EXCITE Recline Gebruikershandleiding
Inhoud Identificatie van de constructeur en van het toestel.................................. 3 Beschrijving van het toestel....................................................................... 5 Technische gegevens............................................................................... 16 Accessoires ............................................................................................. 18 Veiligheidsvoorzieningen en -labels.........................................................
Identificatie van de constructeur en van het toestel B A I C C H D E A - Naam en adres van de constructeur B - Beschrijving van het product C - Elektrische kenmerken en soort zekering (bij de uitvoeringen 700 en 500) D - Klasse waartoe het toestel behoort E - Markering van conformiteit aan de EG normen 6 F F G F - Dit symbool verwijst naar de gebruikershandleiding G - Serienummer en productiedatum H - Marktering van conformiteit voor de Verenigde Staten en Canada I - Productcode De in de afbeeldi
Identificatie van de constructeur en van het toestel De toestellen met de codes DAD5M..., DAD7M..., DAD2M..., DAD3M... zijn bestemd voor medisch gebruik en zijn ontworpen en gemaakt voor gebruik in poliklinieken, ziekenhuizen, klinieken en sportcentra. Het toestel wordt gebruikt voor therapeutische doeleinden en voor het herstellen van spieren. De toestellen met de codes DAD5M..., DAD7M..., DAD2M..., DAD3M...
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Bedieningspaneel: hiermee kunnen alle mogelijke functies beheerd worden, van de instelling van de oefenprogramma’s tot de weergave van de meldingen en de gegevens over de oefening.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Stuur: de gebruiker kan gemakkelijker op en van het toestel stappen door deze stuur vast te pakken.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Zadel: voorzien van een handige rugleuning voor een gemakkelijke ruggensteun.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Voetpedalen: zijn voorzien van afstelbare banden om de voeten meer steun te geven.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Basissteunen: dragen het frame en de bijbehorende componenten van het toestel.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Zijhandgrepen: kunnen tijdens de oefening worden vastgepakt voor een betere houding. Bij de uitvoeringen 700 en 700 SP zijn er sensoren aangebracht om de hartfrequentie te meten (handsensor) en Fast Track Control voor het wijzigen van de moeilijkheidsgraad.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Zijhandgrepen: kunnen tijdens de oefening worden vastgepakt voor een betere houding. Bij de uitvoeringen 700 en 700 SP zijn er sensoren aangebracht om de hartfrequentie te meten (handsensor) en Fast Track Control voor het wijzigen van de moeilijkheidsgraad.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Zijhandgrepen: kunnen tijdens de oefening worden vastgepakt voor een betere houding. Bij de uitvoeringen 700 en 700 SP zijn er sensoren aangebracht om de hartfrequentie te meten (handsensor) en Fast Track Control voor het wijzigen van de moeilijkheidsgraad.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Boekensteun: hierop kunnen voor het lezen tijdschriften of boeken worden geplaatst.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer Schap: om een drinkfles of ander nuttig voorwerp tijdens de training op te zetten.
Beschrijving van het toestel Bedieningspaneel Stuur Zadel Voetpedalen Basissteunen Zijhandgrepen Sensoren Fast Track Control Boekensteun Schap TGS-lezer TGS-lezer: voor de TGS-sleutel (optioneel).
Technische gegevens Recline 500 en 700 Elektrische voeding Stroomafname Zekeringen Gewicht van het toestel Maximumgewicht van gebruiker Tijd Afstand Remvermogen Beschermingsgraad Elektrische isolatieklasse Merken en certificaties Recline 500 SP en 700 SP Gewicht van het toestel Maximumgewicht van gebruiker Tijd Afstand Remvermogen Beschermingsgraad Elektrische isolatieklasse Merken en certificaties (*) 100÷240 Vac 50/60 Hz 100 VA max (160 VA max met Unity) 2 x 3.
Technische gegevens 1600 mm (63") 600 mm (24") 1294 mm (51") Recline Excite 17
Accessoires Bij de toestel horen: A Sleutelbos A B Handleiding voor gebruik en onderhoud B C Garantiebewijs D CEE netsnoer met stekker type SH (bij de uitvoeringen 700 en 500) E Twee extra zekeringen (2 x 3.
