Bedieningshandleiding voor Epson Projector Management
Inhoudsopgave Kennismaken met Epson Projector Management 2 4 Functies van Epson Projector Management.................................... 5 De software voor de eerste keer instellen 6 De software installeren ..................................................................... 7 Systeemvereisten............................................................................................................................. 7 Installeren van Epson Projector Management ........................................
Inhoudsopgave 3 Omgeving instellen - Controleren .......................................................................................... 42 Omgeving instellen - Lijst weergeven................................................................................... 43 Omgeving instellen - E-mail...................................................................................................... 44 Bijlage 45 De software bijwerken en verwijderen..........................................
Kennismaken met Epson Projector Management Raadpleeg de informatie om meer te weten te komen over Epson Projector Management-software. g Verwante koppelingen • "Functies van Epson Projector Management" pag.
Functies van Epson Projector Management Met Epson Projector Management kunt u de status van meerdere op het netwerk aangesloten projectors controleren en diverse projectorbewerkingen uitvoeren vanaf uw computer. • De status van projectors controleren U kunt een visuele controle uitvoeren van projectorinformatie, zoals voedingsstatus, fouten en waarschuwingen, zodat u onmiddellijk een waarschuwing krijgt voor abnormaliteiten van de projector.
De software voor de eerste keer instellen Volg deze aanwijzingen voordat u een computer via een netwerk met de projector verbindt. g Verwante koppelingen • "De software installeren" pag.7 • "De netwerkinstellingen voor de projector selecteren" pag.
De software installeren Controleer de systeemvereisten die nodig zijn om de software te gebruiken en installeer vervolgens de software. a • Als de taal die voor de installatie is geselecteerd afwijkt van de taal die door het besturingssysteem wordt gebruikt, worden de schermen misschien niet correct getoond. g Verwante koppelingen • "Systeemvereisten" pag.7 • "Installeren van Epson Projector Management" pag.7 • "Instellingen importeren uit EasyMP Monitor" pag.
De software installeren Instellingen importeren uit EasyMP Monitor U kunt instellingsinformatie overbrengen van EasyMP Monitor (versie 4.50 of later). Start Epson Projector Management op dezelfde computer en de instellingen worden automatisch geïmporteerd bij de eerste keer dat u de software start. Wanneer u klaar bent, ziet u een bericht dat aangeeft dat de instellingen zijn geïmporteerd.
De netwerkinstellingen voor de projector selecteren Volg deze aanwijzingen om een verbindingsmethode tussen een computer en de projector te selecteren en stel vervolgens de projector in. 9 Een scherm zoals hieronder wordt getoond. Verbind de projector met uw netwerk met de geavanceerde verbindingsmodus. g Verwante koppelingen • "Een projector instellen voor verbinding in de modus Geavanceerde verbinding (bedraad)" pag.
De netwerkinstellingen voor de projector selecteren a Voor het tot stand brengen van een netwerkverbinding kunt u eventueel de documentatie raadplegen die bij uw computer of netwerkadapter is geleverd. c d Zet de projector aan. op de afstandsbediening of op het bedieningspaneel op de knop e Druk [Menu], selecteer het menu Netwerk en selecteer dan Installeer indien nodig de draadloze LAN-eenheid in de projector. Raadpleeg de Gebruikershandleiding van uw projector voor instructies. Netwerkconfiguratie.
Bewaking en bediening van de projectors Volg deze instructies voor het controleren en bedienen van de geregistreerde projectors. g Verwante koppelingen • "projectors registreren voor controle" pag.12 • "Weergaven van projectorcontrole" pag.15 • "Weergave projectorstatus" pag.17 • "Opties voor projectorbediening" pag.
projectors registreren voor controle Voor het controleren of bedienen van projectors, moet u de projectors registreren bij Epson Projector Management. Wanneer u hebt geregistreerd, wordt de projectorstatus automatisch getoond bij het starten van Epson Projector Management. 12 c Selecteer een zoekmodus. Als u een groot aantal projectors moet registreren, kunt u projectorgroepen aanmaken zodat u de projectors kunt controleren en bedienen in kleine eenheden.
