Register your product and get suppor t at 6000 series Smar t LED TV www.philips.
Sisukord 1 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 1.8 1.9 1.10 Ülevaade 3 Smart TV 3 Rakenduste galerii 3 Videolaenutus 3 Veebi-TV 3 Suhtlusvõrgustikud 3 Skype 4 Nutitelefonid ja tahvelarvutid 4 Pause TV ja salvestised 4 Mängimine 4 EasyLink 5 7.2 7.3 7.4 7.5 7.6 7.7 7.8 Skype’i käivitamine 67 Kontaktid 68 Skype’iga helistamine 69 Skype’i krediit 70 Skype’i sätted 70 Väljalogimine 71 Kasutustingimused 71 8 8.1 8.2 Mängud 72 Mängude mängimine 72 Kahe mängijaga mängud 72 2 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 2.6 2.7 2.8 2.
1 Ülevaade 1.1 Smart TV Ühendage Philips Smart LED TV internetiga ja avastage uus telemaailm. Võite luua juhtmega ühenduse oma ruuteriga või juhtmeta ühenduse Wi-Fi kaudu. Kui teler on ühendatud koduvõrguga, saate kuvada nutitelefonis olevaid fotosid teleris, esitada arvutis olevaid videoid või juhtida telerit tahvelarvuti abil. Kui teler on ühendatud internetiga, saate vaadata laenutatud videoid võrgus olevast videokauplusest, lugeda võrgus olevat telekava või salvestada lemmiktelesaate USB-kõvakettale.
Juhtige telerit nutitelefoni või tahvelarvuti abil, vahetage kanaleid või muutke helitugevust. Rakenduse MyRemote abil saate kasutada oma telefoni või tahvelarvutit fotode, muusika või videote saatmiseks oma arvutist telerisse. Ning rakendust MyRemote tahvelarvutis kasutades võite vaadata saatekava, lugeda saadete kohta ja lülitada teleri kanalile vaid sõrmevajutusega. Rakendust MyRemote pakutakse operatsioonisüsteemide iOS ja Android jaoks.
Teleris kasutatakse mõlema ekraani näitamiseks 3Dtehnoloogiat. Kahe mängija mängu mängimisel kahe täisekraanikuva vaatamiseks peavad mõlemal mängijal olema 3D-prillid. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige Mängukonsool või Kahe mängija mängud. 1.10 EasyLink EasyLinki abil võite juhtida ühendatud seadet (nt Blu-raymängijat) teleri kaugjuhtimispuldiga. EasyLink kasutab ühendatud seadmetega side loomiseks HDMI CEC ühendust.
2 Paigaldamine 2.1 Telerialus ja seinakinnitus Telerialus Telerialuse paigaldusjuhised leiate teleri komplekti kuuluvast kiirjuhendist. Kui olete kiirjuhendi ära kaotanud, võite selle alla laadida veebisaidilt www.philips.com. Allalaaditava kiirjuhendi leidmiseks kasutage teleri tüübinumbrit. Seinale paigaldamine 2.3 Toitejuhe Sisestage toitejuhe teleri porti POWER. Veenduge, et toitejuhe oleks kindlalt telerisse sisestatud. Veenduge, et pistikupesas asuv toitepistik oleks kogu aeg juurdepääsetav.
Kasutage meediaserveri tarkvara (nt Windows Media Player 11, Twonky™ vms) või sarnaseid*. Installige tarkvara arvutisse ja seadke see teleriga meediafaile jagama. Lisateavet saate meediaserveri tarkvara kasutusjuhendist. Teleris failide avamiseks peab meediaserveri tarkvara olema arvutis käivitatud. * Toetatud meediaserveri tarkvarast ülevaate saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige Meediaserveri tarkvara, toetatud. 2.
Turvalise, PIN-koodiga WPS-ühenduse loomiseks valige WPS-i pin-kood ja vajutage nuppu OK. Kirjutage üles kuvatud kaheksakohaline PIN-kood ja sisestage see arvutis ruuteri tarkvarasse. Naaske teleri juurde ja vajutage nuppu Ühenda. Teavet selle kohta, kuidas sisestada PIN-koodi ruuteri tarkvarasse, leiate ruuteri kasutusjuhendist. 8. toiming. Kui ühendamine õnnestus, kuvatakse teade. Võrguseadistus Kui ühendamine ebaõnnestus, võite kontrollida ruuteri DHCP seadeid. DHCP peaks olema sisse lülitatud.
Wi-Fi Miracast Wi-Fi Miracasti kohta lisateabe saamiseks vajutage nuppu * Nimekiri ja valige Wi-Fi Miracast™. Wi-Fi Miracasti ühendused Wi-Fi Miracasti kohta lisateabe saamiseks vajutage nuppu * Nimekiri ja valige Wi-Fi Miracast™. Wi-Fi Smart Screen Funktsiooni Wi-Fi smart screen kohta lisateabe saamiseks vajutage * Nimekiri ja valige Rakendus MyRemote, WiFi smart screen. Teleri võrgunimi Kui teie koduvõrgus on mitu telerit, saate need siin ümber nimetada.
Võite ühendada kodukinosüsteemi selle teleri suvalise HDMIpordiga, kuid ARC-d saab kasutada korraga vaid ühe seadme ja ühendusega. Kui soovite HDMI-ühenduste funktsiooni ARC välja lülitada, vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted > Heli > Täpsem > HDMI ARC. Y Pb Pr Audio Out – Optical Audio Out – Optical on kvaliteetne heliühendus. Selle optilise ühendusega saab edastada 5.1 helikanali signaali.
