Beste klant! Van harte gefeliciteerd met de aankoop van uw Melitta® CAFFEO® SOLO®&milk. Wij verheugen ons erop u als kofÞeliefhebber en genieter van de Melitta® CAFFEO® SOLO®&milk te mogen begroeten. Met uw nieuwe kwaliteitsproduct Melitta® CAFFEO® SOLO®&milk zult u veel bijzondere kofÞemomenten beleven. Geniet met al uw zintuigen van uw favoriete kofÞe of espresso en laat u verwennen.
Inhoudsopgave 1 Aanwijzingen bij deze gebruiksaanwijzing ..........................................126 1.1 1.2 1.3 2 3 Algemene veiligheidsinstructies ..........................................................128 Beschrijving van het apparaat.............................................................130 3.1 3.2 4 Legenda bij afbeelding A ........................................................................ 130 Display.................................................................................
11 Functie-instellingen .............................................................................144 11.1 11.2 11.3 11.4 11.5 11.6 Waterhardheid ........................................................................................ 144 Energiebesparende modus .................................................................... 145 Auto OFF-functie .................................................................................... 146 Zettemperatuur ...................................................
1 Aanwijzingen bij deze gebruiksaanwijzing Voor een betere oriëntatie vouwt u de openvouwbare pagina's aan de voor- en achterkant van deze gebruiksaanwijzing open. 1.1 Symbolen in de tekst van deze gebruiksaanwijzing De symbolen in deze gebruiksaanwijzing wijzen u op bijzondere gevaren bij het gebruik van uw Melitta® CAFFEO® SOLO®&milk of geven u nuttige tips. Waarschuwing! Teksten met dit symbool bevatten informatie m.b.t. uw veiligheid en wijzen op mogelijke gevaren voor ongevallen of letsel.
1.2 Reglementair gebruik De Melitta® CAFFEO® SOLO®&milk is uitsluitend bestemd voor de bereiding van kofÞe en kofÞespecialiteiten, voor het verwarmen van water en melk en voor de bereiding van melkschuim buiten het apparaat.
2 Algemene veiligheidsinstructies Lees de onderstaande aanwijzingen alstublieft aandachtig door. Wanneer u de instructies niet opvolgt, kan dit uw eigen veiligheid en die van het apparaat reduceren. Waarschuwing! 128 – Bewaar o.a. de volgende voorwerpen buiten het bereik van kinderen: verpakkingsmateriaal, kleine onderdelen. – Alle personen die het apparaat gebruiken, moeten zich van tevoren met de bediening vertrouwd hebben gemaakt en op de hoogte zijn van de mogelijke gevaren.
– Dit apparaat is bestemd voor gebruik in het huishouden en in vergelijkbare toepassingen, zoals: in keukens voor medewerkers in winkels, kantoren en andere zakelijke omgevingen; in de agrarische sector; door klanten in hotels, motels en andere logeergelegenheden; in bed-and-breakfastpensions. – Neem ook de veiligheidsinstructies in de andere hoofdstukken van deze gebruiksaanwijzing in acht.
3 Beschrijving van het apparaat 3.
Display Symbool Betekenis Stand-by Melitta® Claris®waterÞlter Watertank Lekbakje en residubak Display Toelichting/verzoek knippert Apparaat warmt op of er wordt kofÞe bereid. verlicht Apparaat is klaar voor gebruik. verlicht Melitta® Claris®-waterÞlter vervangen knippert Filtervervanging wordt uitgevoerd.
4 Ingebruikname Voer de onderstaande stappen uit voordat u het apparaat voor het eerst in gebruik neemt. Wanneer u deze stappen hebt uitgevoerd, is het apparaat klaar voor gebruik. U kunt vervolgens kofÞe bereiden. Wij adviseren u de eerste twee kopjes kofÞe na de eerste ingebruikname weg te gieten. 4.1 Opstellen • Plaats het apparaat op een stabiele, vlakke en droge ondergrond. Houd aan de zijkant een afstand van ongeveer 10 cm tot de muur en andere voorwerpen aan.
