Inhoudsopgave 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 Algemene veiligheidswaarschuwingen Aansprakelijkheid van de fabrikant Beoogd gebruik Verwerking Identificatieplaatje Deze gebruiksaanwijzing Wegwijs in de gebruiksaanwijzing 2 Beschrijving 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 Algemene beschrijving Bedieningspaneel Andere onderdelen Beschikbare accessoires Andere houders 3 Gebruik 3.1 3.2 3.3 3.4 3.5 3.6 3.7 3.8 3.
Waarschuwingen 1 Waarschuwingen 1.1 Algemene veiligheidswaarschuwingen Persoonlijk letsel • Het apparaat en de bereikbare delen ervan worden heel warm tijdens het gebruik. Buiten bereik van kinderen houden. • Raak geen verwarmingselementen aan tijdens gebruik van het apparaat. • Houd kinderen jonger dan 8 jaar die niet onder toezicht staan verwijderd van het apparaat. • Laat kinderen niet spelen met het apparaat.
Waarschuwingen Voor dit apparaat • Controleer of het apparaat is uitgeschakeld voordat de lamp wordt vervangen. • Ga niet steunen of zitten op de geopende deur van het apparaat. • Controleer of er geen voorwerpen in de deur vastzitten. 1.
Waarschuwingen • Oude of gebruikte apparaten aan het einde van hun levensduur moeten door de gebruiker worden ingeleverd bij geschikte centra voor de gescheiden inzameling van elektrisch en elektronisch afval, of het overhandigen aan de verkoper wanneer een nieuw gelijkaardig apparaat wordt gekocht. Het apparaat zit verpakt in milieuvriendelijke en recyclebare materialen. • Breng het verpakkingsmateriaal naar de betreffende centra voor afvalverwerking.
Beschrijving 2 Beschrijving NL 2.1 Algemene beschrijving 1 Bedieningspaneel 2 Lamp 3 Pakking 4 Deur 5 Ventilator 6 Stoombak 7 Waterslang 8 Frame voor roosters Niveau van het frame 2.2 Bedieningspaneel 1 Display Aan de hand van het touchscreen display kunt u met het apparaat communiceren. Met een druk op de iconen heeft u toegang tot de beschikbare functies. Het display toont alle functioneringsparameters, zoals: gekozen functie, tijds-/ temperatuurinstellingen of de opgeslagen kookprogramma’s.
Beschrijving 2.3 Andere onderdelen 2.4 Beschikbare accessoires Plaatsbare niveaus Geperforeerde ovenschaal Het apparaat beschikt over niveaus om roosters en ovenschalen op verschillende hoogtes te plaatsen. De plaatsbare hoogtes worden begrepen van laag naar hoog (zie 2.1 Algemene beschrijving). Koelventilator De ventilator koelt de oven en treedt in werking tijdens de bereiding.
Beschrijving Rooster De accessoires van het apparaat die in contact kunnen komen met het voedsel zijn gemaakt van materialen conform de van kracht zijnde wetsbepalingen. Nuttig voor het plaatsen van recipiënten met voedsel in bereiding. NL Deksel stoombak De originele bijgeleverde of optionele accessoires kunnen worden aangevraagd bij erkende servicecentra. Gebruik enkel de originele accessoires van de fabrikant. 2.5 Andere houders Voor het gelijkmatig verdelen van de stoom in de ovenruimte.
Gebruik 3 Gebruik 3.1 Waarschuwingen De temperatuur in de ovenruimte kan tijdens het gebruik hoog oplopen Gevaar op verbranding • Houd de deur dicht tijdens de bereiding. • Bescherm de handen met ovenwanten bij het hanteren van voedsel in de ovenruimte. • Tijdens of na het kookproces de deur van het apparaat voorzichtig openen. • Let op dat stoom op bepaalde temperaturen niet zichtbaar is. • Geen gerechten bereiden die vloeistoffen met een hoog alcoholpercentage bevatten.
Gebruik • Gebruik geen spuitbussen in de nabijheid van het apparaat. • Gebruik of laat geen ontvlambaar materiaal in de nabijheid van het apparaat. • Gebruik voor het bereiden van gerechten geen plastic vaatwerk of houders. • Plaats geen blikken of gesloten houders in de ovenruimte. • Laat het apparaat niet onbewaakt achter tijdens bereidingen waarbij vetten en oliën kunnen vrijkomen. • Verwijder ongebruikte ovenschalen en roosters tijdens de bereiding uit de ovenruimte. 3.
Gebruik Schalen 3.4 Het gebruik van de oven De schaal in de groeven van het rooster zetten. Instelling van de tijd De geperforeerde ovenschaal moet worden aangebracht in de uitsparing in het rooster dat boven de ovenschaal is aangebracht. Op deze manier kunnen de vloeistoffen apart van de bereide gerechten worden opgevangen (configuratie 2 + 1, zie „Tabellen van ingestelde programma’s”). Bij het eerste gebruik of na een stroomonderbreking zal op de display van het apparaat het symbool knipperen.
