G E B R U I K S A A N W I J Z I N G Bestnr.: 93 02 78 BC 278 CLT 10-bands-100-kanaals tafelscanner Impressum Omwille van het milieu 100% recyclingpapier Alle rechten, ook vertalingen, voorbehouden.
Belangrijk! Beslist lezen! Deze gebruiksaanwijzing is een integraal onderdeel van dit product. Er staan belangrijke aanwijzingen in betreffende de ingebruikneming en het gebruik. Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door! Bij schades, die ontstaan door het niet opvolgen van de handleiding, vervalt het recht op garantie. Voor volgschades, die hieruit ontstaan zijn wij niet aansprakelijk.
Introductie Geachte klant, Hartelijk dank voor de aankoop van dit product. Lees eerst deze gebruiksaanwijzing volledig en zorgvuldig door voordat u de BC 278 CLT tafelscanner in gebruik neemt. U dient zich beslist te houden aan de aanwijzingen betreffende de veiligheid en het gebruik. Bij vragen kunt u zich wenden tot onze Technische helpdesk: Nederland: Tel. 053 - 428 54 80 ma. t/m do. 8:30 - 20:00 uur vr. 8:30 - 18:00 uur e-mail: helpdesk@conrad.
tijdschriften, boeken of informatiemateriaal verkrijgbaar over het thema scanner of u kunt ze daar inzien. Ook in bibliotheken vindt u desbetreffende literatuur om in te kijken. • Handhaving, omgaan met de scanner • Gebruik de scanner niet in ruimtes met hoge luchtvochtigheid, zoals wasruimtes of badkamers. Vermijd beslist de directe nabijheid van soldeerbouten, kookplaten resp. andere warmtebronnen. Vermijd directe instraling door de zon, omdat daardoor het display zwart kan worden (wordt na ca.
1. 2. Vloeibaar kristallen display of kort LCD genoemd (voor Liquid Crystal Display). Weergave van de tijd, de ontvangstfrequentie, het kanaal en de functies. Numeriek toetsenbord voor het invoeren van getallen. Hiermee wordt de programmering voor de kanalen ingevoerd die later gescand kunnen worden. Eveneens kunt u de kanalen (frequenties) direct invoeren (in verbinding met de toets “MANUAL”).
ingesteld, in de handmatige mode (Manual-mode) de kanalen (omhoog) en in de “Limit-Search-mode” de frequentie (zoeken binnen een bandlimiet). 30. Symbool “HOLD”. Verschijnt bij de handmatige werking (MANUAL mode) en bij de weerscan (WX-Hold-mode). 31. Toets “▼ LIMIT”. Met deze toets wordt het frequentiebereik ingesteld, welke gescand moet worden (eigen bandlimieten, Limit-Search-mode).
Instellen van de klok 4. Druk op de toets “E” om de instellingen op te slaan. De tijdaanduiding knippert nu niet meer. Let op Het instellen van de kloktijd kan achterwege blijven, de scanner werkt evenwel. Alleen wordt dan de tijd niet juist weergegeven en de wek-(alarm)-functie werkt niet naar behoren. Handel voor het instellen van de tijd als volgt: 1. Zodra de stroomverzorging via de stekkernetvoeding uitgevoerd is, knippert de tijdsaanduiding “12:00 P”.
4. Stel de squelch-regelaar nu op automatische werking, helemaal naar links draaien (tot hij inklikt) of voer de volgende handelingen uit voor een handmatige instelling: • De squelchregelaar moet u zien als een ventiel. Door de squelch helemaal naar links te draaien wordt het ventiel dichtgedraaid. Alleen de sterkste signalen komen nog door.
• • • • Bij een tipfout of bij het overschrijden van het frequentiebereik verschijnt de foutmelding “Error” op het display. Als per ongeluk dezelfde frequentie twee keer ingevoerd wordt, verschijnt het kanaalnummer van de reeds ingevoerde frequentie. Als u echter van plan bent om toch nog een keer dezelfde frequentie op te slaan drukt u op “E” om dit te bevestigen. Als u een tipfout maakt drukt u op de “ü” (decimale punt) en de invoer wordt gewist. Boven 406 MHz bedraagt de kanaalafstand 12,5 kHz.
