AAn de slAg met t-mobile thuis Handleiding Internet, Interactieve TV en vast Bellen (Entone)
Aan de slag met T-Mobile Thuis Fijn dat je Thuis bent. In deze handleiding lees je hoe je het meeste uit je T-Mobile Thuis abonnement haalt. Zo lees je meer over je internet- en e-mailinstellingen en ontdek je wat je allemaal kunt met je nieuwe afstandsbediening en de Interactieve TV Box. Ook leggen we je uit hoe je je telefooninstellingen aanpast.
INHOUD 4 3 Vast Bellen 28 Interactieve TV Je nieuwe afstandsbediening 6 4 Extra hulp nodig 29 6 Persoonlijke TV-pincode 8 TV kijken 8 Het hoofdmenu 9 De Minigids 10 Hoe gebruik je de Gids? 11 Harddiskrecorder* 12 Opnames inplannen* 13 Opnemen* 14 Je opnames* 16 Kinderslot 18 Je favoriete zenders 20 Gemist 22 Begin gemist 23 Videoshop 24 Instellingen Video en audio 26 1 In
1 Internet ONZE STANDAARD E-MAIL INSTELLINGEN Tijdens de installatie heb je misschien al je T-Mobile Thuis e-mailadres gekoppeld aan je mailprogramma. Heb je dat nog niet gedaan? Dan kun je dat nu alsnog doen. Omdat dit niet voor alle apparaten en e-mailprogramma’s hetzelfde werkt, hebben we een handleiding online gezet. Je vindt ’m op t-mobile.
VERSTUREN VAN E-MAIL (SMTP): Servernaam: mail.t-mobilethuis.nl Poort 25 – Voor het versturen van e-mail mét of zonder wachtwoord (authenticatie). Maximaal 500 geauthentiseerde e-mails per dag. Poort 465 – Voor het versturen van e-mail via een beveiligde verbinding (SSL) mét wachtwoord. Maximaal 500 geauthentiseerde e-mails per dag. Poort 587 – Voor het versturen van e-mail mét of zonder wachtwoord (geauthentiseerd), optioneel met TLS-encryptie. Maximaal 500 geauthentiseerde e-mails per dag.
2 interActieVe tV JE NIEUWE AFSTANDSBEDIENING Tijd om je nieuwe afstandsbediening te leren kennen! 6
1. STB Interactieve TV Box/ TV-ontvanger op standby zetten / weer inschakelen 2. TV TV- toestel op standby zetten/ weer inschakelen (alleen als je afstandsbediening is gekoppeld) 3. Menu Menu openen en sluiten 4. Info Programma-informatie openen en sluiten 5. Exit Alle handelingen sluiten 6. Back Terug naar vorige TV-programma (bij live TV kijken) 7. Guide De Gids openen en sluiten 8. Volume + - Volume harder of zachter zetten 9. CH/PG Van zender wisselen, zappen 10.
PERSOONLIJKE TV-PINCODE Bij T-Mobile Thuis krijg je je persoonlijke TV-klantnummer en TV-pincode voor TV kijken. Deze worden gebruikt om bepaalde zenders af te schermen en om het Kinderslot in te stellen. Je hebt ze ook nodig om te betalen voor films uit onze Videoshop en om je aan te melden voor de TV Anywhere app. Je vindt ze allebei in My T-Mobile Thuis onder Instellingen en dan TV. TV KIJKEN Aan- en uitzetten Als de Interactieve TV Box uit staat, brandt er een rood lampje.
Meer weten over een programma? Als je wat meer wilt weten over een programma, druk je op Meer over de TV programma’s vind je in de Gids: druk op . Druk nog een keer om het venster weer te sluiten. om de Gids te openen. Switchen tussen televisie en radio en kies Live. Selecteer Radio luisteren en druk op . In het menu staat nu TV kijken waar eerst Ga naar Radio luisteren stond. Selecteer TV kijken om terug te gaan naar je televisie.
