Inhoudsopgave 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. WAARSCHUWINGEN VOOR HET GEBRUIK .......................................... 124 WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID......................... 126 ZORG VOOR HET MILIEU ........................................................................ 128 KEN UW OVEN.......................................................................................... 129 BESCHIKBARE ACCESSOIRES...............................................................
Algemene waarschuwingen 1. WAARSCHUWINGEN VOOR HET GEBRUIK DEZE HANDLEIDING IS EEN INTEGREREND DEEL VAN HET TOESTEL. ZE MOET INTEGER EN BINNEN HANDBEREIK BEWAARD WORDEN VOOR DE VOLLEDIGE GEBRUIKSDUUR VAN HET TOESTEL. DEZE GEBRUIKSAANWIJZING EN ALLE AANWEZIGE AANDUIDINGEN MOETEN AANDACHTIG DOORGELEZEN WORDEN VOORDAT HET TOESTEL IN GEBRUIK WORDT GENOMEN. DE INSTALLATIE MOET UITGEVOERD WORDEN DOOR GEKWALIFICEERD PERSONEEL, EN DOOR DE VAN KRACHT ZIJNDE NORMEN TE RESPECTEREN.
Algemene waarschuwingen TIJDENS HET GEBRUIK VAN HET TOESTEL WORDT DE BINNENKANT ZEER HEET. ER WORDT AANBEVOLEN OM VOOR ELKE HANDELING SPECIALE THERMISCHE HANDSCHOENEN TE DRAGEN. GEBRUIK ABSOLUUT GEEN STALEN SPONZEN OF SCHERPE KRABBERS ZODAT DE VLAKKEN NIET WORDEN BESCHADIGD. GEBRUIK NORMALE EN NIET-SCHURENDE PRODUCTEN, EN EVENTUEEL HOUTEN OF PLASTIC KEUKENGEREI. SPOEL ZORGVULDIG, EN DROOG MET EEN ZACHTE DOEK OF EEN DOEK IN MICROFIBER. VERMIJD DAT ETENSRESTEN OP SUIKERBASIS OPDROGEN IN DE OVEN (BIJV. JAM).
Algemene waarschuwingen 2. WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID RAADPLEEG DE AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATIE VOOR DE VEILIGHEIDSNORMEN VOOR ELEKTRISCHE TOESTELLEN OF TOESTELLEN OP GAS, EN VOOR DE VENTILATIEFUNCTIES. IN HET BELANG VAN UW VEILIGHEID WERD BIJ WET BEPAALD DAT DE INSTALLATIE EN DE ASSISTENTIE VAN ALLE ELEKTRISCHE TOESTELLEN MOET UITGEVOERD WORDEN DOOR GEKWALIFICEERD PERSONEEL, EN DOOR DE VAN KRACHT ZIJNDE NORMEN TE RESPECTEREN. ONZE ERKENDE INSTALLATEURS GARANDEREN HET BESTE RESULTAAT.
Algemene waarschuwingen DIT TOESTEL MAG NIET WORDEN GEBRUIKT DOOR PERSONEN (KINDEREN INBEGREPEN) MET VERMINDERDE FYSISCHE OF PSYCHISCHE VERMOGENS, OF DOOR PERSONEN DIE GEEN ERVARING HEBBEN BIJ HET GEBRUIK VAN ELEKTRISCHE APPARATUUR, TENZIJ DIT GEBEURT ONDER TOEZICHT OF INSTRUCTIE VAN VOLWASSENEN DIE VOOR HUN VEILIGHEID INSTAAN. HOU KINDEREN UIT DE BUURT VAN HET TOESTEL AANGESCHAKELD IS, EN LAAT ZE ER NIET MEE SPELEN. PLAATS GEEN METALEN EN PUNTIGE VOORWERPEN GEREEDSCHAPPEN) IN DE SPLETEN VAN HET TOESTEL.