Gebruik Home screen Raak het display aan op het weergegeven tijdstip. Op het “home screen” van het apparaat kunt u nu de verschillende beschikbare functies kiezen. Instellingen bereidingen met stoom Geen voorwerpen en gerechten op de bodem van de ovenruimte zetten. De bodem van de ovenruimte en de stoombak dienen altijd vrij te zijn. 1. Zet het gerecht in de ovenruimte. 2. Druk op het tijdstip dat op het display weergegeven wordt om het apparaat te activeren. NL 3.
Gebruik 5. Toets de gewenste duur in (bijv. 25 minuten: druk eerst op het hokje van de minuten en druk vervolgens op de cijfers 2 en 5). 6. Druk ter bevestiging op het symbool Vullen van het reservoir • Gebruik vers kraanwater dat niet te kalkhoudend is, onthard water of bronwater zonder koolzuur. • Gebruik geen gedestilleerd water, kraanwater met veel chloor (> 40 mg/l) of andere vloeistoffen. . 7. Vul een houder (bijv. een karaf) met voldoende water voor de duur van de bereiding. 8.
Gebruik 10. Haal de slang uit zijn houder en plaats het uiteinde op de bodem van de houder met water. Het apparaat stopt automatisch de bereiding indien er geen water meer is; er klinkt een geluidssignaal en op het display verschijnt de vraag om het reservoir met water te vullen. NL 12. Aan het einde wordt op het display aangegeven dat de functie bereiding met stoom kan worden gestart. 13. Beweeg de slang om eventueel resterend water te verwijderen. 11.
Gebruik 14. De slang terugplaatsen in zijn houder, de houder met water verwijderen en de deur sluiten. 17. Druk op het symbool om de ingestelde bereidingstemperatuur (bijvoorbeeld 90°C) te bevestigen. Als de deur wordt gesloten, wordt eventueel water dat in de slang is achtergebleven, opgezogen door een automatisch systeem om druppelen te voorkomen. Het display geeft het scherm weer waarop de parameters van de bereiding met stoom kunnen worden ingesteld. 15.
Gebruik Het apparaat wacht het begin van de vertraagde bereidingstijd af. Als een geprogrammeerde bereiding is ingesteld (in dit geval is dit een bereiding die om 13.30 eindigt), zal de bereiding worden gestart op een tijdstip dat afhangt van de ingestelde parameters. Druk het terugkeer-symbool een enkele seconde in om de bereiding op ieder gewenst moment onmiddellijk te onderbreken en naar het hoofdmenu terug te keren.
Gebruik U hoort een geluidssignaal dat aangeeft dat de bereiding automatisch wordt gestart. Geprogrammeerde bereiding wijzigen Als een geprogrammeerde bereiding wordt ingesteld, nadat de duur van de bereiding is gewijzigd, dient de eventuele tijd van het einde bereiding opnieuw te worden ingesteld. 24. Wanneer het apparaat zich in de wachtfase bevindt, moet u op het Wijziging van de ingestelde gegevens symbool selecteren.
Gebruik 26. Bevesting het tijdstip waarop de bereiding moet eindigen met een druk op het symbool . 27. Het apparaat wacht het begin van de vertraagde bereidingstijd af. Het resterende water verwijderen Het wordt aanbevolen om na iedere bereiding het reservoir te legen om eventuele afzetting te voorkomen. 30.
Gebruik 32. We raden aan om de meegeleverde spons in de stoombak te stoppen. Aan het einde van de bereiding wordt op het display het bericht “legen reservoir beëindigd” weergegeven. Houd het terugkeersymbool een enkele seconde lang ingedrukt als u het reservoir niet wilt ledigen. 33. Druk op het symbool om het resterende water uit het reservoir te verwijderen. 34. Bevestig met een druk op “ok”. 35. Wring het overvloedige water in de spons in een aparte bak uit. Opgelet: het water kan erg warm zijn.
Advies voor de bereiding met stoom • Pasta en rijst: als de temperatuur van 100°C is bereikt, is bereidingstijd gelijk aan die van de bereiding op een kookplaat. Stop de pasta of de rijst in een metalen ovenschaal en dek het af met een centimeter water. Voor optimale resultaten tijdens de bereiding van rijst, raden we aan om het deksel of aluminiumfolie op de houder aan te brengen. Dit zorgt ervoor dat de rijst al het water kan opnemen en direct kan worden geserveerd.
Gebruik • Groentesoepen: de bereiding met stoom garandeert veel smaak, terwijl een minimale controle vereist is aangezien de vloeistoffen niet overkoken. Voor een groentesoep met de juiste consistentie raden we aan om eerst de groenten te stomen en vervolgens de bouillon toe te voegen en het gerecht te laten stomen bij een temperatuur van 100°C. De stoomfunctie is ook ideaal voor de bereiding van bouillon. • Soepen: eenvoudig en snel te bereiden. Stop de soep in een metalen ovenschaal.
