Útmutató a hardver használatához – dx2400 mikrotorony kivitelű számítógép HP Compaq üzleti célú számítógép
© Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Az itt található információ értesítés nélkül változhat. A Microsoft, a Windows és a Windows Vista név a Microsoft Corporation Amerikai Egyesült Államokban és/vagy más országokban bejegyzett kereskedelmi védjegye. A HP termékeire és szolgáltatásaira kizárólag az adott termékhez vagy szolgáltatáshoz mellékelt nyilatkozatokban kifejezetten vállalt jótállás vonatkozik. Az itt leírtak nem jelentenek további jótállást.
A könyv célja Ez az útmutató a számítógép bővítésével kapcsolatos alapvető tudnivalókat tartalmazza. FIGYELEM! Az így megjelölt szöveg arra figyelmeztet, hogy az utasítás betartásának elmulasztása sérülést vagy halált okozhat. VIGYÁZAT! Az így megjelölt szöveg azt jelzi, hogy az útmutatóban megadottaktól eltérő használat esetén károsodhat a készülék, vagy elveszhetnek a rajta tárolt adatok. MEGJEGYZÉS: Az így megjelölt szöveg azt jelzi, hogy a szöveg fontos kiegészítő információt nyújt.
iv A könyv célja HUWW
Tartalomjegyzék 1 A termék jellemzői Általános konfigurációs jellemzők ........................................................................................................ 1 Az előlap részei .................................................................................................................................... 2 A memóriakártya-olvasó részei ............................................................................................................ 3 A hátlap részei ........................
Kábelzár ............................................................................................................................. 47 Lakat .................................................................................................................................. 48 biztonsági zár HP üzleti célú számítógéphez .................................................................... 48 D függelék Elektrosztatikus kisülés Az elektrosztatikus kisülés okozta károk megelőzése ..............................
1 A termék jellemzői Általános konfigurációs jellemzők A HP Compaq minitorony felszereltsége a típustól függően változhat. A számítógép hardver- és szoftvereszközeinek felsorolása a diagnosztikai segédprogram futtatásával érhető el (csak egyes típusokon). A segédprogram használatával kapcsolatban további útmutatást a Hibaelhárítási útmutató tartalmaz.
Az előlap részei A meghajtó-konfiguráció a típustól függően változhat. 1-2 ábra Az előlap részei 1-1 táblázat Az előlap részei 1 2 1 5,25 hüvelykes optikai meghajtók1 6 Merevlemez-meghajtó működését jelző LED 2 Az optikai meghajtó működését jelző LED-ek 7 Optikai meghajtó lemezkiadó gombjai 3 3,5 hüvelykes memóriakártya-olvasó (külön beszerezhető)2 8 Fejhallgató-aljzat 4 Mikrofonaljzat 9 USB (Universal Serial Bus) 2.
A memóriakártya-olvasó részei A memóriakártya-olvasó egy kiegészítő eszköz, amelyet csak egyes típusok tartalmaznak. Az alábbi ábra és táblázat segítségével azonosíthatja a memóriakártya-olvasó részeit.
A hátlap részei 1-4 ábra A hátlap részei 1-3 táblázat A hátlap részei 1 Tápkábel csatlakozója 6 Kimeneti aljzat a saját áramellátással rendelkező audioeszközökhöz (zöld) 2 Feszültségkapcsoló 7 Mikrofonaljzat 3 Audioeszközök bemeneti aljzata (kék) 8 Univerzális soros busz (USB) 4 RJ-45-ös hálózati csatlakozó 9 VGA monitor csatlakozója (kék) 5 PS/2 egér csatlakozója (zöld) 10 PS/2 billentyűzet csatlakozója (lila) MEGJEGYZÉS: A csatlakozók száma és elrendezése típusonként eltérő lehet.
Billentyűzet 1-5 ábra A billentyűzet részei 1-4 táblázat A billentyűzet részei 1 HUWW 1 Funkcióbillentyűk A használt alkalmazástól függően speciális feladatokat hajtanak végre. 2 Szerkesztő billentyűk A következő billentyűkből áll: Insert (Beszúrás), Home (Elejére), Page Up (Lapozás vissza), Delete (Törlés), End (Végére) és Page Down (Lapozás előre). 3 Állapotjelző LED-ek A számítógép és a billentyűzet beállításainak állapotát jelzik (Num Lock, Caps Lock és Scroll Lock).
