CONFORMITEITSVERKLARING Hierbij verklaart, NOKIA CORPORATION, dat het toestel RM-92 in overeenstemming is met de essentiële eisen en de andere relevante bepalingen van richtlijn 1999/5/EG. Een kopie van de conformiteitsverklaring kunt u vinden op de volgende website: http://www.nokia.com/phones/declaration_of_conformity/.
De beschikbaarheid van bepaalde producten kan per regio verschillen. Neem hiervoor contact op met de dichtstbijzijnde Nokia leverancier. Dit apparaat bevat mogelijk onderdelen, technologie of software die onderhevig zijn aan wet- en regelgeving betreffende export van de V.S. en andere landen. Ontwijking in strijd met de wetgeving is verboden.
Inhoudsopgave Inhoudsopgave Voor uw veiligheid.....................................7 Camera......................................................23 Uw Nokia N80 .........................................10 Foto's maken ........................................................................ 23 Afbeeldingen bewerken..................................................... 29 Video's opnemen ................................................................. 30 Videoclips bewerken................................
Tekst invoeren.......................................................................51 Berichten invoeren en verzenden ...................................53 Inbox - berichten ontvangen ...........................................55 Mailbox...................................................................................57 Berichten op een SIM-kaart bekijken ............................59 Berichtinstellingen ..............................................................59 Contacten (adresboek) ............
Inhoudsopgave Kantoor.................................................. 103 Rekenmachine....................................................................103 Omrekenen..........................................................................103 Notities ................................................................................103 Opname-eenheid...............................................................104 Het apparaat aanpassen....................... 105 Profielen - Tonen instellen ...........
Voor uw veiligheid Lees deze eenvoudige richtlijnen. Het niet opvolgen van de richtlijnen kan gevaarlijk of onwettig zijn. Lees de volledige gebruikershandleiding voor meer informatie. SCHAKEL HET APPARAAT ALLEEN IN ALS HET VEILIG IS Schakel het apparaat niet in als het gebruik van mobiele telefoons verboden is of als dit storing of gevaar zou kunnen opleveren. VERKEERSVEILIGHEID HEEFT VOORRANG Houd u aan de lokale wetgeving. Houd terwijl u rijdt uw handen vrij om uw voertuig te besturen.
TOEBEHOREN EN BATTERIJEN Gebruik alleen goedgekeurde toebehoren en batterijen. Sluit geen incompatibele producten aan. WATERBESTENDIGHEID Het apparaat is niet waterbestendig. Houd het apparaat droog. MAAK BACK-UPS Maak een back-up of een gedrukte kopie van alle belangrijke gegevens. AANSLUITEN OP ANDERE APPARATEN Wanneer u het apparaat op een ander apparaat aansluit, dient u eerst de handleiding van het desbetreffende apparaat te raadplegen voor uitgebreide veiligheidsinstructies.
Netwerkdiensten het downloaden van inhoud met de browser of via MMS, is netwerkondersteuning vereist. Om de telefoon te kunnen gebruiken, moet u zijn aangemeld bij een aanbieder van draadloze diensten. Veel van de functies van dit apparaat zijn afhankelijk van de functies die beschikbaar zijn in het draadloze netwerk. Deze netwerkdiensten zijn mogelijk niet in alle netwerken beschikbaar.
Uw Nokia N80 Uw Nokia N80 Modelnummer: Nokia N80-1 Hierna aangeduid als de Nokia N80. www.nokia.com/customerservice als u contact wilt opnemen met de klantenservice. Instellingen Neem voor onderhoudsdiensten contact op met het dichtstbijzijnde Nokia-servicecentrum op www.nokia.com/ repair. In de Nokia N80 zijn MMS-, GPRS-, streaminginstellingen en instellingen voor mobiel internet doorgaans automatisch geconfigureerd in het apparaat op basis van de gegevens van de serviceprovider of netwerkoperator.
De inhoud wordt gekopieerd vanuit het geheugen van het andere apparaat naar de overeenkomende locatie in uw Nokia N80. De tijd die benodigd is voor het kopiëren, is afhankelijk van de desbetreffende hoeveelheid gegevens. U kunt het kopiëren annuleren en later doorgaan. Als het andere apparaat synchronisatie ondersteunt, kunt u de gegevens in beide apparaten up-to-date houden.
Uw Nokia N80 U hebt oproepen gemist. Dit wordt weergegeven als Beltoontype is ingesteld op Stil en Berichtensignaaltoon, Chatsignaaltoon en Signaaltoon e-mail zijn ingesteld op Uit. De toetsen van het apparaat zijn vergrendeld. Er is een alarm actief. De tweede telefoonlijn wordt gebruikt (netwerkdienst). Alle oproepen naar het apparaat worden omgeleid naar een ander nummer. Als u twee telefoonlijnen hebt (netwerkdienst), is het symbool voor de eerste lijn en voor de tweede lijn.
Als u de toetsen wilt blokkeren, sluit u het toetsenblok en kiest u Ja wanneer Toetsenblok blokkeren? wordt weergegeven. Als u het toetsenblok wilt blokkeren wanneer het toetsenblok is gesloten, drukt u op de aan/uittoets en kiest u Toetsblk. blokkeren. Als u de blokkering wilt opheffen, opent u het toetsenblok of kiest u (Blok. oph.) en kiest u OK wanneer Blokkering toetsenblok opheffen? wordt weergegeven.
Uw Nokia N80 Klokinstellingen Als u de instellingen van de klok wilt wijzigen, kiest u Klok > Opties > Instellingen. Als u de tijd of de datum wilt wijzigen, kiest u Tijd of Datum. Hoofdtelefoon Als u de klok wilt wijzigen die in de standby-modus wordt weergegeven, kiest u Type klok > Analoog of Digitaal. Sluit een compatibele hoofdtelefoon aan op de Pop-PortTM-connector van het apparaat.
Het apparaat ondersteunt draadloos LAN (Local Area Network). Met draadloos LAN kunt u met het apparaat verbinding maken met internet en compatibele apparaten die zijn voorzien van draadloos LAN. Zie ‘Eigen netwerk’ op pag. 16 voor informatie over het gebruik van uw apparaat in een thuisnetwerk. In sommige plaatsen, bijvoorbeeld in Frankrijk, gelden beperkingen op het gebruik van draadloos LAN. Raadpleeg voor meer informatie de lokale autoriteiten.
Uw Nokia N80 U kunt draadloos LAN gebruiken tijdens een gesprek of wanneer pakketgegevens actief zijn. U kunt met maximaal één draadloos LAN-toegangspunt tegelijkertijd verbinding hebben, maar verschillende toepassingen kunnen dezelfde draadloze LAN-verbinding gebruiken. Wanneer u het profiel Offline activeert, kunt u nog steeds draadloos LAN (indien beschikbaar) gebruiken. Zorg ervoor dat u voldoet aan de veiligheidseisen wanneer u een draadloze LAN-verbinding tot stand brengt en gebruikt.
Wanneer u alle apparaten hebt ingesteld die op het netwerk zijn aangesloten, kunt u het thuisnetwerk gaan gebruiken. Zie ‘Mediabestanden bekijken’ op pag. 40. In het thuisnetwerk worden de beveiligingsinstellingen van de draadloze LAN-verbinding gebruikt. Gebruik de voorziening voor het thuisnetwerk in een draadloos LANinfrastructuurnetwerk met een draadloos LANtoegangspunt en ingeschakelde codering.
Uw Nokia N80 Geheugenkaart U kunt een compatibele miniSD-kaart gebruiken als extra opslagruimte om geheugen te besparen op het apparaat. U kunt ook een back-up van het apparaat maken op de geheugenkaart. Gebruik alleen compatibele miniSD-kaarten met dit apparaat. Andere geheugenkaarten, zoals RS-MMC (Reduced Size MultiMediaCard), passen niet in de geheugenkaartsleuf en zijn niet compatibel met dit apparaat.
Een geheugenkaart formatteren wordt weergegeven, opent u het klepje van de geheugenkaartsleuf. 3 Druk op de geheugenkaart om deze los te maken uit de sleuf. 4 Verwijder de geheugenkaart. Kies OK als het apparaat is ingeschakeld. Belangrijk: Verwijder de geheugenkaart nooit tijdens een bewerking waarbij de kaart wordt gebruikt.
Uw Nokia N80 Als u wilt bladeren in bestanden en mappen in het geheugen van het apparaat of op een geheugenkaart (indien geplaatst), drukt u op en kiest u Instrum. > Best.beh. De weergave van het apparaatgeheugen ( ) wordt geopend. Druk op om de weergave van de geheugenkaart ( ) te openen, indien beschikbaar. Als u bestanden wilt verplaatsen of kopiëren naar een map, drukt u tegelijk op en om een bestand te markeren en kiest u Opties > Verplaats naar map of Kopiëren naar map.
