DIGITALE CAMERA FE-270/X-815/ C-510 Gebruiksaanwijzing NL Quick Startgebruiksaanwijzing Meteen aan de slag met uw camera. Knopfuncties Menufuncties Beelden printen Gebruik van OLYMPUS Master Leer uw camera beter kennen Appendix ( Wij zijn u erkentelijk voor de aanschaf van deze digitale Olympus-camera. Lees voordat u uw nieuwe camera gaat gebruiken deze handleiding aandachtig door om u van optimale prestaties en van een lange gebruiksduur van de camera te verzekeren.
Inhoud Quick Start-gebruiksaanwijzing Blz. 3 Knopfuncties Blz. 10 Menufuncties Blz. 15 Beelden printen Blz. 26 Gebruik van OLYMPUS Master Blz. 32 Leer uw camera beter kennen Blz. 39 Appendix Blz. 47 2 NL Test de functies van de knoppen van de camera door de afbeedlingen op te volgen. Leer over de menu's die de basisfuncties en -instellingen bevatten. Leer hoe u gemaakte foto's kunt printen. Leer hoe u beelden naar een computer kunt overbrengen en opslaan.
Uitpakken van de doos Camerariem AA batterijen (2) USB-kabeltje AV-kabeltje CD-ROM met OLYMPUS Master 2 Quick Start-gebruiksaanwijzing Digitale camera Niet weergegeven artikelen: Handleiding (deze handleiding), basishandleiding en garantiekaart. De inhoud kan variëren naar plaats van aankoop. Camerariem bevestigen ( Trek de camerariem zo strak dat deze niet los kan raken.
De camera voorbereiden a. Plaats de batterijen en de xD-Picture Card (optioneel) in de camera. Quick Start-gebruiksaanwijzing 2 3 1 4 ( Houd het kaartje juist vast en steek het er recht in tot het op zijn plaats vastklikt. 5 Inkeping ( Om het kaartje te verwijderen, drukt u het zover mogelijk naar binnen en laat u het langzaam los, pak het kaartje en verwijder het. 7 6 ( Met deze camera kunt u foto's maken zonder de optionele xD-Picture Card™ (hierna “het kaartje“ genoemd) te plaatsen.
De camera inschakelen Hier wordt verklaard hoe de camera in de stand Fotograferen (fotofunctie) wordt gezet. a. Zet de functieknop op h. Voor het fotograferen van stilstaande beelden Voor het maken van videobeelden Standen voor het Fotograferen van stilstaande beelden De camera bepaalt de optimale instellingen voor het fotograferen. h Deze functie corrigeert vage beelden die ontstaan doordat het onderwerp of de camera beweegt als de foto gemaakt wordt. B Geschikt voor het fotograferen van mensen.
Datum en tijd instellen Over het instelmenu voor datum en tijd Y-M-D Y .--.-- --:-----.--.----- CANCEL Uur Minuten M D TIME Datumformaten (Y-M-D, M-D-Y, D-M-Y) Y/M/D MENU Annuleert het instellen a. Druk op de OF / < en NY-knoppen om [Y] te selecteren. Quick Start-gebruiksaanwijzing • De eerste twee cijfers van het jaartal zijn vast ingesteld. OF / <-knop < Y M D TIME 2007.--.-2007 .--.-- --:-- NY-knop CANCEL Y/M/D MENU b. Druk op de Y#-knop. < Y#-knop c.
Datum en tijd instellen e. Druk op de OF / < en NY-knoppen om [D] te selecteren. Y M D TIME 2007.12 2007 12.10 10 --:-- f. Druk op de Y#-knop. g. Druk op de OF / < en NY-knoppen om de uren en minuten te selecteren. • De tijd verschijnt in 24-uurs formaat. CANCEL Y MENU M D TIME 2007.12 2007 12.10 10 12 12:30 30 CANCEL Y SET OK MENU M D TIME 2007.12 2007 12.10 10 12 12:30 30 CANCEL j. Y/M/D Y/M/D SET OK MENU Druk nadat alles is ingesteld op H.
