INLEIDING De SF-2120, SF-2020, SF-2118N en SF-2116 zijn A3-kopieermachines met een kling formaat die aan behoeften van de meeste kanioran voldoen. De 8-2120 en 8 20 2id van 20 A4 koo aid van 20 A4 kopisén per minuut de SF2110N en de SF-2116 kopiëren reep. 18 en 18 kopieën per minuut, De belangrijkste kenmerken zijn: * Ruimtebesparend door vaste glasplaat an papierlade, die aan de voorzijde wordt ingevoerd # Eenvoudige bediening. * Automatische belichtingscontrole, ® Kopiëren in fotofunctie.
LHYLS SNIHOYWHAZHON 30 NVA NIEITIVISNI L3H L8N NIQHOOM Hvvd N33 N STALLENER VAN DE KOPIEERMACHINE EEN PAARWOORDEN M.B.T. HET Indoor een onjuiste installatie kan de kopieermachine worden beschadigd Bij de eerste installatie & wanneer de kopieermachine wordt verplaatst, dient u op het volgende te letten. 1. Controleer of de juiste netspanning wordt gebruikt en of de kopieermachine is geaard. * Voor de gegevens m.b.t..
IR YNs S R i KOPIEERPAPIER Om ruimte te sparen wart de kopieermachine uitgerust met gen verstelbare papierlade diz aan de vcorz de wordt ingevoerd Dee papierladen kunnen esnvo gepoerd voor het \ad en van papier. De baste resul 2 bereikt u met door Sharp geadviseerd papier (zie pagina 30). De papier vullen aanduiding zal gaan branden wanneer erheen kopieerpapier meer in het geselecteerde papierinvoer-station aarwszig is, of wanneer de geselecteerde papierlade niet of niet goed is geïnstalleerd.
1HVIS HANOI NYA NIDIOAIOL L3H HET TOEVOEGEN VAN TONER De toner vereist } indicatie gaat branden wanneer hat loerniveau in de ontwikkelaar-i nheud laag is. Lees aub. beider oin ie bepalen waningsr L worden bijgevuld. Wanneer u kopieert terwi! ce indicatie aan gaat, zuilen de kopie&n langzaam lichter warden tot de kopieermachine stopt en de indicatie begint te knipperen De ., indicatie kan ook gaan knipperen na lange kopieerprocessen of esn donker origineel, zelfs wanneer er nog toner voldoende aanwezig is.
NORMAAL KOPIËREN Zegde aan. e Het duur ongeveer 45 secondair voordat de kopieermagie warm is. Na het opwarmen zal de BEDRIJFSKLAAR indicatie gaan branden, waarmee world aangegeven dat u kunt beginnen met kopiëren Wanneer de kopieermachine al ingeschakeld is en alle indicaties behalve de stroom spaar-indicatie () uit zijn, staat de kopieermachine in de stroomspaarstad, In dit geval dient u de print toets te bedienen. Zie pagina 26, stroomspaarstaden. AUDIT-ACCOUNT-functie (Alleen SF-2120 of 8F-2020): \n deze
Ao NIHIIJON TYYWHON NORMAAL KOPIËREN Door op de ORIGINEEL NAAR KOPIE toets te drukken, kunt u aan twee kanten kopiëren. o ‘ ot Paats het eerste originele document omgekeerd op de glasplaat en sluit het document deksel. Druk op de ORIGINEEL NAAR KOPIE toets om een EVEN GETAL te selecteren {2457), # Het kopiëren van een naven aantal alleen mogelik wanneer van een optionele automatische document invoer of van een automatische document invoer en orkest eenheid kopieert.
ZOOM-FUNCTIE U kunt vergrotingen verkleiningspercentages selecteren m.bv. de AUTO BEELD {AUTO %) toets of handmatig de kopie ratio (1. A ) losten en/of de zoom ) e zoomtuncue maakt het u mog een kopleerpercemage te selecteren tussen 50% en 200% Paats het originele document ocp de glasplaat en sluit het document deksel. e De ORIGINEEL FORMAAT (A=) indicatie voor het herkende formaat gaat branden. # Do SF-2116 beschikt nistover de herkenning van het formaat van het origineel (zie handmatige selectie).
