Gebruiks- en montage-aanwijzing voor de koel-vriescombinatie met NoFrost en DynaCool KFN 9753 iD Lees beslist de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt onnodige schade aan uw apparaat. nl - NL M.-Nr.
Inhoud Beschrijving van het apparaat . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 Een bijdrage aan de bescherming van ons milieu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 Veiligheidsinstructies en waarschuwingen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 Het besparen van energie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13 Het in- en uitschakelen van de koel-vriescombinatie. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Inhoud Het indelen van de binnenruimte . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28 Plateaus . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28 Tweedelig plateau . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28 Deurvakken . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29 Fleshouder . . . . . . . . . .
Inhoud Het reinigen en onderhouden van het apparaat . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 38 Het reinigen van de binnenruimte en de toebehoren . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39 Het reinigen van de deurdichting . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40 Het reinigen van de luchttoevoer- en luchtafvoeropeningen . . . . . . . . . . . . . . . . 40 Nuttige tips . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Beschrijving van het apparaat a Aparte Aan/Uit - toets van de koelzone b Temperatuuraanduiding van de koelzone c Toetsen voor het instellen van de temperatuur in de koelzone (+ = warmer; - = kouder) d Superkoeling - toets met controlelampje e DynaCool - toets (Dynamische koeling) met controlelampje f Controlelampje van de vergrendeling g Aan/Uit - toets van het hele apparaat h Temperatuuraanduiding van de diepvrieszone i Toetsen voor het instellen van de temperatuur in de diepvrieszone (+ = warmer; - = ko
Beschrijving van het apparaat a Ventilator voor DynaCool (Dynamische koeling) b Boter- en kaasvak c Flesplateau d Deurvak, o.a.
Een bijdrage aan de bescherming van ons milieu Het verpakkingsmateriaal Het afdanken van het apparaat De verpakking beschermt het apparaat tegen transportschade. Oude elektrische en elektronische apparaten bevatten meestal nog waardevolle materialen. Ze bevatten echter ook schadelijke stoffen die nodig zijn geweest om de apparaten goed en veilig te laten functioneren.
Veiligheidsinstructies en waarschuwingen Efficiënt gebruik Deze koel-vriescombinatie voldoet aan de voorgeschreven veiligheidsmaatregelen. Door ondeskundig gebruik kunnen personen echter letsel oplopen en kan er materiële schade ontstaan. Lees deze gebruiksaanwijzing daarom eerst aandachtig door voordat u dit apparaat voor het eerst gebruikt. Hierin vindt u belangrijke instructies met betrekking tot de inbouw, de veiligheid, het gebruik en het onderhoud van het apparaat.
Veiligheidsinstructies en waarschuwingen Technische veiligheid ~ Hoe meer koelmiddel een koel-vries- ~ Controleer vóórdat het apparaat combinatie bevat, des te groter moet het vertrek zijn waarin dit apparaat wordt opgesteld. Wanneer het vertrek te klein is kan zich bij een eventuele lek een brandbaar mengsel van gas en lucht vormen. Per 8 g koelmiddel moet het vertrek minstens 1 m3 groot zijn.
Veiligheidsinstructies en waarschuwingen ~ Een veilig gebruik van de koel-vriescombinatie is alleen dan gegarandeerd, wanneer het apparaat wordt gemonteerd en aangesloten volgens de instructies die in de gebruiksaanwijzing staan. ~ Wanneer dit apparaat op een nietstationaire locatie (bijv. op een boot of in een camper) moet worden geplaatst, mag het uitsluitend door een vakman / vakvrouw worden ingebouwd en aangesloten. Hierbij moet aan alle voorwaarden voor een veilig gebruik worden voldaan.
Veiligheidsinstructies en waarschuwingen ~ Plaats dranken met een hoog alcoholpercentage alleen rechtop en altijd goed gesloten in de koel-vriescombinatie in verband met explosiegevaar. ~ Bewaar geen blikjes en flessen in de diepvrieszone die koolzuurhoudende dranken bevatten of vloeistoffen die kunnen bevriezen. De blikjes en flessen kunnen in dat geval uit elkaar springen, u zou zich kunnen verwonden en er zou schade kunnen ontstaan.
