easyphone (P400BK) Gebruiksaanwijzing Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com 1. Uitpakken Dank u voor de aanschaf van de ICARUS easyphone senioren smartphone. De connect is de eenvoudigste smartphone ter wereld. De easyphone biedt alle opties die van een smartphone verwacht mogen worden, maar dan met een heel eenvoudige bediening. U maakt eenvoudig foto’s of filmpjes, luistert naar muziek, leest boeken, surft op het internet en meer. Dankzij de speciale gebruikersinterface met grote iconen heeft u op een eenvoudige manier toegang tot alle opties.
www.icarusreader.com In de verpakking: 1. easyphone smartphone (P400BK) 2. charging cable 3. Quick Start Guide Optionele Accessoires(los verkocht) Deze accessoires kunnen worden gekocht via onze retailpartners of onze online shop (www.icarusreader.com): 1. USB muurlader ACD0052-EU 2. USB autolader 3. Beschermhoes (C015 serie) Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com 2. Voorschriften voor gebruik Lees dit hoofdstuk aandachtig alvorens de ICARUS easyphone te gebruiken. Mocht u alsnog problemen ondervinden, contacteer ons dan via http://support.icarusreader.com Pas op met uw scherm Deze telefoon is voorzien van een LCD kleuren scherm. Stel uw apparaat niet bloot aan schokken, scherpe objecten of druk op het scherm. Laat het apparaat niet vallen.
www.icarusreader.com Demonteer het apparaat niet Demonteer het apparaat nooit, hierdoor vervalt de garantie. Als het apparaat defect is, neem dan contact op met ICARUS customer service. Omgevingsstemperatuur De omgevingstemperatuur waarbij dit apparaat correct functioneert, bedraagt 0°C-50°C ; Voor veilig en efficient gebruik van dit apparaat dienen de aanwijzingen in deze handleiding opgevolgd te worden. Stel het apparaat niet aan direct zonlicht en/of hoge temperature bloot.
www.icarusreader.com 3. Aan de slag De SIM kaart en batterij plaatsen Om te kunnen bellen, dient u te beschikken over een zogenaamde SIM kaart. Deze kunt U bij een mobiele telefoonprovider of verkooppunt daarvan verkrijgen. De ICARUS easyphone is simlock vrij, dat wil zeggen dat U elke mobiele provider kunt kiezen die U wilt. Plaats de SIM kaart van uw mobiele telefoonprovider in de SIM kaart houder (1).
www.icarusreader.com (Optioneel) Een geheugenkaart plaatsen Een optionele geheugenkaart dient geplaatst te worden in de geheugenkaarthouder (2). Er kunnen uitsluitend geheugenkaarten van het type Micro SD worden gebruikt. Wij raden geheugenkaarten van het A-Merk Kingston aan (tevens verkrijgbaar via www.icarusreader.com) (Optioneel) een beschermhoes monteren De optionele beschermhoes C015BK bevat een vervangende achterkant voor uw telefoon.
www.icarusreader.com 4. Knoppen en bediening Aanzichten Hier onder ziet u alle zijden van het apparaat met benummerde onderdelen. Onder de afbeelding ziet u waar de verschillende onderdelen voor bedoeld zijn. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
www.icarusreader.com 5. Hoofdfuncties Bureaublad Als de telefoon wordt ingeschakeld verschijnt na enige tijd het volgende scherm. Dit is het bureaublad, vanwaar alle functies te bedienen zijn. Het bureaublad heeft 6 gebieden: 1. Statusbalk De statusblak toont de signaalkwaliteit, Wi-Fi verbinding, luidspreker status, tijd en batterijstatus. 2. Huidige datum en tijd Hire worden de huidige tijd en datum weergegeven. 3. Contacten Dit bevat de telefoonlijst 4. Camera Dit opent de camera applicatie. 5.
www.icarusreader.com Verschillende bureaubladen De verschillende functies van de telefoon zijn verdeeld over meerdere schermen. Als in het hoofscherm naar rechts geveegd wordt, worden de 6 belangrijkste contacten getoond (Snelkeuze). Als je op de desktop naar links veegt, worden meerdere schermen weergegeven. Aan de onderkant van het scherm toont een witte indicator hoe ver aan de linker- of rechterzijde u zich bevindt: Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Contacten aan het telefoonboek (contacten) toevoegen Contacten kunnen op verschillende manieren worden toegevoegd: 1) Eén voor één Selecteer contact toevoegen en voer alle gegevens in 2) Importeren van een SIM kaart Druk op het Menu-icoon en laat de contacten automatisch van de SIM kaart importeren. Contacten toevoegen aan het Snelkeuzescherm Veeg op de desktop naar rechts om het Snelkeuzescherm met 6 belangrijkste contacten te openen.
www.icarusreader.
www.icarusreader.