Zorg ervoor dat de gewenste papierlade werd geselecteerd. * Wanneer de automatische papierselectie functie ingeschakeld is, zal het overeenkomstige papierformaat automatisch geselecteerd worden gebaseerd op heetformaat van het origineel en hat geselecteerde kopieerpercentage. Warner er geen kopieerpapier van gewensten formaat geladen is.
KANTLIJNVERSCHUIVING Origineel Kopie t verbrede rand Bij gebruik van de KANTLIUNVERSCHUVING-functie wordt de tekst of het beeld automatisch ongeveer 9 mm meer naar rechts op de kopie afgedrukt. Wanneer er dubbelzijdige kopieën worden gemaakt zal het beeld naar rechts worden verschoven bij het afdrukken van de voorzijde en de tekst of het beeld worden naar links verschoven bij de achterzijde van dubbelzijdige kopieën.
1dS {4oonur eBrewpUEL) W4V TYVIO! R e VAL {handmatige invoer). De papier-invoer-lade wordt gebruikt om transparant papier, doorslagpapier en ander papier voor speciale doeleinden te kapigren. Er kunnen max. 50 bladen standaardpapier ingevoerd worden van A fot A3. OPMERKINGEN: : . De SF-2118N ende SF-2116 zijn niet uitgerust m hand-Anvost-tade, i plaats hiervan hebben. zijn” ek ; ige invoaf voer afzonderh;ke blader, Wanneer. de: bptionels: hand sinvoss-lade (SF-MF15) niet: werd géinstalieerd dlcm g.
Kopieer: aan twee kanten kunnen met deze kopieermachines m.bv. de handinvosriade of de handmatige invoer van afzonderlijke bladen worden gemaakt, afzonderlijke bladen worden gemaakt, Dit is niet van toepassing voor de SF-2120, die over een ingebouwde duplexeenheid beschikt (zie pagina 6). Plaats het eerste originele document omgekeerd op de glasplaat en maak een kopie.
SICOHIHIHUAOA NIF NVA NINIHGHIANO LIHAHNI D NIT NYA NIHIIdON 12 'I Open de voorpiek. Trek de hefboom voor de ontwikkelaar-eenheid naar beneden. Trek de ontwikkelaar-eenheid er langzaam uit totdat deze niet meer verder gaat, Terwijl u deze aan de stopper optilt, houdt u het band vast en verwijdert u de ontwikkelaar -eenheid. * Bewaar de ontwikkelaar-eenheid in zijn opberghok wanneer deze bief in gebruik is installeer de nieuwe ontwikkelaar-eenheid. Schuif de ontwikkelaar-eenheid in de kopieermachine.
AUTOMATISCH AANPASSEN VAN DE BELICHTING Het automatische belichtingsniveau kan aan uw individuele kopieerwensen worden aangepast Toets de AUTO/HANDMATIG/ FOTO (g} iets it om de FOTO ( (5} functie te selsctersn. Houd de AUTO/HANDMATIG/! FOTO (3]} toets ongeveer 5 seconden lang ingedrukt. ® Do FOTO indicatie gaat uit en de AUTO indicatie begint te knipperen. ® Eén of tea balichtingsindicaties gaan branden overeenkomstig het automatische belichtingsniveau dat werd geselsctesrd.
SINAODOV-LIaNyY L e De SF-2120 ende SF-2020 zijn uitgerust met een ingebouwd auditor systeem: Indien de audit-nocount functie van dit konieerannaraat indien de audit-account functie van dit kopiserapparast gebruikt wordt, zal het kopieerapparaat pas functioneren nadat het toegewezen 3-cifferige accountnummer is ingeteerd.
PAPIERSTORING V= TR 3Y Wanneer &r een papierstoring optreedt, zal da kopieermachine stoppen en de papierstoring v/ indicatie za! gaan knipperen Wanners o7 eon papiersioning In de papierlade is para ar bovendien rode papierstoring-indicaties avcrcenkomshg de plaats van de papierstoring. Nadat u het verkeerd ingevoerde papier heeft verwijderd, dient u de voorkisp te openen en weer le sluiter en te controleren of de indicaties uitgegaan zijn.
