Register your product and get suppor t at 6000 series Smar t LED TV www.philips.
Vsebina 1 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 1.8 1.9 1.10 Predstavitev 3 Smart TV 3 Galerija aplikacij 3 Filmi za izposojo 3 Spletna TV 3 Družabna omrežja 3 Skype 4 Pametni telefoni in tablični računalniki 4 Pause TV in snemanje 4 Igranje iger 4 EasyLink 5 7.2 7.3 7.4 7.5 7.6 7.7 7.8 Zagon storitve Skype 68 Stiki 69 Klicanje v programu Skype 70 Kredit Skype 71 Nastavitve Skype 71 Izpis 72 Pogoji uporabe 72 8 8.1 8.2 Igre 73 Igranje igre 73 Igre za dva igralca 73 2 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 2.6 2.7 2.8 2.
1 Predstavitev 1.1 Smart TV S tem pametnim LED-televizorjem Philips vzpostavite internetno povezavo in odkrijte nov svet televizije. Televizor lahko s kablom povežete z usmerjevalnikom ali pa vzpostavite brezžično povezavo Wi-Fi. Ko je televizor povezan v domače omrežje, lahko prek njega predvajate fotografije iz pametnega telefona, videoposnetke v računalniku in televizor lahko upravljate s tabličnim računalnikom.
1.5 Družabna omrežja Ni vam treba vstajati in stopiti do računalnika, da bi prebrali sporočila prijateljev. Odprite storitev Smart TV, izberite stran Družabna omrežja in odgovorite s kavča. Smart TV podpira priljubljeni družabni omrežji Facebook in Twitter. V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Galerija aplikacij. Iz pametnega telefona ali tabličnega računalnika upravljajte televizor, preklapljajte kanale in spreminjajte glasnost.
Če igrate igro za več igralcev z razdeljenim zaslonom, lahko televizor nastavite tako, da vsak zaslon hkrati predvaja prek celotnega zaslona. Tako se lahko vsak igralec osredotoči na svojo igro. Televizor s 3D-tehnologijo prikazuje oba zaslona. Če igro za dva igralca želite igrati z dvema različnima celozaslonskima slikama, mora vsak igralec nositi 3D-očala. V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Igralna konzola ali Igre za dva igralca. 1.
2 Nastavitev • Televizor namestite do 15 cm vstran od stene. • Idealno razdaljo za gledanje televizije lahko izračunate tako, da velikost diagonale zaslona pomnožite s tri. Sedeti morate tako, da so vaše oči v isti višini kot središče zaslona. 2.1 TV-stojalo in namestitev na steno TV-stojalo Navodila za namestitev TV-stojala lahko najdete v vodniku za hiter začetek, ki je bil priložen televizorju. Če ste vodnik izgubili, ga lahko prenesete s spletnega mesta www.philips.com.
Ko je programska oprema za predstavnostne strežnike nameščena na računalnik, lahko fotografije, glasbo in videoposnetke v računalniku predvajate prek televizorja. Uporabite novo različico programske opreme za predstavnostne strežnike, kot so Windows Media Player 11, Twonky™ itd.*. Programsko opremo namestite na računalnik in jo nastavite tako, da boste s televizorjem lahko predvajali predstavnostne datoteke. Več informacij si oglejte v priročniku za programsko opremo za predstavnostne strežnike.
Izberite Standardno, da ročno vnesete šifrirni ključ (geslo ali varnostni ključ). Šifrirni ključ lahko vnesete s tipkovnico daljinskega upravljalnika. Ko ste vnesli ključ, pritisnite Vzpostavi povezavo. - PIN za WPS Če želite vzpostaviti varno povezavo WPS s kodo PIN, izberite PIN za WPS in pritisnite OK. Zabeležite prikazano 8-mestno kodo PIN in jo v računalniku vnesite v programski opremi usmerjevalnika. Vrnite se k televizorju in pritisnite Vzpostavi povezav.
Vodnik za priključitev Nastavitve omrežja Če želite odpreti Nastavitve omrežja, pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. Izberite možnost Nastavitve omrežja in pritisnite OK. Prikaz nastavitev omrežja Tukaj so prikazane vse trenutne nastavitve omrežja. Naslova IP in MAC, moč signala, hitrost, način šifriranja itd. Vrsta omrežja Nastavite žično ali brezžično omrežje. Omrežna konfiguracija Nastavite omrežno konfiguracijo na DHCP in samodejni IP ali statični IP.
Uporabite adapter DVI–HDMI, če ima naprava samo priključek DVI. Uporabite enega od priključkov HDMI in na zadnji strani televizorja priključite zvočni kabel L/D (mini vtič 3,5 mm) v zvočni vhod VGA/DVI za zvok. Zaščita pred kopiranjem Kabla DVI in HDMI podpirata HDCP (zaščita širokopasovne digitalne vsebine). HDCP je signal za zaščito pred kopiranjem, ki preprečuje kopiranje vsebine s plošč DVD in Blu-ray, znan tudi kot DRM (upravljanje digitalnih pravic).
Če želite, da naprave komunicirajo, vendar jih nočete upravljati z daljinskim upravljalnikom televizorja, lahko daljinsko upravljanje EasyLink izklopite ločeno. V meniju z nastavitvami za EasyLink izberite Daljinski upravljalnik EasyLink in nato Izklop. Nastavitev funkcije EasyLink Funkcija EasyLink je na televizorju privzeto vklopljena. Poskrbite, da bodo vse nastavitve za HDMI-CEC v priključenih napravah EasyLink pravilno nastavljene. Funkcija EasyLink morda ne bo delovala z napravami drugih znamk.
