FCC Verklaring Dit toestel is in overeenstemming met Deel 15 van de FCC-regels. Voor het gebruik moet worden voldaan aan twee voorwaarden: (1) Dit toestel mag geen schadelijke interferentie veroorzaken, en (2) Dit apparaat moet elke ontvangen storing aanvaarden, zelfs als het gaat om storing die een ongewenst functioneren veroorzaakt. Opmerking: Dit apparaat is getest en voldoet aan de voorschriften voor een digitaal apparaat van klasse B conform Deel 15 van de FCC regels.
LEES DIT EERST Informatie over handelsmerken Microsoft® en Windows® zijn in de V.S. gedeponeerde handelsmerken van Microsoft Corporation. Pentium® is gedeponeerd handelsmerk van Intel Corporation. Macintosh is een handelsmerk van Apple Inc. SD™ is een handelsmerk. Andere namen en producten kunnen handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken zijn van hun respectieve eigenaren. Productinformatie Productontwerp en specificaties kunnen zonder voorafgaande aankondiging worden veranderd.
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES Voordat u dit product gebruikt leest u alle opmerkingen die gemarkeerd zijn met Waarschuwing en Voorzichtig aandachtig door. Waarschuwingen Als vreemde objecten of water in het apparaat zijn gedrongen, zet u het apparaat uit en verwijdert u de accu. Gaat u verder met het gebruik, dan kan dit resulteren brand of een elektrische schok. Neem contact op met de winkel. Als de camera is gevallen of als de buitenkant beschadigd is, zet u het toestel uit en verwijdert u de accu.
Voorzichtig Let goed op de polariteit (+ of -) van de contactpunten als u de accu plaatst. Wordt de accu geplaatst met de polariteit omgekeerd, kan resulteren in brand, letsel of beschadiging van de omgeving, doordat de accu scheurt of gaat lekken. Gebruik de flitser niet vlak voor iemands ogen. Dit kan resulteren in gezichtsbeschadiging. Stoot niet tegen het lcd-scherm. Dit kan het glas op het scherm beschadigen of lekkage van de interne vloeistof veroorzaken.
Opmerkingen over het gebruik van de accu Lees voor het gebruik van de batterij de Veiligheidsinstructies en onderstaande opmerkingen zorgvuldig door en volg ze altijd op: Gebruik alleen de opgegeven accu (3,7V). Voorkom het gebruik in extreem koude omgevingen, omdat lage temperaturen de levensduur van de batterijen en cameraprestatie verminderen.
INNHOLD 7 INTRODUCTIE 23 AFSPEELMODUS 7 7 Overzicht Pakketinhoud 8 KENNISMAKEN MET UW CAMERA 23 24 24 25 8 Vooraanzicht 9 Achteraanzicht 10 LCD-monitorscherm 12 AAN DE SLAG 12 13 13 14 15 Voorbereiding Het dockingstation gebruiken De adapter voor in de auto gebruiken De batterij opladen Begininstellingen 17 VASTLEGMODUS 17 Foto’s maken 18 Foto’s maken als de glimlachtfunctie is ingeschakeld 19 Foto's maken met Gezichtsherkenningstechnologie 20 Een onderwerp op een bestaand achtergrondbeeld opneme
INTRODUCTIE Overzicht Gefeliciteerd met de aankoop van de nieuwe digitale camera. Digitale foto’s van hoge kwaliteit maken is snel en gemakkelijk met deze moderne, intelligente camera. Deze camera is uitgerust met een 8,0 megapixel CCD en kan beelden maken met een scherpte van maximaal 3264 x 2448 pixels.
KENNISMAKEN MET UW CAMERA Vooraanzicht 1 2 3 4 5 7 6 1. ON/OFF toets 2. Zelfontspanner LED 3. Modusschakelaar Opnamemodus Videomodus Afspeelmodus 4. Luidspreker 5. Lens 6. Microfoon 7.
Achteraanzicht a b c d 1 8 2 g 3 e f 4 5 6 9 SET 10 7 Item Vastlegmodus 1. Sluitertoets 2. Menu 3. TFT-monitor 4. Wissen 5. Focus Auto> > > >MF 6. Belichtingscorrectie > 7. Zelfontspanner Uit>10s>2s>10+2 8. Zoom Breed Tele 9. Bevestigen Laatste opname 10.