Een foto maken a. Houd de camera vast. Horizontale stand Verticale stand 1/1000 F3.1 [ ] HQ 3072×2304 [IN IN] Quick Start-gebruiksaanwijzing b. Stel scherp. 4 Plaats deze markering op uw onderwerp. 1/1000 F3.1 Ontspanknop [ ] (half indrukken) HQ 3072×2304 [ IN ] 4 Het aantal beelden dat kan worden gemaakt, wordt weergegeven. Als de scherpstelling en belichting zijn vastgezet, gaat de groene LED branden en de sluitertijd en diafragmawaarde worden weergegeven. c. Druk af.
Uw beelden bekijken a. Druk op de q-knop. Knop q [IN IN ] < Pendelknop Geeft het volgende beeld weer HQ 3072×2304 F3.1 1/1000 0.0 '07.12.10 12:40 100-0001 1 Geeft het vorige beeld weer a. Druk op de X&- en Y#-knoppen om het beeld weer te geven dat u wilt wissen. b. Druk op de S-knop. ERASE [IN] YES NO Knop Z BACK MENU SET OK c. Druk op de OF / <-knop, selecteer [YES], en druk op H.
Knopfuncties 1 2 Stand Fotograferen d Zelfontspanner Flitserfunctie 3 5 4 6 8 < c b 9 a 7 0 1 o-knop Power aan: 4 Stand macro De camera aan en uit zetten Camera wordt ingeschakeld in de stand Fotograferen. • Lens wordt uitgeschoven • Monitor gaat aan 2 Ontspanknop Knopfuncties HQ 3072×2304 Fotograferen / videobeelden maken Stilstaande beelden fotograferen Stel de functieknop in op een andere instelling dan n en druk de ontspanknop licht in (half).
4 q-knop (stand Weergeven) Stand Weergeven selecteren / De camera aanzetten De laatste foto wordt weergegeven. • Druk op de pendelknop om andere foto's te bekijken. • Gebruik de zoomknop om tussen gezoomd weergeven en indexweegave heen en weer te schakelen. • Druk op H om het informatiedisplay te wissen gedurende dat 3 seconden wordt getoond tijdens enkelbeeldweergave.
n Videobeelden opnemen Het geluid wordt samen met de videobeelden opgenomen. • Tijdens het opnemen van geluid kan alleen de digitale zoom worden gebruikt. Om de videobeelden met de optische zoom op te nemen, stelt u [MOVIE W / SOUND] in op [OFF]. g “MOVIE W / SOUND Videobeelden opnemen met of zonder geluid“ (Blz. 19) Hier brandt een rood lampje tijdens video-opname. De resterende opnametijd wordt weergegeven. Als de resterende opnametijd 0 bereikt, wordt het opnemen gestopt.
0 NY-knop Fotograferen met de zelfontspanner Druk op NY in de stand Fotograferen om de zelfontspanner in of uit te schakelen. Druk op H om in te stellen. OFF Zelfontspanner uit Annuleer de zelfontspanner. Y Zelfontspanner aan Stel de zelfontspanner in. • Druk na het instellen van de zelfontspanner de ontspanknop helemaal in. De zelfontspanner-LED brandt eerst ongeveer 10 seconden continu, knippert dan ongeveer 2 seconden en daarna wordt de foto gemaakt.
Stand Weergeven: Omschakelen naar het weergeven van beelden Enkelbeeldweergave • Gebruik de pendelknop om in de beelden te bladeren. HQ 3072×2304 F3.1 1/1000 0.0 W T ’07 07.12 12.
Menufuncties K-knop (stand Fotograferen) q-knop (stand Weergeven) H < Pendelknop (ONXY) m-knop Over de menu's Druk op m om het hoofdmenu op de monitor weergegeven. • De inhoud van het hoofdmenu is afhankelijk van de ingestelde camerafunctie.
Gebruik van de menu’s Dit verklaart hoe de menu's gebruikt kunnen worden aan de hand van de [8]-instelling (waarschuwingssignaal). 1 2 Zet de functieknop op een andere instelling dan R. Druk op m om het hoofdmenu weer te geven. Druk op Y om [SETUP] te selecteren en druk op H. • [8] is in een menu in [SETUP]. PICTURE PANORAMA + SOUND IMAGE QUALITY RESET SCENE EXIT 3 Druk op ON om [8] te selecteren en druk op H. • Niet beschikbare instellingen kunt u ook niet selecteren.