4.2 • Aansluiten Steek het netsnoer in een geschikt stopcontact. Waarschuwing! – Controleer of het stopcontact aan de geldende normen voor elektrische veiligheid voldoet. Neem in geval van twijfel contact op met een elektricien. – Gebruik nooit een beschadigd netsnoer (beschadigde isolatie, nietgeïsoleerde draden). – Laat beschadigde netsnoeren gedurende de garantieperiode uitsluitend door de producent en daarna alleen door gekwaliÞceerd, vakkundig personeel vervangen. 4.
4.4 Watertank vullen • Klap het deksel van de watertank (afb. A, nr. 7) omhoog en trek de watertank naar boven uit het apparaat. • Vul de watertank tot aan de max.-markering met vers, koud leidingwater en plaats deze weer terug. Aanwijzing Wanneer tijdens gebruik de watertank leegloopt (bijv. tijdens de kofÞe-uitgifte), is het symbool Watertank verlicht. Het huidige gebruik wordt beëindigd en de watertank moet voor de start van een nieuw proces worden gevuld. 4.
4.6 Draai aan de instelknop voor de kofÞehoeveelheid (afb. A, nr. 4) om de afgegeven hoeveelheid traploos in te stellen (regelaar linksom: minder kofÞe, regelaar rechtsom: meer kofÞe). Regelaar helemaal links Regelaar in het midden Regelaar helemaal rechts bij bereiding van één kopje 30 ml 125 ml 220 ml bij bereiding van twee kopjes 2 x 30 ml 2 x 125 ml 2 x 220 ml Afgegeven hoeveelheid 4.
5 In- en uitschakelen 5.1 Apparaat inschakelen Aanwijzing Het apparaat voert bij elke inschakeling een automatische spoeling uit. • Plaats een bakje onder de uitloop. • Druk op de aan-/uit-toets om het apparaat in te schakelen. ĺ Het symbool Stand-by knippert. Het apparaat warmt op. Het apparaat voert een automatische spoeling uit, waarbij heet water uit de uitloop stroomt. Vervolgens is het symbool Stand-by verlicht. Het apparaat is klaar voor gebruik. 5.
6 Melitta® Claris®-waterÞlter plaatsen Het apparaat heeft een Melitta® Claris®-waterÞlter voor het uitÞlteren van kalk en andere schadelijke stoffen. Plaats deze pas na de eerste ingebruikname in het apparaat. Wanneer u de Þlter gebruikt, hoeft u het apparaat minder vaak te ontkalken en wordt de waterhardheid automatisch op 1 ingesteld (zie hiervoor pagina 144). Door de veilige bescherming tegen kalkafzetting wordt de levensduur van uw apparaat verlengd.
• Draai de ventielschakelaar (afb. A, nr. 11) met de wijzers van de klok mee tot aan de aanslag om het ventiel te openen. • Het symbool Ventiel stoombuis. • is Zodra er geen water meer uitstroomt en het symbool Ventiel verlicht, draait u de ventielschakelaar tegen de wijzers van de klok in tot aan de aanslag om het ventiel te sluiten. knippert. Er stroomt water in het bakje onder de ĺ Vervolgens zijn het symbool Stand-by en het symbool Bonen verlicht.
7 Espresso of Café Crème bereiden Voorwaarde: het apparaat is klaar voor gebruik (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). • Plaats één of twee kopjes naast elkaar onder de uitloop. • Druk de instelknop KofÞesterkte • Draai aan de instelknop voor de kofÞehoeveelheid (afb. A, nr. 4) om de afgegeven hoeveelheid in te stellen. • Druk de instelknop Aantal kopjes kopje wilt bereiden. eenmaal in, wanneer u één • Druk de instelknop Aantal kopjes wanneer u twee kopjes wilt bereiden.