Izklopni časovnik Izklopite ta samodejni časovnik, če uporabljate samo daljinski upravljalnik kabelskega sprejemnika. To storite zato, da preprečite samodejni izklop televizorja po 4 urah brez pritiska na kakšno tipko daljinskega upravljalnika televizorja. Kartico CAM* vstavite v standardno vmesniško režo televizorja. Kartico CAM nežno vstavite do konca in trajno pustite v reži. Aktiviranje kartice CAM lahko traja nekaj minut. Če odstranite kartico CAM, se storitev v televizorju deaktivira.
Povezava z drugimi napravami Zapoznitev zvočnega izhoda Sistem za domači kino (HTS) s kablom HDMI povežite s televizorjem. Priključite lahko Philips SoundBar ali sistem za domači kino z vgrajenim predvajalnikom. Če je na televizor priključen sistem za domači kino, morata biti slika na televizorju in zvok iz domačega kina sinhronizirana. Neskladnost je lahko opazna v prizorih, kjer se ljudje pogovarjajo. Če na primer zaključijo stavek, preden se njihove ustnice nehajo premikati.
Izravnavanje zvočnega izhoda Z izravnavanjem zvočnega izhoda izravnajte glasnost televizorja in sistema za domači kino, ko preklapljate med njima. Razlike v glasnosti so lahko posledica razlik pri obdelavi zvoka. Če želite izravnati razliko v glasnosti ... 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. 2 – Izberite Nastavitve televizorja > Zvok > Napredno > Izravnavanje zvočnega izhoda. 3 – Če je razlika v glasnosti velika, izberite Več. Če je razlika majhna, izberite Manj.
Trdi disk USB Kaj potrebujete Če priključite trdi disk USB, lahko začasno prekinjate ali snemate TV-oddaje. To velja samo za digitalne TV-oddaje (oddaje DVB in podobne). Premor Če želite začasno prekiniti oddajo, potrebujete trdi disk s podporo za USB 2.0 z vsaj 32 GB prostora. Snemanje Če želite začasno prekiniti ali posneti oddajo, potrebujete trdi disk z vsaj 250 GB prostora. 2 – vklopite trdi disk USB in televizor. 3 – ko televizor preklopite na digitalni TV-kanal, pritisnite p (Premor).
- Enter  = OK - Vračalka z = brisanje znaka pred kazalko – Puščične tipke = pomikanje po besedilnem polju - Če želite zamenjati postavitev tipkovnice, ko je nastavljena dodatna postavitev, istočasno pritisnite tipki Alt + Shift.
Fotoaparat je morda treba nastaviti za prenos vsebine prek protokola PTP (Picture Transfer Protocol). Preberite uporabniški priročnik digitalnega fotoaparata. V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si v poglavju Videoposnetki, fotografije in glasba oglejte več informacij o ogledu fotografij. Videokamera Kamero lahko priključite v priključek HDMI, YPbPr ali SCART. Če ima igralna kamera samo video izhod (CVBS) in zvočni izhod L/D, jo z adapterjem za video in zvok L/D v SCART priključite v priključek SCART.
Slušalke Slušalke lahko priključite v priključek H (mini vtičnica 3,5 mm) televizorja. Glasnost slušalk lahko prilagajate ločeno. Če želite prilagoditi glasnost ... 1 – Pritisnite o OPTIONS (Možnosti) in v menijski vrstici izberite možnost j Slika in zvok. 2 – Pritisnite v (navzdol), izberite Glasnost slušalk in pritisnite OK. 3 – Pritisnite u (navzgor) ali v (navzdol), da prilagodite glasnost. 4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni.
Nastavitve omrežja V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Omrežje, nastavitve. Posodobitev programske opreme V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Programska oprema, internetna posodobitev ali Programska oprema, posodobitev z USBjem. Nastavitve programske opreme V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Programska oprema, trenutna različica.
Nevarnost poškodbe sluha! Izogibajte se uporabi slušalk pri preveliki glasnosti oziroma dolgotrajni uporabi slušalk. Nizke temperature Če ste televizor prevažali pri temperaturi pod 5 °C (41 °F), ga vzemite iz embalaže in pred priključitvijo napajanja počakajte, da temperatura televizorja doseže sobno temperaturo. Nevihte Pred nevihto izklopite napajalni in antenski kabel televizorja. Med nevihto se ne dotikajte nobenega dela televizorja in napajalnega ter antenskega kabla.
3 TV Hiter začetek 3.1 Način hitrega začetka omogoča hitrejši zagon televizorja. Ko je televizor v stanju pripravljenosti in če je vklopljen način hitrega začetka, se ob vklopu televizorja slika prikaže že v nekaj sekundah. Vklop in izklop Televizor si lahko zapomni vaše vsakodnevne navade gledanja. Način hitrega začetka se bo samodejno aktiviral nekoliko pred vašim običajnim vklopom televizorja in tako omogočil hitrejši vklop televizorja.
Zgoraj Za pomikanje navzgor, navzdol, levo ali desno. 8 – o OPTIONS (Možnosti) Za odpiranje ali zapiranje menija Možnosti. Spodaj 1 – A Stanje pripravljenosti Za vklop televizorja ali preklop v stanje pripravljenosti.