LCD-monitorscherm Vastlegmodus 1. Zoomstatus 2. Audiomemo 3. Resterend batterijvermogen [ ] Volledig opgeladen batterij [ ] Halfvolle batterij [ ] Nagenoeg lege batterij [ ] Geheel lege batterij * [ ] Adapterpictogram (indien gebruikt) 4. Flitsermodus [Leeg] Automatisch flits [ ] Rode ogen reductie [ ] Geforceerde flits [ ] Flits vooraf [ ] Trage sync-flits [ ] Flitser uit 5. [ ] Histogram 6. Focusgebied (als sluitertoets half is ingedrukt) 7.
Videomodus [ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Afspeelmodus [ 1. 2. 3. 4. 5. 6. ] Videomodus Zoomstatus Resterend batterijvermogen Beeldformaat Beschikbare opnametijd/verstreken tijd Kwaliteit Opname-indicator Zelfontspannerpictogram Focuspictogram 10S 00:07:30 ] - Foto afspelen Afspeelmodus Bestandsnummer Mapnummer Beveiligingspictgram Audiomemo DPOF-pictogram 1 6 Afspeelmodus [ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
AAN DE SLAG Voorbereiding 1. Bevestig de camerariem 2. Open de accu/geheugenkaartklep. 3. Plaats de accu aangegeven. in de juiste richting, zoals 4. Plaats een SD/SDHC-geheugenkaart (optie). De camera heeft 32 MB aan intern geheugen (28MB beschikbaar voor opslag van beelden), maar u kunt ook een SD/SDHC-geheugenkaart plaatsen om de geheugencapaciteit van de camera uit te breiden. Zorg dat u de geheugenkaart formatteert met deze camera voordat u de kaart gebruikt. 5.
Het dockingstation gebruiken Met het dockingstation kunt u uw camera opstellen en uw beelden en videoclips op uw bureaublad afspelen. U kunt ook het dockingstation gebruiken of met andere media-apparaten verbinden om af te spelen (output naar een TV-monitor, bijvoorbeeld). Via met een wisselstroomadapter kan met het dockingstation de batterij van de camera worden opgeladen. 1. Stel de camera op één lijn met het dockingstation. 2.
De batterij opladen Gebruik de optionele netstroomadapter om de batterij te laden of om de camera van stroom te voorzien. Controleer of de voeding van de digitale camera uitstaat voordat de batterij worden geplaatst of verwijderd. 1. Sluit het ene uiteinde van de adapter aan op de DC IN 5V-aansluiting van de camera. 2. Steek het andere uiteinde van de adapter in een stopcontact. De status-led licht rood op als de batterij wordt opgeladen en gaat uit als het opladen is voltooid.
Begininstellingen Datum en tijd instellen De datum en tijd moeten ingesteld worden als: De camera voor de eerste keer wordt aangezet. U de camera aanzet nadat er lange tijd geen batterij in de camera zat. Als de datum- en tijdinformatie niet verschijnt op het LCD-controlescherm, volg dan deze stappen om de correcte datum en het uur in te stellen. 1. Stel de modusschakelaar in op [ ] of [ ] en druk op de MENU toets.. 2. Selecteer het menu [Instellen] met de f toets. 3.
De taal kiezen Geef de taal op die gebruikt wordt in de menu's en berichten op het LCD-scherm. 1. Schuif de modustoets op [ ], [ ] of [ ] en druk op de MENU-toets. 2. Kies het menu [Instellen] met de f-toets. 3. Kies [Talen] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 4. Selecteer de schermtaal met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. De instelling wordt nu opgeslagen. 3 min.
VASTLEGMODUS Foto’s maken De camera is uitgerust met een 2,7" full color LTPS LCD-scherm zodat u ziet waarvan u een foto maakt, waarmee opgenomen foto's/videoclips kunt afspelen en menu-instellingen kunt aanpassen. 1. Druk op de ON/OFF-toets om de camera in te schakelen. De status-LED brandt groen en de camera wordt geïnitialiseerd. Als de camera wordt ingeschakeld, start deze in de laatst gebruikte modus.