Seadmete kasutamine HDMI-ga ühendatud ja EasyLinkiga seadistatud seadme kasutamiseks valige seade või selle põhifunktsioon teleri ühenduste loendist. Vajutage nuppu c SOURCE, valige HDMI-ühendusega ühendatud seade ja vajutage nuppu OK. CAM-mooduli ühisliides CI+ Sellel teleril on CI+ tingimusliku juurdepääsu valmidus. Funktsiooniga CI+ võite vaadata teie piirkonna digitelevisiooni edastajate HD-saateid, nt filme ja spordisaateid.
Lisage antenniühenduse kõrvale ka HDMI-kaabel teleri ja seadme ühendamiseks. Kui seadmel HDMI-ühendust pole, võite ühendada SCART-kaabli. Digiboks STB Kasutage digiboksi (digivastuvõtja) ja teleri ühendamiseks kaht antennikaablit. Lisage antenniühenduste kõrvale ka HDMI-kaabel teleri ja digiboksi ühendamiseks. Kui digiboksil HDMI-ühendust pole, võite ühendada SCART-kaabli. Väljalülituse taimer Kui kasutate ainult satelliitvastuvõtja pulti, lülitage see automaatne taimer välja.
Kui kodukinosüsteemil pole HDMI ARC ühendust, lisage teleheli edastamiseks kodukinosüsteemi optiline helikaabel. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Heli > Täpsem > Heliväljundi viivitus. 3. Nihutage liugur soovitud väärtuseni ja vajutage nuppu OK. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b.
Kui Blu-ray-mängijal on funktsioon EasyLink HDMI CEC, võite Blu-ray-mängijat teleri puldi abil juhtida. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige EasyLink HDMI CEC. Kui mängukonsool on ühendatud HDMI-ga ja ta toetab funktsiooni EasyLink HDMI CEC, saate mängukonsooli teleri puldi abil juhtida. Audio-video LR / Scart DVD-mängija Kasutage DVD-mängija ja teleri ühendamiseks HDMI-kaablit. Kui seadmel pole HDMI-ühendust, võite kasutada ka SCARTkaablit.
Kui otsustate salvestamiseks kasutada USB-kõvaketast, kontrollige, kas teie riigis on võimalik digitelevisiooni saateid salvestada. Vajutage puldi nuppu Telekava. Kui telekava lehel on salvestamisnupp, võite digitelevisiooni kanalite saateid salvestada. Kasutage ühendamiseks üht teleri USB-ühendust. Telerile USB-kõvaketta paigaldamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige USB-kõvaketas, paigaldamine. Installimine Enne ülekande seiskamist või salvestamist peate formattima ühendatud USB-kõvaketta.
USB-mälupulga sisu vaatamise lõpetamiseks vajutage nuppu t TV või valige mõni muu toiming. USB-mälupulga eraldamiseks võite selle igal ajal välja tõmmata. USB-mälupulgal oleva sisu vaatamiseks või kuulamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige Videod, fotod ja muusika. Ühendage hiir Lülitage teler sisse ja ühendage USB-hiir ühte teleri küljel olevasse USB-porti. Võite ühendada USB-hiire ka ühendatud USB-klaviatuuriga.
Võite kaamera ühendamiseks teleriga kasutada ka SCARTadapterit. Kui kasutate arvutit filmide vaatamiseks või mängimiseks, võite soovida kasutada teleris parimaid telerivaatamise või mängimise sätteid. Teleri sätete käsitsi vahetamiseks tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Pilt > Mäng või arvuti ja vajutage nuppu OK. 3. Mängimise puhul valige Mäng või filmi vaatamise puhul Väljas ja vajutage nuppu OK. 4.
Kiired pildisätted Lapselukk Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige Lapselukk. Funktsiooniga Kiired pildisätted saate mõne lihtsa sammuga määrata oma põhilised pildisätted. Sätted salvestatakse menüüsse Pildistiil: isiklik. Saate naasta oma pildisätete eelistuste juurde, kui mõningaid sätteid muudeti. Iga teleri tegevuse või ühendatud seadme jaoks saate seada eraldi eelistatud pildisätted.
• Selle toote mõningad osad on valmistatud klaasist. Kahjustuste ja vigastuste vältimiseks käsitsege seda hoolikalt. Demode vaatamine Funktsiooniga Demode vaatamine, menüüs Seadistamine, saate vaadata mõningaid juhendvideosid teleri pildikvaliteedi funktsioonide kohta. Aktiivjuhtimine Teler jälgib sissetulevat pildikvaliteeti, liikumise hulka pildis, heledamaid või pimedamaid stseene ja teie toa valgustingimusi. Nende väärtuste põhjal kohandab teler pilti, et saada parim jõudlus. 2.
Madalad temperatuurid Kui telerit transporditakse madalamal temperatuuril kui 5 °C või 41 °F, pakkige teler enne pistikupessa ühendamist lahti ja oodake, kuni teleri temperatuur ühtlustub toatemperatuuriga. Ekraanihooldus • Ärge kunagi puudutage, lükake, hõõruge ega lööge ekraani mõne esemega. • Enne puhastamist eemaldage teleri pistik seinakontaktist. • Puhastage telerit ja raami pehme niiske lapiga ning pühkige seda ettevaatlikult. Ärge puudutage teleri tagaküljel olevaid Ambilighti LED-e.
3 Teler 3.1 Sisselülitamine Sisse- ja väljalülitamine Enne teleri sisselülitamist kontrollige, et olete ühendanud teleri tagaküljel oleva toitepistiku. Kui punane märgutuli pole süttinud, vajutage teleri tagaküljel paremal asuvat väikest nuppu A, et seada teler ooterežiimile – punane märgutuli süttib. Kui teler on ooterežiimil, vajutage teleri sisselülitamiseks puldi nuppu A. Võite teleri sisse lülitada ka nuppudega CH+, CH– ja h. Teler võib teie vaatamisharjumusi meeles pidada.