Gebruik Functies gecombineerde bereiding 5. Druk ter bevestiging op het symbool . 1. Druk op het tijdstip dat op het display weergegeven wordt om het apparaat te activeren. Het apparaat zal de maximaal toegestane bereidingsduur instellen, ook al stelt u een langere bereidingsduur in. 3. Selecteer een gecombineerde functie. Op het display verschijnt de vraag om het reservoir met water te vullen. 4. Toets de gewenste duur in (bijv.
Gebruik Als het vullen van het reservoir beëindigd is, geeft het display het scherm weer waarop de parameters van de gekozen gecombineerde bereiding kunnen worden ingesteld. 6. Druk op de temperatuurwaarde om deze te wijzigen. 7. Stel de waarde van de gewenste temperatuur in met de symbolen en . De minimumtemperatuur die ingesteld kan worden is 50°C. Elke keer dat u op de symbolen en drukt, wijzigt de waarde met 5°C. 344 8.
Gebruik 12. Druk op het symbool en selecteer “delay timer” als u een tijdstip wilt instellen waarop de bereiding moet eindigen. 14. Druk op het symbool om het tijdstip voor het einde van de bereiding (bijvoorbeeld 13:30 uur) te bevestigen. 15. Het apparaat wacht het begin van de vertraagde bereidingstijd af. NL 11. Druk op het symbool om het ingestelde stoompercentage (bijvoorbeeld 50%) te bevestigen.
Gebruik Aan het einde van de voorverwarming heeft de temperatuur het ingestelde maximum niveau bereikt. Een geluidssignaal geeft aan dat het te bereiden gerecht in de ovenruimte kan worden geplaatst. • Druk vervolgens op het symbool de bereiding te starten. Lijst van gecombineerde functies om Stoom + circulatie + ventilator De combinatie tussen ventilator, luchtcirculatie element en stoom is vooral geschikt voor het bereiden van gebraad, kip en ovenproducten zoals gebak en brood.
Gebruik 1. Selecteer de icoon bereidingsfuncties op het “home screen”. 2. Druk op het symbool om het menu met de traditionele functies te openen. 4. Het apparaat start de voorverwarmingsfase op. Op het display worden de gekozen functie, de vooringestelde temperatuur, de huidige tijd en de voortgang tot de bereiking van de temperatuur (voorverwarmfase) weergegeven. 5. Wanneer de oven is voorverwarmd, wordt een geluidssignaal geproduceerd dat aanduidt dat het voedsel in de ovenruimte geplaatst kan worden.
Gebruik Een functie wijzigen tijdens de bereiding 1. Druk op het symbool van de functie om deze te wijzigen. 4. Op het display worden de gekozen functie, de vooringestelde temperatuur, de huidige tijd en de voortgang tot de bereiking van de vooringestelde temperatuur weergegeven. 2. Druk op het symbool om het menu met de traditionele functies te openen. Wijziging van de geprogrammeerde temperatuur 1. Druk op de temperatuurwaarde om deze te wijzigen. 3. Druk op het symbool van de gewenste nieuwe functie.
Gebruik Een functie onderbreken 4. Druk ongeveer 2 seconden lang op het terugkeer-symbool om een bereidingsfunctie te onderbreken. Selecteer de gewenste optie. Druk het terugkeer-symbool een enkele seconde in om de bereiding op ieder gewenst moment onmiddellijk te onderbreken en naar het hoofdmenu terug te keren. Uit veiligheidsoverwegingen is het niet mogelijk om enkel het tijdstip van het einde van de kooktijd in te stellen, zonder dat de tijdsduur ervan wordt ingesteld. .
Gebruik Statisch De warmte wordt gelijktijdig bovenaan en onderaan afgegeven, en maakt dit systeem geschikt voor het bereiden van speciale types van voedsel. De traditionele bereiding, die ook statisch wordt genoemd, is geschikt voor het klaarmaken van één gerecht per keer. Ideaal voor gevulde taarten, brood en stoofgerechten. Ook geschikt voor vet vlees zoals gans en eend.
Gebruik 5. Het aftellen wordt gestart. Timer tijdens de functionering Deze functie zal de bereiding niet onderbreken, maar enkel het geluidssignaal activeren. 1. Druk tijdens een bereidingsfunctie op het symbool . 2. Druk op timer. 6. Wacht tot het geluidssignaal de gebruiker meedeelt dat de tijd is knippert. Schakel het geluidssignaal uit door op het symbool of te drukken. Druk opnieuw op het symbool om een extra timer te selecteren. De duur van de timer loopt van 1 minuut tot 4 uur. 3.
Gebruik Bereiding met tijdinstelling Met bereiding met tijdinstelling wordt de functie bedoeld waarmee u met de bereiding kunt beginnen, en deze na een ingestelde tijd kan doen eindigen. De activering van een bereiding met tijdinstelling annuleert de eventuele timer die eerder werd ingesteld. 1. Druk tijdens een bereidingsfunctie op het symbool . 2. Druk op duur. De duur van de timer loopt van 1 minuut tot 13 uur. 3. Toets de gewenste duur in (bijv.