4 – Puščice za pomikanje. 5 – Enter – Za potrditev vnesenega besedila. 6 – Vračalka – Za brisanje znaka pred kazalko. 7 – Posebni znak Ω – Za odpiranje tipkovnice na zaslonu, s katero lahko izbirate naglašene črke ali simbole. 8 – Črke Azerty – Črke, ki so na voljo, če je postavitev tipkovnice v meniju Nastavitev nastavljena na Azerty. * Daljinski upravljalnik ima tipkovnico Qwerty/Azerty ali Qwerty/cirilica, odvisno od regije.
Infrardeči senzor Baterije Daljinski upravljalnik televizorja pošilja ukaze televizorju prek radijske frekvence (RF), zato daljinskega upravljalnika ni treba usmeriti v televizor. Televizor vas bo obvestil, ko bo raven energije baterije v daljinskem upravljalniku nizka. Televizor pa lahko prejema ukaze tudi od daljinskega upravljalnika, ki za pošiljanje uporablja infrardeče signale.
Preklapljanje med kanali Za gledanje TV-kanalov pritisnite tipko t TV. Televizor preklopi na kanal, ki ste ga zadnje gledali. Lahko pa pritisnete tudi tipko h, da odprete meni Domov, izberete možnost Gledanje televizije in pritisnete tipko OK. Univerzalni dostop Ko je možnost Univerzalni dostop vklopljena, lahko nastavite nekatere možnosti za osebe z okvarami sluha ali vida. V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Univerzalni dostop.
Poleg seznama kanalov Vse, kjer se nahajajo vsi nameščeni kanali, lahko nastavite svoje najljubše kanale, si ogledate različne nameščene radijske postaje ali preverite novo dodane kanale v možnosti Novo. Preklop na kanal s seznama kanalov Med gledanjem TV-kanala pritisnite tipko L LIST (Seznam), da odprete seznam kanalov. Izberite enega od seznamov kanalov. Na seznamu kanalov se pomaknite na kanal ali radijsko postajo.
Dodajanje ali odstranjevanje priljubljenih kanalov Za dodajanje ali odstranjevanje priljubljenih kanalov s seznama priljubljenih kanalov odprite seznam in pritisnite o OPTIONS (Možnosti), izberite Dodajanje / odstranjevanje priljubljenih in pritisnite OK. S puščičnimi tipkami izberite kanal in pritisnite OK, da ga dodate na seznam priljubljenih ali odstranite z njega. Preureditev Kanale na seznamu priljubljenih lahko preuredite -premaknete-.
Izberite možnost Nastavitve kanalov in pritisnite OK. Izberite Namestitev kanalov > Samodejna posodobitev kanalov > Izklop. Zagon posodobitve Če želite sami zagnati posodobitev, pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. Izberite Iskanje kanalov in pritisnite OK. Izberite Posodobitev kanalov in sledite navodilom na zaslonu. Posodobitev lahko traja nekaj minut.
4 – Izberite Nastavitve televizorja > Splošne nastavitve > Kopiranje seznama kanalov > Kopiraj v televizor in pritisnite OK. Morda boste pozvani k vnosu kode otroške ključavnice tega televizorja. 5 – Televizor vas obvesti o uspešnem kopiranju seznama kanalov v televizor. Odklopite pomnilniško napravo USB. V televizor, ki je že nastavljen 1 – Preverite nastavitev države televizorja. (Če želite preveriti to nastavitev, pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK.
Frekvenca omrežja Če je način omrežne frekvence nastavljen na možnost Ročno, lahko tukaj vnesete vrednost omrežne frekvence, ki vam jo je dal vaš kabelski operater. Za vnos vrednosti uporabite številske tipke. Pregled frekvenčnega spektra Izberite način za iskanje kanalov. Izberete lahko hitrejše Hitro iskanje in uporabite prednastavljene nastavitve, ki jih uporablja večina kabelskih operaterjev v vaši državi.
Samodejno poveča sliko in zapolni zaslon. Popačenost slike je minimalna, podnapisi ostanejo vidni. Ni primerno za sliko iz računalnika. Pri nekaterih ekstremnih slikovnih formatih so lahko še vedno prisotne črne proge. • Samodejna povečava Samodejno poveča sliko, da čim bolj zapolni zaslon brez popačenja. Vidne so lahko črne proge. Ni primerno za sliko iz računalnika. • Super povečava Odstrani črne robove ob straneh v formatu 4:3. Slika je tako prilagojena zaslonu.
Pregled T.O.P. Če želite odpreti Teletekst T.O.P., pritisnite tipko o OPTIONS (Možnosti) in izberite možnost Pregled T.O.P. Povečaj Če stran teleteksta želite povečati za udobnejše branje, pritisnite tipko o OPTIONS (Možnosti) in izberite možnost Povečaj. Če se želite pomakniti navzdol po strani, pritisnite v ali u. Razkrij Če želite razkriti skrite informacije na strani, pritisnite tipko o OPTIONS (Možnosti) in izberite možnost Razkrij.
Televizor lahko pridobi informacije TV-vodnika za kanale, ki so nameščeni v televizorju (npr. kanale, ki jih gledate prek televizorja). Televizor ne more pridobiti informacij o kanalih, ki jih gledate prek digitalnega sprejemnika. Uporaba TV-vodnika Odpiranje TV-vodnika Odpiranje TV-vodnika Za odpiranje TV-vodnika pritisnite tipko GUIDE (Vodnik). Za zapiranje znova pritisnite tipko GUIDE (Vodnik). Nastavite lahko opomnike, ki vas opozorijo na začetek programa s prikazom sporočila na zaslonu.
