2.8” Breedbeeld MP3 en Video Speler met FM Radio TK280 Handleiding Lees alstublieft de handleiding voor gebruik.
INHOUDSOPGAVE INHOUDSOPGAVE..............................................................2 INHOUD...............................................................................4 KENMERKEN.......................................................................5 STARTEN..............................................................................6 Knoppen .................................................................................................6 Uitzetten van de knoppen (hold)...........................
INHOUDSOPGAVE Knoppen E-book bladeren............................................................. 26 Knoppen E-book lezen.................................................................... 26 Snelle Optie menu.................................................................. 27 EXPLORER........................................................................ 29 Knoppen Explorer............................................................................. 29 INSTELLINGEN......................................
INHOUD Wees er zeker van dat de hieronder benoemde onderdelen in het pakket zitten. Mocht er een onderdeel ontbreken, neem dan contact op met de lokale winkel waar u het product gekocht heeft. 1. TK280 2. USB Kabel 3. Handleiding en documentatie 4.
KENMERKEN Geïntegreerd flash geheugen 2.8” TFT LCD full-color display speelt muziek, video, foto’s en tekst speelt digitale muziek af van de meeste online winkels en services ID3 en LRC ondersteuning voor lied en gesynchroniseerde songtekst informatie display Geïntegreerde FM radio USB 2.
STARTEN Knoppen 1 2 8 3 4 5 9 6 Page 6 7
STARTEN Vooraanzicht 1. LCD Display 2. Knoppen 3. Enter knop 4. Menu knop
STARTEN Uitzetten van de knoppen Als de knop op ‘OP SLOT’ staan, werken de knoppen van de speler niet. 1. Om de knoppen uit te zetten, schuif de knop omhoog tot die in de ‘Op Slot’ positie klikt. 2. Om de knoppen aan te zetten, schuif de knop omlaag. U wilt de knoppen misschien uitzetten om te voorkomen dat de speler of de knoppen per ongeluk worden aangezet als de speler in uw zak of tas zit. Een Op Slot symbool zal op het scherm verschijnen als de knoppen uitstaan.
STARTEN Indien de batterij van dit product op de verkeerde manier gebruikt wordt kan dit mogelijk brand of chemische verbranding veroorzaken. Verhit, verbrand of haal de batterij niet uit elkaar. Laat de batterij niet liggen op een zonnige plaats of in een auto met de ramen dicht. Sluit de speler niet aan op een andere energiebron dan die op het product staat aangegeven of op de aangegeven energiebron van het energielabel. Dit kan brand of elektrische schokken veroorzaken.
STARTEN Speler resetten Reset de speler als de speler niet reageert of niet goed funcioneert. 1. Verbreek de verbinding als de speler is aangesloten met een computer. 2. Gebruik een paperclip om voorzichtig de knop in te drukken achter op de speler. Navigeren met de knoppen Om door de verschillende menu-opties en bestanden op de speler te navigeren. Druk op de pijltjesknoppen om in de richting van de pijl te selecteren.
HOOFDMENU Als u de speler aanzet, ziet u het Hoofdmenu. Het Hoofdmenu geeft u toegang tot de verschillende functies van u speler. Deze functies zijn: Muziek: Blader en speel muziek. Foto’s: Blader en bekijk foto’s. Films: Blader en kijk films. Radio: Luister of neem FM radio-uitzendingen op. Tekst: Blader en lees tekstbestanden. Explorer: Blader door alle bestanden. Instellingen: Wijzig de mogelijkheden van de speler.
MUZIEK Blader naar en spelen van uw muziekbestanden Als u de Muziek toepassing in het hoofdmenu heeft gekozen ziet u het Muziekscherm. U kunt kiezen om door uw muziek te bladeren op naam, album, artiest, genre of u kunt ‘Explorer’ kiezen om de muziek bestanden en mappen op uw speler te bekijken.
MUZIEK Als uw muziekbestanden ID3 nummer informatie bevatten, is het mogelijk om uw nummers te bekijken per artiest, album of genre. Om alle bestanden te bekijken (inclusief de bestanden die geen ID3 informatie bevatten) selecteer ‘Alle muziek’ of gebruik de ‘Explorer’ optie. Als de muziek al afspeelt, heeft u de extra mogelijkheid om terug te keren naar de Speelt nu af scherm. Songtekst display vereist een “LRC” songtest bestand welke op het internet of kan worden gemaakt met een Songtekst bestand editor.