K Menu stand Fotograferen Voor het fotograferen van stilstaande beelden 2* PICTURE PANORAMA + SOUND 3 RESET EXIT IMAGE QUALITY SETUP SCENE SILENT MODE SET OK MENU Voor het maken van videobeelden 1 1 MOVIE PANORAMA W/ SOUND 6 3 RESET IMAGE QUALITY SETUP SCENE SILENT MODE SET OK 5 EXIT MENU 7 5 4 * U hebt een OLYMPUS xD-Picture Card nodig. • Sommige functies zijn in bepaalde standen niet beschikbaar. g “Beschikbare functies in de standen Fotograferen en bij motiefprogramma's“ (Blz.
2 PANORAMA Een panoramafoto maken Panoramaopnamen stelt u in staat een panoramafoto te maken met behulp van de OLYMPUS Mastersoftware op de meegeleverde CD-ROM. Een Olympus xD-Picture card is vereist voor panoramaopnamen. O: Het volgende beeld wordt aangesloten op de bovenrand. N: Het volgende beeld wordt aangesloten op de onderrand. Y: Het volgende beeld wordt aangesloten op de rechterrand.
4 f(Motiefprogramma) Fotograferen door een motiefprogramma te selecteren afhankelijk van de situatie Het instelmenu voor motiefprogramma's toont voorbeeldbeelden en de stand Fotograferen die het best bij de situatie past. Dit kan alleen worden ingesteld als de functieknop op f staat. • Door naar een ander motiefprogramma om te schakelen worden de meeste instellingen teruggezet op de standaardinstellingen van elk motiefprogramma.
2 MOVIE PLAY Weergeven van videobeelden Selecteer in het hoofdmenu [MOVIE PLAY] en druk op H om de videobeelden af te spelen. Een andere mogelijkheid is om een beeld met het videopictogram (n) te selecteren en op H te drukken om de videobeelden af te spelen. [IN IN] '07.12.10 12:30 100-0004 MOVIE PLAY OK 4 Bedieningen tijdens het weergeven van videobeelden HQ 320×24 32 240 ’07 07.12 12.
[IN] y [IN] y y [IN] EXIT OK EXIT OK +90° 0° EXIT OK –90° Selecteer een beeld met XY en selecteer [+90°] / [0°] / [–90°] met ON om beelden te draaien. U kunt meerdere beelden na elkaar draaien. R ...................................................................................................Geluid toevoegen aan stilstaande beelden YES / NO R [IN] Er wordt ongeveer 4 seconden geluid opgenomen.
Beelden wissen die in MY FAVORITE zijn opgeslagen • Selecteer met de pendelknop het beeld dat gewist moet worden en druk op S. Selecteer [YES] en druk op H. • Zelfs als beelden die in MY FAVORITE zijn opgeslagen, worden gewist, worden oorspronkelijke beelden in het interne geheugen of op het kaartje mogelijk niet gewist. YES / NO SET ............................................................................................... Favoriete beelden opslaan • Selecteer een beeld met XY en druk op H.
Instelmenu's – SETUP Stand Fotograferen PICTURE PANORAMA + SOUND RESET IMAGE QUALITY SCENE EXIT MENU SETUP SILENT MODE SET OK Stand Weergeven SLIDESHOW RESIZE PLAYBACK MY FAVORITE MENU ERASE EXIT MENU PRINT ORDER SETUP SILENT MODE SET OK SETUP MEMORY FORMAT (FORMAT*1) BACKUP*1 W PIXEL MAPPING*2 K/q s BEEP 8 SHUTTER SOUND VOLUME X VIDEO OUT POWER SAVE *1 Een kaartje is noodzakelijk. *2 U kunt deze functie niet selecteren in de stand Weergeven. MEMORY FORMAT (FORMAT) ..............................
