Mutatóeszközök és billentyűzet Felhasználói útmutató
© Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. A Windows a Microsoft Corporation Amerikai Egyesült Államokban bejegyzett védjegye. Az itt szereplő információ előzetes értesítés nélkül változhat. A HP termékeire és szolgáltatásaira vonatkozó kizárólagos jótállás az adott termékhez, illetve szolgáltatáshoz mellékelt, korlátozott jótállásról szóló nyilatkozatban vállalt jótállás. A dokumentumban ismertetettek nem jelentenek semmiféle további jótállást.
A termékkel kapcsolatos tájékoztatás Ez a felhasználói kézikönyv olyan funkciókat ír le, amelyek a legtöbb típuson megtalálhatók. Előfordulhat azonban, hogy az Ön számítógépén bizonyos funkciók nem érhetők el.
iv A termékkel kapcsolatos tájékoztatás HUWW
Tartalomjegyzék 1 A mutatóeszközök használata A mutatóeszközök beállításainak megadása ....................................................................................... 2 Az érintőtábla használata ..................................................................................................................... 3 A pöcökegér használata ....................................................................................................................... 4 Külső egér csatlakoztatása ................
vi HUWW
1 A mutatóeszközök használata A következő ábrán és táblázatban a számítógép mutatóeszközeit mutatjuk be. Összetevő Leírás (1) Érintőtábla be- és kikapcsoló gombja Az érintőtábla be- és kikapcsolására szolgál. (2) Pöcökegér* A mutató mozgatására és a képernyőn megjelenő elemek kiválasztására és aktiválására szolgál. (3) Pöcökegér bal gombja* Az egér bal gombjával azonos módon működik. (4) Érintőtábla* A mutató mozgatására és a képernyőn megjelenő elemek kiválasztására és aktiválására szolgál.
A mutatóeszközök beállításainak megadása Az Egér tulajdonságai elem megtekintéséhez válassza a Start > Vezérlőpult > Hardver és hang > Egér lehetőséget. A Windows® rendszerben az egér tulajdonságai között állítható be a mutatóeszközök viselkedése, például az egérkattintások sebessége. 2 1.
Az érintőtábla használata A mutató mozgatásához húzza végig az ujját az érintőtábla felületén a mutató kívánt mozgásának irányában. Az érintőtábla gombjait ugyanúgy használja, ahogyan az egér megfelelő gombjait használná. Az érintőtáblán lévő függőleges görgető terület használatához húzza végig az ujját felfelé vagy lefelé a vonalon. MEGJEGYZÉS: Ha az érintőtáblát a mutató mozgatására használta, fel kell emelnie az ujját az érintőtábláról, mielőtt a görgető területet használná.
A pöcökegér használata Nyomja a pöcökegeret abba az irányba, amerre a képernyőn az egérmutatót szeretné mozgatni. A pöcökegér jobb és bal gombját a külső egerek jobb és bal gombjával megegyező módon használhatja. 4 1.
Külső egér csatlakoztatása A külső USB-egeret a számítógépen található USB-portok segítségével csatlakoztathatja a számítógéphez. Az opcionális dokkolóeszköz portjain keresztül külső egér is csatlakoztatható a számítógéphez.
2 6 A billentyűzet használata 2.
A gyorsbillentyűk használata A gyorsbillentyűk az fn billentyű (1) és az esc billentyű (2) vagy a funkcióbillentyűk (3) egyikének kombinációi. Az f3, f4 és f8–f10 billentyűn lévő ikonok a gyorsbillentyű funkciójára utalnak. A gyorsbillentyűk funkcióját és az ezekkel kapcsolatos műveleteket a következő szakaszban mutatjuk be. MEGJEGYZÉS: Az Ön számítógépe kismértékben eltérhet az ábrákon bemutatott számítógépektől. Funkció Gyorsbillentyű A rendszerinformációk megjelenítése.
Rendszerinformációk megjelenítése (fn+esc) Az fn+esc billentyűkombináció lenyomásával információt kaphat a rendszer hardverelemeiről és a BIOS verziószámáról. A Windows rendszerben az fn+esc billentyűkombináció hatására megjelenő BIOS-verziószám a BIOS dátumaként jelenik meg. Egyes típusokon a BIOS dátuma decimális formátumban látható. A BIOS dátumát időnként a rendszer ROM-verziószámaként is említik.
MEGJEGYZÉS: A kompozitvideo-eszközök csak a külön beszerezhető dokkolóeszköz segítségével csatlakoztathatók a számítógéphez. Az akkumulátor töltöttségi szintjének megjelenítése (fn+f8) A számítógépben lévő összes akkumulátor állapotának megtekintéséhez nyomja le az fn+f8 gyorsbillentyűt. A képernyőn látható, hogy mely akkumulátorok töltődnek, valamint az egyes akkumulátorok töltöttségi szintje is megtekinthető.
