Lietotāja rokasgrāmata
© Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth ir reģistrēta preču zīme, kas pieder tās īpašniekam un ko saskaņā ar licenci izmanto kompānija Hewlett-Packard. Intel un Centrino ir uzņēmuma Intel Corporation preču zīmes ASV un citās valstīs. SD logotips ir tā īpašnieka preču zīme. Java ir uzņēmuma Sun Microsystems, Inc. preču zīme ASV. Microsoft un Windows ir ASV reģistrētas Microsoft Corporation preču zīmes. Šeit ietvertā informācija var tikt mainīta bez iepriekšēja brīdinājuma.
Brīdinājums par drošību BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu apdegumu gūšanas vai datora pārkaršanas iespēju, neturiet datoru tieši klēpī un neaizsprostojiet datora ventilācijas atveres. Izmantojiet datoru tikai uz cietas, līdzenas virsmas. Nepieļaujiet, ka cita cieta virsma, piemēram, blakus novietots papildu printeris, vai kāda mīksta virsma, piemēram, spilveni, segas vai apģērbs, bloķē gaisa plūsmu.
iv Brīdinājums par drošību
Saturs 1 Iepazīšanās ...................................................................................................................................................... 1 Informācijas atrašana ........................................................................................................................... 2 2 Iepazīšanās ar datoru ..................................................................................................................................... 4 Augšpuse .....................
4 Navigācija, izmantojot tastatūru, skārienžestus un rādītājierīces ........................................................... 23 Rādītājierīču lietošana ........................................................................................................................ 23 Rādītājierīču preferenču iestatīšana .................................................................................. 23 Kursorsviras lietošana (tikai atsevišķiem modeļiem) .........................................................
Enerģijas taupīšanas stāvokļu lietošana ............................................................................ 37 Intel Rapid Start Technology ............................................................................. 37 Miega režīma aktivizēšana un iziešana no tā ................................................... 37 Hibernācijas režīma aktivizēšana un iziešana no tā ......................................... 38 Strāvas mērītāja un enerģijas iestatījumu lietošana ...................................
Cieto disku izmantošana .................................................................................................................... 51 Apkopes vāka noņemšana vai piestiprināšana atpakaļ ..................................................... 52 Apkopes vāka noņemšana ................................................................................ 52 Apkopes vāka piestiprināšana atpakaļ .............................................................. 52 Cietā diska nomaiņa vai jaunināšana ..............
Tīrīšanas procedūras ......................................................................................................... 73 Displeja tīrīšana (universālās ierīces un piezīmjdatori) ..................................... 73 Sānu virsmu un vāka tīrīšana ............................................................................ 73 Skārienpaneļa, tastatūras un peles tīrīšana ...................................................... 73 Programmu un draiveru atjaunināšana .....................................
14 Specifikācijas .............................................................................................................................................. 91 Ieejas strāva ....................................................................................................................................... 91 Darba vide ..........................................................................................................................................
1 Iepazīšanās Pēc datora iestatīšanas un reģistrēšanas ir svarīgi veikt šādas darbības: ● Izveidojiet savienojumu ar internetu — iestatiet vadu vai bezvadu tīklu, lai varētu izveidot savienojumu ar internetu. Papildinformāciju skatiet sadaļā Savienojuma izveide ar tīklu 15. lpp. ● Atjauniniet pretvīrusu programmatūru — aizsargājiet datoru pret vīrusu izraisītiem bojājumiem. Šī programmatūra ir sākotnēji instalēta datorā. Papildinformāciju skatiet sadaļā Pretvīrusu programmatūras izmantošana 67. lpp.
Informācijas atrašana Datorā ir pieejami vairāki resursi, lai palīdzētu veikt dažādus uzdevumus. Resursi Informācija Iestatīšanas instrukciju plakāts ● Datora iestatīšana ● Datora komponentu identificēšana Palīdzība un atbalsts ● Informācija par operētājsistēmu Lai piekļūtu utilītai Palīdzība un atbalsts, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts.
Resursi Informācija Ierobežotā garantija* Informācija par garantiju Lai piekļūtu šai rokasgrāmatai, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts > Lietošanas rokasgrāmatas > Skatīt informāciju par garantiju. – vai – Dodieties uz vietni http://www.hp.com/go/ orderdocuments. *Jūsu produktam piemērojamo īpaši paredzēto HP ierobežoto garantiju varat atrast datorā iekļautajās lietošanas rokasgrāmatās un/vai iepakojumā iekļautajā kompaktdiskā/DVD diskā.
2 Iepazīšanās ar datoru Augšpuse Skārienpanelis Komponents 4 Apraksts (1) Kursorsvira (tikai atsevišķiem modeļiem) Izmanto rādītāja pārvietošanai un vienumu atlasei un aktivizēšanai ekrānā. (2) Kursorsviras kreisā poga Darbojas kā ārējās peles kreisā poga. (3) Skārienpaneļa zona Izmanto rādītāja pārvietošanai un vienumu atlasei un aktivizēšanai ekrānā. (4) Skārienpaneļa kreisā poga Darbojas kā ārējās peles kreisā poga. (5) Kursorsviras labā poga Darbojas kā ārējās peles labā poga.
Indikatori Komponents (1) Apraksts Strāvas indikators ● Deg: dators ir ieslēgts. ● Mirgo: dators ir miega stāvoklī. ● Nedeg: dators ir izslēgts. (2) Burtslēga indikators Deg: burtslēgs ir ieslēgts. (3) Mikrofona izslēgšanas indikators ● Dzeltens: mikrofons ir izslēgts. ● Nedeg: mikrofons ir ieslēgts. (4) Ciparslēga indikators Deg: ciparslēgs ir ieslēgts.
Pogas un pirkstu nospiedumu lasītājs (tikai atsevišķiem modeļiem) Komponents (1) Apraksts Strāvas poga ● Kad dators ir izslēgts, nospiediet šo pogu, lai datoru ieslēgtu. ● Kad dators ir ieslēgts, īsi nospiediet šo pogu, lai aktivizētu miega režīmu. ● Kad dators ir miega stāvoklī, īsi nospiediet šo pogu, lai izietu no miega stāvokļa. ● Kad dators ir hibernācijas režīmā, īsi nospiediet šo pogu, lai izietu no hibernācijas režīma.
Taustiņi Komponents Apraksts (1) Taustiņš esc Nospiežot šo taustiņu kopā ar taustiņu fn, tiek parādīta sistēmas informācija. (2) Taustiņš fn To nospiežot kopā ar funkcijas taustiņu, taustiņu num lk vai taustiņu esc, tiek izpildītas bieži lietotās sistēmas funkcijas. (3) Windows taustiņš Parāda operētājsistēmas Windows izvēlni Sākt. (4) Funkciju taustiņi Nospiežot kopā ar taustiņu fn, izpilda bieži izmantojamās sistēmas funkcijas.
Komponents (1) (2) (3) (4) 8 Apraksts Bezvadu sakaru indikators Strāvas indikators Maiņstrāvas adaptera/akumulatora indikators Cietā diska indikators Nodaļa 2 Iepazīšanās ar datoru ● Balts: ir ieslēgta integrētā bezvadu ierīce, piemēram, bezvadu lokālā tīkla (WLAN) ierīce un/vai Bluetooth® ierīce. ● Dzeltens: visas bezvadu ierīces ir izslēgtas. ● Deg: dators ir ieslēgts. ● Mirgo: dators ir miega stāvoklī. ● Nedeg: dators ir izslēgts.