8 Melkschuim bereiden Voorwaarde: het apparaat is klaar voor gebruik (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). • Let erop dat de verchroomde buitenste huls van de stoombuis omlaag is geschoven (afb. K, nr. 1). • Druk op de instelknop Stoombereiding . ĺ Het symbool Stand-by knippert. Het apparaat warmt op. Vervolgens brandt het symbool Ventiel . • Vul een bakje maximaal tot een derde met melk, omdat bij het opschuimen het melkvolume sterk toeneemt. • Houd het bakje met melk onder de stoombuis.
• Stoombuis doorspoelen: vul een bakje tot de helft met zuiver water en houd dit onder de stoombuis. Let erop dat de punt van de stoombuis in het water is ondergedompeld. Open het ventiel gedurende circa vijf seconden en sluit dit daarna weer. • Na 30 seconden schakelt het apparaat automatisch van de stoommodus naar de normale functie. Druk op de instelknop Stoombereiding om vroegtijdig over te schakelen naar de normale functie. – Wij adviseren het gebruik van koude melk met een hoog eiwitgehalte.
ĺ Het symbool Stand-by knippert. Het apparaat warmt op. Vervolgens brandt het symbool Ventiel . Waarschuwing! Verbrandings- en schroeigevaar door hete stoom en een hete stoombuis – Grijp nooit in de stoom die naar buiten treedt. – • Raak de stoombuis tijdens of meteen na het gebruik nooit aan. Draai de ventielschakelaar (afb. A, nr. 11) met de wijzers van de klok mee tot aan de aanslag om het ventiel te openen. ĺ Het symbool Ventiel knippert.
10 Heet water bereiden Voorwaarde: het apparaat is klaar voor gebruik (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). • Schuif de verchroomde buitenste huls van de stoombuis omhoog (afb. K, nr. 2). • Houd een bakje onder de stoombuis. Waarschuwing! • Draai de ventielschakelaar (afb. A, nr. 11) met de wijzers van de klok mee tot aan de aanslag om het ventiel te openen. ĺ Het symbool Ventiel het bakje. • knippert.
11 Functie-instellingen 11.1 Waterhardheid Gebruik de meegeleverde teststrook om de waterhardheid in uw gebied te bepalen. Lees de aanwijzingen op de verpakking van de teststrook. In de fabriek is een waterhardheid van 4 ingesteld. Wanneer u de Melitta® Claris®-waterÞlter hebt geplaatst, is automatisch waterhardheid 1 ingesteld (zie pagina 137). Voorwaarde: het apparaat is klaar voor gebruik (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136).
• Druk op de aan-/uit-toets bevestigen. om de geselecteerde waterhardheid te ĺ Alle symbolen op het display knipperen kort ter bevestiging. Het apparaat is klaar voor gebruik, het symbool Stand-by is verlicht. Aanwijzing Wanneer er tijdens het instellen 60 seconden lang geen toets wordt ingedrukt, keert het apparaat automatisch weer terug naar de stand-by-modus. 11.
Display Tijd 5 minuten (fabrieksinstelling) 15 minuten 30 minuten uit knipperen • Druk op de aan-/uit-toets om de geselecteerde tijd te bevestigen. ĺ Alle symbolen op het display knipperen kort ter bevestiging. Het apparaat is klaar voor gebruik, het symbool Stand-by is verlicht. Aanwijzing Door de instelknop KofÞesterkte in te drukken haalt u het apparaat uit de energiebesparende modus. U kunt daarna meteen kofÞe bereiden. 11.
• Druk meerdere malen op de instelknop KofÞesterkte vier mogelijke tijden voor de timer te kiezen. Display om tussen de Tijd 1 uur (fabrieksinstelling) 2 uur 4 uur 8 uur knipperen • Druk op de aan-/uit-toets om de geselecteerde tijd te bevestigen. NEDERLANDS ĺ Alle symbolen op het display knipperen kort ter bevestiging. Het apparaat is klaar voor gebruik, het symbool Stand-by is verlicht. 11.4 Zettemperatuur In de fabriek is de zettemperatuur ingesteld op stand 2 (gemiddeld ).
