Multimedia Gebruikershandleiding
© Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows is een in de Verenigde Staten gedeponeerd handelsmerk van Microsoft Corporation. De informatie in deze documentatie kan zonder kennisgeving worden gewijzigd. De enige garanties voor HP producten en diensten staan vermeld in de expliciete garantievoorwaarden bij de betreffende producten en diensten. Aan de informatie in deze handleiding kunnen geen aanvullende rechten worden ontleend.
Kennisgeving over het product In deze handleiding worden de voorzieningen beschreven die op de meeste modellen beschikbaar zijn. Mogelijk zijn niet alle voorzieningen op uw computer beschikbaar.
iv Kennisgeving over het product
Inhoudsopgave 1 Multimediavoorzieningen Multimediacomponenten herkennen .................................................................................................... 2 Geluidsvolume aanpassen ................................................................................................................... 4 Cd of dvd maken of ‘branden' ..............................................................................................................
Index ...................................................................................................................................................................
1 Multimediavoorzieningen De computer beschikt over multimediavoorzieningen waarmee u muziek kunt beluisteren en foto's en video's kunt bekijken. De computer beschikt mogelijk over de volgende multimediacomponenten: ● Geïntegreerde stereoluidsprekers om muziek te beluisteren. ● Geïntegreerde microfoon om zelf audio op te nemen. ● Geïntegreerde HP webcam waarmee u video kunt opnemen en delen (alleen bepaalde modellen).
Multimediacomponenten herkennen De volgende afbeelding en tabel geven informatie over de multimediavoorzieningen van de computer. Component Beschrijving (1) Hiermee kunt u geluid opnemen. Interne microfoons (2, alleen bepaalde modellen) OPMERKING: microfoon. Sommige modellen zijn voorzien van één interne (2) HP Webcam (alleen bepaalde modellen) Hiermee kunt u audio en video opnemen en foto's maken. (3) Luidsprekers (2) Hiermee wordt het geluid van de computer weergegeven.
Component Beschrijving OPMERKING: Wanneer u een extern audioapparaat aansluit op de hoofdtelefoonuitgang, worden de computerluidsprekers uitgeschakeld. (5) Audio-ingang (microfoon) Hierop kunt u een optionele headsetmicrofoon, stereomicrofoonarray of monomicrofoon aansluiten.
Geluidsvolume aanpassen U kunt het geluidsvolume regelen met de volgende voorzieningen: ● ● Volumeregeling van de computer (alleen bepaalde modellen): ◦ Druk op de knop Dempen (1) om het geluid uit of weer in te schakelen. ◦ Wrijf met uw vinger van rechts naar links over de schuifzone voor het geluidsvolume (2) om het geluid zachter te zetten. ◦ Wrijf met uw vinger van links naar rechts over de schuifzone voor het geluidsvolume (2) om het geluid harder te zetten. Volumeregeling van Windows®: a.
Cd of dvd maken of ‘branden' Als de computer is voorzien van een cd-rw-, dvd-rw- of dvd±rw-optischeschijfeenheid, kunt u met behulp van software zoals Windows Media Player gegevens- en audiobestanden branden, waaronder MP3en WAV-muziekbestanden. Voor het branden van videobestanden naar een cd of dvd gebruikt u MyDVD. Neem de volgende richtlijnen in acht bij het branden van een cd of dvd: ● Sla eventuele open bestanden op en sluit ze en sluit alle programma's af voordat u een schijf brandt.
2 Multimediasoftware Op de computer is multimediasoftware vooraf geïnstalleerd, waarmee u muziek kunt beluisteren en films, afbeeldingen en foto's kunt bekijken. Het volgende gedeelte bevat gedetailleerde informatie over het gebruik van de vooraf geïnstalleerde software.
Vooraf geïnstalleerde multimediasoftware gebruiken Ga als volgt te werk om de vooraf geïnstalleerde multimediasoftware te gebruiken: ▲ Selecteer Start > Alle programma's en open het multimediaprogramma dat u wilt gebruiken. OPMERKING: Sommige programma's bevinden zich mogelijk in submappen.
Multimediasoftware vanaf een schijf installeren Ga als volgt te werk om multimediasoftware vanaf een cd of dvd te installeren: 1. Plaats de schijf in de optischeschijfeenheid. 2. Volg de installatie-instructies die worden gegeven in de installatiewizard. 3. Start de computer opnieuw op als u daarom wordt gevraagd. OPMERKING: Voor meer informatie over het gebruik van software die bij de computer is geleverd, raadpleegt u de instructies van de softwarefabrikant.
