Lietotāja rokasgrāmata
© Copyright 2015 Hewlett-Packard Development Company, L.P. AMD ir uzņēmuma Advanced Micro Devices, Inc. preču zīme. Bluetooth ir preču zīme, kas pieder tās īpašniekam un ko saskaņā ar licenci izmanto uzņēmums Hewlett-Packard Company. Java ir uzņēmuma Sun Microsystems, Inc. preču zīme ASV. Microsoft un Windows ir Microsoft uzņēmumu grupas preču zīmes. NVIDIA ir NVIDIA Corporation preču zīme un/vai reģistrēta preču zīme ASV un citās valstīs. SD logotips ir tā īpašnieka preču zīme.
Drošības brīdinājums BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu apdegumu gūšanas vai datora pārkaršanas iespēju, neturiet datoru tieši klēpī un neaizsprostojiet datora ventilācijas atveres. Izmantojiet datoru tikai uz cietas, līdzenas virsmas. Nodrošiniet, lai citas cietas virsmas, piemēram, blakus novietots papildu printeris, vai mīkstas virsmas, piemēram, spilveni, paklāji vai apģērbs, nebloķētu gaisa plūsmu.
iv Drošības brīdinājums
Saturs 1 Iepazīšanās ................................................................................................................................................... 1 Informācijas atrašana ............................................................................................................................................ 2 2 Iepazīšanās ar datoru .................................................................................................................................... 3 Labā puse .......
4 Navigācija, izmantojot tastatūru, skārienžestus un rādītājierīces ................................................................... 20 Rādītājierīču lietošana ......................................................................................................................................... 20 Rādītājierīču preferenču iestatīšana ................................................................................................. 20 Kursorsviras izmantošana .............................................
6 Barošanas pārvaldība .................................................................................................................................. 34 Datora izslēgšana ................................................................................................................................................ 34 Enerģijas opciju iestatīšana .................................................................................................................................
Cieto disku izmantošana ..................................................................................................................................... 47 Intel Smart Response Technology (tikai dažiem modeļiem) ............................................................ 47 Cietā diska darbības uzlabošana ...................................................................................................... 48 Disk Defragmenter izmantošana ...............................................................
11 Dublēšana un atkopšana ............................................................................................................................ 65 Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide ................................................................................................... 65 Norādījumi .........................................................................................................................................
B pielikums. Problēmu novēršana .................................................................................................................... 82 Resursi problēmu novēršanai .............................................................................................................................. 82 Problēmu novēršana ........................................................................................................................................... 82 Neizdodas startēt datoru ...............
1 Iepazīšanās Pēc datora iestatīšanas un reģistrēšanas ir ieteicams veikt tālāk aprakstītās darbības, lai izmantotu visas datora piedāvātās iespējas. ● Izveidojiet savienojumu ar internetu — iestatiet vadu vai bezvadu tīklu, lai varētu izveidot savienojumu ar internetu. Papildinformāciju skatiet nodaļā Savienojuma izveide ar tīklu 12. lpp. ● Atjauniniet pretvīrusu programmatūru — aizsargājiet datoru pret vīrusu izraisītiem bojājumiem. Šī programmatūra ir sākotnēji instalēta datorā.
Informācijas atrašana Datora ieslēgšanai un šīs rokasgrāmatas atrašanai jūs jau izmantojāt iestatīšanas instrukcijas. Lai atrastu resursus, kas nodrošina produktu aprakstus, praktiskus norādījumus un citu noderīgu informāciju, skatiet tālāk sniegto tabulu.
2 Iepazīšanās ar datoru Labā puse Komponents (1) Apraksts USB C tipa (uzlādes) ports Izmanto, lai savienotu jebkuru USB ierīci ar C tipa savienotāju. PIEZĪME. USB C tipa portos var uzlādēt produktus, piemēram, mobilos tālruņus, klēpjdatorus, planšetdatorus un MP3 atskaņotājus, arī tad, ja dators ir izslēgts. Turklāt dažos USB C tipa portos var pievienot DisplayPort, VGA, HDMI un citas video ierīces, lai nodrošinātu video izvadi. PIEZĪME. Var būt nepieciešami adapteri (iegādājami atsevišķi).
Komponents Apraksts PIEZĪME. Detalizētu informāciju par dažādiem USB portiem skatiet šeit: USB ierīču izmantošana 44. lpp. (6) RJ-45 (tīkla) ligzda Izmanto tīkla kabeļa pievienošanai. (7) Dokošanas savienotājs Paredzēts papildu dokošanas ierīču pievienošanai. (8) SIM slots Izmanto bezvadu sakaru abonenta identifikācijas moduļa (SIM) pievienošanai. (9) Strāvas savienotājs Izmanto maiņstrāvas adaptera pievienošanai.
Komponents Apraksts PIEZĪME. Detalizētu informāciju par dažādiem USB portiem skatiet sadaļā USB ierīču izmantošana 44. lpp. (5) Viedkaršu lasītājs Nodrošina papildu viedkaršu atbalstu. Displejs Komponents Apraksts (1) WLAN antenas (2)* Sūta un saņem bezvadu signālus, lai sazinātos ar bezvadu lokālajiem tīkliem (WLAN). (2) WWAN antenas (2)* Sūta un saņem bezvadu signālus, lai sazinātos ar bezvadu teritoriālajiem tīkliem (WWAN). (3) Iekšējie mikrofoni Ieraksta skaņu.
Augšpuse Skārienpanelis Komponents Apraksts (1) Kursorsvira (tikai dažiem modeļiem) Izmanto rādītāja pārvietošanai un vienumu atlasei un aktivizēšanai ekrānā. (2) Kursorsviras kreisā poga (tikai dažiem modeļiem) Darbojas kā ārējās peles kreisā poga. (3) Skārienpaneļa ieslēgšanas/izslēgšanas poga Ieslēdz un izslēdz skārienpaneli. (4) Skārienpaneļa zona Izmanto rādītāja pārvietošanai un vienumu atlasei un aktivizēšanai ekrānā. PIEZĪME. malām.
Indikatori Komponents Apraksts (1) Burtslēga indikators Deg: burtslēgs ir ieslēgts — taustiņi ir pārslēgti lielo burtu rakstīšanas režīmā. (2) Strāvas indikators ● Deg: dators ir ieslēgts. ● Mirgo: dators ir miega stāvoklī, kas ir enerģijas taupīšanas stāvoklis. Dators izslēdz displeja un citu pašreiz neizmantotu komponentu strāvas padevi. ● Nedeg: dators ir izslēgts vai darbojas hibernācijas stāvoklī. Hibernācija ir enerģijas taupīšanas stāvoklis, kurā tiek patērēts vismazāk enerģijas.