A Windows billentyű használata A Windows billentyűt más billentyűkkel együtt lenyomva a Windows operációs rendszerben elérhető különféle feladatokat hajthat végre. A Windows billentyű helyének meghatározását a következő részben találja: Billentyűzet, 5. oldal . 1-5 táblázat A Windows billentyű funkciói A Windows billentyű következő funkciói Microsoft Windows XP és Microsoft Windows Vista rendszeren érhetők el.
A sorozatszám helye Minden számítógép rendelkezik egy egyedi sorozatszámmal és egy termékazonosító számmal, amely a számítógép burkolatának tetején található. Tartsa elérhető helyen ezeket a számokat, hogy kéznél legyenek, ha az ügyfélszolgálattól segítséget kér.
2 Hardverbővítés Figyelmeztetés és biztonsági előírások A különböző bővítések, cserék és frissítések végrehajtása előtt gondosan olvassa el a jelen dokumentumban található, összes vonatkozó utasítást, biztonsági előírást és figyelmeztetést. FIGYELEM! Az áramütés, a forró felületek vagy tűz okozta személyi sérülések elkerülése érdekében: Húzza ki a tápkábelt a fali aljzatból, és hagyja lehűlni a belső alkatrészeket, mielőtt megérintené őket.
A számítógép oldallapjának eltávolítása 1. Távolítsa el, vagy iktassa ki az összes biztonsági eszközt, amely a számítógép felnyitását akadályozza. 2. Vegye ki a számítógépből a cserélhető adathordozókat, például a hajlékonylemezeket vagy CDket. 3. Állítsa le a megfelelő módon az operációs rendszert, majd kapcsolja ki a számítógépet és a külső eszközöket. 4. Húzza ki a tápkábelt a fali aljzatból, majd válassza le a külső eszközöket.
A számítógép oldallapjának visszahelyezése Helyezze az oldallapot a házhoz úgy, hogy a hátsó éle mintegy 1,3 cm-rel (fél hüvelykkel) hátrébb legyen, mint a számítógép háza, majd csúsztassa a helyére (1). Igazítsa a csavar lyukát a házon található lyukhoz, majd húzza meg a csavart (2). 2-2 ábra A számítógép oldallapjának visszahelyezése 10 2.
Az előlap eltávolítása 1. Távolítsa el, vagy iktassa ki az összes biztonsági eszközt, amely a számítógép felnyitását akadályozza. 2. Vegye ki a számítógépből a cserélhető adathordozókat, például a hajlékonylemezeket vagy CDket. 3. Állítsa le a megfelelő módon az operációs rendszert, majd kapcsolja ki a számítógépet és a külső eszközöket. 4. Húzza ki a tápkábelt a fali aljzatból, majd válassza le a külső eszközöket.
A takarólapok eltávolítása Egyes típusokon a 3,5 és 5,25 hüvelykes külső meghajtórekeszeket egy takarólap borítja, amelyet a meghajtó behelyezése előtt el kell távolítani. A takarólap eltávolítása: 1. Vegye le az előlapot. 2. Nyomja a két rögzítőfület a lap bal külső széle felé (1), majd befelé húzva távolítsa el a takarólapot (2). 2-4 ábra A takarólap eltávolítása 3. 12 Tegye vissza az előlapot. 2.
Az előlap visszahelyezése Tegye be az előlap bal oldalán található rögzítőhorgokat a ház nyílásaiba (1), majd forgassa rá az előlapot balról jobbra a házra (2), hogy helyére kattanjon.
További memória behelyezése A számítógép kétszeres adatátviteli sebességű, szinkronizált dinamikus véletlen hozzáférésű (DDR2SDRAM), két lábsoros tokozású integrált áramköröket tartalmazó (DIMM) memóriamodulokkal kerül forgalomba. DIMM modulok Az alaplap memória-bővítőhelyeibe legfeljebb négy szabványos DIMM memória helyezhető. A foglalatoknak legalább az egyikében gyárilag beépített DIMM memóriamodul található.