K / q ...............................................................................De camera aanzetten met de K- of q-knop YES Door op K te drukken wordt de camera ingeschakeld en start de camera in de stand Fotograferen. Door op q te drukken wordt de camera ingeschakeld en start de camera in de stand Weergeven. NO De camera is niet ingeschakeld. Om de camera in te schakelen, drukt u op o. s .......................................................................................................
VIDEO OUT ............................................................................................Foto's weergeven op een televisie NTSC / PAL De standaardinstellingen af fabriek verschillen afhankelijk van de regio waar de camera is gekocht. Om beelden op een televisie weer te geven, stelt u de video-uitgang in volgens het type videosignaal van uw televisie. • Types televisie- en videosignaal van de televisie verschillen per land / regio.
Beelden printen Direct printen (PictBridge) Gebruik van de functie direct printen Sluit u de camera aan op een voor PictBridge geschikte printer, dan kunt u beelden rechtstreeks printen. Selecteer de beelden die u wilt printen en het aantal afdrukken op de monitor van de camera. Om vast te stellen of uw printer wel of niet geschikt is voor PictBridge raadpleegt u de handleiding van de printer.
• Als het printen afgesloten is, wordt het instelmenu voor het selecteren van de foto weergegeven. Om een ander beeld te printen drukt u op XY om een foto te selecteren, daarna drukt u op OF / <. • Als u klaar bent, koppelt u het USB-kabeltje los van de camera die het menu voor de selectie van de foto weergeeft. EXIT 4 Koppel het USB-kabeltje los van de camera. 5 Trek de andere plug van het USB-kabeltje uit de printer.
Printfunctie selecteren PRINT MODE SELECT PRINT ALL PRINT MULTI PRINT ALL INDEX EXIT MENU SET OK PRINT Met deze functie print u de geselecteerde foto. ALL PRINT Print alle foto's die in het interne geheugen of op het kaartje zijn opgeslagen. MULTI PRINT Print een foto in meervoudige bladindeling. ALL INDEX Print een index van alle foto's die in het interne geheugen of op het kaartje zijn opgeslagen. PRINT ORDER Print de foto's volgens de gespecificeerde printreserveringsgegevens op het kaartje.
4 Selecteer [PRINT] en druk op H. P R I NT • Het printen begint. • Als het printen voltooid is, wordt het scherm [PRINT MODE SELECT] weergegeven. [IN] PRINT CANCEL BACK Printen annuleren MENU SET OK PRINT CONTINUE TRANSFERRING CANCEL OK Selecteer [CANCEL] en druk op H. CANCEL Druk op H. SET OK Monitorbeeld tijdens dataoverdracht 5 Druk in het scherm [PRINT MODE SELECT] op m. PRINT MODE SELECT PRINT • Op de monitor verschijnt nu een melding.
Printfuncties zonder DPOF gebruiken • Beelden die opgeslagen zijn in het interne geheugen kunnen niet in een fotospeciaalzaak geprint worden. De foto's dienen eerst naar een kaartje gekopieerd te worden. g “BACKUP Foto's vanuit het interne geheugen naar het kaartje kopiëren“ (Blz. 23) Een enkel beeld reserveren Om voor een geselecteerde foto een printreservering te specificeren, volgt u de bedieningsaanwijzingen. 1 2 Druk in de stand Weergeven op m en geef het hoofdmenu weer.
Alle beelden reserveren Alle op het kaartje opgeslagen beelden worden gereserveerd. Het aantal prints is ingesteld op één print per foto. 1 2 3 Druk in de stand Weergeven op m en geef het hoofdmenu weer. Selecteer [PRINT ORDER] [U] en druk op H. Selecteer de instelling voor datum en tijd en druk op H. NO De foto's worden zonder datum en tijd geprint. DATE Alle foto's worden geprint met de datum van fotograferen. TIME Alle foto's worden geprint met het tijdstip van het fotograferen.
Gebruik van OLYMPUS Master Overzicht Met het bij de camera geleverde USB-kabeltje kunt u de camera aansluiten op uw computer en kunnen de beelden naar uw computer gedownload (overdracht) worden door de bij de camera geleverde OLYMPUS Master software te gebruiken. Voordat u de procedure start. Installeer OLYMPUS Master software gBlz. 33 Sluit de camera met het meegeleverde USB-kabeltje aan op de computer. gBlz. 35 Activeer de OLYMPUS Master software gBlz.