3 Audio De computer biedt de mogelijkheid om uiteenlopende audiovoorzieningen te gebruiken: ● Muziek afspelen via de computerluidsprekers en/of aangesloten externe luidsprekers. ● Geluid opnemen met de interne microfoon of een externe microfoon aansluiten. ● Muziek downloaden van internet. ● Multimediapresentaties maken met beeld en geluid. ● Beeld en geluid verzenden met expresberichtprogramma's. ● Audio streamen (alleen bepaalde modellen). ● Audio-cd's maken of ‘branden'.
Externe audioapparatuur aansluiten Als u externe apparaten zoals externe luidsprekers, een hoofdtelefoon of een microfoon wilt aansluiten, raadpleegt u de bij het apparaat geleverde informatie. Voor optimale resultaten zijn de volgende tips van belang: ● Zorg dat de apparaatkabel correct is aangesloten op de juiste connector van de computer. (Kabelconnectoren hebben meestal een kleurcodering die overeenkomt met de corresponderende connectoren op de computer.
Audiofuncties controleren Ga als volgt te werk om het systeemgeluid van de computer te controleren: 1. Selecteer Start > Configuratiescherm. 2. Selecteer Spraak, geluid en geluidsapparaten > Geluiden en audioapparaten. 3. Klik op het tabblad Geluiden in het venster Eigenschappen voor geluiden en audioapparaten. Selecteer een geluid, zoals een pieptoon of alarmsignaal, onder Programmagebeurtenissen en klik op de knop Test.
4 Video De computer biedt de mogelijkheid om uiteenlopende videovoorzieningen te gebruiken: 12 ● Spellen spelen via internet. ● Afbeeldingen en video's bewerken voor presentaties. ● Externe videoapparatuur aansluiten.
Optionele externe VGA-monitor of projector aansluiten Via de externemonitorpoort kunt u een extern weergaveapparaat aansluiten op de computer, zoals een externe monitor of projector. ▲ Als u een weergaveapparaat wilt aansluiten op de computer, sluit u de kabel van het apparaat aan op de externemonitorpoort. OPMERKING: Als een extern weergaveapparaat op de juiste wijze is aangesloten maar geen beeld geeft, drukt u op fn+f4 om het beeld naar het apparaat te schakelen.
Optioneel S-videoapparaat aansluiten Via de 4-pins S-Video-uitgang kunt u de computer aansluiten op een optioneel S-Video-apparaat zoals een televisie, videorecorder, camcorder, overheadprojector of video-opnamekaart. Om videosignalen te versturen via de S-Video-uitgang heeft u een S-Video-kabel nodig. Deze is verkrijgbaar bij de meeste elektronicazaken.
5 HP Webcam (alleen bepaalde modellen) De computer heeft mogelijk een geïntegreerde webcam, die zich boven aan het beeldscherm bevindt. Met de vooraf geïnstalleerde software kunt u met behulp van de webcam foto's maken en video en audio opnemen. U kunt een voorbeeld van de foto of de video- of audio-opname weergeven en deze opslaan op de vaste schijf. Als u de webcam en de webcamsoftware wilt gebruiken, selecteert u Start > Programma's > HP WebCam.
Tips voor de webcam Bij het gebruik van de webcam krijgt u de beste resultaten als u zich aan de volgende richtlijnen houdt: ● Controleer of u de laatste versie van een programma voor expresberichten heeft, voordat u een videogesprek begint. ● Het is mogelijk dat de webcam niet goed werkt over sommige firewalls in netwerken.
Eigenschappen webcam aanpassen U kunt onder andere de volgende eigenschappen van de webcam aanpassen: ● Brightness (Helderheid): De hoeveelheid licht in het beeld. Een hogere instelling voor helderheid zorgt voor een lichter beeld. Een lagere instelling voor helderheid zorgt voor een donkerder beeld. ● Contrast (Contrast): Het verschil tussen lichtere en donkerdere delen van het beeld. Een hogere instelling voor contrast zorgt voor een scherper beeld.
Focus van de webcam instellen (alleen bepaalde modellen) U kunt de focus van de webcam instellen door te klikken op Start > Alle Programma's > HP Webcam > HP Webcam > Settings (Instellingen) > Options (Opties). Hierbij heeft u de volgende mogelijkheden: ● Normal (Normaal): De standaardinstelling die geschikt is voor normale fotografie. Het bereik is van een aantal meters voor de lens tot oneindig.