• Peata q, esituse peatamine • Keri tagasi !, tagasikerimine • Keri edasi ‹, kiire edasikerimine • Salvesta r, salvestamine 3 – GUIDE Telekava avamine või sulgemine. 4 –c SOURCE (allikas) Ühendatud seadmete loendi avamine või sulgemine. 5 - 3D Menüü 3D avamine ja sulgemine. 6 - AMBILIGHT Ambilighti sisse- või väljalülitamine ja Ambilighti ooterežiimilt sisselülitamine. 7 - f FORMAT (vorming) Vormingumenüü avamine ja sulgemine. 8 - TV (teler) Kanalite vaatamise juurde naasmine.
7 - Ω erimärk - rõhumärgiga tähtede või sümbolite valimiseks ekraaniklaviatuuri avamiseks. 8 - Azerty täht - tähed, mis on saadaval siis, kui klaviatuuri paigutuseks on seadistusmenüüs seatud Azerty. * Teie kaugjuhtimispuldil on Qwerty / Azerty või Qwerty / kirillitsa klaviatuur sõltuvalt teie piirkonnast. Qwerty ja kirillitsa Qwerty / kirillitsa klaviatuuri ülevaade.* Kui soovite sisestada mitut suurtähte järjest, hoidke sisestamise ajal klahvi ( all.
Patareide vahetamiseks avage kaugjuhtimispuldi klaviatuuriküljel olev patareipesa. Infrapunaandur Teleri kaugjuhtimispult kasutab telerisse käskude saatmiseks raadiosageduslikku sidet. Raadioside kasutamise tõttu ei pea te enam pulti teleri poole suunama. Teler suudab vastu võtta ka infrapunakiirgust kasutava puldi käske. Kui kasutate sellist pulti, suunake pult teleri esiküljel oleva infrapunaanduri poole. 1. Vajutage katte avamiseks hambaorgi või muu nüri esemega väikest ruudukujulist vabastusnuppu. 2.
Kui Kasutushõlbustus on sisse lülitatud, võite seadistada kuulmis- ja nägemisraskustega inimestele mõeldud suvandeid. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige teema Universaalne juurdepääs. Kanalite vahetamine Kanalite vahetamiseks vajutage nuppu CH+ või CH–. Kui teate kanali numbrit, sisestage see numbrinuppudega. Kui olete numbri sisestanud, vajutage kanali vahetamiseks nuppu OK. Varem vaadatud kanalile naasmiseks vajutage nuppu b.
Kui olete lõpetanud, vajutage Enter, et valida Valmis. Ümbernimetamise lõpetamiseks vajutage uuesti Enter. Klaviatuuri kasutamise kohta lisateabe saamiseks vajutage * NIMEKIRI ja valige Kaugjuhtimispult, klaviatuur. Leidke kanalite loendist telekanal või raadiojaam. Kui selle ikoon on esile tõstetud, vajutage kanalile või raadiojaamale minekuks nuppu OK. Kanalite loendis võib olla mitu lehekülge kanaleid. Eelmise või järgmise lehekülje vaatamiseks vajutage nuppu CH– või CH+.
1. Tõstke kanalite loendis Lemmikud esile kanal, mille asendit soovite muuta. 2. Vajutage nuppu *Liiguta. 3. Paigutage see kanal nooleklahvide abil soovitud kohta. Võite soovitud koha ka numbrinuppudega otse sisestada. 4. Koha kinnitamiseks vajutage nuppu OK või koha muutmise tühistamiseks nuppu * Tühista. Seejärel saate järgmise kanali esile tõsta ja toimida sama moodi.
Uued kanalid Kanalite automaatsel värskendamisel lisatud uusi kanaleid on lihtne leida kanalite loendist Uus. Samad uued kanalid salvestatakse ka loendisse Kõik või Raadio. Uued kanalid jäävad loendisse Uus seni, kuni te pole neid lemmikuks märkinud või neid vaadanud. Kanalite lemmikuteks märkimise kohta teabe saamiseks vajutage menüüs Abi nuppu * Nimekiri ja seejärel valige Lemmikkanalid.
Kui riik pole õige, peate teleri sätteid muutma. Selleks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted > Üldsätted > Teleri uuesti seadistamine > OK. Valige õige riik ja jätke kanaliotsing vahele. Lõpetage seadistamine ja seejärel jätkake juhisega 2. 2. Ühendage USB-mäluseade, milles on teise teleri kanalite loend. 3. Kanalite loendi üleslaadimiseks vajutage kõigepealt nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. 4.
Sagedussammu suurus Käsitsi paigaldamine Teler otsib kanaleid 8 Mhz suuruste sammudena. Teler otsib kanaleid 8 MHz suuruste sammudena. Kui selle tulemusena ei leita kanaleid või mõned kanalid on puudu, saate otsida väiksemate 1 MHz suuruste sammudega. 1 MHz sammude kasutamine kanalite otsimiseks ja paigaldamiseks võtab rohkem aega. Analoogtelekanaleid saate ükshaaval käsitsi seadistada. Digikanalid 1. Süsteem Teleri süsteemi seadistamiseks valige Süsteem ja vajutage nuppu OK.
• Laiekraan Venitab pildi kuvasuhtele 16 : 9. • Mastaapimata Eksperdirežiim HD- või arvutisisendi jaoks. Piksel-pikslile kuva. Arvutist esitatavatel piltidel võivad olla mustad ribad. Teletekst Teleteksti leheküljed Teleteksti avamine Telekanalite vaatamise ajal teleteksti avamiseks vajutage nuppu TEXT. Teleteksti sulgemiseks vajutage uuesti nuppu TEXT. Järgmisele esinemiskohale liikumiseks vajutage uuesti nuppu OK. Otsingu lõpetamiseks vajutage nuppu u seni, kuni midagi ei ole enam valitud.