MUZIEK Tijd Hangslotsymbool Batterij niveau Herhaal modus Equalizer Huidige track / Bestandsnaam Totaal tracks Artiest Album Voortgangsbalk Verstreken tijdTime Totale tijd De volgende functies kunnen worden uitgevoerd op het Speelt nu af scherm.
MUZIEK Functie Knop Pauze/hervatten afspelen Druk op Toegang tot Snelle Optie menu (zie hieronder voor details) Druk op Aanpassen volumeniveau Druk op of Terugkeren naar het Muziekscherm Druk op Snelle Optie menu Om toegang te krijgen tot dit menu, druk op in het Speelt nu af scherm.
MUZIEK All Repeat Herhaalt alle nummers. Intro Speelt de eerste 10 nummers van alle nummers. Toevoegen aan Favorieten U kunt een afspeellijst van uw favoriete muziek maken door nummers aan de Favorieten lijst toe te voegen. Om een nummer aan de Favorieten lijst toe te voegen: 1. Selecteer ‘Alle muziek’ van het Muziek scherm 2. Gebruik de Blader knoppen om een nummer te selecteren wat u wilt toevoegen. 3. Druk op . Op het scherm ziet u ‘Toevoegen aan Favorieten’ 4.
MUZIEK 2. Druk op het niveau van de geselecteerde band te verhogen; druk op om het niveau te verlagen. 3. Druk op wanneer u de instellingen wilt bewaren. Selecteer de banden aan de linkerkant om de lage (bas) frequenties aan te passen; selecteer de banden in het midden om de middenfrequenties aan te passen; selecteer de banden aan de rechterkant om de hoge frequenties (treble) aan te passen. Songtekst display Zet het muzieksongtekst scherm aan of uit.
FOTO Blader door en bekijk uw fotobestanden. Voor meer informatie hoe u foto’s op uw speler kunt laden, kijk dan bij ‘Bestanden op uw speler laden’. Foto Knoppen Als u FOTO’S uit het Hoofdmenu kiest, ziet u het Foto scherm. Uw foto’s worden als thumbnails getoond. Gebruik de Foto knop om alle fotobestanden te vinden die op uw speler staan.
FOTO De volgende functies kunnen worden uitgevoerd in het Foto’s bekijken scherm. Functie Knop Bekijk de volgende foto Druk op Bekijk de vorige foto Druk op Roteer de foto kloksgewijs Druk op Roteer de foto tegen de klok in Druk op Toegang tot het Snelle Optie menu Druk op Terugkeren naar het Foto menu Druk op
FOTO Stelt de helderheid van het scherm in. Zoom in / Zoom uit Selecteer Zoom In om de foto te vergroten gebruik de controleknoppen (links/rechts/ omhoog/omlaag) om over de vergrote foto te kijken. Druk
VIDEO Blader door en bekijk uw videobestanden. Uw speler ondersteunt AVI, RM, RMVB, WMV en FLV videobestanden. Kijk alstublieft bij de Specificaties voor details. Het kan mogelijk zijn om de bijgeleverde MPMAN Manager software te gebruiken om video om te zetten om deze op de TK280 af te kunnen spelen. Voor meer informatie hoe u video op uw speler kunt laden, kijk dan bij ‘Bestanden op uw speler laden’. Video knoppen Als u VIDEO uit het Hoofdmenu kiest, ziet u het Video scherm.
VIDEO Gebruik de volgende knoppen tijdens het afspelen (de namen van de knoppen staan nog zo weergegeven alsof u de speler verticaal houdt).
RADIO Luister naar FM radio-uitzendingen U moet een koptelefoon aansluiten op de speler om FM-uitzendingen te kunnen ontvangen; uw speler gebruikt de koptelefoon als antenne. Radio Knoppen Als u RADIO kiest uit het Hoofdmenu, ziet u het Radio scherm. U kunt hier zoeken naar radiostations, handmatig radiostations zoeken of luisteren naar voorkeuze zenders. U moet voorkeuzezenders bewaard hebben om de voorkeuzezender modus te kunnen gebruiken.