Display Zettemperatuur laag gemiddeld (fabrieksinstelling) hoog • Druk op aan-/uit-toets bevestigen. om de geselecteerde zettemperatuur te ĺ Alle symbolen op het display knipperen kort ter bevestiging. Het apparaat is klaar voor gebruik, het symbool Stand-by is verlicht. 11.5 Resetten naar fabrieksinstellingen Voorwaarde: het apparaat is klaar voor gebruik (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). • Druk gelijktijdig instelknop Stoombereiding langer dan twee seconden in.
11.6 Maalgraad De maalgraad werd voor de levering optimaal ingesteld. Wij adviseren u daarom de maalgraad pas na ongeveer 1000 kofÞebereidingen (ongeveer 1 jaar) opnieuw in te stellen. U kunt de maalgraad alleen instellen, terwijl de molen draait. Stel de maalgraad dus direct na de start van de kofÞebereiding in. Als het kofÞearoma niet krachtig genoeg is, adviseren wij u een Þjnere instelling van de maalgraad te kiezen. Steek uw hand in de uitsparing aan de rechterkant van het apparaat (afb. A, nr.
12 Onderhoud en verzorging 12.1 Algemene reiniging • Reinig de buitenkant van het apparaat met een zachte, vochtige doek en een gangbaar afwasmiddel. • Leeg en reinig het lekbakje (afb. A, nr. 1) regelmatig, uiterlijk wanneer de vlotter boven het kopjesplateau uitsteekt. • Reinig de residubak regelmatig. Stoombuis reinigen • Reinig de stoombuis altijd direct na gebruik, wanneer daarmee melk werd opgewarmd of opgeschuimd.
12.2 Zetgroep reinigen Voorwaarde: het apparaat is uitgeschakeld (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). Aanwijzing • Steek uw hand in de uitsparing aan de rechterkant van het apparaat (afb. A, nr. 13) en trek het afdekpaneel er naar rechts af. • Druk de rode knop op de greep van de zetgroep in (afb. B, nr. 1) en draai de greep met de wijzers van de klok mee tot aan de aanslag (circa 75°). • Trek de zetgroep aan de greep uit het apparaat.
12.3 Geïntegreerd reinigingsprogramma Het geïntegreerde reinigingsprogramma verwijdert afzettingen en resten van kofÞevet die niet met de hand kunnen worden verwijderd. Het duurt in totaal ongeveer 15 minuten. Tijdens dit hele proces knippert het symbool Reinigen . Voorwaarde: het apparaat is uitgeschakeld (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136).
Fase 1 Tijdens fase 1 wordt één symbool Bonen op het display weergegeven. ĺ Er worden eerst twee automatische spoelingen uitgevoerd. Vervolgens is het symbool Stand-by verlicht. 5 Steek uw hand in de uitsparing aan de rechterkant van het apparaat (afb. A, nr. 13) en trek het afdekpaneel naar rechts eraf. 6 Druk de rode knop op de greep van de zetgroep in (afb. B, nr. 1) en draai de greep met de wijzers van de klok mee tot aan de aanslag (circa 75°). 7 Trek de zetgroep aan de greep uit het apparaat.
Fase 2 Tijdens fase 2 worden op het display twee symbolen Bonen ĺ Het symbool Reinigen Het symbool Watertank weergegeven. knippert weer. Het symbool Stand-by is verlicht. gaat uit. 13 Plaats de vier vergrendelingen van het afdekpaneel achter in het apparaat en zwenk het afdekpaneel naar links tot dit vastklikt. 14 Klap het deksel van de watertank (afb. A, nr. 7) omhoog en trek de watertank naar boven uit het apparaat. Vul de watertank tot aan de max.
Fase 4 Tijdens fase 4 worden op het display drie symbolen Bonen weergegeven. De middelste boon knippert. ĺ Het geïntegreerde reinigingsproces wordt voortgezet. Dit proces duurt ongeveer 5 minuten. Er loopt dan heet water uit de uitloop en door het inwendige van het apparaat in het lekbakje. Vervolgens is het symbool Lekbakje verlicht. 18 Maak het lekbakje en de residubak leeg en plaats deze weer terug. NEDERLANDS ĺ Het symbool Stand-by gaat na een korte opwarmingsfase branden.