Labā puse Komponents (1) Apraksts Audio izvades (austiņu) ligzda/audio ievades (mikrofona) ligzda Izmanto skaņas atskaņošanai, ja pieslēgti papildu skaļruņi ar atsevišķu barošanu, austiņas, ieliekamās austiņas, mikrofonaustiņas vai televizora audio sistēma. Šeit var pievienot arī papildu mikrofonaustiņu mikrofonu. BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu iespējamo traumu risku, pirms austiņu, ieliekamo austiņu vai mikrofonaustiņu uzlikšanas noregulējiet skaļumu.
Kreisā puse Komponents (1) Apraksts Drošības kabeļa slots Izmanto, lai datoram piestiprinātu papildu drošības kabeli. PIEZĪME. Drošības kabelis paredzēts kā aizsardzības līdzeklis, taču tas nevar novērst datora sabojāšanu vai zādzību. (2) Ventilācijas atvere Nodrošina gaisa plūsmu iekšējo komponentu atdzesēšanai. PIEZĪME. Lai atdzesētu iekšējos komponentus un nepieļautu to pārkaršanu, automātiski tiek ieslēgts datora ventilators.
Displejs Komponents Apraksts (1) WLAN antenas (2)* Sūta un saņem bezvadu signālus, lai sazinātos ar bezvadu lokālajiem tīkliem (WLAN). (2) WWAN antenas (2)* (tikai atsevišķiem modeļiem) Sūta un saņem bezvadu signālus, lai sazinātos ar bezvadu teritoriālajiem tīkliem (WWAN). (3) Iekšējie mikrofoni (2) Ieraksta skaņu. (4) Tīmekļa kameras indikators (tikai atsevišķiem modeļiem) Deg: tīmekļa kamera tiek lietota.
Apakšpuse PIEZĪME. Jūsu datora izskats var nedaudz atšķirties no tā, kas redzams attēlā šajā nodaļā. Komponents Apraksts (1) Papildu akumulatora savienotājs Izmanto papildu akumulatora pievienošanai. (2) Apkopes vāks Nodrošina piekļuvi cietā diska nodalījumam, bezvadu LAN (WLAN) moduļa slotam, WWAN moduļa slotam un atmiņas moduļu slotiem.
Komponents (5) Apraksts Ventilācijas atveres (2) Nodrošina gaisa plūsmu iekšējo komponentu dzesēšanai. PIEZĪME. Datora ventilators sāk darboties automātiski, lai dzesētu iekšējos komponentus un novērstu pārkaršanu. Tas ir normāli, ja datora darbības laikā iekšējais ventilators cikliski ieslēdzas un izslēdzas. (6) SIM slots (tikai atsevišķiem modeļiem) Šeit tiek ievietos bezvadu sakaru abonenta identifikācijas modulis (SIM). SIM slots atrodas akumulatora nodalījumā.
Komponents Apraksts (1) Apkopes vāks Nodrošina piekļuvi cietā diska nodalījumam, bezvadu LAN (WLAN) moduļa slotam, WWAN moduļa slotam un atmiņas moduļu slotiem. UZMANĪBU! Lai novērstu sistēmas nereaģēšanu, bezvadu modulis ir jānomaina tikai pret tādu, kura lietošanu datoros ir sankcionējusi valsts iestāde, kas reglamentē bezvadu ierīču lietošanu jūsu valstī vai reģionā.
3 Savienojuma izveide ar tīklu Datoru var ērti ņemt līdzi, lai kur jūs arī dotos. Tomēr izpētīt visu pasauli un piekļūt informācijai, kas pieejama miljonos vietņu, varat arī mājās, izmantojot datoru un vadu vai bezvadu tīkla savienojumu. Šajā nodaļā sniegtā informācija palīdzēs izveidot savienojumu ar visu pasauli. Savienojuma izveide ar bezvadu tīklu Bezvadu tehnoloģija ļauj pārsūtīt datus, vadu vietā izmantojot radioviļņus.
Atlasiet Sākt > Visas programmas > Produktivitāte un rīki > HP Connection Manager un pēc tam noklikšķiniet uz strāvas pogas blakus vajadzīgajai ierīcei. Programmas HP Connection Manager lietošana (tikai atsevišķiem modeļiem) Programma HP Connection Manager nodrošina centralizētu atrašanās vietu jūsu bezvadu ierīču pārvaldībai, interfeisu savienojuma izveidei ar internetu, izmantojot HP mobilos platjoslas sakarus, un SMS (īsziņu) sūtīšanas un saņemšanas interfeisu.
PIEZĪME. Jēdzieni bezvadu maršrutētājs un bezvadu piekļuves punkts bieži tiek lietoti kā sinonīmi. ● Lielapjoma bezvadu lokālie tīkli, piemēram, uzņēmuma vai publiskie WLAN, parasti izmanto bezvadu piekļuves punktus, kas var nodrošināt piekļuvi lielam skaitam datoru un papildierīču un kas var nošķirt svarīgas tīkla funkcijas.
WLAN iestatīšana Lai iestatītu WLAN un izveidotu savienojumu ar internetu, ir nepieciešams šāds aprīkojums: ● platjoslas modems (DSL vai kabeļmodems) (1) un ātrdarbīga interneta pakalpojums, kas iegādāts no interneta pakalpojumu sniedzēja (IPS); ● bezvadu maršrutētājs (2) (iegādājams atsevišķi); ● bezvadu dators (3). PIEZĪME. Dažos modemos ir iebūvēts bezvadu maršrutētājs. Lai uzzinātu jums piederošā modema tipu, sazinieties ar interneta pakalpojumu sniedzēju.
Savienojuma izveide ar WLAN Lai izveidotu savienojumu ar WLAN, rīkojieties šādi: 1. Pārliecinieties, vai WLAN ierīce ir ieslēgta. Ja ierīce ir ieslēgta, deg bezvadu sakaru indikators. Ja bezvadu sakaru indikators nedeg, nospiediet bezvadu sakaru pogu. PIEZĪME. Dažos modeļos bezvadu sakaru indikators deg dzeltenā krāsā, ja visas bezvadu ierīces ir izslēgtas. 2. Uzdevumjoslas labajā malā paziņojumu apgabalā noklikšķiniet uz tīkla stāvokļa ikonas. 3.
Daži mobilo sakaru tīklu operatori pieprasa SIM kartes lietošanu. SIM kartē ir iekļauta pamatinformācija par lietotāju, piemēram, personas identifikācijas numurs (PIN), kā arī tīkla informācija. Dažiem datoriem SIM karte ir jau ievietota akumulatora nodalījumā. Ja SIM karte nav ievietota, tā var būt iekļauta kopā ar datoram pievienoto HP mobilo platjoslas sakaru moduļa informāciju vai arī mobilo sakaru operators to var nodrošināt atsevišķi no datora.
8. Ievietojiet SIM karti SIM kartes slotā un uzmanīgi iebīdiet SIM karti slotā, līdz tā tiek nofiksēta. PIEZĪME. Lai noteiktu SIM kartes ievietošanas virzienu datorā, skatiet attēlu uz akumulatora nodalījuma. 9. Ievietojiet atpakaļ akumulatoru. PIEZĪME. HP mobilo platjoslas sakaru modulis tiek atspējots, ja netiek ievietots akumulators. 10. Atkārtoti pievienojiet ārējo strāvas avotu. 11. Pievienojiet ārējās ierīces. 12. Ieslēdziet datoru.
Bluetooth ierīces nodrošina vienādranga sakaru iespējas, kas ļauj izveidot Bluetooth ierīču personālo tīklu (PAN). Informāciju par Bluetooth ierīču konfigurēšanu un lietošanu skatiet Bluetooth programmatūras palīdzībā. Savienojuma izveide ar vadu tīklu Pastāv divējādi vadu savienojumi: lokālā tīkla (LAN) un modema savienojums. Lokālā tīkla savienojumam tiek izmantots tīkla kabelis, un tas ir daudz ātrāks nekā modema savienojums, kuram tiek izmantots tālruņa kabelis. Abus kabeļus var iegādāties atsevišķi.