RADIO Snelle Optie menu Om toegang te krijgen tot dit menu, druk op tijdens het afspelen. Om door de instellingen te bladeren, druk op of Om een instelling te selecteren, druk op Handmatig instellen (of voorkeuze) Zet FM Tuning op Handmatig of Voorkeuze. Bewaren van kanaal Bewaar de huidige zender in de zender voorkeuzelijst. Selecteer ‘leeg’ om de zender als nieuwe voorkeuzezender te bewaren. Selecteer een bestaande voorkeuze om deze te overschrijven.
RADIO Auto voorkeuze Scan alle zenders binnen de reikwijdte. De speler zoekt en bewaart automatisch alle frequenties met een signaal in de Voorkeuzezender lijst. De auto voorkeuze overschrijft alle voorheen bewaarde voorkeuzezenders. Gevoeligheid Stel de gevoeligheid van de Auto-scan in. Force Mono Zet de stereo ontvangst aan of uit. Gebied Set de FM frequentie range (USA, Europa, Japan).
TEKST Lezen van geladen tekst bestanden op uw speler (TXT). Voor meer informatie hoe u films op uw speler kunt laden, kijk dan bij ‘Bestanden op uw speler laden’. Knoppen E-book bladeren Wanneer u de E-BOOKSmodus kiest uit het hoofdmenu, ziet u het E-Bookbrowserscherm. Gebruik de E-book Browser om alle tekstbestanden te vinden die in uw speler geladen zijn.
TEKST Functie Knop Lees de volgende regel Druk op Lees de volgende pagina Druk op Lees de vorige regel Druk op Lees de vorige pagina Druk op Naar het Snelle Optie menu Druk op Terugkeren naar het Tekst scherm Druk op Terugkeren naar het Hoofdmenu Houd ingedrukt Snelle Optie menu Het snelle optie menu geeft u makkelijk toegang tot de mogelijkheden van de speler. Om toegang te krijgen tot dit menu, druk op .
TEKST Bookmark De mogelijkheden zijn: Bewaar Bookmark, Laad Bookmark en Verwijder Bookmark. Bewaar Bookmark: bewaar de huidige locatie als bookmark. Laad Bookmark: open (ga naar) een bewaard bookmark. Verwijder Bookmark: verwijder een bewaard bookmark. Druk op of om een nummer te selecteren en druk op om te bevestigen. Stel font grootte in Stel de font grootte in van het scherm. Stel font kleur in Stel de font kleur in van het scherm.
EXPLORER Met Explorer kunt u bestanden en mappen bekijken en wissen van uw speler. Om toegang te krijgen tot dit menu, druk op in het Hoofdmenu. Als een uitwisselbaar bestand is geselecteerd en bevestigd, zal het bestand in de overeenkomstige modus worden afgespeeld. Muziek: MP3, WMA, OGG Video: AVI, WMV, FLV, RM, RMVB Foto: JPG, BMP, GIF Ebook: TXT, LRC Explorer knoppen Als u EXPLORER kiest in het hoofdmenu, ziet u het Explorer scherm.
INSTELLINGEN In Instellingen kunt u de systeemmogelijkheden van de speler instellen. Om toegang te krijgen tot dit menu, druk op INSTELLINGEN in het Hoofdmenu. Functie Knop Blader door de mogelijkheden Druk op of Selecteer een item Druk op Annuleren en terugkeren naar vorig scherm Druk op Terugkeren naar Hoofdmenu Houd ingedrukt De volgende functies zijn mogelijk. Een aantal van deze mogelijkheden kunt u ook instellen via het Snelle Optie menu.
INSTELLINGEN Item Datum/Klok Omschrijving Stel de tijd en datum in van de speler. • Druk op of om te selecteren wat u wilt aanpassen. • Druk op of om het geselecteerde aan te passen. • Druk op om af te ronden en te bewaren of druk op om te annuleren zonder te bewaren. Taal -- Stel de taal van de schermen in. Systeem Autoplay Zet de autoplay functie aan of uit. Als u de functie aanzet zal de speler automatisch verder speler zodra u de speler aan zet.
