Lietošanas rokasgrāmata
© Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Bluetooth ir preču zīme, kas pieder tās īpašniekam un ko saskaņā ar licenci izmanto uzņēmums HP Inc. Intel, Celeron un Pentium ir Intel Corporation preču zīmes ASV un citās valstīs. Windows ir Microsoft Corporation reģistrēta preču zīme vai preču zīme Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs. Šeit ietvertā informācija var tikt mainīta bez iepriekšēja brīdinājuma.
Drošības brīdinājums BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu apdegumu gūšanas vai datora pārkaršanas iespēju, neturiet datoru tieši klēpī un neaizsprostojiet datora ventilācijas atveres. Izmantojiet datoru tikai uz cietas, līdzenas virsmas. Nodrošiniet, lai citas cietas virsmas, piemēram, blakus novietots papildu printeris, vai mīkstas virsmas, piemēram, spilveni, paklāji vai apģērbs, nebloķētu gaisa plūsmu.
iv Drošības brīdinājums
Procesora konfigurācijas iestatījums (tikai dažiem produktiem) SVARĪGI! Daži produkti ir konfigurēti ar Intel® Pentium® N35xx/N37xx sērijas vai Celeron® N28xx/N29xx/ N30xx/N31xx sērijas procesoru un Windows® operētājsistēmu. Ja jūsu dators atbilst iepriekš norādītajai konfigurācijai, nemainiet procesora konfigurācijas iestatījumu failā msconfig.exe no 4 vai 2 procesoriem uz 1 procesoru. Pretējā gadījumā datoru nevarēs restartēt.
vi Procesora konfigurācijas iestatījums (tikai dažiem produktiem)
Saturs 1 Pareiza startēšana ........................................................................................................................................ 1 Datora labākā lietošanas prakse ........................................................................................................................... 1 Citi HP resursi .........................................................................................................................................................
Austiņu pievienošana ........................................................................................................................ 21 Mikrofonaustiņu pievienošana .......................................................................................................... 22 Skaņas iestatījumu lietošana ............................................................................................................ 22 Video lietošana .......................................................................
Nomaināma akumulatora glabāšana ........................................................... 35 Atbrīvošanās no nomaināma akumulatora ................................................. 35 Darbināšana ar ārēja avota strāvu ...................................................................................................................... 35 7 Datora apkope .............................................................................................................................................
11 Dublēšana, atjaunošana un atkopšana ........................................................................................................ 50 Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide ................................................................................................... 50 HP atkopšanas datu nesēja izveide (tikai dažiem produktiem) ....................................................... 50 Windows rīku lietošana ............................................................................
1 Pareiza startēšana Šis dators ir jaudīgs rīks, kas nodrošina plašākas darba un izklaides iespējas. Izlasiet šo nodaļu, lai uzzinātu vairāk par datora lietošanu pēc tā iestatīšanas, datora nodrošinātajām izklaides iespējām un citu HP resursu pieejamību. Datora labākā lietošanas prakse Pēc datora iestatīšanas un reģistrēšanas ir ieteicams veikt tālāk norādītās darbības, lai izmantotu visas datora nodrošinātās iespējas. ● Dublējiet sava cietā diska saturu, izveidojot atkopšanas datu nesējus.
Citi HP resursi Lai atrastu resursus, kas nodrošina informāciju par produktiem, praktiskus norādījumus un citu noderīgu informāciju, skatiet šo tabulu. Resurss Saturs Iestatīšanas instrukcijas ● Informācija par datora iestatīšanu un funkciju pārskats HP atbalsts ● Tērzēšana tiešsaistē ar HP speciālistu Lai saņemtu HP atbalstu, dodieties uz vietni http://www.hp.com/support.
Resurss Saturs SVARĪGI! Lai piekļūtu lietotāja rokasgrāmatas jaunākajai versijai, jābūt izveidotam savienojumam ar internetu. *HP ierobežoto garantiju varat atrast produktā iekļautajās lietotāja rokasgrāmatās un/vai iepakojumā iekļautajā kompaktdiskā vai DVD diskā. Dažās valstīs vai reģionos HP var iekļaut iepakojumā garantiju drukātā formātā. Dažās valstīs vai reģionos, kur garantija netiek nodrošināta drukātā formātā, tās kopiju var pieprasīt vietnē http://www.hp.com/go/orderdocuments.
2 Iepazīšanās ar datoru Jūsu datorā ir izmantoti visaugstākās kvalitātes komponenti. Šī nodaļa nodrošina informāciju par komponentiem, to atrašanās vietu un darbību. Ar aparatūru saistītās informācijas atrašana Lai uzzinātu, kāda aparatūra ir uzstādīta datorā, veiciet tālāk norādītās darbības. ▲ Uzdevumjoslas meklēšanas lodziņā ierakstiet ierīču pārvaldnieks un pēc tam atlasiet lietojumprogrammu Ierīču pārvaldnieks. Sarakstā tiek parādītas visas jūsu datorā instalētās ierīces.