Meer informatie Voor meer informatie over de webcam selecteert u het menu Help in de software Help.
6 Problemen oplossen In de volgende gedeelten worden enkele veelvoorkomende problemen en mogelijke oplossingen beschreven.
De lade van de optischeschijfeenheid gaat niet open bij het verwijderen van een cd of dvd 1. Steek het uiteinde van een paperclip (1) in de ontgrendelingsopening in het voorpaneel van de schijfeenheid. 2. Druk de paperclip voorzichtig naar binnen om de lade te ontgrendelen en trek de lade vervolgens zo ver mogelijk uit (2). 3. Verwijder de schijf uit de lade door voorzichtig op de as te drukken terwijl u de schijf aan de randen optilt (3).
De computer herkent de optischeschijfeenheid niet Als de computer de optischeschijfeenheid niet herkent, gebruikt u Apparaatbeheer om problemen met het apparaat op te lossen en om het apparaatstuurprogramma bij te werken, te verwijderen of uit te schakelen. Ga als volgt te werk om het apparaat en de stuurprogramma's te controleren in Apparaatbeheer: 22 1. Verwijder eventuele schijven uit de optischeschijfeenheid. 2. Selecteer Start > Deze computer. 3.
Er is een nieuw apparaatstuurprogramma vereist Apparaatstuurprogramma's van Microsoft verkrijgen De computer is zo ingesteld dat er automatisch wordt gecontroleerd of er apparaatstuurprogramma's van Microsoft beschikbaar zijn wanneer u een nieuw apparaat aansluit op de computer. Deze stuurprogramma's worden automatisch geïnstalleerd. Apparaatstuurprogramma's van HP verkrijgen U kunt op een van de volgende manieren de meest recente apparaatstuurprogramma's van HP verkrijgen.
Een schijf wordt niet afgespeeld ● Sla uw werk op en sluit alle geopende programma's voordat u een cd of dvd afspeelt. ● Verbreek de verbinding met internet voordat u een cd of dvd afspeelt. ● Controleer of de schijf juist is geplaatst. ● Controleer of de schijf schoon is. Maak de schijf zo nodig schoon met gefilterd water en een pluisvrije doek. Veeg van het midden van de schijf naar de buitenrand. ● Controleer de schijf op krassen.
Een schijf wordt niet automatisch afgespeeld 1. Selecteer Start > Deze computer. 2. Klik met de rechtermuisknop op de naam van het apparaat (bijvoorbeeld de cd-romdrive) en klik op Eigenschappen. 3. Klik op het tabblad Automatisch afspelen en selecteer een van de beschikbare acties. 4. Klik op OK. OPMERKING: Raadpleeg Help en ondersteuning voor meer informatie over Automatisch afspelen.
Een dvd-film is niet zichtbaar op een extern beeldscherm 1. Als zowel het beeldscherm van de computer als een extern beeldscherm zijn ingeschakeld, drukt u een of meer keren op fn+f4 om te schakelen tussen de twee beeldschermen. 2. Ga als volgt te werk om de monitorinstellingen zodanig te configureren dat het externe beeldscherm het primaire beeldscherm wordt: a. Klik met de rechtermuisknop op een leeg gedeelte van het bureaublad en selecteer Eigenschappen > Instellingen. b.
Het branden van een schijf begint niet of stopt voordat het gereed is ● Controleer of alle programma's zijn afgesloten. ● Schakel de standbyvoorziening en hibernationvoorziening uit. ● Controleer of u het juiste type schijf voor uw schijfeenheid gebruikt. Raadpleeg de gebruikershandleidingen voor meer informatie over schijftypen. ● Controleer of de schijf correct is geplaatst. ● Selecteer een lagere schrijfsnelheid en probeer het opnieuw.
Index A Apparaatstuurprogramma's HP apparaten 23 Microsoft-apparaten 23 verwijderen, opnieuw installeren 23 Audioapparatuur, aansluiten van externe 10 Audiofuncties controleren 11 Audio-ingang (microfoon), herkennen 3 Audio-uitgang (hoofdtelefoon), herkennen 2 Audiovoorzieningen 9 C Controleren, audiofuncties 11 D Dempen, knop 4 E Externe audioapparatuur aansluiten 10 Externemonitorpoort 13 G Geluidsvolume, aanpassen 4 Geluid uit, knop 4 H Hoofdtelefoons 2 Hoofdtelefoonuitgang (audiouitgang) 2 I In-/uitgan