staat waarbij de volledige onderkant op die ondergrond rust.
Referentie Toonlijst Toonnaam Nootnaam van klaviertoets Verzenden en ontvangen Programmaverandering Alleen ontvangen Bankselectie MSB Programmaverandering Bankselectie MSB 0 GRAND PIANO CONCERT A0 0 16 0 GRAND PIANO BRIGHT B}0 1 16 1 0 GRAND PIANO MELLOW B0 2 16 0 1 ROCK PIANO C1 3 16 1 1 JAZZ PIANO C{1 4 16 0 2 POP PIANO D1 5 16 1 2 MODERN PIANO E}1 6 16 1 3 DANCE PIANO E1 7 16 1 4 HONKY-TONK PIANO F1 8 16 3 0 PIANO PAD F{1 9 16 0 5 ELEC.
Referentie Muziekbibliotheeklijst Nr. *1 1 C2 Titel 2 C{2 3 D2 4 E}2 Étude Op.10-5 “Black Keys” 51 D6 Salut d’Amour 5 E2 Étude Op.10-12 “Revolutionary” 52 E}6 The Entertainer Maple Leaf Rag Nocturne Op.9-2 Nr. *1 48 B5 Fantaisie-Impromptu Op.66 49 C6 Étude Op.10-3 “Chanson de l’adieu” 50 C{6 Titel Passepied [Suite bergamasque] Gymnopédie 1 Je Te Veux 6 F2 Étude Op.25-9 “Butterflies” 53 E6 7 F{2 Prélude Op.28-7 54 F6 L’arabesque [25 Etüden Op.100] 8 G2 Valse Op.
Referentie Toetsenbordfunctielijst ■ Basisinstellingen zoals de stemming Selecteer een toets terwijl u 3 FUNCTION ingedrukt houdt.
Referentie ■ Wijzigen van instellingen zoals de geluidsmodus Selecteer een toets terwijl u 4 SOUND MODE ingedrukt houdt.
Referentie ■ Wijzigen van de metronoom- en tempo-instellingen Selecteer een toets terwijl u 5 METRONOME ingedrukt houdt.
Referentie ■ Selecteren van melodieën Selecteer een toets terwijl u 6a ingedrukt houdt.
Referentie ■ Wijzigen van instellingen zoals de toon Selecteer een toets terwijl u 8 GRAND PIANO ingedrukt houdt.
Model: PX-S5000 Version : 1.
PXS5000-D-2A MA2209-A