Installeer OLYMPUS Master software Controleer voordat u de OLYMPUS Master software installeert of het besturingssysteem van uw computer aan onderstaande systeemeisen voldoet. Voor de geschiktheid van de software voor nieuwere besturingssystemen raadpleegt u de Olympus website waarvan het adres is vermeld op het achterblad van deze handleiding.
Windows 1 Plaats de CD-ROM in het CD-ROM-station. • Nu wordt het installatievenster voor OLYMPUS Master geopend. • Verschijnt het installatievenster niet automatisch, dan dubbelklikt u op het pictogram “Deze computer“ op het bureaublad en klikt dan op het pictogram van de CDROM. 2 Selecteer de taal voor de monitor en klik op de “OLYMPUS Master 2“-knop. • Als het venster voor installatie van componenten wordt weergegeven, klikt u op “OK“.
Camera aansluiten op een computer 1 Controleer of de camera uitgeschakeld is. • De monitor is uitgeschakeld. • De lens is ingeschoven. 2 Verbind de USB-connector op de camera met de USB-poort van de computer met behulp van het meegeleverde USB-kabeltje. Klepje over de connector • Voor de plaats van de USB-poort raadpleegt u de handleiding van de computer. • De camera wordt automatisch ingeschakeld. • De monitor van de camera wordt ingeschakeld, met daarin het instelmenu voor de USB-aansluiting.
Weergeven van gefotografeerde beelden op een computer Beelden downloaden en opslaan 1 Klik op “Beelden overbrengen“ in het venster “Bladeren“ en klik dan op “Vanuit camera“ . • Het venster voor het selecteren van de beelden die u vanuit de camera wilt overbrengen wordt weergegeven. In dit venster worden alle beelden getoond die in de camera opgeslagen zijn. 2 Selecteer “Nieuw album“ en voer een albumnaam in. 3 Selecteer de beeldbestanden en klik op de knop “Transfer Images“ (Beelden overbrengen).
Stilstaande beelden en video's bekijken 1 Klik op het tabblad “Album“ in het venster “Bladeren“ en selecteer het album dat u wilt bekijken. Thumbnail • Het geselecteerde albumbeeld wordt weergegeven in het thumbnailgebied. 2 Dubbelklik op de thumbnail van het stilstaande beeld dat u wilt bekijken. • OLYMPUS Master schakelt om naar het venster voor het bewerken van het beeld en het beeld wordt vergroot. • Klik op “Terug“ om terug te keren naar het venster “Bladeren“.
Als u meer talen nodig heeft Zorg ervoor dat de batterij geheel opgeladen is! 1 2 Controleer of uw computer is aangesloten op internet. 3 Steek de andere plug van het USB-kabeltje in de USB-connector van de camera. Steek de USB-plug van het USB-kabeltje in de USB-poort van de computer. • De camera wordt automatisch ingeschakeld. • De monitor van de camera wordt ingeschakeld, met daarin het instelmenu voor de USB-aansluiting. 4 5 Selecteer [PC] en druk op H.
Leer uw camera beter kennen Fotografeertips en -informatie Tips voordat u gaat fotograferen De camera schakelt niet in, zelfs niet als batterijen zijn geplaatst De batterijen zijn verkeerd geplaatst • Verwijder de batterijen en plaats ze op de juiste manier. De batterijen zijn onvoldoende geladen • Plaats nieuwe batterijen. Of laad de batterijen op als u oplaadbare batterijen gebruikt. De batterijen werken tijdelijk niet vanwege een te lage temperatuur.
Fotografeertips Scherpstellen op het object Er zijn verschillende manieren om scherp te stellen, afhankelijk van het onderwerp. Als het onderwerp zich niet in het midden van het beeld bevindt • Neem het object in het midden van het beeld, stel scherp op het object en kader uw foto opnieuw af. g “Ontspanknop Fotograferen / videobeelden maken“ (Blz.