Foto’s maken als de glimlachtfunctie is ingeschakeld Als de nieuwe glimlachdetectiefunctie van de camera is ingeschakeld, detecteert de camera glimlachen zodat u die speciale momenten nooit meer hoeft te missen. 1. 2. 3. 4. 5. Stel de modusschakelaar in op [ ]. Druk op de MENU-toets. Kies [Scènemodus] met de c / d -toetsen, en druk vervolgens op de SET -toets. Kies [Glimlachfoto] met de c / d -toetsen, en druk vervolgens op de SET -toets. Druk op de MENU -toets om de menumodus te verlaten.
Foto's maken met Gezichtsherkenningstechnologie Gezichtsherkenningstechnologie kan menselijke gezichten in foto's herkennen en er op scherpstellen. Deze geavanceerde functie kan 5 menselijke gezichten tegelijk herkennen, ongeacht hun positie in de scène. 1. Stel de modusschakelaar in op [ ]. 2. Verschuif de knop totdat het pictogram [ ] op het lcd-scherm verschijnt. De witte omlijning geeft het gezicht aan met de "hoogste prioriteit" (hoofdfocuskader), en grijze omlijningen geven de andere gezichten aan.
Een onderwerp op een bestaand achtergrondbeeld opnemen Opname vooraf helpt u de gewenste achtergrond te gebruiken, zelfs als u iemand anders moet vragen de foto te nemen. Opname vooraf bestaat uit twee stappen. 1. Schuif de modusschakelaar naar [ ]. a. Druk op de MENU toets. b. Kies [Functie] met de f toets. c. Selecteer [Opnamemodus] met de c / d toetsen en druk op de SET toets. d. Selecteer nogmaals [Foto vooraf] met de c / d toetsen en druk op de SET toets. e.
De Panoramamodus instellen Deze modus is ontworpen om het maken van een serie foto’s die vervolgens aan elkaar worden gehecht tot één enkele foto, makkelijker te maken. U kunt een foto van een object maken dat niet in één foto past, bijvoorbeeld een landschap, en dit vervolgens plakken met een programma als Cool 360 of Photoshop. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Stel de modusschakelaar in op [ ]. Druk op de MENU toets. Selecteer [Scènemodus] met de c / d toetsen en druk op de SET toets.
VIDEOMODUS Videoclips opnemen Met deze modus kunt u videoclips opnemen met een beeldscherpte van 320 x 240 / 640 x 480 pixels. 1. Schuif de modustoets op [ ]. 2. Stel het beeld samen. 3. Druk op de sluitertoets. De opname van de videoclip begint. Druk de sluitertoets nogmaals in om de opname van de videoclip te stoppen. De opnametijd is afhankelijk van het opslagformaat en het op te nemen voorwerp. Zoomfunctie kan worden gebruikt tijdens het opnemen van video.
AFSPEELMODUS Foto's afspelen U kunt de foto’s op het LCD-controlescherm bekijken. 1. Schuif de modustoets op [ ]. Het laatste beeld wordt op het scherm weergegeven. 2. De foto’s kunnen voorwaart of achterwaarts worden afgespeeld via de e / f-toetsen. Om de vorige afbeelding te bekijken, druk op de e-toets. Om de volgende afbeelding te bekijken, druk op de f-toets. Druk op de c / d-toetsen tijdens het afspelen van foto’s om het beeldscherm 90-graden te draaien.
Miniatuurweergave Met deze functie kunt u 9 miniaturen tegelijk weergeven op het LCD-scherm, zodat u snel de gewenste foto kunt zoeken. 1. Schuif de modustoets op [ ]. Het laatste beeld wordt op het scherm 1 weergegeven. 2. Druk op de -toets. De beelden worden weergegeven in miniatuurversie. Foto’s die geselecteerd zijn met de 100-0001 e / f / c / d-toetsen worden geel omrand. Als er tien of meer beelden zijn, kan het scherm met de c / d-toetsen worden verschoven. 3.
Geluidsmemo’s toevoegen Er kan maximaal 30 seconden geluid worden opgenomen als geluidsmemo voor een foto. Een spraakmemo kan slechts één keer opgenomen worden. 1. Schuif de modustoets op [ ]. Het laatste beeld wordt op het scherm weergegeven. 2. Selecteer de foto waaraan u de spraakmemo wilt toevoegen met de e / f-toetsen. 3. Druk op de sluitertoets. [VOICE RECORDING] wordt weergegeven op het scherm en het opnemen gaat van start. 4.