Pogas, skaļruņi un pirkstu nospiedumu lasītājs (tikai dažiem modeļiem) Komponents (1) Apraksts Strāvas poga ● Kad dators ir izslēgts, nospiediet šo pogu, lai datoru ieslēgtu. ● Kad dators ir ieslēgts, īsi nospiediet šo pogu, lai aktivizētu miega stāvokli. ● Kad dators ir miega stāvoklī, īsi nospiediet šo pogu, lai izietu no miega stāvokļa. ● Kad dators ir hibernācijas režīmā, īsi nospiediet šo pogu, lai izietu no hibernācijas režīma.
Taustiņi Komponents Apraksts (1) Taustiņš esc Nospiežot šo taustiņu kopā ar taustiņu fn, tiek parādīta sistēmas informācija. (2) Taustiņš fn Nospiežot to kopā ar kādu no funkciju taustiņiem, piemēram, taustiņu num lk, esc vai b, tiek izpildītas bieži izmantojamās sistēmas funkcijas. (3) Windows taustiņš Parāda operētājsistēmas Windows izvēlni Sākt. (4) Funkciju taustiņi Nospiežot kopā ar taustiņu fn, izpilda bieži izmantojamās sistēmas funkcijas.
Apakšpuse Komponents Apraksts (1) Dokošanas savienotāji (2) Izmanto savienojuma izveidei ar papildu dokošanas ierīci. (2) Ventilācijas atveres (2) Nodrošina gaisa plūsmu iekšējo komponentu dzesēšanai. PIEZĪME. Datora ventilators sāk darboties automātiski, lai dzesētu iekšējos komponentus un novērstu pārkaršanu. Tas ir normāli, ja datora darbības laikā iekšējais ventilators cikliski ieslēdzas un izslēdzas.
Komponents Apraksts ● (3) Akumulatora indikators Nedeg: dators ir izslēgts vai darbojas hibernācijas stāvoklī. Hibernācija ir enerģijas taupīšanas stāvoklis, kurā tiek patērēts vismazāk enerģijas. Ja ir pievienots maiņstrāvas avots: ● Balts: akumulatora uzlādes līmenis ir lielāks par 90 %. ● Dzeltens: akumulatora uzlādes līmenis ir 0–90 %. ● Nedeg: akumulators netiek uzlādēts.
3 Savienojuma izveide ar tīklu Datoru var ērti ņemt līdzi, lai kur jūs arī dotos. Tomēr izpētīt visu pasauli un piekļūt informācijai, kas pieejama miljonos vietņu, varat arī mājās, izmantojot datoru un vadu vai bezvadu tīkla savienojumu. Šajā nodaļā sniegtā informācija palīdzēs izveidot savienojumu ar visu pasauli. Savienojuma izveide ar bezvadu tīklu Bezvadu tehnoloģija ļauj pārsūtīt datus, vadu vietā izmantojot radioviļņus.
Atlasiet Sākt > Visas programmas > Produktivitāte un rīki > HP Connection Manager un pēc tam noklikšķiniet uz strāvas pogas blakus vajadzīgajai ierīcei. Programmas HP Connection Manager lietošana (tikai dažiem modeļiem) Programma HP Connection Manager nodrošina centralizētu atrašanās vietu jūsu bezvadu ierīču pārvaldībai, interfeisu savienojuma izveidei ar internetu, izmantojot HP mobilos platjoslas sakarus, un SMS (īsziņu) sūtīšanas un saņemšanas interfeisu.
● Lielapjoma bezvadu lokālie tīkli, piemēram, korporatīvie vai publiskie WLAN, parasti izmanto bezvadu piekļuves punktus, kas var nodrošināt piekļuvi lielam skaitam datoru un papildierīču un kas var nošķirt svarīgas tīkla funkcijas. ● Mājas vai nelielu biroju WLAN parasti izmanto bezvadu maršrutētājus, kas vairākiem vadu vai bezvadu datoriem ļauj koplietot interneta savienojumu, printeri un failus, nelietojot papildu aparatūru vai programmatūru.
WLAN iestatīšana Lai iestatītu WLAN un izveidotu savienojumu ar internetu, ir nepieciešams šāds aprīkojums: ● platjoslas modems (DSL vai kabeļmodems) (1) un ātrdarbīga interneta pakalpojums, kas iegādāts no interneta pakalpojumu sniedzēja (IPS); ● bezvadu maršrutētājs (2) (iegādājams atsevišķi); ● bezvadu dators (3). PIEZĪME. Dažos modemos ir iebūvēts bezvadu maršrutētājs. Lai uzzinātu jums piederošā modema tipu, sazinieties ar interneta pakalpojumu sniedzēju.
Savienojuma izveide ar WLAN Lai izveidotu savienojumu ar WLAN, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto. 1. Pārliecinieties, vai WLAN ierīce ir ieslēgta. Ja ierīce ir ieslēgta, bezvadu sakaru indikators ir iedegts. Ja bezvadu sakaru indikators nedeg, nospiediet bezvadu sakaru pogu. PIEZĪME. Dažos modeļos bezvadu sakaru indikators deg dzeltenā krāsā, ja visas bezvadu ierīces ir izslēgtas. 2. Uzdevumjoslas labajā malā paziņojumu apgabalā noklikšķiniet uz tīkla stāvokļa ikonas. 3.
Lai varētu izmantot datora mobilā platjoslas savienojuma iespējas, veiciet tālāk norādītās darbības. 1. Aktivizējiet mobilo platjoslas sakaru datu pakalpojumu. Lai to paveiktu, izmantojiet saderīgu jūsu pakalpojuma sniedzēja aktivizētu SIM karti. 2. Kad dators ir izslēgts, ievietojiet aktivizētu SIM karti datora SIM slotā. Skatiet nodaļu SIM kartes ievietošana un izņemšana 17. lpp. 3. Ieslēdziet datoru un uzgaidiet, līdz operētājsistēma Windows tiek ielādēta pilnībā. 4.
HP Mobile Connect lietošana (tikai dažiem modeļiem) HP Mobile Connect ir priekšapmaksas mobilo platjoslas sakaru pakalpojums, kas nodrošina ekonomisku, drošu, vienkāršu un elastīgu mobilo platjoslas savienojumu ar jūsu datoru. Lai izmantotu HP Mobile Connect, datorā ir jābūt ievietotai SIM kartei un instalētai lietojumprogrammai HP Mobile Connect. Lai iegūtu papildinformāciju par HP Mobile Connect un tās pieejamību, apmeklējiet vietni http://www.hp.com/go/ mobileconnect.
