nl ow D d de oa m fro e .b re or nb de an .
nl ow D d de oa Notaties in deze handleiding m fro Verwijst naar een pagina waar handige informatie over een onderwerp te vinden is. Dit staat voor de afstandsbediening of de projectorknoppen. "(Menunaam)" Dit zijn menuopties en berichten die u op het scherm te zien krijgt. Voorbeeld: "Helderheid" Afhankelijk van het type schijf kunnen er verschillende functies en handelingen worden uitgevoerd. Met deze symbolen krijgt u informatie over het gebruikte type schijf. - e .
nl ow D d de oa m fro Inhoudsopgave 2 Audio-instellingen ..................................................... 53 Gebruik en opslag...................................................... 8 Luisteren met de hoofdtelefoon.................................................. 53 Opslaan op disks en USB .......................................... 10 Een microfoon aansluiten ........................................................... 54 Namen en functies van onderdelen ...........................
nl ow D d de oa m fro Veiligheidsvoorschriften Dit symbool geeft informatie weer die, indien deze wordt genegeerd, letsels of lichamelijke schade tot gevolg kan hebben door een verkeerde handeling.
nl ow D m fro • Let op alle waarschuwingen. • Volg alle aanwijzingen op. • Gebruik de projector niet in de buurt van water. e .b re • Reinig de projector uitsluitend met een droge doek. or nb de an .v w • Houd u aan deze instructies. w w Volg deze veiligheidsvoorschriften wanneer u de projector instelt en gebruikt: • Lees deze instructies. d de oa Belangrijke veiligheidsvoorschriften • Zorg ervoor dat de ventilatieopeningen niet geblokkeerd raken.
nl ow D d de oa fro Waarschuwing m Verminder het risico van brand en elektrische schok - stel de projector niet bloot aan regen of vocht. or nb de an .v w w w Niet op vochtige plaatsen gebruiken e .b • Als er rook, een vreemde geur of geluid uit het apparaat komt. • Als er vloeistof of vreemde objecten in het apparaat terechtkomen. • Als u het apparaat hebt laten vallen of de behuizing beschadigd is.
nl ow D d de oa Waarschuwing w w Niet doen re or nb de an .v w • Pas de stroomkabel niet aan. • Plaats geen zware objecten op de stroomkabel. • Buig of verdraai de stroomkabel niet en trek er niet hard aan. • Houd de stroomkabel uit de buurt van warme elektrische toestellen. Als de stroomkabel beschadigd raakt (draden zijn zichtbaar of gebroken), neem dan contact op met uw leverancier om de kabel te laten vervangen. m fro Gebruik geen beschadigde stroomkabel.
nl ow D d de oa Let op or nb de an .v w w w Laat het deksel gesloten. Binnen in de projector zitten geen onderdelen die door de gebruiker gerepareerd kunnen worden. m fro LASER-product klasse 1 Niet demonteren Niet doen Blokkeer de aansluitingen en de opening in de behuizing niet. Ze zorgen voor de ventilatie en voorkomen dat het apparaat oververhit raakt. • Het is mogelijk dat papier of ander materiaal aan de luchtfilter onder aan het apparaat blijft kleven wanneer u de projector gebruikt.
nl ow D d de oa Let op w w Hierdoor voorkomt u elektrische schokken tijdens het reinigen. m fro Haal de stekker uit het stopcontact voordat u de projector gaat reinigen. Gebruik voor het reinigen van het apparaat geen natte doeken of oplosmiddelen zoals alcohol, thinner of benzine. e .b re Waterinfiltratie, beschadiging of stukgaan van de behuizing kan tot elektrische schokken leiden. or nb de an .
nl ow D d de oa Adviezen voor gebruik en opslag • Neem de bedrijfs- en opslagtemperaturen vermeld in deze handleiding in acht bij gebruik • Installeer het apparaat niet op plaatsen waar het wordt blootgesteld aan trillingen of schokken. • Plaats de projector niet dichtbij televisie-, radioof videoapparatuur die magnetische velden verspreiden. Dit kan het geluid en de beelden van het apparaat verkeerd beïnvloeden en een storing veroorzaken.
nl ow D d de oa Aandachtspunten voor vervoer • Het LCD-paneel wordt met erg hoogstaande De interne onderdelen van de projector bestaan uit veel m fro LCD-paneel glazen en high-precision-onderdelen. Wanneer u de Er kunnen echter zwarte stippen of felrode, projector vervoert, dient u de volgende maatregelen te -blauwe of -groene stippen op het paneel voorkomen.
nl ow D d de oa m fro Opslaan op disks en USB De projector kan de volgende disktypen afspelen. DVD+RW DVD+R DVD+R DL DVD-RW DVD-R DVD-R DL Uitleg DivX®3/4/5/6/DivX® Ultra In de handel verkrijgbare software met films en visuele beelden van hoge kwaliteit. U kunt geen DVD-video's afspelen als de regiocode van de DVD niet overeenkomt met het regiocodelabel aan de zijkant van de projector. DVD-disks links beschreven opgenomen met een andere DVD-recorder. • Kan een DVD-disk met videobeelden afspelen.