Beelden beveiligen Instelling om de gegevens in op "alleen lezen" te zetten om te voorkomen dat er per ongeluk foto’s worden gewist. 1. 2. 3. 4. Schuif de modustoets op [ ]. Selecteer de foto u wilt beveiligen met de e / f-toetsen. Druk op de MENU-toets. Kies [Beschermen] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 5. Kies [Enkel] of [Alle] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 6. Kies [Selecteren] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets.
DPOF-instellingen DPOF is de afkorting van Digital Print Order Format, waarmee u afdrukinformatie op de geheugenkaart kunt zetten. Met behulp van het DPOF-menu in de camera kunt de afbeeldingen die moeten worden afgedrukt kiezen en bepalen hoeveel afdrukken worden gemaakt. Vervolgens plaatst u de geheugenkaart in een printer. Als de printer gaat afdrukken, leest deze de ingesloten informatie op de geheugenkaart en worden de opgegeven foto’s afgedrukt. 1. Schuif de modustoets op [ ]. 2.
Foto's wissen Eén foto / alle foto's wissen 1. Schuif de modustoets op [ ]. De laatste foto wordt op het scherm weergegeven. 2. Selecteer de foto u wilt wissen met de e / f-toetsen. 3. Druk op de -toets. Het verwijdermenu wordt weergegeven. 4. Kies [Enkel] of [Alle] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. [Enkel]: Wist de geselecteerde foto of de laatste foto. [Alle]: Wist alle afbeeldingen behalve beveiligde afbeeldingen. [Selecteren]: Wist een aantal geselecteerde foto’s. 5.
MENU-OPTIES Vastlegmenu Dit menu is voor de gebruikelijke instellingen voor het opnemen van foto's. 3264 2448 0 Kleur Standaard 1. Schuif de modustoets op [ ]. 2. Druk op de MENU-toets en selecteer het menu [Vastl.]/[Functie]/[Instellen] met de e / f-toets. 3. Selecteer het gewenste optie-item met de c / d-toetsen en druk op de SET-toets om het betreffende menu te openen. 4. Selecteer de gewenste instelling met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 5.
Kleur Dit stelt de kleur in van de foto die wordt gemaakt. * Standaard / Levendig / Sepia / Monochroom / Rood / Groen / Blauw / Geel / Paars Witbalans Stelt de witbalans in om onder verschillende belichtingsomstandigheden te kunnen vastleggen. Zo kunt u foto’s nemen die de omstandigheden benaderen zoals deze met het menselijk oog worden waargenomen. * [Leeg] Auto *[ ] Kunstlicht * [ 1 ] TL 1 * [ 2 ] TL 2 *[ ] Daglicht *[ ] Bewolkt *[ ] Handmatig Handm. WB De witbalans wordt manueel ingesteld en opgeslagen.
*[ ] Reeks+flits: Maakt continu foto’s, maximaal 3, achtereen met de flitser. *[ ] Foto vooraf: Met Pre-shot krijgt u de gewenste achtergrond, zelfs als u iemand anders moet vragen een foto te maken. Pre-shot bestaat in principe uit twee stappen. *[ ] Combi-foto: Met behulp van deze modus kunt u foto’s van twee mensen maken en deze samenvoegen tot één foto. Zo is mogelijk dat u zelf op een groepsfoto staat terwijl er niemand anders in de buurt is die de foto kan maken.
Videomenu Dit menu is voor de gebruikelijke instellingen voor het opnemen van videoclips. Standaard Videozoom Aan 1. Schuif de modustoets op [ ]. 2. Druk op de MENU-toets en selecteer het menu [Vastl.]/[Functie]/[Instellen] met de e / f-toets. 3. Selecteer het gewenste optie-item met de c / d-toetsen en druk op de SET-toets om het betreffende menu te openen. 4. Selecteer de gewenste instelling met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 5. Druk op de MENU-toets om het menu af te sluiten.
Afspeelmenu In de [ ] modus worden de instellingen ingesteld die voor het afspelen nodig zijn. RodeOgenRep Kopie op krt 1. Schuif de modustoets op [ ]. 2. Druk op de MENU-toets. 3. Selecteer het gewenste optie-item met de c / d-toetsen en druk op de SET-toets om het betreffende menu te openen. 4. Selecteer de gewenste instelling met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 5. Druk op de MENU-toets om het menu af te sluiten.