A DIMM bővítőhelyek feltöltése Az alaplapon összesen négy – tehát csatornánként két – DIMM bővítőhely található. A bővítőhelyek felirata: XMM1, XMM2, XMM3 és XMM4. Az XMM1 és az XMM2 bővítőhely az A memóriacsatornában működik. Az XMM3 és az XMM4 bővítőhely a B memóriacsatornában működik.
● A rendszer akkor működik rugalmas üzemmódban, ha az A csatornához tartozó DIMM modulok összes memóriakapacitása nem egyezik meg a B csatornához tartozó DIMM modulok összes memóriakapacitásával. Rugalmas üzemmódban a kevesebb memóriával rendelkező csatorna memóriakapacitása határozza meg a kétcsatornás üzemmódban használt memóriát, a maradék pedig egycsatornás módban működik.
FIGYELEM! A személyi sérülések elkerülése érdekében hagyja lehűlni a belső alkatrészeket, mielőtt megérintené azokat. 7. Állítsa a memóriafoglalat mindkét rögzítőreteszét nyitott helyzetbe (1), majd illessze a helyére a memóriamodult (2). 2-7 ábra DIMM modul beépítése MEGJEGYZÉS: A memóriamodul csak egyféleképpen helyezhető a foglalatba: illessze a modulon lévő bevágást a bővítőhely megfelelő részéhez. Egy memóriamodult mindenképpen az XMM1 jelű bővítőhelybe kell helyezni.
A bővítőkártyák behelyezése és eltávolítása A számítógépben egy szabványos PCI bővítőhely van, melyekbe legfeljebb 17,46 cm hosszúságú bővítőkártyák illeszthetők be. A számítógépben két PCI Express x1 és egy PCI Express x16 bővítőhely is van.
VIGYÁZAT! Függetlenül attól, hogy a számítógép be van-e kapcsolva, az alaplap mindig feszültség alatt van, ha a rendszer működő elektromos aljzathoz csatlakozik. A számítógép felnyitása előtt húzza ki a tápvezetéket az aljzatból, hogy megelőzze a számítógép belső alkatrészeinek károsodását. 5. Távolítsa el a számítógép oldallapját. 6. Keressen egy megfelelő üres bővítőhelyet az alaplapon, és a hozzá tartozó bővítőnyílást a számítógép házának hátoldalán. 7.
MEGJEGYZÉS: A behelyezett bővítőkártya eltávolítása előtt húzzon ki minden kábelt, amely a bővítőkártyához csatlakozik. a. Ha nem használt helyre telepít bővítőkártyát, egy laposfejű csavarhúzóval feszítse le a hátlapról a bővítőhelyet védő fémlapot. Csak azt a lapot távolítsa el, amely mögött a kártya helyéül szolgáló bővítőhely van. 2-10 ábra A bővítőnyílás takarólemezének eltávolítása b.
c. PCI Express 16 kártya eltávolításakor húzza el a bővítőhely hátoldalán található rögzítőkart a kártyától, és óvatosan, felváltva mozgassa ki a bővítőhelyből a csatlakozókat. Ügyeljen arra, hogy a kártyát ne üsse hozzá a többi alkatrészhez. 2-12 ábra A PCI Express x16 bővítőkártya eltávolítása 9. A kivett kártyát antisztatikus csomagolásban tárolja. 10. Ha nem helyez be új bővítőkártyát, helyezze vissza a nyitott bővítőnyílást takarólemezét.
11. Új bővítőkártya telepítéséhez tartsa a bővítőkáryát az alaplapi bővítőfoglalat fölé, majd tolja a kártyát a számítógépház hátlapja felé, hogy a bővítőkártya érintkezősora a szabad alaplapi bővítőfoglalathoz illeszkedjen. Óvatosan nyomja bele a kártyát az alaplapon lévő foglalatba. 2-13 ábra Bővítőkártya behelyezése MEGJEGYZÉS: A bővítőkártya behelyezésekor határozott mozdulattal nyomja le a kártyát, hogy a teljes csatlakozó megfelelően illeszkedjen a bővítőfoglalatba. 12.