Gebruik sneltoetsen om het apparaat snel optimaal te kunnen gebruiken. Raadpleeg de desbetreffende hoofdstukken in deze gebruikershandleiding voor meer informatie over de functies. Standby-modus • Houd ingedrukt en selecteer een toepassing om te schakelen tussen geopende toepassingen. Als er onvoldoende geheugen is, is het mogelijk dat toepassingen automatisch worden gesloten. Voordat een toepassing wordt gesloten, worden nietopgeslagen gegevens opgeslagen.
Uw Nokia N80 Help Het apparaat beschikt over contextgevoelige Help. Als u vanuit een geopende toepassing de Help voor de huidige weergave wilt openen, kiest u Opties > Help. Tijdens het lezen van de instructies kunt u teruggaan naar de toepassing die op de achtergrond geopend is door ingedrukt te houden. Als u de Help wilt openen vanuit het hoofdmenu kiest u Instrum. > Help. Selecteer de gewenste toepassing om de bijbehorende helponderwerpen te bekijken. 22 Copyright © 2006 Nokia. All rights reserved.
De Nokia N80 heeft twee camera's: een camera met een hoge resolutie achter op het apparaat (de hoofdcamera) en een camera met een lage resolutie aan de voorkant (de tweede camera). U kunt met beide camera's foto's maken en video's opnemen. De tweede camera aan de voorkant wordt gebruikt in de modus 'Staand' en de hoofdcamera aan de achterkant in de modus 'Liggend'. De Nokia N80 ondersteunt een beeldresolutie van 2048 x 1536 pixels. De beeldresolutie kan in deze documentatie anders worden weergegeven.
Camera bladertoets. Beweeg het apparaat niet totdat de foto is opgeslagen. Als u de instellingen voor belichting en kleur wilt wijzigen voordat u een foto maakt, kiest u Opties > Afbeeldingsinstellingen. Zie ‘Beeldinstellingen: kleur en belichting’ op pag. 26. Het opslaan van een vastgelegde afbeelding kan langer duren als u de instellingen voor zoomen, belichting of kleur hebt gewijzigd. Als u een opnamemodus wilt selecteren, kiest u Opties > Afbeeldingsinstellingen > Modus. Zie ‘Opnamemodi’ op pag. 27.
Ga als volgt te werk nadat de foto is gemaakt: • Als u de foto niet wilt houden, drukt u op of kiest u Opties > Verwijderen. • Als u de foto wilt verzenden Via multimedia, Via email, Via Bluetooth of Via infrarood, drukt u op of kiest u Opties > Zenden. Zie ‘Berichten’ op pag. 50 en ‘Bluetooth-connectiviteit’ op pag. 93 voor meer informatie. Deze optie is niet beschikbaar tijdens een actieve oproep. • Als u tijdens een actief gesprek een afbeelding wilt verzenden, kiest u Opties > Verzenden naar beller.
Camera Wanneer de zelfontspanner is geactiveerd, knippert het zelfontspannersymbool ( ) en hoort u een geluidssignaal. De foto wordt genomen wanneer de geselecteerde vertraging is verstreken. U kunt de reeksmodus ook gebruiken in combinatie met de zelfontspanner. Tip! Kies Opties > Zelfontsp. activeren > 2 seconden zodat uw hand stil is wanneer u een foto maakt. De flitser De flitser is alleen beschikbaar in de hoofdcamera. Houd een veilige afstand aan wanneer u de flitser gebruikt.
Helderheid - Hiermee kiest u de gewenste helderheid. Contrast - Hiermee kiest u het gewenste contrast. Kleurverzadiging - Hiermee stelt u de kleurdiepte van de foto in. Het schermdisplay wordt aangepast aan de nieuwe instellingen, zodat u ziet hoe de foto's of video's eruit komen te zien. De beschikbare instellingen zijn afhankelijk van de geselecteerde camera.
Camera modus Sport gebruikt, wordt de resolutie van de foto's beperkt tot 1280x960. Zie Afbeeldingskwaliteit in ‘Instellingen van fotocamera aanpassen’ op pag. 28.), Nacht, liggend ( ), Nacht, staand ( ) en Kaarslicht ( ). Wanneer u foto's maakt, is de standaardopnamemodus Automatisch. U kunt de opnamemodus Gebruiker gedef. selecteren als standaardmodus. Als u uw eigen opnamemodus geschikt wilt maken voor een bepaalde omgeving, gaat u naar Gebruiker gedef. en kiest u Opties > Wijzigen.
Stand.naam afbeelding - Hiermee definieert u de standaardnaam voor de afbeeldingen. Opnametoon - Hiermee kiest u de toon die moet klinken bij het maken van een foto. Gebruikt geheugen - Hiermee selecteert u de opslaglocatie voor afbeeldingen. Afbeeldingen bewerken Als u een nieuwe foto of de foto's in Galerij wilt bewerken, kiest u Opties > Bewerken.
Camera 30 Video's opnemen Als de camera in de Afbeeldingsmodus staat, selecteert u de videomodus door Opties > Videomodus te kiezen. Als u de instellingen voor belichting en kleur wilt wijzigen voordat u een video-opname maakt, kiest u Opties > Video-instellingen. Zie ‘Beeldinstellingen: kleur en belichting’ op pag. 26. Als u de tweede camera wilt selecteren, bijvoorbeeld als u zelf ook in beeld wilt komen in de video, kiest u Opties > Tweede camera.
Sneltoetsen: • Blader omhoog of omlaag om in of uit te zoomen. Het zoomsymbool, dat aan de zijkant wordt weergegeven, geeft het zoomniveau aan. • Blader naar links als u Video-instellingen wilt opgeven. Zie ‘Beeldinstellingen: kleur en belichting’ op pag. 26. Ga als volgt te werk nadat u een videoclip hebt opgenomen: • Als u de zojuist opgenomen videoclip direct wilt afspelen, kiest u Opties > Afspelen. • Als u de video niet wilt houden, drukt u op of kiest u Opties > Verwijderen.
Camera bericht worden verzonden. Als u de videoclip op een mobiel apparaat wilt bekijken, selecteert u de kwaliteit Normaal, zodat u een QCIF-resolutie (176x144) en de bestandsindeling .3gp hebt. Als u de videoclip via MMS wilt verzenden, kiest u Delen (QCIF-resolutie, bestandsindeling .3gp). De videoclip kan maximaal 300 kB groot zijn (een lengte van ongeveer 20 seconden). U kunt deze dan eenvoudig als multimediabericht verzenden naar een compatibel apparaat.
geluidsfragment knippen of verplaatsen of het fragment verwijderen of kopiëren. Vertraagd afspelen - Hiermee vertraagt u de snelheid van de videoclip. Geluid dempen/Geluid vrijgeven - Hiermee dempt u het oorspronkelijke geluid van de videoclip of geeft u het vrij. Overgang bewerken - Er zijn drie typen overgangen: aan het begin van een video, aan het einde van een video en tussen videoclips in. U kunt een beginovergang selecteren wanneer de eerste overgang van de video actief is.
Camera Neem contact op met uw serviceprovider of netwerkoperator voor meer informatie over de maximale grootte van de multimediaberichten die u kunt verzenden. Als de video te groot is om in een multimediabericht te verzenden, wordt weergegeven. Tip! Als u een videoclip wilt verzenden die groter is dan de maximaal toegestane grootte voor multimediaberichten, kunt u de clip verzenden via draadloze Bluetooth-technologie. Zie ‘Gegevens verzenden met behulp van Bluetooth-connectiviteit’ op pag. 95.
Galerij Galerij Als u afbeeldingen, videoclips, geluidsfragmenten, afspeellijsten en koppelingen naar streaming-media wilt opslaan en indelen, of bestanden wilt delen met andere UPnP-apparaten (Universal Plug and Play) via een draadloos LAN-netwerk, drukt u op en kiest u Galerij. Als u de galerij wilt openen vanuit de toepassing Camera, kiest u Opties > Ga naar Galerij. In Camera is alleen de map Afb. en video beschikbaar.
Galerij beperkt tot 640x480. Als u geheugenruimte wilt vrijmaken, kiest u een bestand en selecteert u Opties > Geheugen vrijmaken. Zie ‘Een back-up maken van bestanden’ op pag. 38. Als u met de browser bestanden wilt dowloaden naar Galerij in een van de hoofdmappen, kiest u Graf. dwnloads of Videodownlds, Trackdownloads of Geluidsdownlds. De browser wordt geopend, waarna u een bookmark kunt selecteren voor de website waarvan u wilt downloaden. Open de map Afb. en video in Galerij.
Als u wilt inzoomen of uitzoomen op een afbeelding, kiest u Opties > Inzoomen of Uitzoomen. De zoomfactor verschijnt boven in het display. De zoomfactor wordt niet permanent opgeslagen. Als u de foto als achtergrondafbeelding wilt gebruiken, selecteert u de foto en kiest u Opties >Toewijzen > Inst. als achtergr.. Als u een afbeelding of videoclip wilt verwijderen, drukt u op . Als u Onderbreken, Doorgaan of Einde wilt activeren, drukt u op de selectietoets.