Warschuwingen voor de afvalverwerking 3. ZORG VOOR HET MILIEU 3.1 Onze zorg voor het milieu Aldus de Richtlijnen 2002/95/EG, 2002/96/EG, 2003/108/EG in verband met de beperking van het gebruik van gevaarlijke stoffen in elektrische en elektronische toestellen, en ook de verwerking van afval. Het symbool van de doorkruiste vuilbak, aangebracht op de apparatuur, duidt aan dat het product op het einde van zijn gebruiksduur gescheiden ingezameld moet worden.
Aanwijzingen voor de gebruiker 4.
Aanwijzingen voor de gebruiker 5. BESCHIKBARE ACCESSOIRES OPMERKING: Op sommige modellen zijn niet alle accessoires aanwezig. Rooster: nuttig voor het plaatsen recipiënten met voedsel in bereiding. van Ovenschaal: nuttig voor het opvangen van vet dat afkomstig is van het voedsel op het rooster erboven. • • 5.1 Verkrijgbare accessoires: Via de Erkende Assistentiecentra kunnen originele bijgeleverde of optionele accessoires besteld worden.
Aanwijzingen voor de gebruiker 6. HET GEBRUIK VAN DE OVEN 6.1 Voordat het toestel gebruikt wordt • Verwijder eventuele etiketten (behalve het plaatje met de technische gegevens) van de schalen, lekbakken of uit de ovenruimte. • Verwijder eventuele beschermende folies van de buiten- en binnenkant van het toestel en van de accessoires, zoals schalen, lekbakken, de pizzaplaat of de bodembedekking.
Aanwijzingen voor de gebruiker 6.2.3 Lamp van de binnenverlichting De ovenlampen gaan aan wanneer eender welke functie wordt geselecteerd of wanneer de functieknop op het symbool 6.3 wordt gedraaid. Algemene waarschuwingen en advies voor het gebruik De deur moet gesloten blijven tijdens de bereiding. Bedek tijdens de bereiding de bodem van de oven niet met aluminiumfolie of dergelijk, en plaats hierop geen pannen of ovenschalen om beschadiging aan het email te vermijden.
Aanwijzingen voor de gebruiker 6.4 Beschrijving van de bedieningen van het frontpaneel Alle bedieningen en controles van het toestel bevinden zich op het frontpaneel DRAAIKNOP KOOKWEKKER Om een bereidingsduur in te stellen, moet de knop in wijzerszin gedraaid worden om de gewenste waarde in minuten te selecteren. Na het einde van de bereidingsduur wordt een geluidssignaal geproduceerd en wordt de bereiding onderbroken.
Aanwijzingen voor de gebruiker FUNCTIEKNOP De keuze van de temperatuur voor de bereiding wordt uitgevoerd door de knop in wijzerszin te draaien tot de gewenste waarde wordt bereikt, tussen 50° en 240°C; de geselecteerde functie is in dit geval de statische functie . U kan, de kleine grill grill of de instellen als u het type van verwarming wenst te wijzigen. (Raadpleeg 7. BEREIDINGEN MET DE OVEN).
Aanwijzingen voor de gebruiker 7. BEREIDINGEN MET DE OVEN STATISCH: De warmte wordt gelijktijdig bovenaan en onderaan afgegeven, en maakt dit systeem geschikt voor het bereiden van speciale types van voedsel. De traditionele bereiding, die ook statisch of warmtestraling wordt genoemd, is geschikt voor het klaarmaken van één gerecht per keer. Het is ideaal voor alle types van gebraden, brood en gevulde taarten, en het is vooral geschikt voor vet vlees zoals gans en eend.
Aanwijzingen voor de gebruiker 7.1 Advies en handigheidjes voor de bereiding 7.1.1 Algemeen advies Algemeen gezien is het niet mogelijk om de bereidingstijden te verkorten door de temperatuur te verhogen (het voedsel zou aan de buitenkant goed gebakken kunnen zijn, maar binnenin minder). Tijdens het bereiden van gebak kan excessief condens op de ruit gevormd worden. Om dit te vermijden, opent u de deur enkele keren zeer voorzichtig tijdens de bereiding. 7.1.