4 Navigācija, izmantojot tastatūru, skārienžestus un rādītājierīces Šajā datorā var ērti pārlūkot saturu, līdztekus tastatūrai un pelei izmantojot skārienžestus (tikai atsevišķiem modeļiem). Skārienžestus var lietot, izmantojot datora skārienpaneli vai skārienekrānu (tikai atsevišķiem modeļiem). Atsevišķiem datora modeļiem ir īpašs darbību taustiņš vai karsto taustiņu funkcijas, kas paredzētas ierastu uzdevumu izpildei. Rādītājierīču lietošana PIEZĪME.
Skārienpaneļa izslēgšana un ieslēgšana Lai izslēgtu un ieslēgtu skārienpaneli, divreiz ātri pieskarieties skārienpaneļa ieslēgšanas/izslēgšanas pogai. Skārienpaneļa žestu lietošana Skārienpanelis vai skārienekrāns (tikai atsevišķiem modeļiem) nodrošina rādītājierīces pārvietošanu ekrānā, rādītāja darbības vadīšanai izmantojot pirkstus. PADOMS. Datoros ar skārienekrānu šo žestu var veikt displejā, uz skārienpaneļa vai abējādi. Uz skārienpaneļa var veikt dažādus žestus.
Pieskārieni Lai ekrānā veiktu atlasi, izmantojiet skārienpanelī pieskāriena funkciju. ● Pieskarieties ar vienu pirkstu skārienpaneļa zonai, lai veiktu atlasi. Lai atvērtu vienumu, veiciet dubultskārienu. Ritināšana Ritināšana ir noderīga, lai lapā vai attēlā pārvietotos uz augšu, uz leju vai uz sāniem. ● Novietojiet divus pirkstus nedaudz atstatus vienu no otra uz skārienpaneļa zonas un pēc tam velciet tos uz augšu, uz leju, pa kreisi un pa labi.
Savilkšana/tālummaiņa Savilkšanas un tālummaiņas žests ļauj tālināt vai tuvināt attēlus vai tekstu. ● Lai tuvinātu, novietojiet divus kopā saliktus pirkstus uz skārienpaneļa un pēc tam attāliniet tos. ● Lai tālinātu, novietojiet divus pirkstus nedaudz atstatus vienu no otra uz skārienpaneļa un pēc tam sabīdiet tos kopā. Pagriešana (tikai atsevišķiem modeļiem) Veicot pagriešanas žestu, var pagriezt vienumus, piemēram, fotoattēlus. ● 26 Novietojiet kreisās rokas rādītājpirkstu skārienpaneļa zonā.
Divu pirkstu pieskāriens (tikai atsevišķiem modeļiem) Divu pirkstu pieskāriens ļauj veikt izvēlnes atlases ekrānā esošam objektam. ● Novietojiet divus pirkstus uz skārienpaneļa zonas un piespiediet, lai atvērtu atlasītā objekta opciju izvēlni. Švīku žests (tikai atsevišķiem modeļiem) Izmantojot švīku žestu, varat pāriet no viena ekrāna uz citu vai ātri ritināt dokumentu lapas.
Tastatūras izmantošana Ar tastatūru un peli var ievadīt tekstu, atlasīt vienumus, ritināt un veikt tās pašas funkcijas, kuras veicat, izmantojot skārienžestus. Tāpat tastatūra ļauj izmantot darbību taustiņus un karstos taustiņus, lai izpildītu īpašas funkcijas. PIEZĪME. Atkarībā no valsts vai reģiona tastatūras taustiņi un tastatūras funkcijas var atšķirties no tām, kas minētas šajā sadaļā.
Karstā taustiņa kombinācija Apraksts fn+ f6 Samazina skaļruņu skaņas skaļumu. fn+f7 Palielina skaļruņu skaņas skaļumu. fn+f8 Izslēdz mikrofona skaņu. fn+f9 Tiek samazināts ekrāna spilgtuma līmenis. fn+f10 Tiek palielināts ekrāna spilgtuma līmenis. fn+ f11 Ieslēdz un izslēdz tastatūras aizmugurgaismojumu. PIEZĪME. Tastatūras aizmugurgaismojums ir ieslēgts rūpnīcā. Lai paildzinātu akumulatora kalpošanas laiku, izslēdziet tastatūras aizmugurgaismojumu.
(2) Komponents Apraksts Iegultā cipartastatūra Kad papildtastatūra ir ieslēgta, to var izmantot tāpat kā ārējo cipartastatūru. Katrs papildtastatūras taustiņš izpilda funkciju, kas norādīta attēlā taustiņa augšējā labajā stūrī. (3) Taustiņš num lk Nospiežot kopā ar taustiņu fn, ieslēdz vai izslēdz iegulto cipartastatūru. PIEZĪME. Datora izslēgšanas brīdī aktīvā papildtastatūras funkcija tiek atjaunota, atkal ieslēdzot datoru.
5 Multivide Datoram var būt šāds aprīkojums: ● integrētais(-ie) skaļrunis(-ņi); ● integrētais(-ie) mikrofons(-ni); ● integrētā tīmekļa kamera; ● iepriekš instalēta multivides programmatūra; ● multivides pogas vai taustiņi.
PIEZĪME. Skaļumu var regulēt arī operētājsistēmā un dažās programmās. PIEZĪME. Informāciju par datorā pieejamo skaļuma vadīklu veidu skatiet sadaļās Pogas un pirkstu nospiedumu lasītājs (tikai atsevišķiem modeļiem) 6. lpp. un Karsto taustiņu identificēšana 28. lpp.. Austiņu pievienošana Vadu austiņas varat pievienot datora austiņu ligzdai. Lai datoram pievienotu bezvadu austiņas, izpildiet ierīces ražotāja norādījumus.
Video Jūsu HP dators ir spēcīga video ierīce, kas nodrošina no biežāk lietotajām tīmekļa vietnēm straumēto videomateriālu skatīšanos, kā arī videoklipu un filmu lejupielādi, lai tos skatītu datorā, neveidojot savienojumu ar tīklu. Lai skatīšanās būtu vēl patīkamāka, izmantojiet vienu no datora video portiem ārēja monitora, projektora vai televizora pievienošanai.
VGA Datora ārējais monitora ports vai ārējais VGA ports ir analogā displeja interfeiss, kas pievieno ārējo VGA displeja ierīci, piemēram, ārējo VGA monitoru vai VGA projektoru, datoram. ▲ Lai pievienotu VGA displeja ierīci, pievienojiet ierīces vadu ārējā monitora portam. DisplayPort Izmantojot displeja portu, datoru var savienot ar papildu video vai audio ierīci, piemēram, augstas izšķirtspējas televizoru vai citu saderīgu digitālu ierīci vai audioierīci.
Intel Wireless Display (tikai atsevišķiem modeļiem) Intel® Wireless Display nodrošina datora satura kopīgošanu televizora ekrānā, izmantojot bezvadu sakarus. Lai lietotu bezvadu displeju, ir nepieciešams bezvadu TV adapteris (nopērkams atsevišķi). DVD diskus, kuriem ir izvades aizsardzība, iespējams, nevar demonstrēt programmā Intel Wireless Display (DVD diskus, kuriem nav izvades aizsardzība, var demonstrēt).