projectors registreren voor controle e Selecteer de projector die u wilt registreren. 13 E Toont het IP-adres van de projector. F Voer als nodig notities over de projector in, zoals de locatie. Notities die hier worden ingevoerd, worden getoond in Projectoreigenschappen. U kunt maximaal 60 tekens invoeren. G Als een wachtwoord is ingesteld voor de projector, voert u het wachtwoord hier in.
projectors registreren voor controle Het scherm Groepsregistratie wordt getoond. 14 e Selecteer de te registreren groep en klik vervolgens op OK. b Selecteer de nodige instellingen. A Voer de naam van de groep in. U kunt maximaal 64 tekens invoeren. B Selecteer het pictogram. C Selecteer een hoofdgroep als u er een groep bij wilt registreren. (U moet een hoofdgroep aanmaken voordat u er groep aan kunt toevoegen.) op Registreren.
Weergaven van projectorcontrole U kunt het type controlevenster selecteren dat u wilt weergeven vanuit de volgende vensters. 15 Voor het verplaatsen van de positie van het groepspictogram, sleept u het groepspictogram en zet u het neer. • Details weergeven U kunt de projectorstatus als lijst bekijken. Voor het bekijken van de status van projectors in een specifieke groep, selecteert u de groep in de Groepslijst. • Groepen weergeven U kunt projectorgroepen bekijken in een hiërarchisch diagram.
Weergaven van projectorcontrole a • Voor het wijzigen van het getoonde item of de volgorde in de Details weergeven en Foutenlijst, wijzigt u de instelling voor Lijst weergeven in het scherm Omgeving instellen. • Voor het in- of uitschakelen van controleren, klikt u met de rechtermuisknop op de projector voor het selecteren van Controle ingeschakeld of Controle uitgeschakeld in het hoofdscherm van Epson Projector Management.
Weergave projectorstatus U kunt gedetailleerde statusinfo van de projector bekijken op het scherm Projectoreigenschappen. Voor toegang tot het scherm Projectoreigenschappen dubbelklikt u op de projector in het hoofdscherm van Epson Projector Management. U kunt de volgende informatie bekijken in elk tabblad. • Informatie : Toont algemene projectorinformatie. • Foutgeschiedenis: Toont foutgeschiedenis van de projector. • Gebruiksgeschied.: Toont de gebruiksgeschiedenis van de projector als grafiek.
Opties voor projectorbediening U kunt de geselecteerde projector bedienen door de bedieningsknop van de projector te gebruiken in het hoofdscherm van Epson Projector Management. Wanneer u meerdere projectors selecteert en de bedieningsknop van de projector selecteert, kunt u meerdere projectors tegelijk bedienen. U kunt de volgende bewerkingen uitvoeren. • Vernieuwen: Hiermee wordt de projectorinformatie bijgewerkt. • Voeding: Hiermee schakelt u de projector in of uit.
Extra functies gebruiken Volg de instructies hier voor het gebruik van de aanvullende functies die beschikbaar zijn met Epson Projector Management. g Verwante koppelingen • "projectorgebeurtenissen plannen" pag.20 • "Beveiligingsinstellingen maken" pag.22 • "E-mailmeldingen verzenden" pag.23 • "Message Broadcasting" pag.24 • "Logboekbestanden van de projector opslaan" pag.
projectorgebeurtenissen plannen U kunt gebeurtenissen zo plannen, dat ze automatisch plaatsvinden op uw projector, zoals het in- of uitschakelen van de projector of het schakelen van de invoerbron. De projector voert de geselecteerde gebeurtenissen uit op de opgegeven datum en tijd in het schema dat u hebt opgemaakt. U moet tevens Epson projector Management starten op uw computer op het geplande tijdstip voordat de geplande gebeurtenissen plaatsvinden.
projectorgebeurtenissen plannen a • Voor het bewerken van het gebeurtenisschema, selecteert u de gebeurtenis op het scherm Instellingen rooster en selecteert u Bewerken. • Voor het verwijderen van een geplande gebeurtenis, selecteert u de gebeurtenis op het scherm Instellingen rooster en selecteert u Verwijderen.
