Dolphin V4 • • • Functie knoppen De schermen Werkingsinstructies Batterijen installatie: • • • • • Plaats 2 AA of UM-3 batterijen in het batterijencompartiment. Zorg ervoor dat de batterijen juist geplaatst zijn; het veertje in het compartiment moet goed contact maken met de batterij. Indien het scherm niet of deels leesbaar is, dient u de batterijen te verwijderen, 15 seconden te wachten en de batterijen opnieuw te plaatsen. Wanneer de batterijen verwijderd worden, worden alle functiewaarden gewist.
Functie knoppen A. ENTER / MODE knop: ENTER functie: Druk deze knop in om functies te selecteren of om de waarden van de functies te bevestigen • Selecteren van de functies (voordat u begint met trainen) Time (tijd) – Distance (afstand) – Calorie (calorieën) – Pulse (hartslag). • Selecteren van persoonlijke gegevens (tijdens de lichaamsvetmeting modus) Gender (geslacht) - Height (lengte) – Weight (gewicht) - Age (leeftijd).
Druk de ENTER, UP en DOWN knop tegelijk in en houd ze 5 seconden lang ingedrukt; alle waarden zullen gewist worden op de klok na. B. UP knop: • Selecteert functies en displays op het hoofdscherm Pulse-Calorie-Distance-Speed-Time of Pulse-Calorie-ODO-RPM-Time • Verhoogt de waarden van de volgende functies: Time, Distance, Calorie, Pulse en Gender, Weight, Height en Age. • Verhoogt de waarden van year (jaar), month (maand), date(datum), hour (uur) en minute (minuut). C.
D. BODY FAT knop: Druk deze knop in om de functie van de lichaamsvetmeting te selecteren. Nadat u uw persoonlijke gegevens heeft ingesteld, kunt u nogmaals op deze knop drukken om met de lichaamsvetmeting te beginnen. Het resultaat zal op het scherm worden weergegeven.
E. RECOVERY knop: U kunt de RECOVERY knop indrukken om de pulse recovery functie te selecteren. U kunt dit op elk moment doen, behalve tijdens de lichaamsvetmeting. Bij de pulse recovery functie wordt de conditie gemeten aan de hand van de herstelhartslag. Dit wordt gedaan op een schaal van F1 t/m F6. F1 is het beste resultaat en F6 het slechtste resultaat. Zoals gezegd meet deze functie de herstelhartslag; doormiddel van training kunt u deze verbeteren.
De schermen A. LCD SCHERM: Bovenste scherm: Geeft de gegevens weer. Het hoofdscherm: Druk op de UP of DOWN knop totdat het woordje SCAN knippert op het scherm. De computer zal de volgende functies weergeven en zal deze 5 seconden lang weergeven op het scherm. Time-Speed-Distance-Calorie-Pulse Tijdens de training kunt u ook op de ENTER/MODE knop drukken om te wisselen tussen de weergave van de functies. Time-RPM-ODO-Calorie-Pulse B. TIME Geeft de tijd weer. Druk op de ENTER knop om de tijd te selecteren.
C. SPEED Het SPEED scherm zal de huidige trainingssnelheid weergeven van 0,0 – 99,9 km/u of Mijlen/u. (de snelheid kan niet worden ingesteld). D. DISTANCE Geeft de afstand weer. Telt op naar boven of telt af naar de 0 toe, wanneer er van tevoren een afstand is ingesteld. Druk op de ENTER knop om DISTANCE te selecteren en gebruik de UP en DOWN knoppen om de gewenste afstand in te stellen. De waarde is instelbaar van 1 tot 999 KM of Mijlen.
wanneer u doorgaat met trainen zal de computer het aantal calorieën weer gaan optellen vanaf de 0. Indien u van tevoren geen aantal calorieën instelt, zal de computer het aantal calorieën optellen vanaf de 0 met een maximum van 999 Kcal. Nb. Dit aantal is een geschatte waarde en dient niet gebruikt te worden voor medische doeleinden. F. PULSE Geeft de huidige hartslag weer in BPM (slagen per minuut). De hartslag kan variëren van 60 tot 240 BPM. Druk op de ENTER knop om PULSE te selecteren.
G. RPM Het RPM scherm zal het aantal omwentelingen per minuut weergeven, variërend van 15 tot 1200 omwentelingen per minuut. Het aantal RPM kan niet worden ingesteld. H. ODO Het ODO scherm zal de accumulatieve afstand weergeven, variërend van 1 tot 999 KM of Mijlen. ODO kan niet worden ingesteld. Werkingsinctructies A. Het instellen van de klok en datum Wanneer de batterijen worden geplaatst in de computer, zal het scherm totaal oplichten; vervolgens dienen de klok en datum ingesteld te worden.
Gebruik de UP en DOWN knoppen om het jaar in te stellen en druk op de ENTER knop om deze te bevestigen. Gebruik de UP en DOWN knoppen om de maand in te stellen en druk op de ENTER knop om deze te bevestigen. Gebruik de UP en DOWN knoppen om de dag in te stellen en druk op de ENTER knop om deze te bevestigen. Vervolgens zal de computer naar de trainingsmodus gaan. Het instellen van een alarm • • • • U kunt een alarm instellen zonder te trainen.
Het wijzigen van de tijd en datum • Houd de UP en ENTER knop 3 seconden lang tegelijk ingedrukt. U kunt nu de tijd/datum wijzigen. Nb. Wanneer u de batterijen verwijdert, zullen de gegevens van de tijd en datum gewist worden. B. Instructies bij het direct beginnen met trainen • U kunt op ieder moment beginnen met uw training door te beginnen met trappen, of door op een willekeurige knop te drukken om de computer te activeren. Alle waarden zullen worden geteld.
C. Instructies bij de BODY FAT functie • Indien u niet aan het trappen bent, is het mogelijk om de BODY FAT functie te starten (het meten van het lichaamsvet). Voer persoonlijke gegevens in met behulp van de ENTER, UP en DOWN knoppen. De persoonlijke gegevens zullen niet bewaard blijven indien de computer uitgeschakeld wordt, de batterijen leeg raken of het meetapparatuur gewisseld wordt. • • Druk op de BODY FAT knop om te beginnen met het instellen Druk op de ENTER knop om uw geslacht in te stellen.
De leeftijd staat standaard ingesteld op 30 jaar. Met behulp van de UP en DOWN knoppen kunt u deze wijzigen. Druk op de ENTER knop om te bevestigen. Druk vervolgens op de BODY FAT knop om te beginnen met de meting en plaats beide handen op de sensoren. Na de meting zal de computer uw BMR, BMI, vetpercentage en T.H.R. op het scherm weergeven. BMR: Basal Metabolic Rate De ‘Basal Metabolic Rate’ is de hoeveelheid energie die nodig is om het metabolisme van het lichaam te behouden.
Kennis hebben over uw BMR en BMI kan u helpen bij het verbeteren van uw gezondheid. BMI: Body Mass Index BMI Classificatie Ondergewicht Gezond gewicht Overgewicht Zwaar overgewicht Corpulent Westerse mensen <19 19 - 24,9 25 – 29,9 30 – 34,9 >35 Aziatische mensen <18,5 18,5 - 22,9 23 – 24,9 25 – 29,9 >30 Fat %: Body Fat Ratio Deze geeft het vetpercentage in uw gewicht weer. Een normaal vetpercentage voor mannen is 12 - 25% en 20 - 30% voor vrouwen.