6 Strāvas pārvaldība PIEZĪME. Datoram var būt strāvas poga vai strāvas slēdzis. Termins strāvas poga šajā rokasgrāmatā tiek lietots, atsaucoties uz abu veidu strāvas vadīklām. Datora izslēgšana UZMANĪBU! Kad dators tiek izslēgts, nesaglabātā informācija tiek zaudēta. Izslēgšanas komanda aizver visas atvērtās programmas, ieskaitot operētājsistēmu, un izslēdz displeju un datoru.
Enerģijas opciju iestatīšana Enerģijas taupīšanas stāvokļu lietošana Miega režīms ir iespējots rūpnīcā. Kad ir aktivizēts miega režīms, mirgo strāvas indikators un nodziest ekrāns. Jūsu darbs tiek saglabāts atmiņā. UZMANĪBU! Lai novērstu iespējamu audio un video degradāciju, audio un video demonstrēšanas funkcionalitātes vai informācijas zudumu, neiniciējiet miega režīmu, kad notiek diska vai ārējās atmiņas kartes informācijas lasīšana vai ierakstīšana. PIEZĪME.
Hibernācijas režīma aktivizēšana un iziešana no tā Sistēma rūpnīcā ir iestatīta aktivizēt hibernācijas režīmu pēc neaktivitātes perioda, kad dators darbojas no akumulatora strāvas vai ārēja strāvas avota vai kad akumulators sasniedz zemu uzlādes līmeni. Enerģijas iestatījumus un taimautus var mainīt operētājsistēmas Windows vadības paneli. Lai aktivizētu hibernācijas režīmu ▲ Atlasiet Sākt, noklikšķiniet uz bultiņas pie pogas Izslēgt un pēc tam noklikšķiniet uz Hibernēt.
programmām, displeja spilgtuma, datoram pievienotajām ārējām ierīcēm un citiem faktoriem. Ja akumulators atrodas datorā, tad, pievienojot datoru maiņstrāvai, akumulators tiek uzlādēts, kā arī elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā tiek nodrošināts jūsu darbs. Ja datorā ir uzlādēts akumulators, un dators darbojas ar ārējo maiņstrāvu, tad, atvienojot maiņstrāvas adapteri vai tiek pārtraukta maiņstrāvas padeve, dators automātiski pārslēdzas uz akumulatora strāvu. PIEZĪME.
● Glabājiet maināmo akumulatoru vēsā, sausā vietā. ● Sadaļā Enerģijas opcijas atlasiet Enerģijas taupītājs. Zema akumulatora uzlādes līmeņa pārvaldība Šajā sadaļā ir sniegta informācija par rūpnīcā iestatītajiem brīdinājumiem un sistēmas reakcijām. Dažus brīdinājumus par zemu akumulatora uzlādes līmeni un sistēmas reakcijas var mainīt, izmantojot enerģijas opcijas. Preferences, kas iestatītas, izmantojot enerģijas opcijas, neietekmē indikatoru darbību.
3. Ievietojiet akumulatoru (1) tā nodalījumā, līdz tas tiek nofiksēts (2). Pabīdiet akumulatora fiksatorus (3), lai fiksētu akumulatoru vietā. Akumulatora izņemšana Lai izņemtu akumulatoru: UZMANĪBU! Ja akumulators ir datora vienīgais strāvas avots un tas tiek izņemts, var tikt zaudēta informācija. Lai novērstu informācijas zudumu, pirms akumulatora izņemšanas saglabājiet paveikto darbu un izslēdziet datoru, izmantojot operētājsistēmu Windows. 1.
4. Izņemiet akumulatoru no datora (3). Akumulatora enerģijas ekonomēšana ● Windows vadības paneļa sadaļā Enerģijas opcijas atlasiet zema strāvas izmantošanas līmeņa iestatījumus. ● Izslēdziet bezvadu un lokālā tīkla (LAN) savienojumus un izejiet no modema lietojumprogrammām, ja tās nelietojat. ● Atvienojiet neizmantotās ārējās ierīces, kuras nav pievienotas ārējam strāvas avotam. ● Apturiet, atspējojiet vai izņemiet ārējās atmiņas kartes, kuras nelietojat. ● Samaziniet ekrāna spilgtumu.
Atbrīvošanās no maināmā akumulatora (tikai atsevišķiem modeļiem) BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu ugunsgrēka vai apdegumu gūšanas risku, neizjauciet, nelauziet un nepārduriet akumulatoru, nesaslēdziet ārējos kontaktus īssavienojumā, nemetiet to ugunī vai ūdenī. Informāciju par pareizu atbrīvošanos no akumulatora skatiet dokumentā Normatīvie, drošības un vides aizsardzības paziņojumi. Lai piekļūtu lietošanas rokasgrāmatām, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts > Lietošanas rokasgrāmatas.
Ārēja maiņstrāvas avota lietošana BRĪDINĀJUMS! Neuzlādējiet datora akumulatoru, kamēr atrodaties lidmašīnā. BRĪDINĀJUMS! Lai samazinātu drošības problēmu iespējamību, lietojiet tikai datora komplektācijā iekļauto maiņstrāvas adapteri, HP nodrošinātu rezerves adapteri vai saderīgu maiņstrāvas adapteri, kas iegādāts no uzņēmuma HP. PIEZĪME. Informāciju par pievienošanu maiņstrāvai skatiet datora iepakojumā iekļautajā plakātā Iestatīšanas instrukcijas.
Maiņstrāvas adaptera pārbaude Pārbaudiet maiņstrāvas adapteri, ja datoram pēc pievienošanas maiņstrāvas avotam ir kāds no šiem simptomiem: ● datoru nevar ieslēgt; ● displeju nevar ieslēgt; ● nedeg strāvas indikatori. Lai pārbaudītu maiņstrāvas adapteri, rīkojieties šādi: PIEZĪME. Šīs instrukcijas attiecas uz datoriem ar maināmu akumulatoru. 1. Izslēdziet datoru. 2. Noņemiet apkopes vāku (skatiet sadaļu Apkopes vāka noņemšana 52. lpp.). 3.
7 Ārējās kartes un ierīces Atmiņas karšu lasītāju lietošana Papildu atmiņas kartes ļauj droši uzglabāt un ērti koplietot datus. Šīs kartes bieži izmanto ar digitāliem datu nesējiem aprīkotās kamerās un personālajos ciparasistentos, kā arī citos datoros. Lai noteiktu atmiņas karšu formātus, kas tiek atbalstīti jūsu datorā, skatiet sadaļu Iepazīšanās ar datoru 4. lpp.. Atmiņas kartes ievietošana UZMANĪBU! Lai novērstu atmiņas kartes savienotāju bojājumu risku, ievietojot karti, pielietojiet minimālu spēku.
3. Izvelciet karti no slota. Viedkaršu lietošana (tikai atsevišķiem modeļiem) PIEZĪME. Šajā nodaļā tiek lietots termins viedkarte, kas apzīmē gan viedkartes, gan Java™ kartes. Viedkarte ir piederums kredītkartes formātā ar mikroshēmu, kurā ir iebūvēta atmiņa un mikroprocesors. Viedkartei tāpat kā personālajam datoram ir operētājsistēma, kas paredzēta ievades un izvades pārvaldībai, un tajā ir iekļauti drošības līdzekļi, lai aizsargātu to pret pārveidošanu.
Viedkartes izņemšana ▲ Satveriet viedkartes malu un tad izvelciet viedkarti no viedkaršu lasītāja. USB ierīču izmantošana Universālā seriālā kopne (USB) ir aparatūras interfeiss, ko var izmantot, lai pievienotu papildu ārējo ierīci, piemēram, USB tastatūru, peli, diskdzini, printeri, skeneri vai centrmezglu. Dažām USB ierīcēm var būt nepieciešama papildu atbalsta programmatūra, kas parasti ir iekļauta ierīces komplektācijā.