Beveiligingsinstellingen maken U kunt de beveiliging van Epson Projector Management verbeteren door het beperken van toegang tot de applicatie en het voorkomen dat iemand de instellingen wijzigt. g Verwante koppelingen • "Het wachtwoord instellen" pag.22 • "Het gebruik van de toepassing beperken" pag.22 Het wachtwoord instellen U kunt een wachtwoord instellen dat moet worden ingevoerd wanneer de toepassing wordt gestart of wanneer de functie Toepassing vergrendelen is ingeschakeld.
E-mailmeldingen verzenden U kunt de Epson Project Management instellen om u een emailwaarschuwing te verzenden via het netwerk als er een probleem is met de projector. Het kan u tevens een e-mail met herstelmelding sturen wanneer de projector terugkeert naar de normale status. a • Als een kritiek probleem het uitschakelen van een projector veroorzaakt, ontvangt u misschien geen e-mailwaarschuwing. • Het type problemen dat is opgenomen in de e-mailmelding, varieert, afhankelijk van uw projector.
Message Broadcasting U kunt afbeeldingen of tekstberichten distribueren naar meerdere projectors voor gelijktijdige weergave op die projectors. U kunt de informatie onmiddellijk of op een specifieke datum en tijd distribueren met gebruik van de schemafunctie. a 24 de projector of de groep die u het gedistribueerde bericht wilt b Selecteer laten ontvangen. • Zorg ervoor dat de resolutie van het afbeeldingsbestand tussen 50 × 50 en 1920 × 1200 pixels ligt.
Message Broadcasting • Selecteer Map voor het distribueren van alle JPEG-bestanden in de gespecificeerde map. • Selecteer Tekst voor het distribueren van een tekstbericht. 25 b Selecteer Instellingen rooster. de projector of de groep die u het gedistribueerde bericht wilt c Selecteer laten ontvangen. de nodige instellingen. d Selecteer • Wanneer u Bestand selecteert, selecteert u Bladeren voor het specificeren van het te distribueren bestand.
Message Broadcasting de datum en tijd waarop het bericht moet worden e Selecteer uitgezonden en selecteer vervolgens Message Broadcasting in Controle. 26 g Selecteer het type van de te distribueren informatie. • Selecteer Bestand voor het distribueren van één JPEG-bestand. • Selecteer Map voor het distribueren van alle JPEG-bestanden in de gespecificeerde map. f Selecteer Start en vervolgens Instellingen. • Selecteer Tekst voor het distribueren van een tekstbericht. de nodige instellingen.
Message Broadcasting stappen 3 tot 5 voor het specificeren van de datum en tijd voor j Herhaal het afronden van Message Broadcasting. k Selecteer Eindigen en vervolgens OK. a Als u de datum en tijd voor Eindigen niet specificeert, projecteert de projector gedistribueerde berichten ononderbroken. Sluiten om het schema en de berichtinstellingen op te slaan.
Logboekbestanden van de projector opslaan U kunt geselecteerde informatie opslaan, zoals de gebruiks- en foutgeschiedenis van een projector, naar een logboekbestand in een zelf gekozen map. (Alleen beschikbaar voor Epson-projectors.) Het logboekbestand wordt opgeslagen als afzonderlijk zip-bestand. a • Epson Projector Management slaat standaard logboekinformatie voor de afgelopen drie maanden op.
Problemen oplossen Raadpleeg de volgende gedeelten om oplossingen te zoeken voor problemen die u misschien ondervindt bij het gebruik van Epson Projector Management. g Verwante koppelingen • "Problemen met de netwerkverbinding oplossen" pag.30 • "Problemen met controleren en bedienen oplossen" pag.
Problemen met de netwerkverbinding oplossen Probeer deze oplossingen afhankelijk van uw netwerkomgeving. g Verwante koppelingen • "Oplossingen wanneer u geen projectors kunt verbinden met de modus Geavanceerde verbinding (bedraad)" pag.30 • "Oplossingen wanneer u geen projectors kunt verbinden met de modus Geavanceerde verbinding (Draadloos)" pag.