Teletekstis kasutatavate tähemärkide rühma korrektseks kuvamiseks vajutage nuppu o OPTIONS (suvandid) ja valige Keel. 2. Vajutage o OPTIONS ja valige HbbTV sellel kanalil ning vajutage nuppu OK. 3. Valige Väljas ja vajutage nuppu OK. Teleteksti seadistamine iTV lehed Teleteksti keel Mõnede digitelevisiooni edastajate puhul saab valida mitme teleteksti keele vahel. Esmase ja teisese teleteksti keele valimiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK.
Valige žanr ja vajutage nuppu OK. Kuvatakse leitud saadete loend. Salvestised Telekava esmakordsel avamisel skannib teler kõigist telekanalitest saadete teavet. Selleks võib kuluda mitu minutit. Telekava andmed salvestatakse telerisse. Telekavast saate kohe salvestada või ajastada saate salvestamise. Salvestiste salvestamiseks ühendage USBkõvaketas teleriga. Salvestamise kohta lisateabe saamiseks vajutage * Nimekiri ja valige Salvestamine.
Mõne seadme (HDMI CEC seadmete) puhul võite seadme ikooni all olevast loendist toimingu valida. Valige seade ja toiming ning vajutage nuppu OK. Menüü Allikad sulgemiseks ilma seadmele lülitumata vajutage uuesti nuppu c. Automaatne tuvastamine Kui teleriga ühendatakse uus seade, tuvastatakse see automaatselt ja lisatakse menüüsse Allikad. Seade kuvatakse ikoonina (seadme tüübi ikooniga) ja sellele antakse nimi.
Analoogkanalitel peate iga kanali puhul subtiitrite esitamise käsitsi lubama. 1. Lülituge kanalile ja vajutage teleteksti kuvamiseks nuppu Teletekst. 2. Sisestage subtiitrite leheküljenumber, tavaliselt 888. 3. Vajutage teleteksti sulgemiseks uuesti nuppu Teletekst. Kui valite seda analoogkanalit vaadates menüü Subtiitrid suvandi Sees, siis esitatakse subtiitreid, kui need on saadaval.
Kell Kellaaja teadasaamiseks vajutage nuppu GUIDE, et leida telekavast kellaaeg. Mõnes riigis ei saada digisaadete edastajad UTC (koordineeritud universaalaja) teavet. Suveaja kehtima hakkamist võidakse ignoreerida ja teler võib näidata ebaõiget kellaaega. Teleri kella õigeks seadmiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted > Üldsätted > Kell ja seejärel Riigist sõltuv. Valige Suve- ja talveaeg ning seejärel sobiv säte.
1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Pilt > Värvus. 3. Vajutage nuppu x (paremale) ja reguleerige väärtust nuppude u (üles) või v (alla) abil. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. Teravus Teravuse abil saate reguleerida pildi peendetailide teravuse taset. Et reguleerida teravust, tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Pilt > Teravus. 3.
1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Pilt > Pixel Precise HD > Dünaamiline tagantvalgus. 3. Vajutage nuppu x (paremale) ja valige Parim pilt, Parim võimsus, Tavaline või Väljas. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. Värvivõimendus Värvivõimenduse abil saate värvide intensiivsust ja heledavärvilisi detaile võimendada. Et reguleerida taset, tehke järgmist. 1.
Et reguleerida taset, tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Pilt > Täpsem > Heledus. 3. Vajutage nuppu x (paremale) ja reguleerige väärtust nuppude u (üles) või v (alla) abil. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. 2. Valige Teleri sätted > Pilt > Kuvasuhe ja servad > Pildi nihutamine. 3. Vajutage nuppu x (paremale) ja reguleerige väärtust nuppude u (üles) või v (alla) abil. 4.
• • • • • • Isiklik – jaotises Isikupärasta pilt ja heli tehtud isiklikud valikud Algne – tehase standardsätted Uudised – parim kõne kuulamiseks Film – parim filmide vaatamiseks Mäng – parim mängimiseks Muusika – parim muusika kuulamiseks Sisse või välja lülitamiseks ... 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Heli > Automaatne 3D ruumiline heli. 3. Vajutage nuppu x (paremale) ja valige Sees või Väljas. 4.
Teleri kõlarid Võite edastada teleri heli ühendatud heliseadmesse kodukinosüsteemi või helivõimendisse. Teleri kõlarite abil valite, kus te soovite teleri heli kuulata ja kuidas soovite seda kontrollida. Väljas valimisel lülitate teleri kõlarid püsivalt välja. Sees valimisel on teleri kõlarid alati sees. Tänu HDMI CEC-iga ühendatud heliseadmele saate kasutada ühte EasyLinki sätetest. EasyLinki valimisel edastab teler oma heli heliseadmesse. Teler lülitab oma kõlarid välja, kui seade esitab heli.
Staatiline värv Staatilise puhul saate määrata staatilise Ambilighti värvi. Võite ise värvi luua või valida ühe kahest eelseadistatud valgest valgusest. Enne staatilise värvi loomist peab Ambilighti režiimiks olema määratud staatiline. Ambilighti heledus Heleduse abil saate määrata Ambilighti heleduse taseme. Et reguleerida taset, tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Ambilight > Heledus. 3.
Salongivalgustus Kui teler on ooterežiimil, võite Ambilighti sisse lülitada ja luua ruumis Salongivalgustuse efekti. Salongivalgustuse efekt ei ole saadaval, kui kiirstart on aktiveeritud. Ambilighti sisselülitamiseks ooterežiimil olevas teleris vajutage nuppu AMBILIGHT. Sisselülitamine Vaegkuuljate funktsiooni sisselülitamiseks vajutage nuppu oOPTIONS, valige Universaalne juurdepääs ja vajutage nuppu OK. Valige menüü Vaegkuuljad suvand Sees ja vajutage nuppu OK.