2. Otru tīkla kabeļa galu pievienojiet tīkla sienas kontaktligzdai (2) vai maršrutētājam. PIEZĪME. Ja tīkla kabelim ir trokšņa slāpēšanas ķēde (3), kas novērš TV un radio signālu radītus traucējumus, pavērsiet kabeļa elektriskās shēmas noslēgumu pret datoru.
4 Navigācija, izmantojot tastatūru, skārienžestus un rādītājierīces Šajā datorā var ērti pārlūkot saturu, līdztekus tastatūrai un pelei izmantojot skārienžestus (tikai dažiem modeļiem). Skārienžestus var lietot, izmantojot datora skārienpaneli vai skārienekrānu (tikai dažiem modeļiem). Dažiem datora modeļiem ir īpašs darbību taustiņš vai karsto taustiņu funkcijas, kas paredzētas ierastu uzdevumu izpildei. Rādītājierīču lietošana PIEZĪME.
Skārienpaneļa izslēgšana un ieslēgšana Lai izslēgtu un ieslēgtu skārienpaneli, divreiz ātri pieskarieties skārienpaneļa ieslēgšanas/izslēgšanas pogai. Pieskārienu režīms Lai ekrānā veiktu atlasi, uz skārienpaneļa izmantojiet pieskāriena funkciju. ● Pieskarieties ar vienu pirkstu skārienpaneļa zonai, lai veiktu atlasi. Lai atvērtu vienumu, veiciet dubultskārienu. Ritināšana Ritināšana ir noderīga, lai lapā vai attēlā pārvietotos uz augšu, uz leju vai uz sāniem.
Savilkšana ar diviem pirkstiem, lai tuvinātu vai tālinātu Savilkšana ar diviem pirkstiem ļauj tuvināt vai tālināt attēlus vai tekstu. ● Lai tuvinātu, novietojiet divus kopā saliktus pirkstus uz skārienpaneļa un pēc tam attāliniet tos. ● Lai tālinātu, novietojiet divus pirkstus nedaudz atstatus vienu no otra uz skārienpaneļa un pēc tam sabīdiet tos kopā. Divpirkstu klikšķis Veicot divpirkstu klikšķa žestu, var atvērt ekrānā redzamā objekta izvēlni. PIEZĪME.
Pagriešana (tikai dažiem modeļiem) Veicot pagriešanas žestu, var pagriezt vienumus, piemēram, fotoattēlus. ● Novietojiet kreisās rokas rādītājpirkstu skārienpaneļa zonā. Ar labās rokas rādītājpirkstu slidiniet pa apli, attēlojot pulksteņrādītāju kustību no pulksten 12 uz 3. Lai mainītu pagriešanas virzienu, pārvietojiet rādītājpirkstu, attēlojot pulksteņrādītāju kustību no pulksten 3 uz 12.
Tastatūras izmantošana Ar tastatūru un peli var ievadīt tekstu, atlasīt vienumus, ritināt un veikt tās pašas funkcijas, kuras veicat, izmantojot skārienžestus. Tāpat tastatūra ļauj izmantot darbību taustiņus un karstos taustiņus, lai izpildītu īpašas funkcijas. PIEZĪME. Atkarībā no valsts vai reģiona tastatūras taustiņi un tastatūras funkcijas var atšķirties no tām, kas minētas šajā sadaļā.
Karstā taustiņa kombinācija Apraksts fn+esc Tiek parādīta sistēmas informācija. fn+f1 Aktivizē miega režīmu, saglabājot informāciju sistēmas atmiņā. Displejs un citi sistēmas komponenti izslēdzas, tādējādi taupot enerģiju. Lai izietu no miega režīma, īsi nospiediet strāvas pogu. UZMANĪBU! darbu. fn+f3 Lai samazinātu informācijas zuduma risku, pirms miega režīma aktivizēšanas saglabājiet Ieslēdz un izslēdz tastatūras izgaismojumu. PIEZĪME. Tastatūras izgaismojums ir ieslēgts rūpnīcā.
Papildtastatūru izmantošana Šajā datorā ir iegultā cipartastatūra, turklāt tas atbalsta arī atsevišķi iegādātas ārējās cipartastatūras vai atsevišķi iegādātas ārējās tastatūras, kurās ir iekļauta cipartastatūra. Iegultās cipartastatūras lietošana (2) Komponents Apraksts Taustiņš fn Nospiežot kopā ar taustiņu num lk, ieslēdz vai izslēdz iegulto cipartastatūru. PIEZĪME. Iegultā cipartastatūra nedarbojas, kamēr datoram ir pievienota ārējā tastatūra vai cipartastatūra.
● Lai izmantotu papildtastatūras taustiņa navigācijas funkciju, kamēr papildtastatūra ir izslēgta, nospiediet un turiet taustiņu fn, vienlaikus nospiežot papildtastatūras taustiņu. ● Lai lietotu papildtastatūras taustiņu standarta funkcijas, kad ir ieslēgta papildtastatūra: ◦ Nospiediet un turiet taustiņu fn, lai rakstītu mazos burtus. ◦ Nospiediet un turiet taustiņus fn+shift, lai rakstītu lielos burtus.
5 Multivide Datoram var būt šāds aprīkojums: ● viens vai vairāki integrētie skaļruņi; ● viens vai vairāki integrētie mikrofoni; ● integrētā tīmekļa kamera; ● iepriekš instalēta multivides programmatūra; ● multivides pogas vai taustiņi.
PIEZĪME. Skaļumu var regulēt arī operētājsistēmā un dažās programmās. PIEZĪME. Informāciju par jūsu datorā esošo skaļuma līmeņa regulēšanas vadīklu veidiem skatiet nodaļā Iepazīšanās ar datoru 3. lpp. Austiņu un mikrofonu pievienošana Sava datora audio izvades (austiņu) / audio ievades (mikrofona) ligzdai varat pievienot vadu austiņas. Veikalos ir pieejamas dažādas mikrofonaustiņas ar integrētiem mikrofoniem. Pievienojot datoram bezvadu austiņas, ievērojiet ierīces ražotāja instrukcijas.
Kopīgošana ar pieskārienu (tikai dažiem modeļiem) Jūsu datoram ir moderna tuva darbības lauka sakaru (Near Field Communication — NFC) aparatūra, kas ļauj bezvadu režīmā ar pieskārienu kopīgot informāciju starp divām ierīcēm ar iespējotu NFC funkcionalitāti. Izmantojot NFC tehnoloģiju, jūs varat kopīgot tīmekļa vietnes, pārsūtīt kontaktinformāciju un ar pieskārienu izdrukāt no printeriem, kas atbalsta NFC. PADOMS. Varat lejupielādēt NFC lietojumprogrammas, kas var piedāvāt papildu NFC funkcijas.