Veiligheidsinstructies en waarschuwingen ~ De koel-vriescombinatie is geconstrueerd voor een bepaalde klimaatklasse. Een klimaatklasse is een kamertemperatuurbereik waarbinnen de temperatuur zich moet bewegen en waar deze niet boven of onder mag liggen. De klimaatklasse van uw koel-vriescombinatie staat aangegeven op het typeplaatje aan de binnenkant van uw apparaat.
Het besparen van energie Normaal energieverbruik Plaats van het apparaat In geventileerde ruimtes Blootgesteld aan zonnestralen Te hoog energieverbruik In gesloten, niet geventileerde ruimtes Niet blootgesteld aan zonnestralen Niet naast een warmtebron (verwar- Naast een warmtebron (verwarming, ming, fornuis) fornuis) Bij een kamertemperatuur van ca.
Het in- en uitschakelen van de koel-vriescombinatie Voor het eerste gebruik Laat het apparaat na transport een half uur tot één uur staan voordat u het aansluit. Dat is zeer belangrijk voor een goede werking van de koel-vriescombinatie. Het inschakelen van het apparaat Met de rechter Aan/Uit - toets kunt u de koelzone en de diepvrieszone gelijktijdig inschakelen.
Het in- en uitschakelen van de koel-vriescombinatie Het uitschakelen van het apparaat ^ Druk op de rechter Aan/Uit - toets. Beide temperatuuraanduidingen gaan uit. Het apparaat houdt op met koelen. Is dat niet het geval, dan is de vergrendeling ingeschakeld. Het apart uitschakelen van de koelzone U kunt de koelzone uitschakelen, terwijl de diepvrieszone ingeschakeld blijft. Dit kan handig zijn, bij voorbeeld in de vakantie.
Het in- en uitschakelen van de koel-vriescombinatie Bij langere afwezigheid Wanneer u de koel-vriescombinatie vrij lange tijd niet gebruikt, doe dan het volgende. ^ Wanneer u klaar bent met het in- of uitschakelen van de vergrendeling, druk dan op de rechter Aan/Uit toets. ^ Schakel het apparaat uit. Na ca. 2 minuten functioneert het apparaat weer normaal. ^ Reinig het apparaat. ^ Trek de stekker uit het stopcontact of schakel de hoofdschakelaar uit.
De juiste temperatuur Het is voor de houdbaarheid van de levensmiddelen zeer belangrijk dat de juiste temperatuur wordt ingesteld. Door micro-organismen bederven de levensmiddelen erg snel. De temperatuur beïnvloedt de snelheid waarmee de micro-organismen groeien. Hoe lager de temperatuur, des te langzamer de micro-organismen groeien en des te langer het duurt voordat de levensmiddelen bederven.
De juiste temperatuur Het instellen van de temperatuur in de koelzone en de diepvrieszone De temperatuur in de koelzone en de diepvrieszone kunt u instellen met de beide temperatuurtoetsen onder de desbetreffende temperatuuraanduiding. – Wanneer u op de linker toets drukt gaat de temperatuur omhoog en wordt het warmer. – Wanneer u op de rechter toets drukt gaat de temperatuur omlaag en wordt het kouder. De temperatuur die u instelt knippert in de temperatuuraanduiding.
De juiste temperatuur Temperatuuraanduidingen De temperatuuraanduidingen op het bedieningspaneel geven bij normaal gebruik de temperatuur in het midden van de koelzone en die van de minst koele plek in de diepvrieszone aan. Liggen de temperaturen buiten het bereik dat in de temperatuuraanduidingen mogelijk is, dan knipperen er streepjes in de temperatuuraanduidingen.
De juiste temperatuur Bij 1 is de lichtsterkte minimaal. Bij 5 is de lichtsterkte maximaal. ^ Druk op de Superfrost - toets om de instelling op te slaan. ^ Wanneer u klaar bent met het instellen van de lichtsterkte, druk dan op de rechter Aan/Uit - toets. Doet u dat niet, dan werkt de elektronica na ca. 2 minuten weer normaal.
Waarschuwingssysteem Dit apparaat is uitgerust met een waarschuwingssysteem. Daarmee wordt voorkomen dat de temperatuur in het apparaat ongemerkt stijgt en er teveel energie wordt gebruikt. Hoe kunnen wij het waarschuwingssysteem inschakelen? Het systeem is automatisch klaar voor gebruik en hoeft niet apart te worden ingeschakeld.