Labā puse Komponents (1) Apraksts Strāvas indikators ● Deg: dators ir ieslēgts. ● Mirgo: dators ir miega režīmā, kas ir enerģijas taupīšanas stāvoklis. Dators izslēdz strāvas padevi displejam un citiem pašreiz neizmantotiem komponentiem. ● Nedeg: dators ir izslēgts vai atrodas hibernācijas režīmā. Hibernācija ir enerģijas taupīšanas stāvoklis, kurā tiek patērēts vismazāk enerģijas. Mirgo baltā krāsā: cietais disks tiek lietots.
Kreisā puse Komponents Apraksts (1) Strāvas savienotājs Izmanto maiņstrāvas adaptera pievienošanai. (2) Maiņstrāvas adaptera un akumulatora indikators ● Balts: maiņstrāvas adapteris ir pievienots, un akumulators ir pilnībā uzlādēts. ● Mirgo baltā krāsā: maiņstrāvas adapteris ir atvienots, un ir sasniegts zems akumulatora uzlādes līmenis. ● Dzeltens: maiņstrāvas adapteris ir pievienots, un notiek akumulatora uzlāde. ● Nedeg: akumulatora uzlāde nenotiek.
Komponents Apraksts BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu iespējamo traumu risku, pirms austiņu, ieliekamo austiņu vai mikrofonaustiņu lietošanas noregulējiet skaļumu. Plašāku informāciju par drošību skatiet dokumentā Normatīvie paziņojumi un informācija par drošību un vides aizsardzību. Lai piekļūtu šai rokasgrāmatai, veiciet tālāk norādītās darbības. ▲ Atlasiet pogu Sākt, atlasiet HP palīdzība un atbalsts un pēc tam atlasiet HP dokumentācija. PIEZĪME.
Displejs PIEZĪME. Skatiet attēlu, kas visprecīzāk atbilst jūsu datora modelim. Komponents Apraksts (1) WLAN antenas* Sūta un saņem bezvadu signālus, lai sazinātos ar bezvadu lokālajiem tīkliem (WLAN). (2) Kameras indikators Deg: notiek vienas vai vairāku kameru lietošana. (3) Kamera Ļauj izmantot video tērzēšanu, ierakstīt video un ierakstīt nekustīgus attēlus. Lai izmantotu kameru, skatiet sadaļu Kameras lietošana 21. lpp.
Tastatūras zona Skārienpanelis Komponents (1) Apraksts Skārienpaneļa zona Nolasa jūsu pirkstu žestus, lai pārvietotu rādītāju vai aktivizētu ekrānā redzamos vienumus. PIEZĪME. Papildinformāciju skatiet sadaļā Skārienpaneļa un skārienžestu lietošana 26. lpp. (2) Skārienpaneļa kreisā poga Darbojas kā ārējās peles kreisā poga. (3) Skārienpaneļa labā poga Darbojas kā ārējās peles labā poga.
Indikatori PIEZĪME. Skatiet attēlu, kas visprecīzāk atbilst jūsu datora modelim. Komponents 10 Apraksts (1) Burtslēga indikators Deg: burtslēgs ir ieslēgts — taustiņi ir pārslēgti lielo burtu rakstīšanas režīmā. (2) Skaņas izslēgšanas indikators ● Dzeltens: datora skaņa ir izslēgta. ● Nedeg: datora skaņa ir ieslēgta. 2. nodaļa.
Poga PIEZĪME. Skatiet attēlu, kas visprecīzāk atbilst jūsu datora modelim. Komponents Strāvas poga Apraksts ● Kad dators ir izslēgts, nospiediet šo pogu, lai ieslēgtu datoru. ● Kad dators ir ieslēgts, īsi nospiediet šo pogu, lai aktivizētu miega režīmu. ● Kad dators ir miega stāvoklī, īsi nospiediet šo pogu, lai izietu no miega stāvokļa. ● Kad dators ir hibernācijas režīmā, īsi nospiediet šo pogu, lai izietu no hibernācijas režīma.
Speciālie taustiņi PIEZĪME. Skatiet attēlu, kas visprecīzāk atbilst jūsu datora modelim. Komponents Apraksts (1) Taustiņš esc Nospiežot šo taustiņu kopā ar taustiņu fn, tiek parādīta sistēmas informācija. (2) Taustiņš fn Nospiežot kopā ar citu taustiņu, ļauj izpildīt īpašas funkcijas. (3) Windows taustiņš Atver izvēlni Sākt. PIEZĪME. Vēlreiz nospiežot Windows taustiņu, izvēlne Sākt tiks aizvērta. (4) Darbību taustiņi Izpilda bieži lietotās sistēmas funkcijas. PIEZĪME.
Darbību taustiņi Darbības taustiņš veic funkciju, kuru norāda ikona uz taustiņa. Lai noteiktu, kuri taustiņi atrodas uz produktu, skatiet Speciālie taustiņi 12. lpp. ▲ Lai lietotu darbības taustiņu, nospiediet un turiet šo taustiņu. Ikona Apraksts Atveras HP Support Assistant lietotne. Turot taustiņu nospiestu, pakāpeniski tiek samazināts ekrāna spilgtums. Turot taustiņu nospiestu, pakāpeniski tiek palielināts ekrāna spilgtums.