Setupmenu Stel de gebruiksomgeving van de camera in. 1. Schuif de modustoets op [ ], [ ] of [ ]. 2. Druk op de MENU-toets en selecteer het menu [Instellen] met de f-toetsen. 3. Selecteer het gewenste optie-item met de c / d-toetsen en druk op de SET-toets om het betreffende menu te openen. 4. Selecteer de gewenste instelling met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 5. Druk op de MENU-toets om het menu af te sluiten.
BESTANDEN OVERZETTEN NAAR DE COMPUTER Systeemvereisten Windows Pentium III 1GHz of gelijkwaardig Windows 2000/XP/Vista 512MB RAM 150MB beschikbare ruimte op harde schijf Cd-romstation Beschikbare usb-poort Macintosh PowerPC G3/G4/G5 OS 9.0 of hoger 256MB RAM (512MB aanbevolen) 128MB beschikbare ruimte op harde schijf Cd-romstation Beschikbare usb-poort De bestanden downloaden 1. Sluit de usb- kabel aan op een beschikbare usb-aansluiting op de computer. 2.
DE CAMERA ALS PC-CAMERA GEBRUIKEN De camera kan dienen als PC-camera, zodat u videogesprekken met zakenrelaties kunt voeren, of real-time gesprekken met vrienden en familie kunt voeren. 1. Als de installatie van het usb-stuurprogramma voltooid stuurprogramma op de cd-rom is, start u de computer opnieuw op. 2. Sluit het ene uiteinde van de usb-kabel aan op de PC/AV-aansluiting van de camera. 3. Sluit het andere uiteinde van de usb-kabel aanop de usb-poort van uw computer. 4. Zet uw camera aan. 5.
SPECIFICATIES Item Beschrijving Beeldsensor 1/2,5" CCD sensor (8,0 megapixels) Beeldresolutie 3264 x 2448, 3264 x 2176 (3:2), 3264 x 1836 (16:9), 2816 x 2112, 2272 x 1704, 1600 x 1200, 640 x 480 640 x 480, 640 x 360 (16:9), 320 x 240 LCD-scherm 2,7" kleuren TFT LCD (230K pixels) Opnamemedia 32 MB intern geheugen (ongeveer 28 MB voor opslag van beelden) Ondersteunt SD/SDHC-geheugenkaart (maximaal 4GB) (optie) Bestandsindelingen JPEG, DCF 1.1, EXIF 2.
APPENDIX Mogelijk aantal opnames Mogelijk aantal opnames (foto's) De tabel toont een schatting van het aantal opnames dat u kunt maken bij elke instelling, gebaseerd op de capaciteit van het interne geheugen en de SD/SDHC-geheugenkaart.
Problemen oplossen Probeer onderstaande symptomen en oplossingen voordat u de camera ter reparatie opstuurt. Als het probleem aanhoudt, neem dan contact op met uw plaatselijke verkoper of service center. Symptoom Oorzaak De camera kan niet worden De accu is niet geplaatst. ingeschakeld. De accu is leeg. Oplossingen / Corrigerende handelingen Plaats de accu. Laad de accu op. Da accu raakt snel leeg. De accu is niet volledig opgeladen.
Aansluiten op een printer met PictBridge-functionaliteit Als een printer met PictBridge-ondersteuning beschikbaar is, kunnen afbeeldingen worden afgedrukt door de digitale camera op de PictBridge-compatibele printer aan te sluiten zonder tussenkomst van een computer. De camera aansluiten op de printer. 1. Sluit het ene eind van de usb-kabel aan op de camera. 2. Sluit de usb-kabel aan op de usb-aansluiting op de camera. 3. Zet uw camera aan. 4. Het [USB] scherm wordt weergegeven.
3. Als in de voorafgaande stap [Selecteren] is geselecteerd, verschijnt het figuur aan de rechterkant. Selecteer de foto u wilt beveiligen met de e / f-toetsen. Selecteer het [Afdrukaant.] (maximaal 99) met de c / d-toetsen. Als de gewenste foto en het aantal is geselecteerd, drukt u op de SET-toets ter bevestiging. 4. Kies [Afsl] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets. 5. Kies [Afdrukken] met de c / d-toetsen, en druk vervolgens op de SET-toets om het afdrukken te starten. 6.
NL-42