De functie "Superkoeling" Het gebruik van de superkoeling Met behulp van de functie "Superkoeling" daalt de temperatuur in de koelzone zeer snel zo laag mogelijk. Hoe laag hangt af van de kamertemperatuur. Het gebruik van de superkoeling is vooral dan aan te raden, wanneer u grote hoeveelheden verse levensmiddelen of drank opslaat en snel wilt laten afkoelen. Het inschakelen van de superkoeling ^ Druk op de Superkoeling - toets. Het controlelampje van deze toets gaat branden.
De functie "Superfrost" Het gebruik van de superfrost Het uitschakelen van de superfrost Verse levensmiddelen moeten zo snel mogelijk tot in de kern worden ingevroren. Alleen zo blijven voedingswaarde, vitaminen, vorm en smaak behouden. De superfrost wordt automatisch na ca. 30 tot 60 uur uitgeschakeld, afhankelijk van de hoeveelheid levensmiddelen die in de diepvrieszone zijn gelegd. Met behulp van de functie "Superfrost" kunt u verse levensmiddelen optimaal invriezen.
De functie "DynaCool m" Het gebruik van de DynaCool m Het inschakelen van de dynamische koeling Wanneer de functie "DynaCool m" (Dynamische koeling) niet is ingeschakeld, ontstaan er in de koelzone als gevolg van de natuurlijke luchtcirculatie zones met verschillende temperaturen. De koude, zware lucht zakt in het onderste gedeelte van het apparaat. Het is handig om daar bij het inruimen van de levensmiddelen gebruik van te maken. Zie hoofdstuk: "Het inruimen, koelen en bewaren van levensmiddelen".
Het inruimen, koelen en bewaren van levensmiddelen Gedeelten met verschillende temperaturen Door de natuurlijke luchtcirculatie ontstaan er in de koelzone gedeelten met verschillende temperaturen. Maak daar bij het inruimen van de levensmiddelen gebruik van. De koude, zware lucht zakt in het onderste gedeelte van het apparaat. Dit is een apparaat met dynamische koeling (DynaCool).
Het inruimen, koelen en bewaren van levensmiddelen Voor het apparaat ongeschikte levensmiddelen Levensmiddelen afdekken of niet? Niet alle levensmiddelen zijn geschikt om in de koelzone te worden bewaard. Hiertoe behoren: Bewaar levensmiddelen alleen afgedekt of verpakt. Zo voorkomt u dat er levensmiddelenluchtjes vrijkomen en op andere levensmiddelen worden overgedragen. Tevens voorkomt u dat de levensmiddelen uitdrogen en dat mogelijk aanwezige bacteriën zich verspreiden.
Het inruimen, koelen en bewaren van levensmiddelen – Voorbeelden van groenten en fruit die erg gevoelig reageren op gassen van andere groente- en fruitsoorten: Broccoli, bloemkool, spruitjes, kiwi's, mango's, honingmeloen, appels, abrikozen, komkommers, tomaten, peren, nectarines en perziken. Voorbeeld: Appels en broccoli kunnen niet samen in één lade worden opgeslagen, omdat appels veel natuurlijk gas afscheiden en broccoli op dit soort gas zeer gevoelig reageert.
Het indelen van de binnenruimte Plateaus De plateaus kunt u in hoogte verstellen zodat er producten van verschillende hoogte kunnen worden neergezet / neergelegd. Wanneer u de twee gedeelten wilt verplaatsen, doe dan het volgende. ^ Haal ze uit het apparaat. ^ Til het plateau iets op. ^ Trek het iets naar voren. ^ Til het met de uitsparing over de plateauribben heen. ^ Verplaats het naar boven of naar beneden.
Het indelen van de binnenruimte Deurvakken Multifunctioneel bakje Wilt u een deurvak met inzetschaal verplaatsen, doe dan het volgende. Ook in het multifunctionele bakje kunnen levensmiddelen worden bewaard èn geserveerd. ^ Haal de inzetschaal uit het roestvrijstalen frame. ^ Schuif het frame naar boven. ^ Zet het frame op de gewenste plaats weer vast. ^ Zet de inzetschaal weer in het frame.