16. Zárja vissza a biztonsági eszközöket, amelyeket az oldallap levételekor kioldott. 17. Szükség esetén konfigurálja újra a számítógépet. A Computer Setup program használatával kapcsolatos tudnivalókért olvassa el az Útmutató a Computer Setup (F10) segédprogramhoz című dokumentumot.
További meghajtók beépítése További meghajtók behelyezésekor tartsa be az alábbiakat: ● Az elsődleges soros ATA (SATA) merevlemeznek az alaplap sötétkék, elsődleges „SATA0” jelű SATA-csatlakozójához kell csatlakoznia. ● Az első SATA optikai meghajtót az alaplap fehér, „SATA1” jelű csatlakozójához csatlakoztassa. ● A sötétkék „SATA0” jelű és a fehér „SATA1” jelű csatlakozókat mindig a világoskék „SATA2” jelű és a narancsszínű „SATA3” jelű csatlakozók előtt foglalja el.
VIGYÁZAT! Az adatvesztés, valamint a számítógép és a meghajtó megrongálódásának elkerülése érdekében tartsa be az alábbiakat: Meghajtó behelyezésekor vagy eltávolításakor az előírt módon lépjen ki az operációs rendszerből, kapcsolja ki a számítógépet, és húzza ki a tápkábelt. Ne távolítson el meghajtót, amikor a számítógép be van kapcsolva, vagy készenléti állapotban van. A meghajtó megérintése előtt győződjön meg arról, hogy kisütötte az elektrosztatikus töltést.
Alaplapi meghajtócsatlakozások Az alábbi ábra és táblázat segítségével azonosíthatja az alaplapi meghajtócsatlakozásokat. 2-17 ábra Alaplapi meghajtócsatlakozások 2-3 táblázat Alaplapi meghajtócsatlakozások 26 Nem. Alaplapi csatlakozó Alaplap címkéje Szín 1 Memóriakártya-olvasó F_USB2 fekete 2 SATA0 SATA0 sötétkék 3 SATA1 SATA1 fehér 4 SATA2 SATA2 világoskék 5 SATA3 SATA3 narancssárga 6 Hajlékonylemez-meghajtó FLOPPY fekete 2.
Az optikai meghajtó eltávolítása VIGYÁZAT! A meghajtó eltávolítása előtt minden cserélhető adathordozót ki kell venni a meghajtóból. Optikai meghajtó eltávolítása: 1. Távolítsa el, vagy iktassa ki az összes biztonsági eszközt, amely a számítógép felnyitását akadályozza. 2. Vegye ki a számítógépből a cserélhető adathordozókat, például a hajlékonylemezeket vagy CDket. 3. Állítsa le a megfelelő módon az operációs rendszert, majd kapcsolja ki a számítógépet és a külső eszközöket. 4.
7. Távolítsa el a rögzítőcsavart, amely a meghajtót a meghajtórekeszhez rögzíti (1), és csúsztassa ki a meghajtót a házból (2). 2-19 ábra Az optikai meghajtó eltávolítása 28 2.
Optikai meghajtó beépítése a 5,25 hüvelykes meghajtórekeszbe További 5,25 hüvelykes optikai meghajtó beszerelése: 1. Távolítsa el, vagy iktassa ki az összes biztonsági eszközt, amely a számítógép felnyitását akadályozza. 2. Vegye ki a számítógépből a cserélhető adathordozókat, például a hajlékonylemezeket vagy CDket. 3. Állítsa le a megfelelő módon az operációs rendszert, majd kapcsolja ki a számítógépet és a külső eszközöket. 4.
9. Csúsztassa át a meghajtót a ház elején (1), amíg a meghajtó előlapja egy vonalba nem kerül a számítógép előlapjával, majd rögzítse az M3 metrikus rögzítőcsavart (2) az alábbi ábrán látható módon. MEGJEGYZÉS: Az előlap belsején szabadon felhasználható meghajtórögzítő-csavarok találhatók. Az optikai meghajtókhoz való M3 metrikus csavarok feketék. A következő helyen megtekintheti az M3-as metrikus rögzítőcsavarok helyét: További meghajtók beépítése, 24. oldal . 2-20 ábra Optikai meghajtó beszerelése 10.