Helitugevuse muutmiseks tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu o OPTIONS ja valige menüüribalt sakk Suvandid. 2. Valige Segatud heli ja vajutage nuppu OK. 3. Liigutage liugurit üles- ja allanoolega. 4. Kinnitamiseks vajutage nuppu OK. Heliefektid Mõnes helikommentaaris võib olla lisaheliefekte, nt stereoefektid või heli hajutamine. Heliefektide (kui on saadaval) sisselülitamiseks tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2.
4 2. Valige loend - Kõik, Lemmikud, Raadio või Uued. 3. Valige ükskõik millises loendis kanal ja vajutage nuppu OK. Teler häälestub valitud kanalile. 4.1 Kanalite loendi valikud Satelliitkanalite vaatamiseks vajutage nuppu h, valige Satelliit ja vajutage nuppu OK. Teler lülitub viimati vaadatud satelliitkanalile. Praeguse kanali kanalite loendi valikute vaatamiseks tehke järgmist. 1. Kui ekraanil kuvatakse kõikide kanalite loend, valige kanal ja vajutage nuppu o OPTIONS. 2.
On olemas kaks lemmikute loendit - lemmiktelekanalid ja lemmiksatelliitkanalid. 4.4 Satelliitkanalite lukustamine Oma lemmikute loendi koostamine Oma lemmikkanalite loendi koostamiseks tehke järgmist. 1. Kanalite loendi avamiseks vajutage kanali vaatamise ajal nuppu L LIST (nimekiri). 2. Telekanalite puhul valige menüüribal t ja satelliitkanalite puhul Ò. 3. Valige Lemmikute loend. 4. Teler palub teil kohe kanaleid lisada. Vajutage nuppu OK.
3. Kui kood on juba määratud, sisestage kehtiv lapseluku kood ja seejärel kaks korda uus kood. Uus kood on seadistatud. Olete oma lapseluku koodi unustanud? Kui olete koodi unustanud, võite kehtiva koodi tühistada ja määrata uue koodi. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Satelliidi sätted > Lapselukk > Muuda koodi ja vajutage nuppu OK. 3. Sisestage tühistamiskood 8888. 4. Nüüd sisestage uus lapseluku kood ja sisestage see uuesti kinnitamiseks. 4.
7. Pärast kanalite värskendamist peaksid puuduvad kanalid olema tagasi oma endisel kohal satelliitkanalite loendis. Unicable'i seadistus Unicable'i süsteem Antenni teleriga ühendamiseks võite valida Unicable'i süsteemi. Unicable'i süsteem kasutab üht kaablit satelliitantenni ühendamiseks kõigi süsteemi kuuluvate satelliitvastuvõtjatega. Tavaliselt kasutatakse Unicable'it korterelamutes. Unicable'i süsteemi kasutamise korral palub teler teil paigalduse ajal määrata kasutajariba numbri ja vastava sageduse.
2. Vajutage nuppu *Muuda nime. Võite sisestada teksti puldiklaviatuuriga või avada ekraaniklaviatuuri. Puldiklaviatuuriga Tähemärgi kustutamiseks asetage kursor tähemärgi taha ja vajutage # del. Tähemärgi sisestamiseks vajutage klaviatuuril tähemärgile. Kui olete lõpetanud, vajutage Enter, et valida Valmis. Ümbernimetamise lõpetamiseks vajutage uuesti Enter. Klaviatuuri kasutamise kohta lisateabe saamiseks vajutage * NIMEKIRI ja valige Kaugjuhtimispult, klaviatuur.
Vaegkuuljate helikeele saadavuse kontrollimiseks vajutage nuppu oOPTIONS, valige Heli keel ja otsige märkega J tähistatud helikeelt. Kui menüüs Suvandid pole alammenüüd Universaalne juurdepääs, lülitage Kasutushõlbustus menüüs Seadistamine sisse. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige teema Universaalne juurdepääs. Helikirjeldus Sisselülitamine Digitelekanalid võivad edastada erilist helikommentaari, mis kirjeldab ekraanil toimuvat.
• Kontrollige, et paigaldamise alguses oleks Sätete all määratud õige satelliitide arv. Võite seadistada teleri otsima ühte, kahte või 3/4 satelliiti. Kahe peaga LNB ei suuda leida teist satelliiti • Kui teler leiab ühe satelliidi, kuid ei suuda leida teist, pöörake antenni mõne kraadi võrra. Suunake antenn nii, et esimesel satelliidil oleks kõige tugevam signaal. Kontrollige esimese satelliidi signaalitugevuse näidikut ekraanil.
5 3D 5.1 Mida sa vajad Kui teler tuvastab esimest korda 3D-signaali, saate seadistada, kuidas soovite 3D-funktsiooni hiljem käivitada. 3D-le automaatselt lülitumiseks valige Automaatne. Esmalt teavitamiseks valige Teata. Mitte kunagi 3D-le lülitumiseks valige Ei soovi 3D-d. Seda eelistust saate siiski muuta menüüs Seadistamine > Teleri sätted > 3D > Lülitu 3D-le. See on Easy 3D-teler. 3D vaatamiseks vajate järgmist. • Valige telekanal, mis edastab saateid 3D formaadis.