Apakšpuse Komponents Apraksts (1) Akumulatora bloķēšanas fiksators Fiksē akumulatoru tam paredzētajā nodalījumā. (2) Akumulatora nodalījums Šeit atrodas akumulators. (3) Akumulatora izvirzīšanas fiksators Izmanto akumulatora izvirzīšanai. (4) Skaļruņi (2) Atskaņo skaņu. (5) Ventilācijas atvere Nodrošina gaisa plūsmu iekšējo komponentu dzesēšanai. PIEZĪME. Lai atdzesētu iekšējos komponentus un nepieļautu to pārkaršanu, automātiski tiek ieslēgts datora ventilators.
Uzlīmes Uzlīmes uz datora sniedz informāciju, kas var būt nepieciešama sistēmas problēmu novēršanai vai arī tad, ja datoru ņemat līdzi ārzemju ceļojumos. SVARĪGI! Šajā sadaļā aprakstītās uzlīmes ir atrodamas šādās vietās: datora apakšā, akumulatora nodalījumā, zem apkopes nodalījuma pārsega vāka vai displeja aizmugurē. ● Apkopes uzlīme — nodrošina svarīgu informāciju par jūsu datora identificēšanu.
3 Savienojuma izveide ar tīklu Dators ir ērti ņemams līdzi, lai kurp jūs arī dotos. Tomēr izpētīt visu pasauli un piekļūt informācijai miljoniem vietnēs varat arī mājās, izmantojot datoru un vadu vai bezvadu tīkla savienojumu. Šajā nodaļā sniegtā informācija palīdzēs izveidot savienojumu ar visu pasauli. Savienojuma izveide ar bezvadu tīklu Jūsu dators var būt aprīkots ar vienu vai vairākām no tālāk norādītajām bezvadu ierīcēm.
Savienojuma izveide ar WLAN PIEZĪME. Veidojot interneta savienojumu mājās, vispirms ir jāizveido konts pie interneta pakalpojumu sniedzēja. Lai iegādātos interneta pakalpojumu un modemu, sazinieties ar vietējo interneta pakalpojumu sniedzēju. Tas jums palīdzēs uzstādīt modemu, ievilkt tīkla kabeli, lai savienotu bezvadu maršrutētāju ar modemu, un pārbaudīt interneta pakalpojumu. Lai izveidotu savienojumu ar WLAN, veiciet tālāk norādītās darbības. 1. Pārliecinieties, vai WLAN ierīce ir ieslēgta. 2.
HP Mobile platjoslas sakaru lietošana (tikai dažiem produktiem) HP Mobile platjoslas sakaru datoram ir iebūvēts mobilo platjoslas sakaru pakalpojuma atbalsts. Jūsu jaunais dators, izmantojot to kopā ar mobilo sakaru operatora tīklu, nodrošina iespēju izveidot savienojumu ar internetu, sūtīt e-pastu vai izveidot savienojumu ar korporatīvo tīklu bez nepieciešamības izmantot Wi-Fi tīklāju darbības zonas.
Savienojuma izveide ar Bluetooth ierīcēm Lai varētu lietot Bluetooth ierīci, ir jāizveido Bluetooth savienojums. 1. Meklēšanas lodziņā uzdevumjoslā ierakstiet bluetooth un pēc tam atlasiet Bluetooth un citu ierīču iestatījumi. 2. Ieslēdziet Bluetooth, ja tas vēl nav ieslēgts. 3. Atlasiet sarakstā savu ierīci un pēc tam izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. PIEZĪME. Ja ierīcei ir nepieciešama pārbaude, tiek parādīts savienošanas pārī kods.
Savienojuma izveide ar jūsu mobilo ierīci (tikai dažiem produktiem) HP Orbit nodrošina veidu, kā vienkārši pārvietot failus, attēlus, video un citu informāciju jūsu mobilās ierīces un datora starpā. PIEZĪME. Pirms HP Orbit iestatīšanas un izmantošanas pārliecinieties, vai jūsu dators un mobilā ierīce ir pievienota tam pašam Wi-Fi tīklam. Lai iestatītu HP Orbit, veiciet tālāk norādītās darbības. 1. Lejupielādējiet lietotni HP Orbit savā mobilajā ierīcē no programmu veikala un instalējiet to. 2.
4 Izklaides funkciju lietošana Lietojiet HP datoru kā izklaides centru, lai sazinātos, izmantojot kameru, klausītos un pārvaldītu mūzikas ierakstus un lejupielādētu un skatītos filmas. Lai padarītu savu datoru par vēl jaudīgāku izklaides centru, pievienojiet ārējās ierīces: monitoru, projektoru, televizoru, skaļruņus vai austiņas. Kameras lietošana Jūsu datoram ir viena vai vairākas kameras, kuras ļauj izveidot savienojumu ar citiem, lai kopīgi strādātu vai spēlētu spēles.