2. Voer de cijfers 1 en 2 in. Druk daarna opnieuw op de toets “MANUAL”. of Druk op de toets “▼ LIMIT” resp. “HOLD ▲“, tot het kanaal 12 op het display verschijnt. actieve frequentie gevonden wordt, behalve de frequenties die geblokkeerd zijn (Locked out L/O). Scannen van geheugengroepen Tijdens het scannen kunnen bepaalde geheugengroepen geselecteerd of uitgesloten worden. De geheugengroepen worden aangeduid tussen de symbolen “BANK” en “SCAN”.
Direct een kanaal invoeren Met deze functie kan handmatig een kanaal ingevoerd worden. Bijvoorbeeld kanaal “4”: 1. Druk op de toets “MANUAL” op een Scan te stoppen. De bank die op het moment gescand wordt knippert. 2. Voer het cijfer “4” in. 3. Bevestig opnieuw met de toets “MANUAL”. Pas nu verschijnt ook het kanaal “4” op het display. Handmatige werking (Manual Mode) Met de toets “MANUAL” kunt u de scanprocedure altijd stoppen. De scanner blijft dan op de laatst gescande kanaal.
De scanner controleert alle 2 seconden de voorkeurkanalen op activiteit. De scanner stopt bij een actief voorkeurkanaal en blijft hierop staan tot de uitzending stopt. Als er binnen 2 seconden de uitzending niet verder gaat wordt het scannen automatisch hervat. Het symbool “PRI” verschijnt in de koptekst en “P” verschijnt links naast de frequentie. Een voorkeurkanaal instellen De scanner de BC 278 CLT heeft in elke geheugenbank één voorkeurgeheugenplaats.
volgende niet geblokkeerde kanaal. Het symbool “L/O” verschijnt als kenmerk voor een geblokkeerde kanaal. 2. Druk op de toets “LOCKOUT” en houd deze ingedrukt. Alle geblokkeerd kanalen zijn nu vrijgeschakeld. De symbolen “L/O” verdwijnen. Een geblokkeerd kanaal vrijschakelen Om een geblokkeerde kanaal vrij te schakelen, zodat hij weer gescand kan worden, handelt u als volgt: 1. Druk herhaaldelijk op de toets “MANUAL” om het geblokkeerde kanaal op te sporen.
“SERVICE SCAN” (alarmfrequenties) of “WX” (weerstations) of “SEARCH” (doorzoeken) ingesteld worden. 1. Tip de laagste MHz-frequentie in via het numerieke toetsenbord en druk aansluitend op de toets “▼LIMIT”. 2. Tip nu de cijfers en de decimale punt voor de hoogste MHzfrequentie in en druk aansluitend nogmaals op de toets “▼LIMIT”. Inschakelen van de functie “DELAY” in de “MANUAL” mode 1. Druk op de toets “MANUAL”.
Zoekfunctie stoppen Om de zoekfunctie op elk moment te stoppen handelt u als volgt: 1. Druk op de toets “HOLD ▲“ of op “▼ LIMIT” om de zoekfunctie te stoppen. 2. Druk op “HOLD ▲“ om naar een hogere frequentie te schakelen of op “▼ LIMIT” om naar een lagere frequentie te schakelen. 3. Druk op de toets “SEARCH” om de automatische doorzoekfunctie te hervatten. Frequenties tijdens doorzoeken opslaan Het opslaan van willekeurige frequenties tijdens het doorzoeken is relatief eenvoudig.
des te beter is de ontvangst. Om de functie “FX” te verlaten drukt u op de toets “OFF” of “SCANNER” of “RADIO AM/FM”. 2. Als u een andere band wilt kiezen drukt u op de toets “SERVICE” tot het gewenste band bereikt is. 3. Na een vertraging van 2 seconden wordt de SCAN gestart. 4. Om de Service Scan te verlaten drukt u op de toets “MANUAL”. Let op! Programmeer in geen van de 100 kanalen een weerfrequentie, anders blijft de scanner bij het doorzoeken elke keer op deze frequentie staan.