- SACD - DACD - DVD-RAM • Ronde disks met een diameter die geen 8 of 12 cm is Specificaties ".mp3" of ".MP3" Bitsnelheid: 16 tot 320K bps Samplingfrequentie: 11 kHz, 16 kHz, 22,05 kHz, 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz WMA ".wma" of ".WMA" Bitsnelheid: 64 tot 192K bps Samplingfrequentie: 44,1 kHz, 48 kHz DivX® Maximaal 3M bps ".divx" of ".DIVX", ".avi" Max. aantal pixels: 720 x 576 pixels of ".AVI" Max. framesnelheid: 30 fps Een bestand mag geen DivX® Ultra e .
nl ow D d de oa m fro Namen en functies van onderdelen w or nb de an .v w w Voorzijde A M C K D E F J I H G F Naam A Knop van de Functie Verschuif de knop om de schuiflenskap te openen en te sluiten. lensschuifdop B Lensschuifdop Sluit de lensdop om de lens te beschermen als het apparaat niet wordt gebruikt. U kunt de projectie volledig stoppen door de lensdop tijdens de projectie te sluiten.
nl ow D d de oa Achterzijde fro m A M L e .b re D or nb de an .v w C w w N B E F K G H F I J Naam Functie A Audio-ingang Kan op de audio-uitgang van het aangesloten video-apparaat of een computer worden aangesloten. B Video-ingang Kan op de gewone beelduitgang van een video-apparaat worden aangesloten. sp. 49 C Computeringang Kan op de RGB-uitgang van een computer worden aangesloten. sp.
nl ow D d de oa Bovenzijde m fro e .b re or nb de an .v w w C w F A B E vAfsteltoetsen voor volume sp. 20 D vToets instellen sp. 57 vToets menu sp. 27 v -knop sp. 27 vEnter-knop sp. 30 vReturn-knop sp. 28 vPower-knop sp. 22 vToets Bron zoeken sp. 51 Naam vStoptoets sp. 22 Functie A Focusring Verplaats naar links of rechts voor het focussen van het beeld. sp. 20 B Zoomring Verplaats naar links of rechts om op het beeld in/uit te zoomen. sp.
nl ow D d de oa Afstandsbediening Geavanceerde functies sp. 35 sp. 40 sp. 55 sp. 56 sp. 36 sp. 41 sp. 51 sp. 25 e .b sp. 33 re sp. 38 or nb de an .v w D w B w E m fro Sneltoetsen A sp. 25 Toetsen voor het afstellen van het geluid sp. 64 Toetsen die u tijdens het afspelen gebruikt sp. 22 sp. 23, 24 sp. 23, 24 sp. 23, 24 sp. 24 sp. 24 sp. 64 sp. 20 sp. 26 Toetsen voor het afstellen van dvd-video sp. 22 sp. 57 sp. 37 sp. 27, 29, 30, 31, 32 sp. 62 sp. 37 sp. 38 sp.
nl ow D d de oa m fro De afstandsbediening voorbereiden w or nb de an .v w w De batterijen plaatsen Als u de projector koopt, zijn de batterijen nog niet in de afstandsbediening geplaatst. omhoog. Let op Controleer de positie van de markeringen (+) en (-) in het batterijvakje om er zeker van te zijn dat de batterijen correct zijn geplaatst. B Plaats de batterijen op de juiste manier. C Sluit de batterijdeksel.
nl ow D d de oa Introductiehandleiding m fro e .b re or nb de an .v w w w Introductiehandleiding Afspelen Er zijn geen ingewikkelde aansluitingen vereist. U hoeft zelfs niet eens het type televisie of een invoerapparaat te selecteren. U kunt uw DVD's op een groot scherm bekijken door de vier eenvoudige stappen hieronder te volgen.
nl ow D d de oa m fro Installatie w B Plaats de projector zodanig dat deze parallel is met het scherm. Als de projector niet parallel met het scherm is geplaatst, wordt het geprojecteerde beeld vervormd weergegeven. * De afstand van het midden van de lens tot de basis van het scherm. Hoe verder u de projector van het scherm af zet, hoe groter het geprojecteerde beeld wordt. De waarden zijn slechts ter referentie. Zie de gedetailleerde tabel met afstanden op sp.
nl ow D d de oa m fro Disks afspelen e .b re or nb de an .v w naar boven gericht. w A Plaats de disk in de gleuf met het label w Een disk afspelen en projecteren Om een dubbelzijdige disk af te spelen, plaatst u Introductiehandleiding de disk met de af te spelen kant omlaag. Plaats een disk van 8 cm in het midden van de diskgleuf. U hoort een korte pieptoon en de projector wordt ingeschakeld. Door de disk plaatsen gaat het diskindicatielampje branden.
nl ow D d de oa De projectiepositie en het volume aanpassen. fro m Het volume en het beeld dat wordt geprojecteerd afstellen. or nb de an .v w w w De projectiegrootte afstellen (Zoomring) e .
nl ow D d de oa m fro Beeldvervorming corrigeren (keystone) w w • De hoogte van uw beeld afstellen or nb de an .v w Dit toestel detecteert automatisch vertikale kanteling en corrigeert de beelden die vervormd zijn. Als het geprojecteerde beeld is vervormd, dan kunt u het afstellen in het menu re Beeldinstellingen of gebruikmaken van de e .b afstandsbediening. sp. 62 Introductiehandleiding Om de afbeelding hoger te projecteren drukt u op de voethendels en past u de hoogte aan.
nl ow D d de oa De projector uitzetten fro m A Als u een disk hebt afgespeeld, druk om de disk uit de gleuf te or nb de an .v w w w dan op werpen. • Als u de uitgeworpen disk opnieuw wilt afspelen nadat u op hebt gedrukt, kunt u de disk niet e .b . B Druk op . U kunt gebruikmaken van op het hoofdtoestel om hetzelfde effect te bereiken als het effect van de Stoppen met afspelen . op de afstandsbediening. C Haal de stroomkabel uit het stopcontact nadat de bevestigingsbel twee keer piept.
nl ow D d de oa m fro or nb de an .v w w w Basishandelingen tijdens het afspelen Vanaf hier wordt de bediening voornamelijk uitgelegd aan de hand van de knoppen op de afstandsbediening. Als er een knop met dezelfde aanduidingen op het bedieningspaneel is, kunt u ook deze gebruiken om hetzelfde effect te bekomen. e .b re Pauze • Druk op Introductiehandleiding Druk tijdens het afspelen op . op het bedieningspaneel.