Het indelen van de binnenruimte Fleshouder De fleshouder kunt u naar rechts of links verschuiven. Daardoor staan de flessen steviger als u de deur van het apparaat opent en sluit. Wanneer u het deurvak voor flessen goed wilt schoonmaken adviseren wij u de fleshouder er helemaal uit te halen. ^ Schuif de rand van de fleshouder aan de voorkant naar boven en klik de fleshouder eruit.
Het invriezen en bewaren van levensmiddelen Maximale vriescapaciteit Levensmiddelen kunnen het best zo snel mogelijk tot in de kern worden ingevroren. Daarvoor is het noodzakelijk dat de maximale vriescapaciteit niet wordt overschreden. De maximale vriescapaciteit binnen 24 uur vindt u op het typeplaatje "Vriescapaciteit ..... kg/24 h". Dit is berekend volgens de norm DIN EN ISO 15502.
Het invriezen en bewaren van levensmiddelen Het invriezen en bewaren van verse levensmiddelen Waar u daarbij op moet letten – Kruid en zout verse levensmiddelen en geblancheerde groente vóór het invriezen niet. Kruid en zout reeds bereide gerechten voor het invriezen slechts licht. Sommige kruiden veranderen de smaakintensiteit van de gerechten.
Het invriezen en bewaren van levensmiddelen Vóórdat u de verse levensmiddelen in het apparaat legt ^ Wanneer u meer dan 2 kg verse levensmiddelen heeft, schakel dan een tijdje vóórdat u deze in het apparaat legt de functie "Superfrost" in. De producten die al zijn ingevroren krijgen zo een koudereserve. Zie hoofdstuk: "De functie "Superfrost"". Het inruimen De levensmiddelen kunnen overal in de diepvrieszone worden ingevroren. U kunt de producten ook direct op de glasplaten leggen.
Het invriezen en bewaren van levensmiddelen Diepvrieskalender De diepvrieskalender op de diepvriesladen geeft de gebruikelijke bewaartijd aan van verschillende soorten levensmiddelen, wanneer ze vers worden opgeslagen. Bij de in de handel verkrijgbare diepvriesproducten is de op de verpakking aangegeven uiterste houdbaarheidsdatum beslissend.
Het invriezen en bewaren van levensmiddelen Het bereiden van ijsblokjes Diepvriesplateau Op het diepvriesplateau kunt u kleinere producten invriezen, niet alleen fruit en groenten maar ook kruiden, zonder dat dat ten koste gaat van de kwaliteit. ^ Leg de in te vriezen producten op het diepvriesplateau. ^ Vul het bakje voor ijsblokjes voor driekwart met water. ^ Zet het bakje op de bodem van een diepvrieslade. ^ Wanneer het bakje is vastgevroren, gebruik dan een stomp voorwerp, bijv.
Het invriezen en bewaren van levensmiddelen Het gebruik van de koude-accu De koude-accu voorkomt dat de temperatuur in de diepvrieszone snel stijgt wanneer de stroom is uitgevallen. Leg de koude-accu in de bovenste diepvrieslade direct op de levensmiddelen of op het diepvriesplateau. Na ca. 24 uur bereikt de koude-accu zijn maximale koelcapaciteit.
Het automatisch ontdooien van het apparaat Koelzone Diepvrieszone Terwijl de koel-vriescombinatie in werking is, kunnen zich aan de achterwand van de koelzone rijp en waterpareltjes vormen. Deze hoeft u niet te verwijderen, want de koelzone wordt automatisch ontdooid. Het apparaat is uitgerust met een "NoFrost" - systeem, waardoor het automatisch ontdooit.
Het reinigen en onderhouden van het apparaat Gebruik voor het onderhoud van de roestvrijstalen gedeelten het Mieleonderhoudsmiddel voor roestvrij staal. Dit middel is verkrijgbaar bij de afdeling Onderdelen van Miele Nederland B.V. Het middel bevat, in tegenstelling tot een reinigingsmiddel voor roestvrij staal, geen schurende stoffen en is zacht voor het materiaal. Zo wordt vuil behoedzaam gereinigd en wordt er een film over het roestvrij staal aangebracht met een water- en vuilwerende werking.