USB ierīces pievienošana UZMANĪBU! Lai samazinātu USB savienotāja bojājuma risku, ievietojiet ierīci, pielietojot minimālu spēku. ▲ Pievienojiet USB portam ierīces USB kabeli. PIEZĪME. Šajā attēlā redzamais dators var nedaudz atšķirties no jūsu datora. Kad ierīce ir atrasta, tiek atskaņots signāls. PIEZĪME. Pirmoreiz pievienojot USB ierīci, paziņojumu apgabalā parādītais ziņojums norāda, vai dators atpazīst ierīci.
Papildu ārējo ierīču izmantošana PIEZĪME. Lai iegūtu papildinformāciju par nepieciešamo programmatūru un draiveriem, kā arī lai uzzinātu, kurš datora ports ir jālieto, skatiet ražotāja instrukcijas. Lai pievienotu datoram ārējo ierīci: UZMANĪBU! Lai mazinātu aparatūras sabojāšanas risku, kad pievienojat ierīci, kurai ir strāvas padeve, nodrošiniet, lai ierīce būtu izslēgta un maiņstrāvas vads atvienots. 1. Pievienojiet ierīci datoram. 2.
8 Diskdziņi Rīcība ar diskdziņiem UZMANĪBU! Diskdziņi ir trausli datora komponenti, kuriem nepieciešama rūpīga apiešanās. Pirms rīkojaties ar diskdziņiem, izlasiet turpmākos brīdinājumus. Nemetiet diskdzini zemē, nenovietojiet uz tā priekšmetus un nepakļaujiet to šķidrumu iedarbībai vai pārmērīgām temperatūras vai mitruma izmaiņām. Lietojot diskdziņus, ir jāņem vērā tālāk minētie piesardzības pasākumi. ● Pirms diskdziņa izņemšanas vai ievietošanas izslēdziet datoru.
Apkopes vāka noņemšana vai piestiprināšana atpakaļ Apkopes vāka noņemšana Noņemiet apkopes vāku, lai piekļūtu akumulatoram, atmiņas moduļa slotam, cietajam diskam un citiem komponentiem. 1. Pavērsiet akumulatora nodalījumu pret sevi, pabīdiet apkopes vāka fiksatoru (1) pa kreisi, izskrūvējiet skrūvi (ja tiek lietota papildu skrūve) (2) un pēc tam vēlreiz pabīdiet fiksatoru (3), lai atvienotu apkopes vāku. PIEZĪME. 2. Ja nevēlaties izmantot papildu skrūvi, varat to noglabāt apkopes vāka iekšpusē.
4. Pavērsiet akumulatora nodalījumu pret sevi, pabīdiet apkopes vāka fiksatoru pa kreisi (3) un, ja vēlaties, ievietojiet un pievelciet papildu skrūvi (4), lai nostiprinātu apkopes vāku. Pabīdiet fiksatoru pa labi, lai nofiksētu apkopes vāku (5). PIEZĪME. Ja nevēlaties izmantot papildu skrūvi, noglabājiet to apkopes vāka iekšpusē.
6. Izskrūvējiet četras cietā diska skrūves (1). Bīdiet cieto disku (2) uz priekšu un pēc tam izņemiet cieto disku (3). Cietā diska uzstādīšana PIEZĪME. Jūsu datora izskats var nedaudz atšķirties no tā, kas redzams attēlā šajā nodaļā. Lai uzstādītu cieto disku, rīkojieties šādi: 54 1. Ievietojiet cieto disku slīpi (1) cietā diska nodalījumā un pēc tam velciet plastmasas mēlīti (2) datora centra virzienā, lai savienotu cieto disku ar savienotāju. 2. Pievelciet cietā diska skrūves (3).
3. Ievietojiet akumulatoru (skatiet sadaļu Akumulatora ievietošana 40. lpp.). 4. Piestipriniet atpakaļ apkopes vāku (skatiet sadaļu Apkopes vāka piestiprināšana atpakaļ 52. lpp.). 5. Pievienojiet datoram maiņstrāvas avotu un ārējās ierīces. 6. Ieslēdziet datoru. Cietā diska darbības uzlabošana Disku defragmentētāja izmantošana Datora lietošanas procesā faili cietajā diskā tiek fragmentēti.
Neilgu brīdi pēc tam, kad kāda no šīm situācijām ir beigusies, HP 3D DriveGuard atjauno normālu cietā diska darbību. PIEZĪME. Cietvielu diskiem (SSDs) nav kustīgu daļu, tāpēc programmatūra HP 3D DriveGuard nav nepieciešama. PIEZĪME. Cieto disku primārajā vai sekundārajā cietā diska nodalījumā aizsargā programma HP 3D DriveGuard. HP 3D DriveGuard neaizsargā cietos diskus, kas ir uzstādīti papildu dokošanas ierīcēs vai ir pievienoti USB portiem.
Lai atvērtu programmatūru un mainītu iestatījumus, veiciet šādas darbības: 1. Windows darbvirsmas paziņojumu apgabalā, kas atrodas uzdevumjoslas labajā malā, veiciet dubultklikšķi uz aparatūras noņemšanas ikonas. – vai – Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas paziņojumu apgabalā un pēc tam atlasiet Iestatījumi. 2. Lai mainītu iestatījumus, noklikšķiniet uz attiecīgās pogas. 3. Noklikšķiniet uz Labi.
9 Drošība Datora aizsardzība Standarta drošības līdzekļi, kurus nodrošina operētājsistēma Windows un utilīta Computer Setup (BIOS), kas nav Windows sastāvdaļa, var aizsargāt jūsu personiskos iestatījumus un datus pret dažādiem riskiem. PIEZĪME. Drošības risinājumi ir paredzēti kā aizsarglīdzekļi. Tomēr šie aizsarglīdzekļi var nenovērst izstrādājuma sabojāšanu vai zādzību. PIEZĪME.
Paroļu izmantošana Parole ir rakstzīmju grupa, kas tiek izvēlēta, lai aizsargātu datorā esošo informāciju. Iespējams iestatīt dažādus paroļu tipus atkarībā no tā, kā nepieciešams kontrolēt piekļuvi savai informācijai. Paroles var iestatīt operētājsistēmā Windows vai datorā sākotnēji instalētajā utilītā Computer Setup, kas nav Windows sastāvdaļa. ● BIOS administratora un DriveLock paroles ir iestatītas utilītā Computer Setup un tās pārvalda sistēma BIOS.
Paroļu iestatīšana programmā Computer Setup Parole Funkcija BIOS administratora parole* Aizsargā piekļuvi programmai Computer Setup. PIEZĪME. Ja ir iespējoti līdzekļi, kas novērš BIOS administratora paroles noņemšanu, iespējams, nevarēsit noņemt BIOS administratora paroli, pirms šie līdzekļi netiek atspējoti. DriveLock galvenā parole* Aizsargā piekļuvi iekšējam cietajam diskam, kuru aizsargā DriveLock. Paroli izmanto arī DriveLock aizsardzības noņemšanai.
BIOS administratora paroles maiņa 1. Ieslēdziet vai restartējiet datoru un pēc tam, kamēr ekrāna apakšējā kreisajā stūrī ir redzams ziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu sākuma izvēlni), nospiediet taustiņu esc. 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Izmantojiet rādītājierīci vai bulttaustiņus, lai atlasītu Security (Drošība) > Change Password (Mainīt paroli), un pēc tam nospiediet taustiņu enter. 4.
