Schijfeenheden Handleiding
© Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. De informatie in deze documentatie kan zonder kennisgeving worden gewijzigd. De enige garanties voor HP-producten en diensten staan vermeld in de expliciete garantievoorwaarden bij de betreffende producten en diensten. Aan de informatie in deze handleiding kunnen geen aanvullende rechten worden ontleend. HP aanvaardt geen aansprakelijkheid voor technische fouten, drukfouten of weglatingen in deze publicatie.
Inhoudsopgave 1 Onderhoud van schijfeenheden 2 Schijfeenheidlampje 3 Vaste schijven HP Mobile Data Protection met digitale accelerometer ........................................................................ 5 Status van HP Mobile Data Protection ................................................................................ 5 Software van HP Mobile Data Protection ............................................................................ 6 Vaste schijf vervangen ......................................
iv NLWW
1 Onderhoud van schijfeenheden Schijfeenheden zijn kwetsbare computeronderdelen, die voorzichtig moeten worden behandeld. Neem de volgende voorzorgsmaatregelen in acht voordat u schijfeenheden hanteert. Waarschuwingen die betrekking hebben op specifieke procedures, worden vermeld bij de desbetreffende procedures.
2 Hoofdstuk 1 Onderhoud van schijfeenheden NLWW
2 Schijfeenheidlampje Het lampje van de schijfeenheid knippert wanneer er wordt geschreven naar of gelezen van de primaire vaste schijf of een optische-schijfeenheid. Het lampje van de schijfeenheid gaat oranje branden wanneer de computer valt of wordt verplaatst terwijl deze op accuvoeding werkt. Een oranje schijflampje geeft aan dat de vaste schijf tijdelijk is geparkeerd door HP Mobile Data Protection.
4 Hoofdstuk 2 Schijfeenheidlampje NLWW
3 Vaste schijven HP Mobile Data Protection met digitale accelerometer HP Mobile Data Protection met digitale accelerometer beveiligt de schijf door de schijfeenheid te parkeren en I/O-verzoeken tegen te houden wanneer u: ● De computer laat vallen. ● De computer verplaatst met gesloten beeldscherm, terwijl deze op accuvoeding werkt. Kort na deze gebeurtenissen wordt de normale werking van het schijfstation door HP Mobile Data Protection weer hersteld.
Software van HP Mobile Data Protection Met de software van HP Mobile Data Protection kunt u: ● HP Mobile Data Protection in- of uitschakelen. ● Het pictogram in het systeemvak verbergen of weergeven. ● Bepalen of een schijfeenheid in het systeem wordt ondersteund. U opent de software en wijzigt de instellingen als volgt: 1. Dubbelklik op het pictogram in het systeemvak aan de rechterkant van de taakbalk.
Vaste schijf vervangen VOORZICHTIG U voorkomt als volgt dat het systeem vastloopt en gegevens verloren gaan: Sluit de computer af voordat u de vaste schijf uit de vaste-schijfruimte verwijdert. Verwijder de vaste schijf niet wanneer de computer is ingeschakeld of wanneer de computer in de standbyof hibernationstand staat. Als u niet weet of de computer is uitgeschakeld of in de hibernationstand staat, zet u de computer aan door op de aan/uit-knop te drukken.
11. Haal de vaste schijf (3) uit de computer. U installeert een vaste schijf als volgt: 8 1. Plaats de vaste schijf in de vaste-schijfruimte (1). 2. Trek het lipje van de vaste schijf (2) naar rechts om de vaste schijf aan te sluiten. 3. Draai de schroef (3) van de vaste schijf vast. 4. Plaats het afdekplaatje van de vaste schijf met de lipjes (1) in de uitsparingen in de computer. 5. Sluit het afdekplaatje (2).
6. NLWW Draai de schroeven in het afdekplaatje van de vaste schijf vast (3).
10 Hoofdstuk 3 Vaste schijven NLWW
4 MultiBay II-schijf De MultiBay II accepteert zowel een optische vaste-schijfmodule (met een adapter) als een optionele optische schijfeenheid.
MultiBay II-beveiligingsschroef Voor betere beveiliging van uw MultiBay II-schijf is een MultiBay II-beveiligingsschroef geïnstalleerd aan de onderzijde van de notebook, onder de MultiBay II. De beveiligingsschroef moet zijn geïnstalleerd voor transport, maar kan voor normaal gebruik worden verwijderd. Opmerking Verwijder de beveiligingsschroef voordat u een schijf verwijdert uit de MultiBay II of deze erin plaatst.