Galerij Albums U kunt afbeeldingen en videoclips eenvoudig beheren in albums. Als u de lijst met albums wilt bekijken, gaat u naar de map Afb. en video en kiest u Opties > Albums > Albums weergeven. Als u een nieuw album wilt maken, kiest u Opties > Nieuw album. Voer de naam van het album in en selecteer OK. Als u een foto of videoclip wilt toevoegen aan een album in Galerij, gaat u naar een foto of videoclip en kiest u Opties > Albums > Naar album. Er verschijnt een lijst met albums.
Instellingen voor het eigen netwerk Als u mediabestanden die zijn opgeslagen in Galerij, wilt delen met andere compatibele UPnP-apparaten via een draadloos LAN-netwerk, moet u eerst het internettoegangspunt voor het draadloze LAN-netwerk configureren en vervolgens de toepassing Eigen netw. instellen. Zie ‘Draadloos LAN’ op pag. 15, en de instellingen voor draadloze LAN-netwerken in ‘Toegangspunten’ op pag. 112 en ‘Wireless LAN’ op pag. 115. De opties voor Eigen netw.
Galerij Mediabestanden bekijken Als u een compatibele pc met het thuisnetwerk wilt verbinden, moet u de bijbehorende software installeren van de cd-rom die bij de Nokia N80 is geleverd. Als Inhoud delen voor uw apparaat is ingeschakeld, kunnen de mediabestanden die u hebt geselecteerd voor delen in Inhoud delen, worden bekeken en gekopieerd vanaf UPnP-compatibele apparaten in het thuisnetwerk. Als u niet wilt dat uw bestanden toegankelijk zijn voor andere apparaten, schakelt u Inhoud delen uit.
Galerij Als u het delen van het mediabestand wilt beëindigen, kiest u Opties > Tonen stoppen. Als u afbeeldingen die zijn opgeslagen in Galerij, wilt afdrukken via Eigen netw. met een UPnP-compatibele printer, kiest u de afdrukoptie in Galerij. Zie ‘Afbeeldingen afdrukken’ op pag. 44. Inhoud delen hoeft niet te zijn ingeschakeld. Als u bestanden met andere criteria wilt zoeken, kiest u Opties > Zoeken. Als u de gevonden bestanden wilt sorteren, kiest u Opties > Sorteren op.
Mediatoepassingen Mediatoepassingen Muziekspeler Druk op en kies Muziekspeler. U kunt met de muziekspeler muziekbestanden afspelen en afspeellijsten maken en deze beluisteren. Waarschuwing: Luister naar muziek op een gematigd geluidsvolume. Voortdurende blootstelling aan een hoog geluidsvolume kan uw gehoor beschadigen. Houd het apparaat niet dicht bij uw oor wanneer de luidspreker wordt gebruikt, aangezien het volume erg luid kan zijn.
of Als u een nummer wilt beëindigen, drukt u op . Als u vooruit of achteruit wilt spoelen, houdt u of ingedrukt. Druk op of als u het volgende of vorige nummer wilt afspelen. Als u de lijst met nummers wilt bekijken die momenteel wordt afgespeeld, kiest u of Opties > Afspelen' openen. Als u de lijst met nummers wilt opslaan als een afspeellijst, kiest u Opties > Tvgn aan tracklijst en maakt u een nieuwe afspeellijst of selecteert u een opgeslagen afspeellijst. Druk op of om het volume aan te passen.
Mediatoepassingen Afbeeldingen afdrukken Als u afbeeldingen wilt afdrukken met Afb. afdrukken, selecteert u de afbeelding die u wilt afdrukken en kiest u de afdrukoptie in de galerij, camera, afbeeldingseditor of afbeeldingsviewer. Met Afb. afdrukken kunt u afbeeldingen afdrukken met de USB-gegevenskabel die bij het apparaat is geleverd, draadloos LAN (indien beschikbaar), Bluetooth-verbinding of compatibele geheugenkaart (indien beschikbaar). U kunt alleen afbeeldingen in de .jpeg-indeling afdrukken.
Druk op en kies Beeldbew. > RealPlyr.. U kunt met RealPlyr., videoclips of streaming-mediabestanden afspelen. U kunt een koppeling naar streaming-media activeren wanneer u webpagina's bekijkt. U kunt deze ook opslaan in het geheugen van het apparaat of op een compatibele geheugenkaart (indien geplaatst). Tip! U kunt ook videoclips of koppelingen naar streaming-media in het apparaat bekijken met andere compatibele UPnP-apparaten, zoals een tv of een pc, via een draadloos LAN-netwerk.
Mediatoepassingen De toegangspunten zijn mogelijk al geconfigureerd wanneer u het apparaat voor het eerst inschakelt. Neem voor meer informatie contact op met uw serviceprovider. In RealPlyr. kunt u alleen URL's van het type rtsp:// openen. In RealPlyr. wordt een http-koppeling naar een .ram-bestand echter wel herkend.
. Voer de Laagste UDP-poort - Voer het laagste poortnummer in het poortbereik van de server in. De minimumwaarde is 1024. Hoogste UDP-poort - Voer het hoogste poortnummer in het poortbereik van de server in. De maximumwaarde is 65535. Kies Opties > Geavanceerde inst. om de bandbreedtewaarden voor verschillende netwerken te bewerken. Open Regisseur en druk op of om te schakelen tussen de weergaven en . U kunt ook teruggaan naar de beginweergave van de weergave door Gereed te selecteren.
Mediatoepassingen het bestand waaronder u het gemarkeerde bestand wilt plaatsen en druk op . Als u de videoclips wilt knippen, kiest u Opties > Inhoud selecteren. Zie ‘Inhoud selecteren’ op pag. 48. U kunt in Bericht een begin- en eindtekst toevoegen aan de muvee. 3 Selecteer muvee maken en kies uit de volgende opties: Multimediabericht - Hiermee optimaliseert u de lengte van de muvee voor verzending als MMS.
Met Flash Player kunt u compatibele Flash-bestanden voor mobiele apparaten weergeven, afspelen en manipuleren. Flash-bestanden organiseren Druk op en selecteer Beeldbew. > Flash-speler. Schuif naar rechts. Als u een map wilt openen of een Flash-bestand wilt afspelen, selecteert u de map of het bestand en drukt u op de bladertoets. Als u een Flash-bestand naar een compatibel apparaat wilt versturen, selecteert u het bestand en drukt u op de beltoets.
Berichten Berichten Druk op en kies Berichten (netwerkdienst). In Berichten kunt u SMS-berichten, multimediaberichten, e-mailberichten en speciale SMS-berichten met gegevens maken, verzenden, ontvangen, bekijken, bewerken en ordenen. U kunt ook webdienstberichten en infodienstberichten ontvangen en dienstopdrachten verzenden. Berichten en gegevens die via een Bluetoothof infraroodverbinding worden ontvangen, komen terecht in de map Inbox in Berichten.
Tip! Wanneer een van de standaardmappen is geopend, kunt u naar een andere map door op te drukken. of Als u bepaalde aanvragen (ook wel USSD-opdrachten genoemd), zoals activeringsopdrachten voor netwerkdiensten, wilt invoeren en naar de aanbieder verzenden, kiest u Opties > Dienstopdracht in de beginweergave van Berichten. Met Infodienst (netwerkdienst) kunt u berichten ontvangen over verschillende onderwerpen, zoals het weer of het verkeer.
Berichten 52 2 Typ het gewenste woord Samengestelde woorden invoeren door op de toetsen te drukken. Druk eenmaal op een toets voor één letter. Als u bijvoorbeeld 'Nokia' wilt intoetsen terwijl de Nederlandse woordenlijst is geselecteerd, drukt u op voor N, voor o, voor k, voor i en voor a. Het gevormde woord verandert na elke toetsaanslag. 3 Als u het woord hebt ingetoetst en het resultaat klopt, bevestigt u dit door op te drukken of door een spatie toe te voegen met .
Berichten invoeren en verzenden Voordat u een multimediabericht of e-mailbericht kunt maken, moet de verbinding goed zijn ingesteld. Zie ‘MMSen e-mailinstellingen ontvangen’ op pag. 54 en ‘E-mail’ op pag. 61. Het draadloze netwerk kan de omvang van MMS-berichten limiteren Als de omvang van de ingevoegde afbeelding de limiet overschrijdt, kan de afbeelding door het apparaat worden verkleind zodat deze via MMS kan worden verzonden.
Berichten 54 wijzigen waarin opgenomen video's worden opgeslagen. 6 Als u voor een multimediabericht een nieuwe foto wilt maken of geluid of video wilt opnemen, kiest u Nieuw invoegen > Afbeelding, Geluidsclip of Videoclip. Als u een nieuwe dia in het bericht wilt invoegen, kiest u Dia. Als u wilt weten hoe het multimediabericht eruit zal zien, kiest u Opties > Voorbeeld. 7 Kies Opties > Invoegen > Afbeelding, Geluidsclip, Videoclip of Notitie. E-mailbijlagen worden aangeduid met .