3 HP gyorsindító gombok A HP gyorsindító gombokat a gyakran használt programok indítására használhatja. Az egyik HP gyorsindító gomb az információ gomb (1), a másik pedig a bemutató gomb (2). MEGJEGYZÉS: 10 Az információ gomb funkciója a számítógépre telepített szoftvertől függően változik. 3.
(1) Részegység Leírás Az Információ gomb Elindítja az Info Center alkalmazást, melyből előre beállított programok nyithatók meg. A gomb a számítógép bekapcsolt állapotában a következő műveletek végrehajtására is átprogramozható: ● A Q menü vagy a bemutató funkció indítása. ● Levelezőprogram megnyitása. ● Keresőablak megnyitása, mellyel webhelyeket lehet keresni.
A QuickLook használata (csak egyes típusokon) MEGJEGYZÉS: programot. A QuickLook által megjelenített adatok megtekintéséhez telepíteni kell a QuickLook A QuickLook a számítógép merevlemezére menti a Microsoft® Outlook program beérkező leveleire, naptárra, névjegyekre és feladatokra vonatkozó adatait. Amikor a számítógép ki van kapcsolva vagy alvó, illetve hibernált állapotban van, az adatok gyorsan megjeleníthetők a számítógép képernyőjén az információ gomb megnyomásával.
A HP Quick Launch Buttons (HP gyorsindító gombok) kezelőpanel használata MEGJEGYZÉS: A gyorsindító gombok alábbi funkciói nem minden számítógépen állnak rendelkezésre. A HP Quick Launch Buttons (HP gyorsindító gombok) kezelőpanellel a következő beállítások érhetők el: ● Az információ és bemutató gomb programozása és beállítása. ● A Q menü elemeinek hozzáadása, módosítása és eltávolítása. ● Az ablakok mozaikszerű elrendezésének beállítása.
A térmegvilágítás-érzékelő be- és kikapcsolását beállíthatja a Q menüre is, a következő módon: 14 1. Nyissa meg a HP Quick Launch Buttons (HP gyorsindító gombok) panelt. 2. Kattintson a Q Menu (Q menü) fülre. 3. Az Items to display on Q Menu (Q menüben megjelenítendő elemek) listában válassza a Toggle ALS (Térmegvilágítás-érzékelő váltása) elemet. 3.
4 A számbillentyűzet használata A számítógép beágyazott számbillentyűzettel van felszerelve, és opcionális külső számbillentyűzettel, illetve számbillentyűzetet magában foglaló opcionális külső billentyűzettel is használható. MEGJEGYZÉS: Az Ön számítógépe kismértékben eltérhet az ábrákon bemutatott számítógépektől. HUWW Összetevő Leírás (1) fn billentyű A funkcióbillentyűkkel és az esc billentyűvel együtt lenyomva a gyakran használt rendszerműveletek végrehajtására szolgál.
A beágyazott számbillentyűzet használata A beágyazott számbillentyűzet 15 billentyűje a külső számbillentyűzethez hasonlóan használható. Ha a beágyazott számbillentyűzet be van kapcsolva, minden egyes billentyű a jobb felső sarokban található ikon által jelzett funkciót végzi el. A beágyazott számbillentyűzet engedélyezése és letiltása Nyomja le az fn+num lk billentyűkombinációt, ha engedélyezni szeretné a beágyazott számbillentyűzetet. A num lock LED-je kigyullad.
Az opcionális külső számbillentyűzet használata A külső számbillentyűzetek általában más-más funkciót hajtanak végre attól függően, hogy a num lock be vagy ki van-e kapcsolva. (A num lock gyárilag ki van kapcsolva.) Például: ● A num lock funkció bekapcsolt állapotában a legtöbb számbillentyű számok beírására használható. ● A num lock funkció kikapcsolt állapotában a legtöbb számbillentyű a nyíl- és lapozóbillentyűk funkcióját látja el.
5 A billentyűzet és az érintőtábla tisztítása Az érintőtáblára kerülő szennyeződés a mutató ugrálását okozhatja a képernyőn. Ennek elkerülése érdekében tisztítsa meg az érintőtáblát egy nedves ruhával, és általában mosson kezet, mielőtt a számítógépet használni kezdi. FIGYELEM! Az elektromos áramütés és a belső alkatrészek károsodásának elkerülése érdekében ne használjon porszívót a billentyűzet tisztításához. A porszívóból szennyeződés rakódhat le a billentyűzet felületére.
Tárgymutató A akkumulátor töltöttségi szintje B bemutató gomb 11 billentyűzet gyorsbillentyűinek helye 7 E egér, külső beállítás 2 csatlakoztatás 5 érintőtábla azonosítás 1 használat 3 Érintőtábla be- és kikapcsoló gombja 1 érintőtábla gombjai, helyük 1 érintőtábla görgető területe, azonosítás 1 F fn billentyű 7 funkcióbillentyűk 7 G gombok bemutató 11 érintőtábla 1 Érintőtábla be- és kikapcsolása 1 gyorsindítás 10 információ 11 pöcökegér 1 görgető terület, érintőtábla 1 GY gyorsbillentyűk akkumulátor tölt