Schijfeenheden Gebruikershandleiding
© Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. De informatie in deze documentatie kan zonder kennisgeving worden gewijzigd. De enige garanties voor HP producten en diensten staan vermeld in de expliciete garantievoorwaarden bij de betreffende producten en diensten. Aan de informatie in deze handleiding kunnen geen aanvullende rechten worden ontleend. HP aanvaardt geen aansprakelijkheid voor technische fouten, drukfouten of weglatingen in deze publicatie.
Inhoudsopgave 1 Schijfeenheden hanteren 2 Optischeschijfeenheid gebruiken Type optischeschijfeenheid bepalen .................................................................................................... 2 Optische schijven gebruiken ................................................................................................................ 3 Juiste type schijf kiezen (cd's, dvd's en bd's) ....................................................................................... 4 Cd-r-schijven ....
iv
1 Schijfeenheden hanteren Schijfeenheden zijn kwetsbare computeronderdelen, die voorzichtig moeten worden behandeld. Lees de volgende waarschuwingen voordat u schijfeenheden hanteert. Waarschuwingen die betrekking hebben op specifieke procedures worden vermeld bij de desbetreffende procedures.
2 Optischeschijfeenheid gebruiken De computer bevat een optischeschijfeenheid, die de functionaliteit van de computer vergroot. Ga na welk type apparaat in uw computer is geïnstalleerd om de mogelijkheden ervan te bekijken. Met de optischeschijfeenheid kunt u gegevensschijven lezen, muziek afspelen en films bekijken. Als de computer een Blu-ray Disc-drive heeft (Blu-ray Disc wordt ook wel afgekort tot bd), kunt u ook highdefinition video bekijken vanaf een schijf.
Optische schijven gebruiken Een optischeschijfeenheid, zoals een dvd-rom-drive, ondersteunt optische schijven (cd's en dvd's). Op deze schijven kunt u informatie opslaan, zoals muziek, foto's en films. Dvd's hebben een grotere opslagcapaciteit dan cd's. De optischeschijfeenheid kan standaard cd- en dvd-schijven lezen. Als de optischeschijfeenheid een bd-drive (Blu-ray Disc) is, kan deze ook bd's lezen. OPMERKING: Sommige vermelde optischeschijfeenheden worden mogelijk niet ondersteund door de computer.
Juiste type schijf kiezen (cd's, dvd's en bd's) Een optischeschijfeenheid ondersteunt optische schijven (cd's, dvd's en bd's). Cd's, die worden gebruikt voor de opslag van digitale data, worden ook gebruikt voor commerciële audio-opnamen en zijn handig voor persoonlijke opslagdoeleinden. Dvd's en bd's worden hoofdzakelijk gebruikt voor films, software en backups van gegevens. Dvd's en bd's hebben hetzelfde formaat als cd's maar hebben een veel grotere opslagcapaciteit.
LightScribe dvd+r-schijven Gebruik LightScribe dvd+r-schijven voor het delen en opslaan van gegevens, privévideo's en foto's. Deze schijven zijn lees-compatibel met de meeste dvd-rom-drives en dvd-videospelers. Met een drive die LightScribe ondersteunt en LightScribe-software kunt u gegevens naar de schijf schrijven en vervolgens een zelf ontworpen label aanbrengen op de buitenkant van de schijf.
Cd, dvd of bd afspelen 1. Zet de computer aan. 2. Druk op de ejectknop (1) op het voorpaneel van de schijfeenheid om de lade te openen. 3. Trek de lade uit (2). 4. Houd de cd of dvd bij de randen vast om te voorkomen dat u het oppervlak aanraakt en plaats de schijf op de as in de lade met het label naar boven. OPMERKING: Als de lade niet volledig kan worden uitgetrokken, houdt u de schijf enigszins schuin zodat u deze voorzichtig op de as kunt plaatsen. 5.
Waarschuwing met betrekking tot auteursrecht Het illegaal kopiëren van auteursrechtelijk beschermd materiaal, waaronder computerprogramma's, films, uitzendingen en geluidsopnamen, is een strafrechtelijke overtreding op grond van het toepasselijke auteursrecht. Gebruik deze computer niet voor dergelijke doeleinden.
Cd of dvd kopiëren of maken 8 1. Selecteer Computer > More Applications (Meer applicaties) en start Brasero. 2. Klik in het linkerdeelvenster op Disc copy (Schijf kopiëren). 3. Plaats de schijf die u wilt kopiëren in de optischeschijfeenheid. 4. Volg de instructies op het scherm om een cd of een dvd te kopiëren of te maken.
Cd, dvd of bd verwijderen 1. Druk op de ejectknop (1) op de schijfeenheid om de lade te ontgrendelen en trek de lade voorzichtig zo ver mogelijk uit (2). 2. Verwijder de schijf (3) uit de lade door voorzichtig op de as te drukken terwijl u de schijf aan de randen optilt. Houd de schijf bij de randen vast en raak het oppervlak niet aan. OPMERKING: Als de lade niet volledig kan worden uitgetrokken, houdt u de schijf voorzichtig enigszins schuin bij het verwijderen. 3.
3. Verwijder de schijf (3) uit de lade door voorzichtig op de as te drukken terwijl u de schijf aan de randen optilt. Houd de schijf bij de randen vast en raak het oppervlak niet aan. OPMERKING: Als de lade niet volledig kan worden uitgetrokken, houdt u de schijf voorzichtig enigszins schuin bij het verwijderen. 4. 10 Sluit de lade en berg de schijf op in het bijbehorende doosje.
3 Externe schijfeenheden gebruiken Verwisselbare externe schijfeenheden bieden u meer mogelijkheden voor het opslaan en gebruiken van informatie. U kunt een USB-schijfeenheid toevoegen door de schijfeenheid aan te sluiten op een USB-poort op de computer of een optioneel dockingapparaat (alleen bepaalde modellen).