Veiligheidsvoorzieningen en -labels A B C A Vaste beschermingen: sluiten de toegang naar het interne gedeelte af. B Hoofdschakelaar: schakelt de stroomtoevoer naar het toestel in of uit (bij de uitvoeringen 700 en 500). C Zekeringen: beschermen de elektrische delen van het toestel (bij de uitvoeringen 700 en 500). Wanneer de stroom een te hoge waarde bereikt, smelten de zekeringen en verhinderen op deze manier dat de inwendige elektronica van het toestel een beschadiging oploopt.
Veiligheidsvoorzieningen en -labels Waarschuwingen Aanbevolen wordt aandacht te schenken aan de zelfklevende etiketten die op het toestel zijn aangebracht, omdat deze op mogelijke risico’s en gevaren wijzen. Bij de uitvoeringen 700 en 500: E E Het etiket op het frame onder het bedieningspaneel bevat de elektrische kenmerken. F Het etiket dat in de buurt van de hoofdschakelaar kan worden aangebracht geeft aanwijzingen ten behoeve van de veiligheid aan.
Installatieruimte De omgeving waarin de oefeningen worden uitgevoerd, moet aan enkele specifieke voorwaarden voldoen wil de activiteit op Recline voor personen aangenaam, nuttig en veilig zijn; in het bijzonder wordt aanbevolen om bij de keuze van de installatieplaats van het toestel eerst te controleren of de volgende voorwaarden aanwezig zijn: - temperatuur tussen +10°C en +25°C; - voldoende luchtverversing om tijdens de oefeningen een vochtigheidsgraad van 20% tot 90% te waarborgen; - voldoende verl
Uitpakken Afhankelijk van het land van bestemming is het mogelijk dat het toestel gedeeltelijk gedemonteerd geleverd wordt en verpakt is in een kartonnen doos, die op een pallet is bevestigd; ofwel dat het toestel al volledig gemonteerd is en, verpakt in transparante plastic folie, op een pallet is bevestigd. Het verpakte materiaal kan met normale hefmiddelen worden opgetild en getransporteerd; de relatieve instructies bevinden zich op de verpakking.
Verplaatsing van het toestel Om het toestel van de pallet af op de vloer te zetten deze optillen op de wijze die in de afbeelding is aangegeven en vervolgens van de pallet af op de vloer laten glijden. Voor deze handeling zijn minstens twee personen nodig. Waarschuwingen Ga zeer voorzichtig te werk omdat het toestel tijdens het verplaatsen wellicht zijn stabiliteit kan verliezen. Het toestel is uitgerust met vaste voorwielen.
Recht zetten van het toestel De stand van het toestel kan met de voetjes aan voor-en achterzijde worden bijgesteld: - draai de borgmoer (B) los en schroef de voetjes (A) vaster of losser, totdat het frame stabiel staat; - draai na de afstelling de borgmoer (B) aan.
Elektrische aansluiting (uitvoeringen 700 en 500) Verzeker u ervan dat de kenmerken van de elektrische installatie voldoen aan de wettelijke voorschriften, voordat u het toestel op het elektriciteitsnet aansluit. Controleer de kenmerken van de hoofdstroomvoorziening op het etiket op het onderstel onder het bedieningspaneel. Gevaar De wandcontactdoos moet zich op een plaats bevinden waar de stekker er gemakkelijk ingestoken en uitgehaald kan worden, zonder dat er gevaarlijke situaties ontstaan.
Elektrische aansluiting (uitvoeringen 700 en 500) Gevaar Het stopcontact moet geaard zijn . Indien dit niet het geval is, moet het stopcontact door gespecialiseerd personeel geaard worden voordat het toestel op de elektriciteit wordt aangesloten. Het toestel moet geaard worden. In het geval dat het toestel niet goed werkt of defect is, zorgt de aarding voor een traject met minimale weerstand naar de elektrische stroom, en vermindert zo het risico op elektrische schokken.
Aansluiting op een ander apparaat Het toestel kan op een audio/video-ontvangstsysteem aangesloten worden van het type Cardio Theater. Als het toestel geen tv heeft kan het bovendien aangesloten worden op een netwerk van systemen die compatibel zijn met CSAFE. Waarschuwingen De aangesloten apparaten moeten overeenkomstig de internationale wet- en regelgeving zijn. Toestellen met de code DAD5M..., DAD7M..., DAD2M..., DAD3M...