Mikrofonaustiņu pievienošana BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu iespējamo traumu risku, pirms austiņu, ieliekamo austiņu vai mikrofonaustiņu lietošanas samaziniet skaļuma līmeņa iestatījumu. Papildinformāciju par drošību skatiet dokumentā Normatīvie paziņojumi un informācija par drošību un vides aizsardzību. Piekļuve dokumentam: ▲ Atlasiet pogu Sākt, atlasiet HP palīdzība un atbalsts un pēc tam atlasiet HP dokumentācija. Austiņas ar mikrofonu sauc par mikrofonaustiņām.
2. Nospiežot taustiņu f4, varat pārslēgt ekrāna attēlu četros tālāk norādītajos displeja stāvokļos. ● Tikai datora ekrānā: skatiet ekrāna attēlu tikai datorā. ● Dublēt: skatiet ekrāna attēlu vienlaikus abās ierīcēs — datorā un ārējā ierīcē. ● Paplašināt: skatiet ekrāna attēlu, kas paplašināts, izmantojot abas ierīces — datoru un ārējo ierīci. ● Tikai otrajā ekrānā: skatiet ekrāna attēlu tikai ārējā ierīcē. Ikreiz, kad nospiežat taustiņu kombināciju fn+f4, attēlojuma stāvoklis mainās. PIEZĪME.
2. Pievienojiet otru kabeļa galu augstas izšķirtspējas televizoram vai monitoram. 3. Nospiediet taustiņu f4, lai pārslēgtu datora ekrāna attēlu četros tālāk norādītajos displeja stāvokļos. ● Tikai datora ekrānā: skatiet ekrāna attēlu tikai datorā. ● Dublēt: skatiet ekrāna attēlu vienlaikus abās ierīcēs — datorā un ārējā ierīcē. ● Paplašināt: skatiet ekrāna attēlu, kas paplašināts, izmantojot abas ierīces — datoru un ārējo ierīci. ● Tikai otrajā ekrānā: skatiet ekrāna attēlu tikai ārējā ierīcē.
Ar standartu Miracast saderīgu bezvadu displeju meklēšana un savienojuma izveide (tikai dažiem produktiem) Lai atrastu ar standartu Miracast saderīgus bezvadu displejus un izveidotu ar tiem savienojumu, neizejot no pašreiz atvērtajām lietojumprogrammām, veiciet tālāk aprakstītās darbības. Miracast atvēršana: ▲ Meklēšanas lodziņā uzdevumjoslā ierakstiet projicēt un pēc tam noklikšķiniet uz Projicēt otrā ekrānā.
5 Pārvietošanās ekrānā Lai pārvietotos datora ekrānā, varat izmantot kādu no tālāk norādītajām iespējām. ● Izmantojiet skāriena žestus tieši datora ekrānā ● Izmantojiet skāriena žestus skārienpanelī ● Izmantojiet papildu peli vai tastatūru (iegādājama atsevišķi) ● Izmantojiet ekrāntastatūru ● Izmantojiet kursorsviru Skārienpaneļa un skārienžestu lietošana Izmantojot skārienpaneli, var pārvietoties datora ekrānā un vadīt rādītāju ar vienkāršiem skārienžestiem.
Savilkšana ar diviem pirkstiem, lai tuvinātu vai tālinātu Savilkšana ar diviem pirkstiem ļauj tuvināt vai tālināt attēlus vai tekstu. ● Lai tālinātu, novietojiet uz skārienpaneļa zonas vai skārienekrāna divus pirkstus, atstatus vienu no otra, un pēc tam satuviniet tos. ● Lai tuvinātu, novietojiet divus kopā saliktus pirkstus uz skārienpaneļa zonas vai skārienekrāna un pēc tam attāliniet tos.
Pieskaršanās ar četriem pirkstiem (tikai skārienpanelim) Pieskarieties ar četriem pirkstiem, lai atvērtu darbību centru. ● Pieskarieties skārienpanelī ar četriem pirkstiem, lai atvērtu darbību centru un skatītu pašreizējos iestatījumus un paziņojumus. Pavilkšana ar trim pirkstiem (tikai skārienpanelim) Pavelciet ar trim pirkstiem, lai skatītu atvērtos logus un pārslēgtos starp atvērtajiem logiem un darbvirsmu. 28 ● Pavelciet ar trim pirkstiem virzienā prom no sevis, lai skatītu visus atvērtos logus.
Viena pirksta slidināšana (tikai skārienekrānam) Izmantojiet viena pirksta slidināšanu, lai bīdītu vai ritinātu sarakstus un lapas vai lai pārvietotu objektu. ● Lai ritinātu ekrānā, viegli slidiniet pirkstu pāri ekrānam vēlamajā pārvietošanas virzienā. ● Lai pārvietotu objektu, nospiediet un turiet pirkstu uz objekta un pēc tam velciet pirkstu.