www.icarusreader.com Foto’s of video’s maken met de camera De easyphone beschikt over twee camera’s, één op de voorzijde en één op de achterzijde van het apparaat. Druk op het bureaublad op het Cameraicoon om de camera applicatie te openen. 1. Flitser Dit geeft de status van de flitser aan. Druk hierop om in- of uit te schakelen. 2. Wisselen van camera’s Om tussen de camera aan voor- en achterzijde te schakelen. 3.
www.icarusreader.com Berichten versturen en lezen Druk op het bureaublad op het Berichtenicoon om de berichtenapplicatie te openen. In het midden van het scherm verschijnen nieuwe en niet-verwijderde berichten. Druk om een nieuw bericht te maken op Nieuw.
www.icarusreader.com Druk als het bericht compleet is op Verzenden (2) of om het bericht te annuleren op Annuleren (1). Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Pagina’s op het internet bekijken Met de ingebouwde web browser kan comfortabel op internet gesurfd worden. Druk op het bureaublad op het Browsericoon om de web browser te openen. Voer de URL van de website in (bv. www.google.com) in de URL-balk (1) Om een eerder bezochte website te bezoeken, kan hierop gedrukt worden in het gebied voor recent bezochte pagina’s (2).
www.icarusreader.com Als er meerdere open vensters zijn, zullen de verschillende vensters als kleine pagina’s worden weergegeven in dit aanzicht. Raak een van de miniaturen aan om die pagina te openen. Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Memo’s opnemen / geluidsopnames Hier kunnen memoberichten worden gecreëerd, waaraan geluidsopnames kunnen worden toegevoegd. De Memo applicatie bevat reeds gemaakte memoberichten (1). Druk om een nieuw bericht te maken op het Nieuw icoon (2). Druk om berichten te wissen op het Menu icoon (3). Om een memo te creëren kan tekst worden ingegeven via het virtuele toetsenbord (1). Ook kan een geluidsopname worden toegevoegd via het Opname icoon (2). Copyright © 2015 ICARUS Reader.
www.icarusreader.com Tijdens een geluidsopname ‘brandt’ een rood lampje en wordt de verstreken tijd weergegeven. Gallerij Alle afbeeldingen op de telefoon (inclusief foto’s gemaakt met de camera) worden automatisch in deze gallerij opgeslagen. Hier worden afbeeldingen alle mappen die bevatten weergegeven. Druk op een map om deze te openen en de afbeeldingen te tonen. Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Video’s afspelen Met deze applicatie kunnen video’s (inclusief degenen die met de camera gemaakt zijn) worden weergegeven op de telefoon. Hier worden alle video’s die op het apparaat zijn opgeslagen weergegeven. Druk op een video om de weergave te starten. Let op: de video’s worden altijd in landschapsmodus weergegeven.
www.icarusreader.com Muziek afspelen Met deze applicatie kunnen muziekbestanden worden afgespeeld. Alle muziekbestanden op de telefoon worden hier als een lijst weergegeven. Druk op een nummer om het af te spelen. Als een nummer wordt afgespeeld, worden de weergegeven bedieningselementen (terug- en vooruitspoelen, pauzeren, continu spelen) Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Luisteren naar FM radiostations Met de FM radio kun je naar FM radiostations luisteren. Let er op dat de meegeleverde hoofdtelefoon een ingebouwde antenne bevat. Zonder deze hoofdtelefoon zullen dus geen stations worden ontvangen. Schakel de radio in door op het Aan/uit icoon in het midden te drukken. Gebruik voor de fijnafstemming de pijltjestoetsen aan weerszijden van dat icoon. Om een voorkeurszender van de huidige frequentie te maken, drukt U op een van de + symbolen.
www.icarusreader.com Verbinden met een draadloos netwerk (Wi-Fi) Om de ingebouwde webbrowser te gebruiken, dient de telefoon met een draadloze internetverbinding verbonden te zijn. Druk op het Wi-Fi icoon om naar netwerken te zoeken. Het volgende scherm wordt geopend. Schuif de Aan/uit knop boven in het scherm naar de Aan positie. De telefoon zal naar beschikbare netwerken zoeken. Selecteer het juiste netwerk en voer indien nodig het wachtwoord in om de verbinding tot start te brengen.
www.icarusreader.com De telefoon met één druk versnellen Naar mate de tijd verstrijkt en meer applicaties gebruikt worden, wordt bij een smartphone meer geheugen verbruikt, waardoor de telefoon langzamer wordt. Om de telefoon te bevrijden van onnodig gebruikt geheugen en deze te versnellen, dient één keer op dit icoon gedrukt te worden. Data-verbindingen beheren Hier kunnen de data-verbindingen van de telefoon worden beheerd.