13. Dugja vissza a tápkábelt, majd kapcsolja be a számítógépet. 14. Zárja vissza a biztonsági eszközöket, amelyeket az oldallap levételekor kioldott. A rendszer automatikusan felismeri a meghajtót, és újrakonfigurálja a számítógépet. Külső 3,5 hüvelykes meghajtó eltávolítása VIGYÁZAT! A meghajtó eltávolítása előtt minden cserélhető adathordozót ki kell venni a meghajtóból. MEGJEGYZÉS: A 3,5 hüvelykes meghajtórekesz hajlékonylemez-meghajtót vagy memóriakártyaolvasót tartalmazhat. 1.
b. Ha memóriakártya-olvasót távolít el, válassza le a belső USB-kábelt az alaplapról. 2-23 ábra A memóriakártya-olvasó kábelének leválasztása 7. Távolítsa el a rögzítőcsavart, amely a meghajtót a rekeszhez rögzíti (1), és csúsztassa ki a meghajtót a rekeszből (2).
3. Állítsa le a megfelelő módon az operációs rendszert, majd kapcsolja ki a számítógépet és a külső eszközöket. 4. Húzza ki a tápkábelt a fali aljzatból, majd válassza le a külső eszközöket. VIGYÁZAT! Függetlenül attól, hogy a számítógép be van-e kapcsolva, az alaplap mindig feszültség alatt van, ha a rendszer működő elektromos aljzathoz csatlakozik. A számítógép felnyitása előtt húzza ki a tápvezetéket az aljzatból, hogy megelőzze a számítógép belső alkatrészeinek károsodását. 5.
10. Csatlakoztassa a megfelelő meghajtókábeleket: a. Hajlékonylemez-meghajtó esetén csatlakoztassa a táp- és az adatkábel egyik végét a meghajtó hátuljához, az adatkábel másik végét az alaplap „FLOPPY” jelű csatlakozójához. b. Memóriakártya-olvasó beszerelésekor csatlakoztassa a memóriakártya-olvasó USB-kábelét az alaplap „F_USB2” jelű USB-csatlakozójához. MEGJEGYZÉS: A Alaplapi meghajtócsatlakozások, 26. oldal ábra segítségével azonosíthatja az alaplapi meghajtócsatlakozásokat. 11.
A belső 3,5 hüvelykes merevlemez-meghajtó eltávolítása MEGJEGYZÉS: A régi merevlemez-meghajtó eltávolítása előtt gondoskodjon a régi merevlemezen tárolt adatok biztonsági mentéséről, hogy az adatokat az új merevlemez-meghajtóra másolhassa. Az elsődleges merevlemez cseréje előtt helyreállító lemezeket kell készíteni az operációs rendszer, az illesztőprogramok és a többi alkalmazás helyreállításához, amelyek a számítógépen előre voltak telepítve.
7. Nyomja le a merevlemezrekesz oldalán található reteszt (1), majd csúsztassa a merevlemezrekeszt el a ház aljától(2), ahogy alább is látható. 2-27 ábra A merevlemezrekesz kioldása 8. Emelje ki a merevlemezrekeszt a házból. 2-28 ábra A merevlemezrekesz eltávolítása 36 2.
9. Húzza ki a tápvezetéket (1) és az adatkábelt (2) a merevlemez hátuljából. 2-29 ábra A merevlemez-meghajtó kábeleinek leválasztása 10. Távolítsa el a négy csavart, amely a merevlemezt a merevlemezrekeszhez rögzíti (1), és csúsztassa ki a merevlemezt a merevlemezrekeszből (2).
A belső 3,5 hüvelykes merevlemez-meghajtó behelyezése 1. A A belső 3,5 hüvelykes merevlemez-meghajtó eltávolítása, 35. oldal szakaszban található lépések alapján távolítsa el a merevlemezrekeszt, majd szükség esetén a meglévő merevlemezt. 2. Csúsztassa az új meghajtót merevlemezrekeszbe (1), a meghajtót a rekesz négy csavarlyukjához illesztve. Helyezze be a merevlemezt rögzítő négy 6-32 szabványú csavart a merevlemezrekeszbe (2). Győződjön meg róla, hogy a merevlemezrekesz kábelei felfelé néznek.