Gebruik De ingestelde gegevens in de bereiding met tijdinstelling wijzigen 3. Toets het gewenste tijdstip in waarop de bereiding moet eindigen (bijv. 19:30: druk eerst op het hokje van de uren en vervolgens op de cijfers 1 en 9; druk op het hokje van de minuten en vervolgens op de cijfers 3 en 0). Tijdens de bereiding met tijdinstelling kan de ingestelde tijdsduur worden gewijzigd: 1. Druk op het symbool . NL 2. Druk op duur. 3.
Gebruik 7. ... en verricht vervolgens de gekozen functie. Wijziging van de ingestelde gegevens van de geprogrammeerde bereiding Nadat de tijdsduur van de bereiding is gewijzigd, moet het uur van het einde van de kooktijd weer ingesteld worden. 8. Aan het einde van de bereiding wordt op het display het bericht “functie beëindigd” weergegeven. U hoort een geluidssignaal dat u met een druk op het symbool of kunt uitschakelen.
3.5 Advies voor bereidingen Advies voor de bereiding met stoom Om energie te besparen • De bereidingstijden hangen af van de dikte en niet van de hoeveelheid voedsel. Voor de bereiding van een hele broccoli is net zo veel tijd nodig als voor de bereiding van 20 roosjes. Door de hoeveelheid in een braadpan te vergroten neemt de dikte en dus ook de bereidingstijd toe. • Gebruik het liefst een geperforeerde houder, zodat de stoom het voedsel aan alle zijden kan bereiken.
Gebruik Selecteer de icoon speciale functies op het “home screen”. Verwarmen stoom Met deze functie kunnen reeds bereide gerechten die in de koeling of de koelkast geplaatst waren worden opgewarmd. Sabbat bereiding Aan de hand van deze functie kunt u levensmiddelen bereiden volgens de voorschriften die voor de Joodse rustdag gelden. Lijst van speciale functies Timer Deze functie activeert een geluidssignaal als de ingestelde minuten zijn verstreken.
Gebruik 5. Wacht tot het geluidssignaal de gebruiker meedeelt dat de tijd is Timer De duur van de timer loopt van 1 minuut tot 4 uur. verstreken. Het symbool knippert. Schakel het geluidssignaal uit door op het symbool of te drukken. Druk opnieuw op het symbool om een extra timer te selecteren. 1. Selecteer timer in het menu “speciale functies”. 6. Als u het scherm met de instellingen van 2. Toets de gewenste duur in (bijv.
Gebruik 6. Selecteer start om het ontdooien te starten of selecteer wijzigen om de ingestelde parameters verder te wijzigen. Ontdooien op gewicht 1. Plaats het gerecht in het apparaat. 2. Selecteer ontdooien op gewicht in het menu “speciale functies”. 7. Start het ontdooien op gewicht met een 3. Selecteer het te ontdooien type levensmiddel. druk op het symbool . 8. Het ontdooien op gewicht wordt gestart. 4.
Gebruik Ingestelde parameters: Type Gewicht (kg) Tijd Vlees 0.5 01h 45m Vis 0.4 00h 40m Fruit 0.3 00h 45m Brood 0.3 00h 20m 5. Druk opnieuw op het symbool om het ontdooien op tijd te starten. 6. Het ontdooien op tijd wordt gestart. 1. Plaats het gerecht in het apparaat. 2. Selecteer ontdooien op tijd in het menu “speciale functies”. 7. U kunt de duur van het ontdooien verder wijzigen als de functie is gestart (zie „Bereiding met tijdinstelling”).
Gebruik Rijzen Voor het rijzen wordt aanbevolen om onderin de oven een bakje met water te zetten. 1. Plaats het de rijzen deeg op het tweede niveau in het apparaat. 2. Selecteer rijzen in het menu “speciale functies”. 6. Als de functie is gestart kunt u een timer met een tijdsduur van maximaal 4 uur (zie „Timer tijdens de functionering”), een tijdsduur voor het rijzen (zie „Bereiding met tijdinstelling”) of vertraagd rijzen (zie „Delay timer”) instellen.
Gebruik Verwarmen stoom Met deze functie kunnen reeds bereide gerechten die in de koeling of de koelkast geconserveerd waren worden opgewarmd. 1. Plaats het op te warmen gerecht in de ovenruimte. 2. Selecteer verwarmen stoom in het menu “speciale functies”. 3. Druk op het symbool om de bereidingsduur te wijzigen. 4. Start de functie verwarmen stoom op met een druk op . Het apparaat vertoont een bepaald gedrag: • De bereiding kan een onbepaalde tijd duren.
Gebruik 1. Selecteer sabbat in het menu “speciale functies”. Voor de speciale functies Vapor Clean Ontkalken Reinig reservoir raadpleeg het deel „Reiniging en onderhoud” van deze handleiding. 2. Druk op het symbool om de functie Sabbat bereiding te starten, of druk op de waarde om de vooringestelde temperatuur te wijzigen (van 60° naar 100°). 3. Keer aan het einde naar het hoofdmenu terug door het terugkeersymbool ingedrukt te houden.