6 Enerģijas pārvaldība Šo datoru var darbināt, izmantojot akumulatora enerģiju vai ārēju strāvas avotu. Ja dators darbojas, izmantojot tikai akumulatora enerģiju, un akumulatora uzlādei nav pieejams ārējs strāvas avots, ir svarīgi pārraudzīt un taupīt akumulatora uzlādes līmeni. Daži šajā nodaļā uzskaitītie strāvas pārvaldības līdzekļi, iespējams, nav pieejami jūsu datorā. Miega režīma vai hibernācijas lietošana UZMANĪBU! Kamēr dators ir miega stāvoklī, tas nav pilnībā aizsargāts.
Hibernācijas režīma aktivizēšana un iziešana no tā (tikai dažiem produktiem) Izmantojot enerģijas opcijas, var iespējot lietotāja aktivizētu hibernācijas režīmu un mainīt citus enerģijas iestatījumus un taimautus. 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Strāva un pēc tam atlasiet Enerģijas opcijas. 2. Kreisajā rūtī atlasiet Izvēlēties ieslēgšanas/izslēgšanas pogu darbības (teksts var atšķirties atkarībā no produkta). 3.
Ja dators nereaģē un nav iespējams veikt iepriekš minētās izslēgšanas procedūras, izmēģiniet tālāk norādītās ārkārtas procedūras norādītajā secībā. ● Nospiediet ctrl+alt+delete, atlasiet ikonu Enerģija un pēc tam atlasiet Izslēgt. ● Nospiediet strāvas pogu un turiet to vismaz 10 sekundes. ● Ja datoram ir maināms akumulators (tikai dažiem produktiem), atvienojiet datoru no ārējā strāvas avota un pēc tam izņemiet akumulatoru.
Lai izmantotu HP Fast Charge, izslēdziet datoru un pēc tam pievienojiet maiņstrāvas adapteri datoram un ārējam strāvas avotam. Akumulatora uzlādes līmeņa parādīšana Lai skatītu atlikušo akumulatora uzlādes līmeni procentos un pašreizējo enerģijas plānu, novietojiet peles rādītāju virs strāvas ikonas . Akumulatora informācijas atrašana HP Support Assistant (tikai dažiem produktiem) Lai piekļūtu akumulatora informācijai: 1.
PIEZĪME. Papildinformāciju par strāvas ikonu skatiet sadaļā Strāvas ikonas un enerģijas opciju izmantošana 32. lpp. Kritiska akumulatora uzlādes līmeņa gadījumā dators veic tālāk norādītās darbības. ● Ja hibernācijas režīms ir atspējots un dators ir ieslēgts vai darbojas miega režīmā, dators īslaicīgi paliek miega režīmā un pēc tam tiek izslēgts, zaudējot nesaglabāto informāciju. ● Ja ir iespējota hibernācija un dators ir ieslēgts vai darbojas miega režīmā, tiek aktivizēta hibernācija.
3. Izņemiet akumulatoru (3) no datora. Nomaināma akumulatora glabāšana UZMANĪBU! Lai samazinātu akumulatora sabojāšanas risku, ilgstoši neturiet to augstā temperatūrā. Akumulators, kurš atrodas glabāšanā, ir jāpārbauda ik pēc 6 mēnešiem. Ja jauda ir mazāka par 50 procentiem, uzlādējiet akumulatoru, pirms atliekat to atpakaļ glabāšanā.
Pievienojiet datoru ārējam maiņstrāvas avotam, ja ir spēkā kāds no tālāk minētajiem nosacījumiem. ● uzlādējot vai kalibrējot akumulatoru; ● Instalējot vai atjauninot sistēmas programmatūru ● Atjauninot sistēmu BIOS ● Ierakstot informāciju diskā (tikai dažiem produktiem) ● Datoros ar iekšējo cieto disku palaižot programmatūru Disk Defragmenter ● veicot dublēšanu vai atkopšanu.
7 Datora apkope Datora optimāla stāvokļa nodrošināšanai ir svarīgi regulāri veikt datora apkopi. Šajā nodaļā ir ietverta informācija par to, kā izmantot rīkus Disk Defragmenter un Disk Cleanup. Tajā ir arī sniegti norādījumi par programmu un draiveru atjaunināšanu, datora tīrīšanu un ieteikumi ceļošanai, līdzi ņemot (vai nosūtot) datoru. Veiktspējas uzlabošana Lai uzlabotu datora veiktspēju, regulāri veiciet apkopi, izmantojot konkrētus rīkus, piemēram, Disk Defragmenter un Disk Cleanup.
PIEZĪME. Tā kā cietvielu diskiem (SSD) nav kustīgu daļu, programmatūra HP 3D DriveGuard šiem diskiem nav nepieciešama. Papildinformāciju skatiet programmatūras HP 3D DriveGuard palīdzības sadaļā. HP 3D DriveGuard statusa noteikšana Cietā diska indikators datorā maina krāsu, lai parādītu, ka diska galviņas primārā cietā diska nodalījumā un/vai sekundārā cietā diska nodalījumā (tikai dažiem produktiem) ir ievilktas.