3. Csatlakoztassa a tápkábelt (1) és az adatkábelt (2) a merevlemez-meghajtó hátoldalához. 2-32 ábra A merevlemez-meghajtó kábeleinek csatlakoztatása VIGYÁZAT! A SATA-adatkábelt soha ne hajlítsa 30 mm-nél (1,18 hüvelyknél) kisebb sugarú ívbe. Az erős hajlítás megtörheti a belső vezetékeket. 4. Illessze a merevlemezrekeszt a házba (1), majd csúsztassa a ház alja felé, amíg helyére nem kerül (2).
5. Rögzítse azt a két csavart, amely a merevlemez rekeszét a számítógépházhoz rögzíti. 2-34 ábra A merevlemezrekesz rögzítése 6. Új meghajtó behelyezésekor az adatkábel ellenkező végét a megfelelő alaplapi csatlakozóba dugja. MEGJEGYZÉS: Ha a számítógépben csak egy SATA merevlemez-meghajtó található, a merevlemezt a „SATA0” jelű sötétkék aljzathoz csatlakoztassa, hogy elkerülje a merevlemez teljesítményével kapcsolatos problémákat.
A Műszaki jellemzők A-1 táblázat Műszaki jellemzők Méretek (asztali elrendezés esetén) Magasság 14,76 hüvelyk 37,5 cm Szélesség 17,73 cm 17,73 cm Hosszúság 42,88 cm 42,87 cm Súly (hozzávetőleges) 10,66 kg 10,66 kg Üzemi 50°–95° F 10°–35° C Üzemen kívüli -22°–140° F -30°–60° C Üzemi 10-90% 10-90% Nem üzemi (nedves hőmérsékleti maximum 38,7° C) 5-95% 5-95% Üzemi 304 800,00 cm 3 048 m Üzemen kívüli 914 400,00 cm 9 144 m Hőmérséklettartomány Relatív páratartalom (nem kicsapódó)
A-1 táblázat Műszaki jellemzők (folytatás) Névleges áramfelvétel (maximális)1 1 8 A (100 V~ mellett) 4 A (200 V~ mellett) A rendszer passzív javított teljesítménytényezős (PFC) tápegységgel rendelkezik. A teljesítménytényező korrigálása csak a 230 V-os üzemmódban működik. Ennek köszönhetően teljesíti az Európai Unió országaiban használt CE jelzés követelményeit. A tápegységhez a bemenetifeszültség-választó kapcsoló használata szükséges.
B Az elem cseréje A számítógépben található elem a valós idejű óra tápellátását biztosítja. Az elem cseréjekor a számítógépbe eredetileg behelyezett elemmel megegyező típusú elemet használjon. A számítógép 3 voltos lítium-gombelemmel kerül forgalomba. FIGYELEM! A számítógépben beépített lítium-mangándioxid elem található. Helytelen kezelés esetén az elem tüzet vagy égési sérüléseket okozhat. A személyi sérülés elkerülése érdekében tartsa be a következőket: Ne próbálja újratölteni az elemet.
VIGYÁZAT! Függetlenül attól, hogy a számítógép be van-e kapcsolva, az alaplap mindig feszültség alatt van, ha a rendszer működő elektromos aljzathoz csatlakozik. A számítógép felnyitása előtt húzza ki a tápvezetéket az aljzatból, hogy megelőzze a számítógép belső alkatrészeinek károsodását. 5. Távolítsa el a számítógép oldallapját. 6. Keresse meg az elemet és az elemtartót az alaplapon. MEGJEGYZÉS: Egyes típusoknál előfordulhat, hogy az elem eléréséhez el kell eltávolítani egy belső részegységet. 7.
b. Új elem behelyezéséhez csúsztassa az elem egyik szélét a kapocs pereme alá, pozitív pólusával felfelé. Nyomja lefelé az elem másik szélét mindaddig, amíg a kapocs rá nem pattan (2). B-2 ábra Gombelem eltávolítása és cseréje (2. típus) 3. típus a. Húzza félre az elemet rögzítő pöcköt (1), majd vegye ki az elemet (2). b. Tegye be az új elemet, és nyomja vissza a pöcköt a helyére. B-3 ábra Gombelem eltávolítása (3.