Če so nekateri posnetki izginili s seznama posnetkov, so se morda spremenile informacije TV-vodnika (podatki). Posnetki, narejeni z nastavitvijo Iz postaje, postanejo nevidni na seznamu, če nastavitev spremenite na Iz interneta, ali obratno. Televizor je morda samodejno preklopil na Iz interneta. Če želite, da so posnetki na voljo na seznamu posnetkov, preklopite na nastavitev, ki je bila izbrana med snemanjem. 3.
3.6 Podnapisi in jeziki Jezik zvoka Podnapisi Digitalni TV-kanali lahko zvok programa oddajajo v več jezikih. Nastavite lahko glavni in drugi jezik zvoka. Če je zvok v enem od teh dveh jezikov na voljo, televizor preklopi na ta zvok. Če želena jezika zvoka nista na voljo, lahko izberite drug razpoložljivi jezik zvoka. Vklop podnapisov Če želite odpreti meni Podnapisi, pritisnite tipko SUBTITLE (Podnapisi). Podnapise lahko vklopite ali izklopite.
3.7 Časovniki in ura Izklopni časovnik Z izklopnim časovnikom lahko televizor samodejno preklopite v stanje pripravljenosti po prednastavljenem času. Če želite nastaviti izklopni časovnik, pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. Izberite možnost Nastavitve televizorja > Splošne nastavitve > Izklopni časovnik. Z drsnikom lahko nastavite čas na do 180 minut v korakih po 5 minut. Če je izklopni časovnik nastavljen na 0 minut, je izklopljen.
Meni Slika Kontrast osvetlitve ozadja Možnost Kontrast osvetlitve ozadja omogoča prilagoditevkontrasta slike. Če gledate 3D-slike, se ta nastavitev preklopi na Kontrast osvetlitve ozadja 3D. Če želite prilagoditi kontrast ... 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. 2 – Izberite Nastavitve televizorja > Slika > Kontrast osvetlitve ozadja. 3 - Pritisnite x (desno) in prilagodite vrednost s tipko u (navzgor) ali v (navzdol). 4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni.
4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni. Temperatura barve Dinamična osvetlitev ozadja Možnost Dinamična osvetlitev ozadja omogoča nastavitev stopnje, s katero se lahko zmanjša poraba energije, ker se zmanjša svetlost zaslona. To možnost izberite, če želite privarčevati čim več energije ali zagotoviti sliko z največjo svetlostjo. Za nastavitev stopnje ... 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK.
2 – Izberite Nastavitve televizorja > Slika > Napredno > Svetlost. 3 - Pritisnite x (desno) in prilagodite vrednost s tipko u (navzgor) ali v (navzdol). 4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni. Igralna konzola ali računalnik Televizor lahko preklopite na idealno nastavitev slike za igralno konzolo ali računalniški monitor. Nastavitve za možnosti Igralna konzola ali Računalnik se razlikujejo.
Nastavitve zvoka Nizki toni Z možnostjo Nizki toni lahko prilagodite stopnjo nizkih tonov. Za nastavitev stopnje ... 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. 2 – Izberite Nastavitve televizorja > Zvok > Nizki toni. 3 - Pritisnite x (desno) in prilagodite vrednost s tipko u (navzgor) ali v (navzdol). 4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni. Visoki toni Z možnostjo Visoki toni lahko prilagodite stopnjo visokih tonov. Za nastavitev stopnje ...
2 – Izberite Nastavitve televizorja > Zvok > Napredno > Zvočniki televizorja. 3 – Pritisnite x (desno) in izberite Vklop, Izklop, EasyLink ali Samod. vklop EasyLink. 4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni. Če želite preklopiti na zvočnike v meniju Slika in zvok ... 1 – Med gledanjem televizije pritisnite o OPTIONS (Možnosti) in izberite j Slika in zvok. 2 – Izberite možnost Zvočniki in nato TV ali Ojačevalnik (zvočna naprava). 3 – Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni.
Način Ambilight Funkcija Ambilight lahko deluje v načinu Dinamično ali Statično. V načinu Dinamično se delovanje funkcije prilagaja barvam slike na zaslonu. Prilagodite lahko hitrost, s katero se odziva funkcija Ambilight. V načinu Statično funkcija Ambilight deluje z nespremenljivo barvo, ki jo lahko ustvarite sami. Najprej izberite želeni način funkcije Ambilight. Če želite izbrati način funkcije Ambilight ... 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK.
Izberite Nastavitve televizorja > Ambilight > Napredno > Salonsko vzdušje. Izberite barvno shemo, v kateri se vklopi salonska svetloba. 3.11 Univerzalni dostop Vklop Ko je možnost Univerzalni dostop vklopljena, je televizor nastavljen za osebe z okvarami sluha ali vida. Vklop Če med nastavitvijo niste vklopili možnosti Univerzalni dostop, jo lahko vklopite v meniju Nastavitev. Če želite vklopiti možnost Univerzalni dostop, pritisnite h, izberite SNastavitev in pritisnite OK.
4 - Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni. Pisk tipk Pisk tipk se oglasi vsakič, ko pritisnete tipko daljinskega upravljalnika. Glasnost piska je nespremenljiva. Vklop Za vklop možnosti Pisk tipk pritisnite oOPTIONS (Možnosti), izberite možnost Univerzalni dostop in pritisnite OK. Izberite možnost Pisk tipk in izberite Vklop. Če možnost Univerzalni dostop ni navedena v meniju Možnosti, jo vklopite v meniju Nastavitev.