Tīrīšanas procedūra Lai drošā veidā tīrītu datoru, veiciet šajā sadaļā norādītās darbības. BRĪDINĀJUMS! Lai izvairītos no elektriskās strāvas trieciena vai komponentu bojājumiem, nekādā gadījumā netīriet datoru, kad tas ir ieslēgts. 1. Izslēdziet datoru. 2. Atvienojiet datoru no maiņstrāvas avota. 3. Atvienojiet visas ārējās ierīces, kurām ir pievienota strāvas padeve. UZMANĪBU! Lai izvairītos no iekšējo komponentu bojājumiem, nesmidziniet tīrīšanas līdzekļus vai šķidrumus tieši uz datora virsmām.
UZMANĪBU! Izvairieties no diska pakļaušanas magnētiskajam laukam. Drošības ierīces ar magnētisko lauku ir lidostas drošības ierīces, kurām jādodas cauri, kā arī drošības zižļi. Lidostas slīdošās lentes un līdzīgas drošības ierīces, kas pārbauda rokas bagāžu, magnētiskā lauka vietā izmanto rentgenstarus un tādējādi nevar sabojāt diskus. ● Ja lidojuma laikā domājat izmantot datoru, ieklausieties lidmašīnā atskaņotajā informācijā, kad tiek atļauta datoru izmantošana.
8 Datora un informācijas nodrošināšana Datora drošība ir svarīga, lai aizsargātu jūsu informācijas konfidencialitāti, integritāti un pieejamību. Operētājsistēmas Windows, HP programmu, Setup Utility (Iestatīšanas utilīta) (BIOS) un cita trešo pušu programmatūra var pasargāt datoru no dažādiem riskiem, piemēram, vīrusiem, tārpiem un citiem ļaunprātīgiem kodiem. SVARĪGI! Daži šajā nodaļā uzskaitītie drošības līdzekļi, iespējams, nav pieejami jūsu datorā.
Utilītas Setup Utility (Iestatīšanas utilīta) (BIOS) paroļu iestatīšana Parole Funkcija Administratora parole ● Tā jāievada katru reizi, kad piekļūstat utilītai Setup Utility (Iestatīšanas utilīta) (BIOS). ● Ja aizmirstat savu administratora paroli, utilītai Setup Utility (Iestatīšanas utilīta) (BIOS) nav iespējams piekļūt. ● Tā jāievada katru reizi, kad ieslēdzat vai restartējat datoru. ● Ja esat aizmirsis savu ieslēgšanas paroli, nevarat ieslēgt vai restartēt datoru.
Lai iestatītu Windows Hello, veiciet tālāk norādītās darbības. 1. Atlasiet pogu Sākt, atlasiet Iestatījumi, atlasiet Konti un pēc tam atlasiet Pierakstīšanās opcijas. 2. Sadaļā Windows Hello izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas, lai pievienotu paroli un ciparu PIN kodu, un pēc tam reģistrējiet savu pirksta nospiedumu vai sejas ID. PIEZĪME. PIN koda garumam nav ierobežojuma, taču tas drīkst ietvert tikai ciparus. Nav atļauts izmantot burtus vai īpašas rakstzīmes.
Programmatūras atjauninājumu instalēšana Datorā instalētā HP, Windows un trešo pušu programmatūra ir regulāri jāatjaunina, lai novērstu drošības problēmas un uzlabotu programmatūras veiktspēju. UZMANĪBU! Microsoft izsūta brīdinājumus par Windows atjauninājumiem, kas var ietvert drošības atjauninājumus. Lai aizsargātu datoru pret ielaušanos un datorvīrusiem, instalējiet visus Microsoft atjauninājumus uzreiz pēc brīdinājuma saņemšanas. Šos atjauninājumus var instalēt automātiski.
9 Iestatīšanas utilītas Setup Utility (BIOS) lietošana Utilīta Setup Utility vai Basic Input/Output System (BIOS) vada saziņu starp visām ievades un izvades ierīcēm sistēmā (piemēram, diskiem, displeju, tastatūru, peli un printeri). Iestatīšanas utilīta Setup Utility (BIOS) ietver iestatījumus instalēto ierīču veidiem, datora ieslēgšanas darbību secību un sistēmas un paplašinātās atmiņas apjomu. PIEZĪME.
1. Startējiet utilītu Setup Utility (BIOS) (skatiet sadaļu Iestatīšanas utilītas Setup Utility (BIOS) startēšana 45. lpp.). 2. Atlasiet Main (Galvenā izvēlne) System Information (Sistēmas informācija) un pēc tam pierakstiet BIOS versiju. 3. Atlasiet Exit (Iziet), atlasiet No (Nē) un pēc tam izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. Lai pārbaudītu, vai nav jaunākas BIOS versijas, skatiet sadaļu BIOS atjauninājuma lejupielāde 46. lpp.