2. Als u bijvoorbeeld kanaal 9 wilt instellen, voert u het cijfer “9” in. 5. Zet het geluid (VOLUME) op een aangenaam niveau. De resterende 9 geheugenplaatsen kunt u nu op dezelfde wijze invoeren. Let op! Voor het kanaal “10” moet u het cijfer “0” invoeren. 3. Druk voor het instellen van de gewenste frequentie op “HOLD ▲“ of “▼ LIMIT”. Het kanaalnummer knippert. Druk op “HOLD ▲“ of “▼ LIMIT” om de frequentie in MHz of kHz in te stellen. Voor een snelle doorloop houd u de desbetreffende toets ingedrukt.
3. Druk zo lang op “HOLD ▲“ of “▼ LIMIT” totdat in de “FM”-weergave “000.000” verschijnt (ligt tussen 108.000 en 88.000 MHz). Voor “AM” drukt u op dezelfde toetsen tot in de weergave “0000” verschijnt (ligt tussen 1720 en 520 kHz). Het kanaalnummer knippert. 4. Druk op “E” om de invoer te bevestigen. Het kanaalnummer houdt op met knipperen. Voor het ontvangen van een kanaal voert u de overeenkomstige cijfers in en zet u het volume op een aangenaam niveau. 3.
2. Voer de alarmtijd (wektijd) in zoals hiervoor voor de tijdinstelling, direct via het numerieke toetsenbord of via de toetsen “HOLD (“ of “( LIMIT”. Houd deze toetsen ingedrukt om een snelle doorloop te activeren. Inschakelen van het alarm Om op het ingestelde tijdstip door de scanner gewekt te worden, moeten u de toets “ALARM” indrukken. Een bevestigingspiep klinkt en het symbool “ALARM” verschijnt boven links op het display. Eveneens wordt kort (ca. 5 seconden) de alarmtijd weergegeven.
zijn. De scanner moet uitgeschakeld zijn, op het moment dat u met het omstellen begint. Ga als volgt te werk: 1. Druk op de toets “OFF”. 2. Druk op de toets “ALARM” en houd deze ca. 2 seconden ingedrukt. De symbolen “ALARM” en “RADIO” verschijnen onder elkaar linksboven op het display, bijkomend klinkt een dubbele “piep”, en de symbolen knipperen ca. 5 seconden.
• • • uitval van de netvoeding) en de uitwerkingen en gevaren van de verbruikers zelf (bijv. ontoelaatbare hoge stroomopname). Als het apparaat niet goed functioneert, kunnen netvoedingen spanningen van meer dan 50 Volt gelijkspanning afgeven, welke gevaarlijk kunnen zijn, ook wanneer de aangegeven uitgangsspanningen van de apparaten lager liggen. De 2-polige aansluitstekker aan de uitgang van de netvoeding mag niet veranderd/ omgebouwd worden.
Bereik (MHz) Scanner 25.0000 - 88.0000 108.0000 - 136.8750 137.0000 - 143.9950 144.0000 - 147.9950 148.0000 - 174.0000 406.0000 - 419.9875 420.0000 - 449.9875 450.0000 - 469.8750 470.0000 - 512.0000 806.0000 - 823.9875 849.0125 - 868.9875 894.0125 - 956.
Verwijdering Als de scanner ondanks intacte stroomvoorziening (stekkernetvoeding) niet meer functioneert resp. niet meer gerepareerd of sterk beschadigd is, moet deze volgens de wettelijke voorschriften verwijderd worden. Verklaring van conformiteit Wij Uniden Europe Ettenhoven 108 2940 Hoevenen Belgium Verklaren in onze alleenvertegenwoordiging, dat de scanner BC - 278 - CLT voldoet aan de eisen van de R&TTE- richtlijn 1999 / 05 / EC.