Foto's maken zonder flitser De flitser gaat automatisch af als er te weinig licht is en kan onscherpe foto's veroorzaken. Als u bij weinig licht zonder flitser fotografeert, zet u de flitserfunctie op [$] (flitser uit). g “Y#-knop Gebruik van de flitser“ (Blz. 13) Het beeld is te korrelig Er zijn verschillende factoren die ervoor zorgen dat het beeld korrelig wordt. Digitale zoom gebruiken om close-ups te maken • Met de digitale zoom wordt een uitsnede van het beeld gemaakt en vergroot.
Aantal stilstaande beelden dat kan worden opgeslagen en opnamelengte van video's Stilstaande beelden Aantal stilstaande beelden dat kan worden opgeslagen Intern geheugen Bij gebruik van een 1 GB kaartje Beeldkwaliteit Resolutie Met geluid Zonder geluid Met geluid Zonder geluid SHQ 3072 x 2304 1 1 254 256 HQ 3072 x 2304 3 3 503 511 SQ1 2048 x 1536 7 7 1102 1142 SQ2 640 x 480 31 39 4568 5814 16:9 1920 x 1080 8 8 1230 1305 Video's Tijd voor continu opslaan Beeldkwaliteit
Gebruiksduur van de batterijen verlengen • Door uitvoering van een van de volgende handelingen terwijl u geen foto's maakt, kan de batterijvoeding uitgeput raken. • Het herhaaldelijk half indrukken van de ontspanknop. • Het herhaaldelijk gebruiken van de zoom. • Om de batterij te sparen, zet u [POWER SAVE] op [ON] en schakelt u de camera uit als deze niet wordt gebruikt. g “POWER SAVE De camera instellen op standby-modus“ (Blz.
Weergavetips Beelden weergeven die zijn opgeslagen in het interne geheugen • Als er een kaartje in de camera zit, kunnen de beelden in het interne geheugen niet worden weergegeven. Haal het kaartje eruit voordat u de camera bedient. Snel een gewenst beeld weergeven • Druk de zoomknop naar de W-kant om de beelden als thumbnails weer te geven (indexweergave). g “Zoomknop Inzoomen tijdens het fotograferen / Gezoomd weergeven“ (Blz.
Als er een foutmelding op de camera verschijnt ... Indicatie op de monitor q CARD ERROR q Mogelijke oorzaak Dit kaartje kunt u niet gebruiken. Steek een nieuw kaartje in de camera. Opslaan op dit kaartje is niet toegestaan. Het opgeslagen beeld is op een computer beveiligd tegen schrijven (Alleen lezen). Download het beeld naar een computer en hef de instelling Alleen lezen op. Het interne geheugen heeft niet voldoende geheugen en kan geen nieuwe gegevens opnemen.
Indicatie op de monitor Mogelijke oorzaak Oplossing Het papier in de printer is vastgelopen. Haal het papier dat de printer blokkeert uit de printer. JAMMED SETTINGS CHANGED PRINT ERROR r CANNOT PRINT De papierla van de printer is Bedien de printer niet, terwijl de instellingen op de verwijderd of de printer werd camera gewijzigd worden. bediend, terwijl de instellingen op de camera gewijzigd werden. Er heeft zich een probleem met de printer en / of de camera voorgedaan.
Appendix Onderhoud van de camera Reinigen van de camera Camerahuis: • Wrijf deze voorzichtig schoon met een zachte doek. Is de camera erg vuil, dan dompelt u de doek in een mild sopje en wringt de doek goed uit. Wrijf de camera met de vochtige doek goed af en droog deze vervolgens met een droge doek. Als u de camera op het strand heeft gebruikt, dan wrijft u hem schoon met een in schoon water gedompelde en goed uitgewrongen doek. Monitor: • Wrijf deze voorzichtig schoon met een zachte doek.
Praktisch gebruik van de accessoires Het kaartje Foto's kunnen opgeslagen worden op het optionele kaartje. Het interne geheugen en het kaartje zijn de media van de camera voor het opslaan van foto's, vergelijkbaar met een film in een conventionele analoge camera. Foto's die opgeslagen zijn in het interne geheugen of op het kaartje kunnen eenvoudig gewist worden of bewerkt worden met een computer. In tegenstelling tot draagbare opslagmedia kan het interne geheugen niet verwijderd of vervangen worden.