10. Állítsa be ismét az időt, a dátumot, a jelszavakat és a többi speciális rendszerbeállítást a Computer Setup segédprogram segítségével. További tudnivalókért olvassa el az Útmutató a Computer Setup (F10) segédprogramhoz című dokumentumot. 11. Zárja vissza a biztonsági eszközöket, amelyeket az oldallap levételekor kioldott.
C Külső biztonsági eszközök MEGJEGYZÉS: Az adatbiztonsággal kapcsolatos tudnivalókat az Útmutató a Computer Setup (F10) segédprogram használatához és az Útmutató a számítógépek felügyeletéhez című dokumentum tartalmazza. A biztonsági zár felszerelése Az alábbiakban bemutatott biztonsági zár a számítógép rögzítésére szolgál.
Lakat C-2 ábra A lakat felszerelése biztonsági zár HP üzleti célú számítógéphez 1. Rögzítse a biztonsági kábelt egy mozdulatlan tárgy körbehurkolása után.
2. Fűzze be a billentyűzet és az egér kábelét a zárba. C-4 ábra A billentyűzet és az egér kábelének befűzése 3. Rögzítse a zárat a számítógép vázához a mellékelt csavarral.
4. Helyezze a biztonsági kábel bedugható végét a zárba (1), és a gomb benyomásával kapcsolja össze a zárat (2). A zár a mellékelt kulccsal nyitható.
D Elektrosztatikus kisülés Az ujjon vagy egyéb vezetőn felgyűlt elektrosztatikus töltések kisülése károsíthatja az alaplapot vagy a többi elektrosztatikusan érzékeny eszközt. Az ilyen károsodás csökkentheti az eszköz élettartamát. Az elektrosztatikus kisülés okozta károk megelőzése A sztatikus elektromosság okozta károk megelőzése érdekében tartsa be a következő óvintézkedéseket: ● Szállítsa és tárolja a termékeket antisztatikus zacskóban, és ne érjen hozzájuk kézzel.
E Útmutatások a számítógép üzemeltetéséhez, rendszeres karbantartásához és a szállításra történő előkészítéséhez A számítógép üzemeltetésére és rendszeres karbantartására vonatkozó utasítások A számítógép és a monitor megfelelő üzembe helyezése és karbantartása érdekében tartsa szem előtt a következőket: 52 ● Óvja a számítógépet a túlzott páratartalomtól, a közvetlen napsugárzástól és a hőmérsékleti szélsőségektől. ● A számítógépet szilárd, sík felületen használja.
Óvintézkedések optikai meghajtók használata során Optikai meghajtó használata vagy tisztítása során kövesse az alábbi útmutatást. Használat ● Használat közben ne mozgassa a meghajtót, mert ez olvasási hibát okozhat. ● Óvja a meghajtót a hirtelen hőmérsékletváltozástól, mert attól pára csapódhat le a készülék belsejében. Ha a hőmérséklet a meghajtó használata közben hirtelen megváltozik, várjon legalább egy órát, mielőtt kikapcsolja a számítógépet.
Tárgymutató A alaplapi meghajtócsatlakozások 26 B beépítési útmutató 8 behelyezés biztonsági zárak 47 bővítőkártya 18 elem 43 memória 14 merevlemez-meghajtó 38 optikai meghajtó 29 bemeneti aljzat 4 billentyűzet csatlakozó 4 részek 5 biztonság biztonsági zár HP üzleti célú számítógéphez 48 kábelzár 47 lakat 48 bővítőhely takarólemeze eltávolítás 20 visszahelyezés 21 bővítőkártya behelyezés 18 bővítőhelyek elhelyezkedése 18 eltávolítás 18 bővítőkártya-foglalatok 18 CS csatlakozó VGA monitor 4 D DIMM modulok.
P PCI Express kártya 18, 21 PCI-kártya 18, 20 S sorozatszám helye 7 SZ szállítás, előkészítés 53 számítógép üzemeltetése, útmutatók 52 szellőzésre vonatkozó utasítások 52 T tápegység 41 termékazonosító helye 7 U USB-portok előlap 2 hátlap 4 V VGA monitor csatlakozója 4 W Windows billentyű 6 Z zárak biztonsági zár HP üzleti célú számítógéphez 48 kábelzár 47 lakat 48 HUWW Tárgymutató 55