4 Satelitski kanali 1 – Na seznamu kanalov v menijski vrstici izberite t ali Ò, da izberete seznam kanalov TV ali Satelit. 2 – Izberite seznam – Vsi, Priljubljeni, Radio ali Novi. 3 – Izberite kanal na kateremkoli seznamu in pritisnite OK. Televizor bo preklopil na izbrani kanal. 4.1 Gledanje satelitskih kanalov Če želite gledati satelitske kanale, pritisnite h, izberite Satelit in pritisnite OK. Televizor preklopi na satelitski kanal, ki ste ga nazadnje gledali.
Obstajata dva seznama priljubljenih, en za TV-kanale in en za satelitske kanale. 4.4 Zaklepanje satelitskih kanalov Ustvarjanje seznama priljubljenih Če želite ustvariti seznam priljubljenih kanalov ... 1 – Med gledanjem kanala pritisnite L LIST (Seznam), da odprete seznam kanalov. 2 – V menijski vrstici izberite t za TV- ali Ò za satelitske kanale. 3 – Izberite seznam Priljubljeni. 4 – Televizor vas vpraša, ali želite takoj začeti dodajati kanale. Pritisnite OK.
3 – Če je koda že nastavljena, vnesite trenutno kodo otroške ključavnice in nato dvakrat novo kodo. Nova koda je nastavljena. Ste pozabili kodo otroške ključavnice? Če ste pozabili kodo, lahko preglasite trenutno kodo in vnesete novo. 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. 2 – Izberite Nastavitve satelita > Otroška ključavnica > Sprememba kode in pritisnite OK. 3 – Vnesite razveljavitveno kodo 8888. 4 – Vnesite novo kodo otroške ključavnice. Nato jo za potrditev vnesite še enkrat. 4.
6 – Televizor kopira datoteko in vpraša, ali želite takoj zagnati posodobitev kanalov. Izberite Da in pritisnite OK. To lahko traja nekaj minut. Če želite preložiti posodobitev kanalov, jo izvedite pozneje z možnostjo Nastavitev > Iskanje satelita > Posodobitev kanalov. 7 – Ko je posodobitev kanalov končana, bi morali biti manjkajoči kanali spet na svojih nekdanjih položajih na seznamu satelitskih kanalov.
Preuredite lahko samo kanale na seznamu Priljubljeni. Za več informacij o preurejanju satelitskih kanalov pritisnite * LIST (Seznam) in izberite Satelit, preureditev kanalov. 1 – Pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. 2 – Izberite Nastavitve satelita > Namestitev kanala > Samodejna posodobitev kanalov in izberite Izklop. Preimenovanje kanalov Kanale na seznamu kanalov lahko preimenujete.
Če želite vklopiti možnost Gluhi in naglušni, pritisnite tipko oOPTIONS (Možnosti), izberite Univerzalni dostop in pritisnite OK. Izberite možnost Gluhi in naglušni in nato Vklop ter pritisnite OK. Če želite preveriti, ali je na voljo jezik zvoka za gluhe in naglušne, pritisnite oOPTIONS (Možnosti), izberite možnost Jezik zvoka in poiščite jezik zvoka, ki je označen z J. Če možnost Univerzalni dostop ni navedena v meniju Možnosti, jo vklopite v meniju Nastavitev.
• Če televizor najde en satelit, ne more pa najti drugega, obrnite krožnik za nekaj stopinj. Poravnajte krožnik tako, da prejema najmočnejši signal iz prvega satelita. Na zaslonu preverite indikator moči signala prvega satelita. Ko je prvi satelit nastavljen na najmočnejši signal, izberite Ponovno iskanje, da poiščete drugi satelit. • Poskrbite, da so nastavitve nastavljene na Dva satelita.
5 3D 5.1 Kaj potrebujete Ob prvi zaznavi 3D-signala lahko nastavite, kako naj se 3D zažene v prihodnje. Za samodejni preklop na 3D izberite Samodejno. Če želite, da se pred tem prikaže obvestilo, izberite Obvesti. Če želite, da se nikoli ne preklopi na 3D, izberite Brez 3Dtehnologije. Nastavitev lahko spremenite v meniju Nastavitev > Nastavitve televizorja > 3D > Preklopi na 3D. To je televizor Easy 3D.
5.5 Zdravstveno opozorilo • Gledanje 3D-vsebin ni priporočljivo za otroke do 6. leta starosti. • Če ste imeli vi ali je imel kdo od vaših sorodnikov epilepsijo ali napade zaradi občutljivosti na svetlobo, se posvetujte z zdravnikom, preden se izpostavite virom utripajoče svetlobe, hitrim slikovnim zaporedjem ali gledanju 3D-vsebine. • Če začutite težave, nehajte gledati 3D-vsebino in se ne začnite takoj ukvarjati z morebitno nevarnimi dejavnostmi (kot je vožnja avtomobila), dokler simptomi ne izginejo.
6 Smart TV 6.2 Aplikacije Smart TV 6.1 Meni Domov Kaj potrebujete V meniju Domov lahko začnete katerokoli dejavnost televizorja. Da bi lahko uživali v uporabi aplikacij Smart TV, morate televizor priključiti na usmerjevalnik s hitro (širokopasovno) internetno povezavo. Uporabite lahko tudi domače omrežje, ki ima vzpostavljeno povezavo z internetom. Ne potrebujete računalnika. V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte več informacij o možnosti Omrežje.
Začetna stran aplikacije Smart TV Začetna stran aplikacije Smart TV je vaša povezava z internetom. S storitvijo Online TV si lahko izposodite filme, berete časopise, predvajate videoposnetke in poslušate glasbo, poleg tega pa lahko nakupujete prek spleta, odprete stran svojega družabnega omrežja (Facebook, Twitter ...) ali gledate TV-programe, ko vam to najbolj ustreza. To lahko storite tako, da odprete aplikacije – internetne strani, ki so prilagojene televizorju.