Voordat u e-mailberichten kunt verzenden, ontvangen, ophalen, beantwoorden en doorsturen, moet u het volgende doen: • Een internettoegangspunt configureren. Zie ‘Verbinding’ op pag. 112. • E-mailinstellingen definiëren. Als u Mailbox kiest in de beginweergave Berichten en nog geen e-mailaccount hebt ingesteld, wordt u gevraagd dit te doen. Als u de e-mailinstellingen wilt definiëren, kiest u Starten. Zie ook ‘E-mail’ op pag. 61. U moet een afzonderlijke e-mailaccount hebben.
Berichten U kunt een melding ontvangen dat u een multimediabericht kunt ophalen in de multimediaberichtencentrale. Als u een pakketgegevensverbinding wilt starten om het bericht op het apparaat te ontvangen, kiest u Opties > Ophalen. Als u een multimediabericht opent ( ), kunt u tegelijkertijd een afbeelding bekijken en een bericht lezen. geeft aan dat het bericht geluid bevat en geeft aan dat het bericht video bevat. Selecteer het symbool als u het geluid of de video wilt afspelen.
Als u Mailbox kiest en u nog geen e-mailaccount hebt ingesteld, wordt u gevraagd dit te doen. Als u de e-mailinstellingen wilt definiëren, kiest u Starten. Zie ook ‘E-mail’ op pag. 61. Als u een nieuwe mailbox maakt, wordt Mailbox vervangen door de naam van de mailbox in de beginweergave van Berichten. Het maximum aantal mailboxen is zes. De mailbox openen Wanneer u de mailbox opent, wordt u gevraagd of u verbinding wilt maken met de mailbox (Verbinden met mailbox?).
Berichten Het e-mailbericht is gelezen en het is niet opgehaald naar het apparaat. Het e-mailbericht is gelezen. De berichtkop is gelezen en de bijbehorende berichtinhoud is verwijderd uit het apparaat. 3 Druk op om een e-mailbericht te openen. Als het e-mailbericht niet is opgehaald en u in de off line modus bent, wordt u gevraagd of u dit bericht wilt ophalen uit de mailbox. Als u e-mailbijlagen wilt bekijken, opent u een bericht met het bijlagesymbool en kiest u Opties > Bijlagen.
van uw serviceprovider ontvangt in een configuratiebericht. Selecteer, terwijl u on line bent, Opties > Verbind. verbreken om de gegevensverbinding met de externe mailbox te beëindigen. Sommige of alle berichtencentrales of toegangspunten kunnen vooraf zijn ingesteld voor uw apparaat door de serviceprovider of netwerkoperator en het is wellicht niet mogelijk deze instellingen te wijzigen of verwijderen of om nieuwe instellingen toe te voegen.
Berichten niet binnen die periode kan worden bereikt, wordt het bericht bij de berichtencentrale verwijderd. Ber. Verzonden als - Wijzig deze optie alleen als u zeker weet dat uw berichtencentrale SMS-berichten in deze andere indelingen kan omzetten. Neem contact op met uw netwerkoperator. Voorkeursverbinding - Selecteer de verbinding die moet worden geburikt voor het verzenden van SMS-berichten: GSM-netwerk of pakketgegevens, als dit wordt ondersteund door het netwerk. Zie ‘Verbinding’ op pag. 112. Ant.
Rapportz. weigeren - Geef aan of u de verzending van leveringsrapporten voor ontvangen multimediaberichten wilt weigeren. Geldigheid bericht - Hier geeft u aan hoe lang moet worden geprobeerd het bericht opnieuw te verzenden als de eerste poging mislukt (netwerkdienst). Als de ontvanger niet binnen die periode kan worden bereikt, wordt het bericht bij de berichtencentrale verwijderd. E-mail Druk op en kies Berichten >.
Berichten Beveiliging (poorten) - Kies de beveiliging voor de verbinding met de externe mailbox. Poort - Definieer een poort voor de verbinding. APOP beveil. inloggen (alleen voor POP3) - Gebruik deze optie bij het POP3-protocol voor het coderen van wachtwoorden die naar de externe e-mailserver worden verzonden wanneer u verbinding maakt met de mailbox.
Infodienst Pad IMAP4-map (alleen voor IMAP4) - Definieer het pad voor IMAP4-mappen. Informeer bij uw serviceprovider naar de beschikbare items en bijbehorende nummers. Druk op , selecteer Berichten > Opties > Instellingen > Infodienst en maak een keuze uit de volgende opties: Mapabonnementen (alleen voor IMAP4) - U kunt zich abonneren op andere mappen in de externe mailbox en inhoud uit deze mappen ophalen. Automatisch ophalen Header ophalen - Geef aan of nieuwe e-mail automatisch moet worden opgehaald.
Berichten Aantal opgesl. ber. - Definieer hoeveel verzonden berichten de map Verzonden kan bevatten. De standaardlimiet is 20 berichten. Wanneer de limiet wordt bereikt, wordt het oudste bericht verwijderd. 64 Copyright © 2006 Nokia. All rights reserved. Gebruikt geheugen - Is er een compatibele geheugenkaart in het apparaat geplaatst, kies dan het geheugen waarin u berichten wilt opslaan: Telefoongeh. of Geheugenkaart.
Druk op en kies Contacten. In Contacten kunt u een persoonlijke beltoon of een miniatuur toevoegen aan een contactkaart. U kunt ook contactgroepen maken, zodat u SMS- of e-mailberichten naar een groot aantal ontvangers tegelijk kunt sturen. U kunt ontvangen contactgegevens (visitekaartjes) opslaan in Contacten. Zie ‘Gegevens en instellingen’ op pag. 56. Contactgegevens kunnen alleen worden verzonden naar of ontvangen van compatibele apparaten. Namen en nummers opslaan 1 Kies Opties > Nieuw contact.
Contacten (adresboek) Tip! Als u contactgegevens wilt verzenden, selecteert u het kaartje dat u wilt verzenden. Kies Opties > Zenden > Via SMS, Via multimedia, Via Bluetooth of Via infrarood. Zie ‘Berichten’ op pag. 50 en ‘Gegevens verzenden met behulp van Bluetooth-connectiviteit’ op pag. 95. Als u een contactpersoon aan een groep wilt toevoegen, kiest u Opties > Toev. aan groep: (wordt alleen weergegeven als u een groep hebt gemaakt). Zie ‘Contactgroepen maken’ op pag. 67.
Als u de lijst met vaste nummers wilt bekijken, kiest u Opties > SIM-contacten > Nrs. vaste contacten. Deze instelling wordt alleen weergegeven als deze wordt ondersteund door de SIM-kaart. Als u de oproepen vanaf het apparaat wilt beperken tot geselecteerde telefoonnummers, kiest u Opties > Vaste nrs. activeren. Als u nieuwe telefoonnummers wilt toevoegen aan de lijst met vaste nummers, kiest u Opties > Nieuw SIM-contact. Voor deze functies hebt u de PIN2-code nodig.
Contacten (adresboek) 5 Ga naar een contactpersoon en druk op om deze te markeren. Herhaal dit voor alle contactpersonen die u wilt toevoegen. 6 Kies OK om de contactpersonen aan de groep toe te voegen. Als u de naam van een groep wilt wijzigen, kiest u Opties > Naam wijzigen. Voer vervolgens de nieuwe naam in en kies OK. Leden uit een groep verwijderen 1 Open in de groepenlijst de groep die u wilt wijzigen. 2 Ga naar de gewenste contactpersoon en kies Opties > Verwijder uit groep.
Spraakoproepen Tip! Druk op om het volume tijdens een gesprek harder te zetten of op om het volume zachter te zetten. Als u het volume hebt ingesteld op Dempen, kiest u eerst Dmp oph. en drukt u vervolgens op of . 1 Voer in de standby-modus het telefoonnummer, inclusief het netnummer, in. Druk op als u een nummer wilt verwijderen.
Bellen 70 Een conferentiegesprek voeren Bellen met een snelkeuzetoets 1 Bel de eerste deelnemer. 2 Als u de volgende deelnemer wilt bellen, kiest u Als u snelkeuze wilt activeren, drukt u op en kiest u Instrum. > Instell. > Bellen > Snelkeuze > Aan. Opties > Nieuwe oproep. Het eerste gesprek wordt automatisch in de wachtstand geplaatst. 3 Als de nieuwe oproep wordt beantwoord, kunt u de eerste deelnemer in het conferentiegesprek opnemen. Hiervoor kiest u Opties > Conferentie.