Problemen met de netwerkverbinding oplossen • Stel het IP-adres, het subnetmasker en het gateway-adres voor het accesspoint juist in. • Controleer of het draadloos LAN-systeem van het accesspoint het draadloos LAN-systeem van de projector ondersteunt. • Controleer de netwerkinstellingen van de projector. • Stel de instelling Aansluitmodus in op Geavanceerd. • Stel de computer, het accesspoint en de projector in op dezelfde SSID. • Stel DHCP in op Uit.
Problemen met controleren en bedienen oplossen Probeer deze oplossingen afhankelijk van uw situatie. g Verwante koppelingen • "Oplossingen wanneer u de projector niet kunt controleren of bedienen" pag.32 • "Oplossingen wanneer e-mails met netwerkwaarschuwingen niet worden ontvangen" pag.32 • "Oplossingen wanneer u een bericht niet kunt uitzenden" pag.32 Oplossingen wanneer u de projector niet kunt controleren of bedienen Probeer deze oplossingen wanneer u de projectors niet kunt controleren of bedienen.
Problemen met controleren en bedienen oplossen • Open in uw firewall-instellingen de UDP-poort zodat Message Broadcasting kan communiceren via de vereiste poort. Raadpleeg uw firewallsoftwaredocumentatie voor instructies. • Wanneer u drukt op de knop [Esc] op het bedieningspaneel van de projector of de afstandsbediening om Message Broadcasting stop te zetten, wordt de functie Message Broadasting uitgeschakeld. Om berichten weer te distribueren, start u de projector opnieuw.
Schermoverzicht Raadpleeg deze gedeelten voor meer informatie over de schermen van Epson Projector Management. g Verwante koppelingen • "Hoofdscherm van Epson Projector Management" pag.35 • "Scherm projectoreigenschappen" pag.37 • "Scherm Omgeving instellen" pag.
Hoofdscherm van Epson Projector Management 35 Bij het starten van Epson Projector Management wordt het hoofdscherm getoond. Menu Extra B Tonen/Verbergen A Menu Bestand Menu Projector Menu Bewerken • Logboeken opslaan: hiermee worden de logbestandinstellingen geselecteerd. • Versiegegevens: Toont de versiegegevens van de toepassing. • Afsluiten: hiermee wordt de toepassing gesloten. • Projectorregistratie: zoekt naar en registreert nieuwe projectors.
Hoofdscherm van Epson Projector Management Pictogrammen projectorstatus De pictogrammen op het hoofdscherm van Epson Projector Management worden omschreven in de volgende tabel. De groep wordt uitgevouwen. De groep wordt samengevouwen. De projector wordt gecontroleerd en bediend met het PJLinkprotocol. De groep of de projector staat in de normale status. De groep of de projector staat in de waarschuwingsstatus. De groep of de projector staat in de foutstatus.
Scherm projectoreigenschappen Wanneer u Projectoreigenschappen selecteert in het menu Bewerken, wordt het scherm projectoreigenschappen getoond. 37 projectormodel. Als de software geen informatie kan verkrijgen, wordt het "--" getoond. g Verwante koppelingen • "projectoreigenschappen - Informatie" pag.37 • "projectoreigenschappen - Foutgeschiedenis" pag.38 • "projectoreigenschappen - Gebruiksgeschied" pag.39 • "projectoreigenschappen - Schema" pag.39 • "projectoreigenschappen - Statusinfo" pag.
Scherm projectoreigenschappen Gebruikstijd lampbron Toont het aantal uren dat de lichtbron van de projector is gebruikt. Bron Toont de huidige ingangsbron van de projector. Wanneer u een niet-Epson-projector gebruikt kunt u het aantal invoerbronnen specificeren voor het wisselen van bron. Licht Toont de lichtbron van de projector. Constante modus blijft Toont de resterende tijd dat de projector de constante helderheid kan onderhouden.
Scherm projectoreigenschappen projectoreigenschappen - Gebruiksgeschied Wanneer u het tabblad Gebruiksgeschied. selecteert in het scherm projectoreigenschappen, wordt het volgende scherm getoond. Vorige maand 39 projectoreigenschappen - Schema Wanneer u het tabblad Schema selecteert in het scherm projectoreigenschappen, wordt het volgende scherm getoond. Hiermee wordt een grafiek van de vorige maand getoond. Volgende maand Hiermee wordt een grafiek van de volgende maand getoond.