Gebruik Leeg reservoir 1. Selecteer leeg reservoir in het menu “speciale functies”. 3. Het deksel van de stoombak verwijderen en afdrogen met het bijgeleverde sponsje. NL 2. het apparaat stelt u voor om het water uit het reservoir af te tappen. OPMERKING: Het deksel van de stoombak kan erg heet zijn: draag geschikte bescherming. 4. We raden aan om de meegeleverde spons in de stoombak te stoppen. Houd het terugkeersymbool een enkele seconde lang ingedrukt als u het reservoir niet wilt ledigen. 5.
Gebruik Het resterend water wordt in de stoombak geleegd. Overgebleven water wordt hierdoor verwijderd en de ovenruimte koelt sneller af. Als de hoeveelheid resterend water meer dan 500 ml bedraagt, geschiedt de lediging in de stoombak in twee stappen om het drogen te bespoedigen. Het display geeft “STAP 1“ weer. Aan het einde van deze stap wordt het ledigen gestopt. Druk opnieuw op de bedieningsknop om het ledigen met “STAP 2“ te beëindigen. 3.
Gebruik Een programma starten 1. Selecteer het gewenste gerecht uit het menu “programma’s” met een druk op de symbolen en . Bevestig vervolgens door op de naam van het gerecht te drukken. 4. Wijzig het gewicht van het gerecht met een druk op het symbool . NL 5. Stel met de symbolen en het gewicht (in kilogram) in van het gerecht. 2. Selecteer het subtype gerecht dat u wilt bereiden en druk ter bevestiging op de naam. 6. Druk ter bevestiging op het symbool 3.
Gebruik 9. Als u kiest voor start, zal de bereiding worden opgestart met de instellingen van het programma. Het display toont daarbij de ingestelde parameters. De weergegeven tijd houdt geen rekening met de tijd die voor het opwarmen van de oven nodig is. U kunt de bereidingsparameters op ieder gewenst moment wijzigen, ook als de bereiding al is opgestart. 366 10.
Een programma beëindigen Een programma permanent wijzigen 1. Het apparaat geeft het einde van het programma aan met een geluidssignaal en het knipperende symbool . 1. In het geselecteerde programma, selecteer wijzigen in het menu van het gekozen gerecht. 2. Druk op voor een nieuwe bereiding met de eerder ingestelde parameters (druk tweemaal op dit symbool als het geluidssignaal geactiveerd is). Het apparaat hervat automatisch de bereiding als het nog warm is.
Gebruik • bereidingsfunctie 3. Verricht de gewenste wijzigingen. 4. Sla het programma op met een druk op het symbool . U wordt gevraagd om de gekozen wijzigingen te bevestigen. • duur van de bereiding Het programma wordt niet gewijzigd als u de wijzigingen niet bevestigt. • niveau van het frame • gewicht van het gerecht 368 5. Het display toont een bevestiging als de wijziging is bevestigd.
Gebruik Tabellen van ingestelde programma’s Subtype Behandeling Gewicht (Kg) Functie % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) rood 1 40 2 180 60 medium 1 40 2 180 80 doorbakken 1 40 2 180 90 Varkensribben vers 1 50 2 150 140 Varkenskoteletten vers 1 - 3 250 15 Varkensworst vers 1 - 3 250 12 Varkensspek vers 0.5 - 3 250 7 Kippenborst vers 0.5 100 2+1 100 18 Worstjes voorgekookt 0.
Gebruik VIS Subtype Behandeling Gewicht (Kg) Functie % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) Vis en papillotte vers 0.5 - 1 160 35 Zeebaarsfilet vers 0.5 100 2+1 85 5 Kabeljauwfilet vers 1 100 2+1 100 6 Zalmfilet vers 0.8 100 2+1 100 5 Garnalen vers 1 100 2+1 90 5 Vis (heel) vers 1 70 2+1 200 25 % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) 0.
Gebruik Subtype Behandeling Gewicht (Kg) Functie % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) Tulband/donut vers 1 - 1 160 60 Koekjes/Muffins vers 0.6 - 1 160 18 Soezen/beignets vers 0.5 - 1 180 70 Merengue vers 0.3 - 1 120 90 Confituurtaart vers 0.8 - 1 170 40 Croissant vers 0.6 - 1 160 30 Appelcompote vers 0.5 100 2+1 100 8 Siroop pudding vers 0.2 100 1 100 50 Strudel vers 1 25 1 200 40 Cake vers 1 25 1 165 35 % Stoom Niveau Temp.