Uporaba aplikacij Aplikacija za izposojo videa Za zagon aplikacije morate aplikacijo najprej dodati na svoj seznam aplikacij na začetni strani Smart TV. Aplikacije lahko dodate na seznam iz galerije aplikacij. Z aplikacijami videoteke v storitvi Smart TV si lahko izposodite svoj najljubši film v spletni videoteki. Plačate lahko varno s svojo kreditno kartico. Galerija aplikacij V galeriji aplikacij najdete vse razpoložljive aplikacije.
6.3 Videoposnetki, fotografije ali glasba Z napravo USB ali omrežnim računalnikom Kaj potrebujete Ogledujete si lahko fotografije ali predvajate glasbo in videoposnetke iz povezanega pomnilnika ali trdega diska USB. Če imate računalnik povezan z domačim omrežjem, si lahko ogledate in predvajate datoteke iz računalnika na televizorju. Iz naprave USB Ko je televizor vklopljen, priključite pomnilnik ali trdi disk USB na enega od priključkov USB. Televizor zazna napravo in prikaže seznam vaših datotek.
Če želite videoposnetek previti nazaj ali naprej, pritisnite ! ali ‹. Za pospešitev – 2x, 4x, 8x, 16x, 32x – tipki pritisnite večkrat. Za zaustavitev predvajanja glasbe pritisnite q (Zaustavitev). Če pritisnete L LIST (Seznam) ali b, se predvajanje glasbe nadaljuje. Informacije Če si želite ogledati informacije o pesmi (naslov, izvajalec, trajanje itd.), izberite pesem in pritisnite i INFO (Informacije). Ponovno pritisnite, da skrijete informacije. Možnosti Pritisnite o OPTIONS (Možnosti).
VIDEOPOSNETKI DIVX NA ZAHTEVO: to napravo s potrdilom DivX Certified® morate registrirati, če želite predvajati kupljene videoposnetke DivX na zahtevo (VOD). Registracijsko kodo poiščite v delu DivX VOD v meniju za nastavitev naprave. Več informacij o registraciji izdelka si oglejte na spletnem mestu vod.divx.com. 4 – Na televizorju sprejmite zahtevo za povezavo s televizorjem. Morda boste morali na televizorju vnesti kodo PIN naprave – številke vnesite s številskimi tipkami na daljinskem upravljalniku.
Značilnosti • Tehnologija Miracast v tem televizorju deluje skladno s protokolom HDCP in ne more predvajati plačljive vsebine, zaščitene pred kopiranjem, ki jo pošlje naprava. • Najvišja podprta ločljivost videa je 720p. 6.4 Več prostorov Kaj je funkcija za več prostorov? Da vklopite možnost Vklopi s funkcijo Wi-Fi, pritisnite h, izberite S Nastavitev in pritisnite OK. Izberite možnost Nastavitve omrežja > Vklopi s funkcijo Wi-Fi, izberite Vklop in pritisnite OK.
Ime televizorja Če želite spremeniti ime televizorja, pritisnite h > Nastavitev > Nastavitve omrežja > Omrežno ime televizorja. 6.5 Funkcija Pause TV Začasno prekinjeni TV-program si lahko ogledate pozneje. Začasno prekinite lahko samo digitalne TV-kanale. Če želite prenos shraniti na medpomnilnik, morate priključiti trdi disk USB. Program lahko začasno prekinete za največ 90 minut. V možnosti Pomoč pritisnite * Seznam in si oglejte Trdi disk USB, namestitev za več informacij.
1 – Za nastavitev snemanja pritisnite možnost Vodnik. Na strani TV-vodnika izberite kanal in program, ki ga želite posneti. Vnesete lahko številko kanala in tako izberete kanal s seznama. Pritisnite x (Desno) ali w (Levo), da se pomaknete po programih kanala. Če želite spremeniti datum seznama, pritisnite o OPTIONS (Možnosti) in izberite možnost Izberi dan. Na seznamu izberite želeni dan in pritisnite OK. Če prejemate informacije TV-vodnika prek interneta, lahko dan izberete na vrhu strani in pritisnete OK.
• Snemanje na MyRemote – s pametnim telefonom ali tabličnim računalnikom načrtujte snemanje v TV-vodniku • Wi-Fi Smart Screen – s pametnim telefonom ali tabličnim računalnikom glejte TV-kanale Domače omrežje Aplikacija MyRemote v4.x je na voljo za iPhone, iPad in Android™. Funkcije aplikacije MyRemote se lahko razlikujejo glede na različico in operacijski sistem mobilne naprave. Brezplačno Aplikacijo MyRemote lahko prenesete brezplačno.
3 – Izberite Omrežno ime televizorja in pritisnite OK za prikaz trenutnega imena. Omrežno ime televizorja lahko spremenite s tipkovnico na daljinskem upravljalniku. 4 – Izberite možnost Končano in, ko ste pripravljeni, pritisnite OK. 5 – Pritisnite b, po potrebi večkrat, da zaprete meni. Vklopi s funkcijo Wi-Fi – WoWLAN Ta televizor lahko vklopite s pametnim telefonom ali tabličnim računalnikom tudi, če je v stanju pripravljenosti. Nastavitev Vklopi s funkcijo Wi-Fi (WoWLAN) mora biti nastavljena na Vklop.