Opmerking: Het gebruik van spraaklabels kan moeilijkheden opleveren in een drukke omgeving of tijdens een noodgeval. Voorkom dus onder alle omstandigheden dat u uitsluitend van spraaklabels afhankelijk bent. Wanneer u spraakgestuurd bellen gebruikt, wordt de luidspreker gebruikt. Houd het apparaat op een korte afstand als u het spraaklabel inspreekt. 1 Als u spraakgestuurd bellen wilt starten, houdt u in de standby-modus de rechterselectietoets ingedrukt.
Bellen Pictogrammen: U ontvangt geen videogegevens (de ontvanger verzendt geen videogegevens of deze worden niet overgedragen door het netwerk). U hebt de verzending van videogegevens vanaf het apparaat geweigerd. Zie ‘Oproepinst.’op pag. 111 als u een foto wilt verzenden. Ook als u de verzending van videoclips tijdens een videooproep hebt geweigerd, wordt de oproep als video-oproep in rekening gebracht. Informeer bij de netwerkoperator of serviceprovider naar de tarieven.
De luidspreker is actief wanneer u Video delen activeert. Terwijl u videobeelden deelt, kunt u ook een compatibele hoofdtelefoon gebruiken om de spraakoproep voort te zetten. Wanneer een spraakoproep actief is, kiest u Opties > Video delen > Live of Clip. Als u het delen van video's wilt beëindigen, kiest u Stop. Het delen van videobeelden wordt ook beëindigd wanneer de actieve spraakoproep eindigt.
Bellen Door een SIP-profiel in te stellen, kunt u een live verbinding van persoon tot persoon tot stand brengen met een ander compatibel apparaat. Het SIP-profiel moet ook worden ingesteld om een deelsessie te kunnen ontvangen. Vraag uw netwerkoperator of serviceprovider naar de SIPprofielinstellingen en sla deze op in het apparaat. De netwerkoperator of serviceprovider stuurt de instellingen door de ether of geeft u een lijst met de benodigde parameters.
Een uitnodiging accepteren Wanneer iemand een uitnodiging voor delen naar u verzendt, wordt een uitnodigingsbericht weergegeven waarin de naam of het SIP-adres van de afzender staat vermeld. Als het apparaat niet is ingesteld op Stil, gaat het over wanneer u een uitnodiging ontvangt. Als iemand een uitnodiging voor delen naar u verzendt en uw apparaat is uitgeschakeld of u zich niet in een gebied met UMTS-netwerkdekking bevindt, weet u niet dat u een uitnodiging hebt ontvangen.
Bellen Een video-oproep beantwoorden of weigeren Wanneer u een video-oproep ontvangt, wordt weergegeven. Tip! U kunt een beltoon toewijzen voor videooproepen. Druk op en kies Profielen. Druk op om de video-oproep te beantwoorden. Verzenden videobericht naar beller toestaan? verschijnt op het display. Als u wilt beginnen met het verzenden van live videobeelden, kiest u Ja. Als u de video-oproep niet activeert, wordt het verzenden van videobeelden niet geactiveerd en hoort u alleen de stem van de beller.
Vervangen - Hiermee beëindigt u een actieve oproep en vervangt u deze door de oproep in de wachtstand te beantwoorden. MMS verzenden (alleen in UMTS-netwerken) - Hiermee verzendt u een afbeelding of een videoclip in een multimediabericht naar de andere deelnemer van de oproep. U kunt het bericht bewerken en de ontvanger wijzigen voordat u het verzendt. Druk op om het bestand te verzenden naar een compatibel apparaat (netwerkdienst). DTMF verzenden - Hiermee kunt u DTMF-tonen verzenden, zoals een wachtwoord.
Bellen Duur oproep Als u de duur van inkomende en uitgaande oproepen wilt bijhouden, drukt u op en kiest u Persoonlijk > Logboek > Duur oproep. Als u timers voor de gespreksduur wilt weergeven of verbergen terwijl u een actieve oproep hebt, kiest u Persoonlijk > Logboek > Opties > Instellingen > Duur oproep tonen > Ja of Nee. Opmerking: De uiteindelijke gespreksduur die door de serviceprovider in rekening wordt gebracht kan variëren, afhankelijk van de netwerkfuncties, afrondingen, belastingen, enzovoort.
Als u een onbekend telefoonnummer uit Logboek wilt toevoegen aan uw contactpersonen, kiest u Opties > Toev. aan Contact.. Als u het logboek wilt filteren, kiest u Opties > Filter en een filter. Als u de inhoud van het logboek, de lijst met recente oproepen en de leveringsrapporten permanent wilt wissen, kiest uOpties > Logboek wissen. Kies Ja ter bevestiging. Als u één gebeurtenis uit het logboek wilt verwijderen, drukt u op .
Diensten Diensten Druk op en kies Diensten (netwerkdienst). Diverse aanbieders onderhouden speciale pagina's voor mobiele apparaten. Deze pagina's kunt u bekijken met de browser Diensten. Op deze pagina's wordt WML (Wireless Markup Language), XHTML (Extensible Hypertext Markup Language) of HTML (Hypertext Markup Language) gebruikt. Informeer bij uw netwerkoperator of aanbieder van webdiensten naar de beschikbaarheid en tarieven van diensten.
De startpagina die voor het standaardtoegangspunt is gedefinieerd. Beveiliging van de verbinding Als tijdens een verbinding het beveiligingssymbool wordt weergegeven, is de overdracht van gegevens tussen het apparaat en de internetgateway of -server gecodeerd. Het veiligheidssymbool geeft niet aan dat de gegevensoverdracht tussen de gateway en de contentaanbieder (of de locatie waar de aangevraagde bron is opgeslagen) veilig is.
Diensten Tip! Tijdens het browsen opent u de weergave Bookmarks door ingedrukt te houden. U keert terug naar de browserweergave via Opties > Terug naar pagina. Als u tijdens het browsen een pagina wilt opslaan, kiest u Opties > Geavanc. opties > Pagina opslaan. U kunt pagina's opslaan in het geheugen van het apparaat of op een compatibele geheugenkaart (indien geplaatst) en de pagina's bekijken wanneer u off line bent.
Als u de verbinding wilt verbreken en de browserpagina off line wilt bekijken, kiest u Opties > Geavanc. opties > Verbind. verbreken. Als u de verbinding wilt verbreken en de browser wilt sluiten, kiest u Opties > Afsluiten. De cache leegmaken De opgevraagde gegevens of diensten worden opgeslagen in het cachegeheugen van het apparaat. Een cache is een geheugenlocatie die wordt gebruikt om gegevens tijdelijk op te slaan.
Diensten Volume - Selecteer het volume als u in de browser geluiden wilt afspelen die zijn opgenomen in webpagina's. Weergave - Als u de pagina-indeling zo nauwkeurig mogelijk wilt weergeven in de modus Kleine weergave, kiest u Op kwaliteit. Als u geen externe trapsgewijze opmaakmodellen wilt downloaden, kiest u Op snelheid. Cookies - Hiermee schakelt u het ontvangen en verzenden van cookies in of uit. Java/ECMA-script - Hiermee schakelt u het gebruik van scripts in of uit.
In Agenda legt u vergaderingen en andere speciale data vast en houdt u taken en andere notities bij. Agenda-items maken Sneltoets: Druk op een willekeurige toets ( — ) in de dag-, week- of maandweergave. Een afspraak wordt geopend en de ingevoerde tekens worden toegevoegd aan het veld Onderwerp. In de weergave Taken wordt een taak geopend. 1 Druk op , kies Agenda > Opties > Nieuw item en kies een itemtype: Vergadering - Hiermee maakt u een afspraak op een specifieke datum en tijd.
Agenda Agenda-instellingen Als u naar een bepaalde datum wilt gaan, kiest u Opties > Ga naar datum. Druk op om naar de huidige datum te gaan. Als u de opties Agenda-alarmtoon, Standaardweergave, Week begint met en Titel weekweergave wilt wijzigen, kiest u Opties > Instellingen. Als u een agendanotitie naar een compatibel apparaat wilt verzenden, kiest u Opties > Zenden.
Visual Radio Druk op en kies Persoonlijk > Radio. U kunt de toepassing gebruiken als een gewone radio met automatische afstemming en opgeslagen kanalen of met parallelle visuele informatie over het radioprogramma op het display, als u afstemt op kanalen die de visuele radiodienst ondersteunen. Voor de visuele-radiodienst worden pakketgegevens gebruikt (netwerkdienst). U kunt naar de radio luisteren terwijl u andere toepassingen gebruikt.
Persoonlijk Druk op of om het volume aan te passen. Als u naar de radio wilt luisteren via de luidspreker, selecteert u Opties > Luidspreker aan. Waarschuwing: Luister naar muziek op een gematigd geluidsvolume. Voortdurende blootstelling aan een hoog geluidsvolume kan uw gehoor beschadigen. Houd het apparaat niet dicht bij uw oor wanneer de luidspreker wordt gebruikt, aangezien het volume erg luid kan zijn.