● VGA ● Displeja ports SVARĪGI! Ārējā ierīce ir jāpievieno datora pareizajam portam, izmantojot atbilstošo kabeli. Ja rodas jautājumi, iepazīstieties ar ražotāja sniegtajiem norādījumiem. PIEZĪME. Informāciju par sava datora video portiem skatiet nodaļā Iepazīšanās ar datoru 3. lpp. VGA Datora ārējais monitora ports vai ārējais VGA ports ir analogā displeja interfeiss, kas datoram ļauj pievienot ārējo VGA displeja ierīci, piemēram, ārējo VGA monitoru vai VGA projektoru. 1.
PIEZĪME. Datora displeja portam var pievienot vienu displeja porta ierīci. Datora ekrānā redzamā informācija vienlaikus var tikt parādīta displeja porta ierīcē. Lai displeja portam pievienotu video vai audio ierīci, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto. 1. Pievienojiet vienu displeja porta kabeļa galu datora displeja portam. 2. Pievienojiet otru kabeļa galu digitālajai displeja ierīcei. 3.
Ar vadiem pievienojamu displeju atrašana un pievienošana, izmantojot MultiStream Transport MultiStream Transport (MST) nodrošina iespēju datoram pievienot vairākas vadu displeja ierīces, tās pievienojot datora VGA vai displeja portam, kā arī ārēja centrmezgla vai dokstacijas VGA vai displeja portam. Jūs varat veidot savienojumu vairākos veidos atkarībā no datorā instalētā grafikas kontrollera tipa un tā, vai datoram ir iebūvēts centrmezgls.
6 Barošanas pārvaldība PIEZĪME. Datoram var būt strāvas poga vai strāvas slēdzis. Termins strāvas poga šajā rokasgrāmatā tiek lietots, atsaucoties uz abu veidu strāvas vadīklām. Datora izslēgšana UZMANĪBU! Kad dators tiek izslēgts, nesaglabātā informācija tiek zaudēta. Izslēgšanas komanda aizver visas atvērtās programmas, ieskaitot operētājsistēmu, un izslēdz displeju un datoru.
PIEZĪME. Kamēr dators ir miega stāvoklī, nevar sākt nekāda tīkla savienojuma izveidi un izpildīt nekādu datora funkciju. Miega režīma aktivizēšana un iziešana no tā Ja dators ir ieslēgts, miega režīmu var aktivizēt kādā no tālāk norādītajiem veidiem. ● Īsi nospiediet strāvas pogu. ● Aizveriet displeju. ● Atlasiet Sākt, noklikšķiniet uz bultiņas pie pogas Izslēgt un pēc tam noklikšķiniet uz Miega režīms. Lai izietu no miega režīma, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto. ● Īsi nospiediet strāvas pogu.
Aizsardzības ar paroli aktivizējot iestatīšana Lai iestatītu datoru prasīt paroli, kad dators iziet no miega vai hibernācijas režīma, veiciet tālāk norādītās darbības. 1. Atlasiet Sākt > Vadības panelis > Sistēma un drošība > Enerģijas opcijas. 2. Kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Pamodinot prasīt paroli. 3. Noklikšķiniet uz Mainīt iestatījumus, kas pašlaik nav pieejami. 4. Noklikšķiniet uz Prasīt paroli (ieteicams). PIEZĪME.
● informāciju par barošanas pārvaldību un atbilstošu apkopi un uzglabāšanu, lai paildzinātu akumulatora kalpošanas laiku; ● informāciju par akumulatoru veidiem. Lai piekļūtu informācijai par akumulatoru: ▲ Atlasiet Sākt > Visas programmas > HP palīdzība un atbalsts un ierakstiet akumulators meklēšanas lodziņā utilītā Palīdzība un atbalsts. Akumulatora pārbaudes rīka lietošana Utilīta Palīdzība un atbalsts sniedz informāciju par datorā uzstādītā akumulatora stāvokli.
● Paziņojumu apgabalā esošā strāvas mērītāja ikona rāda zemu vai kritiski zemu akumulatora uzlādes līmeni. PIEZĪME. Papildinformāciju par strāvas mērītāju skatiet sadaļā Strāvas mērītāja un enerģijas iestatījumu lietošana 35. lpp. Ja dators ir ieslēgts vai atrodas miega stāvoklī, dators īslaicīgi paliek miega stāvoklī un pēc tam tiek izslēgts, zaudējot nesaglabāto informāciju.
Ārēja maiņstrāvas avota lietošana BRĪDINĀJUMS! Neuzlādējiet datora akumulatoru, kamēr atrodaties lidmašīnā. BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu drošības problēmu iespējamību, lietojiet tikai datora komplektācijā iekļauto maiņstrāvas adapteri, HP nodrošinātu rezerves adapteri vai saderīgu maiņstrāvas adapteri, kas iegādāts no uzņēmuma HP. PIEZĪME. Informāciju par pievienošanu maiņstrāvai skatiet datora iepakojumā iekļautajā plakātā Iestatīšanas instrukcijas.
Maiņstrāvas adaptera pārbaude Pārbaudiet maiņstrāvas adapteri, ja datoram pēc pievienošanas maiņstrāvas avotam ir kāds no šiem simptomiem: ● datoru nevar ieslēgt; ● displeju nevar ieslēgt; ● nedeg strāvas indikatori. Lai pārbaudītu maiņstrāvas adapteri, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto. PIEZĪME. Šīs instrukcijas attiecas uz datoriem ar maināmu akumulatoru. 1. Izslēdziet datoru. 2. Izņemiet akumulatoru no datora. 3.
Gan pārslēdzamā, gan duālā grafika piedāvā divus grafikas apstrādes režīmus. ● Veiktspējas režīms — darbina lietojumprogrammu ar optimālu veiktspēju. ● Enerģijas taupīšanas režīms — ekonomē akumulatora kalpošanas laiku. Lai pārvaldītu AMD grafikas iestatījumus, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto. 1. Atveriet programmu Catalyst Control Center, ar peles labo pogu noklikšķinot Windows darbvirsmā, un pēc tam atlasiet Konfigurēt pārslēdzamo grafiku. 2.
7 Ārējās kartes un ierīces Atmiņas karšu lasītāju lietošana (tikai dažiem modeļiem) Papildu atmiņas kartes piedāvā drošas datu glabāšanas un ērtas datu koplietošanas iespējas. Šīs kartes bieži izmanto ar digitālajiem datu nesējiem aprīkotās kamerās un personālajos ciparasistentos, kā arī citos datoros. Lai noteiktu atmiņas karšu formātus, kas tiek atbalstīti jūsu datorā, skatiet nodaļu Iepazīšanās ar datoru 3. lpp. Atmiņas kartes ievietošana UZMANĪBU! spēku.