Gebruik PIZZA Subtype Dieppan pizza Behandeling Gewicht (Kg) vers Functie 1 % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) - 1 250 9 % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) PASTA/RIJST Subtype Behandeling Gewicht (Kg) Functie Ovenpasta/Lasagne vers 2 - 1 220 40 Paella vers 2 100 2 100 35 Quiche lorraine vers 0.5 - 1 200 40 Soufflé vers 0.5 - 1 180 25 Basmatirijst vers 0.5 100 2+1 100 12 % Stoom Niveau Temp. (°C) Tijd (minuten) BEREIDING LAGE TEMP.
Gebruik 3.8 Eigen programma’s Een recept toevoegen Met dit menu kunt u een eigen programma invoeren aan de hand van door u gekozen parameters. De eerste keer dat u deze functie benut wordt u gevraagd een nieuw recept in te voeren. Als u de recepten heeft ingevoerd, worden ze in het desbetreffende menu weergegeven. 1. Selecteer toevoegen in het menu “eigen programma’s”. Selecteer de icoon eigen programma’s Alle parameters die gewijzigd kunnen worden, zullen geel op het hoofdscherm worden weergegeven.
Gebruik • bereidingsfunctie 3. Verricht de gewenste wijzigingen. 4. Sla het programma op met een druk op het symbool . U wordt gevraagd om de naam van het zojuist gecreëerde recept in te voeren. • duur van de bereiding 5. Voer de naam van het recept in. Het • niveau van het frame teken wist de vorige letter (in het voorbeeld is het recept recept 1 opgeslagen). De naam van het recept kan maximaal 10 tekens, inclusief spaties, lang zijn.
Gebruik De verrichte wijzigingen worden geannuleerd als u echter nee selecteert. Een eigen recept opstarten 1. Selecteer in het menu “eigen programma’s” een eigen recept dat u eerder heeft opgeslagen (in het voorbeeld is dit het recept recept 1). 2. Selecteer start. NL 7. U wordt gevraagd om de gekozen wijzigingen te bevestigen. Selecteer ja als u het recept wilt opslaan. 8. Het display toont een bevestiging als het opslaan van het recept wordt bevestigd. 3.
Gebruik Een eigen recept wijzigen 2. Selecteer annuleren. 1. Selecteer in het menu “eigen programma’s” een eigen recept dat u eerder heeft opgeslagen (in het voorbeeld is dit het recept recept 1). 3. Bevestig dat u het recept wilt wissen. Selecteer ja om het recept definitief te elimineren. 2. Selecteer wijzigen. 3. Herhaal dezelfde stappen, beginnende bij punt 2 van hoofdstuk „Een recept toevoegen”. Een eigen recept wissen 1.
Gebruik Delay timer 4. Druk ter bevestiging op het symbool 1. Selecteer in het menu “eigen programma’s” een eigen recept dat u eerder heeft opgeslagen (in het voorbeeld is dit het recept recept 1). 5. Het apparaat wacht het begin van de vertraagde bereidingstijd af. NL 2. Selecteer delay timer. . 3.9 Instellingen Met dit menu kunt u de configuratie van het product instellen. Selecteer de icoon instellingen op het “home screen”. 3.
Gebruik Taal Klok Hiermee kunt u uit de beschikbare talen de gewenste taal kiezen. 1. Selecteer taal in het menu “instellingen”. 2. Druk op de symbolen en gewenste taal is geselecteerd. 3. Bevestig de gekozen taal. 378 Hiermee kunt u het weergegeven tijdstip wijzigen. 1. Druk op het symbool of en selecteer klok in het menu “instellingen”. tot de 2. Toets de huidige tijd in. 3. Druk ter bevestiging op het symbool .
Gebruik Toetsblokkering Deze functie blokkeert de bedieningen van het apparaat automatisch na een minuut normale werking als de gebruiker geen handelingen verricht. Deze stand deactiveert de verwarmingselementen, terwijl men toch gebruik kan maken van het bedieningspaneel. 1. Druk op het symbool of en selecteer demo stand in het menu “instellingen”. NL 1. Druk op het symbool of en selecteer toetsblokkering in het menu “instellingen”. Demo stand (uitsluitend voor exposanten) 2.
Gebruik Eco-Logic Deze stand beperkt het verbruik van de oven. Ideaal om meerdere huishoudelijke apparaten tegelijkertijd te kunnen gebruiken. Als deze optie is geactiveerd, wordt op het display naast de functie het symbool weergegeven. Geluid Iedere keer dat u op de symbolen op het display drukt laat het apparaat een geluid horen. Met deze instelling kunt u dit deactiveren. 1. Druk op het symbool of selecteer geluid in het menu “instellingen”. en 1.
Gebruik Warmte behouden In deze stand kan het apparaat aan het einde van een bereiding, waarvan de duur is ingesteld, (als deze niet handmatig wordt onderbroken) het zojuist bereide voedsel (op lage temperatuur) warmhouden, zonder dat de organoleptische eigenschappen en de smaak die u tijdens de bereiding heeft verkregen verloren gaan. De functie “warmte behouden” wordt onmiddellijk aan het einde van de bereiding gestart.