Aanwijzingen voor de gebruiker 7.1.4 Advies voor het ontdooien en het rijzen • • • • • • Er wordt aangeraden om het ingevrozen voedsel in een recipiënt zonder deksel te plaatsen, op het eerste vlak van de oven. Het voedsel moet uit de verpakking ontdooid worden. Plaats het te ontdooien voedsel op homogene wijze, en plaats het niet op elkaar.
Aanwijzingen voor de gebruiker 7.
Aanwijzingen voor de gebruiker POSITIE VAN DE GELEIDER VANAF ONDERAAN TEMPERATUUR °C TIJD IN MINUTEN 1 of 2 220 - 230 40 - 50 1 of 2 220 - 230 40 2 190 - 200 70 - 80 2 190 - 200 70 - 80 2 190 - 200 90 - 100 2 190 - 200 70 - 80 2 190 - 200 110 - 120 2 190 - 200 110 - 120 2 200 - 210 60 - 70 EERSTE ZIJDE TWEEDE ZIJDE 4 - 7-9 5-7 3 - 9 - 11 5-9 3 - 9 - 11 9 - 11 4 - 2-3 2-3 3 - 7-9 5-6 3 - 7-9 5-6 2 170 - 180 35 - 40 139
Aanwijzingen voor de gebruiker GERECHTEN GEWICHT FUNCTIE PIZZA Statisch BROOD Statisch FOCACCIA Statisch GEBAK DONUT Statisch VLAAI Statisch VLAAI Statisch ZANDDEEG Statisch GEVULDE TORTELLINI Statisch TAART "PARADISO" Statisch TAART "PARADISO" Statisch SOEZEN Statisch BISCUIT Statisch RIJSTTAART Statisch RIJSTTAART Statisch BRIOCHE Statisch APPELTAART Statisch 140
Aanwijzingen voor de gebruiker POSITIE VAN DE GELEIDER VANAF ONDERAAN TEMPERATUUR °C TIJD IN MINUTEN 1 240 8 2 190 - 200 30 -35 2 180 - 190 15 -20 2 170 - 180 50 - 55 2 170 - 180 30 - 35 2 180 35 - 40 2 170 - 180 20 - 25 2 180 20 - 25 2 170 - 180 50 - 60 2 180 50 - 60 2 160 - 170 40 - 50 2 160 - 170 45 - 50 2 170 40 - 50 2 180 50 - 60 2 170 25 - 30 3 190 60 141
Aanwijzingen voor de gebruiker 8. REINIGING EN ONDERHOUD GEBRUIK GEEN STOOMSTRAAL OM HET TOESTEL TE REINIGEN. Er wordt aanbevolen om reinigingsproducten van de constructeur te gebruiken. Gebruik op de metalen delen of de delen waarvan het oppervlak met metalen afwerkingen werd behandeld (bijv. elektrolytische oxidaties, vernikkeling, verchroming) geen producten die chloor, ammoniak of bleekmiddel bevatten. 8.
Aanwijzingen voor de gebruiker 8.4 Reiniging van de ruiten van de deur Er wordt aangeraden om deze steeds goed rein te houden. Gebruik absorberend keukenpapier; bij hardnekkig vuil moet u ze reinigen met een vochtige spons en een gewoon reinigingsmiddel. Gebruik geen schurende of bijtende reinigingsmiddelen om de ruiten van de deur te reinigen (bijv. producten in poedervorm, vlekkenmiddelen en metalen sponsjes).