MultiBay II vaste schijf De MultiBay II accepteert optionele vaste-schijfmodules waarbij een vaste schijf aan een adapter is gekoppeld. Vaste-schijfmodule plaatsen Om een vaste-schijfmodule in de MultiBay II te installeren schuift u de vaste-schijfmodule voorzichting in de MultiBay II totdat deze goed op zijn plaats zit, waarbij u druk uitoefent op de rechterkant van de module. Vaste-schijfmodule verwijderen U verwijdert als volgt een vaste schijf uit de MultiBay II: NLWW 1.
14 Hoofdstuk 4 MultiBay II-schijf NLWW
Optische-schijfeenheid MultiBay II Dit gedeelte geeft informatie over het gebruik van optische schijfeenheden (zoals cd's en dvd's) in de MultiBay II. Optische schijfeenheid plaatsen Om een optische schijfeenheid in de MultiBay II te installeren schuift u de schijfeenheid voorzichting in de MultiBay II totdat deze goed op zijn plaats zit, waarbij u druk uitoefent op de rechterkant van de schijfeenheid.
16 Hoofdstuk 4 MultiBay II-schijf NLWW
5 Optische-schijfeenheden In de volgende tabel wordt aangegeven van welke optische-schijfeenheden de computer kan lezen en naar welke optische-schijfeenheden de computer kan schrijven.
Optische schijf plaatsen 1. Zet de computer aan. 2. Druk op de ejectknop (1) op het voorpaneel van de schijfeenheid om de lade te ontgrendelen. 3. Trek de lade uit (2). 4. Houd de cd of dvd bij de randen vast om te voorkomen dat u het oppervlak aanraakt en plaats de schijf op de as in de lade met het label naar boven. Opmerking Als de lade niet volledig toegankelijk is, houdt u de schijf schuin om deze voorzichtig op de as te plaatsen. 5.
Optische schijf verwijderen (voeding beschikbaar) Als de computer wordt gebruikt met externe voeding of accuvoeding: 1. Zet de computer aan. 2. Druk op de ejectknop (1) op het voorpaneel van de schijfeenheid om de lade te ontgrendelen en trek de lade uit (2). 3. Verwijder de schijf (3) uit de lade. Druk hiervoor voorzichtig op de as terwijl u de schijf aan de randen optilt. Houd de schijf bij de randen vast en raak het oppervlak niet aan.
Optische schijf verwijderen (geen voeding beschikbaar) Als geen externe voeding of accuvoeding beschikbaar is: 1. Steek het uiteinde van een paperclip (1) in de ontgrendelingsopening in het voorpaneel van de schijfeenheid. 2. Druk zachtjes op de paperclip totdat de lade wordt ontgrendeld en trek de lade vervolgens uit (2). 3. Verwijder de schijf (3) uit de lade. Druk hiervoor voorzichtig op de as terwijl u de schijf aan de randen optilt. Houd de schijf bij de randen vast en raak het oppervlak niet aan.
Standbystand of hibernationstand niet activeren VOORZICHTIG Activeer de standbystand of hibernationstand niet terwijl er wordt gelezen van of geschreven naar een cd of dvd. Zo voorkomt u mogelijke audio- of videoverslechtering of verlies van audio- of video-afspeelfunctionaliteit. Activeer de standbystand of de hibernationstand niet terwijl er naar een cd of dvd wordt geschreven, om gegevensverlies te voorkomen.
22 Hoofdstuk 5 Optische-schijfeenheden NLWW
6 Externe schijfeenheden Met verwisselbare externe schijfeenheden kunt u gegevens opslaan en gebruiken. U kunt een USB-schijfeenheid toevoegen door de schijfeenheid aan te sluiten op een USB-poort op de computer of op een optioneel dockingapparaat.
Optionele externe apparatuur Opmerking Meer informatie over het installeren of laden van vereiste software of stuurprogramma's en over welke poort van de computer u dient te gebruiken, vindt u in de documentatie bij het apparaat. U sluit als volgt een extern apparaat aan op de computer: 1. Als u een apparaat met eigen voeding (met een eigen netvoedingsaansluiting) aansluit, schakelt u dat apparaat uit. 2. Sluit het apparaat aan op de computer. 3.
Index Optische schijfeenheid, verwijderen 15 vaste schijf, plaatsen 13 vaste schijf, verwijderen 13 A accelerometer 5 C cd plaatsen 18 verwijderen, geen voeding beschikbaar 20 verwijderen, voeding beschikbaar 19 Cd-drive 23 D digitale accelerometer 5 diskettedrive 23 dvd plaatsen 18 verwijderen, geen voeding beschikbaar 20 verwijderen, voeding beschikbaar 19 Dvd-drive 23 E externe schijfeenheid 23 H hibernationstand 21 HP Mobile Data Protection 5 L lampje, schijfeenheid 5 lampje van schijfeenheid 5 Luch
26 Index NLWW