nl ow D d de oa Overslaan m fro w w or nb de an .v w Druk op of tijdens het afspelen of wanneer de projector stopgezet is. e .b u op re Als u eenmaal op drukt tijdens het afspelen van een hoofdstuk of een fragment, wordt het afspelen hervat vanaf het begin van het huidige hoofdstuk of fragment. Hierna gaat u steeds een hoofdstuk of fragment verder terug als drukt. Hierna gaat u steeds een hoofdstuk of fragment verder terug als u op • Als u eenmaal op / drukt.
nl ow D d de oa De lichtintensiteit aanpassen (Autom. iris) U kunt een beeldkwaliteit selecteren die geschikt Stel de "Autom. iris" in, in het menu Beeldinstellingen. is voor de helderheid en andere omstandigheden sp. 63 van de kamer. Wanneer "Autom. iris" is ingeschakeld, wordt de m fro Color Mode (Kleurmodus) or nb de an .v w w w . overeenkomstig de helderheid van de beelden voor het verkrijgen van een hoger contrast en rijkere beelden. op het scherm.
m fro e .b re or nb de an .v w w w • De audio van de microfoon wordt uitgezonden. • Als A/V-demping wordt geannuleerd, dan start de weergave vanaf het punt waar de A/Vdemping is geactiveerd. (Behalve bij gebruik van ) d de oa opent of sluit, wordt A/V dempen in- of uitgeschakeld. nl ow D Elke keer als u op deze knop drukt of het lensdeksel Mute (Dempen) Druk tijdens het afspelen op . • Het geluid wordt niet meer weergegeven via de luidsprekers en de hoofdtelefoon.
nl ow D d de oa Geavanceerde bediening m fro e .b re or nb de an .v w w w Afspelen voor gevorderden Afspelen vanuit een dvd-menu Advanced Operations Op sommige disks is standaard het volgende type oorspronkelijk menu opgeslagen. •Hoofdmenu: wanneer u meerdere titels (beeld en geluid) hebt opgenomen, wordt deze geïntegreerde diskinformatie weergegeven. Voor weergave van het bovenste menu Houd gedurende drie seconden ingedrukt om het bovenste menu weer te geven.
nl ow D Druk op d de oa . m fro 3 als u niet op hebt gedrukt. U kunt een disk afspelen door het gewenste hoofdstuk te selecteren vanuit een van de twee volgende menu's. •Functie PBC (afspeelbesturing): als er een video-CD met het opschrift "PBC (playback control) enabled" op de disk zelf of op het hoesje in de diskgleuf zit, wordt er een menuscherm weergegeven. Vanuit dit menu kunt u interactief de scène of de informatie kiezen die u wilt bekijken.
nl ow D d de oa Naar de vorige/volgende pagina van het menuscherm / wanneer het menuscherm wordt weergegeven. Tijdens het afspelen het menuscherm oproepen m fro Druk op drukt, gaat u één stap terug in het menu. Druk een aantal tot het menu wordt weergegeven. Het PBC-menuscherm oproepen stoppen door tweemaal op te drukken. Druk vervolgens op e .b Als u de afspeelgegevens of het vorige scherm weergeeft, wordt de PBC-modus geannuleerd.
nl ow D d de oa Selecteer de track die u wilt zien met . m en druk vervolgens op fro 3 w w JPEG-, MP3/WMA- en DivX®-weergave Hoewel de -, - of -bestanden die op een disk en een USB-opslagapparaat zijn opgeslagen, worden afgespeeld door het gewenste bestand van de bestandslijst te selecteren, is de functie afhankelijk van het bestand. • Als u een in de map selecteert, worden de JPEG-bestanden die in de map zijn opgeslagen, afgespeeld in een diavoorstelling beginnende met het geselecteerde bestand.
nl ow D d de oa • Als wordt weergegeven, keert u terug naar de bestandslijst als u tweemaal op drukt. m fro w w • Als u "Ander" selecteert van het instellingenmenu en "MP3/JPEG-nav" or nb de an .v w instelt op "Zonder menu", worden alle MP3-, WMA-, JPEG- en DivX®- bestanden weergegeven. Standaard is "Zonder menu" ingesteld. sp. 59 • MP3/WMA ID3 tag wordt ondersteund.
nl ow D d de oa MP3/WMA-audio afspelen fro Wanneer u uw menukeuze hebt gemaakt en het geluid begint, sluit dan de m lensdop. U kunt genieten van de muziek die wordt afgespeeld. w w or nb de an .v w MP3/WMA en JPEG tegelijkertijd afspelen Als een disk zowel MP3/WMA- als JPEG-bestanden bevat, kunt u een diavoorstelling met geluid weergeven. re e .b Als een disk met zowel MP3/WMA- als JPEG-bestanden in de diskgleuf is geplaatst, worden de MP3/WMA-bestanden automatisch afgespeeld.
nl ow D d de oa Afspelen door het hoofdstuk- of tracknummer te kiezen m fro or nb de an .v w w w Tijdens het afspelen of een pauze kiest u het hoofdstuk of de tracknummer dat u wilt afspelen door op de cijfertoetsen te drukken. s "De cijfertoetsen gebruiken" p. 27 e .b re • Ook te gebruiken wanneer de projector is gestopt. • Afhankelijk van de schijf zullen bepaalde handelingen niet mogelijk zijn.
nl ow D d de oa Inhoudsopgave m Functie fro w w Screen display (Schermweergave) Track herhalen Herhaalt de huidige track. Alles Disk herhalen Herhaalt alle tracks van de disk. Shuffle Random play (afspelen op willekeurige volgorde) Speelt alle tracks van de disk in willekeurige volgorde af. Herhaal shuffle Willekeurig herhalen Herhaalt het afspelen in willekeurige volgorde. Tracks worden in een andere volgorde afgespeeld als ze worden herhaald.
