kasutusjuhend Nõudepesumasin PI1310
progress Sisukord Ohutusinfo Seadme kirjeldus Juhtpaneel Seadme kasutamine Veepehmendaja kasutamine Nõudepesusoola kasutamine Loputusabi kasutamine Söögiriistade ja nõude paigutamine Pesuaine kasutamine 2 3 4 5 5 6 6 7 9 Valige ja käivitage pesuprogramm Pesuprogrammid Puhastus ja hooldus Mida teha, kui...
progress 3 • Enne esimest kasutamist eemaldage kogu pakend. • Elektriühenduse peab teostama kvalifitseeritud ja pädev isik. • Torutöödö peab teostama kvalifitseeritud ja pädev isik. • Ärge muutke spetsifikatsioone ega tehke toote juures muudatusi. Vigastusoht ja masina kahjustamise oht. • Ärge kasutage masinat: – kui toitekaabel või veevoolikud on defektsed, – kui juhtpaneel, tööpind või sokli piirkond on kahjustatud, nii et masina sisemusele on võimalik ligi pääseda.
progress Juhtpaneel 4 1 1 2 3 4 3 2 Programmi nupp Start/tühista nupp Märgutuled Sisse/välja märgutuli Märgutuled Pesu Süttib pesu- või loputusfaasi ajal. Kuivatamine Süttib kuivatusfaasi ajal. Programmi lõpp Süttib, kui pesuprogramm on lõppenud. Lisafunktsioonid: • Veepehmendi tase. • Alarm rikke korral. Sool 1) Süttib, kui on vaja täita soolakonteinerit. Vt alajaotist „Nõudepesumasina soola kasutamine". Pärast dosaatori täitmist võib soola märgutuli mõneks tunniks veel põlema jääda.
progress 5 Seadme kasutamine Vt protseduuri iga etapi kohta vastavaid juhiseid. 1. Kontrollige, kas veepehmendi tase on teie piirkonna vee kareduse jaoks õige. Vajadusel määrake veepehmendi. 2. Täitke soolakonteiner nõudepesumasina soolaga. 3. lisage looputusvahendi jaotajasse loputusvahendit. 4. Asetage köögiriistad ja -nõud nõudepesumasinasse. 5. Määrake nõude tüübile ja määrdumisastmele vastav õige pesuprogramm. 6. Pange pesuaine jagajasse õige kogus pesuainet. 7. Käivitage pesuprogramm.
progress Elektrooniline reguleerimine Veepehmendi on tehasepoolselt määratud tasemele 5. 1. Vajutage ja hoidke all start/tühista nuppu. Keerake programminuppu päripäeva, kuni programminupu esimene pesuprogramm on kohakuti sisse/välja märgutulega. 2. Vabastage start/tühista nupp, kui sisse/ välja märgutuli ja start/tühista märgutuli hakkavad vilkuma. – Samal ajal vilgub lõpu märgutuli, et näidata veepehmendi taset. Näide: 5 vilkumist, paus, 5 vilkumist, paus, jne = tasand 5 3.
progress 7 AX + M 1 2. Täitke loputusvahendi dosaator loputusvahendiga. Tähis "max" näitab maksimumtaset. 4 AX 3 4 M AX + 1 2 3 Reguleerige loputusvahendi doseermist Tehasepoolselt on loputusvahend seatud 3. tasemele. Loputusvahendi kogust on võimalik määrata 1. (madalaim kogus) 4. (kõrgeim kogus) tasemeni. + M 2 1 3. Eemaldage mahaläinud loputusvahend hästiimava lapiga, et järgmise pesuprogrammi käigus ei moodustuks liiga palju vahtu. 4.
progress • Enne söögiriistade ja nõude masinasse panemist toimige järgmiselt: – eemaldage kõik toidujäägid ja kogu praht, – leotage nõudel olevaid kinnipõlenud toidujääke.
progress 9 Ettevaatust Enne ülemise korvi täitmist reguleerige selle kõrgust. Nõude maksimaalne kõrgus Pange taldrikud ainult ülemise korvi tagumisse ossa. Kallutage need ettepoole. ülemises korvis alumises korvis Ülemine positsioon 20 cm 31 cm Alumine positsioon 24 cm 27 cm Ülemise korvi viimiseks ülemisse asendisse toimige järgnevalt: 1. Tõmmake välja eesmiste juhikute stopperid (A). 2. Tõmmake korv välja. Pikkade jalgadega klaasid pange tassiriiulile jalad ülespoole.