3. Iespiediet karti (1) uz iekšu un pēc tam izņemiet to no slota (2). PIEZĪME. Ja karte netiek izstumta, izvelciet to no slota. Viedkaršu izmantošana (tikai dažiem modeļiem) PIEZĪME. Šajā nodaļā tiek lietots termins viedkarte, kas apzīmē gan viedkartes, gan Java™ kartes. Viedkarte ir piederums kredītkartes formātā ar mikroshēmu, kurā ir iebūvēta atmiņa un mikroprocesors.
USB ierīču izmantošana Universālā seriālā kopne (USB) ir aparatūras interfeiss, ko var izmantot, lai pievienotu papildu ārējo ierīci, piemēram, USB tastatūru, peli, diskdzini, printeri, skeneri vai centrmezglu. Dažām USB ierīcēm var būt nepieciešama papildu atbalsta programmatūra, kas parasti ir iekļauta ierīces komplektācijā. Papildinformāciju par konkrētās ierīces programmatūru skatiet ražotāja sniegtajos norādījumos. Šie norādījumi var būt iekļauti programmatūrā, diskā vai ražotāja tīmekļa vietnē.
USB ierīces pievienošana UZMANĪBU! ▲ Lai samazinātu USB savienotāja bojājuma risku, ievietojiet ierīci, pielietojot minimālu spēku. Pievienojiet USB portam ierīces USB kabeli. PIEZĪME. Šajā attēlā redzamais var nedaudz atšķirties no jūsu datora. Kad ierīce ir atrasta, tiek atskaņots signāls. PIEZĪME. Pirmoreiz pievienojot USB ierīci, paziņojumu apgabalā parādītais ziņojums norāda, vai dators atpazīst ierīci. USB ierīces atvienošana UZMANĪBU! atvienotu.
Papildu ārējo ierīču izmantošana PIEZĪME. Lai iegūtu papildinformāciju par nepieciešamo programmatūru un draiveriem, kā arī lai uzzinātu, kurš datora ports ir jālieto, skatiet ražotāja instrukcijas. Lai pievienotu datoram ārējo ierīci, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto. UZMANĪBU! Lai mazinātu aparatūras sabojāšanas risku, kad pievienojat ierīci, kurai ir strāvas padeve, nodrošiniet, lai ierīce būtu izslēgta un maiņstrāvas vads būtu atvienots. 1. Pievienojiet ierīci datoram. 2.
8 Diskdziņi Rīcība ar diskdziņiem UZMANĪBU! Diskdziņi ir trausli datora komponenti, kuriem nepieciešama rūpīga apiešanās. Pirms rīkojaties ar diskdziņiem, izlasiet turpmākos brīdinājumus. Nemetiet diskdzini zemē, nenovietojiet uz tā priekšmetus un nepakļaujiet to šķidrumu iedarbībai vai pārmērīgām temperatūras vai mitruma izmaiņām. Lietojot diskdziņus, ir jāņem vērā tālāk minētie piesardzības pasākumi. ● Pirms diskdziņa izņemšanas vai ievietošanas izslēdziet datoru.
Ja pievienojat vai uzstādāt labāku cieto disku un vēlaties iestatīt RAID sējumu, līdzeklis SRT ir īslaicīgi jāatspējo, jāiestata RAID sējums un pēc tam atkal jāiespējo līdzeklis SRT. Lai īslaicīgi atspējotu līdzekli SRT, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto: 1. Atlasiet Sākt > Visas programmas > Intel > Intel Rapid Storage Technology. 2. Noklikšķiniet uz saites Acceleration (Paātrinājums) un pēc tam uz saites Disable Acceleration (Atspējot paātrinājumu). 3.
HP 3D DriveGuard lietošana (tikai dažiem modeļiem) Izmantojot programmu HP 3D DriveGuard, tiek nodrošināta cietā diska aizsardzība, ievelkot tā galviņas un apturot datu pieprasījumus jebkurā no tālāk norādītajiem gadījumiem: ● Ja dators tiek nomests. ● Ja datoru pārvieto ar aizvērtu displeju, datoram darbojoties no akumulatora strāvas. Neilgu brīdi pēc tam, kad kāda no šīm situācijām ir beigusies, HP 3D DriveGuard atjauno normālu cietā diska darbību. PIEZĪME.
9 Drošība Datora aizsardzība Standarta drošības līdzekļi, kurus nodrošina operētājsistēma Windows un utilīta Computer Setup (BIOS), kas nav Windows sastāvdaļa, var aizsargāt jūsu personiskos iestatījumus un datus pret dažādiem riskiem. PIEZĪME. Drošības risinājumi ir paredzēti kā aizsarglīdzekļi. Tomēr šie aizsarglīdzekļi var nenovērst produkta sabojāšanu vai zādzību. PIEZĪME.
operētājsistēmā Windows vai datorā sākotnēji instalētajā utilītā Computer Setup, kas nav Windows sastāvdaļa. ● BIOS administratora un DriveLock paroles ir iestatītas utilītā Computer Setup, un tās pārvalda sistēma BIOS. ● Automatic DriveLock paroles ir iespējotas utilītā Computer Setup. ● Windows paroles var iestatīt vienīgi operētājsistēmā Windows.
Parole Funkcija Šo paroli iestata sadaļā DriveLock Passwords (DriveLock paroles) aktivizēšanas procesa laikā. PIEZĪME. Lai iestatītu DriveLock paroli, ir jāiestata BIOS administratora parole. DriveLock lietotāja parole* Aizsargā piekļuvi iekšējam cietajam diskam, kuru aizsargā DriveLock, un tiek iestatīta sadaļā DriveLock Passwords (DriveLock paroles) aktivizēšanas procesa laikā. PIEZĪME. Lai iestatītu DriveLock paroli, ir jāiestata BIOS administratora parole.
5. Kad tas tiek prasīts, ievadiet jauno paroli vienreiz un pēc tam vēlreiz, lai apstiprinātu. 6. Lai saglabātu izmaiņas un izietu no utilītas Computer Setup, ekrāna apakšējā labajā stūrī atlasiet ikonu Exit (Iziet) un pēc tam izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. – vai – Izmantojiet bulttaustiņus, lai atlasītu Main (Galvenā izvēlne) > Save Changes and Exit (Saglabāt izmaiņas un iziet), un pēc tam nospiediet taustiņu enter. Izmaiņas stājas spēkā pēc datora restartēšanas.
