Beheerdershandleiding Windows 10 IoT Enterprise
© Copyright 2016, 2017 HP Development Company, L.P. Citrix en XenDesktop zijn gedeponeerde handelsmerken van Citrix Systems, Inc. en/of een of meer van zijn dochterondernemingen en kunnen geregistreerd zijn bij United States Patent and Trademark Office en in andere landen. Microsoft en Windows zijn gedeponeerde handelsmerken of handelsmerken van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen.
Syntaxissleutel voor gebruikersinvoer Tekst die u moet invoeren in een gebruikersinterface wordt aangegeven door een lettertype met een vaste breedte.
iv Syntaxissleutel voor gebruikersinvoer
Inhoudsopgave 1 Aan de slag ................................................................................................................................................... 1 Bij Windows aanmelden ......................................................................................................................................... 1 Bezig met zoeken naar beheertoepassingen in het Configuratiescherm ............................................................. 1 Lokale stations .........................
HP Unified Write Filter Configuration .................................................................................................................. 12 HP USB Port Manager .......................................................................................................................................... 13 HP Velocity ........................................................................................................................................................... 13 HP Write Manager ......
1 Aan de slag Deze handleiding is bedoeld voor administrators van HP thin client-modellen met het besturingssysteem Windows® 10 IoT Enterprise. Aangenomen wordt dat u het meest recente besturingssysteem geleverd door HP gebruikt en dat u zich bij Windows als beheerder zult aanmelden wanneer u het besturingssysteem configureert of beheertoepassingen gebruikt, zoals in deze handleiding besproken wordt.
Lokale stations Standaard zijn er twee lokale stations: ● C: (flashdrive): dit is het fysieke station waarop het besturingssysteem en toepassingen zijn geïnstalleerd. Dit station wordt beschermd door een schrijffilter (zie Schrijffilter op pagina 3). VOORZICHTIG: Het systeem kan instabiel worden als de vrije ruimte op de flashdrive lager is dan 10%. ● 2 Z: (RAM-station): dit is een virtueel station gemaakt met behulp van RAM.
2 Schrijffilter Nieuwere HP thin clients worden beschermd door het schrijffilter dat is meegeleverd met HP Write Manager. Raadpleeg de beheerdershandleiding voor HP Write Manager voor meer informatie. Als HP Write Manager niet beschikbaar is op of voor uw thin client, raadpleeg Unified Write Filter op pagina 16.
3 Configuratie BELANGRIJK: Zorg ervoor dat u het schrijffilter uitschakelt voordat u configuratiewijzigingen aanbrengt. Nadat u klaar bent met het aanbrengen van wijzigingen, moet u het schrijffilter weer inschakelen. Gebruikeraccounts beheren Een wachtwoord wijzigen Ga als volgt te werk om het wachtwoord voor een account waarbij u zich heeft aangemeld, te wijzigen: 1. Selecteer Start en vervolgens Instellingen. 2. Selecteer Accounts. 3. Selecteer Aanmeldingsopties. 4.
netwerkverbindingen en toepassingsinstellingen. Een gebruikersprofiel kan ofwel lokaal zijn (specifiek voor een thin client) of roaming (op basis van de server en toegankelijk van meerdere verschillende thin clients). OPMERKING: Lokale kopieën van zwervende profielen moeten naar de flashdrive (C:) worden geschreven. Deze moet voldoende vrije ruimte hebben om te kunnen werken. Roaming-profielen worden niet bewaard wanneer het systeem opnieuw wordt opgestart.
TIP: U kunt deze instellingen ook openen door met de rechtermuisknop te klikken op het klokpictogram in het systeemvak van Windows en vervolgens Datum/tijd aanpassen te selecteren. Toepassingen installeren Om een toepassing te installeren, gaat u als volgt te werk: 1. Het schrijffilter uitschakelen (systeemherstart vereist). 2. Voer de installatie uit. OPMERKING: Als de installatie een systeemherstart vereist, moet u deze systeemherstart uitvoeren voordat u verder gaat met de volgende stap. 3.
Beveiligingsvoorzieningen Beschikbaarheid De volgende tabel bevat de functie en de vermelding of HP deze functie ondersteunt op de bijbehorende thin client. Ook vermeldt de tabel de TPM-versie die in elk apparaat wordt gebruikt. 1 Voorziening t520 t620 t628 t630 t730 mt42 mt20 mt43 TPM Nee 1.2 Nee 2.01 2.01 1.2 2.01 2.
8 ● DirectAccess: hiermee krijgt u toegang op afstand tot een bedrijfsnetwerk zonder een aparte VPN te starten. Zie http://technet.microsoft.com/en-us/windows/dn168168.aspx voor meer informatie. ● BranchCache: hiermee kan een apparaat bestanden, websites en andere inhoud van centrale servers in de cache opslaan om ervoor te zorgen dat inhoud wordt niet herhaaldelijk over het WAN wordt gedownload. Zie http://technet.microsoft.com/library/hh831696.aspx voor meer informatie.
4 Desktoptoepassingen met afstandsbediening Citrix Receiver Citrix® Receiver wordt gebruikt als Citrix Presentation Server, XenApp, of XenDesktop® is geïmplementeerd met de webinterface. Citrix Receiver plaatst pictogrammen op het Windows-bureaublad voor de naadloze integratie van gepubliceerde toepassingen. Citrix Receiver opent u als volgt: ▲ Klik op Start en selecteer Citrix Receiver. Enkele sign-op voor Citrix Receiver inschakelen 1.