PIEZĪME. Kad ekrānā parādās ziņojums par to, ka instalēšana ir veiksmīgi pabeigta, varat izdzēst lejupielādēto failu no cietā diska.
10 HP PC Hardware Diagnostics (HP datoru aparatūras diagnostikas) UEFI lietošana HP PC Hardware Diagnostics (HP datoru aparatūras diagnostika) ir vienotais paplašināmais aparātprogrammatūras interfeiss (Unified Extensible Firmware Interface — UEFI), kas ļauj palaist diagnostikas pārbaudes, lai noteiktu, vai datora aparatūra darbojas pareizi. Šis rīks darbojas ārpus operētājsistēmas, lai atdalītu aparatūras kļūmes no problēmām, ko radījusi operētājsistēma vai citi programmatūras komponenti.
Rīka HP PC Hardware Diagnostics (HP datoru aparatūras diagnostika) (UEFI) lejupielāde USB ierīcē PIEZĪME. Rīka HP PC Hardware Diagnostics (UEFI) lejupielādes instrukcijas ir pieejamas tikai angļu valodā, kā arī ir jāizmanto Windows dators, lai lejupielādētu un izveidotu HP UEFI atbalsta vidi, jo tiek piedāvāti tikai .exe faili. Ir divas iespējas, kā lejupielādēt HP PC Hardware Diagnostics USB ierīcē. Lejupielādējiet jaunāko UEFI versiju. 1. Dodieties uz vietni http://www.hp.com/go/techcenter/pcdiags.
11 Dublēšana, atjaunošana un atkopšana Šajā nodaļā ir sniegta informācija par tālāk norādītajiem procesiem. Šajā nodaļā sniegtā informācija ir standarta procedūra lielākajai daļai produktu. ● Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide ● Sistēmas atjaunošana un atkopšana Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet lietojumprogrammu HP Support Assistant. ▲ Meklēšanas lodziņā uzdevumjoslā ierakstiet atbalsts un pēc tam atlasiet lietojumprogrammu HP Support Assistant.
● Ja jūsu datorā nav norādīti Windows un atkopšanas nodalījumi, atkopšanas datu nesēju savai sistēmai varat iegūt no atbalsta dienesta. Kontaktinformācija ir norādīta HP vietnē. Dodieties uz vietni http://www.hp.com/support, atlasiet valsti vai reģionu un izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. Varat lietot Windows rīkus, lai izveidotu sistēmas atjaunošanas punktus un personīgās informācijas dublējumus (skatiet sadaļu Windows rīku lietošana 51. lpp.).
Lai iegūtu papildinformāciju un norādes par veicamajām darbībām, skatiet lietojumprogrammu Palīdzības iegūšana. ▲ Atlasiet pogu Sākt un pēc tam atlasiet lietojumprogrammu Palīdzības iegūšana. PIEZĪME. Lai piekļūtu lietojumprogrammai Palīdzības iegūšana, jābūt izveidotam savienojumam ar internetu. Atjaunošana un atkopšana Pastāv vairākas sistēmas atkopšanas opcijas. Izvēlieties metodi, kas visprecīzāk atbilst jūsu situācijai un pieredzes līmenim. SVARĪGI! ● Ne visas metodes ir pieejamas visiem produktiem.
Kas jāzina pirms darba sākšanas ● Lietojot HP Recovery Manager, tiek atkopta tikai rūpnīcā instalētā programmatūra. Programmatūru, kas nav nodrošināta kopā ar šo datoru, ir jālejupielādē no ražotāja tīmekļa vietnes vai jāveic atkārtota instalēšana no ražotāja nodrošinātajiem datu nesējiem. SVARĪGI! Sistēmas atkopšana ar HP Recovery Manager ir jāizmanto kā pēdējais līdzeklis datora darbības problēmu risināšanai. ● HP atkopšanas datu nesējs ir jālieto, ja datora cietais disks nedarbojas.
— vai — ● Ieslēdziet vai restartējiet planšetdatoru, pēc tam ātri nospiediet un turiet skaļuma samazināšanas pogu; pēc tam atlasiet taustiņu f11. 2. Sāknēšanas opciju izvēlnē atlasiet Novērst problēmu. 3. Atlasiet HP Recovery Manager un pēc tam izpildiet ekrānā redzamās instrukcijas. HP atkopšanas datu nesēja izmantošana atkopšanai HP atkopšanas datu nesēju var izmantot, lai atjaunotu sākotnējo sistēmu.
SVARĪGI! Pēc HP atkopšanas nodalījuma dzēšanas nebūs iespējams veikt sistēmas atkopšanu vai izveidot HP atkopšanas datu nesēju no HP atkopšanas nodalījuma. Tāpēc pirms atkopšanas nodalījuma noņemšanas izveidojiet HP atkopšanas datu nesēju; skatiet sadaļu HP atkopšanas datu nesēja izveide (tikai dažiem produktiem) 50. lpp. PIEZĪME. Atkopšanas nodalījuma noņemšanas opcija ir pieejama tikai produktiem, kas atbalsta šo funkciju. Lai noņemtu HP atkopšanas nodalījumu, veiciet tālāk norādītās darbības. 1.