Kies Opties > Instellingen en kies een van de volgende opties: Starttoon - Geef aan of een toon moet worden afgespeeld wanneer de toepassing wordt gestart. Autostartdienst - Kies Ja als u wilt dat de Visual Radiodienst automatisch wordt gestart wanneer u een opgeslagen kanaal selecteert dat deze dienst ondersteunt. Toegangspunt - Hiermee selecteert u het toegangspunt voor de gegevensverbinding. U hebt geen toegangspunt nodig als u de toepassing wilt gebruiken als normale radio.
Persoonlijk ‘Gegevens en instellingen’ op pag. 56. U kunt de instellingen ook handmatig invoeren. Zie ‘Instellingen van de chatserver’ op pag. 92. Verbinding maken met een chatserver 1 Als u verbinding wilt maken met een chatserver, opent Uitnodigingn toest. van - Als u alleen uitnodigingen wilt toestaan van uw chatcontacten, kiest u Alleen chatcont. Chatuitnodigingen worden verzonden door chatcontacten die willen dat u deelneemt aan hun groep. u Chatten en kiest u Opties > Aanmelden.
Als u een privé-bericht wilt verzenden naar een deelnemer, kiest u Opties > Privéber. verz.. Als u in de weergave Chatgroepen naar groepen wilt zoeken, kiest u Opties > Zoeken. U kunt zoeken op Groepsnaam, Onderwerp en Deelnemers (gebruikers-ID). Als u een privé-bericht wilt beantwoorden, selecteert u het bericht en kiest u Opties > Beantwoorden. Als u in de weergave Chatcontacten naar gebruikers wilt zoeken, kiest u Opties > Nieuw chatcontact > Zoeken vanaf server.
Persoonlijk Als u het gesprek wilt voortzetten, toetst u het bericht in en drukt u op . Als u terug wilt naar de lijst met gesprekken zonder het gesprek te beëindigen, kiest u Terug. Als u het gesprek wilt beëindigen, kiest u Opties > Gesprek beëindigen. Als u een nieuw gesprek wilt beginnen, kiest u Opties > Nieuw gesprek. Als u een gespreksdeelnemer wilt opslaan als chatcontact, kiest u Opties > Toev. aan chatcont.. Kies Opties > Autom. antw. aan als u inkomende berichten automatisch wilt beantwoorden.
Bluetooth-connectiviteit Met draadloze Bluetooth-technologie kunt u een draadloze verbinding tot stand brengen met andere compatibele apparaten. Dit kunnen apparaten zijn zoals mobiele telefoons, computers, en toebehoren zoals hoofdtelefoons en carkits.
Connectiviteit extra batterijcapaciteit en neemt de levensduur van de batterij af. Als het apparaat is vergrendeld, kunt u de Bluetoothconnectiviteit niet gebruiken. Zie ‘Beveiliging’ op pag. 116 voor meer informatie over het vergrendelen van apparaten. Instellingen Druk op en kies Connect. > Bluetooth. Wanneer u de toepassing de eerste keer opent, wordt u gevraagd een naam te definiëren voor het apparaat. Nadat u een Bluetooth-verbinding hebt ingesteld en Waarneembrh. tel.
• Als knippert, wordt geprobeerd verbinding te maken met een ander apparaat. • Als continu wordt weergegeven, worden er gegevens overgebracht met behulp van Bluetoothconnectiviteit. Tip! Als u tekst wilt verzenden met behulp van Bluetooth-connectiviteit, opent u Notities, typt u de tekst en kiest u Opties > Zenden > Via Bluetooth. Als u de externe SIM-modus wilt afsluiten, drukt u op de aan/uit-toets en kiest u Externe SIM sluiten.
Connectiviteit In de map Verzonden in Berichten worden geen berichten bewaard die via Bluetooth zijn verzonden. Tip! Het kan zijn dat bij het zoeken naar apparaten voor sommige apparaten alleen de unieke adressen worden weergeven (apparaatadressen). Als u wilt weten wat het unieke adres van het apparaat is, geeft u de code *#2820# op in de standby-modus. Apparaten paren Als u de weergave voor gepaarde apparaten wilt openen ( ), drukt u in de hoofdweergave van Bluetooth op .
Als u gegevens ontvangt via Bluetooth-connectiviteit, hoort u een geluidssignaal en wordt u gevraagd of u het bericht wilt ontvangen. Als u bevestigend antwoordt, verschijnt en wordt het item in de map Inbox in Berichten geplaatst. Berichten die zijn ontvangen via Bluetooth-connectiviteit, worden aangeduid met . Zie ‘Inbox - berichten ontvangen’ op pag. 55. Bluetooth uitschakelen Als u Bluetooth wilt uitschakelen, kiest u Bluetooth > Uit.
Connectiviteit Wanneer knippert, wordt geprobeerd een verbinding tot stand te brengen tussen de apparaten of is de verbinding verbroken. Wanneer continu wordt weergegeven, is de infraroodverbinding actief is en kunt u gegevens verzenden en ontvangen via de infraroodpoort. Gegevenskabel Maak de verbinding om te synchroniseren met het apparaat altijd vanaf de pc. Modem U kunt het apparaat als modem gebruiken om met een compatibele pc een internetverbinding tot stand te brengen.
draadloos LAN-netwerk, kiest u Act. geg.verb.. Als u wilt zoeken naar de beschikbare draadloze LAN-netwerken binnen het bereik, kiest u Beschk. WLAN. Start de verbinding vanaf de pc als u het apparaat wilt verbinden met een compatibele pc met een USB-kabel. In de weergave met actieve verbindingen, kunt u de geopende gegevensverbindingen bekijken: Gegevensoproepen ( ), pakketgegevensverbindingen ( of ) en draadloze LAN-verbindingen ( ).
Connectiviteit symbool voor de signaalsterkte. wordt weergegeven voor netwerken met codering en als uw apparaat een actieve verbinding heeft in het netwerk. Als u de details van een netwerk wilt bekijken, kiest u Opties > Gegevens. Als u een internettoeganspunt in een netwerk wilt instellen, kiest u Opties > Toeg.pt definiëren. Synchronisatie Druk op en kies Connect. > Synchr. Met Synchr.
Blader naar een serverprofiel en kies Opties en een van de volgende opties: Configuratie starten - Kies deze optie als u een verbinding met de server wilt maken en configuratie-instellingen voor het apparaat wilt ontvangen. Nieuw serverprofiel - Kies deze optie als u een serverprofiel wilt maken. Profiel bewerken - Met deze optie kunt u de profielinstellingen wijzigen. Server-ID - Voer de unieke ID in om de configuratieserver te identificeren.
Connectiviteit Software-updates Opmerking: Deze functionaliteit is misschien niet beschikbaar in uw apparaat. Neem voor meer informatie contact op met uw serviceprovider. Als u de huidige softwareversie van het apparaat wilt bekijken of bijwerken of de datum van een mogelijke vorige update wilt controleren, drukt u op en kiest u Connect. > App.beh. Neem contact op met uw netwerkoperator of serviceprovider als er problemen optreden bij de installatie.
3 Voer in het eerste veld Aantal de waarde in die u wilt Rekenmachine omrekenen. In het andere veld Aantal wordt automatisch de omgerekende waarde ingevuld. Als u wilt optellen, aftrekken, vermenigvuldigen, delen en vierkantswortels en percentages berekenen, drukt u op en kiest u Kantoor > Rekenm.. Opmerking: Deze rekenmachine heeft een beperkte nauwkeurigheid en is ontworpen voor eenvoudige berekeningen. Basisvaluta en wisselkoersen instellen Kies Type > Valuta > Opties > Wisselkoersen.
Kantoor Als u een notitie wilt afdrukken op een compatibele met een BPP (Basic Print Profile) uitgeruste printer met Bluetooth-connectiviteit (bijvoorbeeld een HP Deskjet 450 mobiele printer of een HP Photosmart 8150), kiest u Opties > Afdrukken. Opname-eenheid Als u spraakmemo’s wilt opnemen, drukt u op en kiest u Kantoor > Dictafoon. Als u een telefoongesprek wilt opnemen, opent u Dictafoon tijdens het gesprek. Beide deelnemers horen tijdens de opname elke vijf seconden een toon.
• Zie ‘De modus Actief standby’ op pag. 107 als u het standby-display wilt gebruiken voor snelle toegang tot de toepassingen die u vaak gebruikt. • Zie ‘Het uiterlijk van het apparaat wijzigen’ op pag. 107 als u de achtergrondafbeelding in de standby-modus of de weergave van de screensaver wilt wijzigen. • Zie ‘Profielen - Tonen instellen’ op pag. 105 en ‘Beltonen toevoegen voor contactpersonen’ op pag. 67 als u de beltonen wilt aanpassen. • Zie ‘Standby-modus’ op pag.
Het apparaat aanpassen Als u een profiel wilt wijzigen, drukt u op en kiest u Instrum. > Profielen. Ga naar het profiel en kies Opties > Aanpassen. Ga naar de instelling die u wilt wijzigen en druk op om de opties te openen. Tonen die zijn opgeslagen op de geheugenkaart, worden aangegeven met . U kunt elke beltoon in de lijst beluisteren voordat u een toon kiest. Druk op een willekeurige toets om het geluid te stoppen. Wanneer u een toon kiest, kunt u met Beltoondownl.