Scherm projectoreigenschappen Schema Hiermee wordt de schemalijst getoond. De kleur van de rij wordt als volgt omschreven. • : ingeschakeld schema • : uitgeschakeld schema • : niet-geselecteerd schema a 40 projectormodel. Als de software geen informatie kan verkrijgen, wordt het "--" getoond. U kunt het schema dupliceren door met de rechtermuisknop te klikken op het schema en Kopiëren en Plakken te selecteren. Actief Hiermee wordt het geselecteerde schema ingeschakeld.
Scherm projectoreigenschappen projectoreigenschappen - Voorzieningen Wanneer u het tabblad Voorzieningen selecteert in het scherm projectoreigenschappen, wordt het volgende scherm getoond. (Normaal gesproken gebruikt door Epson Support.
Scherm Omgeving instellen Wanneer u Omgeving instellen selecteert in het menu Extra, wordt het scherm Omgeving instellen getoond. g Verwante koppelingen • "Omgeving instellen - Algemene" pag.42 • "Omgeving instellen - Controleren" pag.42 • "Omgeving instellen - Lijst weergeven" pag.43 • "Omgeving instellen - E-mail" pag.44 Omgeving instellen - Algemene Wanneer u het tabblad Algemene selecteert in het scherm Omgeving instellen, wordt het volgende scherm getoond.
Scherm Omgeving instellen Update-interval Specificeert het update-interval van de projectorinformatie van 1 tot 99 minuten. Bij het controleren van een groot aantal projectors moet u een langer interval specificeren zodat de update in die periode kan worden uitgevoerd. Weergave Toont het temperatuurniveau van de projector in de Groepen displaygroep weergeven.
Scherm Omgeving instellen Omgeving instellen - E-mail Wanneer u het tabblad E-mail selecteert in het scherm Omgeving instellen, wordt het volgende scherm getoond. 44 E-mailadres van afzender Voer het e-mailadres van de afzender in. U kunt maximaal 512 alfanumerieke tekens invoeren. E-mailadres bestemming Toont de e-mailadressen van de ontvanger. Toevoegen Voegt het e-mailadres van een nieuwe ontvanger toe. Bewerken Bewerkt het e-mailadres van de geselecteerde ontvanger.
Bijlage Raadpleeg deze gedeelten voor meer informatie over Epson Projector Management-software. g Verwante koppelingen • "De software bijwerken en verwijderen" pag.46 • "Beperkingen voor niet-Epson-projectors" pag.47 • "Kennisgevingen" pag.
De software bijwerken en verwijderen Volg deze instructies voor het verwijderen van Epson Projector Management. g Verwante koppelingen • "Verwijderen van Epson Projector Management (Windows 7)" pag.46 • "Verwijderen van Epson Projector Management (Windows 8.1/Windows 10)" pag.46 46 Verwijderen van Epson Projector Management (Windows 8.1/Windows 10) Volg de onderstaande aanwijzingen voor het verwijderen van Epson Projector Management. U moet als beheerder zijn aangemeld om de software te verwijderen.
Beperkingen voor niet-Epson-projectors De volgende functies zijn niet beschikbaar voor niet-Epson-projectors. • • • • • • Automatisch zoeken (voor PJLink Class1-projectors) Bron-knop op het hoofdscherm Schema E-mailmeldingssysteem gebruiken Message Broadcasting Logboeken opslaan (behalve Beamerinfo) De volgende informatie kan niet worden verkregen van niet-Epsonprojectors. • • • • • • • Gebruikstijd lampbron Constante modus blijft Temperatuurniveau Foutgeschiedenis Gebruiksgeschied.
Kennisgevingen Raadpleeg deze gedeelten voor belangrijke kennisgevingen over uw software. g Verwante koppelingen • "Kennisgeving betreffende auteursrechten" pag.48 • "Informatie over benamingen" pag.48 • "Algemene kennisgeving" pag.48 • "Toekenning van auteursrechten" pag.48 Kennisgeving betreffende auteursrechten Alle rechten voorbehouden.
Kennisgevingen ©SEIKO EPSON CORPORATION 2017. All rights reserved. 2017.