Het reinigen en onderhouden van het apparaat ^ Schakel het apparaat uit. Het reinigen van de binnenruimte en de toebehoren ^ Haal de stekker uit het stopcontact of schakel de hoofdschakelaar uit. ^ Reinig het apparaat minstens één keer in de maand. ^ Haal alle producten uit het apparaat en sla deze op een koele plaats op. ^ Gebruik lauwwarm water met wat reinigingsmiddel. ^ Haal alle uitneembare onderdelen uit het apparaat.
Het reinigen en onderhouden van het apparaat ^ Reinig het gootje en de afvoeropening voor het dooiwater in de koelzone regelmatig met een wattenstaafje of iets dergelijks, zodat het dooiwater altijd ongehinderd weg kan lopen. ^ Neem de binnenruimte en de onderdelen na het reinigen met helder water af en droog alles met een doek. ^ Laat de deuren van het apparaat korte tijd openstaan. ^ Verwijder eventueel vuil met het Miele-middel voor het onderhoud van roestvrij staal.
Nuttige tips Reparaties aan elektrische apparaten mogen alleen door vakmensen worden uitgevoerd. Wanneer dit niet gebeurt dan kan de gebruiker grote risico's lopen. . . . de temperatuur in de koel- of diepvrieszone te laag is? ^ Stel een hogere temperatuur in. ^ Controleer of: – de superfrost nog aan is; . . . de koelzone of de diepvrieszone niet koelt? Is dat het geval, dan brandt het controlelampje van de superfrost. De superfrost gaat na ca. 30 - 60 uur automatisch uit.
Nuttige tips . . . de koel-vriescombinatie vaker en voor langere tijd aanslaat? . . . de ingevroren producten vastgevroren zijn? ^ Controleer of: ^ Maak de ingevroren producten met een stomp voorwerp, bijv. met een lepelsteel los.
Nuttige tips . . . in èèn van de temperatuuraanduidingen "F0" tot en met "F5" verschijnt? Er is sprake van een storing. ^ Neem contact op met de afdeling Klantcontacten van Miele Nederland B.V. . . . het controlelampje van de Superfrost - toets en één van de temperatuuraanduidingen tegelijk knipperen? Er is sprake van een technische storing. ^ Neem contact op met de afdeling Klantcontacten. . . . het controlelampje van de superfrost niet brandt, terwijl het apparaat wel werkt? Het controlelampje is defect.
Nuttige tips . . . de binnenverlichting in de koelzone het niet meer doet? ^ Controleer of de deur van de koelzone ca. 15 minuten heeft opengestaan. De verlichting wordt in zo'n geval automatisch uitgeschakeld. Heeft de deur niet zo lang opengestaan en doet de temperatuuraanduiding het wel, dan is de verlichting kapot. ^ Neem contact op met de afdeling Klantcontacten van Miele Nederland B.V. De LED-verlichting mag alleen door onze technici worden gerepareerd en vervangen.
Geluiden en de oorzaken ervan Vaak voorkomende geluiden Waar komen deze geluiden vandaan? Brrrrr... Dit brommende geluid komt van de motor (compressor). Wanneer de motor aanslaat klinkt dit geluid nog iets sterker. Blub, blub.... Deze klotsende, gorgelende of snorrende geluiden komen van de koelvloeistof die door de leidingen stroomt. Klik.... Dit klikkende geluid is altijd te horen wanneer de thermostaat de motor in- of uitschakelt. Sssrrrrr....
Afdeling Klantcontacten / Garantie Neem bij storingen die u niet zelf kunt verhelpen contact op met – uw Miele-handelaar of – de afdeling Klantcontacten van Miele Nederland B.V. Telefoonnummer en adres van Miele Nederland B.V. vindt u op de achterzijde van deze gebruiksaanwijzing. Geef bij het inschakelen van de afdeling Klantcontacten altijd het type en het nummer van het apparaat door. Beide gegevens vindt u op het typeplaatje in de binnenruimte van het apparaat.