NIOMIQINANYY Sn.LV.lg NI TFHHIA DNIHOLSHIIdY 48 PAPIERSTORING VERHELPEN 'I Open de voorklep. Druk op de ontgrendelingshefooom om de kopieermachine te openen, VOORZICHTIG Let erop dat U de bovenste eenheid langzaam en voorzichtig opent er laat deze n'et los totdat deze geopenden is. Varwljder het verkeerd ingevoerde papier voorzichtig. & Wanneer het verkeerd ingevoerde papier vastgelopen is in het heter gedeelte dient u de hefboom van de heter een held omhoog te trekken het papier te verwijderen.
OPMERKING papier dat Zich op'e moeilijk vol ! pap “wisrdan aangewezen dient 1 Hat vastgelopen papigruit daze sectorcents varwiideren voordat u ds nndsrfifaande procedure. uuvoerL Wahy 261 Y dfi meldnest kqm blad 'l Trek de duplexedenheld eruit. Til de bovenste en onderste papiergeleiders op en verwijder eventueel vastgelopen papier.
SAILONMN:A N3 NITIAHIANO NVA NIWVN € Document deksel {optioneel in sommige gebieden) Plaats het originele document op de glasplaat en sluit het document deksel voordat u begint te kopiëren. O Glasplaat Paats hierop het te kopiëren document. Q Papier-uitvoeriade Kopieën die kraai zijn worden in de papier-uiivoeriade gedeponeerd. € Handgrepen © Handinvoer geleiders Instellen op de breedte van het kapiserpapier © Handinvoer-lade Speciaal papier (incl..
© SORTEER (il tiens (p. 44) Nadien deze om ds sorteerfunctie te selecteren, wanneer or en optionele sorteerinrichting of sorfeer-nietinrichting werd geïnstalleerd. {sortear-nietinrichting alleen aanwezig op de SF-2120 en $F-2020}. © TWEE PAGINA’S KOPIEER (7 indicatie (p. 8) Gebruik deze o atzonderlike kopieën te maken van twee originelen die zilte aan zijde worden geplaatst. © KANTLIJNVERSCHUIVING (7)) toets en indicatie (p.
Tt o '*gm VIR ity © RANDEN WISSEN (| } toets en indicatie (p. 9} Gebruiken om donkers gSHleden uit hoeken van kopieën te indicaties {p. 13 7o toetsen om het HANDMATIG en het ) belichtingsniveau aan te passen. AUTO PAPIERSELECTIE (AUTO ) indicatie {niet beschikbaar op de SF-2116} Wanneer deze indicatie ingesteld is word! er automatisch papier met het juiste formaat geselecteerd afhankelik van het ‘ornaat van het origineel en de geselecteerde kopieerpercentage. LADESELECTIE toets (p.
GEBRUIKERSPROGRAMMA’S LADESELECTIE Ytoetsinenhouddeze 'I Druk ( lang lang G indicaties knipperen en “~ -7 verschijnt in het display van de kopieerhoeveelheid. Dieialarmmqicatjeg zijn Groen indicaties. s voer een programmanummer mer in m.b.v.. de cijfertoets &y sen. * Het gese\ecteprde program T manummerknippert in heidisplay van de kopieerhoeveeiheid. ® Wanneer er gen fout wordt gemaal in de stappen 2 tot 4 toetst u de wis ([ ¢ ) toets in. Ukeert antedrug naar stap 2.
GEBRUIKERSPROGRAMMA'S 5 Toets de print ({Jl) toets, ® Het nummer aan de fichier kant van het display van de kopieerhoeveetheid gaat continu branden en deingevoerd waarde wordt opgeslagen. Om verder te gaan met de andere programma’s toetst herhaaltune sappen 2tot5 Om de functie te verlaten Goeis! u de LADESELECTIE De instelling voor gebruikersprogramma’s nr. 10 tot 15 varieert afhankelifk van het programmanummer.