nl ow D d de oa Program play (afspelen in geprogrammeerde volgorde) m fro or nb de an .v w w w Schakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoeren U kunt titels, hoofdstukken en tracks zo instellen dat ze in de door u gekozen volgorde worden afgespeeld. e .b Druk op tijdens het afspelen of wanneer het projecteren is onderbroken. re 1 Het programmascherm verschijnt en u kunt de afspeelvolgorde instellen.
nl ow D d de oa m fro • U kunt afspelen in geprogrammeerde volgorde voor maximaal 10 disks instellen. U kunt ook maximaal 20 tracks of hoofdstukken van elke disk instellen. Uw instellingen worden in het geheugen bewaard, zelfs als u de disks hebt verwijderd. Plaats de disk met de ingestelde w w en selecteer "Start" in het or nb de an .v w afspeelvolgorde in de diskgleuf, druk op programmascherm. Program play (afspelen in geprogrammeerde volgorde) begint.
nl ow D d de oa De gesproken taal wijzigen m fro or nb de an .v w w w Wanneer een schijf is openomen met meerdere audiosignalen of talen, kunt u overschakelen naar het beschikbare audiosignaal of de taal van uw keuze. Druk tijdens het afspelen op . e .b re 1 De huidige audio-instellingen worden weergegeven op het scherm. 2 Selecteer de gewenste instellingen door herhaaldelijk op te drukken. • U kunt ook via het scherm met afspeelgegevens selecteren. sp.
nl ow D d de oa De hoek wijzigen m fro or nb de an .v w w w Bij schijven die zijn opgenomen met meerdere camerahoeken kunt u tijdens het afspelen overschakelen van de belangrijkste hoek naar een andere camerahoek om bijvoorbeeld een bovenaanzicht te krijgen, of beeld van rechts. Druk tijdens het afspelen op . De huidige hoek wordt op het scherm weergegeven. 2 Selecteer de gewenste hoek door herhaaldelijk op te drukken. U kunt ook via het scherm met afspeelgegevens selecteren. sp.
nl ow D d de oa Verplaats de cursor naar het gewenste item door op . w w te drukken en druk vervolgens op m fro 2 or nb de an .v w • U kunt het nummer van de titel, het hoofdstuk en de track alsook de tijd en de begintijd van het afspelen instellen met de cijfertoetsen.sp. 27 • Als het geselecteerde item verschijnt, selecteer dan de gewenste en druk op • Als u e .b • Druk eenmaal op . re waarde met ; het scherm met afspeelgegevens verdwijnt.
nl ow D d de oa De sluimerstand instellen m fro or nb de an .v w w w Schakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoeren Als de tijd die u voor de sluimerstand instelde, is verstreken, wordt het apparaat automatisch uitgeschakeld. Zo voorkomt u onnodig energieverbruik wanneer u tijdens een film in slaap valt. Als de sluimerstand is ingesteld op "Sleep Off" en als het afspelen wordt Druk op . • Als u op drukt, wordt de huidige instelling voor de sluimerstand weergegeven.
nl ow D d de oa De aspectverhouding wijzigen m fro Het apparaat herkent automatisch het aspect dat geschikt is voor het or nb de an .v w w w Schakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoeren invoersignaal, waarna het beeld in een geschikt aspect wordt geprojecteerd. Als u het aspect zelf wilt wijzigen of als het aspect niet juist is, kunt u dit op de volgende wijze aanpassen. e .b re Druk op .
nl ow D d de oa Bij projectie van beelden in componentvideo (SDTV)/HDMI (SDTV), beelden in composietvideo m fro Aspect 16:9 Zoom Letterbox Normaal 16:9 Zoom e .b re Normaal or nb de an .v w 4:3 w w Schermgrootte Bij projectie van beelden in Componentvideo (HDTV)/HDMI (HDTV) Schermgrootte 16:9 Aspect 16:9 Zoom Bij projectie van computerbeelden Breedbeeld computerbeelden worden steeds normaal (breedbeeld) geprojecteerd.
nl ow D d de oa m fro Aansluiten op een computer or nb de an .v w w w Een aansluiting maken via een USB-kabel U kunt gebruikmaken van een USB-kabel om de projector aan te sluiten op een Windows-computer, zodat u beelden vanaf de computer kunt projecteren. Deze functie wordt USB-weergave genoemd. Door eenvoudigweg een aansluiting te maken via een USB-kabel kunt u beelden van de computer weergeven. e .
nl ow D d de oa Aansluiten m fro e .b re or nb de an .v w w w A Zet de Computer aan. B Sluit de (meegeleverde) voedingskabel aan. C Zet de projector aan. D Open de schuiflensdop. E Sluit de USB-kabel aan. Als audio wordt uitgevoerd via de luidspreker van de projector, sluit u een audiokabel (in de handel verkrijgbaar) aan op de Audio. • "De eerste keer aansluiten" sp. 45 • "Vanaf de tweede keer" sp. 46 Sluit de projector rechtstreeks op de computer aan; niet via een USB-hub.
nl ow D d de oa De eerste keer aansluiten m fro De installatie van het stuurprogramma wordt automatisch gestart. e .b re or nb de an .v w w w 1 Geavanceerde bediening • Als u Windows 2000 gebruikt, dubbelklik dan op "Deze computer" "EPSON_PJ_UD" - "EMP_UDSE.EXE", op uw computer. • Wanneer u een Computer met Windows 2000 gebruikt met de rechten van een gewone gebruiker, kan tijdens de installatie een foutmelding worden weergegeven in Windows en lukt het mogelijk niet om de software installeren.