Aansluiting op een ander apparaat Als het toestel is uitgerust met TV, de antennekabel aansluiten op het toestel en het stopcontact. Gebruik voor de aansluiting een coaxiale RF-kabel met een connector van het type F voor het toestel. De wandcontactdoos voor de antennekabel moet op een plaats zitten waar de stekker er gemakkelijk ingestoken en uitgehaald kan worden. Naast de antenneaansluiting bevindt zich ook een netwerkaansluiting voor aansluiting op het ethernet.
Gewoon onderhoud Het is een goede gewoonte om het toestel steeds schoon en stofvrij te houden en om de gebruikelijke hygiënisch-sanitaire voorschriften in acht te nemen, vooral omdat het toestel in een sportcentrum door meerdere personen wordt gebruikt.
Gewoon onderhoud Gevaar De periodieke onderhoudsbeurten, afstellingen en smeringen moeten door de Technische Assistentiedienst van Technogym worden uitgevoerd. Voor iedere verrichting is het noodzakelijk dat het toestel wordt uitgeschakeld door de schakelaar in de stand 0 te zetten en dat de netstekker uit het stopcontact wordt gehaald. Controleer om de zes maanden of de aandrijfriem niet slipt en of de speling van de voetpedalen in orde is.
Vervangen van de zekeringen (uitvoeringen 700 en 500) Gevaar Vóór het vervangen is het nodig het toestel uit te schakelen door de schakelaar in positie 0 te plaatsen en de stekker uit de wandcontactdoos te trekken. Verwijder de zekeringhouder, rechts van de schakelaar, door op het lipje te drukken. Vervang de doorgebrande zekering door de nieuwe die bij het toestel is geleverd (3.15A (F). Plaats de zekeringhouder terug in zijn zitting en controleer of hij goed vastklikt.
Opladen van de batterij (uitvoeringen 700 SP en 500 SP) Bij de uitvoeringen 700 SP en 500 SP is fietsen noodzakelijk om het toestel ingeschakeld te houden. Op het moment dat met het fietsen wordt gestopt zal het bedieningspaneel zonder enige melding uitgaan; de batterij moet daarna weer opgeladen worden. Indien 30 seconden nadat u met de beweging bent gestart, het trappen op het toestel ook op moeilijkheidsgraad 1 nog bijzonder zwaar gaat, de batterij met de oplader opladen.
Opsporen van storingen De hieronder weergegeven lijst bevat een aantal storingen die zich tijdens het normale gebruik van het toestel kunnen voordoen. Indien de hier beschreven oplossingen het probleem niet verhelpen, dient u de Technische Assistentiedienst om hulp te vragen. Storing Oorzaak Oplossing Het toestel start niet Er is geen netspanning (bij de uitvoeringen 700 en 500).
Opsporen van storingen Storing Oorzaak Oplossing Te luidruchtig Het toestel rust niet stabiel op de vloer. Controleer en corrigeer de stand met de achterste voetjes. De lagers zijn beschadigd. Wend u in een dergelijk geval tot de Technische Assistentiedienst van Technogym. De riem slipt. Wend u in een dergelijk geval tot de Technische Assistentiedienst van Technogym. Tijdens de oefeningen zijn de gegevens onjuist of onbetrouwbaar Op het toetsenbord is een toets geblokkeerd.
Opsporen van storingen Storing Oorzaak Oplossing Problemen bij het registreren van de hartslag met de hartslagband Er bevinden zich andere zenders in de buurt. Verplaats het toestel tot er voldoende afstand bestaat om interferentie van de signalen te voorkomen (de minimaal aan te houden afstand tussen twee toestellen is 80 cm). Er bevinden zich andere stoorzenders in de buurt. Vind de interferentiebron (bv. huishoudelijke apparatuur) en verplaats deze of het toestel. De hartslagband is versleten.
Technische assistentie De Technische Assistentiedienst van Technogym: - geeft telefonisch advies bepaalt of service-ingrepen onder de garantie vallen of tegen betaling worden verricht verzorgt technische assistentie ter plaatse verstuurt originele vervangingsonderdelen Technogym Technical Support Service tel: 0547 650650 fax: 0547 650150 email: support@technogym.
Opslag Als het toestel lange tijd niet wordt gebruikt, wordt geadviseerd het toestel op te slaan: - in een droge en schone ruimte en bedekt met een doek om het tegen stof te beschermen; in een omgeving waar de temperatuur tussen de -10°C en de 70°C ligt en de vochtigheidsgraad tussen de 20% en 90%. Het toestel wordt het best bewaard in de originele verpakking.