12.4 Geïntegreerd ontkalkingsprogramma Het geïntegreerde ontkalkingsprogramma verwijdert kalkresten in het inwendige van het apparaat. Het duurt in totaal ongeveer 30 minuten. Gedurende het gehele . proces knippert het symbool Ontkalken Voorwaarde: het apparaat is uitgeschakeld (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). Voorzichtig! – Voer het geïntegreerde ontkalkingsprogramma elke 3 maanden uit of als op het display is verlicht.
Fase 1 Tijdens fase 1 wordt één symbool Bonen 3 op het display weergegeven. Leeg het lekbakje en plaats het vervolgens zonder residubak weer terug. Plaats de residubak onder de stoombuis. ĺ Het symbool Watertank is verlicht. 4 Klap het deksel van de watertank (afb. A, nr. 7) omhoog, trek de watertank naar boven uit het apparaat en maak deze volledig leeg. 5 Doe de ontkalker (bijv. de Melitta® ANTI CALC Espresso Machines vloeibare ontkalker) volgens de aanwijzingen op de verpakking in de watertank.
ĺ Water stroomt met meerdere tussenpozen uit de stoombuis in de residubak. Hierbij knippert het symbool Ventiel . Dit proces duurt ongeveer 10 minuten. Vervolgens is het symbool Lekbakje verlicht. 10 Laat het ventiel open. 11 Maak de residubak en het lekbakje leeg en plaats het lekbakje vervolgens weer terug. Plaats de residubak weer onder de stoombuis. ĺ Het symbool Watertank is verlicht. 12 Spoel de watertank grondig uit, vul deze tot aan de max.
13 Transport en afvalverwijdering 13.1 Voorbereiding voor het transport, vorstbescherming en maatregelen wanneer het apparaat gedurende langere tijd niet wordt gebruikt Apparaat uitstomen Wij adviseren om het apparaat uit te stomen, indien het langere tijd niet wordt gebruikt en vóór transport. Dan is het apparaat ook tegen vorstschade beschermd. Voorwaarde: het apparaat is klaar voor gebruik (zie "In- en uitschakelen" op pagina 136). • Neem de Melitta® Claris®-waterÞlter uit de watertank.
• Zodra er geen stoom meer ontsnapt, draait u de ventielschakelaar tegen de wijzers van de klok in tot aan de aanslag om het ventiel te sluiten. ĺ Het apparaat is uitgestoomd. Aanwijzing De Melitta® Claris®-waterÞlter mag niet gedurende langere tijd droog staan. Wij adviseren u dan ook om, wanneer u het apparaat gedurende een langere periode niet gebruikt, de Melitta® Claris®-waterÞlter in een glas water in de koelkast te bewaren. Transport • Stoom het apparaat uit (zie pagina 159).
14 Storingen verhelpen Storing Oorzaak Maatregel Maalgraad te Þjn. Maalgraad grover instellen. Zetgroep reinigen. Evt. geïntegreerd ontkalkingsprogramma uitvoeren. Evt. geïntegreerd reinigingsprogramma uitvoeren. KofÞe loopt niet door. Watertank is niet gevuld of niet correct in het apparaat geplaatst. Watertank vullen en op de juiste positie letten. Evt. ventiel openen tot er water uit het apparaat loopt en het ventiel weer sluiten. Zetgroep is verstopt. Zetgroep reinigen.
Storing Zetgroep kan na verwijdering niet meer worden teruggeplaatst. Oorzaak Maatregel Zetgroep is niet correct vergrendeld. Controleer of de greep voor de vergrendeling van de zetgroep correct is vastgeklikt. Aandrijving staat niet in de juiste stand. Apparaat uit- en weer inschakelen en vervolgens gelijktijdig de instelknop Aantal kopjes en Stoombereiding langer dan 2 seconden indrukken. De aandrijving gaat naar de beginstand.