GEBRUIKERSPROGRAMMA'S Programma nr. 13: Wissen accountnummer Programma nr. 13 wordt gebruikt om accounts te wissen. Wanneer programma nr, 13 wordt ingevoerd, zal 0" knipparen aan de rechterkant van het display van de kopieerhoeveelheid. & Wanneer er geen accountnummer werd geregistreerd, zal "13E” verschijnen in het display van de kopiesthoeveelheid. Tists toets in. U keert dan terug naar stap 2 op pagina 23, 1. Om ean individueel accountnummer te wissen, druktuop 0 van de cijfertoetsen.
NIUNVLISHBYVASWHCCHLS el De kopissrmachine heeft twee Stroomspaar-staden — de voorverwarm-stand en de stroom-uitschakel-stand.
Een behoorlijk onderhoud is essentie] voor zuivere, scherpe kopieën. Neem a.u.b.. een paar minuten de tijd om uw kopieermachine regelmatig te reinigen. Vrekken op de glaspiraat of document deksel zullen ook worden gekopieerd. Wis de glasplaat en document dek-~ sel schoon met een zachte schone doek. Indien noodzakelijk kunt u de doek vochtig maken met water of een glasreinigingsmiddel. Gebruik geen verdunner, benzine of andere scherpe reinigingsmiddelen.
ANIHOVIN ~HASNHCH 3T LIW NIWFTECHA PROBLEMEN MET DE KOPIEERMACHINE De kopieermachine functioneert niet ® Is de stekker in het stopcontact? Steek de stekker in een geaard stopcontact. = Staat de op ONY? Zet de op ON. Zie pagina 5. De kopieën zjn te donker of te licht & Is de densiteit correct afgesteld? Zie pagina’s 5 en 13. Blanco kopieën. ® Ligt het origineel met de afdrukzijde naar beneden? Lag het origineel met de afdrukzijde naar beneden. De kopieën geven af wanners er var gewreven wordt.
PROBLEMEN MET DE KOPIEERMACHINE Da kopieermachine is aan | ® Verschijn er permanent een [L 4| in raar fotokopieert niet het display van de kopieerhoeveelheid? 1. De optionele sorteerinrichting sluit niet in de kopieermaching ineen. Schuif de sorteerinrichting verder in de kopieermachine om deze correct e laten ineensiuilen. . Het deksel van de niet-senheid van de optionele sorteer-nietseenheid is open, Sluit het deksel van de niet-eenheid.
NORMAAL PAPIER & Automatische invoer vanuit de paperlade # Handinvoer (invoer van afzonderlijke bladen) Formaat: < Formaat: Gewicht: Gewicht: AB papier kan vanuit de handinvoer worden ingevoerd. SPECIAAL PAPIER Speciaal papier moet één voor én worden ingevoerd via de handinvoer. Zie pagina 10 De voegende standaard benodigdheden van deze kopie machine moeten door de gebruiker worden vervangen: kopieerpapier, toner en niet-patronen voor een optionele sorteer-niet-aenheid.
Desktop Droge elektrostatische transfer Bladen, gebonden documenten Aboriginal sites Max. A3 Formaat van het origineel: Max. A2 Min A8 Blanco randen max. 4 mm (Vooren achterkant} Continu kopi}éfen: max. 99 kopieën, aftrekkende teller Kopisetpsrcentage: Variabel: 50% tot 200% in intervallen van 1% {totaal 151 stappen) . Vast ingesteld op 50%, 70%. 81%, 86%, 100%, 115%.
OPTIONELE ACCESSOIRES INHOUD * SYSTEEM CONFIGURATIE SF-2120 en SF-2020 © SYSTEEM CONFIGURATIE SF-2118N en SF-2116 . Pagina ® SF-2120 en SF-2120 AUTOMATISCHE DOCUMENT EENHEID OMKEER EENHEID (SF-AST, # Namen van de onderdelen « Technische gegevens . . ® Hel gebruik van de ADF of RAD . # Verhelpen van papierstoringen . . * SF-2118N en SF-2118 AUTOMATISCHE DOCUMENT INVOER EENHEID {SF-A 15) . + 817) 10-VAKKEN SORTEERNIETINRICHTING(SF SSG)) ® Namen van de onderdelen .