nl ow D d de oa Het Computer wordt nu geprojecteerd. m fro 3 w Het kan even duren voordat het beeld van de Computer wordt or nb de an .v w w geprojecteerd. Zolang u geen Computer beelden ziet, moet u de apparatuur gewoon laten staan en afwachten. Maak de USB-kabel niet los en zet de projector niet uit. e .b re • Als om welke reden dan ook geen beelden worden geprojecteerd, klikt u op "Alle programma's" - "EPSON Projector" - "EPSON USB Display" "EPSON USB Display Vx.x" op uw Computer.
d de oa op de afstandsbediening om de fro RTijdens projectie van USB-weergave, kunt u gebruikmaken van de nl ow D Pagina omhoog/omlaag met de afstandsbediening m pagina omhoog/omlaag te schuiven. sp. 43 w or nb de an .v w w Als de computer niet in de buurt is wanneer u een afbeelding van een computerscherm projecteert, kunt u met de geleverde afstandsbediening omhoog en omlaag bladeren.
nl ow D d de oa m fro Met randapparatuur afspelen w or nb de an .v w w Een USB-opslagapparaat aansluiten U kunt een USB-lezer of multikaartlezer die compatibel is met USB 1.1 op het apparaat aansluiten en de volgende bestandstypen afspelen. • MP3/WMA-bestanden re e .b • JPEG-bestanden • DivX®-bestanden Het afspelen van het bestand en uw handelingen tijdens het afspelen zijn dezelfde als wanneer u - -bestanden met een standaard DVD-speler afspeelt.
nl ow D d de oa Op een ander videoapparaat of een tv aansluiten fro m Afgezien van de ingebouwde DVD-speler kan deze projector beelden projecteren door er een van de volgende soorten Signaalindeling van videoapparatuur e .b Welk type videosignaal kan worden uitgevoerd is afhankelijk van de videoapparatuur. De beeldkwaliteit varieert, afhankelijk van de indeling van het videosignaal. In het algemeen geldt de onderstaande volgorde voor de kwaliteit van het beeld. 1. HDMI _ 2. Componentvideo _ 3.
nl ow D d de oa Een componentvideokabel aansluiten m fro w w or nb de an .v w Wit Naar audio-ingang Uitvoer e .b re L Rood Naar audiouitgang Audio R RCA-audiokabel (in de handel verkrijgbaar) Componentvideo-kabel (in de handel verkrijgbaar) Gebruik een in de handel verkrijgbare D-poort - componentconversiekabel voor een apparaat met D-uitgang.
nl ow D d de oa Beelden projecteren vanuit externe videoapparatuur of een computer fro m Dit toestel detecteert automatisch signaalbronnen en wijzigt het geprojecteerde beeld. w w De projector detecteert automatisch signalen die door een aangesloten apparaat worden doorgegeven, en projecteert het Als u de knop or nb de an .v w door dit apparaat doorgegeven beeld. gebruikt worden ingangspoorten die geen beeldsignaal doorgeven genegeerd, zodat het gewenste beeld sneller wordt geprojecteerd.
nl ow D d de oa m fro Wanneer geen computerbeeld wordt geprojecteerd w ingedrukt te houden en op opschrift of or nb de an .v w w U kunt de beeldsignaalbestemming van de computer wijzigen door te drukken (de toets heeft gewoonlijk het ). s "Documentatie" van de computer e .b gestart. Voorbeelden van het overschakelen van uitvoer Epson Toshiba NEC IBM/Lenovo Panasonic Sony SOTEC Dell HP Fujitsu Macintosh Stel spiegelen of weergavedetectie in.
nl ow D d de oa m fro Audio-instellingen w Let op • Zet het volume niet te hoog wanneer u een hoofdtelefoon gebruikt. Wanneer u langere tijd naar harde muziek of e .b geluiden luistert, kunt u gehoorbeschadiging oplopen. re or nb de an .v w w Luisteren met de hoofdtelefoon • Zet het volume niet meteen heel hoog. Er kan plotseling een hard geluid komen dat schade toebrengt aan de hoofdtelefoon of aan uw gehoor.
nl ow D d de oa Een microfoon aansluiten fro U kunt microfoonaudio weergeven vanaf de luidspreker van de projector door een microfoon aan te sluiten op de m Om audio vanaf de Microfooningangpoort af te stellen, drukt u op or nb de an .v w w w Microfooningangpoort van de projector. . e .b re Naar microfooningang • Als de Vol Microfooningang te laag is, kunt u deze instellen met . sp. 71 • U kunt "Vol Microfooningang" selecteren op de Pagina voor opties in het menu Beeldinstellingen. sp.
nl ow D d de oa Aansluiten op audioapparatuur met een digitale coaxiale audio-ingang fro m U kunt een AV-versterker en dergelijke aansluiten, evenals apparatuur waarmee digitale opnamen kunnen worden gemaakt, mits deze zijn voorzien van een coaxiale digitale audio-ingang. Gebruik voor de aansluiting een in de handel verkrijgbare digitale coaxkabel. e .b re or nb de an .v w w w Steek de audiokabelconnector volledig in de aansluiting.
nl ow D m fro U kunt de geluidseffecten selecteren die geschikt zijn voor het muziekgenre w Schakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoeren d de oa De digitale geluidseffecten selecteren Druk op . De huidige instellingen worden weergegeven op het scherm. e .b re or nb de an .v w 1 w van de huidige disk. 2 Selecteer de gewenste instellingen door herhaaldelijk op te drukken.
nl ow D d de oa Instellingen en aanpassingen m fro e .b re or nb de an .v w w w Gebruik en functies van het instellingsmenu U kunt de instellingen van de projector aanpassen aan de omgeving waarin u de projector gebruikt. Het instellingsmenu gebruiken 1 Druk op tijdens het afspelen of wanneer de projector stopgezet is. Het volgende instellingsmenu wordt weergegeven. Settings and Adjustments 2 Druk op Taal instellen en selecteer het gewenste pictogram.