BIOS administratora paroles ievadīšana Uzvednē BIOS administrator password (BIOS administratora parole) ierakstiet savu paroli (izmantojot tos pašus taustiņus, ko lietojāt paroles iestatīšanai) un pēc tam nospiediet enter. Pēc trim nesekmīgiem mēģinājumiem ievadīt BIOS administratora paroli un vēl vienu mēģinājumu, kas veikts, izmantojot ekrāna tastatūru, restartējiet datoru un mēģiniet vēlreiz.
DriveLock paroles iestatīšana Lai iestatītu DriveLock paroli programmā Computer Setup: 1. Ieslēdziet datoru un nospiediet taustiņu esc, kamēr ekrāna apakšdaļā ir redzams paziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu startēšanas izvēlni). 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Atlasiet BIOS administrators un pēc tam ievadiet BIOS administratora paroli. 4.
DriveLock paroles ievadīšana Pārliecinieties, vai cietais disks ir ievietots datorā (nevis papildu dokošanas ierīcē vai ārējā MultiBay). Uzvednē DriveLock password (DriveLock parole) ierakstiet savu lietotāja paroli vai galveno paroli (izmantojot tā paša veida taustiņus, kā tos, kas tika izmantoti paroles iestatīšanai) un pēc tam nospiediet taustiņu enter. Pēc 2 neveiksmīgiem mēģinājumiem ievadīt paroli dators ir jāizslēdz un jāmēģina vēlreiz. 56 9. nodaļa.
DriveLock paroles maiņa Lai mainītu DriveLock paroli programmā Computer Setup: 1. Ieslēdziet datoru un nospiediet taustiņu esc, kamēr ekrāna apakšdaļā ir redzams paziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu startēšanas izvēlni). 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Atlasiet BIOS administrators un pēc tam ievadiet BIOS administratora paroli. 4.
DriveLock aizsardzības noņemšana Lai noņemtu DriveLock aizsardzību programmā Computer Setup: 1. Ieslēdziet datoru un nospiediet taustiņu esc, kamēr ekrāna apakšdaļā ir redzams paziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu startēšanas izvēlni). 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Atlasiet BIOS administrators un pēc tam ievadiet BIOS administratora paroli. 4.
6. Izlasiet brīdinājumu. Lai turpinātu, atlasiet YES (JĀ). 7. Lai saglabātu izmaiņas un izietu no utilītas Computer Setup, ekrāna apakšējā labajā stūrī atlasiet ikonu Exit (Iziet) un pēc tam izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. – vai – Izmantojiet bulttaustiņus, lai atlasītu Main (Galvenā izvēlne) > Save Changes and Exit (Saglabāt izmaiņas un iziet), un pēc tam nospiediet taustiņu enter.
● Resursdatora ugunsmūru programmatūra, kas aizsargā tikai to datoru, kurā šī programmatūra ir instalēta. ● Tīkla ugunsmūri — instalēti starp DSL vai kabeļmodemu un mājas vai biroja tīklu, lai aizsargātu visus tīklā iekļautos datorus. Kad sistēmā ir instalēts ugunsmūris, visi uz sistēmu un no tās nosūtītie dati tiek kontrolēti un salīdzināti ar lietotāja definēto drošības kritēriju kopu. Jebkuri dati, kas neatbilst šiem kritērijiem, tiek bloķēti.
PIEZĪME. Datora drošības kabeļa slota izskats var nedaudz atšķirties no tā, kas redzams šīs sadaļas attēlā. Informāciju par drošības kabeļa slota atrašanās vietu datorā skatiet nodaļā Iepazīšanās ar datoru 3. lpp. 1. Aplieciet drošības kabeli nostiprinātam priekšmetam. 2. Ievietojiet atslēgu (1) kabeļa slēdzenē (2). 3. Ievienojiet kabeļa slēdzeni datora drošības kabeļa slotā (3) un pēc tam aizslēdziet slēdzeni ar atslēgu.
10 Apkope Datora tīrīšana Lai datora tīrīšana būtu droša, lietojiet šādus līdzekļus: ● dimetilbenzilamonija hlorīda 0,3% maksimālās koncentrācijas šķīdumu (piemēram, vienreiz lietojamās salvetes, kas pieejamas ar dažādiem nosaukumiem); ● spirtu nesaturošu stikla tīrīšanas šķīdumu; ● ūdens un maigu ziepju šķīdumu; ● sausas mikrošķiedru tīrīšanas drāniņu vai zamšādas drāniņu (statisko elektrību neradošu drāniņu, kas nesatur eļļu); ● statisko elektrību neradošas auduma salvetes.
Skārienpaneļa, tastatūras un peles tīrīšana BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu elektrotraumu gūšanas vai iekšējo komponentu bojājuma risku, tastatūras tīrīšanai nelietojiet putekļu sūcēju. Putekļu sūcējs uz tastatūras virsmas var atstāt mājsaimniecības netīrumus. UZMANĪBU! taustiņiem.
Programmatūras SoftPaq Download Manager lietošana HP SoftPaq Download Manager (SDM) ir rīks, kas nodrošina ātru piekļuvi SoftPaq informācijai, kas paredzēta HP biznesa klases datoriem, neizmantojot SoftPaq numuru. Izmantojot šo rīku, var viegli atrast SoftPaq pakotnes, kā arī tās lejupielādēt un izpakot. Programmatūra SoftPaq Download Manager darbojas, nolasot un lejupielādējot HP FTP vietnē publicētu datu bāzes failu, kurā ietverta datora modeļa un SoftPaq informācija.
11 Dublēšana un atkopšana Jūsu datorā ir iekļauti HP un Windows rīki, lai palīdzētu jums aizsargāt informāciju un vajadzības gadījumā izgūt to. Šie rīki palīdzēs iestatīt datoru pareizā darba stāvoklī, veicot vienkāršas darbības. Šajā nodaļā ir informācija par šādiem procesiem: ● Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide ● Sistēmas atjaunošana un atkopšana Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide Atkopšana pēc sistēmas kļūmes ir tikai tik pilnīga, cik pilnīga ir pēdējā dublējumkopija. 1.
Recovery Disc Creator. Šis atkopšanas datu nesējs ļauj atkārtoti instalēt sākotnējo operētājsistēmu, kā arī atlasīt draiverus un lietojumprogrammas gadījumā, ja cietais disks ir bojāts. Izmantojot programmatūru HP Recovery Disc Creator, var izveidot divu tālāk norādīto veidu atkopšanas DVD diskus: ● Operētājsistēmas Windows 7 DVD disks — nodrošina operētājsistēmas instalēšanu, neinstalējot papildu draiverus vai lietojumprogrammas.