Elektrische aansluiting Dit apparaat mag alleen door een erkend elektricien op het elektriciteitsnet worden aangesloten. Dit apparaat is voorzien van een aansluitkabel en een stekker met randaarde, geschikt voor aansluiting op 50 Hz 220 - 240 V. Dit apparaat mag uitsluitend worden aangesloten op een contactdoos met randaarde. Het is het beste wanneer de contactdoos zich naast het apparaat bevindt en u er gemakkelijk bij kunt.
Montage-instructies Luchttoevoer en luchtafvoer Een apparaat dat niet is ingebouwd kan kantelen! Plaats van opstelling Kies geen plaats direct naast een fornuis, een verwarming of in de buurt van een raam waar de zon direct door heen kan schijnen. Hoe hoger de omgevingstemperatuur is, des te langer het apparaat staat te ronken en des te hoger het stroomverbruik is. Geschikt is een droge ruimte waar kan worden geventileerd. Klimaatklasse Het apparaat is geconstrueerd voor een bepaalde klimaatklasse.
Montage-instructies Voordat u het apparaat inbouwt ^ Haal de opvulstrip, de afdichtingsband en andere toebehoren uit het apparaat of van de achterwand van het apparaat. ^ Verwijder in geen geval de afstandhouder van de achterwand van het apparaat. Deze zorgt voor de noodzakelijke afstand tussen de achterwand van het apparaat en de muur. ^ Controleer of de onderdelen aan de achterwand van het apparaat nergens tegenaan kunnen komen. Buig ze zo nodig de andere kant op.
Inbouwmaten KFN 9753 iD 50 Diepvrieszone Hoogte van de inbouwkast A B 695 1772 - 1788
Het instellen van de deurscharnieren De deurscharnieren zijn vanuit de fabriek zo ingesteld, dat de deur van het apparaat ver open kan. Zijn er echter redenen dat de deur niet zo ver open mag, dan kunnen de deurscharnieren worden aangepast en de deuropeningshoek worden verkleind. Wanneer de deur van het apparaat bij voorbeeld tegen een aangrenzende muur slaat wanneer hij opengaat, moet de deuropeningshoek tot 90° worden verkleind. ^ Plaats de bijgevoegde stiften van boven in de scharnieren.
Het veranderen van de draairichting van de deuren Het apparaat wordt geleverd met rechtsscharnierende deuren. Moeten ze linksscharnierend zijn, verander dan de draairichting. Voor het veranderen van de draairichting van de deuren hebt u nodig: – een kruiskopschroevendraaier; – een sleufschroevendraaier; – Torx-schroevendraaiers in verschillende maten ^ Schuif de deuren van het apparaat naar buiten en licht ze eruit.
Het veranderen van de draairichting van de deuren De deursluitingsdemper trekt in gedemonteerde toestand samen. Let erop dat u zich niet bezeert. ^ Schroef houder b eraf en verwijder deursluitingsdemper c. ^ Maak kogelpen d met behulp van de steeksleutel los en verwijder de pen. ^ Zet de deuren van het apparaat zo neer dat u de scharnieren aan de voorkant kunt losmaken. gonaal aan de andere kant weer vast. Klap de scharnieren niet samen. Doet u dat wel, dan kunt u zich bezeren.
Het veranderen van de draairichting van de deuren ^ Hang de deuren op de voorgemonteerde schroeven en schuif ze naar binnen. ^ Draai de schroeven aan de bovenkant, in het midden en aan de onderkant stevig aan. ^ Klik de afdekkingen a, b en c erop. ^ Plaats de stopjes d in het apparaat. ^ Plaats de stiften ter verkleining van de deuropeningshoek altijd van boven in de scharnieren.
Het inbouwen van het apparaat Inbouw in een scheidingswand Alle stappen bij de montage worden gedemonstreerd met een apparaat met rechtsscharnierende deuren. Hebt u een apparaat met linksscharnierende deuren, houd daar dan bij de montage rekening mee. Voor het inbouwen van het apparaat hebt u nodig: Wanneer het apparaat in een scheidingswand wordt ingebouwd, moet de achterkant van de inbouwkast op de plek worden afgedekt waar het apparaat moet komen.