. AUTOMATISCHE (SF-A18)/ AUTOMATISCHE DOCUMENT INVOER EN OMKEER EENHEID automansohe document invoer en omkeer sen kunnen originelen verwerken van A5 tot A3, Wanneer de RAD geïnstalleerd is kunnen tweezijdige originelen automatische gekopieerd worden zonder dat u deze handmatig moet omdraaien. NAMEN VAN DE ONDERDELEN -SF-A1B. Dakeel van de invoertrol Deksel van de invoertrol Originele geleiders .
{5y 4S) JQVHABLY-4S) 4aY ADF (SF-A57) OPMEHKJ OGEN S . & Leraropdatu mei]es anw-paperchips ult de Urxglnelen verwiidext-voordat. de leringen iv'de document: ieder laadt, De' ADF. of RAD kunnen maximaal 50 » Sterk: beschadigde 2035 gevouwen en i gegnfidpapne kaft in:de ADF ‘en' RAD -vastloper, . Hel wordt aanbevolen deze docurfignten vanuit ge glasplaat e pieren en.dg kop‘een als ongmele documenten e gebruiken Stroom toevoer Wanneer de stroomtoevoer is ingesteld m.b.v.. gebruikersprogramma.
ADF (SF-A57) Stel de originele geleiders in ap de breedte van de originelen en plaats de originelen met de e kopiëren zijde naar beneden gericht in de document-invoer-lade. Wanneer het aantal originelen bekend is gebulkt u de ORIGINEEL NAAR KOPIE toets voor hel kiezen van een EVEN GETAL { 248-) of een ONEVEN GETAL (357,) in het ORIGINEEL NAAR KOPIE gedeelte van het bedieningspaneel. Ga vervolgens verder naar stap 3.
y ADF (SF-A57) Stel de originele geleiders n op de breedte van de originelen en plaats de originelen met de te kopiëren zijde naar beneden gericht in de document-invoer-lade. Gebruik de ORIGINEEL NAAR KOPIE toets selecteren. Voer het gewenste aantal kopiesén in. 4 Puk op de print (i) toets.
e AUTOMATISCHE DOCUMENT INVOER EENHEID (SF-A1 5) De ADF {automatische document invoer eenheid) kan 50 originele documenten bevatten voor de automatische invoer. NAMEN VAN DE ONDERDELEN ADF uitvosrADF oatgrenuelingskniop Document invoer indicaties Origineel invoer indicatie Da originelen in de lade worden ingevoerd, & Origineel herinnering Er bevindt zich nog een origineel op de glasplaat Geaccepteerde Gewicht: originelen Capaciteit: Capaciteit: 50 tot 128 grim? Formaat: AS tot A3 max.
UIZHNTI HIOAN] LNFWNOOU SHOSILYWOLNY ied [1:) 4 AUTOMATISCHE DOCUMENT INVOER EENHEID {SF-A15) Selecteer wille andere gewenstekopieerfuncties, stel het aantal kopieën in en druk op de print (_al) toets. ® Om een kopieerraces te annuleren dient u de alles wissen toets te drukken. Het kopiëren zal stoppen.
10-VAKKEN-SORTEERINRICHTING sorteer-nietsinrichting CAPACITEIT VAN DE SORTEERINRICHTING 8 Bovenste vak Bovenste vak 160 bladen in de NON-SORTEER 100 bladen in de NON-SORTEER functie { i ; Sorteervakken Sorteervakken SORTEER functie SORTEER of SORTEER-NIET fu AS, A4, A4R LTS 84, A3 75 GROEPEER functie GROEPEER functie B84, grenzen voor het aantal originelen dat kan worden gebruikt en het aantal kopieën dat voor elk papierformaat kan worden ingesteld is als volgt: Onmin: AG Onmin: A6 B SORTEER | Max.