Als u het uiterlijk van het display wilt wijzigen, zoals de achtergrondafbeelding en pictogrammen, drukt u op en kiest u Instrum. > Thema's. Het actieve thema wordt aangegeven met . In Thema's kunt u elementen van andere thema's groeperen of afbeeldingen uit Galerij selecteren om thema's verder aan te passen. Thema's die zijn opgeslagen op de geheugenkaart (indien geplaatst), worden aangegeven met . De thema's op de geheugenkaart zijn niet beschikbaar als de geheugenkaart zich niet in het apparaat bevindt.
Het apparaat aanpassen 108 Als u de standaardsnelkoppelingen voor toepassingen wilt wijzigen, drukt u op , kiest u Instrum. > Instell. > Telefoon > Standby-modus > Toep. actief standby en drukt u op . Sommige snelkoppelingen zijn vaste koppelingen die u niet kunt wijzigen. Copyright © 2006 Nokia. All rights reserved.
Multimediatoets Houd ingedrukt om de snelkoppeling te openen die aan de multimediatoets is toegewezen. Druk op om een lijst met multimediatoepassingen te openen. Gebruik de bladertoets om de gewenste toepassing te openen. Druk op als u de lijst wilt afsluiten zonder een toepassing te selecteren. Druk op en ga naar beneden om de snelkoppelingen te wijzigen. Als u de standaardsnelkoppeling wilt wijzigen, kiest u Multimediatoets.
Instrum. Tekstvoorspelling - Hiermee stelt u tekstvoorspelling in op Aan of Uit voor alle editors in het apparaat. Tekstvoorspelling is niet voor alle talen beschikbaar. Welkomstnotitie/logo - Telkens wanneer u het apparaat inschakelt, wordt de welkomsttekst of het logo kort weergegeven. Kies Standaard als u de standaardafbeelding wilt gebruiken, Tekst als u tekst wilt weergeven of Afbeelding als u een afbeelding uit Galerij wilt selecteren.
Oproepinst. Identificatie verz. - U kunt instellen dat het telefoonnummer wordt weergegeven (Ja) of verborgen blijft (Nee) voor de persoon die u belt. De waarde kan ook worden ingesteld door de netwerkoperator of serviceprovider wanneer u zich abonneert (Ingst. door netw.) (netwerkdienst). Oproep in wachtrij - Als u deze functie hebt geactiveerd (netwerkdienst), wordt u gewaarschuwd als er een nieuwe oproep binnenkomt terwijl u een gesprek voert.
Instrum. Tip! U kunt tussen de telefoonlijnen schakelen door ingedrukt te houden in de standby-modus. Lijn wijzigen - Als u lijnselectie (netwerkdienst) wilt voorkomen, kiest u Uitschakelen als dit wordt ondersteund door uw SIM-kaart. U hebt de PIN2-code nodig om deze instelling te wijzigen. Verbinding Vraag uw serviceprovider welk type toegangspunt u nodig hebt voor de dienst waarvan u gebruik wilt maken.
Wachtwoord - Een wachtwoord kan nodig zijn bij het maken van een gegevensverbinding en wordt doorgaans verstrekt door de serviceprovider. Naam verbinding - Voer een beschrijvende naam in voor de verbinding. Homepage - Voer het webadres of het adres van de multimediaberichtencentrale in, afhankelijk van het toegangspunt dat u instelt. Drager gegevens - Selecteer het verbindingstype. Afhankelijk van de geselecteerde gegevensverbinding zijn alleen bepaalde velden beschikbaar.
Instrum. Draadloos LAN Volg de instructies van de serviceprovider. WLAN-netwerknaam - Kies Handmatig opgeven of Netw.namen zken. Als u een bestaand netwerk selecteert, worden de instellingen voor WLAN-netwerkmodus en WLAN-beveil.modus bepaald door de instellingen van het bijbehorende toegangspunt. Netwerkstatus - Geef aan of de naam van het netwerk moet worden weergegeven.
IPv4-instellingen: IP-adres telefoon (het IP-adres van het apparaat), Subnetmasker (het IP-adres van het subnet), Standaardgateway (de gateway) en DNS-adres voer de IP-adressen in van de primaire en secundaire DNSserver. Neem voor deze adressen contact op met uw internetprovider. actieve pakketgegevensverbinding verloopt sneller, bijvoorbeeld voor het verzenden en ontvangen van e-mail.
Instrum. Configuraties U ontvangt mogelijk vertrouwensinstellingen voor de server van de netwerkoperator of serviceprovider in een configuratiebericht. De instellingen kunnen ook zijn opgeslagen op de SIM- of USIM-kaart. U kunt deze instellingen opslaan op het apparaat en de instellingen bekijken of verwijderen in Configuraties. SIP-instellingen De SIP-instellingen (Session Initiation Protocol) zijn nodig voor bepaalde netwerkdiensten die SIP gebruiken, zoals bij het delen van videobeelden.
elkaar foutief invoert, wordt de code geblokkeerd. U hebt de PUK-code nodig om deze blokkering op te heffen. Tip! U kunt het apparaat handmatig vergrendelen door op te drukken. Er wordt een lijst met opdrachten weergegeven. Kies Blokkeer telefoon. UPIN-code - Deze code wordt mogelijk geleverd bij de USIMkaart. De USIM-kaart is een uitgebreide versie van de SIMkaart die wordt ondersteund door mobiele UMTS-telefoons. Blok. als SIM gewijz.
Instrum. Certificaatbeheer Digitale certificaten vormen geen waarborg voor de veiligheid. Ze worden gebruikt om de oorsprong van software te verifiëren. In de beginweergave van Certificaatbeheer ziet u een lijst met de autoriteitscertificaten die in het apparaat zijn opgeslagen. Druk op om een lijst met persoonlijke certificaten weer te geven, indien beschikbaar.
Voordat u certificaatinstellingen wijzigt, moet u controleren of de eigenaar van het certificaat kan worden vertrouwd en of het certificaat werkelijk van de opgegeven eigenaar afkomstig is. Ga naar een autoriteitscertificaat en kies Opties > Inst. Vertrouwen. Afhankelijk van het certificaat wordt een lijst weergegeven met de toepassingen die u met het certificaat kunt gebruiken.
Instrum. Selecteer de gewenste blokkeringsoptie en schakel deze in (Activeren) of uit (Annuleer) of controleer of de optie is ingeschakeld (Controleer status). Oproepblokk. is van invloed op alle oproepen, met inbegrip van gegevensoproepen. De functies voor het blokkeren en doorschakelen van oproepen kunnen niet tegelijkertijd actief zijn. Wanneer oproepen zijn geblokkeerd, kunt u soms nog wel het geprogrammeerde alarmnummer kiezen.
geeft Kies Hoofdtelefoon, Hoorapparaat, Teksttelefoon, Bluetooth handsfree, of Carkit en maak een keuze uit de volgende opties: Standaardprofiel - Hiermee kunt u het profiel instellen dat moet worden geactiveerd wanneer u compatibele toebehoren aansluit op het apparaat. Zie ‘Profielen - Tonen instellen’ op pag. 105. Autom. antwoorden - Hiermee kunt u instellen dat inkomende oproepen na vijf seconden automatisch worden beantwoord.
Instrum. Als u de instellingen van spraakopdrachten wilt wijzigen, kiest u Opties > Instellingen. Als u de synthesizer wilt uitschakelen waarmee de herkende spraaklabels en opdrachten in de geselecteerde apparaattaal worden afgespeeld, kiest u Synthesizer > Uit. Als u het leren van spraakherkenning opnieuw wilt instellen, bijvoorbeeld wanneer de hoofdgebruiker van het apparaat is veranderd, kiest u Spraakaanp. herstellen. Toepassingsbeheer Druk op en kies Instrum. > Toep.beh..
U start een geïnstalleerde toepassing door deze in het menu te kiezen en op te drukken. Als u een netwerkverbinding wilt starten en extra informatie over de toepassing wilt weergeven, kiest u Opties > Ga naar webadres, indien beschikbaar. Instrum. een volledige back-up van het verwijderde softwarepakket. Als u de oorspronkelijke toepassing wilt herstellen, verwijdert u de toepassing en installeert u deze opnieuw op basis van het oorspronkelijke installatiebestand of de back-up. • Het .
Instrum. verwijderde software. Als u een softwarepakket verwijdert, kan het zijn dat u documenten die u daarmee hebt gemaakt, niet meer kunt openen. Als een ander softwarepakket afhankelijk is van het verwijderde softwarepakket, kan het zijn dat het andere softwarepakket niet meer werkt. Raadpleeg de documentatie bij het geïnstalleerde softwarepakket voor meer informatie. Instellingen Kies Opties > Instellingen en kies een van de volgende opties: Online certif.