nl ow D om het in te stellen item te selecteren . or nb de an .v w w w en druk vervolgens op m fro Druk op d de oa 3 De instellingen worden rechts weergegeven. e .b re 4 Selecteer de instellingen die u wilt wijzigen en druk op . Om andere instellingspagina's weer te geven selecteert u het gewenste pictogram door herhaaldelijk op 5 te drukken. Als de setup is voltooid, drukt u op instellingsmenu te sluiten.
nl ow D d de oa Pagina voor audio Instellingsmogelijkheden fro Menuonderdeel m Alles: gebruik deze optie als er een DTS/Dolby Digital Digit. uitgang Decoder is aangesloten of als u een apparaat hebt Selecteer het gewenste uitvoersignaal, aangesloten dat hiermee is uitgerust. afhankelijk van de apparatuur die op de digitale coaxiale audio-uitgang is aangesloten. Alleen PCM: gebruik deze optie voor apparatuur die uitsluitend geschikt is voor Lineaire PCM. Zie sp. 61 voor gedetailleerde informatie. e .
nl ow D d de oa Taalcodelijst m fro 6566 Gaelic; Scottish Gaelic 7168 Magyar 7285 Sinhalese 8373 Afar 6565 Gallegan 7176 Malayalam 7776 Slovensky 8373 Afrikaans 6570 Georgian 7565 Maltese 7784 Slovenian Amharic 6577 Gikuyu; Kikuyu 7573 Manx 7186 Somali Arabic 6582 Guarani 7178 Maori 7773 Sotho; Southern Armenian 7289 Gujarati 7185 Marathi 7782 South Ndebele 7882 Assamese 6583 Hausa 7265 Marshallese 7772 Sundanese 8385 Avestan 6569 Herero 7290 Molda
nl ow D d de oa Instellingen voor "Digit. uitgang" en uitgangssignalen m fro Instellingen voor "Digit. uitgang" Lineaire PCM DVD-video Lineaire PCM-stereo DTS DVD-video DTS bit stream 48 kHz, 16 bit lineaire PCM Dolby digital DVD-video Dolby digital bit stream 48 kHz, 16 bit stereo lineaire PCM Audio-CD, Video-CD, SVCD DTS bit stream e .b DTS Audio-cd MP3-/WMA-schijf 44,1 kHz, 16 bit stereo lineaire PCM/48 kHz, 16 bit lineaire PCM re or nb de an .
nl ow D d de oa m fro Handelingen en functies in het menu Beeldinstellingen e .b re Handelingen in het menu Beeldinstellingen or nb de an .v w w w U kunt de helderheid, het contrast en andere instellingen van het geprojecteerde beeld naar wens aanpassen. 1 Druk als er een beeld wordt geprojecteerd op . Het volgende menu wordt weergegeven. 2 Druk op om het in te stellen item te selecteren en druk vervolgens op 3 Druk op .
nl ow D d de oa Menu Beeldinstellingen fro m Pagina voor beeld Hiermee past u de helderheid van het beeld aan. Contrast Hiermee past u het verschil aan tussen de lichte en donkere delen van het beeld. Color Saturation (Kleurintensiteit) Hiermee past u de intensiteit van de kleuren aan. (Niet weergegeven wanneer een computer is aangesloten.) Tint (Tint) Hiermee past u de tint van het beeld aan. (Niet weergegeven wanneer de aangesloten externe video of computer niet met NTSC werkt.
nl ow D Instellingsmogelijkheden fro Menuonderdeel d de oa Pagina voor opties Pas deze waarde aan als het volume van de microfooningang te laag is om hoorbaar te zijn vanuit de luidspreker van de projector of als het volume te hoog is, waardoor het geluid kraakt. Als het volume van de microfooningang op "0" wordt gezet, wordt er geen geluid uitgevoerd via de luidspreker. Knop gebruiker U kunt het item selecteren dat is toegewezen vanaf het menu m Vol. microfooningang or nb de an .
nl ow D d de oa re or nb de an .v w w w De projector beschikt over de volgende geavanceerde beveiligingsfuncties. • Wachtwoordbeveiliging U kunt het aantal gebruikers van de projector beperken. • Antidiefstalvergrendeling De projector is uitgerust met diverse antidiefstalbeveiligingen. m fro Beveiligingsfuncties Schakel de positie [Functie] in voordat u handelingen gaat uitvoeren e .
nl ow D m fro Het wachtwoord instellen d de oa 3 -knop. w w (1) Selecteer "Wachtwoord" en druk vervolgens op de selecteert u "Ja" en drukt u op de or nb de an .v w (2) Wanneer de melding "Wachtwoord wijzigen?" wordt weergegeven, -knop. De standaardinstelling voor het wachtwoord is "0000". Wijzig dit in het door u gekozen (3) Voer met de numerieke knoppen een viercijferig getal in. Het ingevoerde nummer wordt weergegeven als "* * * *".
nl ow D d de oa Antidiefstalvergrendeling m w w • Beveiligingssleuf fro De projector bevat de volgende veiligheidsapparaten om te voorkomen dat het wordt gestolen. informatie over het Microsaver Security System vindt u op de homepage van Kensington http://www.kensington.com/. • Installatiepunt beveiligingskabel Een in de handel verkrijgbaar antidiefstal-kabelslot kan door het installatiepunt worden gehaald om de projector vast te e .b re or nb de an .
nl ow D d de oa m fro Bijlage e .b re or nb de an .v w w w Problemen oplossen De indicatielampjes begrijpen U kunt de status van dit apparaat aan de hand van de indicatielampjes aan de bovenkant van het apparaat aflezen. Bekijk de verschillende mogelijkheden in onderstaande tabel en volg de stappen om het probleem op te lossen. * Als de indicatielampjes allemaal niet branden, dan is de stroomkabel of het apparaat niet juist aangesloten.
