MP-FOL9 GEBRUIKSAANWIJZING www.mpmaneurope.
Overzicht van de functies . ● Ondersteunt verschillende audiobestanden Zoals MP3, WMA, WMV, ASF, WAV. ● Telefoonboek Telefoonboekgeheugenfunctie, zodat u gemakkelijk contact kan opnemen met verwanten en vrienden. ● FM Stereo Radio Automatische of manuele zoekfunctie. 40 lokale kanalen met verschillende frequentie kunnen worden opgeslagen (20 kanalen voor een systeem), zodat u rustig kan genieten van de programma's. ● Tekstbrowser Om teksten te lezen terwijl u muziek beluistert.
Verklaring ○Eerst en vooral hartelijk dank omdat u de mpman© digitale MP3-speler gebruikt! Om de speler correct en vakkundig te kunnen gebruiken, moet u deze gebruiksaanwijzing aandachtig lezen voor u het apparaat in gebruik neemt. ○De inhoud van deze gebruiksaanwijzing kan worden aangepast ter verbetering. De inhoud betreffende de prestatie en de werking zullen worden aangepast zonder verdere kennisgeving.
Inhoudstafel Overzicht van de functies 1 Verklaring 2 Beschrijving 4 Afbeeldingen en toetsen 5 Scherm 5 Batterij 5 Basisfuncties 5 Naar het menu gaan 5 Bladeren 5 Naar de functiemodi gaan 6 Bediening van de toetsen Modus "Muziek" en "Play" 7 REC-modus 7 FM-modus 8 Muziek afspelen 9 Eenvoudige bediening EQ-modus 9 Synchroon tekstscherm (karaokefunctie) 10 Stemopname 10 Recording in REC Modus 10 REC style (Opnamestijl) selecteren 10 Stemopnamen weergeven 11 De ACT-besta
Modus "Repeat" (herhalen) (submenu "play") 18 Herhaaltijd (submenu "Play") 19 Herhaalintervallen (submenu "Play") 19 De driver installeren voor Win98 gebruikers 19 Bijzondere aanbevelingen 20 Veilig verwijderen 20 Resetten 21 Probleemoplossing 21 Technische specificaties 22 4
Beschrijving van de toetsen Afbeeldingen & toetsen 1) REC, 2) Menu, 3) F.FWD/Next, 4) Vol-, 5) F.
Scherm EQ-modus; Bit/bestandsformaat;Modusicoon;Naam zanger en liedje;Aantal liedjes; nr. liedje; Modus Repeat (herhalen); Volume-indicator; Batterijmeter; Dansbeweging; Afspeeltijd; Totale duur Batterij Op het scherm wordt de status van de batterij aangegeven met negen niveaus. De batterijmeter is vol wanneer het voltage van de batterij 1,5V bedraagt. De batterijmeter is leeg wanneer de batterij opgebruikt is.
Naar de verschillende functies gaan Verschillende submenu's in het hoofdmenu selecteren. Druk kort op de menu-knop om er naartoe te gaan.
Belangrijkste bedieningen Modus "Muziek" en "Stem" Druktoetsen Actie modus "Stop" Submenu “Play” Submenu “Stop” Uitschakelen modus "Weergave" Uitschakelen Play (Weergeven) Lang drukken Uitschakelen Uitschakelen Kort drukken Weergeven Stoppen Menu afsluiten Menu afsluiten Menu Lang drukken Naar het hoofdmenu gaan Naar submenu “Stop” gaan Naar het hoofdmenu gaan Naar submenu “Play” gaan Volgende en weergeven F.
Modus "FM" Druktoetsen Actie Afstem-status Submenu "FM" Play (Weergeven) Lang drukken Uitschakelen Uitschakelen Kort drukken Als er een kanaal is opgeslagen: volgend kanaal; Als er geen kanaal is opgeslagen: × Naar het hoofdmenu gaan Naar het submenu gaan Het menu afsluiten Modus Lang drukken Kort drukken Volgende Drukken Drukken en blijven drukken Prev (vorige) Drukken Drukken en blijven drukken Vol+ Kort drukken Blijven drukken Vol- Kort drukken Drukken en blijven drukken Verhogen met
Muziek afspelen Eenvoudige bediening 1.De koptelefoon aansluiten De koptelefoon in de koptelefoonaansluiting steken. 2. De aan/uit-schakelaar naar rechts (8) schuiven. Selecteer de modus "Muziek". Druk op de menu-knop. 3. Selecteer "Music".
Stemopname De speler kan in elke map maximum 99 opnamebestanden opslaan! Opnemen in REC-modus 2 . Druk op de knop "Next" om de REC-modus te selecteren. 1. Naar het hoofdmenu gaan Modus "Muziek" 3.Druk op de menu-knop om naar de Rec-modus te gaan. REC-modus 4.Druk op de knop "REC" om de opname te starten. 5 . Druk op de knop "Play" om de opname te onderbreken/voort te zetten. De stemopname wordt opgeslagen in de huidige map die is ingesteld in "REC Stop Submenu/main directory".
Stemopnamen weergeven 1.Naar het hoofdmenu gaan Modus "Muziek" 3.Druk op de modus-knop om naar de modus "Voice" te gaan. 5 .Druk nogmaals op de knop "Play" om de weergave te starten 2. Druk op de knop "Next" om de REC-modus "Voice modus" te selecteren.