Instrum. Ga naar een activeringssleutel en druk op als u uitgebreide informatie wilt bekijken, zoals de geldigheidsstatus en de mogelijkheid het bestand te verzenden. Copyright © 2006 Nokia. All rights reserved.
Problemen oplossen: Vraag en antwoord Problemen oplossen: Vraag en antwoord Toegangscodes V: Wat is mijn wachtwoord voor de blokkerings-, PIN- of PUK-code? A: De standaardblokkeringscode is 12345. Neem contact op met de leverancier van het apparaat als u de blokkeringscode niet meer weet of kwijt bent. Als u de PIN- of PUK-code niet (meer) weet of als u deze code niet hebt ontvangen, neemt u contact op met de netwerkoperator.
V: Waarom verschijnen er steeds ontbrekende, verkleurde, donkere of lichte stippen op het display als ik het apparaat aanzet? A: Dit is typerend voor dit type display. Sommige displays kunnen pixels of puntjes bevatten die voortdurend aan of uit blijven. Dit is normaal, geen fout.
Problemen oplossen: Vraag en antwoord Berichten V: Waarom kan ik geen contactpersoon selecteren? A: De contactkaart bevat mogelijk geen telefoonnummer of e-mailadres. Voeg de ontbrekende gegevens toe aan de contactkaart in Contacten. Multimediaberichten V: Wat moet ik doen als ik een multimediabericht niet kan ontvangen omdat het geheugen vol is? A: Hoeveel geheugen u nodig hebt, kunt u lezen in het foutbericht dat wordt weergegeven: Onvoldoende geheugen om bericht op te halen.
3 Druk op Terug als u de wijzigingen wilt opslaan. V: Waarom zie ik geen toegangspunt voor een WLAN (draadloos LAN) hoewel ik me binnen het bereik bevind? Als Zoeken nr netwerken is ingesteld op Nooit, wordt het WLAN-beschikbaarheidspictogram niet weergegeven in de standby-modus. U kunt echter wel handmatig naar beschikbare WLAN-netwerken zoeken en op de gebruikelijke wijze een verbinding met een WLAN-netwerk maken. A: Mogelijk gebruikt het WLAN-toegangspunt een verborgen SSID (Service Set Identifier).
Informatie over de batterij Informatie over de batterij Opladen en ontladen Gebruik de batterij alleen voor het doel waarvoor deze bestemd is. Gebruik nooit een beschadigde lader of batterij. Het apparaat werkt op een oplaadbare batterij. De volledige capaciteit van een nieuwe batterij wordt pas benut nadat de batterij twee of drie keer volledig is opgeladen en ontladen. De batterij kan honderden keren worden opgeladen en ontladen maar na verloop van tijd treedt slijtage op.
Gebruik altijd originele Nokia-batterijen voor uw veiligheid. Verzeker u ervan dat u een originele Nokia-batterij koopt door de batterij bij een officiële Nokia-dealer te kopen, te kijken of het Nokia Original Enhancements-logo op de verpakking staat en het hologramlabel volgens de onderstaande stappen te inspecteren. Een succesvolle uitvoering van de vier stappen biedt geen totale garantie voor de echtheid van de batterij.
Informatie over de batterij 4 Controleer of de 20-cijferige code geldig is door de instructies op www.nokia.com/batterycheck te volgen. Als u een tekstbericht wilt maken, toetst u de 20-cijferige code in (bijvoorbeeld 12345678919876543210) en stuurt u het bericht naar +44 7786 200276. Er zijn nationale en internationale operatorkosten van toepassing. U dient een bericht te ontvangen dat aangeeft of de code is geverifieerd.
Uw apparaat is een product van toonaangevend ontwerp en vakmanschap en moet met zorg worden behandeld. De tips hieronder kunnen u helpen om de garantie te behouden. • Houd het apparaat droog. Neerslag, vochtigheid en allerlei soorten vloeistoffen of vocht kunnen mineralen bevatten die corrosie van elektronische schakelingen veroorzaken. Wordt het apparaat toch nat, verwijder dan de batterij en laat het apparaat volledig opdrogen voordat u de batterij terugplaatst.
Aanvullende veiligheidsinformatie Aanvullende veiligheidsinformatie Uw apparaat en toebehoren kunnen kleine onderdelen bevatten. Houd ze buiten het bereik van kleine kinderen. buurt van het apparaat, omdat de gegevens die op deze media zijn opgeslagen, kunnen worden gewist.
Als u vermoedt dat er storing optreedt, moet u het apparaat uitschakelen en uit de buurt van de pacemaker houden. Gehoorapparaten Sommige digitale draadloze apparaten kunnen storingen in bepaalde gehoorapparaten veroorzaken. Neem contact op met uw netwerkoperator als u last hebt van dergelijke storingen. een airbag geldt dat de airbags met zeer veel kracht worden opgeblazen.
Aanvullende veiligheidsinformatie Alarmnummer kiezen Belangrijk: Draadloze telefoons zoals dit apparaat maken gebruik van radiosignalen, draadloze netwerken, kabelnetwerken en door de gebruiker geprogrammeerde functies. Hierdoor kunnen verbindingen niet onder alle omstandigheden worden gegarandeerd. U moet nooit alleen vertrouwen op een draadloze telefoon voor het tot stand brengen van essentiële communicatie, bijvoorbeeld bij medische noodgevallen.
Aanvullende veiligheidsinformatie Het gebruik van accessoires en toebehoren met het apparaat kan resulteren in andere SAR-waarden. SAR-waarden kunnen variëren, afhankelijk van nationale rapportage-eisen, testeisen en de netwerkband. Meer informatie over SAR kunt u vinden onder "product information" op www.nokia.com. Copyright © 2006 Nokia. All rights reserved.
Index 138 A Apparaatbeheer 100 aanpassen 107 achtergrond foto’s gebruiken 37 wijzigen 107 actieve standby-modus 107 activeringssleutels 124 adresboek Zie contactkaarten afbeeldingen bewerken 29 afdrukken afbeeldingen 44 agenda-items 86 contactkaarten 65 e-mailberichten 58 multimediaberichten 55 notities 103 SMS-berichten 55 agenda instellingen 86 items maken 85 items verwijderen 86 Nokia PC Suite synchroniseren 85 alarmklok 13 alarmnummer kiezen 8, 136 B Copyright © 2006 Nokia. All rights reserved.
video's bewerken 32 videoclips opslaan 30 video-instellingen 26 zelfontspanner 25 certificaten 118 chatten blokkeren 91 Zie instant messaging codes 116 computerverbindingen 98 conferentiegesprek 70 contactkaarten 65 afbeeldingen invoegen 65 DTMF-tonen opslaan 77 verzenden 66 copyrightbescherming 124 D Diensten Zie web dienstopdrachten 51 display 110 draadloos LAN beveiliging 17 internettoegangspunt maken 15 toegangspuntinstellingen 114 Zie eigen netwerk duur vermelding logboek 79 E eigen netwerk 16 beveil
instant messaging 89 berichten opnemen 91 chatberichten verzenden 91 verbinding maken met een server 90 instellingen agenda 86 berichten 59 blokkeringscode 117 Bluetooth-connectiviteit 94 certificaten 118 chatten 89, 90, 92 datum en tijd 116 display 110 fabrieksinstellingen 110 gegevensverbindingen 112 klok 14 oproepblokkering 119 oproepen doorschakelen 119 PIN-code 117 screensaver 110 taal 109 telefoon aanpassen 105 toegangscodes 116 toegangspunten 112 UPIN-code 117 UPUK-code 117 instellingen hoofdtelefoon
opname-eenheid 104 opnamemodi foto-opnamemodi 27 video-opnamemodi 27 oproepen beantwoorden 75 doorverbinden 76 duur 78 gemiste 77 instellingen 111 instellingen voor doorschakelen 119 internationaal 69 ontvangen 77 videobeelden delen 72 weigeren 75 oproepenlogboek Zie logboek P pakketgegevensverbindingen instellingen 115 pc-verbindingen 98 PIN2-codes 117 PIN-codes 117 problemen oplossen 126 profielen 105 protocollen IMAP4 61 IPv4 en IPv6 113 POP3 61 WAP 9 PUK-codes 117 Q Quickoffice 8 R radio 87 rapporte
toepassingen installeren 122 Java 122 verwijderen 123 toepassingen installeren 122 toepassingsbeheer 122 U UPIN-codes 117 UPnP 16 UPUK-codes 117 USSD-opdrachten 51 V vaste nummers 67 verbindingsinstellingen 112 verzenden afbeeldingen 25 contactkaarten, visitekaartjes 66 videoclips 33 video's bewerken aangepaste videoclips 32 effecten toevoegen 32 geluidsfragmenten toevoegen 32 overgangen toevoegen 32 videoclips 35 video-oproep 71 beantwoorden 76 weigeren 76 142 Copyright © 2006 Nokia.