nl ow D Interne fout Wacht ongeveer anderhalve minuut. Haal de stekker vervolgens uit het stopcontact en steek de stekker opnieuw in het stopcontact. Als de status van het indicatielampje niet : uit or nb de an .v w w Haal stekker het blijft stopcontact en neem Alsdede fout uit zich voordoen contact met deanderhalve leverancier.minuut. Trek de Wacht op ongeveer stekker uit het stopcontact en neem contact op met uw lokale leverancier of het dichtstbijzijnde adres dat u in Vragen kunt terugvinden. sp.
nl ow D niet brandt Normaal : brandt : knippert : uit m fro of d de oa Als indicatorlampje Knippert tweemaal oranje 70 Er wordt geprojecteerd e .b Oranje re Groen or nb de an .v w Groen Tijdens het Als het apparaat aan het opwarmen is, kunt u niet indrukken. opwarmen (ong. Trek tijdens het opwarmen de stroomkabel niet uit het stopcontact. 30 seconden) Dit kan de levensduur van de lamp verkorten. w Geeft aan dat het apparaat klaar is voor gebruik.
nl ow D d de oa Als de indicatielampjes geen uitkomst bieden fro m Als de projector niet juist functioneert, controleer dan de volgende oplossingen voordat u het apparaat laat repareren. Als dit gebeurt Projector kan niet worden aangezet • Hebt u op Zie pagina sp. 18 gedrukt? sp. 18 • Is het apparaat bezig met afkoelen? sp.
nl ow D Controleert u dit d de oa Als dit gebeurt sp. 54 m fro Geen geluid te horen vanuit • Is de microfoon correct aangesloten? de microfoon Trek de kabel uit de microfooningang en sluit de kabel vervolgens opnieuw aan. Zie pagina • Als er geen ondertitels op een schijf zijn vastgelegd, kunt u die niet weergeven. • Staat de taal voor ondertitels op "OFF" (UIT)? 72 - sp. 37 e .b • Afhankelijk van het type disk kunt u de taal mogelijk alleen wijzigen vanuit het DVD-menu.
or nb de an .v w w • Wanneer een computer is aangesloten Zijn de resolutie en vernieuwingsfrequentie voor het beeldsignaal geschikt voor het apparaat? Gebruik de documentatie van de computer en andere bronnen om de resolutie en vernieuwingsfrequentie te controleren en te wijzigen voor het beeldsignaal dat wordt uitgevoerd door de computer. sp. 81 e .b re sp. 63 sp. 47 – 50 sp.
nl ow D d de oa m fro Onderhoud en het vervangen van losse onderdelen. Let op Vooraleer u met het onderhoud begint, dient u de stekker uit het stopcontact te trekken. e .b re or nb de an .v w w w In dit deel van de gebruikershandleiding worden onderhoudstaken beschreven, zoals het schoonmaken van het apparaat Schoonmaken De luchtfilter en luchtinlaat reinigen Als stof zich ophoopt op de luchtfilter of de luchtinlaat, of als de melding "Het apparaat raakt oververhit.
nl ow D d de oa Vervangingsfrequentie losse onderdelen fro m Vervangingsfrequentie luchtfilter w Vervangingsfrequentie lamp or nb de an .v w w Als de luchtfilter vuil is of beschadigd • Het bericht "Replace the lamp" (Vervang de lamp) wordt op het scherm weergegeven als u de projectie start. e .b re • De geprojecteerde beelden worden donkerder en slechter van kwaliteit. • Om de oorspronkelijke helderheid en beeldkwaliteit te behouden, verschijnt er nadat de lamp ongeveer 3.
nl ow D d de oa Losse onderdelen vervangen m fro 1 Schakel de stroomschakelaar uit en als u een korte pieptoon hoort, trekt u de stroomkabel uit het stopcontact. 2 Verwijder de afdekking van de luchtfilter. Til het handvat op, plaats uw vinger op het lipje en til het omhoog. 76 3 Verwijder de oude luchtfilter. 4 Plaats de nieuwe luchtfilter. 5 Plaats de filterafdekking. e .b Gebruikte luchtfilters dient u overeenkomstig de gemeentelijke regelgeving weg te gooien.
nl ow D d de oa De lamp vervangen m fro or nb de an .v w w w Let op Direct na gebruik is de lamp heet. Nadat u de projector hebt uitgeschakeld, moet u ongeveer een uur wachten voordat u de lamp vervangt. Maak de schroeven van de lampafdekking los met een schroevendraaier die bij de vervangingslamp is geleverd. Schuif de lampafdekking naar u toe en hef het dan op om het te verwijderen. 3 Draai de bevestigingsschroeven van de lamp los. 4 Verwijder de oude lamp. 5 Plaats de nieuwe lamp.
nl ow D d de oa Draai de bevestigingsschroeven van de lamp stevig aan. 7 Plaats de lampafdekking. m fro 6 e .b re or nb de an .v w w w • Draai de lamp stevig vast en plaats de lampafdekking op de juiste manier. Als de lamp of de lampafdekking niet goed is geïnstalleerd, dan wordt het toestel uitgezet als veiligheidsvoorzorgsmaatregel. • Dit product is uitgerust met een lamp die kwik (Hg) bevat. Raadpleeg uw plaatselijke voorschriften met betrekking tot afvalverwerking of recycling.
nl ow D om de instelling te m fro Selecteer "Ja" en druk op initialiseren. d de oa 3 e .b re or nb de an .
nl ow D d de oa m fro Projectieafstand en schermgrootte schermgrootte die u gebruikt. De waarden zijn slechts ter referentie. or nb de an .v w w w Raadpleeg onderstaande tabel en plaats de projector zodanig dat u de beste projectiekwaliteit krijgt voor de Eenheid: cm 16:10 Beeldverhouding -6 -8 -12 -15 -19 -23 -29 -38 e .