De FM Radio gebruiken 1. Naar het hoofdmenu gaan. 3. Druk op de menu-knop om naar de modus "FM" te gaan. 2. Druk op de knop "Next" om de modus "FM" te selecteren. FM-modus 4. Automatisch zoeken De knop "Prev/Next" gedurende twee seconden indrukken. Het apparaat selecteert automatisch het volgende beschikbare station. 5. Manueel zoeken: Druk op "Prev/Next" om een kanaal manueel te zoeken. 6. De geselecteerde radiozender opslaan: Druk op de menu-knop om naar het submenu FM te gaan.
De parameters Opnametijd Instelling van de datum en de tijd voor de opnamen Schermbeveiligingstijd De tijd waarna de schermbeveiliging actief moet worden, selecteren. Een afbeelding selecteren Afbeelding van de schermbeveiliging Dansende afbeeldingen De taal instellen Afbeelding selecteren tijdens de weergave Verschillende talen selecteren Instelling van de uitschakeling Modus "Replay" (terugspelen) Contrastregeling Een tijd (min.) selecteren. Na deze tijdspanne schakelt de speler automatisch uit.
○ Instelling "Dansende afbeelding" Zoals de instelling van de EQ-modus. ○ "Taalkeuze" Zoals de instelling van de EQ-modus. ○ Instelling "Uitschakelen" Zoals de instelling van de "Schermbeveiliging" : "Energiebesparende modus" Als er op geen enkele knop wordt gedrukt, wordt het apparaat na een vooraf ingestelde tijd uitgeschakeld (niet tijdens weergave en opname). "Slaapmodus": ": Het apparaat wordt na een vooraf ingestelde tijd uitgeschakeld.
Een map (of directory) aanmaken In een map (of directory) kan u maximum 99 liedjes opslaan. Als u meer dan 99 liedjes op uw mp3-speler wilt kopiëren, moet u een nieuwe map (of directory) aanmaken. Ga naar "deze computer" en open de externe harde schrijf die uw mp3-speler vertegenwoordigt. Om een nieuwe map (of directory) aan te maken, rechtsklikt u op een blancozone en selecteert u in het menu New, Folder. U kan maximum 10 mappen aanmaken (inclusief rootmap) en per map maximaal 99 liedjes opslaan.
Bestanden wissen (submenu “Stop”) In de modus Music en Voice kunnen de overeenstemmende bestanden worden gewist. 2. Druk op de modus-knop om naar het submenu te gaan. 1.Stop-modus 3 . Druk op de knop "Next" of "Prev" en selecteer "Delete files (bestanden wissen)" of "Delete all files (Alle bestanden wissen)". Hoofddirectory van de schijf 4.Druk op de menu-knop om naar Bestand wissen? te gaan. Night A-Do 9skymusic Bestand wissen? 5. Druk op de knop "Next" om "No (Nee)" in "Yes (Ja) " te veranderen. 6.
Weergave-modus Bij de weergave van muziekbestanden of opgenomen bestanden, kan de gebruiker verschillende weergaven selecteren (herhalen, mengen). ○ REPEAT (herhalen) Nadat de liedjes van de huidige directory zijn (Normaal) afgespeeld, geeft de speler de muziek van de volgende directory weer tot alle bestanden zijn afgespeeld. Dan stopt de speler. (Repeat One)(een herhalen) (Folder)(map) ( Repeat Folder ) (map herhalen) ( Repeat All ) (alles herhalen) Herhaalt de weergave van een enkel liedje.
Modus "Repeat" (herhalen) (submenu “Play”) ○A-B repeat 1.Afspelen van muziek of een opname. 2.Druk op de menu-knop om naar het submenu "Play" te gaan. 3. Druk op de knop "Next" om de modus "Repeat" in het menu te selecteren. 4. Druk op de menu-knop om naar de modus "Repeat" te gaan. 5. Druk op de knop "NEXT" om het tweede punt te bevestigen. De letter "B" in het icoon "herhalen" begint te knipperen. begint De letter "A" in het icoon "herhalen" te knipperen en wacht op bevestiging van het eerste punt A.
Herhaaltijd (submenu "play") Zoals de instelling van de "Schermbeveiliging”. De herhaaltijd bepaalt hoe dikwijls de sectie A-B moet worden herhaald. Herhaalintervallen (submenu "play") Zoals de instelling van de "Schermbeveiliging”. Het herhaalinterval bepaalt de duur van de pauze tussen twee secties. De driver installeren onder Win98 Gelieve te noteren dat u geen driver nodig hebt voor Win Me / Win2000 / Win XP! Voor Win98 moet u wel een driver installeren vooraleer u uw MP3-speler gebruikt.
Bijzondere aanbevelingen Procedure om de hardware veilig te verwijderen Pas deze procedure steeds toe om problemen met uw speler te vermijden! Koppel uw speler nooit los zonder deze procedure toe te passen! Voor u uw apparaat loskoppelt 1/ Dubbelklik op uw taakbalk op het icoon "Hardware veilig verwijderen" (zie afbeelding 1): Afbeelding 1 2/ In het venster "Hardware veilig verwijderen" selecteert u "USB mass storage device" en klikt u op de knop "Stoppen" (zie afbeelding 2).
Reset (resetten) Indien om een of andere reden uw speler geblokkeerd is en niet meer functioneert, kan u de interne firmware resetten. U hoeft hem alleen uit te zetten en weer aan te zetten; bij het opstarten wordt het apparaat automatisch gereset. Probleemoplossing U kan de speler niet aanzetten. Controleer of de batterij goed geïnstalleerd is. Controleer of de speler al dan niet aanstaat. Controleer of de volumeknop niet op nul staat en of de koptelefoon correct is aangesloten.
Technische specificaties Afmetingen 31mm×80mm×12mm Gewicht 25 g (exclusief batterij) Scherm Lattice (128*64) OLED USB-snelheid Snel:USB2.