Het inbouwen van het apparaat Voordat u het apparaat inbouwt ^ Schroef bij grote meubeldeuren een derde paar bevestigingshaken c in het handvatgedeelte van de deur vast. ^ Schuif het apparaat voor tweederde in de inbouwkast. Let er daarbij op dat de aansluitkabel niet ergens tussen beklemd raakt. Alleen bij meubelwanden van 16 mm dik: ^ Schuif opvulplaat a in de houder. De bultjes moeten daarbij naar beneden wijzen. ^ Klik de opvulplaat met de bultjes in de sleutelgaten b.
Het inbouwen van het apparaat ^ Open de deuren van het apparaat. ^ Plaats afdekking k op bevestigingshaak l. ^ Maak bevestigingshaak l met de schroeven m (M5 x 15) aan de onderkant van het apparaat vast. ^ Verwijder de afdekking g die in de hoek aan de bovenkant zit met behulp van een sleufschroevendraaier. ^ Plaats afdekking h op bevestigingshaak i. ^ Maak bevestigingshaak i met de schroeven j (M5 x 15) aan de bovenkant van het apparaat vast. ^ Trek de beschermfolie van afdichtingsband n af.
Het inbouwen van het apparaat Het inbouwen van het apparaat Bij meubels met deurelementen zoals deurbeslagen, deurstuiters en stootblokjes moet rekening worden gehouden met de afmetingen van deze elementen, zodat ook hier over de hele voorkant een afstand van 42 mm wordt aangehouden. ^ Trek het apparaat naar voren en wel zover als de extra afmeting van de deurelementen. De scharnieren en afdekkingen steken nu naar buiten. Tip: Verwijder de deurelementen.
Het inbouwen van het apparaat Het vastmaken van het apparaat in de inbouwkast ^ Druk het apparaat met de kant waar de scharnieren zitten tegen de wand van de inbouwkast. Verbind het apparaat boven en onder met de inbouwkast en wel door het volgende te doen. ^ Draai de lange spaanplaatschroeven a (4 x 20 mm) boven en onder door de scharnierlussen. ^ Draai de schroeven b die aan de bevestigingshaken c aan de bovenen onderkant zitten een beetje los.
Het inbouwen van het apparaat ^ Breek het uitstekende gedeelte van de onderste afdekking e af. Dit hebt u niet meer nodig. ^ Plaats afdekking g op de onderste bevestigingshaak c. ^ Sluit de deuren van het apparaat. Het monteren van de meubeldeuren ^ Teken met een potlood een middellijn op de binnenkant van de meubeldeur. ^ Hang bevestigingstraverse d met de montagehulpstukken op de binnenkant van de meubeldeur. Stel de bevestigingstraverse precies in het midden.
Het inbouwen van het apparaat Het vastschroeven van de deur van het apparaat aan de meubeldeur ^ Hang de meubeldeur op de stelschroeven h. ^ Draai de moeren c losjes op de stelschroeven. ^ Sluit de deur en controleer de afstand van de deur tot de meubeldeuren daarnaast. ^ Stel de meubeldeur ten opzichte van de meubeldeuren daarnaast. Het stellen aan de zijkanten: de juiste afstand X krijgt u door de meubeldeur te verschuiven.
Het inbouwen van het apparaat ^ Zet de bovenste afdekkingen i erop en laat ze vastklikken. ^ Sluit de deuren. Stel ze in lijn met de meubeldeuren daarnaast. ^ Draai de moeren e aan de deuren van het apparaat met de ringsleutel f vast. Houd de stelschroef g daarbij met een schroevendraaier vast. ^ Opvulplaat h mag niet uitsteken, maar moet volledig in de inbouwkast verdwijnen. ^ Draai alle schroeven nog eens stevig aan. 62 ^ Zet de afdekkingen j erop en laat ze hoorbaar vastklikken.
Het inbouwen van het apparaat U kunt er zeker van zijn dat het apparaat goed is ingebouwd, als: – de deuren van het apparaat goed sluiten; – de deuren van het apparaat niet tegen de kast aan komen; – de dichting in de hoek aan de bovenkant waar het handvat zit stevig zit. Controle ^ Leg een zaklamp in het apparaat en doe de deuren van het apparaat dicht. ^ Doe het licht in het vertrek uit. ^ Controleer of het licht in het apparaat aan de zijkanten naar buiten dringt.
Wijzigingen voorbehouden / 4810 KFN 9753 iD M.-Nr.