On Demand Hier vind je alle diensten om zelf te bepalen wat je wanneer ziet, zoals Gemist en Videoshop. Kies Gemist om programma’s terug te kijken van NPO 1, 2, 3, SBS6, SBS9, Veronica, Net5 en FOX Sports 1 Eredivisie (als je FOX Sports Compleet in je pakket hebt). Heb je een Interactieve TV Box met harddisk-recorder, dan staat hier ook Opnames. Instellingen Hier vind je Favorieten, Kinderslot, Video en Audio en Systeeminformatie. Gebruik de navigatieknoppen om van veld naar veld te gaan.
Een opname inplannen kan ook direct vanuit de Mini Gids: druk op Druk op , of 2x op om de opname te bewerken. om de Mini Gids weer af te sluiten. HOE GEBRUIK JE DE GIDS? Als je op drukken en daarna Gids selecteren onder drukt, kom je in het programmaoverzicht. Je kunt ook op Live. De rode verticale balk geeft aan wat er op dit moment wordt uitgezonden. Als je een programma selecteert, wordt dat aangegeven met een randje. Om te zien wat er morgen op TV komt, druk je op .
HARDDISKRECORDER Heb je een Interactieve TV Box met harddiskrecorder? Op de volgende pagina’s leggen we uit hoe je programma’s kunt opnemen om terug te kijken wanneer het jou uitkomt. Heb je geen Interactieve TV Box met harddiskrecorder, ga dan verder op pagina 18. V L VIDEO R AUDIO TO TV IR DIGITAL AUDIO Interactieve TV Box met harddiskrecorder 12 Harddiskrecorder HDMI 10/100 ETHERNET USB 2.
OPNAMES INPLANNEN Alleen met de Interactieve TV Box met harddiskrecorder kun je programma’s opnemen. Om een opname in te plannen open je Gids en selecteer je het programma dat je wilt opnemen. Druk nu op . Er verschijnt een rood opname-icoontje bij het programma. Het programma wordt voor je opgenomen. Je kunt ook een opname inplannen via de programma-informatie: selecteer een programma in de Gids of Mini Gids, druk op of en daarna voor Opnemen. De Gids sluiten Druk op of om de Gids te sluiten.
OPNEMEN Met de Interactieve TV Box met harddiskrecorder kun je tot twee programma’s tegelijk opnemen. Heb je geen Glasvezel Internet abonnement, dan is dit beperkt tot één opname. Opnemen kan op twee manieren • Je kunt een opname starten tijdens het kijken • Je kunt een opname inplannen via de Gids of de Mini Gids Live opname Tijdens het kijken een programma opnemen? Druk dan op . Je krijgt een korte melding dat de opname is gestart.
Wil je de opname herhalen? Selecteer Herhaal en ga met de Druk op om je keuze te bevestigen. |}~ naar links of rechts om je opties te zien. Wil je de herhaalde opname weer uitzetten? Selecteer in het menu On Demand de optie Opnames. Kies hier Gepland en selecteer de opname dat je wilt uitzetten. Selecteer nu Bewerken. Hier kun je de herhaalde opname uitzetten of aanpassen. Twee opnames tegelijk Met een Glasvezel Internet abonnement kun je twee programma’s tegelijk opnemen.
JE OPNAMES Om opnames terug te kijken, druk je op . Kies Live en selecteer Opnames. Je opnames staan in drie categorieën: Nieuw, Opnames en Gepland. • Onder Nieuw staan de nieuwste, nog niet bekeken opnames • Onder Opnames staan alle gemaakte opnames • Onder Gepland staan alle opnames die staan ingepland Opnames bekijken Kies een opname onder Nieuw of Opnames. Druk op om de opname af te spelen of druk op voor de programma-informatie. Vanuit hier kun je op Afspelen drukken om de opname te bekijken.
Opnames vergrendelen In het submenu kun je je opnames ook vergrendelen of verwijderen. Een vergrendelde opname kun je alleen ontgrendelen of afspelen met je TV-pincode. Schijfruimte Onder het submenu binnen Opnames of Gepland zien je hoeveel schijfruimte er nog over is. Opnames filteren Wil je de opnames filteren op genre? Kies dan links in het submenu onder Opnames voor Filter, selecteer een genre en druk op . Je ziet nu alleen de opnames uit dit genre.