Lichtnetadapter Een lichtnetadapter is praktisch bij het uitvoeren van tijdrovende taken zoals het downloaden van beelden naar een computer of het lang achtereen doorgaan met het vertonen van een diashow. Gebruik geen andere lichtnetadapters voor deze camera. Opmerking • Als de camera is ingeschakeld of is aangesloten op andere apparatuur, mogen de batterijen niet verwijderd of in de camera geplaatst worden en mag de lichtnetadapter niet aangesloten of losgekoppeld worden.
VEILIGHEIDSMAATREGELEN LET OP GEVAAR VOOR ELEKTRISCHE SCHOK. NIET OPENEN LET OP: OM HET GEVAAR VOOR EEN ELEKTRISCHE SCHOK TE VOORKOMEN, MAG DE BEHUIZING (OF ACHTERKANT) NIET VERWIJDERD WORDEN. IN DE CAMERA BEVINDEN ZICH GEEN ONDERDELEN WAARAAN U ONDERHOUD KUNT VERRICHTEN. LAAT DAT OVER AAN ERKENDE SERVICETECHNICI VAN OLYMPUS.
Voorzorgsmaatregelen bij de omgang met het product WAARSCHUWING ( Gebruik de camera niet in de buurt van brandbare of explosieve gassen. ( Gebruik de flitser en LED nooit bij personen (zuigelingen, kleine kinderen, enz.) die zich dichtbij bevinden. • U moet zich minimaal op 1 m afstand van de gezichten van de te fotograferen personen bevinden. Het te dicht bij de ogen van de te fotograferen persoon flitsen kan tijdelijk gezichtsverlies veroorzaken.
Voorzorgsmaatregelen bij de omgang met batterijen Volg onderstaande belangrijke richtlijnen op om te voorkomen dat batterijen gaan lekken, oververhit raken, ontbranden, exploderen of elektrische schokken of verbrandingen veroorzaken. GEVAAR • Gebruik uitsluitend NiMH-batterijen van het merk Olympus en het daarbij passende laadapparaat. • Probeer nooit batterijen te verhitten en gooi ze ook niet in het vuur.
• Is een batterij gaan lekken, verkleurd of vervormd, of gedraagt de batterij zich op een of andere manier afwijkend, gebruik de camera dan niet meer. • Als er batterijvloeistof op uw kleding terecht is gekomen, trek het kledingstuk dan uit en spoel het onmiddellijk met schoon, stromend, koud water. Raadpleeg onmiddellijk een arts wanneer de vloeistof met uw huid in aanraking is gekomen. • Stel batterijen nooit bloot aan zware schokken of ononderbroken trillingen.
LCD-monitor • Oefen geen overmatige kracht uit op de monitor. Hierdoor kan het beeld vaag worden, waardoor storingen in de weergave of beschadigingen aan de LCD-monitor veroorzaakt kunnen worden. • Langs onder- en bovenrand van het monitorbeeld kan een heldere band verschijnen, maar dat wijst niet op een defect. • Kijkt u met de camera schuin naar een onderwerp, dan kunnen de contouren van het beeld er op de monitor gerafeld uitzien, maar dat wijst niet op een defect.
FCC-voorschriften • Storing in radio- en televisieontvangst Wijzigingen of aanpassingen waarvoor de fabrikant niet uitdrukkelijk toestemming heeft verleend kunnen het recht van de gebruiker om dit apparaat te gebruiken ongeldig maken. Dit apparaat werd getest en is gebleken te voldoen aan de eisen voor digitale apparatuur Class B volgens Part 15 van de FCC Rules. Deze eisen werden opgesteld om een redelijke bescherming te bieden tegen schadelijke storingen in huisinstallaties.