nl ow D d de oa m fro Lijst met geschikte resoluties Composietvideo TV (NTSC) TV (PAL, SECAM) Aspectmodus Normaal 16:9 Zoom 720 x 480 720 x 360* 1.066 x 800 (4:3) 1.280 x 720 (16:9) 1.280 x 800 (16:10) 720 x 576 720 x 432* 1.066 x 800 (4:3) 1.280 x 720 (16:9) 1.280 x 800 (16:10) e .b Resolutie re Signaal or nb de an .
nl ow D Resolutie SXGA3_60 d de oa Signaal Aspectmodus 16:9 Zoom 1.280 x 1.024 1.000 x 800 1.280 x 720 SXGA+60 1.400 x 1.050 1.066 x 800 1.280 x 720 UXGA60 1.600 x 1.200 1.066 x 800 1.280 x 720 1.280 x 800 HDTV(1080i) 1.920 x 1.080 1.280 x 720 - 1.280 x 800 HDTV(1080p, 50Hz) 1.920 x 1.080 1.280 x 720 - 1.280 x 800 HDTV(1080i, 60Hz) 1.920 x 1.080 1.280 x 720 - 1.280 x 800 1.280 x 800 m fro Normaal re or nb de an .v w w w 1.280 x 800 e .
nl ow D d de oa m fro MPEG-compatibiliteit Resolutie PAL: 25 Hz 720 x 576 of minder NTSC: 30 Hz 720 x 480 of minder .VID/.DIV/.DIVX MPEG-4 (Advanced Simple PCM/ADPCM/MPEG/ (Home Theater)/.XVID Profile) MP3/WMA/AC3/DTS PAL: 25 Hz 720 x 576 of minder NTSC: 30 Hz 720 x 480 of minder .MPE/ .MPG/ .MPEG MPEG-1/ MPEG-2 PCM/ADPCM/LPCM/ MPEG/MP3/WMA/ AC3/DTS PAL: 25 Hz 720 x 576 of minder NTSC: 30 Hz 720 x 480 of minder .
nl ow D d de oa m fro Specificaties w EB-W8D Afmetingen 335 B x 136 H x 239 D mm (uitstekende delen inbegrepen) Paneelgrootte 0,59" breed Weergavemethode Polysilicon TFT active matrix Resolutie 1.024.000 pixels (1.280 B x 800 H punten) x 3 Focusafstelling Handmatig Zoomafstelling Handmatig (ong. 1:1,2) Lamp (lichtbron) UHE-lamp, 200 W, Modelnr.: ELPLP55 Voeding 100 tot 240VAC +/-10%, 50/60Hz, 3,5 tot 1,5A e .b re Bedrijfshoogte or nb de an .
nl ow D d de oa m fro Verklarende woordenlijst YCbCr De afkorting van "High-Definition Multimedia Interface", de digitale transmissiestandaard voor het overbrengen van beelden en geluid via een kabel. De HDMI-standaard werd oorspronkelijk ontworpen voor digitale toestellen voor thuisgebruik en computers en zorgt voor de signaaltransmissie van hogekwaliteitsbeelden zonder de signalen te moeten comprimeren. Het bevat ook een digitale signaalcodering.
nl ow D d de oa m fro Index A/V dempen .............................................................................. 25 Afstandsbediening .................................................................... 15 Auto Setup (Automatische configuratie) .................................. 73 Optionele accessoires ................................................................75 OSD-taal ....................................................................................58 Oververhitting .....................
nl ow D d de oa fro Vragen m Deze adreslijst is bijgewerkt tot 2 juli 2008. w vinden wat u zoekt, ga dan naar de startpagina van Epson op www.epson.com. < EUROPE, MIDDLE EAST & AFRICA > ALBANIA : EPSON DEUTSCHLAND GmbH Buropark Donau Inkustrasse 1-7 / Stg. 8 / 1. OG A-3400 Klosterneuburg Tel: +43 (0) 2243 - 40 181 - 0 Fax: +43 (0) 2243 - 40 181 - 30 Web Address: http://www.epson.at BELGIUM : EPSON Europe B.V.
nl ow D ROMANIA : EPSON EUROPE B.V. Branch Office Romania Strada Ion Urdareanu nr. 34 Sector 5, 050688 Bucuresti Tel: 00 40 21 4025024 Fax: 00 40 21 4025020 Web Address: http://www.epson.ro Russia : EPSON CIS Schepkina street, 42, Bldg 2A, 2nd floor 129110, Moscow, Russia Phone +7 (495) 777-03-55 Fax +7 (495) 777-03-57 Web Address: http://www.epson.ru SLOVENIA : BIROTEHNA d.o.o Litijska Cesta 259 1261 Ljubljana - Dobrunje Tel: 00 386 1 5853 410 Fax: 00386 1 5400130 Web Address: http://content.epson.
nl ow D VENEZUELA (Dominican Republic, Jamaica, Trinidad, Barbados, Aruba, Curacao ) : e .b EPSON Venezuela S.A. Calle 4 con Calle 11-1 Edf. Epson La Urbina Sur Caracas, Venezuela Tel: (58 212) 240-1111 Web Address: http://www.epson.com.ve re EPSON Colombia LTD. Calle 100 No 21-64 Piso 7 Bogota, Colombia Tel: (57 1) 523-5000 Web Address: http://www.epson.com.co EPSON Peru S.A. Av. Canaval y Moreyra 590 San Isidro, Lima, 27, Perú Tel: (51 1) 418 0210 Web Address: http://www.epson.com.pe or nb de an .
nl ow D d de oa Alle rechten voorbehouden. Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand of openbaar worden gemaakt, in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fro fotokopieën, opnamen of op enige andere manier, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Seiko Epson m Corporation. Er wordt geen patentaansprakelijkheid aanvaard met betrekking tot het gebruik van de informatie in dit w or nb de an .