KINDERSLOT Als je niet wilt dat kinderen bepaalde programma’s zien, kun je zenders blokkeren met het Kinderslot. Ga naar Instellingen en kies Kinderslot. Je kunt nu met je TV-pincode zenders blokkeren. Je TV-pincode staat in de bevestigingsbrief die je van ons hebt gekregen en in My T-Mobile Thuis onder Instellingen en dan TV. Druk op om een geselecteerde zender te blokkeren of weer vrij te geven. Een geblokkeerde zender gaat op zwart. In de Gids en Mini Gids zie je voor de naam van de zender.
Een blokkade tijdelijk opheffen Als je tijdelijk een geblokkeerde zender wil vrijgeven, selecteer je de geblokkeerde zender en druk je op . Voer nu je TV-pincode in. Je kunt ook in het menu Instellingen onder Kinderslot kiezen voor de optie Alle zenders vrijgeven. Deze knop verandert dan automatisch in Opnieuw vergrendelen. Als je de zenders niet meteen opnieuw vergrendelt, worden ze tijdelijk vrijgegeven voor de periode die is ingesteld onder Geavanceerd. Die periode kun je zelf instellen.
JE FAVORIETE ZENDERS Zijn er zenders waar je vaak naar kijkt? Dan is het handig om de Gids en Mini Gids aan te passen, zodat het meteen een overzicht van je favoriete zenders ziet. Ga naar Instellingen en kies Favorieten. Standaard is hier de optie Alle zenders aangevinkt. Favorieten instellen Kies Favorieten 1 of één van de andere lijsten in het menu en klik op . In het overzicht zie je de zenders die zijn toegevoegd aan de lijst. Nog geen zenders toegevoegd? Dan gaan we dat nu doen.
Activeer je lijst Selecteer Activeer Favorieten 1 om de lijst te activeren. Je kunt dit altijd weer terugdraaien door Deactiveer Favorieten 1 te selecteren. Je kunt maximaal vijf verschillende lijsten samenstellen. Pas de volgorde aan Vind je het handig om de meestbekeken zenders bovenaan te zetten of heb je de zenders liever per omroep op een rijtje? Kies Wijzig volgorde en dan . Selecteer de zender die je wilt verplaatsen en druk weer op .
GEMIST Heb je een programma gemist en ben je ook vergeten het op te nemen? Met Gemist kun je het zo terugkijken. Ga naar On Demand en selecteer Gemist. Kies de zendergroep waarop het programma te zien was, bijvoorbeeld NPO of SBS. Nu kun je zoeken op dag, genre of op alfabet. Heb je het programma gevonden, dan zie je hier de beschikbare afleveringen en informatie over het programma. Druk op om de gekozen aflevering te bekijken. Je kunt gewoon of pauzeren, vooruit- en terugspoelen.
BEGIN GEMIST Nog een extra rondje door het park? Of lekker lang in bad liggen? Waarom niet. Met Begin Gemist kun je programma’s waar je middenin valt, gewoon vanaf het begin bekijken. Zolang het programma nog bezig is, kun je teruggaan naar het begin van het programma, om het daarna in alle rust uit te kijken. Of het nu vijf minuten bezig is, of nog maar vijf minuten duurt. Programma’s met Begin Gemist herken je aan dit teken de Gids en Mini Gids. Druk op van je afstandsbediening en start bij het begin. .
VIDEOSHOP In onze Videoshop huur je de nieuwste films en series zonder reclame. Ga naar On Demand en dan naar Videoshop. Je ziet nu de populairste films op dit moment. Even verder zoeken? Bekijk de verschillende genres of gebruik zoekfunctie om die ene film of serie te vinden. Een film huren Film gevonden? Bevestig je keuze met . Je ziet nu meer informatie over de film en kunt meteen de trailer bekijken of de film in Favorieten zetten. Wil je de film huren, selecteer dan Huur en voer je TV-pincode in.