BIOS administratora paroles ievadīšana Uzvednē BIOS administrator password (BIOS administratora parole) ierakstiet savu paroli (izmantojot tos pašus taustiņus, kas izmantoti iestatot paroli), pēc tam nospiediet taustiņu enter. Pēc 3 neveiksmīgiem mēģinājumiem ievadīt BIOS administratora paroli jārestartē dators un jāmēģina vēlreiz.
DriveLock paroles iestatīšana Lai iestatītu DriveLock paroli programmā Computer Setup: 1. Ieslēdziet datoru un nospiediet taustiņu esc, kamēr ekrāna apakšdaļā ir redzams paziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu sākuma izvēlni). 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Izmantojiet rādītājierīci vai bulttaustiņus, lai atlasītu Drošība > DriveLock, un pēc tam nospiediet taustiņu enter. 4.
DriveLock paroles ievadīšana Pārliecinieties, vai cietais disks ir ievietots datorā (nevis papildu dokošanas ierīcē vai ārējā MultiBay). Uzvednē DriveLock password (DriveLock parole) ierakstiet savu lietotāja paroli vai galveno paroli (izmantojot tā paša veida taustiņus, kā tos, kas tika izmantoti paroles iestatīšanai) un pēc tam nospiediet taustiņu enter. Pēc 2 neveiksmīgiem mēģinājumiem ievadīt paroli dators ir jāizslēdz un jāmēģina vēlreiz.
DriveLock paroles maiņa Lai mainītu DriveLock paroli programmā Computer Setup: 1. Ieslēdziet datoru un nospiediet taustiņu esc, kamēr ekrāna apakšdaļā ir redzams paziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu sākuma izvēlni). 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Izmantojiet rādītājierīci vai bulttaustiņus, lai atlasītu Drošība > DriveLock, un pēc tam nospiediet taustiņu enter. 4.
DriveLock aizsardzības noņemšana Lai noņemtu DriveLock aizsardzību programmā Computer Setup: 1. Ieslēdziet datoru un nospiediet taustiņu esc, kamēr ekrāna apakšdaļā ir redzams paziņojums „Press the ESC key for Startup Menu” (Nospiediet taustiņu ESC, lai atvērtu sākuma izvēlni). 2. Nospiediet taustiņu f10, lai ieietu programmā Computer Setup. 3. Izmantojiet rādītājierīci vai bulttaustiņus, lai atlasītu Drošība > DriveLock, un pēc tam nospiediet taustiņu enter. 4.
6. Izlasiet brīdinājumu. Lai turpinātu, atlasiet YES (JĀ). 7. Lai saglabātu veiktās izmaiņas un izietu no programmas Computer Setup, noklikšķiniet uz ikonas Save (Saglabāt) un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus. – vai – Izmantojiet bulttaustiņus, lai atlasītu File (Fails) > Save Changes and Exit (Saglabāt izmaiņas un iziet), un pēc tam nospiediet taustiņu enter. Automātiskās DriveLock aizsardzības noņemšana Lai noņemtu DriveLock aizsardzību programmā Computer Setup: 1.
Ir divi nozīmīgākie ugunsmūru veidi: ● Resursdatora ugunsmūru programmatūra, kas aizsargā tikai to datoru, kurā šī programmatūra ir instalēta. ● Tīkla ugunsmūri, kas instalēti starp jūsu DSL vai kabeļmodemu un jūsu mājas tīklu, lai aizsargātu visus tīklā iekļautos datorus. Kad sistēmā ir instalēts ugunsmūris, visi uz sistēmu un no tās nosūtītie dati tiek kontrolēti un salīdzināti ar lietotāja definēto drošības kritēriju kopu. Jebkuri dati, kas neatbilst šiem kritērijiem, tiek bloķēti.
PIEZĪME. Datora drošības kabeļa slota izskats var nedaudz atšķirties no tā, kas redzams šīs sadaļas attēlā. Informāciju par drošības kabeļa slota atrašanās vietu savā datorā skatiet šeit: Iepazīšanās ar datoru 4. lpp. 1. Aplieciet drošības kabeli nostiprinātam priekšmetam. 2. Ievietojiet atslēgu (1) kabeļa slēdzenē (2). 3. Ievienojiet kabeļa slēdzeni datora drošības kabeļa slotā (3) un pēc tam aizslēdziet slēdzeni ar atslēgu.
10 Apkope Atmiņas moduļu pievienošana vai nomaiņa Datoram ir viens atmiņas moduļa nodalījums. Datora veiktspēju var uzlabot, pievienojot brīvajam atmiņas paplašināšanas moduļa slotam atmiņas moduli vai jauninot esošo atmiņas moduli, kas atrodas primārajā atmiņas moduļa slotā. BRĪDINĀJUMS! Lai mazinātu elektriskās strāvas trieciena un aparatūras bojājumu risku, pirms atmiņas moduļa ievietošanas atvienojiet strāvas vadu un izņemiet visus akumulatorus.
b. Satveriet atmiņas moduļa malu (2) un pēc tam uzmanīgi izvelciet atmiņas moduli no atmiņas moduļa slota. UZMANĪBU! Lai nesabojātu atmiņas moduli, turiet to tikai aiz malām. Nepieskarieties atmiņas moduļa komponentiem. Lai pēc izņemšanas aizsargātu atmiņas moduli, ievietojiet to pret elektrostatisko izlādi drošā konteinerā. 6. Ievietojiet jaunu atmiņas moduli: UZMANĪBU! Lai nesabojātu atmiņas moduli, turiet to tikai aiz malām. Nepieskarieties atmiņas moduļa komponentiem. a.
c. Uzmanīgi spiediet atmiņas moduli (3) uz leju, piespiežot vienlaikus uz atmiņas moduļa kreisās un labās malas, līdz aizspiedņi tiek nofiksēti savās vietās. UZMANĪBU! Lai nesabojātu atmiņas moduli, nesalieciet to. 7. Ievietojiet akumulatoru (skatiet sadaļu Akumulatora ievietošana 40. lpp.). 8. Piestipriniet atpakaļ apkopes vāku (skatiet sadaļu Apkopes vāka piestiprināšana atpakaļ 52. lpp.). 9. Pievienojiet datoram maiņstrāvas avotu un ārējās ierīces. 10. Ieslēdziet datoru.
UZMANĪBU! Nelietojiet spēcīgus tīrīšanas šķīdinātājus, kas var neatgriezeniski sabojāt datoru. Ja neesat pārliecināts, vai tīrīšanas līdzeklis ir piemērots datoram, pārbaudiet produkta sastāvu, lai pārliecinātos, vai tā sastāvā nav tādu vielu kā spirts, acetons, amonija hlorīds, metilēnhlorīds un ogļūdenradis. Šķiedraini materiāli, piemēram, papīra dvieļi, var saskrāpēt datora virsmas. Skrāpējumos laika gaitā var uzkrāties netīrumi un tīrīšanas līdzekļi.
attīstās un atjauninātas programmas un draiveri nodrošina iespēju datorā darboties jaunākajām pieejamajām tehnoloģijām. Piemēram, vecākas grafiskās izvades komponentu darbība var būt neatbilstoša jaunākajām spēļu programmatūrām. Bez jaunākā draivera aprīkojuma piedāvātās iespējas var būt ierobežotas. Lai lejupielādētu HP programmu un draiveru jaunākās versijas, apmeklējiet vietni http://www.hp.com/ support.
Programmatūras SoftPaq Download Manager lietošana HP SoftPaq Download Manager (SDM) ir rīks, kas nodrošina ātru piekļuvi SoftPaq informācijai, kas paredzēta HP biznesa klases datoriem, neizmantojot SoftPaq numuru. Izmantojot šo rīku, var viegli atrast SoftPaq pakotnes, kā arī tās lejupielādēt un izpakot. Programmatūra SoftPaq Download Manager darbojas, nolasot un lejupielādējot HP FTP vietnē publicētu datu bāzes failu, kurā ietverta datora modeļa un SoftPaq informācija.