HP RGS Receiver (alleen bepaalde thin clients) HP Remote Graphics Software (RGS) voegt extra beveiliging, prestaties, mobiliteit en collaboration toe aan uw werkstation. Met RGS kunt u een minder krachtige pc, notebookcomputer of thin client gebruiken om op afstand verbinding te maken met een krachtig werkstation en de grafisch-intensieve toepassingen van uw werkstation gebruiken waar u ook bent.
5 Beheerstoepassingen OPMERKING: Een aantal toepassingen kunnen niet vooraf geïnstalleerd zijn op sommige imageversies van HP thin clients. Als er geen app vooraf is geïnstalleerd, raadpleegt u Zoeken naar softwaredownloads op pagina 14. HP Device Manager HP Device Manager (HPDM) biedt de mogelijkheid voor een gecentraliseerd en servergebaseerd beheer van HP thin clients. Het component aan de clientzijde is HPDM Agent. De HPDM-agent opent u als volgt: ▲ Selecteer in het Configuratiescherm HPDM Agent.
HP Hotkey Filter HP Hotkey Filter is een beveiligingshulpprogramma waarmee een gebruiker zijn externe bureaublad sessie kan vergrendelen of ontgrendelen zonder dat dit invloed heeft op het Windows systeem. In veel thin clientdistributies is toegang tot het lokale bureaublad van Windows en het lokale bestandssysteem van Windows niet nodig en mogelijk ongewenst. Ga als volgt te werk om HP Hotkey Filter te openen: ▲ Selecteer in het configuratiescherm HP Hotkey Filter.
Voor oudere thin clients raadpleeg Unified Write Filter op pagina 16. HP USB Port Manager Met HP USB Port Manager kunt u de USB-apparaattoegang op de thin client beheren. Opties bevatten de mogelijkheid om alle USB-apparaten te blokkeren, alleen bepaalde USB-apparaten toe te staan en toegang in te stellen vor USB-massaopslag apparaten als alleen-lezen. Zo opent u HP USB Port Manager: ▲ Selecteer in het Configuratiescherm HP USB Port Manager.
6 Zoeken naar softwaredownloads Gebruik deze tabel voor images van het besturingssysteem, apps, stuurprogramma's en andere downloads voor updates of herstel. OPMERKING: Als een item zich op http://www.hp.com/support bevindt, zoekt u naar het thin client-model en raadpleegt u daarna het gedeelte Downloadopties van de ondersteuningspagina voor dat model. Onderdeel Downloadlocatie BIOS-images http://www.hp.com/support Hardwarestuurprogramma's http://www.hp.
7 Meer informatie Gebruik de volgende tabel voor meer informatie. OPMERKING: beschikbaar. Informatie op websites die in deze tabel worden vermeld, zijn mogelijk alleen in het Engels Bron Inhoudsopgave Website van HP Ondersteuning Beheerdersgidsen, hardwarde-naslaggidsen, wit papier en andere documentatie http://www.hp.com/support ▲ Ga naar http://www.hp.com/support, en volg de instructies voor het inden van uw product. Selecteer vervolgens Gebruikershandleidingen.
A Unified Write Filter BELANGRIJK: Als uw thin client HP Write Manager bevat, zie dan de handleiding van de beheerder voor HP Write Manager voor instructies. Deze bijlage geldt alleen voor thin clients die geen HP Write Manager bevatten.
UWF management overzicht Er zijn drie hulpmiddelen die u gebruiken kunt voor het beheer van UWF: een meldingspictogram, een toepassing in het Configuratiescherm en een opdrachtregelhulpprogramma. Sommige opdrachten kunnen worden uitgevoerd met elk van de hulpprogramma's, maar andere opdrachten vereisen mogelijk exclusieve toegang tot een of twee hulpprogramma's. Meldingspictogram Het meldingspictogram van UWF bevindt zich in het systeemvak van Windows.
HP Unified Write Filter Configuration HP Unified Write Filter Configuration is een toepassing in het Configuratiescherm om UWF te beheren. Om deze toepassing te openen, gaat u als volgt te werk: ▲ Dubbelklik op het meldingspictogram. – of – Selecteer in het Configuratiescherm HP Unified Write Filter Configuration.
Maken van permanente systeemconfiguraties In de volgende tabel worden de mogelijke methoden voor het tot stand brengen van permanente systeemconfiguraties beschreven. VOORZICHTIG: HP adviseert sterk het gebruik van manier 1 in de meeste gevallen. Methode 1 Methode 2 Methode 3 1. Schakel UWF uit (systeemherstart vereist). 1. Breng de nodige configuraties aan. ▲ 2. Breng de nodige configuraties aan. 2. 3. Schakel UWF in (systeemherstart vereist). Voer afzonderlijk opgeslagen bestanden door.
Bestanden en mappen toevoegen aan de uitsluitingslijst De volgende tabel beschrijft de verschillende methoden voor het toevoegen van bestanden en mappen aan de uitsluitingslijst. Methode 1 Methode 2 1. Open de toepassing HP Unified Write Filter Configuration en selecteer het tabblad Bestanduitsluitingslijst. 1. Gebruik de opdrachtregel om een item toe te voegen aan de uitsluitingslijst (herhaal indien nodig). 2.
Index A aanmelden administrator 1 automatisch 12 gebruiker 1 handmatig 1 L lokale stations 2 B beheerstoepassingen. Zie toepassingen beveiligingsvoorzieningen 7 beschikbaarheid 7 beschrijvingen 7 R RAM-station. Zie lokale stations RDP. Zie Remote Desktop Protocol Remote Desktop Protocol 9 C Citrix Receiver 9 Configuratiescherm, openen M Microsoft System Center Configuration Manager 1 D desktoptoepassingen met afstandsbediening. Zie toepassingen draadloos, uitschakelen 5 F flash-geheugen.