1 – Pritisnite belo vrstico na dnu, da odprete seznam naprav, ki so na voljo v omrežju. 2 – Pritisnite napravo na seznamu. Izbira predstavnostne datoteke Nekatere naprave, ki pošiljajo datoteke, jih ponujajo glede na vrsto predstavnosti. Če je tako, lahko izberete vrsto predstavnosti, ki jo iščete - Glasba, Videoposnetki ali Fotografije. 1 – Pritisnite vrsto predstavnosti, ki jo iščete. 2 – Na seznamu pritisnite skladbo, videoposnetek ali fotografijo, ki jo želite predvajati v izbrani napravi.
Gledanje TV-kanala S pritiskanjem gumba Control izberite televizor (ali predvajalnik Philips Blu-ray ali sistem za domači kino), ki ga želite upravljati. Pritisnite ikono naprave, da prikažete njen daljinski upravljalnik. Wi-Fi Smart Screen Kaj potrebujete S funkcijo Wi-Fi smart screen lahko gledate digitalne TV-kanale iz svojega televizorja na pametnem telefonu ali tabličnem računalniku. Če uporabljate operacijski sistem Android, lahko gledate samo nekodirane TV-kanale.
Televizor ali satelit Če imate vgrajen satelitski sprejemnik v svojem televizorju, lahko izberete seznam kanalov Gledanje televizije ali Gledanje satelitske televizije. Gumb prikaže, kateri seznam kanalov je trenutno izbran. Če želite spremeniti trenutni seznam kanalov, se dotaknite gumba ter nato Televizor ali Satelit, da izberete želen seznam kanalov. Če nimate vgrajenega satelitskega sprejemnika, izbirni gumb ni na voljo.
7 Skype 7.1 Kaj je Skype? S storitvijo Skype™ lahko brezplačno opravljate videoklice prek televizorja. Pokličete in vidite lahko prijatelje z vsega sveta. S prijatelji se lahko pogovarjate ter jih hkrati gledate na velikem zaslonu televizorja. Usmerite kamero na mesto, kjer običajno sedite. V nastavitvah Skype lahko preizkusite kamero, preverite njene kote ali nastavite stopnjo povečave. Kamero lahko namestite, kamorkoli želite, vendar priporočamo, naj bo oddaljena od zvočnikov televizorja.
Svoj profil Skype lahko uredite ali dokončate na računalniku. Zaženite Skype na računalniku, vpišite se s svojim imenom Skype in geslom ter odprite profil Skype. Spremenite lahko sliko profila, dodate sporočilo o razpoloženju ali določite nastavitve zasebnosti. – Ne moti Vaši stiki lahko vidijo, da ste vpisani, vendar ne želite, da bi vas motili. Lahko vas pokličejo, na kar vas bo opozoril zvok.
Blokiranje stika Blokirate lahko kateregakoli uporabnika storitve Skype, za katerega boste nedosegljivi. Blokirani stik ne bo mogel stopiti z vami v stik prek storitve Skype. Blokirani stik o tem ne bo obveščen, na njegovem seznamu stikov pa boste vedno prikazani kot nedosegljivi. Na strani ∂ Stiki izberite stik in pritisnite * Blokiraj stik. Če želite opraviti klic brez videa, izberite stik, nato gumb µ Glasovni klic in pritisnite OK.
Prav tako se bodo takoj prikazale nove prošnje za dodajanje stika. Skype med gledanjem izposojenih filmov in uporabo funkcije Pause TV Med gledanjem filma, ki ste si ga izposodili od TV-postaje ali v videoteki, ali med uporabo funkcije Pause TV boste s sprejemom klica Skype prekinili film ali začasno zaustavljen program. Če želite nadaljevati gledanje izposojenega filma, morate ponovno obiskati videoteko ali TV-postajo. Nekatere videoteke in storitve ne omogočajo nadaljevanja filma.
Stanje Dosegljiv Svoje stanje lahko spremenite. Pomaknite se na menijsko vrstico in izberite S Nastavitve, da odprete stran z nastavitvami. Izberite možnost Stanje in nato izberite stanje, ki bo vidno vašim stikom, ko boste vpisani, in pritisnite OK. 7.7 Izpis Pomaknite se na menijsko vrstico in izberite S Nastavitve, da odprete stran z nastavitvami. Izberite Izpis, če želite zapustiti Skype na televizorju. 7.
8 Igre Za igranje igre za dva igralca s tem televizorjem potrebujete opremo za dva igralca z dvema paroma pasivnih 3D-očal – Philips PTA436 (naprodaj ločeno). Prav tako mora biti igralna konzola priključena na vhod HDMI. 8.1 Igranje igre Igranje igre za dva igralca Če priključite igralno konzolo na televizor, lahko igrate igre na televizorju. Če želite igrati igro za dva igralca ... 1 – Pritisnite c SOURCE (Vir), izberite igralno konzolo in pritisnite OK.
9 Specifikacije televizorja 9.1 Specifikacije okolja Varčevanje z energijo Nastavitve za varčevanje z energijo vključujejo nastavitve televizorja, ki so prijazne do okolja. Med gledanjem TV-kanalov pritisnite *, da odprete možnost Okolju prijazne nastavitve. Aktivne nastavitve so označene s fi. Pritisnite * ponovno, da zaprete. Varčevanje z energijo Ta pametna nastavitev sliko in Ambilight prilagodi na idealne energijsko varčne nastavitve.
Pozanimajte se o sistemu zbiranja in ločevanja za odpadne električne in elektronske izdelke na svojem območju. Upoštevajte lokalne predpise in ne odlagajte starih izdelkov z običajnimi gospodinjskimi odpadki. S pravilnim odstranjevanjem starih izdelkov pripomorete k preprečevanju morebitnih negativnih vplivov na okolje in zdravje ljudi. Izdelek vsebuje baterije, za katere evropska Direktiva 2006/66/ES določa, da jih ni dovoljeno odlagati skupaj z običajnimi gospodinjskimi odpadki.