Gebruik 2. Bevestig de activering van de stand ecolight door ja te selecteren. Digitale klok Maakt de digitale weergave van de tijd mogelijk. 1. Druk op het symbool of en selecteer digitale klok in het menu “instellingen”. Stel deze stand in op OFF om te voorkomen dat het apparaat de lamp automatisch na een minuut deactiveert. De handmatige in-/uitschakeling is altijd mogelijk. Wanneer mogelijk kunt u met een druk op het symbool de binnenverlichting 2.
Gebruik Hardheid van het water Wanneer het apparaat de fabriek verlaat is het ingesteld op middelmatig hard water (3). Als het water van het waterleidingnet teveel kalk bevat, raden wij aan om onthard water te gebruiken. In deze stand kan de waarde van de hardheid van het water worden ingesteld om het ontkalken te optimaliseren. 1. Druk op het symbool of en selecteer de hardheid van het water in het menu “instellingen”.
Reiniging en onderhoud 4 Reiniging en onderhoud 4.1 Waarschuwingen Incorrect gebruik Beschadiging van de oppervlakken • Reinig het apparaat niet met een stoomreiniger. • Gebruik op de stalen delen of de delen waarvan het oppervlak met metalen afwerkingen werd behandeld (bijv. elektrolytische oxidatie, vernikkeling, verchroming) geen producten die chloor, ammoniak of bleekmiddel bevatten. • Gebruik geen schurende of bijtende middelen op de glazen onderdelen (bijv. poeders, ontvlekkers of metaalsponsjes).
Reiniging en onderhoud 2. Neem de deur aan beide kanten en met beide handen vast, hef ze op met een hoek van ongeveer 30°, en verwijder ze. 4.4 Reiniging van de ruiten van de deur Er wordt aangeraden om ze steeds schoon te houden. Gebruik absorberend keukenpapier. Bij hardnekkig vuil moet u schoonmaken met een vochtige spons en een gewoon reinigingsmiddel. Er wordt aanbevolen om reinigingsproducten van de fabrikant te gebruiken.
Reiniging en onderhoud 4. Trek de tussenruit omhoog. 7. De lijst met rubber A van de tussenruit moet tegen de binnenkant van de buitenruit zijn aangebracht. 5. Maak de buitenruit schoon, evenals de voorheen verwijderde ruiten. Gebruik absorberend keukenpapier. Bij hardnekkig vuil moet een vochtige spons en een neutraal reinigingsmiddel gebruikt worden. 8. Centreer en plaats met lichte druk de 4 pennen in hun houders op de deur. 6. Zet de tussenruit weer op zijn plaats.
Reiniging en onderhoud 4.5 Interne reiniging van de oven Om de oven in goede staat te houden, moet hij na afkoeling regelmatig gereinigd worden. • Verwijder alle verwijderbare delen. • Reinig de ovenroosters met warm water en niet-schurende reinigingsmiddelen; spoel en droog ze daarna. 4.6 Vapor Clean Vapor Clean is een reinigingsprocedure die de verwijdering van vuil vergemakkelijkt. Dankzij deze procedure is het mogelijk om de binnenkant van de oven zeer makkelijk te reinigen.
Reiniging en onderhoud • Sproei met een spray een oplossing van water en afwasmiddel op de binnenzijde van de ovenruimte. Sproei op de zijwanden, de bovenwand, het bodemvlak en de deflector. • Sluit de deur. 1. Selecteer in het menu “speciale functies” de functie Vapor Clean. 2. Op het display verschijnen de tijdsduur en de temperatuur van de reinigingscyclus. Er wordt aanbevolen om maximaal 20 maal te sproeien.
Reiniging en onderhoud 4. Als de temperatuur in de ovenruimte te hoog is, geven een geluidssignaal en een bericht op het display aan dat u moet wachten tot de temperatuur is gedaald. Instelling van de geprogrammeerde functie Vapor Clean Het tijdstip waarop Vapor Clean begint kan net zoals de andere functies worden geprogrammeerd. 1. Selecteer de speciale functie Vapor Clean met een druk op het symbool . NL 3. Druk ter bevestiging op het symbool . De ondersteunde reinigingscyclus wordt gestart. 2.
Reiniging en onderhoud Einde van de reinigingscyclus Vapor Clean 1. Open de deur en verwijder het minst hardnekkige vuil met een microvezeldoek. 2. Gebruik een sponsje met messingdraden voor het hardnekkige vuil. 3. Voor vetresten kunt u een specifiek ovenreinigingsproduct gebruiken. 4. Verwijder het resterende water uit de oven. 5.
Reiniging en onderhoud 3. Circa 250 ml witte azijn in de stoombak gieten zodat ook een deel van de bodem van de oven wordt bedekt. 8. Sluit de deur na het schoonmaken. Wij adviseren om iedere keer dat het display dit aangeeft, te ontkalken om de oven optimaal te laten functioneren. OPMERKING: Het ontkalkingsproces kan 3 achtereenvolgende keren worden geannuleerd. 4. Start de ontkalkingsfunctie door op het te drukken. NL symbool 5. Druk aan het einde van de ontkalking op de toets ok.