Optionele externe apparaten gebruiken OPMERKING: Raadpleeg de instructies van de fabrikant voor informatie over benodigde software, stuurprogramma's en de te gebruiken poort op de computer. U sluit als volgt een extern apparaat aan op de computer: VOORZICHTIG: Zorg dat het netsnoer is losgekoppeld om het risico van schade aan de apparatuur bij aansluiting van een schijfeenheid met eigen voeding te beperken. 1. Sluit het apparaat aan op de computer. 2.
4 Vaste schijf terugplaatsen VOORZICHTIG: U voorkomt als volgt dat het systeem vastloopt en gegevens verloren gaan: Sluit de computer af voordat u de vaste schijf uit de vasteschijfruimte verwijdert. Verwijder de schijfeenheid niet wanneer de computer aan staat of in de slaapstand of de hibernationstand staat. Als u niet weet of de computer is uitgeschakeld of in de hibernationstand staat, zet u de computer aan door op de aan/uit-knop te drukken. Sluit de computer vervolgens af via het besturingssysteem.
7. Verwijder de schroeven uit de accuruimte. Bij uw computer gaat het om 2 of 3 schroeven die moeten worden verwijderd. OPMERKING: Raadpleeg de afbeelding die het meest overeenkomt met uw computer.
8. Leg de computer met de beeldschermkant naar boven en verwijder dan de twee schroeven uit de achterkant van de computer. 9. Open de computer zo ver mogelijk. 10. Schuif het deksel van de schakelaars recht naar achteren naar het scherm, en verwijder dan het deksel.
11. Verwijder de schroeven uit het toetsenbord. Bij uw computer gaat het om 2 of 3 schroeven die moeten worden verwijderd. OPMERKING: Raadpleeg de afbeelding die het meest overeenkomt met uw computer. 12. Schuif het toetsenbord (1) naar het schermelement en keer dan het toetsenbord om (2) zodat de toetsenbordkabel bereikbaar is. 13. Ontgrendel de ZIF-connector (1) waar de toetsenbordkabel op aangesloten is en koppel vervolgens de toetsenbordkabel los (2) van het systeem door hem omhoog te trekken.
14. Verwijder het toetsenbord van de computer (3). 15. Verwijder de schroeven van de dekplaat. Bij uw computer gaat het om 2 of 3 schroeven die moeten worden verwijderd. OPMERKING: Raadpleeg de afbeelding die het meest overeenkomt met uw computer.
16. Schuif de dekplaat naar achteren tot hij vrijkomt uit de bodemkast en leg de dekplaat dan zo op de computer dat de kabel van de touchpad bereikbaar is. 17. Ontgrendel de ZIF-connector (1) waar de touchpadkabel op aangesloten is en koppel vervolgens de touchpadkabel los van het moederbord (2) door hem omhoog te trekken. 18. Verwijder de dekplaat (3) van de computer zodat de vaste schijf en het WLAN-compartiment zichtbaar worden. 19. Verwijder de schroef van de vaste schijf (1). 20.
21. Til de vaste schijf (3) uit de vaste-schijfruimte. U installeert als volgt een vaste schijf: 1. Plaats de vaste schijf in de vasteschijfruimte (1). 2. Schuif de vaste schijf met de mylartab (2) naar links om hem vast te zetten op het moederbord. 3. Draai de schroef van de vaste schijf weer vast (3) om de vaste schijf vast te zetten in de computer.
20 4. Leg de dekplaat (1) op de computer en steek de touchpadkabel (2) weer in de ZIF-connector (3) op het moederbord. 5. Schuif de dekplaat terug op zijn plaats.
6. Draai de schroeven van de dekplaat weer vast. Er moeten 2 of 3 schroeven worden vastgedraaid. OPMERKING: Raadpleeg de afbeelding die het meest overeenkomt met uw computer. 7. Leg het toetsenbord omgekeerd op de dekplaat van de computer (1). 8. Steek de toetsenbordkabel (2) in de ZIF-connector (3) op het moederbord.
9. Keer het toetsenbord om (1) in het toetsenbordvak en schuif het toetsenbord weer op zijn plaats (2). 10. Draai de schroeven van het toetsenbord weer vast. Er moeten 2 of 3 schroeven worden vastgedraaid. OPMERKING: Raadpleeg de afbeelding die het meest overeenkomt met uw computer. 11. Schuif het deksel van de schakelaars weer op zijn plaats.
12. Sluit het computerscherm. 13. Plaats de 2 schroeven terug in de achterkant van de computer.
14. Draai de schroeven in de accuruimte weer vast. Er moeten 2 of 3 schroeven worden vastgedraaid. OPMERKING: Raadpleeg de afbeelding die het meest overeenkomt met uw computer. 15. Leg de computer ondersteboven op een vlakke ondergrond en leg de accu weer op zijn plaats. 16. Sluit de externe voedingsbron en de externe apparatuur weer aan. 17. Zet de computer aan.
Index A Auteursrecht P Problemen oplossen lade van optischeschijfeenheid 7 B Bd afspelen 6 verwijderen 9 Blu-ray Disc (bd) 2, 3 Blu-ray ROM dvd+/-rw SuperMulti Dubbellaags LightScribe drive 3 C Cd afspelen 6 kopiëren of maken 8 verwijderen 9 Cd-drive 2, 11 D Deksel van de schakelaars verwijderen 15 Diskettedrive 11 Dvd afspelen 6 kopiëren of maken 8 verwijderen 9 Dvd-drive 2, 11 E Externe schijfeenheid 11 9 S Schijfeenheden diskette 11 dvd+/-rw SuperMulti Dubbellaags LightScribe drive 3 externe 11 ond