11 Dublēšana un atkopšana Jūsu datorā ir iekļauti HP un Windows rīki, lai palīdzētu jums aizsargāt informāciju un vajadzības gadījumā izgūt to. Šie rīki palīdzēs iestatīt datoru pareizā darba stāvoklī, veicot vienkāršas darbības. Šajā nodaļā ir informācija par šādiem procesiem: ● Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide ● Sistēmas atjaunošana un atkopšana Atkopšanas datu nesēja un dublējumu izveide Atkopšana pēc sistēmas kļūmes ir tikai tik pilnīga, cik pilnīga ir pēdējā dublējumkopija. 1.
programmatūru HP Recovery Disc Creator. Šis atkopšanas datu nesējs ļauj atkārtoti instalēt sākotnējo operētājsistēmu, kā arī atlasīt draiverus un lietojumprogrammas gadījumā, ja cietais disks ir bojāts. Izmantojot programmatūru HP Recovery Disc Creator, var izveidot divu tālāk norādīto veidu atkopšanas DVD diskus: ● Operētājsistēmas Windows 7 DVD disks — nodrošina operētājsistēmas instalēšanu, neinstalējot papildu draiverus vai lietojumprogrammas.
PIEZĪME. Lai uzlabotu datora drošību, operētājsistēmā Windows ir iekļauts lietotāja konta kontroles līdzeklis. Iespējams, ka, veicot tādus uzdevumus kā programmatūras instalēšana, utilītu palaišana vai Windows iestatījumu mainīšana, tiks prasīta jūsu atļauja vai parole. Skatiet utilītu Palīdzība un atbalsts. Lai piekļūtu utilītai Palīdzība un atbalsts, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts. Lai izveidotu dublējumkopiju, izmantojot Windows līdzekli Dublēšana un atjaunošana: PIEZĪME.
UZMANĪBU! Dažas sākuma labošanas opcijas pilnībā izdzēsīs un pārformatēs cieto disku. Neatgriezeniski tiek dzēsti visi datorā izveidotie faili un instalētā programmatūra. Kad pārformatēšana ir pabeigta, atkopšanas procesā no atkopšanai izmantotās dublējumkopijas tiek atjaunota operētājsistēma, kā arī draiveri, programmatūra un utilītas. 1. Ja iespējams, dublējiet visus personiskos failus. 2. Ja iespējams, pārbaudiet, vai pastāv Windows nodalījums.
Operētājsistēmas Windows 7 datu nesēja lietošana Ja nevarat izmantot atkopšanas datu nesēju, ko iepriekš izveidojāt, izmantojot programmatūru HP Recovery Disc Creator (tikai atsevišķiem modeļiem), jums jāiegādājas operētājsistēmas Windows 7 DVD disks, lai varētu atsāknēt datoru un salabot operētājsistēmu. Lai pasūtītu operētājsistēmas Windows 7 DVD disku, apmeklējiet HP vietni. Lai uzzinātu par atbalsta iespējām ASV, dodieties uz vietni http://www.hp.com/support.
12 Computer Setup (BIOS), MultiBoot un HP PC Hardware Diagnostics (UEFI) Utilītas Computer Setup lietošana Utilīta Computer Setup vai sistēma BIOS pārvalda sakarus starp visām sistēmas ievades un izvades ierīcēm (piemēram, diskdziņiem, displeju, tastatūru, peli un printeri). Utilīta Computer Setup ietver instalēto ierīču tipu, datora startēšanas secības, kā arī sistēmas un paplašinātās atmiņas apjoma iestatījumus. PIEZĪME. Esiet ļoti uzmanīgs, veicot izmaiņas programmā Computer Setup.
Lai izietu no programmas Computer Setup izvēlnēm, izvēlieties kādu no šīm metodēm: ● Lai izietu no utilītas Computer Setup izvēlnēm, nesaglabājot veiktās izmaiņas: Noklikšķiniet uz ikonas Exit (Iziet) ekrāna labajā apakšējā stūrī un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus. – vai – Izmantojiet taustiņu tab un bulttaustiņus, lai atlasītu File (Fails) > Ignore Changes and Exit (Ignorēt izmaiņas un iziet), un pēc tam nospiediet taustiņu enter.
BIOS versijas noteikšana Lai noteiktu, vai starp pieejamiem BIOS atjauninājumiem ir BIOS versijas, kuras ir jaunākas par pašlaik datorā instalēto, ir jāzina, kāda ir pašlaik datorā instalētā BIOS versija. BIOS versijas informāciju (ko sauc arī par lasāmatmiņas datumu un sistēmu BIOS) var parādīt, nospiežot taustiņu kombināciju fn+esc (ja jau esat operētājsistēmā Windows) vai izmantojot utilītu Computer Setup. 1. Startējiet programmu Computer Setup. 2.
3. Izmantojot iepriekš pierakstīto ceļu cietajā diskā, atveriet cietā diska mapi, kurā atrodas atjauninājums. 4. Veiciet dubultklikšķi uz faila ar paplašinājumu .exe (piemēram, failanosaukums.exe). Tiek sākta BIOS instalēšana. 5. Veiciet instalēšanu, izpildot ekrānā redzamās instrukcijas. PIEZĪME. Kad ekrānā parādās ziņojums par to, ka instalēšana ir veiksmīgi pabeigta, varat izdzēst lejupielādēto failu no cietā diska.
3. Izmantojiet rādītājierīci vai bulttaustiņus, lai atlasītu Legacy Boot Order (Mantotā sāknēšanas secība), un pēc tam nospiediet taustiņu enter. 4. Lai ierīci sāknēšanas secībā pārvietotu augstāk, noklikšķiniet uz augšupvērstās bultiņas, izmantojot rādītājierīci, vai nospiediet taustiņu +. – vai – Lai ierīci sāknēšanas secībā pārvietotu zemāk, noklikšķiniet uz lejupvērstās bultiņas, izmantojot rādītājierīci, vai nospiediet taustiņu -. 5.
Multiboot Express preferenču iestatīšana Kad startēšanas laikā tiek parādīta izvēlne Express Boot (Ātrā sāknēšana), ir pieejamas šādas izvēles iespējas: ● Lai izvēlnē Express Boot (Ātrā sāknēšana) norādītu sāknēšanas ierīci, piešķirtajā laikā atlasiet savu preferenci un pēc tam nospiediet taustiņu enter. ● Lai novērstu to, ka datorā kā noklusējums tiek atjaunots pašreizējais MultiBoot iestatījums, pirms piešķirtā laika beigām nospiediet jebkuru taustiņu.
4. Atlasiet sava datora modeli un pēc tam atlasiet savu operētājsistēmu. 5. Sadaļā Diagnostika noklikšķiniet uz HP UEFI Support Environment. – vai – Noklikšķiniet uz Download (Lejupielādēt) un pēc tam atlasiet Run (Palaist).
13 Atbalsts Sazināšanās ar klientu atbalsta dienestu Ja informācija, kas nodrošināta šajā lietošanas rokasgrāmatā vai utilītā Palīdzība un atbalsts, nesniedz atbildes uz jūsu jautājumiem, varat sazināties ar atbalsta dienestu. Lai uzzinātu par atbalsta iespējām ASV, dodieties uz vietni http://www.hp.com/go/contactHP. Lai uzzinātu par atbalsta iespējām visā pasaulē, dodieties uz vietni http://welcome.hp.com/country/us/en/wwcontact_us.html. Šajā vietnē varat: ● tērzēt tiešsaistē ar HP speciālistu; PIEZĪME.