Reiniging en onderhoud Handmatig ontkalken Wanneer u eerder een ontkalking wilt uitvoeren, kan de functie handmatig worden uitgevoerd: 1. Selecteer handmatig ontkalken in het menu “speciale functies”. 2. Doorgaan met de procedure zoals in het hoofdstuk „Ontkalken” met afbeeldingen wordt gedemonstreerd, te beginnen met punt 2. Verwijdering van de geleiderframes voor de roosters/ovenschalen Als de geleiderframes worden verwijderd, kan de reiniging van de zijdelen makkelijker uitgevoerd worden.
Reiniging en onderhoud 4.8 Reiniging van het reservoir Om een optimaal functioneren van het apparaat te garanderen, adviseren wij om het reservoir circa iedere 2-3 maanden een keer schoon te maken. 1. Selecteer reinig reservoir in het menu “speciale functies”. 3. Vul een houder (bijv. een karaf) met een mengsel van water en citroenzuur. Wij adviseren om 30g citroenzuur te mengen met anderhalve liter water. 4. Open de deur van het apparaat. 5. Zet de houder op de geopende ovendeur. 6.
Reiniging en onderhoud 7. Druk op het symbool om het reservoir van het apparaat met het mengsel te vullen. 9. De slang terugplaatsen in zijn houder, de houder met water verwijderen en de deur sluiten. Als de deur wordt gesloten, worden eventuele resten van het mengsel die in de slang zijn achtergebleven, opgezogen door een automatisch systeem om druppelen te voorkomen. Het apparaat vult automatisch de hoeveelheid van het mengsel tot het reservoir gevuld is. 10.
Reiniging en onderhoud Het resterend mengsel wordt in de stoombak geleegd. Aangezien van het mengsel meer dan 500 ml is achtergebleven, wordt het mengsel in de stoombak in twee fasen afgevoerd om het drogen ervan te bevorderen. Het display geeft “stap 1 van 2“ weer. Aan het einde van deze stap wordt het ledigen gestopt. Druk opnieuw op de bedieningsknop om het ledigen met “stap 2“ te beëindigen. Aan het einde wordt “reinigingsprocedure reservoir beëindigd“ weergegeven. NL 11.
Reiniging en onderhoud 4.9 Buitengewoon onderhoud 4. Draai de lamp los en verwijder ze. Delen onder elektrische stroom Gevaar voor elektrische schok • Schakel de stroomtoevoer naar het apparaat uit. Vervanging van de lamp voor de binnenverlichting 1. Verwijder alle accessoires uit de oven. 2. Verwijder de geleiderframes voor roosters/ovenschalen. 3. Verwijder de kap van de lamp met gereedschap (bijv. een schroevendraaier). Zorg ervoor dat het email op de wanden van de ovenruimte geen krassen oplopen.
Reiniging en onderhoud Oplossingen voor problemen… NL De display is volledig uitgeschakeld: • Controleer de stroomtoevoer. • Controleer of een eventuele meerpolige schakelaar vóór de stroomtoevoer van de oven zich op “On” bevindt. De oven verwarmt niet: • Controleer of de stand “demo” ingesteld werd (raadpleeg voor meer informatie de paragraaf „Demo stand (uitsluitend voor exposanten)”).
Installatie 5 Installatie 5.1 Elektrische aansluiting Elektrische spanning Gevaar voor elektrische schok • Laat het apparaat aansluiten door gekwalificeerd technisch personeel. • De aarding moet verplicht aangebracht worden volgens de voorziene veiligheidsnormen van de elektrische installatie. • Schakel de stroomtoevoer uit. Algemene informatie Controleer of de kenmerken van het stroomnet overeenstemmen met de gegevens op het identificatieplaatje.
Installatie 5.3 Plaatsing Positie van de voedingskabel Zwaar apparaat Pletgevaar • Plaats het apparaat op het meubel samen met een tweede persoon. Druk op de open deur Gevaar voor beschadiging van het apparaat Warmteontwikkeling tijdens werking van het apparaat Brandgevaar • Controleer of het materiaal van het meubel brandbestendig is. • Controleer of het meubel voorzien is van de vereiste openingen. • Installeer het apparaat niet in een afgesloten nis of in een keukenkastje.
Installatie Draagpotten Afmetingen van het apparaat (mm) Verwijder de doppen van de draagpotten aan de voorzijde van de oven. (vooraanzicht) Plaats het apparaat in het meubel. Bevestig het apparaat aan het meubel met de schroeven. Bedek de draagpotten met de voorheen verwijderde doppen.
Installatie NL Plaatsing onder een werkblad (mm) (zijaanzicht) Ga na of het achterste/onderste deel van het meubel voorzien is van een opening van ongeveer 60 mm.
Installatie Inbouw in een kolom (mm) Ga na of het bovenste/achterste deel van het meubel voorzien is van een opening van ongeveer 35-40 mm diep.