12 Specifikācijas Ieejas strāva Šajā sadaļā iekļautā informācija par strāvu var būt noderīga, ja datoru vēlaties ņemt līdzi ārzemju ceļojumā. Dators izmanto līdzstrāvu, ko var nodrošināt no maiņstrāvas vai līdzstrāvas avota. Maiņstrāvas avota nominālvērtībai jābūt 100–240 V, 50–60 Hz. Kaut arī datoru var darbināt no savrupa līdzstrāvas avota, tas ir jādarbina tikai ar tādu maiņstrāvas adapteri vai līdzstrāvas avotu, kuru šim datoram nodrošina vai kura izmantošanu ir apstiprinājis uzņēmums HP.
Darba vide Parametrs Metriskā mērvienība ASV mērvienība Ieslēgtā stāvoklī no 5 °C līdz 35 °C no 41 °F līdz 95 °F Izslēgtā stāvoklī no -20 °C līdz 60 °C no -4 °F līdz 140 °F Ieslēgtā stāvoklī no 10 līdz 90 % no 10 līdz 90 % Izslēgtā stāvoklī no 5 līdz 95 % no 5 līdz 95 % Ieslēgtā stāvoklī no -15 m līdz 3 048 m no -50 pēdām līdz 10 000 pēdām Izslēgtā stāvoklī no -15 m līdz 12 192 m no -50 pēdām līdz 40 000 pēdām Temperatūra Relatīvais mitrums (bez kondensācijas) Maksimālais augstums (be
13 Elektrostatiskā izlāde Elektrostatiskā izlāde ir statiskās elektrības atbrīvošanās, diviem objektiem saskaroties, piemēram, trieciens, ko var saņemt, šķērsojot paklāju un pieskaroties metāla durvju rokturim. Statiskās elektrības izlāde no pirkstiem vai citiem strāvas vadītājiem var sabojāt elektroniskās sastāvdaļas. Lai izvairītos no datora vai diska bojājumiem vai informācijas zuduma, ievērojiet tālāk norādītos piesardzības pasākumus.
14 Pieejamība HP izstrādā, ražo un reklamē tādus produktus un pakalpojumus, ko var izmantot ikviens, tostarp cilvēki ar invaliditāti, to darot vai nu patstāvīgi, vai izmantojot atbilstošas palīgierīces. Lai piekļūtu jaunākajai informācijai par HP pieejamību, apmeklējiet vietni http://www.hp.com/accessibility. Atbalstītās palīgtehnoloģijas HP produkti atbalsta ļoti dažādas operētājsistēmu palīgtehnoloģijas un var tikt konfigurēti tā, lai darbotos ar palīgtehnoloģijām.
Alfabētiskais rādītājs A akumulatora bloķēšanas fiksators, identificēšana 14 akumulatora glabāšana 35 akumulatora informācija, atrašana 33 akumulatora nodalījuma pārsegs, identificēšana 14 akumulatora strāva 32 akumulatora temperatūra 35 akumulatora uzlāde 33 akumulators enerģijas taupīšana 33 glabāšana 35 informācijas atrašana 33 izlāde 33 izmešana 35 nomaināmais, izņemšana 34 nomaināms 34 zema akumulatora uzlādes līmeņa novēršana 34 zemi akumulatora uzlādes līmeņi 33 apakšpuse 15 apkopes uzlīmes, novietoj
HP 3D DriveGuard 37 HP atkopšanas datu nesējs atkopšana 54 izveide 50 HP atkopšanas nodalījums atkopšana 53 noņemšana 54 HP Fast Charge 32 HP mobilie platjoslas sakari IMEI numurs 18 MEID numurs 18 notiek aktivizēšana 18 HP Orbit 20 HP PC Hardware Diagnostics (UEFI) lietošana 48 HP Recovery Manager sāknēšanas problēmu novēršana 54 startēšana 53 HP resursi 2 HP Touchpoint Manager 44 I ieejas strāva 56 iekšējie mikrofoni, identificēšana 8 IMEI numurs 18 indikatori burtslēgs 10 disks 5 Maiņstrāvas adaptera un
R RJ-45 (tīkla) ligzda, identificēšana RJ-45 (tīkla) statusa indikatori, identificēšana 6 6 S savienojuma izveide ar bezvadu tīklu 16 savienojuma izveide ar LAN 19 savienojuma izveide ar mobilo ierīci 20 savienojuma izveide ar tīklu 16 savienojuma izveide ar WLAN 17 savienotājs, strāvas 6 savilkšana ar diviem pirkstiem, lai tuvinātu vai tālinātu, skārienpaneļa un skārienekrāna žests 27 sāknēšanas secība maiņa 54 sākotnējās sistēmas atkopšana 52 Setup Utility (BIOS) paroles 42 sērijas numurs, datora 15 sis