progress 2. Täitke pesuaine dosaator ( A) pesuainega. Markeering näitab kogust: 20 = ligikaudu 20 g pesuainet 30 = ligikaudu 30 g pesuainet. 3. Kui kasutate eelpesu faasiga pesuprogrammi, pange rohkem pesuainet eelpesu pesuaine sahtlisse ( B). B A 5. Sulgege pesuaine dosaatori kaas. Vajutage kaant, kuni see asendisse lukustub. Pesuaine tablettide kasutamine Pange pesuaine tablett pesuaine jagajasse ( A). Pesuaine tabletid sisaldavad: • pesuainet, • loputusvahendit, • muid puhastusaineid.
progress 11 Erinevatel pesuainetel on erinev lahustumisaeg. Mõnede pesuaine tabletid ei anna lühikeste pesuprogrammidega pari- maid tulemusi. Et pesuaine täielikult eemaldada, kasutage pesuaine tablettidega pikki pesuprogramme. Valige ja käivitage pesuprogramm Pesuprogrammi määramiseks ja käivitamiseks toimige järgmiselt: 1. Sulgege uks. 2. Keerake programmi nuppu pesuprogrammi määramiseks. Vaadake osa "Pesuprogrammid". – Süttib sisse/välja märgutuli.
progress Määrdumisaste Programm 2) Tavaline määrdumine Nõude tüüp Programmi kirjeldus Eelpesu Põhipesu kuni 50°C Lauanõud ja söö1 keskmine loputus giriistad Viimane loputus Kuivatamine 1) See on sobiv igapäevane programm juhuks, kui masin pole täielikult täidetud. Ideaalne 4-liikmelise pere jaoks, kel on vaja pesta ainult hommiku- ja õhtusöögil kasutatavaid lauanõusid ja söögiriistu. 2) Testprogramm testimisasutustele. Testimisandmete kohta leiate teavet eraldi brošüürist.
progress 13 D 13. Pange alumine korv tagasi. 14. Sulgege uks. Ärge eemaldage pihusti tiivikut. Kui piserdustorude avadesse on kogunenud mustusejääke, eemaldage need hambaorgiga. 8. Puhastage filtreid voolava vee all. 9. Pange lamefilter (C) masina põhja tagasi. Paigaldage lamefilter korrektselt kahe serva alla (D). 10. Pange jämefilter (A) mikrofiltrisse (B) ja lükake filtrid kokku. 11. Pange filtrisüsteem omale kohale. 12.
progress Vale kood ja rike Võimalik põhjus ja lahendus • start/tühista märgutuli vilgub pide- • Kraanikausi äravool on blokeeritud. valt Puhastage kraanikausi äravoolu. • lõpu märgutuli vilgub 2 korda • Vee väljalaskevoolik on valesti ühendatud. Voolik võib olla Nõudepesumasin ei tühjene veest murdunud või muljutud. Veenduge, et ühendus oleks korrektne. • start/tühista märgutuli vilgub pide- • Sulgege veekraan ja pöörduge kohalikku teeninduskeskusvalt se.
progress 15 Paigaldamine Hoiatus Veenduge, et toitepistik ei ole paigaldamise ajal pistikupesas. Tähtis Järgige juuresoleval mallil toodud juhiseid, et: • Masin sisse ehitada. • Paigaldada mööblipaneel. • Ühendada veevarustus ja äravool. Paigaldage masin laua alla (köögi tööpind või kraanikauss). Kui on vajalik remont, peab tehnikul olema masinale lihtne juurde pääseda. Pange masin veekraani ja äravoolu lähedale.
progress 2. Ühendage vee väljalaskevoolik ventileerimisauguga toru külge (minimaalne sisemine läbimõõt 4 cm). Heitvee ühendus peab olema maksimaalselt 60 cm kõrgusel nõudepesumasina põrandast. Veenduge, et väljalaskevoolik poleks murtud või kokku pigistatud, nii tagate probleemivaba vee äravoolu. Eemaldage kraanikausi kork selleks ajaks kui seade vett väljastab, nii väldite vee tagasivoolamist seadmesse. Vooliku kogupikkus koos pikendusega ei tohi ületada 4m.
progress 17 massist komponente tähistavad markeeringud, nt >PE<, >PS<, jne. Palun pange pakkematerjalid õigesse prügikasti. Hoiatus Seadme kõrvaldamiseks toimige järgmiselt: • Tõmmake pistik välja. • Lõigake toitekaabel ja pistik maha ja kõrvaldage need. • Kõrvaldage ukse käepide. Nii ei ole lastel võimalik oma elu ohustades masinasse lõksu jääda.
progress
progress 19
www.progress-hausgeraete.