PIEZĪME. Lai uzlabotu datora drošību, operētājsistēmā Windows ir iekļauts lietotāja konta kontroles līdzeklis. Iespējams, ka, veicot tādus uzdevumus kā programmatūras instalēšana, utilītu palaišana vai Windows iestatījumu mainīšana, tiks prasīta jūsu atļauja vai parole. Skatiet utilītu Palīdzība un atbalsts. Lai piekļūtu utilītai Palīdzība un atbalsts, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts. Lai izveidotu dublējumkopiju, izmantojot Windows līdzekli Dublēšana un atjaunošana: PIEZĪME.
UZMANĪBU! Dažas sākuma labošanas opcijas pilnībā izdzēsīs un pārformatēs cieto disku. Neatgriezeniski tiek dzēsti visi datorā izveidotie faili un instalētā programmatūra. Kad pārformatēšana ir pabeigta, atkopšanas procesā no atkopšanai izmantotās dublējumkopijas tiek atjaunota operētājsistēma, kā arī draiveri, programmatūra un utilītas. 1. Ja iespējams, dublējiet visus personiskos failus. 2. Ja iespējams, pārbaudiet, vai pastāv Windows nodalījums.
dodieties uz vietni http://welcome.hp.com/country/us/en/wwcontact_us.html. DVD disku var arī pasūtīt, zvanot atbalsta dienestam. Kontaktinformāciju skatiet datora komplektācijā iekļautajā bukletā Worldwide Telephone Numbers (Tālruņu numuri visā pasaulē). UZMANĪBU! Izmantojot operētājsistēmas Windows 7 DVD disku, tiek pilnībā dzēsts cietā diska saturs un cietais disks tiek pārformatēts. Visi datorā izveidotie faili un instalētā programmatūra tiek neatgriezeniski izdzēsti.
12 Computer Setup (BIOS), TPM un HP Sure Start Utilītas Computer Setup lietošana Utilīta Computer Setup vai sistēma BIOS pārvalda sakarus starp visām sistēmas ievades un izvades ierīcēm (piemēram, diskdziņiem, displeju, tastatūru, peli un printeri). Utilīta Computer Setup ietver instalēto ierīču tipu, datora startēšanas secības, kā arī sistēmas un paplašinātās atmiņas apjoma iestatījumus. PIEZĪME. Veicot izmaiņas utilītā Computer Setup, ir jārīkojas sevišķi piesardzīgi.
Lai izietu no utilītas Computer Setup izvēlnēm, izvēlieties kādu no tālāk norādītajām metodēm. ● Lai izietu no utilītas Computer Setup izvēlnēm, nesaglabājot veiktās izmaiņas: Atlasiet ikonu Exit (Iziet), kas atrodas ekrāna labajā apakšējā stūrī, un izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. — vai — Atlasiet Main (Galvenā izvēlne), atlasiet Ignore Changes and Exit (Ignorēt izmaiņas un iziet) un pēc tam nospiediet enter.
BIOS versijas noteikšana Lai izlemtu, vai jums nepieciešams atjaunināt utilītu Computer Setup (BIOS), vispirms noskaidrojiet datora BIOS versiju. BIOS versijas informāciju (ko sauc arī par ROM datumu un sistēmu BIOS) var iegūt, nospiežot taustiņu kombināciju fn + esc (ja jau esat operētājsistēmā Windows) vai izmantojot utilītu Computer Setup. 1. Startējiet utilītu Computer Setup. Skatiet sadaļā Utilītas Computer Setup startēšana 70. lpp. 2.
BIOS instalēšanas procedūras var atšķirties. Kad lejupielāde ir pabeigta, izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. Ja instrukcijas netiek parādītas, veiciet tālāk norādītās darbības. 1. Atlasiet Sākt > Dators. 2. Atlasiet cietā diska apzīmējumu. Cietā diska apzīmējums parasti ir lokālais disks (C:). 3. Izmantojot iepriekš pierakstīto ceļu cietajā diskā, atveriet cietā diska mapi, kurā atrodas atjauninājums. 4. Veiciet dubultklikšķi uz faila ar paplašinājumu .exe (piemēram, faila_nosaukums.exe).
Tehnoloģija HP Sure Start ir konfigurēta un jau iespējota, tādēļ lielākā daļa lietotāju var izmantot HP Sure Start noklusējuma konfigurāciju. Pieredzējuši lietotāji var pielāgot šo noklusējuma konfigurāciju. Lai piekļūtu jaunākajai dokumentācijai par HP Sure Start, apmeklējiet vietni http://www.hp.com/support un atlasiet savu valsti. Atlasiet Draiveri un lejupielādes un izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. 74 12. nodaļa.
13 HP PC Hardware Diagnostics (UEFI) HP PC Hardware Diagnostics (HP datoru aparatūras diagnostika) ir vienotais paplašināmais aparātprogrammatūras interfeiss (Unified Extensible Firmware Interface — UEFI), kas ļauj palaist diagnostikas pārbaudes, lai noteiktu, vai datora aparatūra darbojas pareizi. Šis rīks darbojas ārpus operētājsistēmas, lai atdalītu aparatūras kļūmes no problēmām, ko radījusi operētājsistēma vai citi programmatūras komponenti. PIEZĪME.
Lejupielādējiet jaunāko UEFI versiju. 1. Dodieties uz vietni http://www.hp.com/go/techcenter/pcdiags. Tiek parādīta HP PC Diagnostics (HP datoru diagnostikas) mājas lapa. 2. Atlasiet saiti Lejupielādēt, kas atrodas sadaļā HP PC Hardware Diagnostics (HP datoru aparatūras diagnostika), un pēc tam atlasiet Palaist. Lejupielādējiet jebkuru konkrētā produkta UEFI versiju. 1. Dodieties uz vietni http://www.hp.com/support un pēc tam atlasiet savu valsti. Tiek attēlota HP atbalsta lapa. 2.
14 Atbalsts Sazināšanās ar klientu atbalsta dienestu Ja informācija, kas nodrošināta šajā lietotāja rokasgrāmatā vai utilītā Palīdzība un atbalsts, nesniedz atbildes uz jūsu jautājumiem, varat sazināties ar atbalsta dienestu. Lai saņemtu atbalstu, apmeklējiet vietni http://www.hp.com/support un atlasiet savu valsti. Šajā vietnē varat: ● tērzēt tiešsaistē ar HP speciālistu; PIEZĪME. Ja atbalsta tērzēšana nav pieejama noteiktā valodā, tā ir pieejama angļu valodā.