5.5 Terviseohu hoiatus • 3D ei ole soovitatav noorematele kui kuueaastastele lastele. • Kui teil või teie perekonnas on esinenud epilepsiat või ülitundlikkust valguse suhtes, pidage enne vilkuvate valgusallikate ja kiirete stseenide vaatamist või 3D-funktsiooni kasutamist nõu arstiga. • Kui tunnete ebamugavust, lõpetage 3D-pildi vaatamine ja ärge tehke midagi, mis võib olla ohtlik (nt auto juhtimine), kui sümptomid pole kadunud. Kui sümptomid ei kao, pidage enne 3D-pildi vaatamist nõu arstiga.
6 Smart TV 6.2 Smart TV rakendused 6.1 Kodumenüü Mida sa vajad Kodumenüüst võite alustada kõiki teleris tehtavaid toiminguid. Smart TV kasutamiseks peate ühendama teleri kiire internetiühendusega (lairibaühendusega). Võite kasutada internetiga ühendatud koduvõrku. Te ei vaja arvutit. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu * Nimekiri ja valige Võrk. Avage kodumenüü, et vaadata telerit või kodukinosüsteemist plaatide sisu.
Smart TV avamine Smart TV avalehe avamiseks vajutage nuppu Smart TV. Võite ka vajutada nuppu h, valida Smart TV ja vajutada nuppu OK. Otsinguga võite otsida rakenduste galeriist soovitud rakendusi. Otsingu alustamiseks sisestage tekstiväljale võtmesõna, valige l ja vajutage nuppu OK. Võite otsingusse sisestada nimesid, pealkirju, žanre ja kirjelduste võtmesõnu. Võite ka jätta tekstivälja tühjaks ja otsida mitmes kategoorias populaarseimaid otsinguid ja võtmesõnu.
Rakenduse lukustamisel peate sisestama Smart TV seadistamisel määratud neljakohalise vanemakontrolli PIN-koodi. Lukustatud rakendus kuvatakse loendis luku märgiga ¬. Rakenduse lukust vabastamiseks valige rakenduse ikoon ja vajutage nuppu * Lukust vabastamine. Lukust vabastamiseks peate sisestama neljakohalise PIN-koodi. Smart TV avalehele naasmiseks vajutage nuppu L LIST või b. Rakenduse lisamine oma loendisse Valige rakenduste galeriis rakenduse ikoon ja vajutage nuppu OK. Valige Lisa ja vajutage nuppu OK.
3. Valige foto või fotosid sisaldav kaust ja vajutage nuppu * Slaidiseanss. Teave Foto teabe (nt suuruse, tegemise kuupäeva, faili tee) vaatamiseks valige foto ja vajutage nuppu i INFO. Teabe varjamiseks vajutage seda nuppu uuesti. Hoiatus Kui püüate saadet seisata või salvestada ja USB-kõvaketas on ühendatud, palub teler teil USB-kõvaketta Formattida . Formattimisel kustutatakse kõik USB-kõvakettal olevad failid.
Esita videoid Video esitamiseks valige menüüribal ◊ Videod ja seejärel soovitud video ning vajutage nuppu OK. Kui samas kaustas on mitu videot, vajutage nuppu * Esita kõiki, et esitada kõiki kaustas olevaid videoid. Järgmisele või eelmisele videole liikumiseks vajutage nuppu CH+ või CH-. Video esitamise seiskamiseks vajutage nuppu OK. Jätkamiseks vajutage uuesti nuppu OK. Videos 10 sekundi võrra edasi või tagasi liikumiseks vajutage nuppu x või w. Video edasi- või tagasikerimiseks vajutage nuppu " või ‹.
Miracasti sisselülitamine Teleril on Miracast sisse lülitatud ja on valmis kuvama seadme ekraani Miracasti abil. Miracasti väljalülitamine Kui te ei soovi, et teler saaks teistelt seadmetelt ekraani jagamise taotlusi, võite Miracasti teleris välja lülitada. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Võrgusätted > Wi-Fi Miracast > Väljas ja vajutage nuppu OK. 3. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b.
Raadiokanaleid ei ole võimalik voogedastada (ainult heli). Mida sa vajad Et voogedastada ja vaadata telekanaleid teisest Philipsi telerist, peab teine teler olema telekanalite allikas. Mõlemad telerid peavad olema ühendatud kodusesse traadita võrku. Lugege Abi menüüst peatükki Võrk, mis asub menüüs Seadistamine, et ühendada see teler oma kodusesse võrku. Kui teise Philipsi teleri mudeli number lõppeb seitsmega (ekraani suurus) PFLxxx7 ja sellel on uusim tarkvara, on vaatamiseks kõik valmis.
Ajal, mil te salvestate saadet USB-kõvakettale, ei saa te saadet seisata. Kiire taasesitus Digikanalilt saadet vaadates saate seda lihtsalt ja kiiresti taasesitada. Saate eelmise 10 sekundi taasesitamiseks vajutage nuppu p (Seiska) ja nuppu w (Vasak). Nuppu w võite vajutada korduvalt, kuni jõuate saate puhverdamise alguseni või maksimaalse ajavahemikuni. Edenemistulp Kui edenemisriba on ekraanil, vajutage nuppu ! (keri tagasi) või nuppu ‹ (keri edasi), et valida koht, kust alustada seisatud saate esitamist.
• Saate puhverdada kanali digisubtiitreid (DVB). Te ei saa puhverdada subtiitreid, mis tulevad tekstteenustest. Et kontrollida, kas digisubtiitrid (DVB) on saadaval, häälestuge telekanalile ja vajutage nuppu o OPTIONS (suvandid) valige menüüribalt L Suvandid ja seejärel Subtiitri keel, et avada subtiitrite loend. Saate puhverdada ainult subtiitreid, millele eelneb ikoon DVB.