Appendix Garantiebepalingen 1. Indien dit product gebreken vertoont, hoewel het op de juiste wijze gebruikt wordt (in overeenstemming met de meegeleverde documentatie Voorzichtig gebruik en de gebruiksaanwijzingen), wordt dit product, gedurende een periode van twee jaar vanaf de datum van aankoop, bij een geautoriseerde Olympus-dealer binnen het zakengebied van Olympus Imaging Europa GmbH zoals bepaald op de website: http://www.olympus.com gerepareerd of, naar Olympus’ keuze, kostenloos vervangen.
Handelsmerken • • • • • IBM is een gedeponeerd handelsmerk van International Business Machines Corporation. Microsoft en Windows zijn gedeponeerde handelsmerken van Microsoft Corporation. Macintosh is een handelsmerk van Apple Inc. xD-Picture Card™ is een handelsmerk. Alle andere genoemde bedrijfs- en productnamen zijn gedeponeerde handelsmerken en / of handelsmerken van de betreffende rechthebbenden.
Namen van onderdelen Camera o-knop gBlz. 10 Oogje voor de riem gBlz. 3 Zoomknop gBlz. 13 Zelfontspanner-LED gBlz. 13 Luidspreker Flitser gBlz. 13 Klepje over de connector / USB-connector gBlz. 25, 35 Lens A / V OUT-connector gBlz. 25 Microfoon Klepje over de connector / Gelijkspanningsconnector DC-IN Indicatie-LED DataverkeergBlz. 36, 42, 48 K-knop (stand Fotograferen) gBlz. 10 q-knop (stand Weergeven) gBlz. 11 Ontspanknop gBlz. 10 Monitor gBlz. 24 Functieknop gBlz.
Symbolen en pictogrammen op de monitor (Stand Fotograferen 1 2 3 6 7 8 4 5 1 2 1/1000 F3.1 +2.0 9 10 4 HQ 3072 3072×2304 11 12 13 6 7 9 17 16 15 +2.0 10 14 11 Item 17 16 15 00:36 HQ Stilstaande beelden 1 Stand Fotograferen 5 13 Video's 14 Indicaties P, B, F, U, A, C enz. Zie Blz. Blz. 10 2 Zelfontspanner Y Blz. 13 3 Sluitertijd 4 – 1/2000 Blz. 8 4 Diafragmawaarde F3.1, enz. Blz. 8 5 Belichtingscorrectie –2.0 – +2.0 Blz.
(Stand Weergeven 1 2 3 4 1 10 14 HQ 3072×2304 F3.1 1/1000 +2.0 13 12 ’07 07.12 12.10 10 12:30 100-0004 0004 4 5 6 7 8 2 14 HQ 320×24 32 240 ’07 07.12 12.10 10 12 12:30 30 100-0004 100 0004 00:00 / 00:36 9 10 11 Stilstaande beelden Item 5 6 7 9 10 11 Video's Indicaties Zie Blz. 1 Batterijcontrole e = vol, f = leeg 2 Actueel geheugen [IN] (Het beeld weergeven dat is opgeslagen in het interne Blz.
Index K / q............................................................... 24 h (AUTO).................................................. 5, 11 S-knop (wissen) ............................................ 9, 13 Y#-knop (flitserfunctie) ..................................... 13 X&-knop (macro) .............................................. 12 H-knop (OK) ................................................ 12, 15 q-knop (stand Weergeven)...........................
W O OLYMPUS Master ......................................... 32, 35 Ontspanknop .................................................. 8, 10 Opladen flitser ..................................................... 39 Optisch zoomen ............................................ 12, 14 Waarschuwingssignaal 8.................................. 24 Weergave op een televisie .................................. 25 Weergavetijd / Totale opnametijd ........................ 20 P xD-Picture Card.............................
MEMO NL 63
http://www.olympus.com/ Vestiging: Afleveradres goederen: Correspondentieadres: Wendenstrasse 14 – 18, 20097 Hamburg, Duitsland Tel.: +49 40 - 23 77 3-0 / Fax: +49 40 - 23 07 61 Bredowstrasse 20, 22113 Hamburg, Duitsland Postfach 10 49 08, 20034 Hamburg, Duitsland Europese Technische klantendienst: Bezoek ook onze homepage http://www.olympus-europa.