Een serie huren Dit werkt bijna hetzelfde als het huren van een film. Alleen kies je nu welke aflevering je wilt zien. Selecteer de aflevering die je wil zien, en voer je TV-pincode in. Zit je lekker achterover? De serie begint meteen. Films of series terugkijken Gehuurde films en afleveringen van series komen in de map Gehuurd te staan. Je ziet hier hoe lang je de tijd hebt om ze te bekijken. Dit is meestal 24 of 48 uur. Je kunt de film afspelen door op of te drukken.
INSTELLINGEN VIDEO EN AUDIO Om alles uit je interactieve TV te halen, kun je zelf de video- en audio-instellingen aanpassen. Ga naar Instellingen en kies Video en audio. Gebruik de navigatiepijlen om aan te geven wat je wilt aanpassen. Druk op om de aanpassing te bevestigen. |}~ Taal en ondertiteling Je kunt standaard ondertiteling instellen. Als een zenders dat aanbiedt, worden de programma’s automatisch ondertiteld.
Gids instellingen Met Gids tijdvak kun je instellen hoe ver de Gids vooruit kijkt. Hoe groter het tijdvak, hoe meer programma’s je ziet. Daarnaast kun je met Weergave Mini Gids aangeven hoe lang de zenderinformatie in beeld staat als je van zender wisselt of de Mini Gids opent. Beeld- en geluidsinstellingen Je kunt hier de scherminstellingen aanpassen en de beeldverhouding instellen die het beste bij je TV past. Bij Audio uitgang kun je aangeven welk type audio je wilt gebruiken.
3 Vast Bellen Via My T-Mobile Thuis kun je al je instellingen eenvoudig inzien en aanpassen. Hier leggen we alvast de twee belangrijkste opties uit: doorschakelen naar een ander nummer en het instellen van je voicemail. Schakel je nummer door via 1233 Als je belt met 1233, kom je in het hoofdmenu. Toets ‘1’ Toets ‘2’ Toets ‘3’ Toets ‘4’ Toets ‘0’ als je telefoon al is doorgeschakeld en je dit wilt opheffen. om je telefoon door te schakelen.
4 Extra hulp nodig Zit je met een probleem? Kijk dan eerst even of je het kunt oplossen met onderstaande antwoorden. Lukt dat niet, dan vind je antwoord op een hoop vragen op t-mobile.nl/thuis/klantenservice Heb je problemen met je Interactieve TV Box en bel je onze Klantenservice met een vraag? Dan kan het zijn dat we je TV-klantnummer of je MAC adres nodig hebben om je te helpen. Deze vind je onder Instellingen en Systeeminformatie. Kijk in de lijst bij Klantnr of MAC.
Ik krijg een melding bij het opstartscherm: Waiting for network De ethernetkabel is niet aangesloten op de Interactieve TV Box. Check of de ethernetkabel goed in de Interactieve TV Box en het modem zit. Als de kabel goed is aangesloten, knippert er een groen lampje bij de ethernetpoort. Is de ethernetkabel weer goed aangesloten? Haal dan even de Interactieve TV Box uit het stopcontact om de Box te herstarten.
Wanneer ik naar een zender zap, krijg ik de melding ‘Dit kanaal is geblokkeerd met het kinderslot’. Hoe kan dit? Je zender is geblokkeerd met het Kinderslot. Misschien was je dat vergeten of heeft iemand anders dit zo ingesteld. Wil je de blokkering volledig of tijdelijk opheffen? Ga dan naar Kinderslot. Voer hier je TV-pincode in om de blokkering op te heffen. Hoe dat moet staat op pagina 19. Mijn Interactieve TV Box is vastgelopen.
heb je VrAgen? T-Mobile Klantenservice •Postbus 1056 •2400 BB Alphen aan den Rijn •Telefoon: 0800 0092 (gratis) •Internet: t-mobile.nl/thuis/klantenservice Heb je een vraag voor ons of andere klanten? Ga dan naar het T-Mobile Forum. Like ons op Facebook om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwtjes en acties. 800145 Handleiding DSL Glasvezel Gebruik Internet TV & Bellen (Entone) - Februari 2017 @tmobile_webcare facebook.com/tmobilenl forum.t-mobile.nl Druk- en zetfouten voorbehouden.