Teleri võrgunimi Teie võrk Koduvõrk Teleri võrgunimi Kui teil on koduvõrgus mitu telerit, saate teleri võrgusätetes ümber nimetada. Teleri ümbernimetamiseks tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. 2. Valige Võrgusätted ja vajutage nuppu OK. 3. Praeguse nime kuvamiseks valige Televõrgu nimi ja vajutage nuppu OK. Televõrgu nime muutmiseks võite kasutada kaugjuhtimispuldi klaviatuuri. 4. Kui olete lõpetanud, valige Valmis ja vajutage nuppu OK. 5.
Funktsiooni SimplyShare avamiseks rakenduses MyRemote vajutage MyRemote'i rakendusemenüüs nuppu SimplyShare. Google play Rakenduse laadimiseks Androidiga seadmesse, külastage Google playd ning otsige rakendust Philips MyRemote. Valige seade, kust soovite meediumifaile saata 1. Vajutage võrgus olemasolevate seadmete nimekirja avamiseks ülaosas asuvat valget riba. 2. Vajutage nimekirjas oleval seadmel. Valige seade meedia failide esitamiseks 1.
Paigaldamine Telekava avamiseks oma nutitelefonis või tahvelarvutis peab telekava olema ühendatud teie mobiiliseadmega. Kontrollige esmalt ka seda, kas teie teleri telekava on internetis uuendatud. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. 2. Valige Teleri sätted > Üldsätted > Telekava. 3. Valige Internetist ja vajutage nuppu OK. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. Teleriga ühendamine Et ühendada oma nutitelefoni või tahvelarvutit oma teleri telekavaga. .
Et sisse lülitada vanemakontrolli piirang, puudutage rakenduse menüüs nuppu Seadistamine. Lülitage vanemakontrolli piirang sisse, määrake oma PIN-kood ja määrake vanus. Rakenduses MyRemote seatakse vanemakontrolli piirang teleri vaatamisel nutitelefonist või tahvelarvutist, mitte telerist. Kui olete unustanud oma PIN-koodi, peate rakenduse MyRemote App Store'ist uuesti installima. Funktsiooni Wi-Fi smart screen ostmise lehel saate oma ostu tasuta taastada.
7 Skype 7.1 Mis on Skype? Skype™-iga saate teha teleri kaudu tasuta videokõnesid. Võite helistada sõpradele kõikjal maailmas ja neid näha. Saate sõpradega rääkida ja neid samal ajal suurel teleriekraanil näha. Suunake kaamera kohta, kus te tavaliselt istute. Skype’i sätetega saate katsetada kaamera seadistust, kontrollida vaatepunkti või määrata suumi kaugust. Võite panna kaamera oma soovitud kohta, kuid hea oleks, kui see ei paikneks teleri kõlarite läheduses.
Hädaabikõnesid ei saa teha - Nähtamatu Kontaktid ei näe, et olete sisse loginud, kuid saate endiselt Skype’i tavalisel viisil kasutada. Võite Skype’i kasutada, ilma et teid helistamisega häiritaks. Hädaabikõnesid teha ei saa – Skype ei asenda telefoni ja seda ei saa kasutada hädaabikõnede tegemiseks. 7.3 Kontaktid Kontaktide leht - Väljas See olek kuvatakse automaatselt, kui te pole Skype’i sisse logitud. Võite ka ise selle oleku valida.
Võite kontakti blokeerimise alati lõpetada. Blokeerimise lõpetamiseks valige kontakt ja vajutage nuppu * Eemalda blokeering. Kontakt võib lisada teid mitme osalejaga häälkõnesse. Te ei saa ise osalejaid lisada. Laua- ja mobiiltelefonidele helistamine Blokeeritud kontakt on tähistatud kontaktiloendis järgmise ikooniga. Blokeeritud kontaktide loendi vaatamiseks vajutage nuppu o OPTIONS ja seejärel valige Blokeeritud kontaktid.
Et jätkata laenutatud filmi vaatamist, peate naasma videokauplusesse või saateteenusesse. Mõni videokauplus ei võimalda filmi uuesti käivitada. Funktsiooniga Pause TV salvestatud saade kustutatakse. Skype salvestamise ajal Telesaate salvestamisel ühendatud USB-kõvakettale teatab teler, et teile helistati ja kes helistas. Teler takistab Skype’i kõnede vastuvõtmist salvestamise ajal. Pärast salvestamise lõppu võite lehe ê Viimased kõned kaudu helistajale tagasi helistada.
Helina tugevus Võite muuta Skype’i helina tugevust. Liikuge menüüribale ja vajutage nuppu S Sätted, et avada leht Sätted. Valige Helina tugevus ja reguleerige helitugevust üles- ja allanoolega. 7.8 Kasutustingimused Lugege Skype’i kasutustingimusi aadressil www.skype.com/go/tou. Lugege ka privaatsusavaldust aadressil www.skype.com/privacy. Kaamera katsetamine Võite katsetada, kas Skype’i kaamera ja mikrofon töötavad.
8 Mängud 8.1 Mängude mängimine Kui teleriga on ühendatud mängukonsool, võite mängida mänge teleris. Mängu alustamine Lülitage mängukonsool sisse, vajutage nuppu h, valige mängukonsoolile määratud ikoon (nt mängu või mängija ikoon) ja vajutage mängu vaatamiseks nuppu OK. Mängude jaoks parim säte Mängude puhul, kus on vaja kiirust ja täpsust, võite enne mängu alustamist määrata telerile parimad mängusätted.
9 Teleri tehnilised andmed 9.1 Keskkonnahoidlik Energia säästmine Teleri energiasäästusätetele on lisatud ka keskkonda säästvad sätted. Vajutage teleri vaatamise ajal nuppu *, et avada Ökosätted. Aktiivsed sätted on tähistatud märgiga fi. Sulgemiseks vajutage uuesti nuppu *. Energiasääst See nutika pildi seade määrab pildile koos Ambilightiga parimad energiat säästvad seaded. Suvandi sisselülitamiseks valige ÖkoseadetesEnergiasääst ja vajutage nuppu OK.