9.6 Večpredstavnost Priključki • USB 2.0 • Ethernet LAN RJ-45 • Wi-Fi 802.11b/g/n (vgrajeno) Podprti sistemi datotek USB • FAT 16, FAT 32, NTFS Formati predvajanja • Vsebniki: 3GP, AVCHD, AVI, DivX®, MPEG-PS, MPEG-TS, MPEG-4, Matroska (MKV), Quicktime (MOV, M4V, M4A), Windows Media (ASF/WMV/WMA) • Video kodeki: DivX®, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, MPEG-4 Part 10 AVC (H264), VC-1, WMV9 • Zvočni kodeki: AAC, HE-AAC (v1/v2), AMR-NB, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MPEG-1/2/2.
10 Programska oprema televizorja 2 – Identifikacija televizorja Pomnilnik USB vstavite v priključek USB televizorja, izberite možnost Začni in pritisnite OK. V pomnilnik USB se zapiše datoteka za identifikacijo televizorja. Različica programske opreme 3 – Prenos programske opreme televizorja Pomnilnik USB vstavite v računalnik. V pomnilniku USB poiščite datoteko update.htm in jo dvokliknite. Kliknite možnost Pošlji ID. Če je nova programska oprema na voljo, prenesite datoteko .zip.
10.
11 11.3 11.1 Če imate težave z uporabo televizorja Philips, lahko uporabite spletno podporo. Izberite jezik in vnesite številko modela izdelka. Podpora Registracija Registrirajte televizor in izkoristite vse ugodnosti, kot so popolna podpora (vključno z datotekami za prenos), prednostni dostop do informacij o novih izdelkih, ekskluzivne ponudbe in popusti, možnost za osvojitev nagrad, sodelujete pa lahko tudi pri posebnih anketah o novih izdelkih. Obiščite spletno stran www.philips.
12 Avtorske pravice in licence 12.1 HDMI HDMI® Pojma HDMI in HDMI High-Definition Multimedia Interface ter logotip HDMI so blagovne znamke ali zaščitene blagovne znamke podjetja HDMI Licensing LLC v ZDA in drugih državah. 12.2 Dolby Dolby® Izdelano z licenco podjetja Dolby Laboratories. Dolby in simbol dvojnega D sta blagovni znamki podjetja Dolby Laboratories. 12.3 Skype Skype™ je blagovna znamka podjetja Skype™ Limited ali njegovih povezanih podjetij. 12.
12.9 Druge blagovne znamke Vse druge registrirane in neregistrirane blagovne znamke so v lasti njihovih lastnikov.
Kazalo 3 3D, 2D v 3D 52 3D, optimalno gledanje 52 3D, čiščenje očal 52 3D-očala, uporaba 52 3D-očala, vrsta 52 A Active Control 19 Ambilight, barva stene 42 Ambilight, dinamična hitrost 42 Ambilight, izklop televizorja 42 Ambilight, namestitev televizorja 6 Ambilight, način 42 Ambilight, nespremenljiva barva 42 Ambilight, svetlost 41 Ambilight, vklop ali izklop"/>lahko 41 Aplikacija MyRemote, Control 65 Aplikacija MyRemote, JointSpace 63 Aplikacija MyRemote, meni 64 Aplikacija MyRemote, omrežje 63 Aplikacij
Kopiranje seznama kanalov 28 Kopiranje seznama kanalov, prenos 28 M Meni Domov 54 Meni Vir 34 Mešana glasnost 43 MHEG 32 Miracast, blokiranje/odblokiranje 59 Miracast, izklop prikaza zaslona naprave 59 Miracast, prikaz zaslona 59 Miracast™ 59 Miška USB 16 Miška, hitrost 16 Miška, priključitev 16 Mono/Stereo 40 Možnosti, na kanalu 25 N Namestitev na steno, VESA 6 Namestitev televizorja 41 Napajalni vhod 6 Način 29 Način 3D, zdravstveno opozorilo 53 Nega zaslona 20 Nizki toni 40 O Odpravljanje artefaktov MPEG
Smart TV, registracija 54 Smart TV, začetna stran 55 Snemanje, kaj potrebujete 61 Snemanje, nastavitev snemanja 61 Snemanje, seznam posnetkov 62 Snemanje, snemanje trenutnega programa 61 Spletna podpora 79 Spletna TV 56 Sporočilo o posodobitvi kanalov 27 Standardna vmesniška reža 12 Stanje 25 Stanje pripravljenosti 21 Starševska ocena 27 Svetlobni senzor 74 Svetlost 38 Zvočni izhod – optični 10 Zvočni komentar 43 Zvočni učinek 43 Zvočniki televizorja 40 Zvočniki/slušalke 43 Č Črne proge 30 T Teletekst 31
Contact information Argentina 0800 444 7749 Buenos Aires 0810 444 7782 België / Belgique 070 700 035 (0,15€/min.) Bosna i Hercegovina 033 941 251 (Lokalni poziv) Brazil 0800 701 0245 Sao Paulo 2938 0245 Italia 0245 28 70 14 (chiamata nazionale) 031 6300042 (Tarif local) Ireland 0818 210 140 (national call) Northern Ireland 0844 338 04 88 (5p/min BT landline) Suisse / Schweiz / Svizzera 0848 000 291 (0,081 CHF/Min.