10-VAKKEN-SORTEERINRICHTING sorteer-nietsinrichting (SF-S54) Toets de SORTEER ("M /t s toets om de gewenste Punctie te selecteren. (De SORTEERNEST (glom) functie kan niet geselecteerd worden bij de SF-S17N.) Om de functie te annuleren, dien u de SORTEER (_lLt / [k ) toets in te drukken totdat de SOF!TEER (i) SORTEER NIET SORTEER EN GROEPEER (1l ) indicaties uit gaan, 8-2120/ SF-2020 SF-2118N SF-21185 worden alle kopieën van hatzefide origineel in hetzelfde vak gedeponeerd. SF-2120/ 8F.
(PSS-S} ONLLHOIUNILIIN H331HO0S NIMHYA-OF 10-VAKKEN sorteer-nietsinrichting De SCRYEER-NIET functie nat kopieën van hat formaat A5, A4, A4R, B4 en A3, Leg de originelen met de bedrukte zijde naar beneden gericht en de hoek die geniet moet worden rechts boven op de glasplaat. Kopieer van de laatste naar de eerste pagina. Wanneer het aantal kopieën dat in elk vak gedepanneerd wordt, meer is dan 30 voor A5, A4, A4R of 15 voor B4 en A3 zal-de-oranje-indicatie van-de sorteer-niet-eenheid gaan branden.
10-VAKKEN sorteer-nietsinrichting (SF-S54) Wanneer de bietpatroon sleg is of wanneer er nietjes klem zitten tijdens de SORTEER-NIET functie, zal de SOHATEER-NIET indicatie gaan krippersn, de storingsindicatie van de sorteerinrichting 2al knipperen en de rode handmatige niet-toets indicatie op de niet-senheid zal gaan branden.
S} ONLLHOIENIEIZLHOS-NINNYA-OL ONILHOIENILIIN-HIILHOS NIHHYA-OL 10-VAKKEN-SORTEERINRICHTING sorteer-nietsinrichting (SF-S54) ® Voor SF-2120 opent u het deksel van de uitvoersector en verwijdert u het vastgelopen papier. Snuit het deksel van de uitvoersector, Schuif de sorteerinrichting terug naar de kopieermachine en bevestig deze op zin plaats. Open &n thuis de voorklep om de 3%, indicatie te annuleren.
PAPIER INVOER EENHEID 250 BLAD (SF-CM16) PAPIER INVOER EENHEID 500 BLAD (SF-CM15) De papier-invoer-eenheden bieden sen vergrote papiercapaciteit voor de kopieermachine en de mogelijkheid tussen verschillende papierformaten te kiezen die ai voor het kopiëren gereed zijn. De SF-CM16 bevat een papierlade voor 250 bladen papier en de SF-CM15 beval twee papierdaden met elk 250 bladen papier. De papierdaden in de papier-invoer-eenheid kan door een optionele papierlade worden vervangen (SF-UB15).
Qv 00§ QIAHNTI HIOANI HIidvd {9LND-4S] AV 062 GIFHNTT HICANI Hidvd PAPIER INVOER EENHEID 250 BLAD INVOER EENHEID 500 BLAD (SF-CM1i5) Tii de papierlade voorzichtig op en trek deze uit de papier-invoer-edenheld. Spreid het papier waaiervormig uit en vul het vervolgens in de papierlade. ® Wanneer u naar cen ander formaat papier wisselt, dient de lade te worden bijgesteld. Zig pagina 4. # Plaats het papier russen de geleiders. # De lade kan tot maximaal 250 bladen papier bevatten.
PAPIERLADE (SF-UB15) De papierladen in de kopieermachine Kunnen warden vervangen door optionele papierladen. Hiertoe dient u de onderstaande procedure op te volgen. De optionele papierlade kan ook in een optionele papierinvoer-aenheid worden toegepast (SF-CM16 of SF-CM15). Om _kepigerpapier in de papierlade te laden. zie pagina 3 HET LADEN VAN KOPIEERPAPIER. Til de papierlade voorzichtigopentrekdeze erulf, tot het niet verder gaat. Til de papierlade voorzichtig op en verwijder deze.