Järgige kohalikke seadusi ja ärge visake kasutatud tooteid tavaliste olmejäätmete hulka. Kasutatud toodete õigel viisil kasutusest kõrvaldamine aitab ära hoida võimalikke kahjulikke tagajärgi keskkonnale ja inimese tervisele. Toode sisaldab patareisid, mille suhtes kehtib ELi direktiiv 2006/66/EÜ ja mida ei tohi visata tavaliste olmejäätmete hulka. 9.
• FAT 16, FAT 32, NTFS Taasesitusvormingud • Konteinervormingud: 3GP, AVCHD, AVI, DivX®, MPEG-PS, MPEG-TS, MPEG-4, Matroska (MKV), Quicktime (MOV, M4V, M4A), Windows Media (ASF/WMV/WMA) • Videokodekid: DivX®, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, MPEG-4 Part 10 AVC (H264), VC-1, WMV9 • Audiokodekid:AAC, HE-AAC (v1/v2), AMR-NB, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MPEG-1/2/2.5 Layer I/II/III (sisaldab MP3), WMA (v2 to v9.
10 Teleri tarkvara 10.1 Tarkvara versioon Teleri praeguse tarkvaraversiooni vaatamiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Tarkvara sätted ja vajutage nuppu OK. Valige Praeguse tarkvara teave ja vaadake välja Versioon: . . . . 10.2 Tarkvaravärskendus Tarkvaravärskendus internetist Kui teler on ühendatud internetiga, võib TP Vision teile edastada teate teleri tarkvara värskendamise kohta. Vajalik on kiire (lairiba-) internetiühendus.
11 Avage veebisait www.philips.com/support. 11.1 Klienditoe lehelt leiate oma riigi telefoninumbri, millele helistades saate meiega ühendust võtta ning ka vastuseid korduma kippuvatele küsimustele. Mõnes riigis saate rääkida meie edasimüüjaga ja küsida küsimusi otse või saata neid epostiga. Võite alla laadida teleri uue tarkvara või kasutusjuhendi, et seda arvutis lugeda.
12 Autoriõigused ja litsentsid 12.1 HDMI TEAVE DIVX-VIDEO KOHTA: DivX® on Rovi Corporationi allüksuse DivX, LLC loodud digitaalne videovorming. See on ametliku sertifikaadiga DivX Certified® seade, millega saab esitada DivX-videoid. Lisateavet ja tarkvaravahendeid failide teisendamiseks DivX-vormingusse saate veebisaidilt divx.com. TEAVE DIVX-NÕUDEVIDEO KOHTA: ostetud nõudevideote (VOD) esitamiseks peab see sertifikaadiga DivX Certified® seade olema registreeritud.
12.9 Muud kaubamärgid Kõik muud registreeritud ja registreerimata kaubamärgid kuuluvad nende vastavatele omanikele.
Indeks 3 3D, 2D teisendamine 3D-ks 52 3D, optimaalne vaatamine 52 3D, prillide puhastamine 52 3D, terviseohu hoiatus 53 3D-prillid, kasutamine 52 3D-prillid, tüüp 52 A Abi, kasutamine 77 Abi, tahvelarvutil 77 Aktiivjuhtimine 19 Algne keel 35 Ambilight, dünaamiline kiirus 42 Ambilight, heledus 42 Ambilight, režiim 42 Ambilight, sees või väljas 41 Ambilight, seina värv 42 Ambilight, staatiline värv 42 Ambilight, teleri paigutamine 6 Ambilight, teleri väljalülitamine 42 Antenni ühendamine, nõuanded 9 Antenniüh
Käsitsi paigaldamine 30 Kõlarid/kõrvaklapid 43 Kõne 44 Kõrged toonid 40 Kõrvaklapid, ühendamine 17 Kõrvaklappide helitugevus 40 L Lapseluku kood 27 M Meediaserveri tarkvara 8 Meeldetuletus, saated 33 Menüü Allikad 33 MHEG 32 Miracast, blokeerimine/blokeeringu eemaldamine 59 Miracast, ekraani jagamine 59 Miracast, jagamise peatamine 59 Miracast™ 58 Mono/stereo 40 MPEG-artefakti vähendamine 37 Multi room - mida teha? 60 Multi room - mis see on? 59 Multi room, seadistamine 60 Mustad ribad 30 Muusikafailid, esi
Tarkvara, USB-värskendus 76 Tarkvara, värskendus internetis 76 Tehase sätted 28 Telekava 32 Telekava, teave 33 Teleri asend 41 Teleri kell 36 Teleri kõlarid 41 Teleri uuesti seadistamine 28 Teleri vaatamine 24 Teleri võrgunimi 9 Teletekst 31 Teletekst, fikseerimine 31 Teletekst, kaheosaline ekraan 31 Teletekst, seadistamine 32 Teletekst, T.O.P. ülevaade 31 Teletekst, valikud 31 Teravus 37 Toetatud meediaserverid 75 Toitepistik 6 Täiuslik kontrast 37 WWW.
Contact information Argentina 0800 444 7749 Buenos Aires 0810 444 7782 België / Belgique 070 700 035 (0,15€/min.) Bosna i Hercegovina 033 941 251 (Lokalni poziv) Brazil 0800 701 0245 Sao Paulo 2938 0245 Italia 0245 28 70 14 (chiamata nazionale) 031 6300042 (Tarif local) Ireland 0818 210 140 (national call) Northern Ireland 0844 338 04 88 (5p/min BT landline) Suisse / Schweiz / Svizzera 0848 000 291 (0,081 CHF/Min.