Afdanken van het toestel Controleer altijd of het toestel op geen enkele wijze een gevaar kan vormen, en voorkom dat kinderen er mee kunnen gaan spelen. Om deze reden dient het toestel uitgeschakeld te worden door het netsnoer uit het stopcontact te halen, wanneer het lange tijd niet wordt gebruikt of u het toestel wilt afdanken. Het is verboden om het toestel achter te laten in het milieu, op openbare terreinen of particuliere terreinen die voor het publiek zijn opengesteld.
In- en uitschakeling Bij de uitvoeringen 700 en 500 het toestel inschakelen door de schakelaar op de stand “I” (aan) te zetten. Bij de uitvoeringen 700 SP en 500 SP het toestel inschakelen door te beginnen met fietsen. Na inschakeling klinkt een signaal en gaan alle controlelampjes (leds) op het bedieningspaneel branden. Na een snelle autocontrole (reset) van het toestel is deze klaar voor gebruik.
In- en uitschakeling Bij de uitvoeringen 700 en 500 het toestel uitschakelen door de hoofdschakelaar op de nulstand “0” (uit) te zetten. Indien het toestel lange tijd achtereen niet wordt gebruikt, moet na uitschakeling met de schakelaar tevens de netstekker uit de wandcontactdoos verwijderd worden. Waarschuwingen De schakelaar dient voor het in- en uitschakelen van het toestel, maar zorgt niet voor volledige isolatie van de netspanning, ook niet wanneer deze op de nulstand “0” (uit) staat.
Registreren van de hartfrequentie Met het toestel is het mogelijk om op twee manieren het verloop van de hartfrequentie te bewaken: - met een apparaat dat op de handgrepen (handsensor) aangebracht is en dat geactiveerd wordt als de handgrepen in de buurt van de sensoren worden vastgepakt (bij de uitvoeringen 700 en 700 SP); - met de hartslagband die uitgerust is met een cardiozender van het type Polar T31.
Registreren van de hartfrequentie De hartfrequentie wordt niet correct geregistreerd als er elektromagnetische stralingsbronnen (TV, mobiele telefoons, etc.) in de buurt zijn. Wend u, indien u twijfelt aan de juistheid van de gegevens, tot de Technische Assistentiedienst van Technogym. Hartslagen per minuut De volgende tabel bepaalt de optimale niveaus voor de hartfrequentie afhankelijk van de leeftijd en het nagestreefde doel.
Registreren van de hartfrequentie Om de grafiek te lezen is het voldoende dat u op de horizontale as de leeftijd zoekt en vanaf daar verticaal omhoog gaat tot u de waarden kruist die overeenkomen met 60%, 70% en 90%. Bij aërobe activiteiten die uitgeoefend worden met een hartslag tussen de 60% en 70% worden bij het aanboren van energiebronnen voornamelijk de vetten aangesproken. Bij aërobe activiteiten die uitgeoefend worden met een hartslag tussen de 70% en 90%, prevaleert de cardiovasculaire component.
Gebruiksaanwijzingen Neem op het zadel plaats met het bovenlichaam tegen de rugleuning; pak met de handen de handgreep vast die zich naast het zadel bevinden. Wanneer het pedaal zich in de voorste positie bevindt, moet het been bijna geheel gestrekt zijn.
Gebruiksaanwijzingen Om de stand van het zadel vooruit of achteruit te verstellen, dient u aan de hendel (A) onder het zadel te trekken. Op de schuifstang van het zadel bevindt zich een schaalverdeling (B); wanneer u de juiste afstelling heeft gevonden is het verstandig om de betreffende waarde in de trainingskaart op te slaan. B Om de helling van de rugleuning af te stellen aan de hendel (C) trekken die zich links onder het zadel bevindt.
Gebruiksaanwijzingen Om de banden van de voetpedalen af te stellen: - bij de uitvoeringen 700 en 700 SP, de hendel (D) een paar maal omhoog en omlaag bewegen om de band strakker te trekken; de hendel (E) omhoog houden om de band losser te maken; D E - bij de uitvoeringen 500 en 500 SP, het lipje lostrekken en het in het voor de betreffende voet geschikte gleuf steken.
Recline Excite_nl-AH 0SM00421