BESTANDEN OP UW SPELER LADEN Verbind de Coby speler met een computer met de USB2.0 kabel om: Uw computer herkent de speler automatisch als een Verwijderbare Disk. Het kan enkele minuten duren voordat Windows het apparaat herkent en de set up begint als u de speler voor de eerste keer verbindt. Dit is afhankelijk van uw hardware configuratie. USB Port USB Port Computer Bestanden verplaatsen De USP 2.
BESTANDEN OP UW SPELER LADEN Verbreek of onderbreek de speler niet tijdens de overdracht – dit kan de software van de speler of uw bestanden beschadigen. Als per ongeluk de verbinding tussen de speler verbreekt of de speler functioneert niet goed, probeer de speler dan te resetten. Microsoft Windows 1. Dubbelklik om Mijn Computer op het bureaublad en dubbelklik dan op het symbool van de speler (verwijderbare schijf). 2.
BESTANDEN OP UW SPELER LADEN 3. Druk op APPLE-V (plak) op het toetsenbord om de in stap 1 geselecteere bestanden naar de speler te verplaatsen. Verbinding verbreken met een computer Om verlies van data of bestand/firmware corruptie te voorkomen, verbreek de verbinding met de speler zoals hieronder staat aangegeven of zoals is aangegeven door uw computersysteem. Microsoft Windows 1.
BESTANDEN OP UW SPELER LADEN 3. Als het ‘Verwijder Hardware veilig’ scherm verschijnt, klik op de OK knop en verwijder de USB kabel uit de speler en computer. Macintosh OS X 1. Zoek, aan de linkerkant van het Finderscherm, het juiste ‘Verwijderbare Disk’ symbool. 2. Klik op de ‘Eject’ pijl rechts van het ‘Verwijderbare Disk’ symbool. 3. Verwijder de USB kabel uit de speler en computer.
VIDEO CONVERSIE Om muziek en video te synchroniseren en conversie toe te passen, gebruik alstublieft de MPMANAGER software bijgeleverd in de CD ROM. Deze software kan ook worden gebruikt om uw speler te UPDATEN. MPMANAGER handleiding is bijgesloten bij de CDROM.
PROBLEMEN OPLOSSEN Als u een probleem heeft met dit apparaat, lees dan alstublieft eerst onderstaande probleemoplossers. De speler gaat niet aan. Wees er zeker van dat de speler volledig is opgeladen. Probeer de speler op te laden (8 uur). Reset de speler (gebruik een paperclip en druk voorzichtig op de Reset knop achter op de speler) en probeer opnieuw. De knoppen werken niet Wees er zeker van de Hold knop niet aanstaat.
PROBLEMEN OPLOSSEN Er is geen geluid tijdens het afspelen Controleer het volumeniveau Wees er zeker van dat de koptelefoon op de juiste manier is aangesloten op de speler. De kwaliteit van de muziek is niet goed Probeer het bestand op de computer af te spelen. Als de kwaliteit nog steeds niet goed is, probeer het bestand dan opnieuw te downloaden of codeer het bestand opnieuw. Wees er zeker van dat de bit snelheid van het bestand niet te langzaam is.
PROBLEMEN OPLOSSEN Reset de speler (gebruik een paperclip en druk voorzichtig op de Reset knop achter op de speler) en probeer opnieuw. De speler functioneert niet goed Reset de speler (gebruik een paperclip en druk voorzichtig op de Reset knop achter op de speler) en probeer opnieuw. Probeer de firmware van de speler te updaten. Kijk alstublieft bij het Firmware opwaarderen deel van deze handleiding voor instructies.
SPECIFICATIES Scherm Type 2.8” TFT Full-Color LCD @ 400x420 Geheugen TK280-4G: 4GB Flash TK280-8G: 8GB Flash TK280-16G: 16GB Flash Geluid ondersteuning MP3, WMA, OGG, APE Video ondersteuning AVI, WMV, RMVB, FLV Foto ondersteuning JPG, BMP, GIF Nummer info ondersteuning ID3, Windows Media FM Frequentie 87.5 - 108.0MHz PC gebruik USB 2.0 Hi-Speed Steek in en speel onderstuening Windows 2000/XP/Vista Macintosh OS X Geluiduitvoer 3.
Raadpleeg onze website voor meer informatie www.mpmaneurope.