Uzlīmes Datoram piestiprinātās uzlīmes sniedz informāciju, kas var būt nepieciešama, lai novērstu sistēmas darbības traucējumus vai atrodoties ar datoru ceļojumā ārzemēs. SVARĪGI! Visas šajā sadaļā aprakstītās uzlīmes atrodas vienā no trīs vietām atkarībā no jūsu datora modeļa: piestiprinātas datora apakšā, akumulatora nodalījumā vai zem apkopes nodalījuma vāka. ● Apkopes uzlīme — nodrošina svarīgu informāciju par jūsu datora identificēšanu.
15 Specifikācijas ● Ieejas strāva ● Darba vide Ieejas strāva Šajā sadaļā iekļautā informācija par strāvu var būt noderīga, ja datoru vēlaties ņemt līdzi ārzemju ceļojumā. Dators izmanto līdzstrāvu, ko var nodrošināt no maiņstrāvas vai līdzstrāvas avota. Maiņstrāvas avota nominālvērtībai jābūt 100–240 V, 50–60 Hz.
16 Pieejamība HP izstrādā, ražo un reklamē tādus produktus un pakalpojumus, ko var izmantot ikviens, tostarp cilvēki ar invaliditāti, to darot vai nu pastāvīgi, vai izmantojot atbilstošas palīgierīces. Atbalstītās palīgtehnoloģijas HP produkti atbalsta ļoti dažādas operētājsistēmas palīgtehnoloģijas un var tikt konfigurēti tā, lai darbotos ar papildu palīgtehnoloģijām. Izmantojiet ierīces meklēšanas funkciju, lai atrastu papildinformāciju par palīdzības līdzekļiem. PIEZĪME.
A Datora sagatavošana ceļojumam vai transportēšanai Iepazīstieties ar padomiem par aparatūras drošību, kas ir jāņem vērā, ja dators ir jāņem līdzi ceļojumā vai tas ir jātransportē. ● Sagatavojiet datoru ceļošanai vai transportēšanai saskaņā ar tālāk norādīto: ◦ Dublējiet datorā esošo informāciju ārējā diskdzinī. ◦ Izņemiet no datora visus diskus un ārējās datu nesēju kartes, piemēram, atmiņas kartes. ◦ Izslēdziet un pēc tam atvienojiet visas ārējās ierīces. ◦ Izslēdziet datoru.
B Problēmu novēršana Resursi problēmu novēršanai ● Piekļūstiet saitēm uz tīmekļa vietnēm un skatiet papildinformāciju par datoru, izmantojot utilītu Palīdzība un atbalsts. Lai piekļūtu utilītai Palīdzība un atbalsts, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts. PIEZĪME. Dažiem pārbaudes vai labošanas rīkiem ir nepieciešams savienojums ar internetu. HP nodrošina arī papildu rīkus, kuriem nav nepieciešams savienojums ar internetu. ● Sazinieties ar HP atbalsta dienestu.
enerģijas iestatījumus, Windows darbvirsmas paziņojumu apgabalā, kas atrodas uzdevumjoslas labajā malā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Akumulators un pēc tam uz Preferences. ● Iespējams, attēla rādīšana datora ekrānā nav iestatīta. Lai pārnestu attēlu uz datora ekrānu, nospiediet taustiņu kombināciju fn+f4.
Nedarbojas bezvadu tīkla savienojums Ja bezvadu tīkla savienojums nedarbojas kā paredzēts, izmantojiet tālāk sniegtos ieteikumus: ● Lai iespējotu vai atspējotu bezvadu vai vadu tīkla ierīci, Windows darbvirsmas paziņojumu apgabalā, kas atrodas uzdevumjoslas labajā malā, noklikšķiniet uz Tīkla savienojums. Lai iespējotu ierīci, noklikšķiniet uz ierīces nosaukuma un pēc tam noklikšķiniet uz Izveidot savienojumu. Lai atspējotu ierīci, noklikšķiniet uz ierīces nosaukuma un pēc tam noklikšķiniet uz Atvienot.
C Elektrostatiskā izlāde Elektrostatiskā izlāde ir statiskās elektrības atbrīvošanās, kad saskaras divi priekšmeti, piemēram, strāvas trieciens, ko saņemat, staigājot pa paklāju un skarot durvju metāla rokturi. Statiskās elektrības izlāde no pirkstiem vai citiem elektrostatiskiem vadītājiem var sabojāt elektroniskos komponentus.
Alfabētiskais rādītājs A administratora parole 51 aizsardzības ar paroli aktivizējot iestatīšana 36 akumulatora indikators 11 akumulatora pārbaudes rīks 37 akumulatora strāva 36 akumulators atlikušā uzlādes līmeņa parādīšana 37 enerģijas ekonomēšana 38 izlāde 37 zems akumulatora uzlādes līmenis 37 ar vadu pievienojamie ekrāni; noteikšana un savienošana 33 atkopšana, sistēma 67 atkopšanas datu nesējs, lietošana, lai veiktu atjaunošanu 68 atkopšanas datu nesējs; izveide 65 atkopšanas nodalījums 68 atkopšanas
dublēšana un atjaunošana, rīkojieties saskaņā ar tālāk norādīto 67 dublēšanas rīki 65 DVD disks Driver Recovery (Draiveru atkopšana), izveide 65 lietošana, lai veiktu atjaunošanu 68 E ekonomēšana, enerģijas 38 ekrāna attēls, pārslēgšana 25 ekrāna spilgtuma regulēšanas taustiņi 25 elektrostatiskā izlāde 85 enerģija ekonomēšana 38 opcijas 34 enerģijas opciju iestatīšana 34 enerģijas taupīšanas stāvokļi 34 F f11 atkopšana 68 funkciju taustiņi, identificēšana 9 G GPS 18 grafikas režīmi, pārslēgšana 40 H hiber
normatīvo datu informācija bezvadu sakaru sertifikācijas uzlīmes 78 normatīvo datu uzlīme 78 O operētājsistēmas Windows 7 datu nesējs izveide 65 lietošana, lai veiktu atjaunošanu 68 operētājsistēmas Windows 7 DVD disks izveide 65 lietošana, lai veiktu atjaunošanu 68 optiskais diskdzinis 46 P papildtastatūra, ārējā ciparslēgs 27 lietošana 27 papildu ārējās ierīces, izmantošana 46 paroles administrators 51 BIOS administrators 52 DriveLock 54 lietotājs 51 pārslēdzamā grafika 40 pele, ārējā preferenču iestatīša
TPM iestatījumi 73 U ugunsmūra programmatūra 59 USB 3.0 ports 3 USB 3.