Aanwijzingen voor de gebruiker 9. BUITENGEWOON ONDERHOUD Er kunnen regelmatig kleine ingrepen nodig zijn voor het onderhoud of de vervanging van onderdelen die onderhevig zijn aan slijtage, zoals pakkingen, lampjes enz. Hieronder volgen de specifieke aanwijzingen voor elke ingreep van dit type. Vóór elke handeling waarvoor de delen onder spanning bereikt moeten worden, moet de stroomtoevoer naar het toestel uitgeschakeld worden. 9.
Aanwijzingen voor de gebruiker 9.2 Demontage van de deur 9.2.1 Met pinnen Open de deur volledig. Plaats de twee pinnetjes in de aangeduide gaten van de scharnieren A van de twee tegenstaande scharnieren, en koppel ze vast. Neem de deur aan beide kanten en met beide handen vast, hef ze op aan een hoek van ongeveer 30°, en verwijder ze. Om de deur weer te monteren, moeten de scharnieren in de daarvoor bestemde openingen in de oven geplaatst worden, zodat de gleuven C helemaal op de openingen steunen.
Aanwijzingen voor de gebruiker 9.3 Demontage van de pakking Voor een grondige reiniging van de oven kan u de pakking van de deur verwijderen. Op de vier zijden zijn haken aanwezig die de pakking op de rand van de oven bevestigen. Trek de randen van de pakking naar buiten zodat de haken loskomen. 9.4 Demontage van de interne ruiten Er wordt aangeraden om deze steeds rein te houden. Om de reiniging te vergemakkelijken, kan u de deur verwijderen (raadpleeg 9.
Aanwijzingen voor de gebruiker Verwijdering van de interne ruit: • Verwijder de interne ruit door ze achteraan naar boven te trekken, en volg de beweging die wordt aangeduid door de pijlen (1). • Trek het voorste deel van de ruit daarna omhoog (2). • Op deze manier komen de 4 pinnen, die op de ruit bevestigd zijn, los uit hun zitten op de ovendeur.
Aanwijzingen voor de installateur 10.DE INSTALLATIE VAN HET TOESTEL 10.1 Elektrische aansluiting Het identificatieplaatje met de technische gegevens, het serienummer en de merking is zichtbaar op het toestel aangebracht. Dit plaatje mag nooit verwijderd worden. De aarding moet verplicht aangebracht worden volgens de voorziene veiligheidsnormen van de elektrische installatie.
Aanwijzingen voor de installateur 10.2 Vervanging van de kabel Wanneer de stroomkabel moet vervangen worden, moet de achtercarter verwijderd worden door de schroeven los te draaien zodat het klemmenbord kan bereikt worden. Vervang de kabel. De diameter van de kabel moet minstens 1,5 mm² (3 x 1,5) bedragen (raadpleeg 10.1 Elektrische aansluiting). Controleer of de kabels (oven en eventuele kookplaat) een optimaal traject hebben, zodat eender welk contact met de oven wordt vermeden.
Aanwijzingen voor de installateur 10.3 Plaatsing draagpotten bevestiging Voor een correcte bevestiging van het toestel op het meubel moeten de bijgeleverde draagpotten geplaatst worden (zoals wordt aangeduid op de afbeelding). Bevestig het toestel, na inbouw van het toestel, in het meubel met behulp van de schroeven. Dankzij de draagpot kan de schroef ongeveer 30° geheld worden. Bedek de draagpot met de bijgeleverde dopjes nadat het toestel werd bevestigd.
Aanwijzingen voor de installateur 10.4 Plaatsing van de oven Gebruik de deur niet als hefboom om de oven in het meubel te plaatsen. Oefen niet te veel kracht uit op de geopende deur. Er wordt aangeraden om de oven met twee personen te installeren. De basis waarop de oven steunt, moet compleet zijn zoals wordt aangeduid in de volgende afbeeldingen. Het toestel is bestemd voor inbouw in meubels van eender welk materiaal, op voorwaarde dat het materiaal hittebestendig is.
Aanwijzingen voor de installateur 10.4.1 Plaatsing onder het werkblad 10.4.