Uzlīmes Datoram piestiprinātās uzlīmes sniedz informāciju, kas var būt nepieciešama, lai novērstu sistēmas darbības traucējumus vai atrodoties ar datoru ceļojumā ārzemēs: SVARĪGI! Visas šajā sadaļā aprakstītās uzlīmes atrodas vienā no trīs vietām atkarībā no jūsu datora modeļa: piestiprinātas datora apakšā, akumulatora nodalījumā vai zem apkopes nodalījuma vāka. Informāciju, kas var palīdzēt atrast šīs vietas, skatiet aprakstos sadaļā Apakšpuse 12. lpp..
Komponents 90 (3) Sērijas numurs (4) Izstrādājuma numurs ● Microsoft® autentiskuma sertifikāts — ietver Windows produkta atslēgu. Produkta atslēga var būt nepieciešama, lai novērstu operētājsistēmas problēmas vai atjauninātu to. Microsoft autentiskuma sertifikāts ir piestiprināts akumulatora nodalījuma iekšpusē. ● Normatīvo datu uzlīme(s) — sniedz normatīvo informāciju par datoru.
14 Specifikācijas ● Ieejas strāva ● Darba vide Ieejas strāva Šajā sadaļā iekļautā informācija par strāvu var būt noderīga, ja datoru vēlaties ņemt līdzi ārzemju ceļojumā. Dators izmanto līdzstrāvu, ko var nodrošināt no maiņstrāvas vai līdzstrāvas avota. Maiņstrāvas avota nominālvērtībai jābūt 100–240 V, 50–60 Hz.
A Datora sagatavošana ceļojumam vai transportēšanai Iepazīstieties ar padomiem par aparatūras drošību, kas ir jāņem vērā, ja dators ir jāņem līdzi ceļojumā vai tas ir jātransportē. ● Sagatavojiet datoru ceļošanai vai transportēšanai šādi: ◦ Dublējiet datorā esošo informāciju ārējā diskdzinī. ◦ Izņemiet no datora visus diskus un ārējās datu nesēju kartes, piemēram, digitālās atmiņas kartes. ◦ Izslēdziet un pēc tam atvienojiet visas ārējās ierīces. ◦ Izslēdziet datoru.
B Problēmu novēršana Šajā pielikumā ir iekļautas šādas sadaļas: Resursi problēmu novēršanai ● Piekļūstiet saitēm uz tīmekļa vietnēm un skatiet papildinformāciju par datoru, izmantojot utilītu Palīdzība un atbalsts. Lai piekļūtu utilītai Palīdzība un atbalsts, atlasiet Sākt > Palīdzība un atbalsts. PIEZĪME. Dažiem pārbaudes vai labošanas rīkiem ir nepieciešams savienojums ar internetu. HP nodrošina arī papildu rīkus, kuriem nav nepieciešams savienojums ar internetu.
Datora ekrāns ir tukšs Ja ekrāns ir tukšs, bet jūs neesat izslēdzis datoru, iemesls var būt viens vai vairāki no šiem iestatījumiem: ● Dators, iespējams, ir miega režīmā. Lai izietu no miega režīma, īsi nospiediet strāvas pogu. Miega režīms ir enerģijas taupīšanas līdzeklis, kas izslēdz displeju. Miega režīmu var aktivizēt sistēma, kad dators ir ieslēgts, bet netiek lietots, vai kad tā akumulatora uzlādes līmenis ir zems.
Nedarbojas kāda no ārējām ierīcēm Ja ārējā ierīce nedarbojas kā paredzēts, rīkojieties šādi: ● Ieslēdziet ierīci, ievērojot ražotāja norādījumus. ● Pārliecinieties, vai visi ierīces savienojumi ir droši. ● Pārliecinieties, vai ierīcei tiek nodrošināta elektriskās strāvas padeve. ● Pārliecinieties, vai ierīce ir saderīga ar operētājsistēmu (īpaši, ja ierīce nav jauna). ● Pārliecinieties, vai ir instalēti pareizie draiveri un vai tie ir atjaunināti.
Filma netiek rādīta ārējā displejā 1. Ja vienlaikus ir ieslēgts gan datora displejs, gan ārējais displejs, vienu vai vairākas reizes nospiediet taustiņu kombināciju fn+f4, lai pārslēgtos starp abiem displejiem. 2. Konfigurējiet monitora iestatījumus, lai iestatītu ārējo displeju kā primāro: a. Ar peles labo pogu noklikšķiniet tukšā datora darbvirsmas apgabalā un atlasiet Ekrāna izšķirtspēja. b. Norādiet primāro un sekundāro displeju. PIEZĪME.
C Elektrostatiskā izlāde Elektrostatiskā izlāde ir statiskās elektrības atbrīvošanās, kad saskaras divi priekšmeti, piemēram, strāvas trieciens, ko saņemat, staigājot pa paklāju un skarot durvju metāla rokturi. Statiskās elektrības izlāde no pirkstiem vai citiem elektrostatiskiem vadītājiem var sabojāt elektroniskos komponentus.
Alfabētiskais rādītājs A administratora parole 59 aizsardzības ar paroli pamodināšanai iestatīšana 38 akumulatora glabāšana 42 akumulatora pārbaudes rīks 39 akumulatora strāva 39 akumulatora temperatūra 42 akumulators atbrīvošanās 43 atlikušā uzlādes līmeņa parādīšana 39 enerģijas ekonomēšana 42 glabāšana 42 izlāde 39 nomaiņa 43 zems akumulatora uzlādes līmenis 40 apkopes vāka fiksators 12, 14 atkopšana, sistēma 78 atkopšanas datu nesējs, lietošana, lai veiktu atjaunošanu 80 atkopšanas datu nesējs; izveide
dokošanas savienotājs, identificēšana 9 DriveLock parole apraksts 62 iestatīšana 63 ievadīšana 64 maiņa 65 noņemšana 66 drošība, bezvadu tīkls 18 drošības kabeļa slots, identificēšana 10 dublējumi atkopšana 78 izveide 77 dublēšana un atjaunošana 78 dublēšanas rīki 76 DVD disks Driver Recovery (Draiveru atkopšana), izveide 76 lietošana, lai veiktu atjaunošanu 80 H hibernācija aktivizēšana 38 iziešana 38 HP 3D DriveGuard 55 HP atkopšanas nodalījums lietošana, lai veiktu atkopšanu 79 pārbaude, vai pastāv 79 H
Microsoft autentiskuma sertifikāta uzlīme 90 miega režīms aktivizēšana 37 iziešana 37 mikrofona (audio ievades) ligzda, identificēšana 9 mikrofona skaņas izslēgšanas indikators, identificēšana 5 mikrofoni 11 mikrofoni, identificēšana 11 multivides darbību vadīklas 31 multivides karstie taustiņi 31 N nereaģējoša sistēma 36 normatīvā informācija bezvadu sakaru sertifikācijas uzlīmes 90 normatīva uzlīme 90 O operētājsistēma Microsoft autentiskuma sertifikāta uzlīme 90 produkta atslēga 90 operētājsistēmas Windo
tastatūras aizmugurgaismojums 29 tastatūras karstie taustiņi, identificēšana 28 taustiņi esc 7 fn 7 funkcija 7 multivide 31 skaļums 31 taustiņš esc, identificēšana 7 taustiņš fn, identificēšana 7, 28 taustiņš num lk, identificēšana 30 temperatūra 42 tīkla ligzda, identificēšana 9 tīmekļa kamera 11, 32 tīmekļa kamera, identificēšana 11 U ugunsmūra programmatūra 67 USB 3.0 ports 9, 10 USB 3.