www.icarusreader.com Het gebruik van de alarmklok/wekker Hier kunnen meerdere alarms worden ingesteld, met de opties om op vaste dagen (bijvoorbeeld maandag-vrijdag of in het weekend) op een bepaalde tijd wakker gemaakt te worden. Druk om een alarm toe te voegen op het Nieuw icoon onderaan het scherm. Voer de tijd in en kies de gewenste dagen. Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Eenvoudige rekenmachine Gebruik deze calculator voor eenvoudige berekeningen. Andere applicaties (apps) Wanneer U zelf applicaties installeert, worden deze niet automatisch aan het bureaublad toegevoegd. De easyphone heeft een sterk vereenvoudigde gebruikersinterface en om deze eenvoudig te houden, worden apps niet standaard toegevoegd. Om een applicatie wel toe te voegen aan het bureaublad, drukt U op het Applicaties icoon.
www.icarusreader.com Gegevens kopiëren van de computer naar de telefoon (of omgekeerd) Als U gegevens wilt kopiëren van de computer naar de telefoon of omgekeerd, dient U eerst de telefoon met de computer te verbinden. Hiervoor gebruikt U de meegeleverde USB kabel. Op het scherm van de telefoon zal de melding komen dat de telefoon verbonden kan worden met de computer. Druk op USB-opslag inschakelen. Hierna zal de telefoon zichtbaar worden in de bestandsverkenner van uw computer, met de naam ICARUS.
www.icarusreader.com 6. Speciale functies Gebruik van de LED zaklamp De easyphone heeft een krachtige LED zaklamp. Om deze in te schakelen, schuift U de aan/uit knop aan de zijkant van de telefoon naar boven. Om deze uit te schakelen, schuift U de knop weer naar beneden. ON OFF SOS noodfunctie Als U zich in een bepaalde situatie niet veilig voelt, kunt U de SOS functie gebruiken om anderen alert op uw situatie te maken. Op de achterzijde van de telefoon zit een oranje schuifknop.
www.icarusreader.com Om deze contactpersonen in te stellen: Open het geavanceerde menu middels dit icoon: Het volgende scherm wordt geopend: Druk op SOS instellingen. Het volgende scherm wordt geopend: Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Selecteer Eigenaar informatie om informatie over de eigenaar van de telefoon in te voeren. Druk op Noodcontact om personen in te voeren die een bericht dienen te ontvangen. Let op: de SOS functie (automatisch bellen en SMS) werkt pas als het alarm enkele seconden aan heeft gestaan. Schakel het alarm daarom niet direct weer uit. Copyright © 2015 ICARUS Reader. All rights reserved.
www.icarusreader.com Geavanceerde instellingen Hoewel de easyphone een zeer eenvoudige gebruikersinterface heeft, kent de telefoon wel alle mogelijkheden van een Android smartphone. Om toegang tot die instellingen te krijgen drukt U op het icoon voor gevanceerde instellingen. Onder andere de volgende instellingen zijn beschikbaar: Mobiele data GPS instellingen (als U een navigatieapplicatie installeert, kunt U de telefoon gebruiken voor deur-tot-deur navigatie).
www.icarusreader.com o Opslag: toont de gebruikte en beschikbare opslagruimte op de telefoon o USB driver: laat deze instelling altijd ingeschakeld staan o Energiebeheer: toont de batterijstatus en de belangrijkste energieverbruikers o Apps: hier worden alle gedownloade en geïnstalleerde apps getoond o Beveiligingsinstellingen o Taal en toetsenbord instellingen: om de taal of het toetsenbord te wijzigen o Back-up en herstel: hier kan o.a.
www.icarusreader.com Google Play Store De Google Play app store kan gebruikt worden voor het beheer en installeren van applicaties (apps). Deze is voorgeïnstalleerd op de easyphone, maar staat niet op het bureaublad. Om Google Play Store aan het bureaublad toe te voegen: 1. Ga naar Meer apps 2. Ga naar Play Store 3. Druk op het + icoon om de snelkoppeling naar het bureaublad te kopiëren 4.
www.icarusreader.com 7. Wat kunt U nog meer met de telefoon? U kunt via de appstore van Google Play tienduizenden apps (gratis en betaald) vinden en installeren. U dient hiervoor wel een account bij Google te hebben. Voor meer informatie over Google Accounts, verwijzen we U graag door naar Google: https://accounts.google.com/ServiceLoginAuth Enkele mogelijkheden: Ebooks lezen Koop boeken bij uw favoriete boekenwinkel of download de vele gratis boeken van het internet.
www.icarusreader.com 8. Disclaimer Software Update Software is aan verandering onderhevig, zo ook is het met de firmware van de telefoon. Als er een nieuwe firmware versie beschikbaar is op de ICARUS website, kunt u deze eenvoudig installeren. • Download de laatste firmware van de ICARUS website: www.icarusreader.com • Lees en volg de instructies die daar te vinden zijn. Disclaimer We hebben alle moeite genomen om deze handleiding zo uitvoerig en correct mogelijk te maken.